Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166251) TayRol válasza marel09 (#166250) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem csak szerény 50-esem van. :) A 70-es szebb.

(#166252) marel09 válasza TayRol (#166251) üzenetére


marel09
csendes tag

Kemény 10.000 Ft a különbség :D és az idei 50-es szerintem nagyon jól néz ki.

(#166253) nmate91 válasza marel09 (#166252) üzenetére


nmate91
tag

Gondolkoztam a GRX 2x11 rendszere miatt, de jobban tetszett a szín, meg a Shimano dropbarokra szerelt váltórendszere valamiért nem jön be, próbáltam Sorát, GRX-et, Ultegrát...semmi. Országútin nálam Campa verhetetlen, de ez a Sram sem rossz azért.

Na meg, én eladtam a dropper postot, ami még -20k az árából.

De amúgy ja, egy gravel móka simán mehetne :D

[ Szerkesztve ]

(#166254) TayRol válasza nmate91 (#166253) üzenetére


TayRol
veterán

A színe nekem is jobban bejön, de az 1x rendszer nem. Frankó amúgy ez a grx, ma voltam finomállításon, egyre jobban megismerem, tetszik. :)

(#166255) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Akinek van Bryton Rider 15 vagy hasonló komputere. Az tudna nekem segíteni?
A gondom az, hogy nem tudok a Bryton Active app-ban útvonalat tervezni, ha a GPS megy akkor kék ponttal bejelöli, hogy hol vagyok illetve ha beírom az úticélt, akkor oda ugrik, de nem jelöli be, nem számol. Az Útvonalaim menüben meg nincs +Hozzáad gomb. :F

(#166256) cdl válasza metrion (#166255) üzenetére


cdl
senior tag

Ha itt nem tudnának segíteni, itt biztosan(FB)

[link]

(#166257) manager2220


manager2220
tag

Ghost montikról mi a véleményetek? Van esetleg valamelyikőtöknek?
[link] kato 7.9
[link] kato 5.9

(#166258) nmate91 válasza manager2220 (#166257) üzenetére


nmate91
tag

Ha csak nem versenyzel, nem éri meg szerintem a felárat. Nagyon jó az az XT, az esetek nagy részében elég a Deore is. A fék, a villa viszont sok mindenre nem elég, lejtőn ne várj csodát. Egyébként ilyen crosscountry túrázgatásra tökéletes.

A vázakról sok mindent nem tudok, de úgy tudom a Ghost az fain cucc.

[ Szerkesztve ]

(#166259) zsocy


zsocy
őstag

A sok új és szép gravel között elveszik az öreg, de nálam meg felkerültek az "új" Campa kerekek, lassan kezd összeállni a jó öreg TCR :)
Persze budget bringára budget kerék kell, szóval nem Bora Ultrák, hanem egy Khamsin szett, de szerintem ezek sem rosszak. Ma megvolt a próba, szépen is gurulnak az új 25-ös Schwalbe gumikkal. A súly pedig lement 9.6 kilóra. Elégedett vagyok vele, na :)

(#166260) nmate91 válasza zsocy (#166259) üzenetére


nmate91
tag

Gratulálok, szép munka!
Az első villa nagyon tekintélyt parancsoló :DDD

(#166261) metrion válasza cdl (#166256) üzenetére


metrion
aktív tag

Köszi, ahogy látom másnak is van ezzel problémája...

(#166262) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Tudtok segíteni, ajánlani valamit?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#166263) manager2220 válasza Ra's al Ghul (#166262) üzenetére


manager2220
tag

(#166264) P11


P11
csendes tag

Sziasztok!

Eltekintve attól, hogy ennyi pénzért használtan jobbat lehetne venni (bár mostanság kevésbé) [mint ez a Giant fully] tudna valaki véleményt mondani, hogy mennyire jó ez a kerékpár? Felszereltsége jó? Bírná a strapát?

[ Szerkesztve ]

(#166265) INTELligent válasza jjeahh (#166237) üzenetére


INTELligent
senior tag

Gondolom azok magánszemélytől mennek, igaz? Mert akkor nem biztos, hogy be merném vállalni próba nélkül. De megnézem, köszönöm.
Amúgy a Bryton mennyire ajánlott? Csak mert többször jött szembe valakinél Strava-n, hogy már megint elszállt a Bryton.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#166266) Zsohi válasza P11 (#166264) üzenetére


Zsohi
őstag

Az SX Eagle sokaknak nem a kedvence, elég ócska küllemre és már az NX se a tartósságáról ismeretes, az SX pedig alatta helyezkedik el a termékskálán. A Shimano MT400-as fékek is az a kategória ami szódával elmegy. Minden más teljesen kielégítő ezen a szinten.
Mivel a magyar árakkal nem vagyok tisztában, így nehezen tudok mit mondani rá, de átszámolva nekem egyszerűen túl drágán tűnik ennyiért, persze ha mást nem kapni és most azonnal kell akkor hajrá.

szerk: Most gyorsan ránéztem az árakra és koppant az állam a padlón, rendesen elszálltak...

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#166267) maximilian4 válasza P11 (#166264) üzenetére


maximilian4
addikt

Jó. Kérdés mire kell? 130/115 mm-rel is lehet már azért lightosan lejtőzni és sokkal kényelmesebb mint egy merevfarú. A strapát bírná, de azért egy idő után elfogynak a centik, szóval korlátozottan.

Azért itt mèg nézz szét: [link]

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#166268) jjeahh válasza INTELligent (#166265) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kell ehhez is egy érzék, rutinos ebayesként könnyen ki lehet szúrni a gyanús eladókat. Én már rengeteg használt cuccot vettem onnan, pl. 4-5 laptop, 4 fényképezőgép, mobilok, a Garmin stb, szerencsére eddig sosem vertek át és ha mégis átvernének, a paypal véd.
Brytonnal nincs tapasztalatom, sokan dicsérik, de rosszat is lehet olvasni néha róluk, ahogy mondjuk kb bármelyikről, a Garmin sem makulátlan :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#166269) tacto válasza zsocy (#166259) üzenetére


tacto
aktív tag

Nagyon szép kis gép. És hát az Once - korszak, már történelem.

(#166270) robee19 válasza ZolkoW (#166182) üzenetére


robee19
tag

Nem tud. Csak csiganyál van, és utcaszintű irányítás. A rendeléstől számítva a második napon meg is érkezett (üzletbe kértem). Tegnap óta nálam van. Én is azért vettem ezt, mert 320 árában adták, aztán ahogy egy jó ismerősöm szokta mondani: "a vantól nem kell félni". Jó az a navi, hogy ott van. Ki tudja mikor lesz rá szükségem.

(#166271) robee19 válasza metrion (#166255) üzenetére


robee19
tag

Nekem az is új, hogy a 15-ön lehet útvonalat tervezni. :Y

(#166272) metrion válasza robee19 (#166271) üzenetére


metrion
aktív tag

:DDD Időközben rájöttem...

(#166273) metrion válasza INTELligent (#166224) üzenetére


metrion
aktív tag

Pár napja volt fent Jófogáson egy Rider 420 27k-ért, teljesen új. Én a Rider 15-t féláron vettem újonnan. Érdemes néha ott is nézelődni.

(#166274) xy.zsolt válasza INTELligent (#166265) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én úgy tudom a bryton a szintmegállapításokkal van bajban....de szerintem +/- 50m nem releváns az esetünkben. Én IGPSORT IGS60at használok. Amióta nem szenzorral mérem a sebességet azóta nincs gondom.....bár tény, hogy sűrű erdei terepre nem ezt venném. A navi csiganyálas....sosem használtam. A HR szenzorom is szar volt (magene) ezért sem használom. A cad szenzor (magene) oké....szerencsére nekem csak az kell :D A következő computerem is IGPsport lesz, de egy "butább" fajta....talán IGS50. Az már 10000ft környékén van és tudja amit nekem kell. Vagy még egy galileos kütyüért talán többet kiadnék.....mivel állitólag pontosabb mint a gps, glonass, baidou kombi

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#166275) parkr


parkr
őstag

ilyesmi puha stretch takaró vásznat keresnék. látott valaki itthon ilyet?
szerk. közben úgy nézki találtam egyet

[ Szerkesztve ]

(#166276) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#166274) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egy ilyen nekem bőven elég lenne.....amíg jó a szemem, hogy lássam kicsiben a számokat :)
Más: Tönkre ment a GPS mount-om ami műanyag volt....amíg megjön a fém addig a stucnira tettem a gps-t....és totál jól bevált így is. Ha előbb rápróbálom biztos nem vettem volna kormányra szerelhető gps mount-ot.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#166277) nmate91 válasza hundai (#166178) üzenetére


nmate91
tag

(#166278) Alg


Alg
veterán

Rosebikes sztori: köszi a FB üzenetes tippet :R , az emailre rá se bagóztak, FB üzenetre egy órán belül válaszoltak és megoldották a dolgot

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#166279) jjeahh válasza xy.zsolt (#166276) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ennyiért van használt 810 is, ami már nagyjából mindent tud, rendes navit is, cserébe nem új és nagyobb. Én meglepődtem, hogy a 130 élőben mennyire picike, gyakorlatilag úgy néz ki, mint egy kisebb mezei mágneses komputer. A számok mondjuk jól láthatóak rajta így is, de csak ha nagyban rakod ki őket, akkor viszont túl kevés adat fér egy lapra, bár ha nincs is szükséged sok adatra... Nálam a Touring Plus kijelzőjére egy lapra 10 adat fér és még így is agyalnom kell, hogy mit hagyjak le róla, pedig CAD szenzorom még nincs is :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#166280) INTELligent válasza jjeahh (#166268) üzenetére


INTELligent
senior tag

Az szép. Nekem az első MILC-em volt használtan onnan, igaz boltból. Meg persze apróságok.
Ránéztem, hát én nem nagyon láttam 530-at EU-s webshop ár alatt, biztos itt is le van rabolva a piac :D.
Ja, gondoltam, csak az ember mindig aféle hajlik el (negatívan és pozitívan is), amiről többet hall.
Használtban amúgy mennyiért lehet behúzni egy ilyet? Mert ha még azt is sokallom, akkor nem várok annyit.

Szerk.: ááá, lejjebb görgetve erre is válaszoltatok :DDD

xy.zsolt: köszi a tapasztalatokat!
metrion: :R , megnézem.

Még egy kérdés, mielőtt feleslegesen pénzt adok ki: tudtok értelmes navigációs appot androidra, ami terepen is el tud vinni? Mert ha ez így megoldható, akkor nem biztos, hogy kiadok több tízezret computerre.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#166281) ZolkoW válasza robee19 (#166270) üzenetére


ZolkoW
őstag

majd arra leszek kíváncsi, a BT kapcsolat stabilabb-e, mint a 15-ösnél, mert azzal kb ez az egyetlen bajom: elég hektikus. tegnap délutánit azért nem töltöttem fel, mert 3-adszorra sem sikerült kapcsolódni, ilyenkor jön a vezeték. és ez így van mondjuk az esetek 1/3-ában.
A magasságmérését úgy vettem észre, csak a komolyabb időjárásváltozás zavarja meg, amúgy elég jól ismétli a számokat. (esőből ki - esőbe be, aztán keletkezik egy szakadék a grafikonon)
Valami nagyon alapszintű iránymutatást tud (mintha), de még sosem töltöttem rá ehhez semmi adatot. választható, hogy az északi irányt mutassa a nyíl, vagy a kitűzött úticélt, de nekem az északi irány sem volt túl meggyőző :D Remélem, nem mondok hülyeséget, mintha lenne ilyesmi. Zerge oldalán a százalékos emelkedés is fel van sorolva ezekhez, erre kíváncsi vagyok, majd megkeresem.
(giroszkópos pillanatnyi szög miért nincs? lehetne..)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#166282) Because


Because
őstag

ti bevállalnátok egy olyan műveletet egy acélvázon ahol 130-ról kellene 135-re széthúzni a villasarut? videó róla

(#166283) jjeahh válasza INTELligent (#166280) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Touring (nincs barométer), Touring Plus, 800, 810 kb. 100 font körül mennek, asszem én is annyiért vettem a T. Plust. Rendes navit ezekkel lehet a legolcsóbban megúszni, ha elég a csiganyál, az valszeg van olcsóbban is akár újan is (?).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#166284) Somatom válasza Because (#166282) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát.... A kempingemen az egyik villába beillesztettem a legalább 5mm -rel szélesebb, agyváltós kereket, aztán egy jó fogású gumiszerelő pajszerrel ráfeszítettem a másik villaszárat. Nem tudtam, hogy ilyet ne lehetne. De, úgy tűnik, hogy a bringa sem. Egyik barátom elektromérnök bátyjának a szavai jutnak eszembe, amikor meglátta a öccse motorjának a kábelezését:
"Hja, kérem, akit a tudás nem gátol ...." :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#166285) Because válasza Somatom (#166284) üzenetére


Because
őstag

"Hja, kérem, akit a tudás nem gátol ...." ez jó :))

Köszi!

(#166286) xy.zsolt válasza jjeahh (#166279) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem 6 adat van csak beállítva: Speed, Cad, Avg Speed Mov, Avg Cad, Distance, Grade

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#166287) P11 válasza maximilian4 (#166267) üzenetére


P11
csendes tag

XC bringámat akarom lecserélni valamilyen trail vagy am-re. Szeretnék lejtőzni viszont nem akarom elhagyni a mászást és a sima erdei utakat sem. Így valami komplex kell. Az XC-vel nem jó lejtőzni mert fejre esek.
A 130/115 rugóút meg tudom nem sok de ragaszkodom a 29er-hez, így kevesebb mint egy 27,5-nél.

Zsohi Igen, sajna most még drágább minden, lehet elengedem ezt az évet és megvárom a telet. Hátha szezon végével olcsóbbak lesznek a bringák.

(#166288) werszomjas válasza INTELligent (#166280) üzenetére


werszomjas
őstag

Androidra: Locus Map, először a free, utána úgyis megveszed a full-t :)

üdv

(#166289) Hasaggymeg válasza Alg (#166278) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan muszáj lesz profilt csinálak én is? :DDD

Because...én simán,5mm az semmi. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#166290) jjeahh válasza xy.zsolt (#166286) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Felhasználófüggő, mint minden :K . Nálam így néz ki most és ha lesz valaha CAD szenzorom, az már nem fér rá, + kíváncsi lennék az eltelt időre és navigálás közben a hátralévő kilóméterre is :D .

P11: Pluszos vagy 2.6" merev 120 vagy 130mm gép nem játszik? Olcsóbban meg lehet így úszni jobb felszereltséget, a pluszos gumi valszeg elég sokat "rugózik" hátul is és könnyebb is pár kilóval. Pl. Trek Roscoe 8 és társai. Nekem ez tetszik, de persze túl drága :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#166291) INTELligent válasza werszomjas (#166288) üzenetére


INTELligent
senior tag

(#166283) jjeahh : köszi! :R
(#166286) xy.zsolt: ennél több nekem sem nagyon kellene.
(#166288) werszomjas: hát azt használom (az ingyeneset), de ha ez a legjobb, akkor nem biztos, hogy örülök... Múltkor eléggé félrevitt (jó, elég spec helyzet, hogy a szigetközi ágrendszerben azt mutatta, hogy egy záráson át lehet menni, de nem lehetett) - meg úgy általánosságban nem ismeri felénk a Duna szigetei közötti utakat. Vagy ha jelzi is őket, sok már nem aktuális, mert volt tereprendezés.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#166292) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Másfél év után is meg-meg harap az ebadta Stamp3! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#166293) Because válasza Hasaggymeg (#166289) üzenetére


Because
őstag

Köszi!

Rendeltem egy Csepel Rapid vázat, ha már minden más van a gravel feelinghez :D

Amúgy aki érdeklődik Clrais fékváltó után Alzán olcsósítva van, ~20000 a szett 8/3-2

(#166294) evilskati válasza INTELligent (#166291) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szia!

Esetleg az OsmAndot lesd még meg. A rétegeknél én bekapcsoltam mindent, így elég részletes, a túraútvonalalakat is tudja. Habár, Rajka és Dunakiliti között, ahol rendbetették a Jónási ágakat, ott pár erdei út nincs rajta, de openstreetmap alapú, így ha kell bele lehet szerkeszteni.

(#166295) xy.zsolt válasza INTELligent (#166291) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A computer nyilván rögzít így is 50+ adatot a tekerésről.....amit utólag pl az elevate stravan megnézhetek. Tekerés alatt a mottóm: "a kevesebb néha több" :) pláne nagyobb forgalmú utakon. Erdei utakon én is elmazsolázgatnék az adatok tengerében :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#166296) ZolkoW válasza INTELligent (#166291) üzenetére


ZolkoW
őstag

milyen térképpel használod? én a tuhu-s térképet szeretem, azon kb. az is rajta van, hogy nyitva-e a sorompó, vagy sem.. mondjuk legutóbbi telepítéskor valamiért nem sikerült a szokásos papírtérképhez hasonló kinézetet rávarázsolnom, lehet hogy a turistautak.hu szervere nem működik épp.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#166297) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#166298) zsocy válasza Hasaggymeg (#166297) üzenetére


zsocy
őstag

Ez a kemény, felmész bringával és lejössz siklóernyővel. Straván biztos jól mutatna, lehet regisztrálnod kellene ;]

(#166299) nmate91 válasza nmate91 (#166277) üzenetére


nmate91
tag

120 km alatt (autópályán 110km/h, klasszik magyar és pesti utakon) meg sem moccant.

(#166300) P11 válasza jjeahh (#166290) üzenetére


P11
csendes tag

Nagy a dilemma bennem a merev és a fully között. Úgy látom, anyagi szempontból 6-700k körül trail/am fully-t újonnan csak gyenge felszereltséggel lehet kapni, használtan ki lehet fogni de lutri, merevet viszont újonnan már jobb felszereltséggel, de a fully jobban vonz.

A pluszos kerekektől tartok, nem próbáltam még, de látszatra túlzónak tartom. Sima erdei utakra meg lehet "lomhább", nehézkesebb tekerni. :U
Könnyebb lenne a pluszos mint a 29-es?

Trek Roscoe 8 és az Ibis szép bringák, de sokkalom a 68.5° HTA-t és keveslem a 120mm-ert. Egy trail/am-nek inkább legyen 67-66, és minimum 130-140.
A Trek meg 15 kg (M), merevhez képest szerintem ez sok, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.