Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Üdv!

Nos, hogy érthető legyen az első néhány hozzászólás, megjegyzem, hogy a topic eredetileg csak a ProE-ról szólt.

Viszont, hogy nagyobb témát fogjon át, utólag átnevezem, így jöhet ide bármilyen gépészeti 3D tervezőrendszerrel kapcsolatos téma is.
Tehát: ProE(leginkább ezt szeretjük :) ), Inventor, Solidworks, Solid Edge, CATIA, stb...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) Atlantis


Atlantis
veterán

Hát ja, kb. ilyen érdeklődésre számítottam. :(

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3) Pisti_zzZZ válasza Atlantis (#2) üzenetére


Pisti_zzZZ
tag

Csak hogy ne lógasd az orrod;), engem érdekel. Mi ez tulajdonképpen? Milyen fejlesztőrendszer, mit lehet vele fejleszteni?

''Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél'' - Kispál és a Borz

(#4) Atlantis válasza Pisti_zzZZ (#3) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem lógatom az orrom. :)

Ez egy alapvetően gépész tervezőrendszer. Azt tervezel vele, amit akarsz :) Ismerek olyat, aki házat tervez vele, bár arra a célra van sokkal jobb megoldás is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) Atlantis


Atlantis
veterán

Hát halott szegényem. Azért egy utsó UP-ot még megérdemel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) Balinov


Balinov
félisten

Előző melóhelyemen ezt a ProE-t meg a Catia-t használták a szakik,de én csak úgy kerültem velük kapcsolatba,hogy a vevőm proe formátumban küldte a rajzokat tiff/dwg helyett és fingom sem volt,hogy mi nyitja,míg egy szaki meg nem mutatta.
Állítólag igen profi dolgokat lehet vele művelni, és igen profi kis lóvéért.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7) Atlantis válasza Balinov (#6) üzenetére


Atlantis
veterán

Az ára minden hasonló rendszernek magas, nem rossz program a ProE, de van hibája is bőven.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) buci


buci
tag

Hi!

Én a wildfire 2.0-át használom. Mondhatjuk, hogy alap szinten elboldogulok vele.
Vannak anyagaim is, de a javuk nem elektromos.
Az elemtár nekem is gond, de igazából az dühít , hogy itthon se könyv, se semmi.
Úgyhogy akinek van anyaga (angol is jó) az írjon, cserélünk, stb.
Engem egyébként a felültemodelezés ill. az analízis része érdekelne igazán.

A munkahelyemen Inventort használok, az is korrekt, csak annak a felületmodelezés ill. a lemezalakítás része nem tetszik annyira.
Ezért is kezdtem neki a Proe-nek.



(#9) Atlantis válasza buci (#8) üzenetére


Atlantis
veterán

Hello!

Valóban nem nagyon néztem rá a topicra, nem volt nagy érdeklődés eddig.

Nos, tévedsz, van hazai irodalom, egy kb. 600 oldalas könyv van hozzá, a magyar forgalmazó terjeszti, de sajnos csak azoknak, akik elmennek oktatásra és vesznek szoftvert. Nekem sincs belőle, a régi ügyfeleknek nem adtak. Egyébként ott a súgó, szerintem egész használható.

Nézz szét ezen az oldalon, ha még nem láttad, hátha találsz valami hasznosat: Bővebben: link

Én az általános gépészeti részeit ismerem, felületekkel csak kevésbé kell foglalkoznom. Lemeztervezés, hegesztés az természetesen kell, abban otthon vagyok, analízis és mechanizmus készítés is megy, bár ezket a részeket ritkábban használom.

Én is Inventoron kezdtem a 3D CAD pályám, de az a ProE-hoz képest SEHOL sincs tudásban, így 3 éve áttértünk a ProE-ra. Azért követem a többi rendszer fejlődését is. Egyedül a beépített elemtárat találtam valamire valónak a 10-es Inventorban, ki is próbáltam, két alkatrészt generáltam le vele, mindkettő hibás volt valamely méretében a katalógusbeli méretekhez képest...Szóval ez a rész a Solid Edge-ben sokkal jobb, de ez nem ide tartozik, mi itt ugye a ProE-t szeretjük..:)

Egyébként minden tiszteletem, a ProE magánúton nehezen tanulható, én is sokat szívtam és szívok is vele, mire idáig jutottam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) Flashy


Flashy
veterán

halványan mondom mert moderátor nyitotta :) de az ilyen cél nélkül nyitott topikokból (''van ez a program ami ráadásul kicsit spéci is, beszélgessünk róla'') vagy chat+flame lesz, vagy éhenhalnak mint ez. nem kell elé menni az igényeknek, ha nincs kérdés, nem kell topik. de ezt nem kötekedésnek mondom, csak imho.

(#11) buci válasza Atlantis (#9) üzenetére


buci
tag

Na nekem megvan az általad említett Rt. anyaga ill. a fájlok is hozzá.
Ez nem igazán sok, hiába nagy terjedelmű.
A többit majd mailben.

Kösz a linket, de az oldalt ismerem, onnan szedtem a többi tutorialt.

Ezek a cadquest könyvek lennének a nyerők, de mint említettem kicsit
húzós az áruk.

Kaptam én is egy próbaverziót a 10-es Inventorból. Szerintem még ez a verzió
elég instabil. De a Design accelerator jó benne. Meg a hegesztésen is csiszoltak.
Szóval nekem tetszik, csak a felületmodel rész....

Az elemtárral kapcsoltaban: Van Neked?
Amit a netről töltögettem azok in-ben van, meg nem olyan egyszerű a használata
mint az Inventorban.

(#12) buci válasza Flashy (#10) üzenetére


buci
tag

''....de az ilyen cél nélkül nyitott topikokból...'' - Szerintem ez nem így van!
Ha a 3D-s progi, akkor a Proe minumum megérdemel egy topikot.

(#13) Flashy válasza buci (#12) üzenetére


Flashy
veterán

de ha csak azért nyitnánk minden jó proginak topikot hogy legyen, akkor tele lennénk 1hozzászólásos topikok millióival. legyen topikja minden jó proginak amiről érdemes beszélgetni de annak hogy ''szerinted is jó? szerintem is jó.'' nincs értelme. na itt a zsörtölődésemmel meg folyamatosan UPolom a topikotokat :D

(#14) buci válasza Flashy (#13) üzenetére


buci
tag

Sztem erről kár vitatkozni.Ha érdemben hozzá tudsz szólni a témához, akkor köszönjük,ha nem akkor bocs, de nem sok keresnivalód van itt.
Legyen ez egy zsörtölődés mentes topik.
Leave us in peace!

(#15) Atlantis válasza Flashy (#10) üzenetére


Atlantis
veterán

Teljesen igazad van, mikor nyitottam,még nem voltam mod. Át is nevezem a topicot és átfogóbb lesz ezáltal.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) Atlantis válasza buci (#11) üzenetére


Atlantis
veterán

Szóval megvan a könyv, akkor miért mondod, hogy nincs magyar nyelvű anyag hozzá? Amikor én kezdtem, még ennyi sem volt. No, mindegy.

Inventor szerintem nem ér semmit, ha az Autodesk nem tudná felhasználni a már meglévő ügyfeleit, amit az AutoCAD-del szerzett(mi is csak ezért vettük meg, de az 5.3-as után kivágtuk a francba), a kutya sem venné meg. Mindemellett a legolcsóbb is a piacon.

Elemtáram nincs(meg ha lenne, sem illene a PH!-n warezolni vele, Alapelvek ugyebár...), a főbb dolgoknak(csavarok, szelvények, stb) csináltam én családtáblázott modellt. Ritkán hiányzik az elemtár, ill. a mérnöki kézikönyv, leginkább akkor, ha fogaskerekek, csapágyak, rugók vagy más, nem korrektül elem modellezhető beépítése kell.
Ha jól tudom, a Mechsoft-nak van ProE alatt használható elemtára, de horror áron akarták csak adni a szoftverhez, így a cég nem vette meg.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17) buci válasza Atlantis (#16) üzenetére


buci
tag

Jó, igazad van. Nem fogalmaztam elég pontosan.
Ez az anyag jó alapnak, de messze nem elég.
Éppen csak egy kis kedvcsináló.
Talán olyan mint a nyelvvizsgából az alapfok.

A súgóra visszatérve: Szerintem is jó, bár néha lehetne bővebb is.

Írtad, hogy a lemezalakítás részét használod a Proe-nek. Ez a rész nekem
is rendben van nagyából, csak a képlékeny alakítás része nem tiszta még.
Arra rájöttem, hogy csinálni kell egy présszerszámot, meg persze egy
lemezt amibe bele akarom nyomni a formát. A gondom ott kezdődik, amikor
a kényszerekkel kell pozícionálni a szerszámot. Az megjelenik egy drótvázas
sárga modell formájában, de utánna eltűnik és nem látom, hogy jó helyen van
vagy sem. Alul ott van, preview, de mindig nyomogatni idegesítő.
Nincs vmi más módszer, hogy mindig lássam a présszerszámot amikor kényszerezem?

A másik: A menetet nem látom a 3D-s modellen. Ezt be lehet vhol kapcsolni?

Egyébként ha már más lett a topik neve: A Catia-hoz mit szólsz?
Én úgy tudom, hogy Volvókat is terveznek vele.

Igazából eléggé el vagyok már bizonytalanodva, hogy most akkor melyik 3D
gépészeti progi. Amihez van minden, nem kell külön megvenni. Jól fejődik,stb.
Kár, hogy az Invit így lehúztad. Nekem eddig ez volt császár, mivel csak ezt ismertem.
A Hungexpon most láttam Solidworks-öt. A 2004-es verziót mutatták be.
Az is jónak tűnt.

(#18) buci


buci
tag

Ezeket a könyveket keresem nagy erővel:
Bővebben: link
Eddig mindhiába.

:O

(#19) koxx


koxx
MODERÁTOR

Solid Edge V15 mérnöki kézikönyvéhez létezik valami leírás? mert eddig nem sokat találtam (semmit)

(#20) Atlantis válasza buci (#17) üzenetére


Atlantis
veterán

Présszerszámot még csak egyszer próbáltam, egy kopoltyút csináltam próbakképp egy lemezre, de a munkámban nekem nem volt rá még igazán szükségem. Egyébként a kérdésedre válaszolva: ha a szokásos ProE logika érvényesül, akkor bizony nyomogatnod kell a Preview gombot, de: fura a problémád, mert nekem még nem fordult elő olyan, hogy bármilyen alkatrész beillesztésekor ne mutatta volna az előnézetet magától, feltéve, hogy a kényszerezés helyes. Én a Prewiew gombot nem is szoktam külön használni.

Menet bekapcsolása nem lehetséges, mármint az nem, hogy egy menetes furat felületén látszódjon a menet. Az Inventor, meg a többi ''üveggyöngy'' program is csak egy textúrát tesz oda, valójában azok sem metszik ki a menet profilját(így is akkora grafikus igényük van ezeknek a programoknak, hogy kár ilyen felesleges feature-ökkel terhelni még szegény VGA-t). Meneteket a ProE csak drótvázas megjelenítés esetén mutatja a geometria színétől eltérő vonallal.

CATIA-t nem csak a Volvo használja, több német autóipari cég is, ha jól tudom. Nagyon durva program lehet, sokat én sem tudok róla.

Hát igen, amíg én is csak az Inventor-t ismertem, addig nekem is az volt az ász. Mióta a ProE-t és nagyobb vonalakban a kategóriájába eső többi tendszert is megismertem, azóta úgy vélem, a ProE a legnagyobb tudású program, egyedül a Solidworks az, ami már majdnem megközelíti. Solid Edge is nagyon jó, nálunk is voltak bemutatón, de egyből elvetettük, ők meg annak köszönhetik a magyarországi eladásaikat, hogy a legtöbb egyetemen ezt és az Inentort oktatják elsődlegesen és majdani szakemberek ezt veszik meg leendő munkahelyükön.

Olyat meg nem fogsz találni, amiben minden benne van az alapszoftverben, de talán a ProE-hoz van a legkevesebb kiegészítő modul és a moduljaik igencsak komplexek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#21) koxx válasza Atlantis (#20) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyire jó lenne a ProE? akkor lehet ki kéne próbálnom.

(#22) buci válasza Atlantis (#20) üzenetére


buci
tag

Valószínüleg az én ismereteim hiányosak.
De konkrétan megnézem majd megint.

Hát a Proe-ben is legalább lehetne egy textura, bár ez is megszokás kérdése.

Kicsit OFF,de most állok TFT monitor vásárlás előtt.
Egy 19''-os mindenképpen kellene. Persze nem csak tervezésre, hanem
játékra és filmre is.
Te milyet használsz?
Vagy vegyek inkább egy jó CRT-t?

Bár kevésbé fontos, de az Aperance Editor-ban úgy látom lehet kevergetni a színeket. Nekem viszont kellene valami krómos felület.
Lehet ilyet beállítani?

Egyébként úgy dönttöttem hogy ismét felszívom magam és 100% Proe.
Előbb utóbb csak lesz könyv is.
Bár őszintén szólva sohasem értettem, hogy miért kell a tanuláshoz
nélkülözhetetlen szakirodalom elterjedését gátolni? Kinek jó az, ha ezzel
akadályoztatva van egy program elterjedése?

:(


Pl: Inventor könyv van. Igaz hogy még a 6-os verzió,de megindulni bőven jó.
Persze az is igaz, hogy az oktatással nagy lóvékat akasztanak.


(#23) Atlantis válasza koxx (#21) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem a Solid Edge-nél jobb. Próbáld csak ki a ProE-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) Atlantis válasza buci (#22) üzenetére


Atlantis
veterán

Itthon laptopom van, szigorúan nem ProE-zok rajta. Nálam még elkülönül a meló és az otthon.
Munkahelyen Acer Al1912-es van, teljesen alap, fapados monitor, de erre tökéletesen megfelel. Sokkal jobb, mint a korábbi Iiyama CRT-m. Igaz, egy jobb VGA is kellene mögé...

Én ilyen fotorealisztikus, meg mindenféle árnyalt csillogó-villogó színekkel, hatásokkal nem foglalkoztam. Ilyesmire egyébként nem biztos, hogy a ProE a legjobb. A ProE eredetileg Unix alá lett fejlesztve, ez látszik is a megjelenésén, eléggé fapados, egyszerű a kinézete, semmi csicsa, mint az ''üveggyöngy'' többi rendszernél. Látvány-dolgokra lehet, hogy a PTC ProDesktop nevű alkalmazása jobb, úgy tudom, bútortervezők is használják. Meg aztán ilyesmire a 3DsMax, meg hasonló programok jobbak, de ez már nem asztalom, nem okoskodom bele.
Külön tetszik a Solid Edge honlapján látható ''Windows ereje'' felirat. :DD

Jól gondolod, a forgalmazók által kínált oktatás miatt nincs hozzá sok irodalom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25) buci válasza Atlantis (#24) üzenetére


buci
tag

Ezek szerint nincs különösebben nagy elvárás egy TFT monitorral szemben.
Nekem ennek az Acer-nek a válaszideje egy kicsit soknak tűnik.
Mármint játékra soknak.

Nekem sem az ''üveggyöngy'' hatás az elsődleges. Csak egyszerűen érdekel,
hogy tud-e ilyet.

És még egy kérdés. Vonal vastagságot lehet bekapcsolni Proe-ben?
Szeretném úgy látni a rajzot a képernyőn, mint kinyomtatott állapotban.
A rajz részével nem igazán vagyok kibékülve.

:((((


Azért a config fájlnál kitalálhattak volna valami frappánsabbat.
De ez is szbjektív.

Igaz is, lépcsős metszetet sem tudok csinálni.

(#26) Atlantis válasza buci (#25) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem nincs nagy elvárás. Én nem játszom a benti gépen, így fogalmam sincs, mennyi a válaszideje szegény monitornak.

Jól van,na, csak legtöbbször azzal támadják a ProE-t, hogy a a csilli-villi dolgok hiányát emlegetik, meg a kezelőfelület egyszerűségét szidják(bár a WF sorozat kezelőfelülete már sokkal barátságosabb, mint a korábbi verziók oldalmenüs rendszere, kár, hogy ez a stabilitás rovására ment).

Vonalvastagság? Nem lehet ilyet állítani, ezt szerintem AutoCAD-nél sem lehetett(mi legalábbis nem használtuk és nem is hiányoltuk), mert semmi értelme. Gondolj bele, erre való a színekhez rendelt vonalvastagság.A magam részéről el sem bírnám képzelni, hogy látható legyen képernyőn is.

Rajzkörnyezet: igen, a legtöbb 3D-s rendszer itt bukik el. A ProE is itt a leggyengébb. Egyrészt sokkal jobban ''zabálja'' a gépet, mint a modell környezet. Másrészt, ez elhanyagolt terület a fejlesztőknél és nem is lesz jobb. Ez azért van, mert a nálunk szerencsésebb fejlődésű országokban(az Államokban különösen) már egyre ritkábban használják a műhelyrajzokat, helyettük maguk a modellek vannak méretezve (nálunk csak mostanában kezdik hangsúlyozni a marketingesek, hogy a 3D-s modell méretezése milyen jó is), a megmunkálógépeket is a tervezőrendszerek vezérlik, az archiválás,adattovábbítás elektronikus, felesleges tehát a papír alapú dokumentálás.

Lépcsős metszet: ez valóban el van bonyolítva a többi rendszerhez képest. Leírni most lusta vagyok, sorry...:)

Nekem semmi bajom a config fájl-lal, ízlés kérdése...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27) buci válasza Atlantis (#26) üzenetére


buci
tag

Na szóval vonal vastagság:Én el tudnám képzelni.
Igaz, hogy a színek jelölik az egyes vonaltípusokat, de én azt szeretem látni,
amit majd a papíron fogok.
Egyébként már az Acad 2000-ben is benne volt ez a funkció, méghozzá elég látható helyen. (Az állapotsorban a Tárgyraszter kapcsoló mellett:WAST)
És hogy kedvenc 3D-s progimat hozzam példának,ott be sem kell kapcsolni.
Alpból ilyen és sztem egyáltaln nem zavaró. Sőt alapból csak feketével rajzolok.
Persze beállíthatok színes fóliákat is.
Szóval azért kérdeztem, mert ezt a lehetőséget belerakhatták volna és az egyes felhasználó majd eldönti, hogy használja-e vagy sem.
De így már jobban értem ezeket az ''apróságokat'', hogy testmodellel dolgoznak és nincs szükség műhelyrajzra. Ezt profi dolognak tartom.

Azért majd ha nem leszel lusta, megköszönném a segítséged a lépcsős metszettel kapcsolatban.

:R

(#28) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

No, ha van ilyen topic, kérdezek (bár viszonylag távolról fogja érinteni a témát)...

Olyan tervezőprogramot keresek, amivel épületgépészeti tervezést végezhetnénk (légcsatorna-hálózat készítése, látványterv, esetleg automatikus darabjegyzék-készítés).

Valaki ismer ilyet esetleg?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#29) aneda


aneda
aktív tag

Sziasztok!

Jó hogy rátaláltam erre a topicra, mindjárt lenne is egy kérdésem hozzátok!
Nemrég kezdtem el használni a ProE-t a cégemnél, s itthonra is felraktam egy verziót! (ezt egyébként hol lehet megnézni hogy, milyen verziószámú?)
Ezzel az a problémám hogy coll-ban és pond-ban mér mindent, ez az alapértelmezett mértékegysége!
Hol tudnám ezt átállítani?
Egyébként tetszik a program, szerintem kellemesebb mint a SolidWorks bár az is elég jó, annak a rajzkészítő része jobban tetszett.
A ProE -é eléggé túl van bonyolítva, egy egyszerű rajzhoz is egy csomót kell nyomkodni...
Szerintem is valóban jó megoldás ha az ember látja a vonalvastagságot,
én pl. ACAD-ban is úgy rajzoltam, hogy meg volt jelenítve, ráadásul fehér alapon fekete vonallal!
Bár ez lehet az én lámaságom...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#30) buci válasza aneda (#29) üzenetére


buci
tag

Ha elindul akkor kiirja. De a Help>Technical support info-ban is benne van.

Új alkatrészfájl megnyitásakor vedd ki a pipát a Default template elől.
Na az ez után következő ablakban lehet válogatni.
Én a solid_part_mmns szoktam választani.
(Remélem jól tudom)

(#31) buci válasza aneda (#29) üzenetére


buci
tag

Könyved nincs véletlenül?

(#32) buci


buci
tag

Közben nézegettem a súgót, az mmns a metrikus mértékegység.
Most már akkor azt mondja meg nekem valaki, hogy az mmns_part_solid
és a solid_part_mmns között mia különbség?

(#33) Atlantis válasza buci (#27) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor elnézést, én soha nem használtam ezt az AutoCAD opciót, ki is kapcsoltam rögtön az install után.
Hát igen, a papír alapú dokumnetáció és a 2D tervezés felett kezd eljárni az idő. Legalábbis a gépészetben. Ennek szerintem nem feltétlenül kell örülni.
Rendben, majd leírom,de hosszú,ezt a részt tényleg elkúrták a programozók. Más rendszerekben sokkal egyszerűbb, bár megjegyzem, a Wildfire 2 már fényévekkel kezelhetőbb, mint a korábbi verziók, beleértve a Wildfire 1-et is. Többek közt a nézetek, metszetek kezelését is átszabták.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#34) Atlantis válasza bLaCkDoGoNe (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát, én ugyan nem vagyok építész, de úgy hallottam fél füllel, hogy az Autodesk és esetleg a Graphisoft cég szoftvere(i)nél nincs jobb építészeti célokra. Bocs, ha hülyeséget mondtam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35) Atlantis válasza aneda (#29) üzenetére


Atlantis
veterán

Melyik verziót használod?

Csak mert szerintem a Wildfire 2 rajzkörnyezete már egészen szalonképes és egyáltalán nem bonyolult, egy ablakban megoldható a nézetek kezelése.

Verzió lekérését a kolléga mondta. Ott kiírja a fő verziót is(pl.: Wildfire 2.0) és az alverziót is( pl.: WF2 esetén Mxx sorozatot használnak). Erről jut eszembe, ti melyiket használjátok?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#36) Atlantis válasza buci (#32) üzenetére


Atlantis
veterán

Fogalmam sincs, szerintem semmi ,nézd meg a mértékegységrendszereket és más beállításokat a sablonon belül. Én a cégnél saját sablont csináltam, mind a modellezésre, mind a rajzlapformátumra(céges darabjegyzék, tételszámozás, szövegmező, stb...) A Default mértékegységek is állíthatók.

A config.pro-ba be kell írni:

pro_unit_length UNIT_MM
pro_unit_mass UNIT_Tonne

Ezen kívül a mértékegységrendszert célszerű a alapból, a sablon modellezési fileokban a mmNs-re állítani, így a rendszer alapból, a modellezéskor ezt veszi alapból. Ebben a mértékegység-rendszerben a tömeg tonnában, az erők N-ban, a hosszméretek pedig mm-ben, az idő pedig másodpercben van mérve. Mindenképp ezt ajánlatos használni, mert a rendszer az esetleges statikai számításoknál, elemzéseknél így fog helyes eredményt adni, ha a tömeget kilogrammra állítjuk, akkor az erőt nem N-nak fogja venni és borul minden. Na, de minden titkomat nem adom ki...;];]

Nem olyan bonyolult...:) csak először.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#37) buci válasza Atlantis (#35) üzenetére


buci
tag

Nekem ez található az információs ablakban:

Service contract number: 070782
Release: Wildfire 2.0
Pro/ENGINEER Date Code:F000
Licence name: PROE 070782
Licence version: 25.0

(#38) koxx


koxx
MODERÁTOR

Cosmos Designstart használ vki komolyabban? Bővebben: link

(#39) buci


buci
tag

Na ezt hogy csináltam?
Proe/Engineer Date code:F000

(#40) buci


buci
tag

grrr!

DATE KÓD F000

(#41) buci válasza Atlantis (#36) üzenetére


buci
tag

Na ezt a mértékegység témát majd még egy kicsit bővebben is, ha lehetne.
Valami azt súgja, még lesz pár kérdésem ezzel kapcsolatban.[CODE]:DD

(#42) aneda válasza buci (#31) üzenetére


aneda
aktív tag

Nincs sajnos, csak egy pár oldalas sz@rra sem jó tájékoztató...

[Szerkesztve]

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#43) aneda válasza Atlantis (#35) üzenetére


aneda
aktív tag

Nekem valami ilyet ír ki:

Relase: Wildfire
Pro/ENGINEER Date Code: 2003451
License Name: PROE_200
License Version: 24.0

Ebből nem sikerül rájönnöm....
:)

A mértékegységekre ''rájöttem'' , lehet nem ártott volna config.pro fájlt használni...:DD
Szerintem elhozom a cégtől a beállításokat, így nem lesz keveredés.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#44) Ja no válasza Atlantis (#36) üzenetére


Ja no
aktív tag

De jó hogy nem süllyedt el a topik!
Atlantis, Te meddig használtál SE-t? Én most is azzal nyomom, mert a tutorialja alapján könnyű volt belerázódni, szemben a Mech.Desktoppal. Olvasom hogy főleg lemezmunkára használod (ahogyan én is...). MI az, amit jobban tud e területen a PROe? Soxor kínszenvedés SE-ben egy-egy bonyolultabb formát kialakítani.

(#45) Atlantis válasza buci (#40) üzenetére


Atlantis
veterán

F000? Jujj! Az a legelső, még majdnem béta Wildfire 2, ezt küldte szét az PTC a meglévő partnereknek, rengeteg bug van benne, nagyon ajánlatos lecserélni valamelyik M-es sorozatúra. Ajánlom az M090-est(én ilyet használok), vagy a legújabb M120-ast. Ha van szoftverkövetésetek, ezek ingyenesen letölthetők a PTC oldaláról.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#46) Atlantis válasza koxx (#38) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem is merem, elvileg ennek egy butíott verziója van alapból a Solidworks-be és Solid Edge-be integrálva, nemde? Még mintha az Inventorba is Cosmos lenne. A teljes verzió meg már külön modul mindhez. Na, ezzel most okosat mondtam...:)
Egy darabig a PTC is licenszelte, de a Wildfire sorozat már saját analízis-részt kapott(természetesen külön modulban van:( ).

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#47) Atlantis válasza aneda (#43) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát igen, te Wildfire 1-et használsz. Ott még csak számokból állt az birner-kód.
Vidd csak haza a beállításokat, a config.pro nélkül nagyon fapados a ProE, a search.pro, metric.dtl is hasznos file-ok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#48) Atlantis válasza Ja no (#44) üzenetére


Atlantis
veterán

Solid Edge-et konkrétan munkában nem használtam, csak a forgalmazó bemutatóján láttam, meg magánszinten próbálgattam. Nekem személy szerint nem tetszett, igazán megindokolni nem tudom, miért. Pont azért foglalkoztam még vele, mert az egyik legjobb oktatórésze van, akárcsak az Inventornak.
Éppezért nem tudok segíteni a mélyebb összehasonlításban.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#49) aneda válasza Atlantis (#47) üzenetére


aneda
aktív tag

THX!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#50) Ja no válasza Atlantis (#48) üzenetére


Ja no
aktív tag

Köszi, nem olvastam elég figyelmesen :)
PROe-ban mennyire működik a síkba kiterítése egy lemezalkatrésznek?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.