Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#262251) vallas válasza ZolkoW (#262194) üzenetére


vallas
senior tag

Bocsi, csak most értem haza.....
Igen jó volt, kellett mászni rendesen, ami nekem nem az erősségem, de nekem érzésre jobban ment mint tavaly.... a számok alapján meg nem, de ez ilyen :) lett talán három új PB-m is most tudtam szélárnyékban menni ami biztos segített...

meg jó volt találkozni IRL-ben is olyanokkal akikkel már itt beszéltünk.

Ha lesz biztos betesszük ide is...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#262252) zsamiatt válasza andrisbandi (#262247) üzenetére


zsamiatt
őstag

Sajnos nem. A kaloriadeficit se megoldas mindenre. Raadasul az emberek nagyreszenek lovese sincs mennyi a kaloria szintje amit barmi sok dolog befolyasolhat.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#262253) zsamiatt válasza robee19 (#262248) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mert az elet nem csak jatek es mese 🤣

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#262254) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#262247) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vajon a helyi kínai kajájában mennyi kalória lehet? Egy hét alatt feljött 2 kiló, pedig már örültem, hogy megint kezdek fogyni :O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262255) zsamiatt válasza -=RelakS=- (#262254) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szerintem az csak viz. Ilyen gyorsan kizart hogy ennyi zsirt vagy izmot szedtel volna fel.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#262256) -=RelakS=- válasza zsamiatt (#262255) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tavaly, meg idén év elején is simán csináltam olyat, hogy egy bringázás = fél kiló mínusz, és az tartósan megmaradt.
Viszont ugyanígy 1-2 hét alatt több kilót simán összeszedtem a karácsonyi mindenhez is süteményt időszakban is.

Az tény, hogy valami olyan dolgot használ, ami fel is fújt rendesen. Kíváncsi vagyok, hogy ha végre teljesen elmúlik a hatása, akkor hogy fogok állni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262257) robee19 válasza zsamiatt (#262253) üzenetére


robee19
tag

Ha Hókuszpók áll a háttérben az más, egyéb esetben nincs mese, deficittel mindenképp fogyni fog. Hogy miből az most más kérdés.
:)

Relaks :tuti hogy csak vízvisszatartás a testedben.

[ Szerkesztve ]

(#262258) -=RelakS=- válasza robee19 (#262257) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom, este reggel mérek.
Az esti az durva kilengéseket mutat, a reggeli viszonylag egyenletesebb, és ez utóbbin is látszik.

Majd meglátjuk, valahogy meg kéne megint emberelnem magam, és keveset zabálni. Pláne nem olyan zsírban tocsogó finomakat, mint édes csirke, csípős kacsa, stb :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262259) robee19 válasza -=RelakS=- (#262258) üzenetére


robee19
tag

A zsírral részemről semmi baj nincs, míg nem viszem túlzásba. Lassítja a szénhidrát felszívódását, így sokkal kisebb a cukorszint ingadozás. Igencsak zsírosan táplálkozok és így fogytam. Mindemellett eddig sikerült kordában tartani a koleszterinszintet is.

Este és reggel között van hogy több mint 1kg diffi van nekem.

[ Szerkesztve ]

(#262260) andrisbandi válasza zsamiatt (#262252) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://kaloriabazis.hu/
Eszközök, cél beállítása.

Matematikai alapon megy, semmilyen kifogás nem lehetséges.

A lényeg a táplálkozás végleges megváltoztatása.
Kevesebbet, a rossz szokások csökkentésével.

Pontosan kiderül a sportolás mennyit is számít.
Jelképeset.
Pl átlag muki 1 óra montizás (516 kcal); kb egy lidlös kakaóscsigányi (519 kcal)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#262261) -=RelakS=- válasza robee19 (#262259) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem is fél-másfél kg a difi, természetesen reggel alacsonyabb.
Máskor meg szög ugyanannyi, pedig nem éreztem, hogy mondjuk szomjasan mentem volna aludni :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262262) Gabesz87 válasza robee19 (#262248) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nincsen, megnéztem. Csak a Front felirat van rajta, forgásiránnyal ellenkező irányba mutató nyíllal.

(#262263) dom1n0 válasza andrisbandi (#262260) üzenetére


dom1n0
aktív tag

1,5 honapig szamoltam a kaloriakat progival (Yazio, ajanlom mindenkinek), idafigyeltem a matekra, eleg sok zsir lement, es izom fel, a suly is lement 5kg-t kb., de egyszerre a rendszeres sport, plusz a deficit mar nem volt oke, egyszeruen nem tudtam leadni azt az erot ahogyan szerettem volna, sport utan volt hogy szedelegtem, pedig a szenhidrat bevitelt centire szamoltam…
Azota szamolni nem szamolom csak odafigyelek, hogy ne zabaljak, igy jol erzem magam a boromben, a fentiek is megszuntek…

(#262264) robee19 válasza Gabesz87 (#262262) üzenetére


robee19
tag

Akkor passzolom. Lehet tényleg csak benézték.

(#262265) 6030D válasza dom1n0 (#262263) üzenetére


6030D
Ármester

Fehérje bevitel 2+ g/tskg, szénhidrátot (2-3 g/tskg) meg edzés elé tervezni. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#262266) zsamiatt válasza andrisbandi (#262260) üzenetére


zsamiatt
őstag

ismerem, használtam is. Mint mondtam szép dolgok a számok de a fogyás nem csak ezen múlik. A dolog legnagyobb hátránya ott bukik ki, hogy az alap kalória felhasználása minden embernek nagyon durván eltérhet. A netes kalkulátorok pedig elég kevés embernek pontosak.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#262267) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Érdekes egy hétvége volt ez nekem. Szombaton elmentem egy kis körre, csak, hogy ne üljek otthon. És olyan gyenge voltam, hogy rendesen megijedtem, hogy mi van velem. 27km-en 26-os átlag. Országútival. :U Azt hittem valami betegség előjele.

Azért vasárnap korán reggel, elindultam egy nagyobb körre. És szerencsére nem is volt nagy gond. Nem éreztem a "kicsattanó" erőt, de azért a szombathoz képest jól forogtak a lábak. Most Csobánkáról fordultam fel Dobogókőre. Ott egy kicsit lefőtt a kávé. :D Elég sokan megelőztek, ennyien még sose. De örültem, hogy legalább nem kell megállnom.

Volt egy érdekes dolog vasárnap. Van egy csillagozott szegmensem, Pilismarótról fel Dobogókőre. És a Karoo 2 el is kezdte mérni a szegmenst. Tartottam is az időmet, meg ilyesmi..De egyszer csak kiírta a Karoo 2, hogy letértem a szegmensről. A valóságban viszont semmi sem történt, haladtam az egyetlen úton, ami van.
Viszont ha megnézitek azt a szegmenst, és bele zoomoltok, az marha érdekesen "követi" az utat. Nem is értem, hogy ez hogy lehet.
Mert ugyan arra a részre van egy másik szegmens is, ez: [link] Ez viszont szépen az úton fut, ha belezoomoltok. Ez nekem újdonság. Nem értem, hogy lehetnek ilyen szegmensek. :U
Most először sikerült a havi Climbing Challenge.(8107m eddig) Az még sose volt meg.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#262268) Hasaggymeg válasza .LnB (#262267) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Forró, párás az idő, ezt sokan érezték(tük).

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#262269) zsamiatt válasza Hasaggymeg (#262268) üzenetére


zsamiatt
őstag

igen, durva idő volt tegnap. Eddig még nem fordult elő velem, hogy a kulacsból is magamat próbáltam hűteni.
Ehez képest láttam valakit susogós tréningben futni, becsomagolta magát rendesen :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#262270) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#262268) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egyszer-kétszer engem is megfújt szemből a forró levegő. Akkor azért úgy éreztem, hogy indokolt a 40km helyett csak 20-at tekerni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#262271) lsebestyen válasza .LnB (#262267) üzenetére


lsebestyen
addikt

Linkedet most nem tudom megnyitni, de gondolom a vonalvezetés nem egyezik az aszfaltos úttal. Na ez azért van, mert aki a szegmenst csinálta, annak akkor épp nem volt jó a GPS jele, vagy alapból vlmi gyengébb eszközt használt a mérésre. Sajnos nagyon sok ilyen van, meg a stravas ősidőkből. Strava igazan kezdhetne ezekkel vlmit.
A hammerhead live szegmens meg erzekenyebb erre es siman kikapcsolja, nekem is van egy ilyen szegmensem.

(#262272) Dark Archon válasza zsamiatt (#262266) üzenetére


Dark Archon
addikt

De, a fogyás leginkább a kaján múlik. A program ad egy jó kiindulási alapot az alap kalóriafelhasználásra, onnantól meg ki lehet tapasztalni. Ezzel dobtam le 20 kilót 1 év alatt, szóval olyan nagyon durván nem számolhatott mellé.

Más: ez a mechanikus / hidraulikus fék kicsit még homályos. Ha mechanikussal veszek bringát, és később ki akarnám cserélni, akkor cserélnem kell a fékváltókarokat is?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#262273) andrisbandi válasza -=RelakS=- (#262270) üzenetére


andrisbandi
őstag

Próbáld ki, ha eddig nem tetted; vizezni a fejfedőt. Jól hűsít!

Nyári sapit, vagy
nyári csősálat kendőként hordva szoktam megvizezni kánikulában. Elvileg 5 fokot csökkent hőérzetben, de többnek érezni.

kerékpáros sisakbetét sapka 500-as, Aquafreeze , fehér
decathlon

vagy;
Castelli Summer skullcap

Kocogóknál láttam; vizes szivacs a tarkóhoz a sapi alá. Lehet egyszer kipróbálom bicón.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#262274) Ringman válasza Dark Archon (#262272) üzenetére


Ringman
nagyúr

cserélnem kell a fékváltókarokat is?

igen

(#262275) .LnB válasza lsebestyen (#262271) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elvileg tudtam jelezni, hogy nagyon pontatlan a szegmens. Nem tudom ér e valamit.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#262276) rétisün válasza Dark Archon (#262272) üzenetére


rétisün
veterán

alapból igen, vagy veszel ilyen féket: TRP Hy/Rd

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#262277) semmiho válasza .LnB (#262267) üzenetére


semmiho
tag

Szerintem ugyanazt a szegmenst linkelted kétszer. Sok esetben a régi szegmensek 10-12 éve készültek, pontatlan GPS-jel alapján, valószínűsíthetően ez okozhatta a navigáció közbeni anomáliát.

A meleg idő nagyon megterhelő tud lenni a szervezet számára. De azért akik versenyezgettünk már és kicsit utána olvastunk az edzéselmélet témakörének tudjuk, hogy - természetesen itt is a fokozatosság elvét tartva - a melegben végzett megfelelő edzésmunkával 2-3 hét alatt alkalmazkodhat a szervezet a hőséghez. Nem beszélve a pozitív hatásairól (hemoglobin-szint + -> VO2Max +) - de mint említettem, a szervezet számára megterhelő. Én polarizált edzésmunkát végzek alapvetően (sok-sok GA1, kevés, de intenzív résztávozás) és a tavaszi "plató" után, 2-3 hét meleg idős edzéssel már látom a Watt-értékeken, idén is volt értelme néha kimenni a hőségbe. ;) (Szegény ember magaslati tréningje, ugye.)

(#262278) .LnB válasza semmiho (#262277) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tényleg, ez akart lenni a második, a jó: [link] Köszi!

Ezt a résztávozás edzést, ezt a mai napig nem tudom, hogy micsoda, hogyan kell elképzelni?! :) Atti-éktól is sokat hallani, hogy résztávoznak. Mi az pontosan?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#262279) Ringman válasza rétisün (#262276) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ ebből is vannak kínai klónok, de van szórás a minőségben.

a trp-vel már majdnem majdnem ott van az ember, hogy jobban jár, ha egyből hidrós szettet vesz.

(#262280) Csokicsibesz válasza .LnB (#262278) üzenetére


Csokicsibesz
tag

X időt mész Y terhelésen utána pihenő és ismétlés.
Pl. mész FTP-n 10 percet 5 perc szünet, majd megint 10 perc FTP-n, aztán mondjuk Z2 40 perc. (most csak hasraütöttem, ne csináljon ebből senki edzést).

A komolyabb head unitok tudják kezelni a training peaks, meg a különböző edzéstervező programok által készített file-okat és levezeti neked az edzést. Külön elindítot az edzés file-t és onnantól a head unit mondja, hogy akkor most 5p ilyen watton, 10 perc ilyenen és így tovább.

(#262281) .LnB válasza Csokicsibesz (#262280) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ilyesmire gondoltam. Csak akkor azt nem értem, hogy hogyan tekernek ezek együtt haverokkal, más profikkal? Mert Atti is sokszor másokkal edz Andorrában. Vagy ott vannak az edzőtáborok. Gondolom minden versenyzőnek mások a résztávjai nem?
De itthon Dina Marciék is sokszor csoportosan tekernek.

Na mindegy, ezen már gondolkodtam egy ideje. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#262282) Seep


Seep
senior tag

Mi most az ajanlott bicajos lampa? Egy TOWILD BR800 mondjuk megfelelne ? A decathlonos nem eleg sajnos.

(#262283) Csokicsibesz válasza .LnB (#262281) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Soha nem edzettem mással, nem tudom neked megmondani.
Gondolom mindenki maga megcsinálja a saját résztávját külön-külön, aztán együtt letolják a Z2 részeket. Jobb ötletem nincsen.

(#262284) .LnB válasza Seep (#262282) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez talán segíthet választani: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#262285) Dark Archon válasza Ringman (#262274) üzenetére


Dark Archon
addikt

Értem, köszi :( Hát, akkor a Giant AR 2 kiesett. Szerencsére már a Merida 300-ason is hidrós van, eléggé az tűnik befutónak. Nem feltétlenül akarok félmilliónál többet költeni.

rétisün: köszi! Pedig mintha vallas AR 2-jén Tiagra hidrós fékeket láttam volna, de most már TRP-vel szerelik.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#262286) 6030D válasza .LnB (#262281) üzenetére


6030D
Ármester

Úgy, hogy mondjuk az Atti nem velem jönne el tekerni. :) Mennek nagyjából hasonló kaliberű emberek, aztán mindenki a saját kis edzésmunkáját megcsinálja közben, a köztesben meg összecsorog megint a banda. De ha nagyon akarsz tartani egy edzéstervet, azt általában egyedül lehet. De van olyan, hogy 3,5 óra outi csoportban, benne 3x5p 240W. És akkor van technikázás is, hosszú is, meg erőfejlesztés is. Aztán ilyen csoportos mókákban meg úgyis van még huncutság a falutábla sprintekkel, forgással, meg hasonló.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#262287) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#262285) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha ennyit nyűglődtél már rajta mindenképp hidrós legyen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#262288) Ringman válasza Dark Archon (#262285) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt hiszem ő utólag cserélte.

(#262289) ZolkoW válasza rétisün (#262276) üzenetére


ZolkoW
őstag

+1, nekem bejön, az elsőt cseréltem csak le ilyenre.
Nem mondom, ha most vennék, megnézném, mennyiért adnak inkább hidrós szettet, de az is bajmo lenne, hogy míg fékből a Shimi az általánosan ajánlott, váltásból nekem mindenen Sram van, az a szimpi, szóval vagy átállnék Shimanóra, vagy bevállalnám a Sram féket, amúgy érdekes módon országúti fékekre vagy nem panaszkodnak, vagy senki nem vesz olyat a fórumozók közül...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#262290) .LnB válasza 6030D (#262286) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kicsit káosznak tűnik ez nekem. De akkor a legegyszerűbb feltételezés lett a megoldás. Mondjuk szokták is nyilatkozni, hogy komolyabb edzésekre egyedül mennek. Teljesen logikus ezek után.
Köszi az infót. Igazából így gondoltam én is, de most legalább megerősítettétek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#262291) Fall-N válasza Dark Archon (#262272) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen cserélni kell, de nem is ez a baj, hanem hogy baromi drága a csere. MTB-nél olcsón meg lehet úszni, mert nem nagyon használ senki sem fékváltókart, így a hidrós fékhez alapból jár a fékkar és csak a mechanikus kart kell leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#262292) vallas válasza Dark Archon (#262272) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem ha van rá keret, vegyél egyből hidraulikusat, tapasztalatból mondom, én is spúroltam rajta aztán később megvettem....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#262293) vallas válasza Ringman (#262288) üzenetére


vallas
senior tag

:K :K :K :K

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#262294) velizare válasza Dark Archon (#262272) üzenetére


velizare
nagyúr

igen. és itt jön a nagy dilemma. ugyan a hidrós fék a nonpluszultra, de nem tudom, hogy érdemes-e beruházni a cserébe. nekem a dekás bicajra ezeket a hibrideket adták, amiket más is linkel, és mivel nem igazán lejtőzök, nekem bőven sok még ez is. én inkább visszafelé mennék erről, full mazzagosra. ebből is csinálnak jókat (pl. avid bbnek van road változata is), cserébe nem kell légteleníteni soha.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#262295) Mezga Aladár válasza velizare (#262294) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"cserébe nem kell légteleníteni soha."

Ezt honnan veszed?
4 éve van meg a Scultura 400 outim, egyszer sem kellett légteleníteni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#262296) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, single speed kerékpárt szeretnék vásárolni, kizárólag munkába járás, heti 50 km-en. Jó lehet erre az Elops 500? Koliken, Neuser?

Köszönöm!:R

(#262297) velizare válasza Mezga Aladár (#262295) üzenetére


velizare
nagyúr

és mit ír a manualja, mennyi időnként kell cserélni benne az olajat? a dotos olajokat legkésőbb kétévente kell.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#262298) Ringman válasza natë (#262296) üzenetére


Ringman
nagyúr

basszus fél éve még 80ezer volt talán a decathlonos bringa :(((

volt itt beszámoló róla: [link] + [link]

(#262299) Friczy válasza Mezga Aladár (#262295) üzenetére


Friczy
senior tag

Attól még, hogy neked nem kellett légteleníteni a hidrós féket, még igaz, hogy a bowdenest soha nem kell. :)
Tény, a hidrósokat se sokszor (többnyire), pl. a feleségemnek sok évig volt egy hidraulikus Tektro fék a Merida Espressoján, ahhoz hozzá se kellett nyúlni, de az e-bike-ján lévő fékeket kb. két év után kellett (azóta se). Szóval azért előfordulhat, míg a bowdenesen biztos nem.

(#262300) szuszinho válasza .LnB (#262290) üzenetére


szuszinho
őstag

Végülis, mikor mászol, az megfelel a résztávozásnak. Nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.