Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#213039) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#213038) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Aránytalanul sok(k) az egy kerékszettért. :( ...azt amúgy is lecseréltem már Mavicra mert azokkal olyan jó tapasztalatom volt korábban úgy csapágyazás mint küllőzés és kazettatest viszonylatában, hogy harmadlagos volt a súly, nagyon drága kerékszettet amúgy is túlzás lett volna egy ~1800 eurós bringába vásárolni. Mivel (nálam és gondolom sok másnál is) ehhez a hobbihoz erősen hozzátartozik ápolni, szerelgetni, javítgatni és fejlesztgetni szenvedélyünk legfőbb eszközét is, időnként rájön az emberre egy-egy ésszerűen nehezen indokolható fejlesztés, könnyítés stb.amiknek ha mindig engedsz, végül aztán az isten pénze sem lenne elég. Pl. kinézek és könyvjelzőzök pár faxa gumit mert több mint fél kilót lehet nyerni rajtuk aránylag kis ráfordítással (mondjuk 30-35% drágábban mint az alap gumik) aztán alszok egyet rá és hideg fejjel már aligha tűnik jó iránynak a mérlegnek és fotózkodásnak vásárolni drága cuccokat csakis az erőltetett könnyítés végett (nem versenyzek) mikor az egyes napokon történő tekerések között is olyan erő, kedv és egyebek miatti teljesítménykülönbségek vannak, hogy azok mellett pont eltörpül 500 gr ide, vagy oda. Az én (és gondolom sok más) felhasználási szokásaim mellett 1-2 kg mínuszban aligha észrevehető, és ha titokban vennék le valahonnan meglehet észre sem venném, hisz tyúkbelesítéssel is pl. elhagytam a majd 700 gr nyeregtáskámat, vagy van olyan nap, hogy elfelejtek vizet vinni (~600gr) a 2 órás téli tekerésemre és bár tény nem a kerekekről megy le ez a súly, aligha leszek gyorsabb, vagy virgoncabb a súlycsökkenéstől. :U Egy szó mint 100 ez a grammbuzulás inkább szubjektív énünkről (falánk placebonk táplálása) szól mintsem a tiszán mért teljesítmény növeléséről. Én pl. meg mernék esküdni érzem jobban és szebben megy a kerékpárom ha meg van mosva (!) és kenve a váltás/hajtás úgy, hogy ezt nem évente csinálom mikor már tényleg érezhetném, hanem tulajdonképp tekerésenként törlöm a becsúszót és láncot, 2 tekerésenként pedig (3-5 óránként/50-100km) meg is kenem a láncot. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.