Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#257651) szuszinho válasza ZavaBalazs (#257640) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem most nagyon beültetted a bogarat...

(#257652) sepyi


sepyi
aktív tag

Alakul ez! Kezdek közeledni a kitűzött célhoz.[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#257653) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#257641) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Úgy tűnik megvan a megoldás "water" kulcsszóval keresve talál egy csomó kutat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#257654) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Speedere akarok SPD-s pedált, mellé cipőt.
Ezt a Shimano cipőt néztem ki, akciós is, eléggé jó áron van.
Ismeri / használ ilyet valaki? Fontos lenne, hogy ne csak bicós cipő legyen
Ahogy néztem a talp kialakítását, talán alkalmas is rá - beugrani boltba, kis séta stb.

Továbbá ahogy olvasgattam, érdemes 1-el nagyobbat rendelni mint az utcai cipő, ugye?

Köszi!

(#257655) 6030D válasza szuszinho (#257651) üzenetére


6030D
Ármester

Ugye? Kis sunyi... :DDD

(#257648) Hasaggymeg: ezt nem értem. Kinek fog fájni, mi? :F

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#257656) arcitec válasza Mezga Aladár (#257653) üzenetére


arcitec
addikt

Hova írod be?

(#257657) Mezga Aladár válasza arcitec (#257656) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Navi, keresés, Érdekes helyek kategória, összes ÉH, (jobb alsó sarokra kattintva) beírod ami szeretnél.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#257658) arcitec válasza Mezga Aladár (#257657) üzenetére


arcitec
addikt

Érdekes az előbb nem tűnt fel(Valszeg nem volt még GPS.), de "Össz.Érd.Hely-nél" alapból hozza a pozícióhoz képest a "Drinking water" helyeket, és persze még ami érdekeset talál.
Ahogy meg írtad, úgy meg csak azokat... Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#257659) andrisbandi válasza Csápájev (#257649) üzenetére


andrisbandi
őstag

vastagabb gumi
- Az outi féle 28-as, és a montis 29-es ugyan az a "méret", csak a 29-es magasabb.
Meg persze amire mindenki számít; szélesebb is.

Úgy tippelem emiatt a gyárilag virsli gumisakba nem fér bele a vastagabb külső. Közép csapágy, és láncvilla irányba sem.

Ilyen ducis mereveket nézegetek mostanában én is. Rövid távara, max kirándulás lenne hosszabban, de csak ritkán.
Cube Hyde
- (nem jó nekünk) a race kilőve, nem fér bele széles gumi
- (nekem való, szíjas) a pro-ba gyárilag 29X2,2 (55-622) ~36 mm
Gondolom sárférőhelyesre tervezték, én belepróbálnám a 2.4" szélest, hátha belefér (sárférőhely nem maradna). Az már montizni is elég, így rossz aszfaltra bőven, persze a sebesség kárára. De ma már olyan keverékeket/mintát kapni, h ezzel nem kell foglalkozni nézelődős tempónál, nem zavaró egyáltalán.
- A sima láncos Hyde szintén fogadja a vastagabb kereket, lehet beválna neked!

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#257660) Csápájev válasza andrisbandi (#257659) üzenetére


Csápájev
őstag

Ez mondjuk jól néz ki,csak kicsit drága. 200-250 körül felejtsem el,hogy találok megfelelőt? :D

(#257661) Ringman válasza Csápájev (#257660) üzenetére


Ringman
nagyúr

giant escape disc, valami normálisabb felszereltséggel, de ebben az ársávban abból sem lesz új, max alsópolcos komponensekkel (tourney)

(#257662) peetie1 válasza koxkids (#257654) üzenetére


peetie1
aktív tag

Ilyen cipőt nem használtam, másféle shimanoból, gaernéből, de még a van ryselből is kellett az 1 számmal nagyobb.

(#257663) Csápájev válasza Ringman (#257661) üzenetére


Csápájev
őstag

Szerinted ez a hirdetés valós? Tehát ez reális ár? Régebbi modell és olcsóbb?
Ez annyira tetszik,lehet még azt is bevállalnám,hogy országúti :D

(#257664) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Egy használt bicajt szeretnék venni, de sajna nem találok futárt ami lehozná.

Vagyis hol keressek? GLS? MPL?

Csomagolást azt tudom hogy kell, de doboz nélkül lehet nem hozná le senki sem.

(#257665) andrisbandi válasza torma1981 (#257664) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://facefutar.hu/calk.php?op=kerekpar#ar_main

Kerestem én is ilyet, úgy akadtam rá, részletekért lehet beszélni kellene velük.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#257666) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Óvatos duhaj. :DDD [link] ...cipőm viszont így is megtelt. 🤭

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#257667) Ringman válasza Csápájev (#257663) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem gyanúsan olcsó.

(#257668) vallas válasza Csápájev (#257663) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem ez vagy kamu, vagy nem, tudja mit hirdet, vagy talált :DDD
Van rajta egy kínai Shensa szett et kb 150 dollár bár most pont látok 80-ért [link]
A trp hybrid fék is kb 30k/ darab, a speci váz sem olcsó+ a kerék gumi...
túl jó ár érte... de ki tudja....

Ennél sokkal rosszabb gépeket árulnak drágábban...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#257669) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Rendeltem egy Lake MX 242 Wide cipőt. Most vagy tényleg ilyen elb***tt a lábam vagy nem tudom, de nektek is hozzáér a bringás cipőhöz a gyűrűs lábujjatok? Igen, és csak én nem szoktam meg ezt az érzést, vagy nem, és akkor hosszú távon nyomni fog és/vagy zsibbadni a lábam.

Amúgy tök f@sz@ cipő lenne, jól állítható a lábujjaknál a szorítás, meg feljebb is. Csak most nem tudom, megint, mit csináljak. A NW Origin Plus 2 Wide 40,5-esben kicsit nagy, és nem tudom eléggé hátra állítani a csatot. Viszont 100 km után rájönni, hogy nem jó a Lake, kicsit gáz lenne, mivel €350 volt. Így is bevállaltam, hogy 7eFt a visszaküldés, immáron harmadjára.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#257670) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#257669) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez marha jól néz ki. :Y ...de "gyűrűs" lábujj?! ;] Amúgy meg ne gyalogolva próbáld, pedálon szerintem nem tesped úgy a lábad és előre sem csúszik annyira. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#257671) Kiskopika válasza Mezga Aladár (#257638) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Keress rá a nevemre, pár napja leirtam

(#257672) kovacs65 válasza Csápájev (#257645) üzenetére


kovacs65
senior tag

Helló!

Nekem van egy ilyenem:
[link]

Ha érdekel és el tudod vinni....

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#257673) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#257670) üzenetére


Dark Archon
addikt

Há', mé', hogy hívják azt a lábujjat? :D Szvsz ugyanúgy, mint kézen.

Az a baj, még, ha taposóval is próbálom ki, az is meg fog látszani a talpán. Stopli felszereléssel meg buktam a visszaküldést. Amúgy tök pihe-puha a cipő, ahol kell, és szellőzik. Habár, van itthon maszkoló szalag...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#257674) szuszinho válasza Hasaggymeg (#257666) üzenetére


szuszinho
őstag

Nino, Te vagy az?! ;]

(#257675) Mezga Aladár válasza Kiskopika (#257671) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen megtaláltam. :R
A mostani megoldással nem kell plusz térképet telepíteni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#257676) Ringman válasza Dark Archon (#257669) üzenetére


Ringman
nagyúr

a különböző cipőproblémák (vagy lábproblémák,ahogy tetszik) miatt tekerek szandálban, ajánlom neked is.

Igen, és csak én nem szoktam meg ezt az érzést, vagy nem, és akkor hosszú távon nyomni fog és/vagy zsibbadni a lábam.

ebből nagyobb bajok is lehetnek sajnos, pl. metatarsalgia

ha nem "standard" a lábméreted, akkor nem lesz egyszerű cipőt találni, a lábformákat/talpformákat lásd még itt: [link]

lake-ből ezt próbálom majd ki, ennek mesh az eleje: [link] outiból ez ilyen: [link]

szerk:
ha nagyon ráérsz: THE REV HOTSEAT - Your questions answered by Lake Cycling Shoes General Manager - North America

[ Szerkesztve ]

(#257677) Hasaggymeg válasza szuszinho (#257674) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Zasszony volt az operatőr és azt mondta láCCik rajtam fosok. :DDD ...tavaly simán átmentem a szárazságban, de idén nem tudtam felmérni pontosan mennyire mély, így fájós csuklóval tényleg fostam kicsit nehogy elessek.😬🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#257678) zsamiatt válasza Dark Archon (#257669) üzenetére


zsamiatt
őstag

mármint oldalt,elöl? Akor szerintem kicsi a cipő.
Én is ezzel küzdök. Jövő hónapban akarok venni, de egyszerűen bizonytalan vagyok. A New balance szélles utcai cipők is kicsik rád?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#257679) Dark Archon válasza zsamiatt (#257678) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát ja, úgy oldalt/elöl.

Utcai cipőkkel nincsen akkora gond, fazonja válogatja, de ott beleférek.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#257680) Tin válasza andrisbandi (#257659) üzenetére


Tin
veterán

Nekem a láncos Hyde van, ha valamit le kell mérni rajta, szólj. Ebben bőven van hely, a sárvédőt hátul így is ki kellett rendesen közölni, annyi hely volt a gumi felett. Mellesleg aszfalton használom, úthibák vannak, mostanában 3.5 baron a 100 kilómhoz, és így kellően érezni a dolgokat. 3 bar alatt meg ilyen komfort érzés van. 2.5-el is próbáltam, de az már olyan, mintha takony lenne alattad.

(#257681) Dark Archon válasza Ringman (#257676) üzenetére


Dark Archon
addikt

A lábam alapvetően nem fáj (pedig időnként gágogok, akkora lúdtalpam van), s azért beb***na, ha a hozzáérő cipő miatt belerokkannék. Nem arról van szó, hogy 2 számmal kisebb.

Szandált (felnőtt) életemben nem hordtam, és nem sporthoz fogom elkezdeni. Sérülékeny benne a láb, csúszkál, hidegebb időben zoknival hülyén néz ki, áhh...

Nézem az MX 201-et is, de abból nincs wide. 106 mm széles a most rendelt, ez meg csak 100 mm.

Kösz a videót, de igazából mindegy mit mondanak, ha felveszel egy cipőt, egyből tudod, hogy jó-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#257682) andrisbandi válasza Dark Archon (#257681) üzenetére


andrisbandi
őstag

1-2 milit talán lehet nyerni a cipő hosszán, ha sarokra szorítva veszi fel a pilóta.
Pl bebújás után megemelt orral, a sarkát lekocogtatni a talajnak, és így enyhén szorosra kötni.

Ha reggel, és már felpróbálva kényelmetlen a surranó, az biztosan nem lesz jó.
Estére, vagy igénybevétel után dagad kicsit a lábfej. Ilyekor érdemes új cipőt próbálni, üzemi állapotú lábbal, nem a jól kialudt, megpihenttel.

Úgy rémlik fél számmal nagyobbat szoktak ajánlani sportoláshoz. Nekem ez bevált.

--
#257680 Tin
- Köszi :)

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#257683) avl válasza ZavaBalazs (#256826) üzenetére


avl
aktív tag

köszi
nekem is az a bajom - lenne - vele, mint több felhasznalo a decathlon oldalan hianyolja: csak sötetitett lencse van; nekem inkabb csak "viztiszta", transzparens, nem sötetitett plexi kellene

...en biciklis szemüvegböl is a sötetites nelkülit hasznalom, napszemüvegem sosem volt

volt 2008 elött olyan kicsit rozsaszines/sargas lencsejü Briko szemüvegem, na az marha jo volt, a kontrasztot növelte tenyleg

(#257684) parandroid válasza Hasaggymeg (#257677) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, megúsztad… :DDD
Ahogy hallom a hangján, kicsit meg is van lepve. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#257685) Hasaggymeg válasza parandroid (#257684) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Féltem elakad és lábletétel lesz a vége...jobb esetben, rosszabban meg fürdés. :D Megnyugtató volt az operatőr "bizalma" is. :U ;] Amúgy leginkább a túloldali meredek vonzott a tavaly is, ~300m helyenként ~15+ százalékos, köves. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#257686) Napfénysüti

Na úgy néz ki a hátsó gumim kuka, elkezdett leválni a futófelület egy részen.
Ma vissza kellett fordulnom mert kilőtte azbösszes tejet egy kis lyukon aztán meg lassan fújta ki a levegőt is. :(
A külső becsületére legyen mo dva hogy nem engedett el sokat a nyomásból így haza tudtam tekerni 10 km-t még.

Használ valaki Continental GP5000 AS TR-t? Nem a sima S-t hanem az új AS-t?
Rendeltem belőle kettőt 28mm méretben. Remélem tartósabb lesz mint a Schwalbe Pro One TLR.

Més que un club!

(#257687) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Garmin Mo. garis ügyintézése milyen?
A kereskedő eddig telibesz.rta a problémámat, nem tudom, hogy a magyarországi, vagy egyből az európai Garminnál kopogtassak, valamiért úgy gondolom, hogy az utóbbinál nem próbálnának palira venni...

(#257688) parandroid válasza Napfénysüti (#257686) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem te leszel az országútis tubelessesítés reklámarca. :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#257689) Hasaggymeg válasza mauimagic (#257687) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én írnék egy angol (német?) letter of complaint-et az európai központba, jó eséllyel kábé 10 perc múlva a fejükre koppintanak a helyieknek és intézni fogják ügyedet. Volt már néhány ilyen esetem, Bosch, Shimano, Cube, BBB, és emlékeim szerint mindig elkezdtek "őrölni a malmok"... :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#257690) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Sziasztok!
Kezdő montizáshoz (nem túl nehéz terepen, leginkább bükki erdei utakon) melyik lenne a jobb vétel? Nagyjából egy árban vannak most. Ezektől magasabb felszereltséget (és az ezzel járó felárat) egyelőre nem szeretném. Köszönöm előre is a segítséget.
[link] [link]

"Együtt vagyunk senkik"

(#257691) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#257689) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mellkaspántnak szaga lett, szó nélkül cserélték. Hegedüs Gy. u.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#257692) Hasaggymeg válasza haiduo82 (#257690) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy szavazat innen a kockára...de itt van 2 jobb. [link] [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#257693) Khelben válasza haiduo82 (#257690) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem pont ilyen Analog van. Szerintem kezdőnek teljesen jó. Voltam vele 3 napos csomagos túrán is.

(#257694) dom1n0 válasza Khelben (#257693) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nekem is ilyen Analog van, tök rendben van szerintem, ennyiért pláne megéri :)

ZavaBalazs: köszönöm a válaszokat, kicsit tisztább így a kép, igaz én sprint távon szeretnék majd indulni (csak), de hasonló lehet talán.

(#257695) stickermajom válasza mauimagic (#257687) üzenetére


stickermajom
addikt

A Navi-Gate híresen jó gariban azt hallottam. Persze ha rajtuk került be az országba. Ha szürkeimport akkor le fognak pattintani.

(#257696) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Köszönöm az eddigi véleményeket, még 2 bicajt bedobnék, igaz, ezek azért jóval drágábbak. Nekem a fekete Orbea olyan, mint egy star wars-os birodalmi vadász :D A 4 közül melyik lehet a legjobb ár-érték arányban? Nyilván tudom, hogy mindenkinek más a szempont :)
[link] [link]

"Együtt vagyunk senkik"

(#257697) Napfénysüti válasza parandroid (#257688) üzenetére

Hazafelé beugeottam a szerelőmhöz ő is megjegyezte hogy át kéne gondolom ezt a tubeless témát. :DDD
Amúgy évente egyszer szívok vele de van bőven előnye is.

Més que un club!

(#257698) andrisbandi válasza Napfénysüti (#257697) üzenetére


andrisbandi
őstag

Gumibelsőbe tett tejjel szerintem bírná az extrém nyomást is, bármilyen folyadékkal. A külső brutál megfogja, nem engedi szétnyílni a belsőt. Nekem montinál nem is látszott semennyi tej a külső belsejében.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#257699) Dark Archon válasza andrisbandi (#257682) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igazad van, meg más is írta, hogy ez a cipő nekem kicsi. Nem hosszban, szélességben. Hiába próbálom magam meggyőzni az ellenkezőjéről.

Írtam a supportnak, itt nem 1-2 miliról van szó, és nem a hosszáról. A support javaslatára kivettem a betéteket és lefényképeztem a lábam rajtuk. Hosszban van még 5 - 10 mm, de a szélesség meg a forma teljesen elcseszett. Hogy ez most a lábamra értendő vagy a cipőre, nem tudom. Bár valószínűleg egyéni szoc probléma, de azért leírtam, meg berakom ide. Főleg a jobb lábamnál látszik, hogy ahogy a betét megy, gyakorlatilag levágja két ujjamat.

Mindegy, majd javasolnak valamit, de félek tőle, hogy a fél számmal nagyobb cipő nem megoldás. Csak lassan Dunának megyek, hogy 130 ezerért(!) sem találok megfelelő cipőt a lábamra.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#257700) AAntii


AAntii
őstag

Sziasztok! Országúti kerékpár patkófékéhez milyen fékbetétet érdemes venni? Vagy tökmindegy, ami épp van a polcon?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.