Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87951) tibike8 válasza ivana (#87949) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem is fura, de hát ez volt a hivatalos válasz: "Levehető kosarat lehet felrakni olyan trekking bringára ami elöl teleszkópos." Ez volt a válasz mélben.
Amúgy köszi a gyors válaszokat :R Igazából jó lenne a fix kosár is, csak úgy érzem, hogy kirándulásnál, terepen, hülyén mutat egy trekkingen egy kosár és gondoltam, hogy leveszem olyankor. Persze, le lehet szerelni a fixet is, csak ha már van levehető is akkor gondoltam, hogy az úgy elegánsabb.

(#87952) ShiTmano válasza buci30 (#87944) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Lehet, hogy akkor a dugattyú mellett ereszt. Azért egy szelepbelső cserét megpróbálnék, hátha. Amúgy ha van barkácsvénád meg szerszámod akkor szét is szedheted (az enyémet pl. magam szerelem), és ha rendellenességet látsz(pl repedt gumitömítés) akkor tudod mi a baj. Itt -ha lehet éppen kapni- 10euro a felújító szett, de aztán lehet, hogy itthon a Malinál is érdemes rákérdezni, mert ők a magyarországi Cannondale kereskedők. Lehet, hogy be tudják szerezni. Mindenesetre én nem hagynám így/dobnám csak úgy ki. Ha nincs elrepedve/elkopva fém alkatrész, akkor szinte biztosan javítható.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#87953) buci30 válasza Hasaggymeg (#87945) üzenetére


buci30
addikt

Huhhaa 😱
Milyet kell ebbe vennem akkor ha ez a gond és csere?
Tudsz egy linket magyar oldal ahonnan lehet rendelni s hogy melyik kell?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#87954) geotigris9 válasza tibike8 (#87951) üzenetére


geotigris9
tag

Amit idéztél az nem ugyan azt fedi. "A bolt azt mondta, hogy csak teleszkópos kerékpárnál lehet levehetőt rakni." .. amit idéztél: "Levehető kosarat lehet felrakni olyan trekking bringára ami elöl teleszkópos."

Na szóval általában fixen kosarat merev villára raknak, ami nem azt jelenti, hogy fixen nem lehet rakni kosarat teleszkóposra. Amit kérdeztél az az volt leszedhető kosarat lehet-e tenni merev villára is ami igen. :)

Ha nagyon kosarazni akarsz én inkább hátsó csomagtartóra raknék leszedhető kosarat inkább.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#87955) lalakov


lalakov
senior tag

Reggel beszéltetek arról, hogy országútira nem tanácsos első prizmát tenni.
Mit szokás akkor? Csengő, első/hátsó lámpa és ennyi? Hátra, külön piros fényvisszaverő sem szokás?

Milyen pumpát visztek magatokkal?

(#87956) tibike8 válasza geotigris9 (#87954) üzenetére


tibike8
őstag

Nem én akarok nagyon kosarazni, hanem a párom.
Én azt kérdeztem a bolttól, hogy lehet-e első kosarat rakni trekkingre. A kérdésben nem volt benne, hogy fix vagy levehető kosár. Erre kaptam az idézett választ ami nem pontosan fedi le valóban a kérdést és nem is egyértelmű hiszen jelentheti azt hogy lehet teleszkóposra feltenni levehető kosarat és azt is, hogy teleszkóposra lehet felrakni levehető kosarat és fixre meg nem, de akkor egyszerűbb majd egyeztetni a bolttal, hogy hogy értették a választ. A lényeg, hogy engem csupán az érdekelt, hogy egy trekking kerékpárra (mindegy, hogy teleszkópos vagy fix villás) lehet-e felrakni kosarat (nem volt szempont a kérdésemnél a bolt irányában, hogy fix vagy levehető az kosár)

De lehet, hogy nem pontosan írtam le amit szerettem volna. Akkor bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#87957) buci30


buci30
addikt

Kíváncsiság mert megszokolt délelőtt a kerékpár szervizes itt nálunk 😊
Mivel ez alumínium váz és nem carbon az sokat számít vagy az alumínium már elavult?

Másik ez nekem tűnt fel de nem tudom van e nagy jelentősége:
Nekem ugye középen van teleszkóp míg láttam másnál olyat hogy a villa kettő szélső része a teleszkóp és a közepe fix.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#87958) szjoci válasza tibike8 (#87956) üzenetére


szjoci
őstag

Asszonypajtásnak ilyesmi levehető kosara van elöl a trekkingjén. Ez a fajta bármilyen bicajra felszerelhető.

(#87959) ShiTmano válasza buci30 (#87957) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"Nekem ugye középen van teleszkóp míg láttam másnál olyat hogy a villa kettő szélső része a teleszkóp és a közepe fix."


Ez a hagyományos. A telós bringák 99,999999999999999%-ban ilyen van, a tiéd az különleges. Van az országban szerintem max. 10db. De mivel a vázad ehhez van tervezve, én nem cserélném a helyedben. Nem is biztos, hogy bele lehet tenni mást, méretek, csapágyazás miatt.

Ja és nem elavult az alu váz. A többség még azt hajt. A karbon az drága és nyersz vele kb fél kilót.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#87960) buci30 válasza ShiTmano (#87959) üzenetére


buci30
addikt

Értem köszi 😊
Azt most tudtam meg rá is van írva a kerékpára hogy kézzel gyártót 😳
Ha csak 10 van az még elfogadható akkor egyedi így marad 🤣🤣

Az mondjuk fura hogy a kormány magasság nem állítható egyáltalán.
Gondoltam míg nem jó a teleszkóp addig azt feljebb húzom de nincs rá lehetőség 😱

ShiTmano

Megnézetem persze Köszi

Az első keréknél végig töröltem alkohollal (körömlakk lemosó) külső belső oldalon körbe ahol a fék oda ér de ugyan úgy nyikorog ha behuzom. 😔

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#87961) tibike8 válasza szjoci (#87958) üzenetére


tibike8
őstag

:R

(#87962) Hasaggymeg válasza buci30 (#87957) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem eszik azt olyan forrón,még fuss néhány kört,hátha valahol javítják,fórumtársnak igaza van,a Mali Magyarországnál érdeklődj.Ráér újat keresni,ha más tényleg nem javítható.Azt meg,hogy a tiéd más,elég későn vetted észre! :U
Nincs elkopva a betéted? Próbáld ki valamelyiket egy új pár organikus betéttel és ha jó cseréld a másikat is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87963) buci30 válasza Hasaggymeg (#87962) üzenetére


buci30
addikt

Nem néztem annyira őszintén ma tűnt fel hogy városba tekertem 😊
De ha ez nem gáz vagy elavult hogy közepén van akkor megtartom.
Csak furcsa azt hittem valami régi darab és azért.
Még van egy pár napom tesztelni mielőtt kifizetem 😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#87964) Hasaggymeg válasza buci30 (#87963) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nincs kifizetve gondold meg jól kell-e ez neked.A Cannondale csinál furcsaságokat melyek cseréje/javítása macerás és költséges lehet.Azok a vegyes fékek is arról tanúskodnak,hogy gazdája nagy buherátor lehetett.Jobb egy egységes valami,melyet gond nélkül lehet majd esetleg fejleszteni,nagyon jó ár kell legyen,hogy megérje egy ilyen csodabogárral kockáztatni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87965) CaNNa3IS válasza buci30 (#87963) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Vegyél inkább egy normál telós bicajt ezt meg vidd vissza.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#87966) buci30 válasza Hasaggymeg (#87964) üzenetére


buci30
addikt

90be kapom az eredeti ára 170.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#87967) Hasaggymeg válasza buci30 (#87966) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen a hajtómű,nincs széthajtva? Utána kellene nézni milyen az a fejcső,simán cserélhető-e benne a villa,mert megtörténhet az a rugózó villanyak nem lesz jó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87968) mrst3ph3n válasza lalakov (#87955) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Én ilyen fényvisszaverős matricát használok, fehéret és pirosat:
[link]

Pumpa: [link]

[ Szerkesztve ]

(#87969) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Lánc rendszeres tisztítására ki mit használ? Most én nem arra gondolok, mikor megbontjátok a láncot és A-Z-ig átmossátok, hanem mikor néhány tekerés után lemossátok a piszkot róla.

Rendeltem egy láncmosót Ebayről és ezt kéne megtölteni valami folyadékkal. Elsősorban Brigéciollal próbálkoznék, de nem tudom, hogy ez mennyire mos ki a lánc belsejéből is fontos kenéshez szükséges zsírokat, olajokat.

Esetleg van jobb technika erre? A ronggyal való tisztítás nem annyira az én világom, mert kb. 2 alkalom után kuka a rongy...

(#87970) Strezi válasza Vasinger! (#87969) üzenetére


Strezi
őstag

Kutas magasnyomású mosó, mosáson forró vízzel. Direktben közelről a kazettára meg a láncra, hadd pörgesse visszafelé. Kétperc, aztán hazafelé kiszárad.
Otthon vagy újraolajozom vagy teflonspray nyáron, szárazabb időben.

/huh, mit fogok ezért kapni... :B /

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#87971) skroy válasza mrst3ph3n (#87968) üzenetére


skroy
senior tag

Ez tetszik ez a matrica, rendeltem is belőle gyorsan. Ez használható a hagyományos prizmák helyett? Kresz szerint rendben?

(#87972) Vasinger! válasza Strezi (#87970) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ilyenkor nem félsz hogy belemegy olyan helyekre is ahova nem kéne? Egyébként sajnos nincs a környéken magasnyomású sajna, itthonra emiatt nem vennék ilyet.

Szóval kicsit szofisztikáltabb megoldás kéne :D

(#87968) mrst3ph3n

Ez a pumpa mit tud?

[ Szerkesztve ]

(#87973) geotigris9 válasza buci30 (#87966) üzenetére


geotigris9
tag

Az Ecobikehoz is beviheted mert azt írják felszervizeltek egy ilyen villát. [link]

(#87971) skroy Használható ugyan úgy mintha prizmás felülettel kombinált lámpát használsz akkor nem szólhatnak, hogy külön nincsen prizma. A gond a matricával akkor lehet, ha rossz minőségű és vagy szakszerűtlenül van felragasztva. Valamint idővel nyomot hagy a vázon ha leszeded el fog ütni a váz színe.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#87974) buci30 válasza geotigris9 (#87973) üzenetére


buci30
addikt

Pecs környéki vagyok de köszi

De most gáz ez a villa hogy közepén van vagy maradi már arra céloztok mert hogy 99%-a a kerékpároknak már a kettő oldalon lévő teleszkóp van? 😳😳

Az alkoholos megoldás bejott az elsők kerékre vagy nem tudom de most már nyikorog 😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#87975) mrst3ph3n válasza skroy (#87971) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

A kresz konkrétan nem említi, szóval gondolom nem szabályos. De sokkal praktikusabb, mint a prizma. Nem hiszem, hogy a kékek ezen nagyon fennakadnának...

(#87972) Vasinger!
Ezzel valóban feltudom fújni az outi gumiját, ha defektelek valahol és kényelmesebb a tömlős megoldása.

(#87976) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Váltó cserében szeretném a segítségeteket kérni! Lefényképeztem, hogy jelenleg milyen van a kerékpáron és segítenétek abban hogy milyet lenne érdemes venni ami azért jobb ennél tehát ha megnyomom a váltót akkor egyből vált és nem kell 2-3 alkalommal megnyomnom hogy átváltson ja és mellette azért aránylag olcsóbb is?
Úgy tudom 6x3-as a váltó.

1.
2.
3.
4.
5.

(#87977) jjeahh válasza buci30 (#87974) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha jó az a teló, akkor miért lenne maradi? A leftyk sem tűnnek nekem maradinak, scalpel, habit m*rhára tetszik, csak gondolom nehezebb hozzá az alkatrészeket beszerezni és szervízelni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#87978) Apollo_21 válasza buci30 (#87974) üzenetére


Apollo_21
addikt

Egyáltalán nem maradi meg elavult stb...:D
Szimplán csak ritka, hisz a Cannondale találta ki..ő használja ezt a rendszert, ettől még nem sz***.
Az h maga a villa nyaka a rugózó rész nem pedig a lábában a becsúszószár sztem vonzóvá teszi.
Gondolom ezáltal a szervízelése és az alkatrész elletás is nehézkesebb lehet, de más hátrányát nem látom.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#87979) lalakov válasza mrst3ph3n (#87968) üzenetére


lalakov
senior tag

:R Köszönöm.

(#87980) trialboj


trialboj
őstag

A 2 napja végzett karbantartásom okozott kárértékét még most sem sikerült teljesen felmérni :))

Ma tudtam először tekerni kicsit a bringával, hogy kipróbáljam, a kitisztogatott és átzsírozott forgópontokat.

És az van hogy valamit nagyon eltoltam, mert úgy recseg mintha az lenne a dolga.

A pedált és az arany háromszög bal pontját feszegetve előre hátra, hallatszik a bal felső ponton hogy pattog a csatlakozás. Nincs mozgás, csak hangos pattanások.

2012-es canyon nerve model, ennél komolyabban is megoldhatták volna
[link][link] [link]
csapágy védelmét. A csavar egy műanyag porfogót tart, ami egy fém alátét présel az integrált csapágyhoz, ami az arany háromszögben van. Én csak a csapágyat és a keresztülmenő csavart zsíroztam, a fém és műanyag részt nem... kellett volna?

Bármi tanács, mit csináltam rosszul. Az pedig csak hab a tortán, hogy a csavarok feje igen viseltes, és valószínűleg nem fogják bírni ha 2-3 napig ki be csavargatom őket. Ilyet lehet kapni valahol, vagy esztergáltatni kellene?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#87981) Runner_fxr válasza buci30 (#87974) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem is volt egy hasonló Cannondale bringám, egy Super V600-as: [kép]
Ebben is Fatty villa volt. Őszintén szólva nekem ez a villa nagyon nem tetszett. Annyi előnye volt, hogy könnyű, de a csillapítást inkább hagyjuk. :) Ha már különleges villa, akkor inkább egy Lefty-t szereznék abba a bringába, az egy fasza villa.

trialboj: Nyomatékkulccsal húztad meg a forgáspontokat? Lehet túl szorosra húztad. 8-10Nm szokott kelleni, az nem olyan sok.

[ Szerkesztve ]

(#87982) zoli03 válasza trialboj (#87980) üzenetére


zoli03
őstag

Hogyan zsíroztad újra a csapágyat?

(#87983) Def26


Def26
félisten

Jelentem hervis akción nem találtam semmi érdemlegeset. :D

Más:
Shimano Altus és Alivio váltó termékek milyen minőséget képviselnek?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#87984) bunddog válasza Runner_fxr (#87136) üzenetére


bunddog
tag

Elvéreztem az adorjánon felfelé :D csak a feléig tudtam felmenni 26-32-vel...több kakaót kell még inni :D lefelé viszont 60-nál többel nem mertem engedni ki tudja mit tudnak a végén az slx fékek :D

(#87985) Strezi válasza Vasinger! (#87972) üzenetére


Strezi
őstag

Nem, ha a kazettát mosva beázik mondjuk a hátsó agy, azt már megette a fene amúgy is! Otthoni mosó nem jó erre amúgy sem, mert az hidegvizes illetve, nem akarod az olajos dzsuvát a házad környékére veretni...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#87986) trialboj válasza zoli03 (#87982) üzenetére


trialboj
őstag

Lepattintottam a két oldalán a műanyag porfogót, és egy csavarhúzóval végigkentem a zsírt, majd vissza a porfogót, és 1 percet forgattam a kezemben.

Mikor szétszedtem eleve nem volt benne 1 gram kenés sem, szóval attól hogy most raktam abszolút irreális a mocorgás.

(#87981) Runner_fxr: Kézzel húztam meg, de mikor szétszedtem figyeltem rá mennyire volt megszorítva és kb annyira húztam meg most is. Van rá esély, hogy azért pattog mert túl szoros? A rugózás rendben van hátul.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#87987) szjoci válasza Def26 (#87983) üzenetére


szjoci
őstag

Belépőszint. De egyébként az elég jól összeszedett összefoglalóban is benne van táblázat formájában ;)

Szerk.: Mondjuk nem az volt a kérdés hol helyezkedik el a ranglétrán... :B Volt alivio váltóm, váltókarom, jól beállítva, odafigyelve hogy ne terhelés alatt válts különösebb gondom nem volt velük.

[ Szerkesztve ]

(#87988) r.levente75 válasza Def26 (#87983) üzenetére


r.levente75
addikt

Középszint alatt.

(#87989) Pttypang válasza Runner_fxr (#87981) üzenetére


Pttypang
veterán

Az a vicces, hogy két vélemény van róla jutubon. Az új szemét, a régi meg xx évig megy szervíz nélkül.
Egyébként maga a megoldás tetszene, mert az a kötegelős gumi elég jó tisztán tartónak tűnik, vajon sima villákra is oda lehetne úgy kötegelőzni, ha lenne kialakított pereme, hogy ne menjen be a retek, vagy ez a cannondale-en is csak dísznek van, kötegelő ide vagy oda?

(#87985) Strezi
Ha jó szögből, a felső részét csapatod, nem pedig oldalról, akkor kvázi lepattan a víz, a közelében sincs az agynak, ezen gondolkodtam már én is párszor, hogy a sort meg a láncot milyen jól le lehetne így takarítani. Szerintem legközelebb én is bedobok 1-2 százast a történetre :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#87990) zoli03 válasza trialboj (#87986) üzenetére


zoli03
őstag

Mondjuk én ki is takarítottam volna. De ha nem volt benne zsír, akár ki is cserélhetted volna újra, jót biztos nem tett neki a szárazon futás.

(#87991) Tothgera30 válasza Pttypang (#87989) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az hogy szerviz nélkül megy, az erős túlzás, sőt. A régit csak a gumi porvédő menti meg, az újról meg ezt lespórolták, és emiatt gyakrabban kell szervizelni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#87992) buci30


buci30
addikt

Tudok rendelni sztendert vagy nem ajánlot?!
Olyan nagyon hegyekbe nem megyek hogy zavarjon de azért városba stb kényelmesebb és egyszerűbb letenni.
De gondolom ebből is valami speciális kell a Canondale-re 😔😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#87993) Pttypang válasza Tothgera30 (#87991) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor erthetobben leirva van ketfele videotipus jutubon errol, az egyik fanboy, aki szerint a vilagbol kimegy szerviz nelkul egy eleten at, meg van aki percekben meri a normalis minoseg idotartamat a legutobbi szerviz ota.
Nem tudom, a teljes lockoutért hogy lehet ennyire megőrülve valaki, hogy ennyit szivjon vele.

Everybody lies.

(#87994) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Először is: igen, gusztustalan, hozzá nem méltó állapotban van, le kéne takarítani, ráadásul a vaku még tovább ront a helyzeten. :B De nem találtam semmit róla neten, akárhogy kerestem: [link]

Ez pontosan milyen típus, mit érhet? Állítólag valami extrém ritkaság. Addig oké, hogy egy régi Campagnolo Record hajtómű, de nincs ráírva sem, hogy azon belül milyen. Valaki tud valamit? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#87995) Hasaggymeg válasza trialboj (#87980) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezért van az,hogy meg sem gondolom az össztelóst,ehhez képest egy merev-farú egyszerű mint a faék.

(#87981) Runner_fxr...ja,egy 90e bringába szerez egy lefty-t egy első kerékkel,mennyiért is? :U

(#87985) Strezi ...képzeld mikor telibe kapja valamelyik szimeringet a nyomás,akár ha csak egy óvatlan tizedmásodpercre is,és belejut pár csepp víz.Szerinted az agy csapágya mekkora nyomásig vízálló,10m (1bar)? 50m (5bar)? Annak sz@rral meszeltek. :U

(#87989) Crytec210 ...megoldható,de kockázatos.Én már tettem így tönkre csapágyamat,pedig próbáltam vigyázni az irányzékra. :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87996) Strezi válasza Hasaggymeg (#87995) üzenetére


Strezi
őstag

Hogy kapná már telibe a szimeringet a nyomás, ha felülröl mosod a kazettát???
Ha ennyire nem bízol magadban, meg a hátsó agyad védelmében, akkor gondolom esőben beállsz egy híd alá, ha meg sár van, akkor ki sem mész vele a szobából ?!?!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#87997) ivana válasza lezso6 (#87994) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom mi ez, de valami egészen érdekes darab, facebookon moderált kerékpáros tudakozó csoportban talán tudnak segíteni mi ez és mennyit ér.
De ha ez tényleg a saját tányérje ez valami nagyon úri cucc lesz. :Y

[ Szerkesztve ]

(#87998) Pttypang válasza Hasaggymeg (#87995) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha az egyetlen szempont az volt a választásnál, hogy legyen egyedi, akkor ja, költsön a leftyre, ha jól esik neki. ;]

Szerintem ha rateszed a pisztolyt a lancvillara, parhuzamosan es hatrafele nyomod a vizet, hogy erintse a fogas sor tanyerjait, akkor igen keves eselyed van ra, hogy rossz helyre megy. De nyilvan nagyon ovatosnak kell lenni, vagy leszedni es levinni, ugy letakaritani. ;]

Everybody lies.

(#87999) Pttypang válasza SPeti1984 (#87976) üzenetére


Pttypang
veterán

Szervizbe vidd be es beallitjak neked, ha kell, cserelik, de tul sok penzt ne olj a dologba, valoszinuleg annyit a kerekpar nem er, hogy tizezernel tobbet szanj egy nagyszervizre kopoalkatreszek cserejevel egyutt.

Everybody lies.

(#88000) Hasaggymeg válasza Strezi (#87996) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hogyan véd a sisak ha nem szoktam elesni sem? Mindkettőre a válasz:sehogy. Csak ahogy eleshetsz és beütheted fejed,úgy 110 baros nyomással is hamar rossz helyre lőhetsz.Nem véletlenül óvva intenek mindenhol az ilyen mosótól.Ha pedig elkap egy 50 baros eső,biztos valamelyik híd alatt találsz,addig is én nem hordok sisakot,te meg mosd nyugodtan magasnyomásúval. ;]

(#87999) Crytec210 ...nem életszerű elmenni a mosóhoz és egy holt sáros bringának lemosni a hátsó sorát,merőlegesen,óvatosan,majd otthon folytatni slaggal,vagy vödörrel a mosást.Ott az első tányér,hajtóműcsapágyház,kerekek,váltó,első teleszkóp nyereg,meg kis millió érzékeny hely,mely gyűjti a sarat és kísért,hogy azokat is lemosd.Előbb vagy utóbb odanyomsz egyet a pedál tengelyhez,hajtóműcsapágyhoz,telószimeringhez,kormánycsapágyhoz.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.