Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160101) f4lcon válasza nrg.960 (#160088) üzenetére


f4lcon
őstag

183 vagyok és már nekem is neccesen lenne jó, de a gyűjteményemben elférne... :D mennyiért eladó?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#160102) nrg.960 válasza f4lcon (#160101) üzenetére


nrg.960
tag

Nagyon baráti áron kapnám 20 körül. Full Deore LX. De sajna nekem nem gyűjtemenybe kell, hanem egy üthetős bringa amivel néha hegyezni is tudok.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#160103) maximilian4 válasza nrg.960 (#160102) üzenetére


maximilian4
addikt

20 ezerért manapság már egy pofont sem kapsz. :D

Maxi

(#160104) Hasaggymeg válasza 6030D (#160093) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez a speci...Pfff... :U

(#160099) maximilian4 ...össztelós+alföld=rossz párosítás. :( Bájkparkot csinálsz a kertedből,majd bringával permetezel,metszel és szüretelsz. ;) (talán te mondtad,hogy gyümölcsfák között nyomod.)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160105) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Sziasztok,
gondolkozom egy biztonságos fali tartón.
Ezzel a kettővel szemezek, van valakinek tapasztalata bármelyikkel?
Biketrap 80 EUR + 18 EUR a hurokkábel + szállítás + áfakülönbözet

Cycle Secure Wall mount 67 GBP + szállítás (UK only, ehhez jön még a parcel forwarding) + két lánc (kb. 30 ezer Ft)

Ez a második szimpibb a kerékvédelem miatt.
A Torx csavar lopásbiztossá tétele úgy működik, hogy azt kell beleütni vagy beleragasztani a fejbe? És ha mégis le akarom szerelni később, azt hogyan csinálom?

Elfogadom a sütiket.

(#160106) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#160104) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen. igen. Jó nagy a kert. De azért mégsincsenek hegyek. De már építem az első ugratót, csak közben szántanom is kellett. :D Még a végén összedobok egy dirt pályát. Csak jó sok földet kéne lopni valahonnan, ami a kertben van arra szükségük van a fáknak, gyümölcsöknek, zöldségeknek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#160107) HEAHEA válasza jófejsrác (#160032) üzenetére


HEAHEA
tag

(#160032) jófejsrác : ez egy gravel bringa, a Cannondale-re jellemző egyedi, féloldalas teleszkópos megoldással, [Slate teszt] . Szerintem nem létezik olyan, hogy mindenes bringa, de nekem pont jó az aszfalt és a könnyebb terep közti ingázásra.
(#160036) tisn : örülök, hogy tetszik :B . ez a gumi a [Panaracer] nevesincs 650b-s, 42-es gravel gumija. Hasonlít a Gravel Kingre, vagy a Pari-Moto-ra. A különböző gyártók valamelyik slick gumiját érdemes nézni a bringádra, ami még elfér bele.
(#160042) ks52 : amikor még lehetett, idén tekertem Tiszasülyt érintve a gáton bringás cimborámmal. A közút részben újraaszfaltozva lett, Tiszasüly felé letérve már "bekapcsoltam" a teleszkópot az aszfalton. Körhátszelet a Tisza-tó körbetekeréséhez! :)
(#160094) maximilian4 : Isten éltessen így előre is születésnapod alkalmából, kedves fórumtárs! :K

[ Szerkesztve ]

(#160108) Napfénysüti válasza Dr.NX (#160105) üzenetére

Nekem egy ilyen Topeak Solo van: [link]
Ezzel nagyon elégedett vagyok.

Més que un club!

(#160109) Hasaggymeg válasza jjeahh (#160085) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez az egyik legnagyobb bajom nekem is ezekkel,évtizedek óta nem használok csak bőr,vagy vászon cipőket (na most meg ezt a gyöngyházszerű textil Adidast bringázni),és ezek a bringás cipők tipikusan ilyen gagyi kinézetű nejlonból vannak mind,vinilin amit mindig is kerültem lábamra húzni. :F Télen lefagy benne a lábad,nyáron meg belerohad...majd ha egyszer tönkremegy a Stamp 3 talán keresek egyet bőrből,vagy textilből,de igazság szerint egyelőre hiányát sem érzem a becsatolásnak.

(#160092) itouchfan...ez a murvabringa szerintem is csak amolyan világot járni jó,mert málházni lehet,viszonylag gyors és könnyű,kényelmes a sokfogású kormány és nem kell azt tedd mint a vér-outisok,hogy feltekernek Dobogókőre,ott meg ha akarnak enni egy zsíros kenyeret a hátukra kell vegyék bringáikat nehogy a 10 méter murvás rész defektet okozzon. :U

(#160106) maximilian4...hát a frissen szántott föld,még tárcsázás előtt bizony kemény még egy nagy rugóutas össztelósnak is,szó szerint a lelkedet rázza ki. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160110) maximilian4 válasza HEAHEA (#160107) üzenetére


maximilian4
addikt

Nagyon szépen köszönöm! :C :R :))

Maxi

(#160111) Dr.NX válasza Napfénysüti (#160108) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez a Topeak Solo nem tűnik valami biztonságosnak. Egy zárt lépcsőházba kell felszerelnem.

Elfogadom a sütiket.

(#160112) jjeahh válasza Hasaggymeg (#160109) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is sikítófrászt kaptam nemrég ezektől a levágott szárú gumicsizmáktól, de azóta megemésztettem és már vannak amik kimondottan tetszenek annak ellenére, hogy full vinilinek :D . Hamar meg lehet szokni, sőt, ma már ha lehet inkább kerülöm a bőrt, mert baj van vele, mármint azt muszáj ápolni, gondozni, a vinilin meg igénytelen. A szellőzés eddig úgy érzem azon múlik, hogy mekkora felületű az orrán a textilháló és a textil mennyire vastag, van-e alatta szivacsozás meg egyebek. Közben szembejött egy ilyen is, agyon-szénné dicsérik mindenhol és a gyártó kiemeli, hogy überjól szellőzik, de miért ilyen rohadt ronda? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#160113) Hidalgo42


Hidalgo42
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék új biciklit venni, viszont nagyon el vagyok veszve a kínálatban. Ebben szeretném a segítségetek kérni. Egy nagyon régi és nehéz montiról váltanék minél könnyebbre. Főképp Szegeden aszfalton használnám, viszont szeretnék a város környékén is tekerni, felfedezni. Ahogy olvasgattam a neten erre a a cyclocross vagy gravel típusok lennének a megfelelők? 170cm és 60kg vagyok így az M/54cm-es méreteket nézegettem. A legfontosabb kritérium hogy minél könnyebb legyen, viszont úgy láttam hogy ezt néhány gyártó titkolja, így nem mindig találtam meg ezt az infot.

Kritériumaim: Minél könnyebb, 80-20 aszfalt-terep, sárvédőt lehessen rá szerelni, 500k körül.

Egy magyar weboldalon nézegettem, úgy tűnt, hogy nagy a kínálat és ezeket találtam:

Cannondale CAAD X Tiagra 2020 10.1 kg
Cannondale CAAD X SE TIAGRA 2019 10.0 kg
Giant TCX SLR 2 2020
Giant TCX SLR 2 2019
KELLYS SOOT 70 2020 10.7 kg
MONGOOSE GUIDE COMP 2020

Ezeket nézegettem eddig. Érdemes ilyen árkategórában keresgélni? Látom hogy lefele is és felfele is van kínálat bőven. Mivel teljesen kezdő vagyok bármilyen tippet és tanácsot is szívesen fogadok. Köszi szépen előre is.

(#160114) arcitec válasza Dr.NX (#160105) üzenetére


arcitec
addikt

Kerékvédelem? Ha el akarják vinni elviszik max kicsit tovább tart... Jobb lenn ha nem lenne szem előtt...

(#160115) cdl válasza Hidalgo42 (#160113) üzenetére


cdl
senior tag

A 170 cm-re megpróbálnám az ,S; 52-es bringát is. Lehet, hogy jobb lenne.
A Decába is megnézheted a kínálatot.

(#160116) Dr.NX válasza arcitec (#160114) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kerékvédelem a két lánccal. Persze hogy jobb lenne, ha nem lenne szem előtt, de nincs más alternatíva.

Elfogadom a sütiket.

(#160117) Napfénysüti válasza Dr.NX (#160111) üzenetére

16 kiló a maximális limit, nálam a 8 kilós bringás tök jól tartja. Itt pihen a dolgozósarkom fölött. :D

Més que un club!

(#160118) ivana válasza Hidalgo42 (#160113) üzenetére


ivana
Ármester

Neked szinte biztosan az S-es való nem az M-es.

(#160119) 6030D válasza maximilian4 (#160110) üzenetére


6030D
Ármester

Én megpróbálom megjegyezni szombatig... mi az évszám, ha már ennyire közel van egymáshoz a szülinapunk? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#160120) maximilian4 válasza 6030D (#160119) üzenetére


maximilian4
addikt

1993 :D
Neked hanyadikán?

Maxi

(#160121) 6030D válasza maximilian4 (#160120) üzenetére


6030D
Ármester

:Y 7 év.... azért tegezhetsz. ;] 12, idén a nyúllal buliztam karanténban. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#160122) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok topiklakók!


Csapjunk a lecsóba :)

KERÉKPÁR / BRINGA / ALKATRÉSZ beárazás

Nyitás hamarosan, ha minden jól megy még ma este.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#160123) maximilian4 válasza 6030D (#160121) üzenetére


maximilian4
addikt

7 év az semmi. 8 évvel fiatalabb a barátnőm, de megengedem neki hogy tegezzen. :D Boldog szülinapot utólag is.

Maxi

(#160124) itouchfan válasza 6030D (#160093) üzenetére


itouchfan
senior tag

Pont ezt akartam írni, hogy Balaton környékén, vagy az Alföldön milyen jó lenne. Az USA graveles videókra mindig csorog a nyálam, amúgy baromi jó lehet, ahol megfelelő adottságokkal rendelkezik a hely.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#160125) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok,

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos infót az 1x10 hajtás kapcsán. Szóval ha jól gondolom, veszek mondjuk egy egytányéros m7000es boostos hajtást, plusz veszek hozzá nw lanc tanyert es annyi.
Maximilian4 említett egy jellemzőt "bcd" névvel, az mit jelent pontosan?

Köszi :)

(#160126) Somatom válasza Dr.NX (#160105) üzenetére


Somatom
veterán

Csak ötlet. Nem feltétlenül kell bringatartó. Én símán összelegóztam a Praktikerben egy fregolit. Áttételes. Símán felrántom a 23Kg -os bringát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#160127) Zufo válasza Zufo (#160125) üzenetére


Zufo
tag

áh közben rájöttem hogy az a lyukkör átmérő :)

(#160128) itouchfan válasza Maximum1 (#160096) üzenetére


itouchfan
senior tag

Engem pont az vonzana a gravelban, hogy megvan az az állandóság, az a kb állandó ritmus, mint országúton (ha nem hegyen-völgyön át hajt az ember), de itt, ezen a környéken az az érzésem, hogy igazából egy, a célra kevésbé alkalmas eszközzel járnám ugyanazokat az utakat, mint montival. Mondjuk az se mellékes, hogy a János-hegy illetve a környék remek útjaira, lehet, hogy kényelmesebb egy gravel, mint egy outi...csak akkor meg az outi hiányozna, a hosszú aszfaltozásokra. Igazából ki kéne egyet próbálni, hogy mondjuk egy 32-es, visszafogott mintázatú gumi egyrészt hogy tapad erdőben, murván, másrészt mennyire fog vissza aszfalton. Nem vagyok benne biztos, hogy gyorsabb lenne számottevően, mint egy 29er mtb.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#160129) Zsohi válasza Zufo (#160125) üzenetére


Zsohi
őstag

Arra figyeljél az M7000/8000-hez egyedi lánctányér passzol, minden esetben ez külön fel is van tüntetve, árban nincsen különbség. Egyben: [link] Árban nem tűnik rossznak, de mivel az európai webshopok nagy részén nálam meg se jelennek a Shimano termékei, így nem mondhatok biztosat.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#160130) Zufo válasza Zsohi (#160129) üzenetére


Zufo
tag

Arra felfigyeltem én is, hogy más volt a furatok kiosztása. Viszont annál az slx hajtásnál amit linkeltél ott írják, hogy csak 11 speed hgx lánccal használható, viszont a hátsó sorhoz nekem 10 speed hgx lánc kellene a fogprofil-fogtávolság miatt gondolom :/

(#160131) Maximum1 válasza itouchfan (#160128) üzenetére


Maximum1
őstag

Vannak tényleg frankó döngölt utak ott nagy élmény vele repeszteni, simán veretem az 50-es tányérral.
Nagy Kevélytől Dorogig vannak jó kis utak, Solymár környéke is jó, Garancsi Tó Üvegtigris, az országban vannak még jó helyek ahol kitudnám használni, de most nincs kocsim így Pest környéke marad 150km es körzetben.
Most Gravel King SK 40mm es van fent, 4 báron, nem érzem lassúnak betonon, viszont homokos emelkedőn ha kiállok akkor kikapar, lehet a geometria miatt, vagy én vagyok béna.
Ezt néztem ki következőnek.
Így kénye ezt nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#160132) f4lcon válasza Hidalgo42 (#160113) üzenetére


f4lcon
őstag

van valami oka, hogy pont innen rendelnél?
mert itt egy Cube Nuroad Race FE ami fel is van szerelve mindennel, amit szeretnél, és úgy 10,2kg (katalógus adat, mint a többi, a valóság ettől eltérhet)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#160133) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#160123) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kiskorúakkal jársz?! ;]

(#160131) Maximum1 ...nem tudom elképzelni hogyan tapadhat egy ilyen Strada Bianca murván. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160134) Zufo


Zufo
tag

Lenne még egy kérdésem, bocsi :D. Most néztem, hogy van egy 46t sunrace tipusu sor 10 sebességes rendszerhez és elgondolkodtam rajta a 42t shimano helyett. Mit gondoltok ehhez is elég lenne egy m6000 gs (rövidebb kanalas) hátso váltó amennyiben egy 32t van elől?

(#160135) f4lcon válasza Zufo (#160134) üzenetére


f4lcon
őstag

papíron az RD-M6000GS-nek 42T a max kapacitása hátul

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#160136) itouchfan válasza Maximum1 (#160131) üzenetére


itouchfan
senior tag

Esetleg Hűvösvölgy, Nagykovácsi, János-hegy, Hárs-hegy környékére valami tipp (montival is szívesen megyek ilyenen)?
A mostani az korrektnek tűnik, viszont amit linkeltél, mint következő kiszemelt az már elég minimál mintázatú, nem tudom, hogy be merném-e vállalni :D
Egyébként milyen bringád is van? Cube gravel, jól emlékszem? :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#160137) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#160133) üzenetére


maximilian4
addikt

Szigorúan 18. Legszebb korosztály. Ki nem szereti a fiatal lányokat? :D
Egyébként igen, már egy részét felszántottam, gyakorlatilag önszopatás azon tekerni. Majd szereznem kell valami döngölő gépet. :D

Maxi

(#160138) Zsohi válasza Zufo (#160130) üzenetére


Zsohi
őstag

Menni fog az, 11es lanccal meg jobban is mukodik a 10es hajtas. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#160139) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#160137) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van itt a közelben egy olyan 7-8%-os 300m hosszú szántóföld amin az ittlakók ösvényt taposnak és amelyet néha bevállalok közvetlenül az öszi,vagy tavaszi szántás után is,mikor még alig van nyomdék :U ...na az állat,lefele szinte szétesek,felfele meg kihajtom a belem,hogy átgyötörjem magam a göröngyökön. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160140) xy.zsolt válasza jjeahh (#160085) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én ezt nem értem.,...a SIDI cipőmön ránézésre semmi szellőzés nincsen mégis majdnem lefagy a lábújjam már 5-10 fok között. 35-45 fokban is tekertem nem keveset idén, de még egyszer sem éreztem, hogy a lábamnak melege lenne a cipőben. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy kép alapján nem-, de még élőben, próba nélkül sem lehet eldönteni melyik fog szellőzni és melyik nem.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#160141) jjeahh válasza xy.zsolt (#160140) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem egyforma a lábunk, a haverjaim is olyan cipőben tekernek nyáron, amiben nekem lerohadna a lábam és ők nem panaszkodnak :D . Amúgy szerintem ez lenne számomra az etalon cipő, a Northwave-nek ez a legszellősebb modellje, breathability: 5/5 :D . Kár, hogy kvadrága.
szerk: van ennek amúgy előnye is, télen -15 fokban sem fázik a lábam a Diadorában, olyankor a haverok még gyalog sem mozdulnak ki, nem hogy bringával ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#160142) szkink válasza jjeahh (#160058) üzenetére


szkink
aktív tag

Esetleg nézz rá erre [cipő] hátha,nekem ez a nyári cipőm már 3. éve.

(#160143) jjeahh válasza szkink (#160142) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha különösebben tetszene sem igazán lehet már kapni :( . Na mindegy, párat alszok még rá, hátha addig lesz valami akció vagy valami.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#160144) Maximum1 válasza itouchfan (#160136) üzenetére


Maximum1
őstag

Én a merretekerjek.hu-n szoktam tervezni utat, kisebb meglepetésekkel egész jól nyomja, az emelkedés/süllyedés amit szerintem rosszul számol.
Bringa, lemosva <3
Annyira nem minimál az, annyi minta elég a pilisbe :DDD
Mondjuk múltkor Piliscsabánál nagyot néztem, nem hiszem hogy a kép vissza adja, de kikurt meredek volt, a feléig letoltam, tele volt lópata nyomokkal, életveszély volt ott egy ilyen gravel, vagy csak én voltam befosva, bekarikáztam a spanomat, hátha látszik a mélység.
Hasaggymeg
én sem de nagyon dicsérik, amúgy a tavalyi silexek ezzel jöttek ki, 3 napot volt nálam, nem nagyon csúszkált, ok ennek van kapaszkodója a szélein, de a strada meg nem ennyire slick, ha lejjebb megy az ára és lesz free szállítás akkor behúzom, lesz ami lesz

(#160145) gabro0 válasza xy.zsolt (#160140) üzenetére


gabro0
őstag

Országúti cipőknek a talpán is van szellőző, a montisokén úgy látom nincs. Ez is sokat számít. Amúgy belegondolva az én cipőm sincs tele szellőzőkkel, mégse sül bele a lábam, pont jó.

(#160146) Hidalgo42


Hidalgo42
csendes tag

(#160115) cdl; (#160118) ivana: Értem, köszi szépen. Akkor kisebbeket fogok nézni. Azért kezdtem nézni M/54-eseket mert ami gyártó oldalra felmentem ott inkább ezt láttam. Plö: Cannondale 51-es: 160-170 cm, 54: 165-175 cm. Azért gondoltam inkább az 54est mert abba pont a közepén vagyok. De akkor inkább úgy nézzem a gyártók oldalán a táblázatokat hogy a kisebb lesz kényelmes számomra?

(#160132) f4lcon: Köszi szépen a tippet. Semmi különleges oka nincs. Keresőbe beírtam hogy bicikli Szeged és arra a webshopra jutottam el elsőnek ahol nekem úgy tűnt hogy nagy a választék. De akkor szétnézek itt is amit küldtél.

(#160147) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#160140) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Túl gyorsan mész, ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#160148) itouchfan válasza Maximum1 (#160144) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ami szép az szép. Amúgy ez tényleg meredek :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#160149) Runner_fxr válasza DonDennis (#160050) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia! Nyugodtan felteheted a kérdésed az e-bike topikban is! Kapsz rá választ! Nyilván nem úgy pörög mint ez a topik, de haldoklónak nem nevezném.

Sajnos így képek alapján nincs az a szaki aki megállapítja neked, hogy ezeket érdemes e megvenni ennyiért. Akku állapota sokat nyom a latba. Ehhez diagnosztika kell, amit nem minden kereskedő tud neked megcsinálni. És ott van a hajtás és a csapágyak állapota is. Nekem az a tapasztalatom az ilyen használt kereskedőkkel, hogy szarnak bele. Nem szervizelnek le semmit, behozzák a levedlett bringákat, és csak ha nagyon szükséges, akkor cserélnek rajta alkatrészt. Várják a madarat. Persze ha szerencséd van, akkor bele lehet futni jó vételekbe is. A méretet jól belőtted, M-es lesz jó neked. Ez MTB esetében 17-19" coll méretet jelöl. Ahhoz, hogy érdemben ajánlani lehessen neked elektromos kerékpárt, előbb azt kéne tisztázni, hogy pontosan mi az elképzelésed? Hol, milyen terepen használnád? Mennyit szeretnél menni vele egy szuszra(egy töltéssel)? Táv, szint emelkedés nagyjából. Ha MTB-ot szeretnél, akkor feltételezem, hogy erdőben, terepen is használnád. Annyit tudnod kell, hogy ezen az árszinten amit megjelöltél, nagyon alacsony felszereltséget kapsz, persze az elektromos rendszer már jó, de a teló, a fékek, kerekek stb, alap szintű, ami nem igazán terep felhasználásra lett kitalálva. Főleg, hogy nem vagy pehely súlyú. Azt is jó ha tudod, hogy a merev vázas E-MTB nem egy komfort gép, iszonyú merevek ezek a vázak, mert jóval több anyag van benne, mint egy hagyományos analóg kerékpárban. Terepen kirázza a veseköved. Merev vázas E-MTB-ot én csak akkor vennék meg, ha fogadja a 27,5" x 2,6-2,8 vagy a 29" x 2,5-2,6 körüli gumi méretet. A normál MTB gumi méret 27,5"/29" x 2,2-2,3 ezekhez a bringákhoz kevés, nem lesz komfortos. Használtat úgy érdemes venni ha megvan az eredeti papírja, tehát jótállási jegy, esetleg eredeti számla. Egy sima adásvételi kevés, attól még akár lopott is lehet. Érdemes olyat keresni ami magyar beszerzés, esetleg még garanciával. Vagy kicsit feljebb mész árban és veszel egy újat. 400-450 ezer környékén senki nem fog eladni egy prémium ebike-ot, nagy szerviz után! 3-4, pláne 6-7 ezer km után van mit csinálni egy kerékpárral.

[ Szerkesztve ]

(#160150) X2N válasza Zsohi (#159903) üzenetére


X2N
senior tag

Mi ezen az űrtechnika? Rossz a hajtás hatékonysága nagyon: [link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.