Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#271651) szuszinho válasza Ringman (#271649) üzenetére


szuszinho
őstag

Így sem rossz ár, csak itt nincs minden méret.

(#271652) velizare válasza szimpláncsak (#271650) üzenetére


velizare
nagyúr

még jó, hogy kapni

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#271653) szimpláncsak válasza velizare (#271652) üzenetére


szimpláncsak
tag

Most kell megvenni, mert akciós :DDD

(#271654) Ringman válasza szuszinho (#271651) üzenetére


Ringman
nagyúr

ahogy látom egyedül a 172,5 mm-es nincs raktáron.

(#271655) f4lcon válasza szimpláncsak (#271650) üzenetére


f4lcon
őstag

direkt nem kommenteltem az árával kapcsolatban facebook-on, mert nagy flame lett volna belőle :)
úgy érzem rendesen otthon vagyok a retro monti világában, sok csoportnak vagyok aktív tagja, a saját flottám nagy része is a 8 sebességes korszakból van, sokszor adok-veszek

ennek ellenére, és a ritkaságának ellenére (az utóbbi 5 évben nem láttam dobozos Airlines-t eladót) mégis sokallom az árát. vagyis átfogalmazom: itthon szerintem 0-1 vevő lehet ilyesmire, és az a gyanúm, hogy az a 0-1 nem található meg azokban a csoportokban, ahol ez meg lett hirdetve. szóval ezt íg magyar FB csoportokban meghirdetni inkább felvágás, mint valódi értékesítési próbálkozás. sokan vannak így, autóknál, motoroknál de még házaknál is megfigyelhető, hogy "annyiért megválnék tőle" de igazából csak hirdetni akarja (büszkélkedni az értékével) mintsem tényleg eladni. ha meg véletlenül mégis jönne egy balek, akkor meggondolná magát.

és, hogy miért sokallom: egy nem dobozos Airlines szett tavaly kelt el €1200 áron az MTB Tradin Center csoportban. oké, nem NOS, de kétlem, hogy maga a "NOS"-ság 2x szorzót érne... az egy milla az mai árfolyamon barátok között is €2600

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#271656) Zoliwrc válasza ZolkoW (#271619) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én az elmúlt télen rengeteget futottam hóban-vízben sárban. (Csóványosok)
Nem kell vízálló gore-texes cipő, még a boka fölé érő patakokban is simán át lehet futni, kb. 2mp-ig érzed a hideget, aztán azonnal átveszi a testhőmérsékletet a víz és amúgy is kipréselődik a cipőből.
Téli NW kerámia zoknit használtam, de futóboltokban lehet kapni már vízálló zoknit is, de azt sose próbáltam.
6030D lentebb linkelt egy Salomon kamáslit, ne áldozz rá pénzt, én megvettem, 1x használtam, nem jó. Lefelé futáskor lejön a cipőről, és amúgy is csak olyan cipőre lehet rárakni aminek a talpában van kiképzés a pántnak, ilyenek pl a Salomon Speedcross cipők, a többin nem áll meg.

(#271657) Zoliwrc válasza 6030D (#271624) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Sense Ride-ra pont nem jó, futni legalábbis biztosan nem, nincs a talpában árok a pántnak.
Túrázni lehet hogy jó, ha akarod odaadom és kipróbálod.

(#271658) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#271628) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Sokat erdőzünk, amik most vannak stravamon túrák-séták azok közös csavargások ott.
Országútija van azzal ügyes-erős.
Most épp montit keresek neki, ha valaki esetleg belefutna eladóba az szóljon légyszi.
26-os vagy 27.5-ös XS vagy S-es méretben, ha karbon az előny, de mindenképp könnyű legyen és minimum SLX szint, ja és csak PIROS lehet :DD , ez az Ő kérése.

(#271659) 6030D válasza Zoliwrc (#271657) üzenetére


6030D
Ármester

Ha lesz hó, akkor lehet, hogy kipróbálom, köszi. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#271660) velizare


velizare
nagyúr

téli sapit ajánljatok pls.
vízálló, szélálló, sisak alá vehető, shield nélküli kellene, 0 fok alatti hőmérsékletre.
ilyenem van, ebben fázni fogok, ha jön a fagy: [link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#271661) szimpláncsak válasza f4lcon (#271655) üzenetére


szimpláncsak
tag

A magyar piacon amúgyis csak nyomott áron lehet eladni bringát/alkatrészt. Én a 2 éves bringámat próbálom eladni egy ideje, de komoly érdeklődő még eddig nem volt, pedig szerintem majdnem az én bringám a legolcsóbb hidros tárcsás, aluvázas, ipari agyas cyclocross bringa ami jelenleg a piacon van :)

[ Szerkesztve ]

(#271662) dom1n0 válasza szimpláncsak (#271661) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Magyar ember mindig mindent negyed áron akar karc nélkül :D

(#271663) rétisün válasza velizare (#271660) üzenetére


rétisün
veterán

Gore Windstopper, bár nem tudom mennyire vízálló.....azt még nem kellett tesztelnem.

(#271661) szimpláncsak: sajnos nagyon behalt a használtpiac, kb. nulla az érdeklődés gyakorlatilag mindenre (is)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#271664) velizare válasza rétisün (#271663) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi! azt el tudom engedni, a sisakot be tudom zacskózni kívülről.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#271665) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Ma megjött a bikeinn-es garmin varia. Szeretnék hozzá egy normális tartót mert ez a gumis rögzítés nagyon nem tetszik. Rémlik hogy linkelte valaki nem rég az aliexpressről, de nem találom.

(#271666) szuszinho válasza Ringman (#271654) üzenetére


szuszinho
őstag

Közben már van Nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#271667) m72 válasza Zoliwrc (#271656) üzenetére


m72
tag

Nem probléma Neked, hogy nehezen szárad ki a belseje a nem gore-texes cipőnek? Kb. csak órállítástól óraállításig futok a téli időszakban, nyáron inkább bringázok. Így a januárban 3 éves gore-texes cipőmben még csak jó 700 km van, de ez vizes fűben, sárban, néha hóban. Eddig csak súrolókefével letakarítottam a kerti csap alatt futás után, a belseje száraz volt, a külseje meg 1 nap alatt megszáradt. Most viszont nehezen szárad kívülről, a kívülről vizes cipőbe meg nagyon beleizzadok. Most hajszárítóval szárítgatom, gondolom impregnálni kellene kívülről.

(#271668) Jester01 válasza flash- (#271636) üzenetére


Jester01
veterán

Már írtam egyszer, hogy a legutóbbi firmware frissítés óta jó ;)

Jester

(#271669) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#271658) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerzünk neki mindent amit kér csak ne veszítsünk el teljesen és legyen még serpa aki elvezet minket 1-2 topiktalin a Börzsönyben. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271670) Toobee válasza kenguru99 (#271665) üzenetére


Toobee
veterán

Gyári 7-8k körül van itthonról, ha nem akarsz rá várni. Van, akinek túl bumszli és játszani kell az elhelyezéssel. Nálam nincs ilyen gond. Aliról pedig 5 eur.

https://barbieripnk.hu/

(#271671) lsebestyen válasza Toobee (#271670) üzenetére


lsebestyen
addikt

FYI, vi-s aliexpress linket pls mellőzük. :B

[ Szerkesztve ]

(#271672) Fall-N válasza Random5400 (#271621) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem túl sok a nyomás a kamrában? Nekem mozog rendesen. Érdemes még ránézni a lockoutra, ha "távirányítós" a zárás, akkor jól van-e bekötve a bowden és tényleg kikapcsolja-e a zárást. Nekem a 100 kilómhoz mozog 100psi-n. Azt észrevettem, hogy lehet kicsit kevesebb a nyomás, mint amit gyárilag előír, így én is tesztelni fogom 80-90 psi-n.

Azt is érdemes megnézni, hogy van-e a friss olaj nyoma a becsúszókon. Ha nem spórolták ki/nem állt sokat gyártás után (fejjel lefelé a biciklivel!), akkor valamennyi mennyiség kijön az elején, legalábbis ez lenne a normális.

Közben eszembe jutott, hogy használtan vettél végül biciklit, így esélyes a szerviz a telónak. Gondolom az előző tulaj nem foglalkozott vele. Nekem szépen szuszog ha benyomódik a teló, az lenne a normális ha mozog szépen. Ki is b...tam volna ha a rugós után nem mozog. :D

[ Szerkesztve ]

(#271673) Toobee válasza lsebestyen (#271671) üzenetére


Toobee
veterán

Ne is mondd, tegnap vagy 4x állítottam vissza, mert mindig megnyitottam valakinek a vi-s linkjét, de úgy nézem megint elmászott (ma is jártam az alis topikban :DDD ). Szóval én is rühellem, köszi, hogy szóltál!

https://barbieripnk.hu/

(#271674) Zoliwrc válasza m72 (#271667) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Salomon terepfutó cipők gyorsan száradnak, szinte minden futás után kis puha kefe és ronggyal mostam. Majd fel a cserépkályha tetejére és másnap reggelre csont száraz.

(#271675) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#271669) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én most azért is "edzek" (nekem ez szórakozás) hogy majd a tavaszi topiktekerésen, nehogy rám , a túravezetőre kelljen várni :DD .

[ Szerkesztve ]

(#271676) LanyUs válasza Mezga Aladár (#271637) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csak viccelek ám, de szerintem átjött :K Kíváncsi leszek milyen lesz! Minden tapasztalat hasznos tapasztalat :R
Többieknek is köszönöm a szemüveg ötleteket! :R

(#271677) SpaceKombajn válasza Zoliwrc (#271675) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Ez nem szobakerékpár túra lesz? ;] :DDD

spacetime

(#271678) Zoliwrc válasza SpaceKombajn (#271677) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Azt néztem tegnap hogy a spinning gép nincs a földre lefogatva rendesen, ha 750 wattot adok le már megmozdul alattam, szóval mentem is kicsit :C
Csak nagyon megizzadok rajta, mintha a Dunából jöttem volna ki

[ Szerkesztve ]

(#271679) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#271678) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Áhh, az nem helyettesíti az igazi erdőt, tavasszal majd megkeressük a fogást rajtad végre! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271680) SpaceKombajn válasza Zoliwrc (#271678) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Akkor figyelj oda, nehogy kiugrass a terem oldalán. :D

spacetime

(#271681) Jester01 válasza Toobee (#271673) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem magától is vi-re vált de a nyelv nem romlik el tőle. Viszont ha már a linkekről van szó, akkor a kérdőjel és ami utána van az nem kell.
Egy ilyen adaptert lehet én is veszek, már nagyon rémísztgettek itt a gumival :U
15 napos vagy choice nincs?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#271682) MC Pite válasza Mezga Aladár (#271645) üzenetére


MC Pite
veterán

Megmértem.
[kép] , [kép]

Igen, régebben ezt írták, de elvileg már lazább azertro, és pl a schwalbe ezt írja (kár hogy csak 15-től) :
illetve

Ez alapján jó is lehet enyémre is a 37 (35ért nem veszek még 3 belsőt is meg két külsőt, alig van difi).
Mikor ingáztam vele, vettem egy pár Scwalbe One-t rá 32mm/305g. Csak már erre nem használom sajna, úgyhogy eredendően eladnám ezeket, és vmi sima gravel kéne 37-38mm körül (Gravelking slick, Contact Speed, stb).

ZolkoW: Igen, az a kérdés, rendelnem kéne már, mert az egybéves Sora hátsó váltóm bekrepált, és amiatt jó lenne igyekeznem, két hete nincs outim :N

jjeah: Sokféle néven fut, asszem ezen is. Igen, a korábbim állítható, azóta szinte csak fixet orrnyergest látok. De szerencsére nekem jó. :) És meglepően nemmpárásodik - mert messzebb van mint a simák.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#271683) Tin válasza MC Pite (#271641) üzenetére


Tin
veterán

Sötétben miért kell fotokromatikus? Egy kora délutániról estébe fordulásnál még értem, de amúgy ne elég a sima víztiszta?

(#271684) Random5400 válasza Fall-N (#271672) üzenetére


Random5400
újonc

Decathlonba vettem meg végül a Riverside 920-at, elvileg 0km-es.
Visszamentem ma, mert megérkezett a sárvédő. Gondoltam 2 napja hoztam el, mi gond lehet belőle megkérem őket, hogy nézzék már meg.
Amikor vettem, mondták, hogy felteszik a sárvédőt is, mivel külön kellett megrendelni, mert pont nem volt nekik, de mindenféleképen kerékpárral menjek, felteszik. Így is tettem, de most egy másik eladó, volt aki elzavart, hogy itt nincs azonnali szervíz.
Mondjuk a stílus nem tetszett, de végülis eredetileg magamnak akartam felszerelni, hogy kicsit bekoszoljam a kezem, szóval nem is nagyon akartam beleállni, inkább az zavart, hogy óriási dobozban adták, kézben meg nem tudtam elvinni.
Mindegy azt nagy nehezen végülis megoldottam, utána kérdezem, hogy meg-e lehetne nézni a nyomást a villákban? Nekik nincs pumpa, menjek ki Budaörsre.
2/0, most egy picit mérges lettem a Decathlonra, de az is lehet én értettem félre valamit és az én hibám.
Bementem végül egy kerékpár szervízbe, de ott sem szolgáltak túl jó hírrel. Viszont kicsit kiengedett, meg beolajozta, teljesen korrekt, volt emberileg.
Most próbálgatom pár napig, megnéztem a gyártó oldalát mi kellene, hogy legyen a psi (65-75) aztán lehet nézek egy ilyen pumpát.

(#271685) Jester01 válasza Jester01 (#271681) üzenetére


Jester01
veterán

15 napos szállítással
- állítható szögű felfogatás
- szilikon védőtok

Jester

(#271686) flash-


flash-
veterán

Na ez 10/10...:Y:Y

Az hogy mi a legjobb az szubjektív ,de ilyen élményt ,szép felvétellel még nem láttam,ez valami hihetetlen
link

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#271687) dellfanboy válasza flash- (#271686) üzenetére


dellfanboy
őstag

ezt motoros bukosisakban-cuccban bevallalnom de igy 1 szal fszba kosz nem.
am felirtam, sztem jovore meglatogatom-thx.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#271688) Khelben válasza flash- (#271686) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez pont olyan idióta, mint a forgalomban 200-zal cikázó sportmotorosok.

(#271689) ZavaBalazs válasza flash- (#271686) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

a legjobb az, amikor 10:40-nél benézed az egyterű és a traktor közötti ívet 20 centivel, és a traktorból fél méterre kilógó izé térdtől lefelé levágja a bal lábadat. :N

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#271690) Toobee válasza Jester01 (#271681) üzenetére


Toobee
veterán

Biztos van, csak belinkeltem az elsőt, amit találtam. Én végül eredetit vettem, de ez is tök ugyanaz, gyanítom.

https://barbieripnk.hu/

(#271691) velizare válasza flash- (#271686) üzenetére


velizare
nagyúr

a kék sharant tuti valami ex-kkeu nép fia vezette

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#271692) Dark Archon válasza velizare (#271660) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én ILYESMIT használok, alatta betörőmaszkkal. 0°C alatt szvsz már a fejen is kell a 2 réteg.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#271693) 6030D válasza SpaceKombajn (#271677) üzenetére


6030D
Ármester

Körbe sétáljuk a nőtincsi tavat. ;] :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#271694) jjeahh válasza Dark Archon (#271692) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ilyenem nekem is van, szerintem sem elég önmagában télen. Viszont egy rendes softshell bringás sapka több, mint elég akár -10 fokban is, én már lejtőztem benne -10 körül 60km/h-val és a fejem egyáltalán nem fázott benne. Ha van helyben valami olcsó sportüzlet, viszonylag olcsón találsz, nálunk pl. a sportisimoban láttam. Ha nem, irány az ali, nekem Rockbros van, ehhez hasonló, de gondolom ez is jó, vagy kb bármelyik, amelyik softshell és vastagabb. Most egy ilyent rendeltem, mert elegem van az állandóan lecsúszó csősálból, remélem jó lesz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#271695) deny330


deny330
aktív tag

Egy kis ősz a Bakonyban.

Amúgy meglepően jót tapadnak ezek a michelinek a leveles/saras terepen is. Vettem télire Magic Mary gumikat, hátha nem elégednék meg a mostanival, de 1.6 baros nyomáson igazából nem tudtam megcsúsztatni. :N

[ Szerkesztve ]

(#271696) Maximum1 válasza ZavaBalazs (#271689) üzenetére


Maximum1
őstag

Sima liba volt, aszfaltra outis reflexek kellenek, ez nem az erdő. ;]

(#271697) Hasaggymeg válasza Random5400 (#271684) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyenkor az a varázsszó, hogy Kérem a részlegvezetőt!, és ha véletlenül pont ő az akkor a boltvezetőt. Gondolom viccelt, hogy nincs teleszkóppumpájuk. :U

6030D...bosszantsátok csak mert tavaszra lepattan a csaj és nekünk annyi úgy megfingat valahol. :DDD

Maximum1...ott inkább a szerencsén múlott, hogy nem lett a fasziból egy sima (lapos) liba. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271698) meri válasza Hasaggymeg (#271600) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi, vettem 2 ugyanilyen csapágykoszorút, valószínűleg igazad van, jól bezsírozom, egy ideig tutira jó lesz.

uff

(#271699) Wombath válasza velizare (#271660) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Én ezt használom: link
Mínuszokban is hibátlanul szolgált. Már amíg voltak mínuszok, ugye.

(#271700) Mezga Aladár válasza Maximum1 (#271696) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1 de kellett azért ehhez szerencse is. Ha 1 másodperccel is később ér oda már csattan.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.