Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#212651) jjeahh válasza Toobee (#212650) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem a dzsunka vackok váltak be a legjobban, a Toseek talán a legkönnyebb és a legstabilabb, a gyári előrenyúlóak irreálisan drágák szoktak lenni, a gumis meg ugy-e gumis... idővel megadja magát. Az eredeti Sram nálam is lötyögős, a Hidemybell másolat meg annak ellenére, hogy kínai vacak (?), problémamentes. Eredeti Garmin előrenyúló konzolom nincs, de egy haverom olyant használ, abban az 520 kotyog, mint az Sramban. Szerintem ezek ilyenek, ha szerencséd van stabil, ha nem, akkor kotyog attól függetlenül, hogy Garmin-e vagy sem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212652) Hasaggymeg válasza Toobee (#212650) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

6030D után szabadon.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212653) TomMusic válasza Gaben92 (#212638) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
A párodnak lehet felesleges lenne az MTB ha ő inkább aszfalton megy többet. Lehet valami trekking kéne neki.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#212654) Ringman válasza Hasaggymeg (#212647) üzenetére


Ringman
nagyúr

az hozzátartozik, hogy az elmúlt 1 évben nőtt min. 1 méretet a lábam - szerintem szélesebb is lett :F mondjuk 2020 márciusa óta homeoffice van, mezítláb/papucsban itthon.

a tavalyi dekás spd-s cipő is éppen jó, ami nyáron még vékony zokniban kicsit nagy is volt, most pont jó.

a tied mallet E lace? az enyém sima (ami downhill, de nem arravettem :) )

megannyi rejtély.

(#212655) zsocy válasza bulikavagyok (#212644) üzenetére


zsocy
őstag

A gyári talp kormányra vagy domború stucnira van kialakítva, ezen szerintem nem ül meg rendesen. Használhatsz még előrenyúló tartót (ilyenem van, felteheted fordítva is, akkor visszafordul a stucnid fölé), vagy rakhatod a gyárival a kormányra is, csak úgy nem lesz teljesen középen. Mondjuk ha a stucni másik oldalára lámpát rakok a kormányra úgy egyensúlyba kerül, és az OCD-met sem bosszantja fel.
Az öntapapdós tartók is jók lehetnek, bár én egy kicsit aggódnék hogy egyszer elenged.

toobee, van kínai sram feliratos és kínai Garmin (ami Garmin dobozban is jött, ha copy akkor elég komoly copy) is, plusz a gyári Garminok. Mindegyikben szorosan van az óra, erő kell a kiszedéshez, semennyire sem lötyögnek. Az iGpsport-ot és most az Edge Explore-t is feszesen tartják. Saját tapasztalat mind.

szerk2: Lehet nekem is a popcornos gifet kellett volna betenni, nem győzködni senkit hogy mit vegyen... Toobee nem szereti a kínai fosokat, ez már kiderült. Viszont ha ugyanaz a kínai fos márkázva van, és minimum négyszer annyiba kerül, akkor máris elveszti kfos jellegét,,, ;] Elnézést, ez már ki akart jönni nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#212656) Toobee válasza jjeahh (#212651) üzenetére


Toobee
veterán

Kérdezzük meg a többieket is, akik eredeti Garmin konzolt használnak. Nektek lötyög? Én 530 Edge MTB Bundle-t vettem, abban biztosan eredeti volt és messze a legstabilabb.

https://barbieripnk.hu/

(#212657) Toobee válasza zsocy (#212655) üzenetére


Toobee
veterán

Köszi a tippet, ebből rendelek is egyet. Szerintem kevertek engem a kínai haterekkel. Most is van úton vagy 10 db Alis rendelésem, köztük egy integrált karbon kormány is.

https://barbieripnk.hu/

(#212658) jjeahh válasza zsocy (#212655) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Toobee kínai cucc teszter, lehet több Xiaomi cucca van, mint nekem, asszem parandroid nem szereti a kínai kütyüket :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212659) varsam válasza Gaben92 (#212638) üzenetére


varsam
őstag

A párodnak a Pathlite jó választás lehet, neked pedig ha szeretnéd az erdei részt kicsit jobban élvezni, akkor Stoic, vagy kicsit visszafogottabb akkor Grand Canyon. Mindkettővel lehet menni egész napos kirándulásokra is. Kérdés inkább, hogy miből van/lesz készlet a közeljövőben.

(#212660) Toobee válasza jjeahh (#212658) üzenetére


Toobee
veterán

Már nem írok a Rendeljkínaitra, de továbbra is elég sok motyó megfordul a kezeim között. Várom a bocsikéréséket az érintettektől ;]

Ezek jönnek most bringás témában:
Integrált kormány
Montis és koskormányos téli koton
OEM Maxxis színező
ODI marcsa
szemcsi 1 és 2
Pulzusmérőhöz pánt
YT ülés például nulla percesen ugrott le, hogy egy fasza kis GUB kerüljön a helyére.
Erősen remegek egy Elitewheels szettre is, már alkudozunk az eladóval.
Ez esetben egy sor is kell majd, mindenképp kínai lesz az is.

https://barbieripnk.hu/

(#212661) Gaben92 válasza TomMusic (#212653) üzenetére


Gaben92
őstag

+ parandroid

Pont azt próbálom kifilózni, hogy a "lehet"-nek melyik oldala a jobb. :D Melyik a nagyobb kompromisszum, MTB-vel aszfaltozni vagy trekkinggel bemerészkedni az erdőbe. (Természetesen megfelelő gumival.)

Azt érdemes tudni, hogy bicikli szempontból az utóbbi 7 év úgy nézett ki nálunk, hogy 3 év Mol Bubi majd költözés után 3,5 év semmi, szóval mindenképp előre lépés lesz a dolog.

Azt elfelejtettem említeni még, hogy van rá esély, hogy télen is lennének használva (3-4 hónapon keresztül fixen van hó) szöges gumival.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#212662) 6030D válasza bulikavagyok (#212644) üzenetére


6030D
Ármester

Mi a stucni neve? [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#212663) Hasaggymeg válasza Ringman (#212654) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen, ez E-lace (ami sima fűzős) és mindenhogy felpróbáltam mert nem hittem el jó az a méret (lábam ~300mm a cipő meg 46-os :F ) mert 46,5-47-est kértem Jézuskátú. :U Ez volt raktáron a Bike24-nél, ezzel kell boldogulni. :DDD ...amúgy tényleg nem szorít, pedig a számozás szerint határeset. :F

#212657 Toobee...Tííz?! Akkor még jjeahh kollégát is lepipálod! :D A kínai cuccok vs. márkás mizériát úgy jellemezném, hogy a márkás lehet, hogy sz@r, míg a kínai lehet, hogy jó. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212664) Hasaggymeg válasza Toobee (#212660) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és akkor vegyük sorban: :D
1. bátor vagy öcsém, még karbon kormány hagyján, de a te felhasználásodra még karbon stucni is rajta?! 🤔
2. az akár jó is lehet
3. ezt sem lehet olyan nagyon elrontani
4. én egyet próbáltam mert azt hittem a Rockbros a félszemű király a kínai va(c)kok országában, de nem jött be, inkább memóriahabként viselkedett mint markolatként. :F
5. szemüvegek állítólag jók, de ha nem akkor is filléres tétel
6. ott sincs mit elrontani nagyon
7. nyereg itt is használatos néhány kolléga által, ők tudnának beszélni róla
8. na az amit sosem vennék meg, ha az ezer éve kerekeket gyártó Alexrims is sz@rt csinál nem tudom mit várnék ezektől. :F
9. kissé drága egy kísérletnek és a 12 sebességes rendszer amúgy is elég kényes.
Végül egy érdekesség, vagyis a kínaiak angol tudása, mintha csak kikeresnék a szótárból az összes szerintük odavágó szót, majd jól összerázva kidobnák az asztalra és az így kiszóródott véletlenszerű sorrendet beírnák terméknévnek.😆😆😆
Paint Cleaner Car Wheel Tire Oily Painting Pen Auto Rubber Tyre Polishes Metal Permanent Marker Graffiti Touch Scratch Wet Wax 😳🤪

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212665) gabro0 válasza parandroid (#212646) üzenetére


gabro0
őstag

Hardveresen annyi a különbség a sima meg a plus közt, hogy utóbbiba raktak gyorsulásmérőt.

(#212666) parandroid válasza Hasaggymeg (#212663) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"A kínai cuccok vs. márkás mizériát úgy jellemezném, hogy a márkás lehet, hogy sz@r, míg a kínai lehet, hogy jó."

Ezt se láttam még ilyen szépen összefoglalva...

Még annyi, hogy bár tudom, hogy minden is kínában készül (azért szerencsére ez sem igaz), én szeretem azt hinni, hogy tudatos vásárlói magatartással, és egy kritikus szintet elérő társadalmi összefogással ez valamilyen szinten megváltoztatható. Egyrészt mert ez gazdaságilag is a saját érdekünk, másrészt meg mert nem szívesen támogatom azt az elnyomó rezsimet, amit ők visznek.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#212667) zsocy válasza Toobee (#212660) üzenetére


zsocy
őstag

Ok, igazad van, elhamarkodottan itéltem, bocsánatot kérek.
Akkor te a kínait nem, csak az olcsó cuccokat utálod ;]

Amúgy az a kerékszínező filc jónak is tűnik, meg is rendeltem :)

(#212668) 6030D válasza Hasaggymeg (#212664) üzenetére


6030D
Ármester

Azért sorolja fel a fél szótárt, hogy tuti kidobja a gugli ha keresed. Ha nyelvtudás nélkül, meg azt sem tudod mit akarsz, akkor is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#212669) Csokicsibesz válasza Toobee (#212660) üzenetére


Csokicsibesz
tag

A Trifox cuccokat bevállalnád?
Valamiért egy ideje elkezdte a Youtube foldobálni a Trifoxos videókat nekem.
Elméletileg a váz 1 az 1-ben az előző generációs Scott Spark.

Az 1000 dolláros ára mondjuk annyira nem budget...

(#212670) bulikavagyok válasza 6030D (#212662) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Syncros XC 2.0

Köszönöm, h utánanéztél! Ezeket megtaláltam én is, de a legtöbb szerintem a negatív dőlésszögű kormányszárhoz való. Illetve van pár amire még nem tudtam "azonosítani". Egyelőre várok ezzel, még ki sem próbáltam a bringát, az is elképzelhető, h új stucni fogok felszerelni rá. :R

Hasaggymeg: "bátor vagy öcsém" - ugyanez jutott eszembe. :K Én még a nagyobb gyártók karbon kormányaitól is tartok egy kicsit.

zsocy: Köszi neked is! Az előrenyúlós tartóval az a bajom, h túl "nehéz". Pedig fordítva felszerelve az lenne a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#212671) Hasaggymeg válasza parandroid (#212666) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erre csak azt tudom mondani, hogy ez egy termék: Festék Tisztító Gépkocsi Kerék Olajos Festmény Toll Autó Gumi Felni Fényez Fém Permanens Marker Graffiti Érintés Karcolás Nedves Gyanta. :U

6030D...sejtem ez lehet a háttérben, ugyanakkor egyrészt ezekből a szavakból még a gugli fordító is ki tud talán rakni egy értelmes terméknevet, másrészt meg van itt néhány kakukktojás mint pl. a Cleaner ,Painting,Polishes,Graffiti,Touch,Scratch... :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212672) Ringman válasza Csokicsibesz (#212669) üzenetére


Ringman
nagyúr

trifox kormány (persze ez egy termék tapasztalata): [link]

(#212673) jjeahh válasza Toobee (#212660) üzenetére


jjeahh
nagyúr

OEM Maxxis színező - remélem a fehéret fested sárgára :D
ODI marcsa - haveromnak van, másolat, de puhább, mint az ESI, cserébe fényes és csúszik :(
szemcsi 1 és 2: erre kíváncsi vagyok, mert túl olcsónak tűnik, hogy igaz legyen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#212674) 6030D válasza bulikavagyok (#212670) üzenetére


6030D
Ármester

160 g a stucni. Venni kell egy értelmest és jöhetnek a szenzorok. :DD
Tudom, nem lesz jó, mert nem megy benne rejtve a kábel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#212675) ZolkoW


ZolkoW
őstag

valszeg Garmin júzerből van itt a fórumon több, de beírom, hogy a Brytonok is belemennek a Garmin tartóba, viszont kevésbé stabilak, mint a sajátjukban. Elfordulás ellen kevésbé rögzít a Garmin betét. Ezért aztán idővel vettem előrenyúló, aszimmetrikus, lefelé lépcsős fém tartókat, az a legtutibb eddig nekem. Csak vicces, hogy a két tartó együtt annyiba kerül, mint a Rider 15. De leglább stabilak, meg jól is néznek ki.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#212676) bulikavagyok válasza 6030D (#212674) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Olyan nehéz? Muszáj lesz lecserélni! :D

[ Szerkesztve ]

(#212677) parkr válasza Toobee (#212656) üzenetére


parkr
őstag

én a gyári BMC-félét használom, ez is full stabil.
+gopro kompatibilis

[ Szerkesztve ]

(#212678) varsam válasza Gaben92 (#212661) üzenetére


varsam
őstag

Melyik a nagyobb kompromisszum, MTB-vel aszfaltozni vagy trekkinggel bemerészkedni az erdőbe.
Részemről trekkingel erdőbe sokkal nagyobb kompromisszum. MTB-vel tudsz menni aszfalton akár 100km-t is, annyi, hogy keményre kell fújni a gumit. Amikor még csak 1 bringám volt, egy merev XC (14kg), mindenhova azzal mentem. Munkába Pesten, erdőbe lejtőzni, párommal mindenfelé kirándulni, Balatont kerülni, sőt még többször BP-Balaton 100km-es távot is. Viszont én virsligumival nem akarnék gyökeres köves erdei utakon rázkódni. Nem eszik ezt a kását szerintem olyan forrón mint ahányan itt sokan leírják, a montinál jobb összvér szerintem nincs, ami mindenre is jó :)

(#212679) varsam válasza Toobee (#212660) üzenetére


varsam
őstag

Mekkora ötlet a gumin a Maxxis feliratot átszínezni :D ez kell nekem is. Szerinted a sárgát át lehet nyomni fehérre? Vagy inkább fehérből sárga? :D

(#212680) Ringman válasza Hasaggymeg (#212647) üzenetére


Ringman
nagyúr

na fény derült itt a dolgokra, kivettem a talpbetétet:
- a filctollal jelölt vonal az a mezítlábas lábméret (faltól mérve), a talpméret az valóban 265 mm (még kicsivel több is), de ugye az nem számít, mert nem pont ott van a lábujjam (nyilván cipőben nem terül ennyire szét)
ez alapján a 41,5-ös helyett a 43-assal kellene próbálkoznom (10 mm-rel hosszabb)

(#212681) parandroid válasza Gaben92 (#212661) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Közben hallottad a másik oldalt, szóval leszek én az itt kevésbé népszerű kisördög a másik válladon: erdei ösvényeken, normális földutakon eljársz egy pathlite-szerű cross trekinggel, a 2,4”-os mtb gumi viszont kínszenvedés aszfalton. Akkora gördülési ellenállása van, mint egy úthengernek, úgyhogy menni nem megy, cserébe dübörög, mint egy traktor. Igen, a nagy kedvenc conti race king is, amit előszeretettel ajánlanak “aszfaltos” terepguminak (nekem is ez van).

Na, sokat segítettünk, mi? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#212682) varsam válasza parandroid (#212681) üzenetére


varsam
őstag

Akkor most te vagy a fehér, én a piros ördög ;]

(#212683) Toobee válasza Csokicsibesz (#212669) üzenetére


Toobee
veterán

Néztem, nekik is van ilyen kormányuk, de az itteni rossz tapasztalat miatt, meg a számomra nem túl szimpatikus kialakítás miatt nem azt vettem. Az OG-EVKIN HB2000 szinte biztos, hogy jó, csak sajna ez nekem túl XC-s az Izzora. Ezt mondjuk én meg merém venni, jó cuccaik vannak.

https://barbieripnk.hu/

(#212684) Toobee válasza varsam (#212679) üzenetére


Toobee
veterán

Én is gondolkodtam ezen, végül arra jutottam, hogy a fehérből biztosan tudok sárgát csinálni, fordítva már nem garantált a siker.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#212685) Toobee válasza Hasaggymeg (#212664) üzenetére


Toobee
veterán

A kormány számomra is kérdőjel, ha nagyon merev lesz vagy ellenkezőleg, túl nyúlós, akkor nem rakom fel. Volt már két "eredeti" karbon kormányom is, nagyjából tudom milyen érzésre számíthatok.
Kerékszettet én simán rendelném, csak gyűjtöm a pénzmagot rá. BTLOS és társai is beváltak, Runner előző munkahelyén is nem kevés km-t rakott a fully Meridába a srác kínai szettel. Bevált kinti márkát kell venni, nézni, hogy ki az eladó és milyenek a visszajelzések. Persze, nincs garancia semmire, nyilván. Meg is lehet szívni, én nem biztatok senkit arra, hogy ezekkel kísérletezzen.

https://barbieripnk.hu/

(#212686) bulikavagyok válasza Ringman (#212680) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hiába a sok méricskélés és matekozás, az előbb hozta meg a futár a cipőmet, és sajnos nem jó rám. A hossza és a szélessége OK, de a sarkam folyamatosan ki akar csúszni belőle. Minden lépésnél, szóval ez pedálozásnál is komoly problémát jelentene. Szerintem ezzel nem tudok mit csinálni, rendelek egy másikat. Ami persze nem lesz egyszerű, mert nem találtam másik olyat amilyet szeretnék. És persze a NW cipőket ki is lőhetem ezután.
Egyelőre még csak a Bike24-ról kaptam meg a csomagot, tőlük csak a cipőt és egy ilyen "símaszkot" rendeltem. Ez viszont nagyon jó cucc, kifejezetten ajánlom azoknak akik ilyet keresnek. Marha jól variálható, elvileg az anyaga is OK.

[ Szerkesztve ]

(#212687) TomMusic válasza varsam (#212678) üzenetére


TomMusic
őstag

A trekking "hátrányát" megoldod gumicserével, de a MTB vázból eredő testtartást nem. Mondom ezt úgy, hogy MTB-vel megyek én is mindenhol, legtöbbet talán aszfalton.
Ettől függetlenül a párjának szerintem kényelmesebb egy trekking.
De az az igazi, ha ki tudná próbálni mindkettőt.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#212688) Ringman válasza bulikavagyok (#212686) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ja, ez lesz a 3. cipő amit 1 héten belül felpróbálok és nem jó (ill. a shimano jó volt méretre, csak nem volt minden szempontból kényelmes, plusz a time atac stoplija magasabb kicsit, így kopogott a cipő)

így a 10€-s szállítások amik bukók, de itthonról is csak házhozszállítással tudnék bármit is rendelni.

(#212689) Ringman válasza Toobee (#212685) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem az integrált kormányban az a fura, hogy mi van, ha el kellene forgatnod 2 fokot a teljes kényelemhez? nem tudod. (sima és koskormánynál egyaránt)

(#212690) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Mi a különbség az elasztomeres és az acélrugós nyereg között? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#212691) Ringman válasza makoss (#212690) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt jól elmagyarázzák - viszonylag röviden: [link]

(#212692) 6030D válasza Gaben92 (#212638) üzenetére


6030D
Ármester

Szia.

A videódban ott a család, aki hallgatott a vigyünk trekkinget az erdőbe szövegre. 6:30 Látszik a mosoly a lányok arcán, hogy ez mekkora fun. :N
Hogyan szeretne munkába járni vele a párod? Kell-e csomagtartó, oldaltáska, laptoptartó, vagy bármi a munkába járáshoz? (montin kevesebb a rögzítési lehetőség) Ő tudja-e, hogy neked a videóban látható terep a cél, nem az, amikor benéz az aszfaltútról az erdő szélébe? :D Volt-e már ilyen helyen tekerni?
Ha nem holnaputánra kell eldönteni a kérdést, akkor én bérelnék a helyetekben két montit (arrafelé gondolom van lehetőség bőven) és elmehettek tekeregni az erdőbe. Aztán ha vigyorogva megy haza, akkor nem kell szívatni trekkinggel és inkább fog kicsit lassabban munkába járni, ha meg végig tolja, és nem tetszik neki, akkor kell egy trekking városi/fitness bringa, és kész. Ha szép időben megint lenne kedve bringát tologatni a gyökereken, akkor bérelsz egy napra, hogy elmenjen a kedve. :DDD
Legfontosabb: ő mit nézett ki? Úgyis ez fog dönteni. :DD :))

bulikavagyok: melyik cipőt rendelted végül?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#212693) makoss válasza Ringman (#212691) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
A Selle Royal Journey elasztomeres nyereg és a
Selle Royal Manhattan Premium Relaxed Unisex nyereg közül kellene választanom.
A Selle Royal Journey már volt 4 évig, tavaly a felső rész szakadt ki ahol a gél van, pár napja meg a jobb oldali fém pálca vagy mi tört el, pedig városi úton tekertem :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#212694) Ringman válasza makoss (#212693) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, én meg nyeregcsőre asszociáltam, bocs.

a rugózási karakterisztika hasonló lehet itt is

(#212695) Hasaggymeg válasza 6030D (#212692) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Legfontosabb: ő mit nézett ki? Úgyis ez fog dönteni....meg a színe. :D...ha teCCik a színe akkor nem a bringa lesz sz@r a gyökeres erdőben, hanem te hülye amiért nem az aszfalton vitted őt. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#212696) Gaben92 válasza varsam (#212678) üzenetére


Gaben92
őstag

+parandroid:

"Viszont én virsligumival nem akarnék gyökeres köves erdei utakon rázkódni."
"a 2,4”-os mtb gumi viszont kínszenvedés aszfalton"

Ezek sose voltak tervben. :N Lehet hülyén fogalmaztam, de a "természetesen megfelelő gumival" alatt arra gondoltam, hogy mindkét bringa mellé jön majd egy extra szett felni+gumi pont az ellentétes felhasználásra. Fiatal(abb) koromban volt, hogy naponta 40-60km-eket tekertem MTB-vel az erdő/mező/aszfalt szentháromságon a Bükkben szóval vannak flashback-jeim, hogy mennyire fincsi aszfalton. :D

Szóval az eredeti kérdést úgy egyértelműsíteném, hogy "trekking gumival szerelt MTB-vel aszfaltozni vagy MTB gumival szerelt trekkinggel menni az erdőbe."

Vagy nem vagyok normális? :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#212697) bulikavagyok válasza Ringman (#212688) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Bike24-nek elvileg ingyen vissza lehet küldeni. Bár ez most nem igazán vigasztal.

6030D: NW Ghost Pro. De én voltam a hülye, mert múlt héten felpróbáltam egy másik NW-et, amivel ugyanez volt a problémám. Egyébként azért választottam ezt a Sidi helyett, mert ennek a modellnek van egy gumi betét a talpa közepén. Egyik Sidinél sincs ilyen, nagyon veszélyesnek tűnnek anélkül azok a cipők. Például véletlenül rálépek egy csempével burkolt lépcső sarkára, és már repülök is. Most azon töröm a fejemet, h rendelek egy olyat, és ragasztok egy gumiszalagot a talpa közepére. Egyelőre nincs jobb ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#212698) makoss válasza Ringman (#212694) üzenetére


makoss
addikt

Én úgy érzem mégis jobb lenne az elasztomeres a fentebb írt hátrányai, hibái ellenére is.
Vagy tévedek?
Tény, hogy nagyon kényelmes a Selle Royal Journey :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#212699) varsam válasza Gaben92 (#212696) üzenetére


varsam
őstag

Trekking és MTB eléggé eltérő geometria, más testtartás, más céleszköz. Ezt neked kell eldönteni, hogy melyiket részesíted előnyben. Amúgy trekkingbe nem tudom mennyire lehet 2.25 vagy még szélesebb monti gumit tenni, de a keskenyebb biztos elfér egy montin.
Az is kérdés mennyire életszerű, hogy majd hétvégente vagy nem tudom 4 kereket cserélsz mert elmentek túrázni, aztán ha hazaértek akkor visszacseréled párodnak munkabajárósra?
Jó eséllyel ezek még gyorzáras bringák lesznek, ami azt jelenti hogy a 4ből biztos lesz legalább 1, de lehet mind a 4en kell még féket is állítani, hogy ne érjen bele a tárcsákba.

(#212700) Ringman válasza bulikavagyok (#212697) üzenetére


Ringman
nagyúr

Bike24-nek elvileg ingyen vissza lehet küldeni.
gyakorlatilag is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.