Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#212401) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#212387) üzenetére


ZolkoW
őstag

backi, ma nem először jártam úgy, hogy lefelé gurultam azon, amin általában felfelé tekerek, és nem akartam elhinni, hogy eddig én ott hogy jöttem fel. vagy hogy jöttem fel majdnem, mert a mainál is van egy lépcsős rész, ahol mindig le kellett raknom a lábam eddig felfelé. lefelé sokkal ijesztőbb, és eszembe sem jutott volna, hogy ott fel is lehet tekerni. de amúgy is el lehet kalibrálva a vízmértékem, mert csomószor van olyan, hogy alig emelkedik valami, én szitkozódom hogy milyen lassú vagyok, majd mikor lefelé gurulok ugyanott, és ha nem fékezek, 30 fölé szalad a mutató, akkor leesik, hogy az tényleg egy emelkedő lehetett.
Azt hiszem, megfejtettem a DH-s/XC-s genetikai eltérésének alapját.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#212402) Zoliwrc válasza MPowerPH (#212398) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nyilván montizni a cél. Egy kezdő montis, egy életre megutálná a biciklizést, ha azzal a vasmacskával kéne mennie. Országúti után, terepen azt a lomot 15perc után bedobná az első bokorba olyan lomha szar, mászni se lehet vele.
Kell keresni egy 12kg körülit, abból a későbbiekben lehet faragni

(#212403) MPowerPH válasza ZolkoW (#212401) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem meg ma esett le, hogy igaz, felfele is elfadadok, es kilehelem a lelkem egy-egy terep maszas utan, ellenben lefele is brutal modon elfaradsz, ha tempot mesz. Ma mire leertem, gorcsolt a kezem, labam, alig tudtam a kormanyt mar tartani a sziklas lefelen. Es a szemem is faradt, mert 30-40km/h korul az ember azt nezi, hova tegye a kereket, hol kell megemelni, hol van orias szikla, amit nem lenne jo elkapni. Es kozben fogd a kormany, amit szetraz a sziklas osveny, es huzd a feket is...
Szoval tevedes, hogy ha felertel, aki majd lefele pihensz... Lof@szt. ;]
Scott -al mondjuk pihentem, ott a gumi meg a rugout is gyorsan elfogyott, inkabb en is a feket huztam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#212404) Khelben válasza MPowerPH (#212398) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én olyan 100 körül vagyok, szóval nem a bicikli súlya lesz a fő szempont. A cél kirándulás. Gyakorlatilag gravel helyett lenne, amíg nem lehet kapni normális áron gravelt. Szóval nem fogok vele downhillezni meg ugratni, csak túrázni a környékbeli erdőkben. Idén akartam menni a Balaton Bike Derby-re, de kérdés, hogy oda érdemes-e elmenni egy ilyen montival.

(#212405) Dark Archon válasza Khelben (#212404) üzenetére


Dark Archon
addikt

Akkor miért nem cross / trekkinget nézel? Nekem már minden bajom volt 15 év után a montis kirándulgatással, valóságos megváltás egy cross ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#212406) jjeahh válasza Hasaggymeg (#212387) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na igen, mondjuk én van ahol kihajtom és lefelé fosok :D

#212390 Khelben: legtöbben hasonló felszereltségű bringával kezdik a montizást. Igen, nehéz, a teló sz*r, a váltón asszem nincs kuplung stb, de első mtb-nek talán jó lehet. Esetleg nézz rá a Decathlonos bringákra és a Rose Count Solo 1-re is, ennyiért sokkal jobb felszereltséget adnak.

#212400 ZolkoW: a fogaskoszorún látszik hogy nem lób*szó méretű 52T a nagy tányér, de elöl az a 28-as nem is tűnik olyan kicsinek.

Dark Archon: erdőben trekking nem adna élményt szerintem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212407) Maximum1 válasza Khelben (#212404) üzenetére


Maximum1
őstag

Az is kérdés ér e annyit az az esemény a 2 frissítőpontjával.
Szerintem egy monti jobb választás, a merida/bikefun oldalán az a kép is mindent elárul a grévölről, tolni fogod.
Írom ezt úgy hogy grévölöm van 6ezer km megtett vegyes használattal, a hegyeket nem szoktam megkerülni, mtb-t kellett volna vennem meg outit külön.

[ Szerkesztve ]

(#212408) Khelben válasza Dark Archon (#212405) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem akarok első váltót, ez a legfontosabb szempontom. Volt már 1x11-es váltós cyclocross biciklim, azóta tudom, hogy terepen nekem 1x váltás kell. Még aszfalton is jó lenne, ha lenne már 10-51 országútira :D

(#212409) ZolkoW válasza jjeahh (#212406) üzenetére


ZolkoW
őstag

élmény a rossz élmény is ;) - kihívás, mint gravellel terepezni :)

aki kérdezte a WTB nyergeket, ma láttam testbike aprón egy Silverado-t 8-ért..

Én először mentem az új SM nyereggel, asszem, rendben lesz, bár a borítása tapadósabb mint vártam, remélem, ha fényesedik, csúszósabb is lesz. Nehogy aztán kívülről kelljen a chamois krémet használni...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#212410) ZolkoW válasza Khelben (#212408) üzenetére


ZolkoW
őstag

most fogalmam sincs, hol láttam, de minimum hekkelt megoldás van rá, megvehető átalakító szettel, ami 12 sebességes kart csinál a Sram 11 sebis fékváltókarjaiból. Rég volt, mikor olvastam, nem is merném bevállalni, de aztán jönnek majd úgyis a 12 sebis szettek előbb-utóbb.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#212411) Ringman válasza Khelben (#212408) üzenetére


Ringman
nagyúr

Még aszfalton is jó lenne, ha lenne már 10-51 országútira

van, ott a sram mullet.

(#212412) Ringman válasza ZolkoW (#212410) üzenetére


Ringman
nagyúr

Guide to Mullet Drivetrains: Pairing Road Shifters with MTB Derailleurs/Cassettes

+ garbaruk, ugyanez - youtube

az advent-X meg alapból 11-48-at tud. (gyárilag cannondale topstone 4 jön azzal

(#212413) MPowerPH válasza Ringman (#212412) üzenetére


MPowerPH
félisten

Advent-X raadasban nagyon jol mukodik bicajos kollegam bringajan. Meglepoen jo ahhoz kepest, hogy Shimano Deora aron vette.

Don't Tread On Me

(#212414) Ringman válasza MPowerPH (#212413) üzenetére


Ringman
nagyúr

és van viszonylag olcsó koskormányos fékváltókar hozzá (egyetlen hátrány, hogy a váltó kábele nem lehet rejtett vezetésű (mint a retro outiknál), de ennyi pénzért szerintem elfogadható.

én vártam, hogy kijön egy olcsó dekás gravel bringa ezzel, de nem így lett, gondolom nem tudnak eleget gyártani.

(#212415) Khelben válasza Ringman (#212412) üzenetére


Khelben
nagyúr

Topstone 4 tetszett volna ár-érték arányban, csak ugye sehol nem elérhető. Úgy meg nem akarom megrendelni, hogy nem is láttam előtte.

(#212416) Ringman válasza Khelben (#212415) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt tavaly én is néztem, mielőtt megvettem a nuroadot, de végül a max 40c-42c gumiméret miatt nem azt vettem - akkor még 365k volt :/ (meg lehet mire rendeltem volna, nem is volt kapható)

[ Szerkesztve ]

(#212417) andrisbandi válasza Khelben (#212404) üzenetére


andrisbandi
őstag

nem a bicikli súlya lesz a fő szempont. A cél kirándulás.
- Én is hasonlóan gondolkoztam, amíg a pilóta súlya nem ideális ...

Így nem is terveztem igazán könnyű bicajra váltani. De újakból már nehéz alut venni, karbonból van választék a jobbak között.

Ennek a karbon vásárlásnak lett egy hátul ütője; elkezdem figyelni az alkatrészek súlyára, már nem cserélek nehezebbre semmit, sőt... Pedig eddig nem volt szempont pl külső választásánál a súly. Berántottak :DDD most már fizetek ugyan azért többet (csak könnyebb legyen).

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#212418) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Speeder vázról alig akar eljönni a gyári matrica..
Mivel érdemes leszedni a festés sérülése nélkül? Dörzsizni nem merem..
Én ilyenekre gondoltam: IPA, esetleg féktisztító :F

[kép]

Van bevált módszer? :)
:R

(#212419) Ringman válasza koxkids (#212418) üzenetére


Ringman
nagyúr

Én ilyenekre gondoltam: IPA

a művelet közbeni a sörfogyasztást mindenképp tudom javasolni.

(#212420) koxkids válasza Ringman (#212419) üzenetére


koxkids
őstag

Izopropil alkoholra gondoltam :DDD

(#212421) STC Speed válasza Khelben (#212415) üzenetére


STC Speed
őstag

Az 1x10 sebességhez szerintem kell kondi, ha dombra kell majd feltekerni!

(#212422) STC Speed válasza koxkids (#212418) üzenetére


STC Speed
őstag

[link]
Nmm olcsó,de nekem eddig mindent leszedett, ajtóról,kocsiról,ablakon maradt ragasztó stb és nem tett kárt semmiben! Ráfujod felfoldja kb 1 perc alatt!

(#212423) soultrapp válasza ZolkoW (#212409) üzenetére


soultrapp
senior tag

Köszi, hogy jelezted a Silveradot.

Úgy döntöttem maradok a Wtb Rocketnél,de még nem tudom,hogy a steel vagy a Cromoly pálcás legyen.
Az egyik 11500 a másik meg 21500.

Nem tudom ér e annyival többet.
Plusz lehet,hogy 142mm helyett 150mm lesz most.

Teleszkópot meg tudod/tudjátok mondani,hogy 120kg-hoz mennyi psi re kell fújni??

[ Szerkesztve ]

(#212424) andrisbandi válasza koxkids (#212420) üzenetére


andrisbandi
őstag

Szedtem már le alkohollal matricát a kocsi szélvédőjéről, jó lehet.
Radon Chain Cleaner

- A MOL-os alkohol nem jó erre!
Foltosít, nagyon!

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#212425) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megint eltort a megragasztott lancvezetom... Most is azert, mert annyira teleszorta sarral meg apro botokkal, hogy azon tul, hogy a hatso kerek megakadt, a lanctanyernal is telegyurte, pedig a vegen mar toltam.
Most leveszem, kiprobalom igy.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#212426) vallas válasza koxkids (#212418) üzenetére


vallas
senior tag

Hajszárítóval melegítsed meg, úgy könnyebben lejön, a többire meg jó a féktisztító...

Ja látom, már késő, azt az elején kellett volna... :O :O

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#212427) jjeahh válasza soultrapp (#212423) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ott a táblázat a teló lábán, az alapján kb. ki tudod számolni. Általában 9 kilónként +15 vagy 20 PSI, tehát, ha a te telódba 100 kilóhoz mondjuk 130 PSI-t ajánlanak, akkor gondolom 160-170 PSI körül jó lesz, ha megbírja. Most, hogy mondod, a tavaszi szerviz után én is be kell lőjem alacsonyabbra a nyomást, mert gyomor probléma miatt brutál lefogytam (59kg) :( .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212428) soultrapp válasza jjeahh (#212427) üzenetére


soultrapp
senior tag

Köszi!!

Olyan fekete matrica volt rajta a full fekete telón,hogy alig vettem észre.

90kg nál ír 120PSI.
Szóval olyan 180 ra lesz kb majd fújva.
Hiába mondtam a boltnak,hogy fújjanak bele :( :(
Vagy veszek teló pumpát vagy kölcsön kérés lesz ;)

(#212429) MPowerPH válasza jjeahh (#212427) üzenetére


MPowerPH
félisten

59kg? :Y Azert maszol Te igy. :D

Don't Tread On Me

(#212430) Toobee válasza MPowerPH (#212429) üzenetére


Toobee
veterán

Én nagy nehezen 59-ig felmentem, jártam mostanság heti 3x edzeni, aztán két hete megyek már 4-5 nap a héten, úgyhogy 57,2 voltam péntek reggel :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#212431) Maximum1 válasza koxkids (#212418) üzenetére


Maximum1
őstag

WD40

(#212432) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#212400) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pfúj, hogy nézel már ki?! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212433) Hasaggymeg válasza Toobee (#212430) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+jjeahh...az milyen BMI-nek felel meg?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212434) MPowerPH válasza Toobee (#212430) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oke, megerositest nyert, hogy en nem vagyok az a tipikus XC -s alkat a 173cm es 82kg -vel. :DDD
Es mar frltunt, hogy a kerekpar nem gym, hiaba guggolsz x kg -vel, kecskevel emelkedon elmaradsz, mint a borravalo. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#212435) ZiD


ZiD
tag

Bocs, ha volt már, illetve nem tudom milyen, de Dorko cipő egész jó áron-

(#212436) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Sziasztok! 350.000 Ft-ig szeretnék vásárolni 29-es hardtail montit. Az eredeti kiszemelt egy Rockrider AM100-as volt, de ma kiderült hogy még legalább májusig egy darab se lesz belőle. Teljesen meg vagyok lőve, tudnátok helyette valamit ajánlani? Új és használt egyaránt játszik. Nagyon nem durvulnék vele, de azért nem túrázásra szeretném elsősorban használni az ösvényen... :)

Előre is nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#212437) Toobee válasza Hasaggymeg (#212433) üzenetére


Toobee
veterán

BMI szerintem egy elavult, pontosabban egy semmitmondó szám. Voltam 73 kg is, az volt az a pont, mikor leporoltam a bicajt.

https://barbieripnk.hu/

(#212438) jjeahh válasza Toobee (#212430) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen magas vagy? Én 168cm, vékonynak érzem magam, de már beletörődtem, edzeni nem igazán szeretek.

Hasaggymeg: nem tudom :B

MPowerPH: egyik haverom 172 centivel 85kg, a karja olyan, mint nekem a combom :DDD . Amikor legalább heti 1x teker és valamennyire belejön, bírni szokta velünk hosszú terepezésen is, igaz felfelé gyakran várni kell rá, de nem zavaróan sokat. Rendszeres tekeréssel amúgy nagyon hamar lemennek róla is a kilók, kár, hogy lusta rendszeresen tekerni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212439) Toobee válasza jjeahh (#212438) üzenetére


Toobee
veterán

171-173, mikor hogy. 3-4 kg izmot el tudnék viselni, zsírból meg 11-11,5%-ot.

https://barbieripnk.hu/

(#212440) Hasaggymeg válasza Toobee (#212437) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt mi számolta ki neked ilyen részletesen?

#212438jjeahh...van egy csomó onlány kalkulátor...tényleg nem a mindentudó szám, de amolyan tól-ig referenciának jó lehet, ha kilógsz a végeken akkor 99% nincs valami rendben.

#212436 se4ever2...ehhez hasonlót ennyiért aligha. :F ...ami hasonló lehet az Rose Count Solo, Canyon Grand Canyon 6, Cube Acid és a Radon Cragger 7 kicsit drágábban...nagy kérdés, hogy ezek ből lesz-e korábban. :F A biztonság kedvéért lefoglalnék egyet a Dekában majd keresgélnék, május nincs már olyan messze...persze ha egyáltalán lehet kötelezettség mentesen. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212441) MPowerPH válasza jjeahh (#212438) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem a volt edzotarsam 174cm, es 84kg. De szin izom. Nem sok zsir volt rajta. Ellenben a futast nem birta, hiaba eroltette. Elfogyott tudobol, es egtek az izmai. Gondolom a tekeressel is igy jart volna. Ellenben a ringben birta, es ugyan ugy 200kg vagy kicsit tobbel guggolt, es a labgepeken is eleg eros volt. Rajtam van zsir is, de a combomon meglatszik a sok labnap. Futni is tudok, mert ha jo napot fogok ki, fel maratont megfutom 5:30 -as pace -el. Tekereshez ellenben ugy vettem eszre, nem ezek az izmok kellenek. :DDD De a Jack3D itt is csodakra kepes, es nem leszek rost hozzanyulni. ;]

Don't Tread On Me

(#212442) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Lancot brigeciollal erdemes mosni? Aztassam be? Csak mert eddig Muc Off lanctisztito lottyot hasznaltam egy direktbe kefekkel tuzdelt lanctisztito eszkozzel. De a Shimano lanc leszedese nem volt olyan egyszeru... Ezt meg csak siman kiakasztom. Eleg beaztatni, leold/kiold belole mindent? Utana at kell mosni?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#212443) TomMusic válasza MPowerPH (#212442) üzenetére


TomMusic
őstag

Én petróleumban szoktam kiáztatni. Az a legjobb szerintem.
Van aki benzinben. A brigeciol is jó elvileg, utána sima vízben érdemes még meglötybölgetni (van ilyen szó?).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#212444) Toobee válasza Hasaggymeg (#212440) üzenetére


Toobee
veterán

Xiaomi mérleg.
De a BMI-nek tényleg semmi értelme nincs, se a zsírral, se az izomtömeggel nem számol.

https://barbieripnk.hu/

(#212445) flash- válasza Jester01 (#212375) üzenetére


flash-
veterán

Ez a ha ésszel használom a continental gp5000 - et akkor nem lesz gond a gyakorlatban mit takar?
Decemberben vettem az országútit 25ös Luganoval, egyszer mentem vele egy órát kint, akkor még a felmart aszfaltrészeken is paráztam meg lassítottam olyam 10kmh-ra illetve amikor út szélére le akartam állni földútra, homokra vagy apró kavicsos részre vagy járdára, már inkább előtte megálltam az úton és inkább letoltam a bringát mert nem éreztem úgy hogy ilyeneket meg tegyek mint a 37-es energizer plus tour köpenyes trekkingel amihez szokva vagyok(en azzal terepezek is🤣)
Mi az ami még biztos belefér belefér egy országúti guminál es mi az ami nem?
28-as a terv 😀

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#212446) parkr válasza flash- (#212445) üzenetére


parkr
őstag

A lugano elég szar gumi. GP gumikat nem kell annyira sajnálni, de ha erősebbet akarsz, ott a Gatorskin

(#212447) jjeahh válasza MPowerPH (#212441) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bringán számít, hol van az az izom, mert ha valaki ki van gyúrva, valszeg az izmai 90%-át nem használja ki tekerés közben és fölöslegesen cipeli, szal ennyi erővel akár duci is lehetne. Minimális izmot én is szeretnék mondjuk magamra pakolni, de annyira nem vonzz az edzés, nehéz rávennem magam :( . A pulzus amúgy rengeteget számít úgy érzem, talán arra a legfontosabb edzeni ha gyorsulni akarsz felfelé is. Én rövid távon jól érzem magam magas pulzussal, de általában alapozó aerob zónában vagyok a legtöbbet. Valamikor rá kéne gyúrjak arra is, hogy hosszú távon jobban bírjam a sweet spot-ot, mert akkor bandázhatnék a helyi keménymaggal is. "Keménymaggal" a frászt, nekem úgy tűnik, hogy általában aki nálam jobban nyomja, az sweet spoton teker, tehát valójában nem gyorsabb, csak magasabb pulzuszónához szokott :U .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212448) MPowerPH válasza TomMusic (#212443) üzenetére


MPowerPH
félisten

Brigeciol utan denaturalt szeszben beaztatom? Fogkefevel adok neki kozben, ha kell. Ez jo lehet. Sokkal tisztabb, utaltam a lancot a bringan pucolni.

Don't Tread On Me

(#212449) Hasaggymeg válasza Toobee (#212444) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is van egy hasonló csak kevesebb paramétert számol és persze nem tudom azt sem mennyire megbíz6ó amit számol. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212450) Dark Archon válasza jjeahh (#212438) üzenetére


Dark Archon
addikt

Bekapcsolódok, ha már erről van szó :-) Én is 168cm magas vagyok, és 80 kiló voltam szeptemberben, amikor a bringát vettem. Azóta lementem 63-ra, edzés nélkül, mindössze kalóriát számolgatva meg munkába tekerve - ami 30 km / nap. Nekem hasra kéne edzenem, amit tavasszal majd el is kezdek. Egyébként meg jobban megy a mászás, nőtt a közlekedő sebességem, szóval nem is kell feltétlen rágyúrni erre, ha az ember simán csak teker, akkor is javul a teljesítménye.

Tavasszal aztán lesz mindenféle bringás teljesítménytúra, kutyás futás, szóval ki fogom maxolni az élvezeteket :-)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.