Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#280401) parandroid válasza TakiUZ (#280400) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tetszetős. Miért acél villát/vázat választottál? A többi összetevőt elnézve kétlem, hogy anyagi megfontolás állt a dolog mögött, bár nem tudom, mibe kerül egy alu váz + karbon villa.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#280402) Ringman válasza parandroid (#280401) üzenetére


Ringman
nagyúr

egy alu váz + karbon villa.

nem nagyon lehet kapni csomagban, kb 400-450 eur-tól indulnak a noname darabok (ami festve sincs), normálisabbak 7-800eur, teljes bringát jobban megéri venni ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#280403) Ringman válasza TakiUZ (#280400) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, az úgy kb átlagos súly ezeknél a vázaknál, ahogy néztem (ebből 7-900g lehet a villa)

(#280404) TakiUZ válasza parandroid (#280401) üzenetére


TakiUZ
tag

Anyagi megfontolásból az alu váz karbon villa olcsóbb lett volna. Sajnos nem olcsók a normális acél vázak. Volt már alu+karbon, full karbon biciklim, de régóta szerettem volna egy acél vázast.

(#280405) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ezek a 11 sebesseges lancok meg nem patentszemesek? Es a Dura-Ace, XTR ugyan azt a lancot hasznalja?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#280406) Fall-N válasza TakiUZ (#280391) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó kis gép lett! 👍

(#280407) Speedy007 válasza MPowerPH (#280405) üzenetére


Speedy007
őstag

Linkglide esetén már gyárilag de KMC esetén is van ha jól emlékszem gyárilag patentszemes verziói

(#280408) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Hasaggymeg, Speedy007:

Köszönöm a gyors választ, akkor ráteszem a lithiumos (Oleo) zsírt és bevele. Aztán mehet az aszfaltra a brinya. Lényeg, nekem ne marjon tossz.n meg/el semmit.

:R

(#280409) Ixion77


Ixion77
őstag

Felfigyeltem rá, hogy a kevesebb mint egy éves bringám leghangosabb része a középcsapágy (Cannondale Alloy PressFit 30). Menet közben hangosabb, mint a rücskös kerekek (Racing Ray+Ralph). Leszedtem a láncot, és a pedált megpörgetve ilyen. Szerintetek ez normális? Nem kellene ennek hosszabban pörögnie? De főként: nem kellene némának lennie?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#280410) balintbaba válasza Ixion77 (#280409) üzenetére


balintbaba
tag

Ez semmi, tök normális. Nem kellene némának lennie.

(#280411) pittlaren


pittlaren
csendes tag

Knifestockon van pár elég jó áron lévő bringalámpa, pl. Fenix bc26r 23k, ez még kuponozható termékértékelés írásával, azzal leugrik még 5%. A BC21Rv3, 19k.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#280412) NoNick válasza Because (#280368) üzenetére


NoNick
tag

Kro, Because:
Meg is rendeltem, köszönöm!

(#280413) fulton válasza rin33 (#280315) üzenetére


fulton
addikt

(#280414) fulton válasza MPowerPH (#280307) üzenetére


fulton
addikt

Na gratula a paripához ! :)

----
Valaki vigye már innen az esőfelhőket, öntözni a növényeket vagy az udvart bánom én.. de kics nap is kell ide ;]

[ Szerkesztve ]

(#280415) Because válasza TakiUZ (#280391) üzenetére


Because
őstag

Jó kis bringát építettél belőle!
Én már nem merek tőlük rendelni... De lehet következő BF akciókor egy Csepel Deepspace vázat lerendelek, annak a villája is Cro-Mo.

(#280416) fulton válasza Ringman (#280356) üzenetére


fulton
addikt

Szip bicó, de farmerba? ;]

(#280417) Hasaggymeg válasza Ixion77 (#280409) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem is rendben van, ezek nagyobb csapágyak így hangjuk is van.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#280418) velizare válasza fulton (#280414) üzenetére


velizare
nagyúr

kell az eső a betonnak is. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#280419) Ringman válasza fulton (#280416) üzenetére


Ringman
nagyúr

az 1-2% elasztánt tartalmazó skinny-fit farmerek teljesen jók rövid távokra, betétes nadrágot sem veszek fel (ill. most nincs is olyan, ami kényelmes lenne)

(#280420) mauimagic válasza RexpecT (#280373) üzenetére


mauimagic
aktív tag

szép gyűjtés :)
Mondjuk én pulzus meg wattmérős kocamontisként, RT66-os tárcsával lehet jobban járnék, ha kussban maradnék ;]

(#280421) fulton válasza dom1n0 (#280376) üzenetére


fulton
addikt

Ultegra di2 -nincs nekem ( tudtommal a 105 sem) . Csak az aku és a váltók vannak ( már) vezetékelve.

[ Szerkesztve ]

(#280422) Zoliwrc válasza RexpecT (#280373) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Vegyél magadnak zwiftet, edzéstervet meg HR monitort.
Szólj ha felkészültél, szívesen meghívlak egy tekerésre ;) aztán megérted.

(#280423) parandroid válasza Zoliwrc (#280422) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj ezzel a hozzászólással, hogy téged nem ismerlek, viszont többeket személyesen igen, akik igen kőkeményen tolják zwiften, és amikor szezonban végre kimerészkednek, évről évre elkenik a komok száját a környéken. És arról a környékről beszélünk, ahol évente vb kvalifikációs iron man futam van. Arról nem beszélve, hogy én is akkor voltam a legjobb formában, amikor rendszeresen, és rendszerszerűen csináltam a zwiftes edzéseket, nem csak így tessék-lássék, mint az utóbbi időben. Ami még így is nagyságrendileg több, mint ahányszor kimennék ebben a fos időben.

Van az a szint, amikor rekreációs céllal kirándulgatsz, meg vannak a 20 évesek, akik minden tekerést megtolnak laktátküszöbön, mert bírja a rendszer, de ha fejlődni is akarsz, esetleg az egészségedre is figyelnél mellette, meg 3-4 x-et is már behúztál, akkor sok sikert a ‘csak úgy kimegyek, aztán tolom neki’ módszerrel. Szó se róla, ez is működik amúgy, mert ahogy a zwiftnél, itt is a következetesség, meg a kitartás számít, de egyrészt nem lesz túl hatékony, másrészt kevesen fogják tudni hosszú távon csinálni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#280424) jjeahh válasza parandroid (#280423) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az a nagy arc és a durván elfogult kijelentések, aki bedől a vaskalapos kijelentéseinek, az magára vessen ;] . Engem már nem zavar, görgetek tovább. Ugyanakkor abban egyetértek Zoliwrc-vel, hogy hobby bringás szinten, 10-15.000km alatt bőven elég kitaposni a belét a bringának ahhoz, hogy te urald a helyi erdőket, nem muszáj edzésterveket követni és pulzusmérőzni. Erre ő maga az élő példa. Viszont egy szinten túl, főleg ha versenyzel is, már elkerülhetetlen, hogy jobban odafigyelj a részletekre és személyre szabott edzéstervet kövess, különben a "helyi keménymag" szintről sosem fejlődsz profi versenyző szintre és ki is lehet égni rendesen.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#280425) Csokicsibesz válasza jjeahh (#280424) üzenetére


Csokicsibesz
tag


Topik zárható ;]

(#280426) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#280425) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom az okosodás X tengelyének melyik szélén vagyok, de a közepén (még?) nem voltam. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#280427) MPowerPH válasza jjeahh (#280424) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amatorbol nem lesz versenyzo. Azoknak ez a munkajuk, az egesz eletuk e kore van epitve, beleertve a napi tobb edzest, taplalkozast. Es az a napi 1-2 edzes sem 1-2 ora idotartamu.
Es azert azt valljuk be, zoliwrc szerintem itt leszivatna mindenkit, a mai napig.
Szerintem sem csak a zwift van, van alapozasra mas is, csak van olyan, akinek kenyelmetlen elhagyni az otthon meleget, es kimenni nyirkos, fagyos, szeles idoben. Elozo telen vegig futott a csoka, fm feletti tavokat, terepen, heti tobbszor. Most kiprobalt valami mast... es? Zwifteseknek mondom, hajra. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#280428) 6030D válasza MPowerPH (#280427) üzenetére


6030D
Ármester

Úgy, hogy két évvel korábban azt mondta, fusson az, akinek nincs biciklije / kergetik. Csak mondom. ;]
Egyébként meg tök egyszerűen megérthetné mindenki a másikat, ha nézné azt is, mit csinál a sporton kívül. De én nem okoskodom, egy hete sportoltam utoljára, két hete bicikliztem... Strava szerint. Majd feltöltöm manualba az aprót. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#280429) MPowerPH válasza 6030D (#280428) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez igy van. Mindenki mashogy csinalja ezt is, nem kotelezo ugyan azon dogmak szerint alapozni.
A spinning egyebkent nem monoton, en is szerettem anno, bar en inkabb a formas popokat mentem bamulni. ;]

Btw, nem Te vagy veletlenul a masik ufo? :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#280430) jjeahh válasza MPowerPH (#280427) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs ezzel az egésszel semmi baj és azzal sem, hogy spinningel, az elfogult kijelentésekkel van baj, "ez szar, az szar, aki azt csinálja b*zi, akinek nem tetszik, jöjjön ki az erdőbe és összemérjük kinek a nagyobb" :D . A spinningeléssel csak azért szívja a vérét mindenki, mert a beltérben tekeréssel szemben is ennyire tiltakozott és télen is a kültéri tekerést favorizálta, lásd pl itt, most meg spinningel és szerinte aki télen kint teker, annak tönkremegy a térde. De engem már nem zavar, mert nem agresszíven teszi, én sem vagyok hibátlan és ha nem is ennyire, valamennyire mindenki elfogult. Csak az ilyen hatarozott kijelentéseknek nem szabad vakon bedőlni. Ez egy fórum és sokan tanácsot kérni, okosodni járnak ide.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#280431) 6030D válasza semmiho (#280379) üzenetére


6030D
Ármester

Ha erre van megoldásod, akkor oszd meg majd itt légy szíves. Nekem a sima SLR a szívem csücske, van belőle egy orrán szakadt, de én se tudom, hova lenne érdemes vinni. Egy sima nyerget elvinnék 2-3 bőrdíszműveshez, de itt a szivacs is vékony, gondolom inkább valami polifoam szerű, mint szivacs, és nagyon vékony az egész.
Esetleg ha a "pénz nem számít", írnék a gyárnak, mit ajánlanak. Vagy van-e a sarokban raktáron. Egyik barátomnak volt egy 15 éves olasz utcai napszemcsi kerete, amiben már kellett volna lencsét cserélni, de senki nem vállalta. Írt a gyárnak, hogy segítsenek már, mert imádja a szemcsit, ki is küldi bárhova, csak oldják meg. Erre megköszönték, hogy őket választotta, és küldtek neki egy ugyanolyat (lencsével) ingyen, mert mindig letárolnak pár keretet.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#280432) 6030D válasza MPowerPH (#280429) üzenetére


6030D
Ármester

Én azon a szinten vagyok ufó, hogy nem sportolok, de azért leelőzöm még a trekkingest a bringaúton. :)) Kár, hogy azokból a régi jó dolgokból nem maradt semmi. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#280433) dom1n0 válasza 6030D (#280428) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Zolival az az egy gond, hogy ha valaki nem úgy gondolkodik mint ő, akkor egy hülye.
Menjen oda Valter Atihoz nyugodtan, és neki adja elő ezeket a nézeteket, hogy faszság az edzés meg a wattmérés, aztán megtanul a seggén venni levegőt amíg látja esetleg Ati hátát :D

(#280434) fulton válasza Hasaggymeg (#280426) üzenetére


fulton
addikt

Egy nagyon amatőr kérdésem lenne picit vissza az időben :D ( csak picit töröm meg a topik fonalat;] )
A B állítói csavar úgy egész őszintén szólva csinál valamit egyáltalán a váltással? Mert oké hogy mihez kell beállítani stb és a stb- de én ha azt kitekerem vagy betekerem csutkára is akár, semmi nem történik a váltással.. lényegében bárhova-tekerhetem...

[ Szerkesztve ]

(#280435) dom1n0 válasza fulton (#280434) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Ha jól tudom az a görgő távolságát állítja a fogaskoszorúhoz.

(#280436) fulton válasza dom1n0 (#280435) üzenetére


fulton
addikt

A váltásra gyakorolt hatására kérdezek.

(#280437) dom1n0 válasza fulton (#280436) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Minél kijebb tekered, annál jobban feszül a lánc, ergo ha észnélkül kivan tekerve az sem szerencsés. Shimanonál a manualban van egy ábra (szerintem di2-nél is) az optimális lánc-váltó kinézetre.

[ Szerkesztve ]

(#280438) semmiho válasza Hasaggymeg (#280395) üzenetére


semmiho
tag

Remélem, tréfának szántad! :) Soha nem szidnám az XTR-t, két éven át volt olyan fékem és nagyon klassz volt. Csak azért váltam meg tőle, mert a Shimano lecserélte a váltó felfogatási szabványát (I-Spec B volt az enyém emlékeim szerint és az I-Spec II semmilyen cuccommal egyik pillanatról a másikra nem volt kompatibilis)...
A Magurát sokan szidják - kivéve engem. Nekem jelenleg is 3 szett MT8-am van és egy szett MT7-em, csak szólok! :D
...a fotón egy level1 tuningolt MT8 Pro látható, vágatlan fékcsövekkel mértem a tömegét. Jelenleg ezt használom a merev villás MTB-n.
Ami a gyárihoz képest más:
- alu helyett karbon 1-ujjas fékkarok
- acél helyett 2-2 db Ti "facsavar" a kormányra felfogatáshoz
- alu helyett karbon 'clamp'
A level2 tuning is érkezhet hamarosan.

A Trickstuff éppen szervizelésre vár (ha lesz időm rá - szégyen, de 6 év alatt ez lesz a második szervize csak, de ez most teljes generál lesz, új tömítésekkel, új fékcsövekkel).

(#280439) semmiho válasza 6030D (#280431) üzenetére


semmiho
tag

Jó ötlet, köszi, írok egy e-mailt a gyártónak!

(#280440) MPowerPH válasza dom1n0 (#280433) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megvan a maga stilusa, nem ketseges.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#280441) RexpecT válasza Zoliwrc (#280422) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha Te vagy az erősebb(ami számomra nem kérdés), de én túlordibállak(ami nem kizárt), akkor lehet egy döntetlen? :D

(#280442) Hasaggymeg válasza 6030D (#280428) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hetek óta csak a gép előtt ülsz és nem tudtál valamit feltölteni, hogy ne szólják meg a ház elejét?! ;]

#280438semmiho...persze, hogy csak vicc volt, direkt sarkítottam egy szélsőséges példával érthető legyen, hogy mindig van feljebb, és mivel sem Schurter, sem Valter nincs itt a fórumon, maradtál te.🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#280443) Hasaggymeg válasza RexpecT (#280441) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez a mai eddigi legjobb! :C

#280430jjeahh...igazad van...de ez azért maradhat? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#280444) Ringman válasza fulton (#280436) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha nagyon be van tekerve a b-csavar, akkor nem ugrik fel a legnagyobb fogaskerékre a lánc. nyilván pici sornál ilyen nem lesz, de ha ráraknál egy 11-36-os sort az ultegrára, akkor kb. ez történne.

(#280445) Ringman válasza Csokicsibesz (#280425) üzenetére


Ringman
nagyúr

hehe, ez jó, csak durianrider kellett volna valamelyik oldalra!

(#280446) szuszinho válasza Hasaggymeg (#280443) üzenetére


szuszinho
őstag

Szobában? ;]

(#280447) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

na jól van, asszem nekem kicsit sok volt a prohardverből... ma azt álmodtam, hogy vettem egy zöld-rózsaszín alu specit, a vásárban ott volt fulton is, akitől elkértem a cube-ot, hogy kipróbáljam, hogy hogy sikerült beállítania a cicergő tárcsaféket. megcéloztam vele pár ácsorgó embert, akiket aztán majdnem elütöttem, mert a fék úgy fogott, mint a felnifékem felhőszakadásban :DDD miért??? :O

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#280448) Hasaggymeg válasza dom1n0 (#280437) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem annyira a láncfeszüléshez van köze (hisz az sokkal nagyobb tartományban feszül és lazul váltás közben) mint ahhoz, hogy milyen pontosan pakolja a vezető görgő a láncot egyes lánckerekekre. Én azt tapasztaltam, hogy amint nyúlik a lánc/kopik a sor javíthat a váltás teljesítményén ha picit közelebb engeded a felső görgőt a legnagyobb (és így az összes) lánckerékhez ami amúgy eléggé logikus is, hisz a kopással a lánc oldalirányú toleranciája egyre nő így az azt váltáskor oldalra mozgató felső görgő vonalát kissé lustábban követi. Régen, mikor egy lánc éveket tartott úgy vizsgáltuk nyúlását, hogy levettük és kiegyenesítve, két rétbe hajtva majd oldalára fordítva kitartottuk előre a levegőbe egyik végénél fogva. A gravitáció okozta íve nagysága volt a mérce kopásának mértékére. :D

#280447ZavaBalazs...ez tudod mitől lett rémálom? A zöld-rózsaszíntől! :Y ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#280449) dom1n0 válasza Hasaggymeg (#280448) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Köszi, ilyen tapasztalatom még nem volt, csak olyan amikor lecseréltem a sérült ultegrát 105-re, kivolt észnélkül csavarva a B csavar és elég hülyén állt az egész, utána amikor a parktoolos+shimis leírás alapján beállítottam fasza lett.
Erre majd rápróbálok :)

(#280450) ZavaBalazs válasza Hasaggymeg (#280448) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, az amúgy teljesen rendben volt :D a rózsaszín csak a logó, felirat, ilyesmik voltak, kb ilyesmi kombó, kicsit élénkebb zölddel. amúgy nekem nem lenne bajom vele, ha lenne a biciklimben rózsaszín, pl egy ilyen volt elmentve fb-n, de már nem fenyeget a veszély, elkelt ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.