Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115101) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

A kaja mellé-ha sokat tekersz intenzíven- nem árt még plusz magnéziumot bevinni a szervezetbe.

(#115102) bringasisti válasza DUB Inc. (#115101) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen időben sokan nem hiszik a magnézium szó szerint élet halál kérdése.

BENEFON DELTA--------N8

(#115103) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Komoly bajokat tud okozni. Szívritmus problémákat, izomgörcsöt, alvászavar stb. Én tisztában vagyok vele, de még így is jártam már úgy, hogy egy 100 km-es intenzív tekerés végén izomgörcseim lettek, Húzós hetem volt, erre rátettem a keményebb tekeréssel és kiürült belőlem. A stressz is kiszedi az emberből... Nekem és több ismerősömnek a Magnerot vált be a legjobban.

(#115104) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hali.
Egy 9 rendszerben (lánc, váltó, sor) okozhat valami problémát ha 10 hajtást teszek?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#115106) bringasisti válasza DUB Inc. (#115103) üzenetére


bringasisti
őstag

Elmentünk a sógorral fiatal gyerekek voltunk kiásni a telken a kégli alapját . Gondoltuk megmutatjuk a helyi paraszgyerekeknek hogy tudunk mi Pesti srácok dolgozni. Ilyen idő volt. A sógor dobott egy hátast és úgy rángatózott hogy ketten alig tudtuk úgy összehajtani hogy a kocsiba hátra beférjen. Tapolcán az orvos ránézett és rögtön mondta hogy magnézium

BENEFON DELTA--------N8

(#115107) inifini válasza #05304832 (#115105) üzenetére


inifini
tag

Így is van, a váz nagyon fontos, merevség, hajtáshatékonyság, illetve rezgéselnyelő képesség miatt, és persze a geometria. Csak a matricáért nem lehet pénzt elkérni, de a fejlesztések elég sokba kerülnek, amik aztán persze leszivárognak az alsóbb kategóriákba is, de addigra a fentiek már megint más technológiát használnak, alkalmaznak, mert jönnek ki az új fejlesztésekkel folyamatosan. Csak ha nem kérnének el több pénzt a nevesebb gyártók, akkor nem lenne pénz fejlesztésre, és egy helyben topognának.

(#115108) Csápájev


Csápájev
őstag

Írok egy kicsit a Fertő tavi élményekről, mert úgy veszem észre a különböző beszámolókat bosszúból írják az elkövetők , vagy én nem tudom…
A kedvencem eddig az volt, mikor a Tisza tavi bicikliútról tájékozódva ezt írták: „A kerékpárút hossza 65 km. A kis kör kerékpárral laza tekerés mellett is kényelmesen megtehető 3-3,5 óra alatt”
Nos, erről annyit, hogy 70km és akárhogy is nézem jó 20km/h átlaggal 3,5 óra, ha nem állunk meg.
Nálam nem ez a laza tekerés :DDD ,de biztos én vagyok nokedli.

Most a Fertő tó volt a soron, aki oda látogatna olvassa el !
Mivel többször is választhatunk rövidebb és hosszabb szakasz között, ezért van az, hogy a teljes körről ahány cikk annyi hosszúságot említenek.
Ha rövidebb szakaszokat választjuk, akkor kb 120-125km a teljes kör.
A kis kör állítólag 68km, komppal lehet levágni az út felét.
A következő úton érdemes haladni, ezt célszerű lementeni, mert egyáltalán nem olyan egyértelmű a jelölés, mint ahogy írják.

Fertőd - Fertőszéplak - Hegykő - Fertőhomok - Hidegség - Fertőboz - Balf - Fertőrákos - Mörbisch - Rust - Oggau - Donnerskirchen - Purbach - Breitenbrunn - Winden - Jois - Neusiedl am See - Weiden - Podersdorf - Illmitz - Apetlon - Pamhagen – Fertőd

Egyértelműen Fertőrákos a legnehezebb szakasz.
Mi ezt az elejére tettük, Fertődről indultunk.
Balfon választhatunk , hogy az autóúton megyünk vagy a bringa úton, ami felmegy a szőlők közé komoly emelkedőkkel.
Az autóutat választottuk, ami ugyan rossz minőség, de még szombaton is annyira kevesen voltak, hogy abszolút ajánlom, biciklivel megfelelő!
Fertőrákoson van egy jó hosszú emelkedő, ezt szerettem a legkevésbé.
Ezután jön Mörbisch, azaz Fertőmeggyes, itt egyre kell figyelni, ha teljes kört megyünk: Ne menjünk ki tópartra a komphoz!
Végig a B10 jelölést kell néznünk, de ez megtévesztő.
A B10 vezet a kikötőhöz is, B10 vezet egyes kempingekhez is és van olyan, hogy a B10 vezet két irányba, egyik hosszabb, másik rövidebb, úgyhogy figyelni kell.
A korábban leírt városokat kell nézni és ugyan túlzásnak érzem, hogy „álom minőségű kerékpárutak” vannak osztrák barátainknál, de tényleg normálisak az utak.
Sok helyen írják, hogy szinte sík a terep, hát itt a hangsúly a „szinte”-n van, van egy csomó emelkedő, még ha nem is vészesek.
Ami nagyon kellemes meglepetés az az, hogy a hanyatló Ausztriában picit másképpen néznek ki a pihenők, mint nálunk.
Jól kialakított, árnyékos helyek ívókúttal !
Ráadásul elég sok van belőlük.

DE EZ CSAK A TÓ NYUGATI RÉSZÉN VAN ÍGY!
Arra kell készülni, hogy a keleti részen egyetlen helyen sem lesz ivókút, azaz ingyen víz.
Szombaton 18:30ig vannak nyitva az üzletek, vasárnap zárva vannak, nem egyszerű vizet beszerezni, ha később érünk erre a szakaszra.
Kb. Jois (Nyulas) -tól kezd az ember visszafelé jönni, könnyű megjegyezni, onnantól jó is lesz nekünk, ezt mondogattuk útközben :D
Mi JOIS után a Neusiedler Csárdában ebédeltünk,háááát.
Nem merném egyértelműen ajánlani :D
Szerintem máshol egyetek!
A keleti oldalon egyébként végeláthatatlanul hosszú egyenes utak vannak szőlőtőkék között, egy helyen pár kilóméter murvával tarkítva.
Verseny kerékkel is túlélhető, szeretni nem fogja az, aki vékony gumival megy.
Illmitz után egy rövidebb és egy hosszabb út közül választhatunk Apetlon felé, én kb itt kezdtem el aggódni, hogy semmi vizünk nincs és minden bolt zárva.
Szerencsére Apetlonban , közvetlenül a Back to the Roots előtt van egy kis kocsma szerű.
Nagyon kedves, magyar hölgy a tulaj, kifejezetten jó volt itt megpihenni.
Sajnos semmit nem találtam róla a térképen, nem tudom a nevét.
Innentől kb 20km Fertőd. Az út nagyon jó, a fele kb közút, a forgalom kicsi és végre látunk is valamit a Fertő tóból, vannak kilátók.
Összességében nekem picit csalódás volt az út.
Így, hogy teljes kört mentünk és nem tudtunk egy-egy városban nézelődni, kávézni stb. semmi különösebb szépséget nem láttunk.
A tó távol van a bicikliúttól.
Annyi helyen dicsérték és annyira nem volt már szállás szinte sehol a közelben, hogy azt hittem ez valami nagy durranás lesz.
Tévedtem.
Így egyben lenyomva nem különösebben érdekes a bicikli út körüli táj.
Előző nap Fertőrákoson szerettünk volna naplementés hajókázásra menni, mert hirdetik, hogy van ilyen lehetőség.
A válasz az volt, hogy „Ezt idén még meg sem kérdezték!” :D
Végül is még csak július vége van…
Illetve azt is mondták, hogy „az csak előre foglalással van”, úgyhogy aki erre vágyik, annak össze kell szervezni az ország minden részéről a szerelmespárokat és le kell foglalnia egy hajót.
Akkor biztosan lesz naplementés hajókázás… :))

[ Szerkesztve ]

(#115109) jjeahh válasza Csápájev (#115108) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Több kép nincs? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#115110) Csápájev válasza jjeahh (#115109) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem volt mit fotózni :)
Talán még a magyar részén Saród közelében a kilátókról érdekes a táj.

Itt sok szép madár van.

[ Szerkesztve ]

(#115111) Sped válasza deny330 (#115081) üzenetére


Sped
aktív tag

Teljesen egyetértek veled, a hibrid edzés nálam is működik. Persze helyes étrenddel kiegészítve. Diétában nem hiszek, az már eleve olyan időszakosnak hangzik, addig is tart. Mondjuk nálam fordított a helyzet, te pálcikából lettél ember én meg az úszógumikat akarom leépíteni. :)) Másfél év alatt 92 kg-ból 75 kg-nál járok (185 cm magassághoz), heti 3-4 edzéssel + nyáron hosszú hétvégi aszfaltos tekerésekkel (főleg az új Speederrel élmény ez az MTB után :) ). Én a szálkás vékony testalkatot céloztam meg, a sok bicajtól (dolgozni is ezzel járok) a comb vastagabb de az kell is. Szépen haladok, de még nem vagyok elégedett. Amellett hogy látom magamon a változást, ami pluszban motivál, ma már a mindennapjaim részévé vált a sport, egészségesebbnek és erősebbnek is érzem magam. Emellett persze belefér néha a gyorskaja is meg fogyasztom a sört is mert jólesik néha, szóval nem vonok meg magamtól semmi élvezetet. :D Csak ésszel kell csinálni, szem előtt tartani a célokat így nemet mondani sem nehéz.

Más.
Ma kipróbáltam Pilisszentlászlón át elérni Visegrádba, pár km-rel rövidebb volt, mintha a 11-esen mentem volna a Dunakanyarban, de nem gondoltam volna hogy ennyire kemény lesz az emelkedő. Óbudáról indulva már egy bő 20 km benne volt a lábamban, de volt egy pillanat amikor azon gondolkoztam lehet visszafordulok. Aztán a pihenő után már "simán" átmentem a "hegyen", lefele kemény volt. :K Amikor 50-en mentem lefele (többel nem mertem), és jött a kátyús szakasz, akkor az nem volt vicces. Kétszer olyat kapott a bicaj, azt hittem ott szállok el, de nem történt semmi. Még 8-asom sem lett. El-vagyok-képedve. Aztán visszafele ismét megmásztam a "hegyet", Szentendre felé a lefele oldal már tükörsima volt szinte, imádtam. De kikészültem, 30+ melegben, kétszer álltam meg hazafelé frissíteni benzinkútnál. Végül 76,6 km lett az össztáv, kb. 3,5 óra alatt. Óriási volt, még edzenem kell, a hegymászás nem az erősségem.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#115112) Csápájev


Csápájev
őstag

Egy kérdés.
Hosszabb turaknal fogyasztok izotonias italt, fehérje es energia szeleteket stb.
Namost, a probléma az hogy ezektől iszonyú háború van a gyomromban.
Hogy finoman fogalmazzak...
Más nem küzd ilyesmivel?
Mivel tudnám ezeket helyettesíteni?

(#115113) ivana válasza Csápájev (#115108) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet én vagyok egy állat de szvsz a 20-as átlag az elég laza, annyit csepellel megyek városban. Montival ilyen 25-27 még teljesen ok, outival kicsit 30 fölött is belefér.

(#115114) Csápájev válasza ivana (#115113) üzenetére


Csápájev
őstag

70km-en keresztül, megállás nélkül?
De egyébként vállalom, hogy én vagyok gyenge :)
Mondjuk lenyomtam már huszas átlaggal,de azért volt benne pihenő.

(#115115) Toobee


Toobee
veterán

Tegnap Dunakanyar túra, ma csak egy kis laza HHH. Yoko-3x letoltam, a kisebb ugratókat már nem kerülöm :D a kedvenc lefelém indul a csatolt keptől. Ismeritek?

https://barbieripnk.hu/

(#115116) Sped válasza ivana (#115113) üzenetére


Sped
aktív tag

Nekem most az utazósebességem 28-30 km/h a bringával, ez még kényelmes és nem is igazi outim van csak fitness. 33-35 km/h-nál már dolgoznom kell. Nyilván ez edzettség kérdése is.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#115117) Lami66 válasza Csápájev (#115110) üzenetére


Lami66
őstag

Meg tudom erősíteni, hogy a Fertő-tó nem egy fotogén hely bringázás szempontjából. Mi tavaly nyáron tekertük körbe, van egy rakás kép a tájról....ilyenek pl.

(#115118) jjeahh válasza Csápájev (#115110) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csobbani lehet ebben a tóban? :D

Sped: "szálkás vékony testalkatot céloztam meg"
Én olyan vagyok asszem és vastagodni akarok :DDD
"sok bicajtól a comb vastagabb"
Lécci áruld el, hogy tekerjek, hogy nekem is vastagabb legyen :D . Egyelőre úgy érzem ugyanolyan mint tavaly, az erőm több lett (vagy csak jobb a technikám :F ), de a combom nem akar egy picit vastagodni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#115119) Csápájev válasza jjeahh (#115118) üzenetére


Csápájev
őstag

Lehet. Vannak strandok, de mivel nagyon hosszan természetvédelmi terület veszi körbe, olyan helyet nem láttunk, ahol csak úgy letámasztod a bringát és csobbansz egyet.

(#115120) Tibal válasza Toobee (#115115) üzenetére


Tibal
tag

Ez a váz milyen márkájú amúgy?

<<Samsung Galaxy A52S 5G>> <<Processzor : i5 14500 Ram : 32 GB 6000 DDR5 GPU : asus strix gtx 1070 8g>>

(#115121) pittlaren


pittlaren
csendes tag

Megjártam ma én is a kőszeg Óház kilátót, fú nagyon meleg volt, pedign benne volt a bugi lábamban, de nagyon örülök, hogy hazaértem.

Nem akarok benzint locsolni a sisakhasználat kapcsán kirobban vita tüzére, de takartam ma egy akkorát, hogy elsőkézből, empirikus úton tapasztalhattam meg a nyomós érveket a sityak mellett. Ugyan a kezemet/vállamat vertem oda, de ennyi erővel a fejem is lehetett volna, szimplán szerencse, hogy úgy estem ahogy, semmi tudatosság nem volt abban, hogy nem fejjel tompítottam az esést. Nem akarok gusztustalankodni, de balról simán leverek egy random Walking Dead statisztát. :N

Csápájev, jjeah: Bringa & fürdés kombó kapcsán, a legjobb alternatíva a Rohonci tó. De tényleg.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#115122) zoli03 válasza Csápájev (#115112) üzenetére


zoli03
őstag

Mennyi az a hosszabb túra?

(#115123) Csápájev válasza zoli03 (#115122) üzenetére


Csápájev
őstag

70-100km

(#115124) Toobee válasza Tibal (#115120) üzenetére


Toobee
veterán

Specialized

https://barbieripnk.hu/

(#115125) Lami66 válasza #05304832 (#115105) üzenetére


Lami66
őstag

A verseny szinten bizonyára így van, de amatőr és hobbibringás szinten sokkal fontosabb a többi.

(#115126) zoli03 válasza Csápájev (#115123) üzenetére


zoli03
őstag

Én ennyi km-re viszek pár szelet müzlit, aztán kész (meg van tartalékba szőlőcukor). Tegnap 60 km-en ettem 2 db müzlit, a végén is simán bírtam még. Hacsak nem versenyen mész, akkor szerintem nincs értelemé fehérje/energia szeletnek, egy müzliszelet is bőven jó, és töredékébe kerül (mondjuk 50 Ft).
Ha meg túrázok, és megállok nézelődni, akkor még a szendvics is simán belefér. Bár ahhoz várnom kell 5-10 percet, hogy meg tudjam enni, de utána minden oké.

(#115127) Sped válasza jjeahh (#115118) üzenetére


Sped
aktív tag

Mert valószínűleg arra az igénybevételre, amire használod, megfelelő izomzatot építettél már fel. :)
Én sem fogalmaztam persze pontosan, mert havi 1-2 alkalommal lábedzést is csinálok, ez is segít, ill. a zsír elvesztése miatt most inkább vékonyodást tapasztalok, csak nem olyan mértékben, mint deréktől felfelé. A bringázás meg segít megtartani az izomzatot, mert ugye a szervezet kíméletlenül lebontja azokat az izmokat, amiket nem használ az ember.

(#115126) zoli03 Ez a müzliszelet nem is rossz ötlet, pedig alapvetően nem szeretem, de legközelebb ezt viszek magammal, gyors energiaforrásnak tényleg jó lehet.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#115128) Ákkk válasza Csápájev (#115112) üzenetére


Ákkk
addikt

Ezek az italok nem ilyen mèrtéű túrákhoz ajánlottak. Ha mondjuk 50 km-t tekersz 1000 m szintemelkedésel akkor igen azalatt inkább méreg a vesének.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#115129) Csápájev válasza zoli03 (#115126) üzenetére


Csápájev
őstag

Igen? Akkor ezeket milyen hosszú útra találták ki? :)
Én 115 kg vagyok, szerintem 50meteren fogyasztok 2 müzli szeletet :))

Ákkk
125 km tekertem 549m ossz emelkedéssel

[ Szerkesztve ]

(#115130) zoli03 válasza Lami66 (#115125) üzenetére


zoli03
őstag

Már egy alap integrált, Hollowech II-es Shimano hajtómű is egész merev. De hiába van merev hajtóműved, ha a váz közepe össze-vissza hajlik tekerés közben. Nyugodtan rakhatnál bele egy négyszögeset is, nem lennél hátrább. Na most akkor mi értelme van a jobb felszereltségnek, ha a váz szar?

(#115131) atok666 válasza Csápájev (#115114) üzenetére


atok666
őstag

Igen, sztem 20-as tempoval el lehet tekerni a vilag vegere is megallas nelkul :) A 20 az nagyon laza turatempo, szerintem.

Atok

(#115132) Tibal válasza Toobee (#115124) üzenetére


Tibal
tag

Akkor jól gondoltam, építetted? Mennyiben volt a bicó?

<<Samsung Galaxy A52S 5G>> <<Processzor : i5 14500 Ram : 32 GB 6000 DDR5 GPU : asus strix gtx 1070 8g>>

(#115133) Toobee válasza Tibal (#115132) üzenetére


Toobee
veterán

Nem, gyári. Az árakat inkább hagyjuk :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#115134) zoli03 válasza Csápájev (#115129) üzenetére


zoli03
őstag

Ahogy írtam, fehérje/energia szelet versenyzés közben, túrán felesleges. Izotóniás italnak sem látom értelmét ekkora távig, inkább felette.

(#115135) Tibal válasza Toobee (#115133) üzenetére


Tibal
tag

Kár. :(

---------
Olyan érzésem van ezzel a rockrider 520 L-s vázzal, mintha nagy lenne. O.o

175 cm vagyok, de nem tudom olyan mintha túl hosszú lenne.

<<Samsung Galaxy A52S 5G>> <<Processzor : i5 14500 Ram : 32 GB 6000 DDR5 GPU : asus strix gtx 1070 8g>>

(#115137) ivana válasza zoli03 (#115126) üzenetére


ivana
Ármester

Laza túrázásnál én a rendes ebédet preferálom, egy jó sör is befér mellé általában. Bringázásnál engem nem zavar ha bekajálok, pillanatok alatt éhes leszek úgyis megint.

Van ilyen darált gyümölcs szelet, az finomabb szvsz mint a müzli és elég sok energia tud benne lenni.

Az energia izékből max. annak látom értelmét ami koffeines, de mivel én elég kv függő vagyok szerintem nem én vagyok ebben az etalon :)

[ Szerkesztve ]

(#115138) jjeahh válasza pittlaren (#115121) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyszer úgy tekernék egy jót a topiklakókkal, de nagyon messze laktok... :( . Ez a tó sincs a legközelebb, felénk így fejből, ez a három van közel: [link] [link] [link]. Már mindegyik megvolt bringával többször is, csobbanás szintén.

Sped: Ja, hát remélem megtartom és nem ellenkezőleg...

Toobee: Én kilóméterekről felismerem már ezeket a vázakat, tipikus speci, még talán a GT-kkel meg Haibike montikkal vagyok így, általában azokat sem nehéz felismerni márkajelzés nélkül sem :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#115139) bringasisti válasza atok666 (#115131) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor 59 voltam akkor Szántódi révhez még ment a 20 as átlag 26" kerekkel

BENEFON DELTA--------N8

(#115140) Napfénysüti válasza Mezga Aladár (#115071) üzenetére

Lyukkört nem tudom de a - 2,5 mm talán picit érezhető, mintha egy kicsit jobban pörgetnék vele. Cserébe a nyomaték kisebb emelkedőnek felfelé.

Més que un club!

(#115141) ivana válasza Napfénysüti (#115140) üzenetére


ivana
Ármester

Én a 175-ös és a 170-esek között nem érzek különbséget, viszont van egy 165-ös fixi hajtásom az sokkal jobb cucc, kár, hogy nem annyira standard méret.

(#115142) StLui válasza Tibal (#115135) üzenetére


StLui
veterán

175-höz nagy is szerintem egy L-es váz, én vettem M-es vázat 183 cm-hez, most kiváncsiságból váltottam L-re, nem igazán éreztem, hogy kicsi az M. Rövidebb stucnival esetleg variálhatsz.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#115143) Toobee válasza jjeahh (#115138) üzenetére


Toobee
veterán

Van rajta márkajelzés, meg típus is, csak nem vitték túlzásba a színeket :D

https://barbieripnk.hu/

(#115144) jjeahh válasza Toobee (#115143) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Személy szerint én szeretem az ilyen minimál festést :K

Tibal: Rövidebb stucni, hátrahajlás nélküli nyeregcső, enyhén hajlított kormány sokat segíthetnek ebben és mindegyiket megúszhatod kis pénzből.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#115145) rétisün válasza Napfénysüti (#115140) üzenetére


rétisün
veterán

ezeknél az újabb fajta 4 csavaros hajtásoknál már csak egy méret van, 110 mm.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#115146) mzso


mzso
veterán

Helló!

A gumit érdemes felfújni a megadott minimális értékre?
Alig van a minimum fölé fújva, de egy hangyányit keménynek érződik nekem. Hátul még elmegy, de szerintem elől csak a gumi közepe érintkezik az aszfalttal amikor rajta ülök. Nem fog így marha hamar elkopni?

(#115147) Napfénysüti válasza rétisün (#115145) üzenetére

Jó tudni bár nem tervezek cserélni max ha pár év múlva elkopik. :R
Amúgy te kérdezted mennyire jött be a bringa. Jelentem hogy állatira, egy álom ez a gép. :R

Més que un club!

(#115148) deny330 válasza Sped (#115111) üzenetére


deny330
aktív tag

Ha megvon az ember magától minden jót az is csak egy időszakos dolog lesz. Ahogy észrevettem sokan elvesztik egy idő után a kontrollt, és 1 nap alatt befalnak mindent amit addig tiltottak maguktól. Egy korsó sörtől pedig nem lesz baja az embernek igen, ha hetente 1x megengedi magának. Bár sok édességet lehet pótolni egészséges dolgokkal, pl méz / stevia, ha esetleg valaki nem bírná letenni. Egyébként gratula, szép teljesítmény! :K

(#115149) Hasaggymeg válasza Lami66 (#115098) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt csak azért linkeltem,hogy van 440e alatt is 105.Sőt,tárcsa fékkel is...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#115150) atok666 válasza Napfénysüti (#115147) üzenetére


atok666
őstag

Mi a legnagyobb difi a Focusodhoz kepest? 105->Ultegra erezheto?

Atok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.