Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#271501) arcitec válasza Mezga Aladár (#271499) üzenetére


arcitec
addikt

+1 Ha valaki bemegy egy bringaboltba kipróbálásra - vásárlás előtt- tutira nem tud vele menni még 3km sem. 30km de még a 20km is már egyértelműen használt.
Mondjuk azt honnan tudják, hogy mennyi ment bele? :U

(#271502) attiss66


attiss66
senior tag

Készülök a téli bringázásra, akár -10-15 fokban is, alumontival túrázni. Ehhez fejlesztem a felszerelést, polár felsők- alsók, kesztyű, sapka, arcvédő, kamásli/védelem hó és sár ellen/. Arcvédőnek tudnátok e ajánlani valamit, és a téli kesztyűbe valami polár anyagból egy vékony kesztyűt, és egy vékony és vastag téli sapkát/amit egymásra lehet venni/, a réteges öltözködés miatt.

(#271503) Fall-N válasza LanyUs (#271479) üzenetére


Fall-N
veterán

Most a hónapban tart majd Black Fridayt a bolt 20-27-ig, így valószínűleg csontra le lesz fogyva. :D Hétfő 20-ától indul 10 %-kal és minden nap +10 % engedményt ad, így pénteken féláron lesz minden. Tavaly ilyenkor vettem a nyomatékkulcsot féláron. Most asszonynak néztem ki egy Ghost vázat, valószínűleg meg is fogom venni neki. ;] 30-40 körül van az ára, így 15-20 körül meg tudom venni. Pontos árat nem tudott akkor mondani az eladó, amikor ott voltam. Van egy szép ffi Ghost váz is, de azt nem veszek, elvileg már tényleg nem fejlesztek semmit a gépen. :D

[ Szerkesztve ]

(#271504) velizare válasza parandroid (#271394) üzenetére


velizare
nagyúr

esetleg ez? ahogy nézem, a fékváltó gumiharangjára csiptethető rá.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#271505) Dark Archon válasza vallas (#271498) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, a Canyon féle 30 days ride and return felfogás ide sosem fog eljutni. Ahogy az se, amit parandroid ír. Szerintem alsó hangon 50 rongy lesz, amit még benyelek, de 100-at már nem fogok.

Mezga Aladár: érthető a kereskedő is, de szintén a fent említett valóság az, hogy elvétve lehet kipróbálni néhány kerékpárt, nagy kegyesen. Még pénzért kölcsönözve is szűk a kínálat, itt Budapesten is.

Másfelől én jeleztem, hogy szerintem nagy lesz, 2XS kellene, de ragaszkodtak a gyártó által megadottakhoz, hogy az nekem jó lesz. Össze-vissza van méretezve egyébként ez az egész, és egy rohadt magassági adatból nem lehet megállapítani, jó lesz-e valakinek egy kerékpár. Aki meg így gondolja, ne gyártson bringát.

arcitec: ők nem tudják, én tudom, mennyit tekertem vele.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#271506) zsola32 válasza Dark Archon (#271505) üzenetére


zsola32
őstag

Írtam erről korábban, hogy a gyártó által megadott méretek nem igazán működnek a valóságban. (Merida Speeder)
A gyártó szerint "L"-es bringát kellett volna vennem, a veszprémi kereskedő váltig állította, hogy az "S/M" jó lesz nekem. Hittem neki, és jól tettem, tényleg elég lett a kisebb váz.
Mondjuk a srác x éve országútival versenyez, és van egy Merida bicója is, tehát képben van... (Ha esetleg be akarod számíttatni a bringád, ők a Rónabikenél beszámolják az új bringádba. (Merida, BMC, Bianchi a választék náluk)

(#271507) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Végre egy Ican teszt: ICAN Aero 50 Wheelset In-Depth Review. Vázakról is lehetne több teszt, ami Hambininál járt, kiemelkedően jó minőségű volt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#271508) Tin válasza Dark Archon (#271505) üzenetére


Tin
veterán

Együttérzésem. És nagyon a jogaidat is zászlóra húzhatod. A kereskedő magában brüsszelezik az elállási jog miatt, de senki sem kötelezi a netes kereskedelemre. Cserébe minden vállalkozó azt hiszi, hogy neki 3 év után jár a Porsche, akkor is, ha csak egy sarki péksége van, 8 általánosa, és már a szülei is mások átveréséből éltek. Írd meg nekik, hogy jelezted, hogy nem jó a méret, nekünk meg a tetves kereskedő nevét. Utóbbival megvárhatod, amíg lehúznak.

[ Szerkesztve ]

(#271509) Mezga Aladár válasza parandroid (#271500) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van Budapesten is. Merida C. Store.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#271510) Brug


Brug
csendes tag

Sziasztok!

Elektromos bicikli vásárláshoz szeretnék segítséget kérni.
160cm magas, 70kg, 60 éves nőnek lenne leginkább városi használatra. Nagy előny a kivehető aksi és a női váz.
A keret kb 300-350k.

Eddig ezeket találtam, de nem igazán tudom mi számít, mire kell figyelni. Van valakinek véleménye ezekről, vagy tudok ajánlani?

Köszi!

[DYU C6]
[Neuzer E-Trek Ebike/pedelec]
[Eleglide T1 STEP-THRU]

(#271511) LanyUs válasza Fall-N (#271503) üzenetére


LanyUs
senior tag

Futócipőkkel jobban képben vagyok :) Nem tudom milyen kategória a Ghost váz! Szerelni sem tudok. Viszont féláron kell még vennem hátsó csomagtartót és egy kétoldali táskát, mert a melóhelyre is bemegyek vele hajnalban. A mostanin is van. Normális lámpára is szükség lesz, de látom tele a fórum vele :R Fejlámpában a Sofirn HS20 high 1000lm a legalkalmasabb a terepfutáshoz hajnalban. Ez ugyanaz lesz, csak terepmonti. Ha kell kettőt teszek csak lássak. Sajnos romlik a szemem és látni kell merre az arra :)

(#271512) Morris


Morris
veterán

A női is a férfi vázméret különbözik?
Eddig abban a tudatban voltam, hogy egyforma.
De miután Megnéztünk párat, azt kell mondjam, hogy nem ugyanaz a kettő.
Ez minden bringánál így van? A KTM-nél igen :U

(#271513) Maximum1 válasza Mezga Aladár (#271509) üzenetére


Maximum1
őstag

Legjobbak!, de még ott van a Speed-Way és a Bringaland is ahonnan hétvégére hozhatsz ki teszt bringát.
Egy kisebb körre szinte minden boltos engedi.
Szerintem egy 2 háztömb kőrből azért lejön hogy nagy vagy kicsi, esetleg stucni hekkeléssel jó lehet e a bringa nekem.

#271510Brug
[link]

[ Szerkesztve ]

(#271514) parandroid válasza Mezga Aladár (#271509) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Késő bánat, de oda érdemes lett volna a kollégának ellátogatnia... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#271515) A Zéé


A Zéé
addikt

Segítsetek pls!
Bryton appot nem tudom összekötni a Strava-val. Amikor rányomok, hogy Külső weboldal kapcsolása, újra indul az app, és ennyi. Vajon mit csinálok rosszul? :F
Galaxy A33 a teló, Rider 420 a computer, ha számít... Strava és Bryton Active app is friss.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#271516) Oktaan válasza A Zéé (#271515) üzenetére


Oktaan
csendes tag

Lehet hogy a strava szarakodik. Én telefonnal rögzítem a karikáimat, ma semmit sem mért jól. De legalább megvan az új sebességes rekordom:

[ Szerkesztve ]

...

(#271517) chubby2o6 válasza A Zéé (#271515) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Állítsd át az app nyelvét angolra, akkor menni fog. Utána visszaállíthatod.

(#271518) chubby2o6 válasza Mezga Aladár (#271499) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én nem félek attól, hogy azt a visszavett bringát nem újként fogják megint eladni. Az "értékcsökkenés"-re levont lóvét meg simán benyelik. :(((

(#271519) Hasaggymeg válasza Random5400 (#271492) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Használd egészséggel és majd számolj be esetleg tapasztalataidról. :)

Mézga Aladár...2. Szerintem kissé lehet kevésbé hűl ki a védettebb helyen, de az nem lesz számottevő, aligha fogod érezni. :F

Morris...gyártója válogatja, ne törődj vele, azt vedd amelyik tetszik.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271520) Oktaan válasza Oktaan (#271516) üzenetére


Oktaan
csendes tag

Csak összehasonlításképpen, a samu health ezt rögzítette:

[ Szerkesztve ]

...

(#271521) szimpláncsak válasza A Zéé (#271515) üzenetére


szimpláncsak
tag

Esetleg nézd meg, hogy a legfrissebb verzió van-e fent. Most frissült nekem is az active bryton app, újra be is kellett lépnem :)

(#271522) A Zéé válasza chubby2o6 (#271517) üzenetére


A Zéé
addikt

Istenem... Azt sejtettem, hogy valami bagatel dolog lesz, de ez eszembe nem jutott volna :D Köszönöm!

Just a simple Lineman...

(#271523) A Zéé válasza Oktaan (#271516) üzenetére


A Zéé
addikt

Strava telefonnal egy fos, ezt tapasztaltam már. Az útvonalon is ilyen 20-30 métereket téved. Párszor használtam csak, de aztán inkább hagytam is, amíg nem jött meg a computer.

Just a simple Lineman...

(#271524) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Ma legalább kipróbálhattam a téli gönceimet. A NW Himalya [link] úgy néz ki, jó lesz, bár azt már most lehet tudni, hogy igazán hidegben kelleni fog valami melegebb zokni hozzá.
Nem szeretem a szűk szárú nadrágokat, vettem hát aliról snowboard nadrágot [link] , ennek a szárát legalább simán rá tudom húzni a csizmaszerű cipőre :D . A nadrág f.sza, kényelmes, meleg, de nem beleizzadós. Annyi a szépséghibája, hogy a szárának a belső oldalán alul van egy cipzár ( gondolom a síbakancs miatt ), és - hacsak nem terpesztve tekerek - ez a cipzár folyton koccan a hajtókaron :D , szóval mejd kell egy kis átalakítás. Annál is inkább, mert már úton van belőle egy szürke is.
A NW Revolution [link] nagyon bejött, bár még fogynom kell hozzá egy kicsit, de nem kényelmetlenül szűk, viszont jó meleg. Csak egy vékony dekás futópólót vettem rá, meg a kabátot [link] . Az is nagyon jó, bár egy kicsit paráztam, hogy a kapucniból fékezőernyő lesz, de ha végig fel van húzva a cipzár, akkor a kapucni sem terül szét, így takarja a fejem, nem tud belekapni a menetszél.
A téli kesztyűben [link] nem fázott a kezem, de melege sem volt, ez lehet, hogy télen nem lesz elég, majd kiderül. Mindenesetre nem győzött meg jobban, mint az alis Giyo [link] , ami feleannyiba került.

#271522A Zéé Szívesen :)

[ Szerkesztve ]

(#271525) Oktaan válasza A Zéé (#271523) üzenetére


Oktaan
csendes tag

Eddig működött, csak ma volt valami gebasz. A szintet szerintem eléggé alulszámolja, a barométeres telefon van, hogy 5x annyit ad. Persze az sem korrekt, mert az a fekvőrendőrt is belekalkulálja, de azért 5xös eltérés!!! Kicsit soknak tűnik. Egyszer majd beruházok egy computerre, de előtte még annyi mindent kellene vennem, hogy ez folyton tolódik.

...

(#271526) Random5400 válasza Random5400 (#271492) üzenetére


Random5400
újonc

#271519Hasaggymeg: Első tapasztalat, hogy brutálisan fáj az alsó felem. Egyébként a kerékpár szerintem nagyon szép, ég és föld a különség az első single speed-es tákolt kerékpáromhoz képest. Sárvédő már úton van, lakatot keresek most normális áron.

Érdemes a kormányra rögzítve telefont használni navigációhoz? Eddigi felszínes komment olvasás után azt találtam, hogy senki nem javasolja (tönkreteszi a mobilt), hanem Garmin Edge 530-at, vagy fentebb. Ezzel ti is így vagytok?

(#271527) Tin válasza chubby2o6 (#271524) üzenetére


Tin
veterán

Király cuccok. Nekem is rendszeresítenem kell a bakancsom, mert a félcipőben már 2 zoknival is fázik a lábam. Bár ilyen 2 órás utakon még tűrhető így 3 fokban. A Decás téli dzseki és téli gatya viszont bírja. Bár én is vettem egy kicsit bővebb futógatyát, hidegebb időben ráhúzni a feszülősre. Meg szerintem 2 aláöltözetet húzok a kabát alá ha nagyon hideg van, a dzsekivel az elég lesz. Érdekes, nekem az őszinek írt kesztyű még bőven jó ilyenkor.

(#271528) Tin


Tin
veterán

Ja és a Smoove bírja az esőt. Pénteken vizes úton mentem, szombaton esőben is, ma száraz volt, de nem kopott le, jól ment ma is. Tegnap esőben párszor ugrott a lánc, de gondolom a víz miatt.

Most kentem újra, nálam ez a 150-200 km az a pont, aminél nincs értelme tovább húzni, talán nyáron. Rámértem a láncra, 1200 km, 0.2 alatt van mindenhol, szóval valószínűleg keni is.

(#271529) Dark Archon válasza parandroid (#271514) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, elkapkodtam a rendelést. A Merida Store-t kérdeztem meg most, és érdekes módon ők tudnának 2XS, 3XS bringát beszerezni az EU központtól. Hogy erre ezek miért nem voltak hajlandóak, nem értem.

Persze én is elcsesztem, mert azután mentem bikefittingre, hogy megrendeltem a bringát. Akkor jeleztem amúgy - 1 hónappal rendelés után - hogy szerintem nagy lesz, válthatnánk 2XS-re.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#271530) chubby2o6 válasza Random5400 (#271526) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem teszi tönkre a mobilt, legfeljebb akkor, ha leesik róla. Viszont az akksi se bírná sokáig, meg nyáron, tűző napsütésben nem sokat látnál a kijelzőből, nem arra lett kitalálva. Ha gyakran kell a navi, akkor érdemes egy dedikált bringás computert venni, de akkor már ne csiganyálast.

#271527Tin Hát ja, érdemes téli cipőt venni, ha hidegben is akarsz tekerni. A kamásli is jó lehet, csak elég körülményes a fel/levétele. Viszont, ha bringával megyek melóba, és reggel 2 fok van, délután meg 14, akkor csak a kamásli marad.
Ha nagyon hideg lesz, egy téli dekás mezt még simán alá tudok venni a kabátnak, úgy már csak elég lesz.
Én is gondolkodtam ma az őszi/tavaszi kesztyűn, de nem mertem bevállalni, puding vagyok :DDD

(#271531) Hasaggymeg válasza Random5400 (#271526) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Állíts még a nyergen (fel-le, előre-hátra, vízszintestől erre-arra), adj neki kis időt hátha, aztán ha továbbra sem jó akkor cseréld...persze ha eddig más nyereggel is mentél ennyiket és azzal nem fájt, mert ha most kezdtél többet menni (ülni rajta) akkor akármivel fájni fog amíg nem szoksz kissé hozzá. Összefoglalóban találsz segítséget a nyeregválasztáshoz.
Ami a computert illeti, nem feltétlenül muszáj egyből olyan drágával kezdeni mint a Garmin 530, igényeidtől függ mi is kell neked valójában.

#271528Tin...az esőtől ugrania nem kellene. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271532) Tin válasza chubby2o6 (#271530) üzenetére


Tin
veterán

Taposópedállal nyomom, szóval elég egy bakancs hozzá, az meg van. Mivel én nem járok bringával melózni, a 2 órás útjaim elég kiszámíthatóak. Ilyen kesztyűm van, érdekes, emlékeim szerint eddig átmenetinek írták, de mindegy. 6 fok alatt is jó, legalábbis nekem, és egyáltalán nem izzadok bele. Talán komolyabb fagyban már kevés lehet, de annyit meg akkor sem fogok menni, hogy ne bírjam ki. Aldiban volt valamikor sí aláöltözet, a Decás árának kb. a fele volt, de ahhoz nagyon hasonló anyag és mintázat, viszont egy leheletnyivel nagyobb méret, szóval a Decás aláöltözetre pont rámegy második rétegnek, és arra a kabát. Az aláöltözet + mez + télikabát nekem már sok lenne szerintem, még így, ebben a 3 fokban (meg simán 40-50-es ereszkedéseknél) sem voltam úgy ezzel a kabáttal, hogy fáznék, pedig előtte felmásztam, szóval nyilván be voltam izzadva rendesen. Mondjuk itt is az van, hogy ugye 2 órából nem tudok következtetni arra, hogy mi lenne egy fél napos túrán.

#271531 Hasaggymeg: az is lehet, hogy a Smoove+víz kombináció ilyen, nem tudom. Mert csak tegnap az esőben ugrott 4-5x, se előtte, és ma sem. Rámértem a láncra, nincs megnyúlva. Ez a második lánc, az első 1300-at ment el, ezzel is megvárom az 1300-at, aztán visszarakom a másikat. Kétlem, hogy el lenne kopva a kazetta. Jó meg persze hideg van, a váltót meg utoljára nyár elején állítottam. De amíg megy, nem izgulok ezen. Majd ha rendszeresen előjön, jövök fárasztani titeket :D

[ Szerkesztve ]

(#271533) vlevi válasza chubby2o6 (#271530) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nem teszi tönkre a mobilt, legfeljebb akkor, ha leesik róla"
Motorosoknál az a tapasztalat, hogy a motor vibrációja, rázkódása pár nap alatt kinyírja a kamerák képstabilizátorát.
De bicajon nem tudom, hogy a rázkódás okoz-e ugyanolyan problémát, mint az a vibráció, ami a motorokon megvan?

(#271534) Random5400 válasza Hasaggymeg (#271531) üzenetére


Random5400
újonc

Navigációra csak, hogy lássam merre kell menni.

(#271535) Jester01 válasza chubby2o6 (#271530) üzenetére


Jester01
veterán

Fene tudja, amennyibe a garmin kerül abból már bőven kijön egy kínai strapatelefon.

Jester

(#271536) Fall-N válasza Dark Archon (#271505) üzenetére


Fall-N
veterán

Párszor írtunk róla, hogy sajnos a névleges nyeregcső hossz manapság semmit sem ér. MTB-nél főleg nem, mert az erősen ejtett felsőcső miatt már rövidebbek a hosszak, így egy régebbi geometriájú montinál az 50/51 cm már L/XL volt, azaz nagyobb váz, manapság a 41/43 cm is lehet simán nagy. Közben bejött a 29-es kerékméret, így eleve magasabban van a váz, mint a 26-osnál. Szóval eljutottunk odáig, hogy semmit sem ér ez a névleges méret. Az S, M, L, XL sem mond semmit, ameddig a gyártók össze - vissza használják.

Outinál is már rég nem vízszintesen van a felsőcső így ott sem mond sokat az 52 vagy 56. Bár ott legalább nincs annyira drasztikus változás, mint montinál, ahol egy váz 5 év alatt sokat változik. Például egy régi Specialized StumpJumper sehogy sem hasonlít egy maihoz.

(#271537) Tin válasza Random5400 (#271534) üzenetére


Tin
veterán

Pont a rendes navigáció az, amit csak a drágák tudnak jól, a "csiganyálas" az csak kb-ra mutatja, hogy merre, ha előre rátöltöd az utat. Amiben rendes térkép is van, azok 100e felett vannak. Karoo2-t vettünk itt nagyobb akcióban sokan, 80e körüli áron. Most is van pár német webshopban 259€-ért. ITT vagy ITT magyar Áfával kicsit több ugyan, de mindkettő szállít Magyarországra. Mondjuk lehet, hogy megvárnám a Black Friday-t, hátha a gyártó is leárazza megint.

És ez jó kis cucc, hátránya talán egyedül az akkuidő, hogy csak 8-10 órát bír (többet is akkukímélő módban, csak akkor lekapcsolja a kijelzőt amikor nem kell kanyarodni), de az akkuidő nálam sohase volt probléma, amikor meg lenne, akkor vihetek hozzá power bankot. Ja meg az elevation gain-t ez is félreméri némileg, de nem vészesen.

[ Szerkesztve ]

(#271538) chubby2o6 válasza Jester01 (#271535) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Egy Garmin árából két ilyen is kijönne, de nem hiszem, hogy a kijelzője legalább annyira látható/olvasható napsütésben, mint egy direkt erre tervezett bringás computeré. Vészmegoldásnak nyilván jó a teló navija is, én is használtam úgy. Nem tettem ki a kormányra, csak hallgattam, ahogy a zsebemből mondja, hogy forduljon balra :DDD , meg ha nagyon nem tudtam, hol vagyok, akkor megálltam, és elővettem. Ha csak ritkán kell a navi, akkor oké, de azért állandóan nem szívesen használnám így.

#271533vlevi Nem tudom, sokan felteszik a mobilt, bár szerintem csak aszfaltos túrán, ott talán nem rázkódik annyira. Terepen szerintem előbb-utóbb leesne.

[ Szerkesztve ]

(#271539) Fall-N válasza parandroid (#271514) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos ha nem pesti az ember akkor macera. Nekem is például fel kéne utazni 200 km-t, valahogy odatalálni és az ismeretlen utcákon nem elüttetni magam. :D Ha meg persze nem ártana szabadidő ami munka és kisgyerek mellett nem nagyon van. :DDD

Személyesen a városomban lehet talélnék ami érdekelne, de hosszútávon kipróbálni nem nagyon lehetne. Kalobike szokott tartani nyílt napot, amikor ki lehet próbálni pár márka modelljeit, de közel sem az összes márka van náluk amit megvennék. A Merida forgalmazási joga például nincs meg nekik, az az ismerős boltosnak van (BikeZone). Pont össze is rúgta a port a Meridával (BikeFunnal), mert adtak a konkurens boltnak pár biciklit, így elkezdett Cube-ot is forgalmazni. Utána szívták is a fogukat, mert elég jól mennek nála a Cubeok azóta (meg az Acid alkatrészek, kiegészítők). :D

(#271540) Morris válasza Hasaggymeg (#271519) üzenetére


Morris
veterán

Már megvettük. Csak feltűnt.

(#271541) Fall-N válasza vlevi (#271533) üzenetére


Fall-N
veterán

Én inkább attól tartanék, hogy az AMOLED kijelző beég. De igaz a kamerának sem tesz jót, nem erre van tervezve. Nem mindegyik kamera érzékeny rá, de én nem tesztelném le.

Másik része, hogy sokkal jobb nem érintős felületet tapicskolni, a komputeren vannak dedikált gombok, amit kesztyűben is lehet akár vezérelni. Tudom van érintős komputer is, de talán azok is a fő funkciókat lehet gombbal vezérelni. Esős idő sem tesz jót a telefonnak és nem érzékel a vizes kijelző sem.

(#271542) A Zéé válasza Random5400 (#271534) üzenetére


A Zéé
addikt

Annyira ismeretlen utakon akarsz menni már az elején is, hogy tényleg kelljen a navi?
Azért 10-20 km-t elcsavarogni épp elég az első pár hétben/hónapban, ekkora távon meg azért illik navi nélkül is eltalálni A-ból B-be a lakókörnyezetedben.
Ha meg mégis nagyon elkeveredsz, akkor előveszed a zsebedből, és megnézed merre az arra.

Just a simple Lineman...

(#271543) Tin válasza Fall-N (#271541) üzenetére


Tin
veterán

Érdekes ez a rázkódás dolog, most direkt megnéztem a Karoo2 által rögzített egyik szokásos utam az elmúlt 10 napból, és 303/306/308m elevation gain-t rögzített, ami eléggé korrekt. Úgy fest, hogy mégsem annyira érzékeny a rázkódásra, amit kifogásoltak egyesek, merthogy van az úton egy majdnem 2 km-es macskaköves út, amit egyszer megmászok, később pedig legurulok rajta, és ha érzékeny lenne erre a mérés, akkor nem lenne ennyire hasonló mindegyik.

Pár csepp esőben vagy felvert vízben még megy az érintőkijelző, de esőben tényleg a gombok maradnak. Mondjuk kesztyűben is jobb a gomb, de a balra-jobbra képernyők között még azért lehet lapozgatni.

Telómat én se raknám ki kormányra, ahhoz kicsit drága. Övtáskában elvan hátul, ott a zsír-lengéscsillapítő a seggemen :D

[ Szerkesztve ]

(#271544) parandroid válasza Fall-N (#271541) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mennyit bír ki egy telefon folyamatosan bekapcsolt kijelzővel (napsütés mellett teljes fényerőn), aktív gps-szel, működő navigációval? Mindezt esetleg tűző napon, vagy hidegben, esőben, párában, ködben? És meddig lesz az az akku használható? Pláne valami noname kínaimobilban? Én autóban is azért nem szeretem a mobilt használni navinak, mert ott is brutálisan melegszik, pedig nem is a napra van téve. Másrészt meg ott lóghat folymatosan a töltőn. AppleCar, vagy AndroidAuto más kérdés, olyankor csak a hardver megy, meg a BT/GPS, legalább a kijelzőt nem járatja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#271545) rétisün válasza Fall-N (#271536) üzenetére


rétisün
veterán

"Outinál is már rég nem vízszintesen van a felsőcső"

viszont a geo-táblázatban (általában) szerepel egy effektív/vízszintes/akármi felsőcső érték, amit viszont érdemes nézni, inkább, mint a reach/stack értékeket (szerintem)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#271546) padzso


padzso
tag

Valaki használt már Cube Attainra gyári sárvédőt(Cubeguard)? Annak ellenére, hogy azt írják, a max. gumiméret 28mm, nem megy fel.
Valószínűleg a felni a ludas: DT R460-as szettjeim vannak, felni- és tárcsafékes verzióban, Defy 3-ra még ha kis tűréssel is, felment az SKS Chromoplastic az utolsó előtti felnivel, majd jött az R460, aztán vége lett a dalnak. Mindez 25mm-es gumival.
Az Attain SL-n 28 mm-es van, megpróbáltam előre, a sárvédő íve nem adja ki, középen beleér, hajlítani nem tudok rajta, az egész műanyag.
Errefelé, ahol élek, nagyon régen nem volt száraz idő, jó lenne, ha tudnék valami megoldást találni rá. Régebben az SKS tök jó volt, majd jött a felniváltás, aztán a bicajcsere, azt hittem Cubera gyári cucc, probléma megoldva. Hát nem.

(#271547) Hasaggymeg válasza Morris (#271540) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jól tettétek. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271548) rétisün válasza padzso (#271546) üzenetére


rétisün
veterán

ha erre gondolsz, én használtam (még meg is van valahol, bár pár apró kacat hozzá alighanem hiányzik) semmi gondom nem volt vele. utána még egy Trekken is fent volt egy darabig, azon is jó volt.

mod: most nézem, ezt tárcsás bringához írja, a Trek felnifékes volt, ahhoz is jó volt, elfért a fék alatt.

ha már SKS, most van egy ilyenem, felnifékhez, de volt ilyenem is, tárcsás bringához, szépen be lehet állítani a kerékhez.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#271549) Ixion77


Ixion77
őstag

Cannondale Scalpel 4 karbon vázzal, SID telóval, L méretben €1574! :Y
ÁFA-val, ingyenes szállítással, fizikai boltokkal is rendelkező német cégtől.
Egy darab van, vegyétek, vigyétek.

Ugyanitt magasabb felszereltségű változat €2160, S és XL méretekben. Ez se rossz, de szerintem a 4-es a top vétel.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#271550) Tin válasza Ixion77 (#271549) üzenetére


Tin
veterán

Csak mondom, máshol is majdnem ennyi, egy százassal drágább. Oda van írva hogy Cannondale speciális leárazás november 30-ig. És más modellek is ekkora kedvezménnyel vannak, Pl 4300 helyett 3000, stb.

Itt például ahogy látom az XL és az S méretek akciósak: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.