Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

KOReader honlap

[ Szerkesztve ]

(#2) Oldman2


Oldman2
veterán

A programot jelenleg Kobudera :R munkájának folytatásaként az alábbi önkéntesek honosítják:

# Translators:
# Nobunaga Kobudera <duokanhun@gmail.com>, 2013-2015
# Nimrod Buz <nimrodlaszlo@gmail.com>, 2019
# Sári Gábor <sari.gabor@gmail.com>, 2019

A havonta kiadott stabil koreader verziók a legfrissebb honosításokat tartalmazzák, aki naprakészen szeretne ezekhez hozzájutni jelezze itt a Topikban.

(#3) vegyszer


vegyszer
addikt

Most egy kicsit elbizonytalanodtam.

Jól értem, hogy a Kindle PW3 egy jailbreak után képes ezt futtatni?

Mert egy két dolgot a rootolt Nook Simple Touch után még mindig hiányzik. Pedig lassan 3 éve használom a PW3-mam.
Ott a CoolReader volt fent. És agyon volt paraméterezve. De úgy volt használva szinte az első pillanattól kezdve.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4) Oldman2 válasza vegyszer (#3) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, amennyiben ezt végre tudod rajta hajtani, akkor futtatható azon is.

De ennek módja nem e Topik témája.

Én pl. egy PW1-en futtatom most.

Aki használja, legyen szíves megírni, hogy milyen konkrét eszközön használja és a telepítés mennyire volt számára egyszerű (vagy bonyolult).

(#5) UnA


UnA
Korrektor

Nekem Lifebookom van, és azon is ezt használom, sokkal jobb, mint bármelyik más androidos alkalmazás.

(#6) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nekem Kobo Aura H2O Edition 2-m van, nagyon megörültem, hogy a felsoroltak szerint minden további nélkül fel lehet rakni támogatott, de ahogy követtem a linkeket, sajnos: (amennyiben ez felel meg az én készülékemnek): Concering H2O2 version 2 - Do not install KSM 09 on your device. (Ez a KSM Kobo Start Menu tenné lehetőbé a Koreader könnyed telepítését a kütyün...) :O - A File Monitor a másik lehetőség, ahhoz Koboroot kell, inkább nem bolygatom, jó nekem, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7) csendes válasza Oldman2 (#1) üzenetére


csendes
őstag

Az Android-ra elérhető olvasók összehasonlítása alapján is kiderül néhány dolog a KOReader-ről a többihez viszonyítva [link]: Egyrészt az, hogy a többséggel szemben szabad forráskódú, viszont éppen ezért nem tudja a digitális tartalomvédelmet kezelni. Ami inkább csak érdekesség, hogy Lua a programozási nyelv, ennek előnye a gyorsaság és a hordozhatóság platformok között [link].

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#8) UnA válasza csendes (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Már csak az a kérdés, hogy miért lenne érdekes a DRM, mert nem volt olyan könyv már sok éve, ahol ez a probléma felmerült volna.

(#9) vegyszer válasza Oldman2 (#4) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem eddig nem volt igény a jailbreak. De most, hogy keresem, azt látom, hogy az 5.12.4 szoftverhez nem is nagyon van találata a Google-nak.

Ez már nem egy könnyű kezdet lesz

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#10) fattyu válasza koncsik (#6) üzenetére


fattyu
veterán

http://wiki.vlasovsoft.net/doku.php?id=ru:installation

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11) koncsik válasza fattyu (#10) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

большое спасибо ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12) Oldman2


Oldman2
veterán

2020.04 verzió Kindle Paperwhite 1

Egy vélt hibát találtam, nézzétek már meg más eszközökön is, ha ott is ugyanez a jelenség, bejelentem hibának!

Szóval, Epub fájl (ez vélhetően mellékes), elfordítva oldalra.

Ilyenkor a Felső menü (és ahogy néztem minden más is) szintén elfordítva jelenik meg.

Azonban, ha kérem a Fájlböngészőt, az álló formában jelenik meg!

És ami poen, kiválasztva egy újabb könyvet, az marad álló.

Ui. Ahogy nézem az utóbbi nem hiba, mert könyvenként tárolódik, hogy milyen irányultságban volt legutóbb.

(#13) zsoltzsolt válasza csendes (#7) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Jó ez a Wikis oldal.
Meggyőzött, hogy maradok továbbra is a Moon+ Reader Pro-nál.

(#14) UnA válasza zsoltzsolt (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem tudom, milyen eszközön használod a Moon+ Readert, de amikor én próbáltam, akkor egyáltalán nem volt e-ink barát – szóval gyorsan töröltem.

(#15) fattyu válasza koncsik (#11) üzenetére


fattyu
veterán

bocs rossz link.

de google translate vagy a ru átír en

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16) koncsik válasza fattyu (#15) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Van orosz nyelvvizsgám 30 évvel ezelőttről, sajnos nagyon passzív, olvasni még csak-csak - úgyhogy no problemo :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17) LittleBiG007 válasza Oldman2 (#12) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Szerintem nem bug, mivel kvázi kilépsz a könyvből, és a fektetés csak a könyvre vonatkozik. Egyébként érdekes, hogy szinte mindig félreértik, amikor hibát jelentek be. Elég furcsa a gondolkodásuk. Leírtam nekik, hogy ha kinyitom a tokot, az olvasó feléled és 1-2 másodperc múlva csinál egy automatikus teljes képfrissítést. Ha viszont Nightmode-ban voltál (fekete alapon fehér betűk), és úgy nyugodt ki az olvasót, ez az automatikus képfrissítés normálra állítja a kijelzőt, azaz világos alapon fekete betűk. Ha csinálsz egy kézi képfrissítést, akkor helyreáll a nightmode. Hát mit mondjak, kétszer elolvasva sem értették.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#18) Oldman2 válasza LittleBiG007 (#17) üzenetére


Oldman2
veterán

Érteném, ha közben a Menü is visszaváltana álló módba.

De nem, az következetesen ugyanúgy fekvő.

A hibabejelentés értelmezés érdekes valóban. Én annó jeleztem, hogy "túl kicsik a Könyvjelző fülek"...

Végül megmagyarázták, hogy az úgy jó, mert ha nagyobb lenne, rálógna a szövegre.
:W

[ Szerkesztve ]

(#19) LittleBiG007 válasza Oldman2 (#18) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Miért váltana vissza állóba? Még a könyvben vagy...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#20) zsoltzsolt válasza UnA (#14) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem e-ink eszközön. Direkt ebook olvasásra vettem egy tabletet. Azért tabletet, mert digitális újságra is van előfizetésem.Tableten tökéletes Moon+ Reader Pro.

(#21) Oldman2 válasza LittleBiG007 (#19) üzenetére


Oldman2
veterán

No hagyjuk, ezen felesleges elkezdeni okoskodni.

Az előbb mondtad, hogy másképpen gondolkodnak.

Most Te is.
:R

(#22) csendes válasza UnA (#8) üzenetére


csendes
őstag

Úgy érted, hogy te nem vennél meg Amazon DRM-mel vagy Adobe DRM-mel árult könyvet?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#23) Bozek válasza LittleBiG007 (#17) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen olvasón? Mert nekem Touch HD 3-on ugyan kétszer felvillan normál módban, de marad a night mode utána.

(#24) UnA válasza csendes (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Úgy értettem, hogy az utóbbi években vásárolt könyvek esetén ez a kérdés sohasem merült fel, mert a boltok többsége nem használja ezt. Különben az olvasónak van saját alkalmazása is, ami biztosan támogatja a DRM-et, de ahogy írtam korábban, ez eddig nem volt gond.

(#25) GreatL


GreatL
őstag

Pocketbook enélkül halott volt, most frissítették annak is a szoftverét, most már működik az alap olvasójuk is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#26) Oldman2 válasza LittleBiG007 (#17) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez az előbb részletezett (alvómódból való felébredéskor jelentkező) hiba, nálam PW1-en is előjön!

(#27) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Ha lesz egy kis időm, rákukkantok, hogy milyen.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#28) Skynet258


Skynet258
veterán

Inkpad 3 alatt nekem baromi lassú, a reagálás, a könyv megnyitása... Van, hogy be is fagy. :(

https://geekpulse.hu

(#29) LittleBiG007 válasza Skynet258 (#28) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Ezt már leírtam a fórumban korábban, hogy mi okozza. Nem fagyás és nem is lassulás. Úgy értem, az E-book olvasók általános fórumában. Nevezetesen: minden másfél másodpercnél hosszabb művelet végrehajtása felfüggesztődik egy belső energiatakarékos mód aktivalódása miatt. Ezt még nem sikerült megoldani, vagyis egy próbálkozás volt rá, valaki írt egy KOReader plugint, de én azt nem tudtam telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#30) LittleBiG007 válasza Skynet258 (#28) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

A "lefagyás" azaz energiatakarékos módból egy képernyő érintéssel tudod további működésre bírni az olvasót. Amióta a bal felső sarokban ott a progress bar, azóta ez is konnyebb. Amikor látod, hogy a csík megáll, akkor megtámogatott egy le vagy fel történő mozdulattal (swipe). Asszem két vagy három mozdulat kellett, míg pl. egy betűméret módosítás végigment.

Én simán bevállaltam ezt a kényelmetlenséget, csak hogy használhassam a KOReadert Pocketbook-on. Egyedül szótárazásnál volt gáz, hiszen a beállításokat nem nyüstöli annyira az ember.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#31) Skynet258 válasza LittleBiG007 (#29) üzenetére


Skynet258
veterán

Most hogy mondod rémlik valami erről az energiatakarekos cuccrol... Na majd kiprobalom a dolgot de igen lapozás lemegy flottul, csak állítgatni akartam a dolgokat elsőre aztán mindig belefutottam ebbe a látszólagos fagyásba..

https://geekpulse.hu

(#32) Dhampir válasza Skynet258 (#31) üzenetére


Dhampir
félisten

Azóta hosszú utat hajtottak végre

Javaslatom:

"Azóta hosszú utat tettek meg" vagy "Azóta hosszú utat jártak be"

(#33) Skynet258 válasza Dhampir (#32) üzenetére


Skynet258
veterán

Jó, majd továbbítom a cikket írónak... :DDD

https://geekpulse.hu

(#34) Dhampir válasza Skynet258 (#33) üzenetére


Dhampir
félisten

Elnézést kérek, nem válasznak szántam. :B

(#35) Oldman2 válasza LittleBiG007 (#29) üzenetére


Oldman2
veterán

Egyik célom ezzel a Blogbejegyzéssel az volt, hogy az eddig máshol, más Topikokban leírt okosságokat egy helyre összeszedjem.

A Blogbejegyzés módosítható/bővíthető jelenleg is, idővel ezeket "beemelem" majd oda.

Az eddigi hozzászólások alapján elégedett vagyok, akit érdekel úgy tűnik rátalált a Topikra.

(#36) Oldman2 válasza Oldman2 (#35) üzenetére


Oldman2
veterán

Két újonnan bekerült kiegészítés a Blogbejegyzésbe:

Beállítások érvényessége
Beállítás értékek megadása számként

#News

(#37) csendes


csendes
őstag

Az Android verzióhoz, érdemes hozzátenni, hogy nem érhető el a Play Sore-ban, erről itt lehet többet olvasni: [link]. Viszon F-Droid-ból telepíthető [link], illetve természetesen a github-on elérhető a többi letöltési lehetőséggel egy helyen az apk is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#38) Oldman2 válasza csendes (#37) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, jogos! Beírom rövidesen!
:R

(#39) Oldman2 válasza Oldman2 (#38) üzenetére


Oldman2
veterán

Beírtam!

Újonnan bekerült kiegészítés a Blogbejegyzésbe:

Telepítés Android készülékre

#News

(#40) Oldman2


Oldman2
veterán

Ha valaki nem vette volna észre, kijött a KOReader 2020.05 "May Storm" fedőnevű kiadás!

Ahogy nézem a magyar nyelvi fájl 05.23 dátumú, ami azt jelenti elég friss állapot került bele.
Jelenleg 77%-os a Honosítása.

(#41) Oldman2


Oldman2
veterán

Lehet hogy csak én vagyok figyelmetlen, de tegnap felfedeztem, hogy a Nagyító ikonos "Kereső" fülön alul van egy "OPDS katalógus" elnevezésű menüpont, melyen keresztül elérhető egy lokális hálón működő Calibre szerver.

[ Szerkesztve ]

(#42) Oldman2


Oldman2
veterán

A képernyő tetején érintésre megjelenő menü ikonjai és (általam javasolt) elnevezésük:

Balról jobbra haladva

Page/Oldal
appbar.page.corner.bookmark.png
alt="" title=""

Text/Szöveg
appbar.page.text
alt="" title=""

Settings/Beállítások
appbar.settings
alt="" title=""

Tools/Eszközök
appbar.tools
alt="" title=""

Magnify/Keresés
appbar.magnify.browse
alt="" title=""

Filemanager/Fájlkezelő
appbar.cabinet.files
alt="" title=""

Menu/Hamburger-menü
menu-icon

[ Szerkesztve ]

(#43) Oldman2


Oldman2
veterán

Kiadásra került a 2020.06-os verzió!

2020.06 "Mosaic"

(#44) Oldman2


Oldman2
veterán

Segítségeteket kérném az alábbi kifejezések honosítására:

Skim document
Hanging punctuation
Padding
Widows
Oprhans
Back History

Jelenleg 85%-os az Magyar fordítás állapota.

(#45) Bozek válasza Oldman2 (#44) üzenetére


Bozek
nagyúr

Widows - Fattyúsorok (csak egy sor jelenik meg az oldal tetején a bekezdésből)
Oprhans - Árvasorok (csak egy sor jelenik meg az oldal alján a bekezdésből)
Ha ezeket megpróbáljuk elkerülni a könyvben, akkor előfordulhat, hogy az oldal alján üres sorok maradnak, így a szöveg nem minden oldalnál tölti ki a kijelzőt.

Skim document - Gyors lapozás (talán ez a legmegfelelőbb rá, bár félreérthető)

Hanging punctutation - Függő írásjelek (utólag megnézve a Google Fordító is ezt írja, jobbat én sem tudok erre)
A lényeg, hogy az írásjelek úgymond kilógnak a bekezdés margójára, ez leginkább sorkizárt szöveg esetén hasznos.

Padding - Behúzás ([link])

A Back History-t nem találtam, csak Enable back history-t láttam. De ezt nehéz is megmagyarázni, nálam sose jött elő KOReader-ben. Telefonon még a Moon+ Reader esetében úgy volt, hogy ha megnyomtam a vissza gombot, akkor felajánlotta, hogy hová ugorjon vissza a könyvben (ha közben ide-oda ugráltam). De itt fogalmam sincs, mit takar pontosan.

(#46) Oldman2 válasza Bozek (#45) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, közben haladok a maradék fordításával.

Aktualizálom ezeket is.

Sajnos sokszor járok úgy, hogy a tömör angol szöveg/szó helyén nem fér ki a megfelelő magyar szöveg/szó.

Pl. itt, a "Beágy.", ami eredetileg Beágyazott volt:

(#47) csendes válasza Bozek (#45) üzenetére


csendes
őstag

A nyomdai zsargon szerint mindkettő fattyúsor [link] . A Widow az özvegysor

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#48) Oldman2 válasza csendes (#47) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor így?

Widows - Özvegy
Oprhans - Fattyú

(#49) Oldman2


Oldman2
veterán

Az elmúlt napokban LittleBiG007 kollégától sikerült pár okosságot összeszednem, melyeket előzetes engedélyével sorban közlök itt.

Ez úton is hálás köszönetem neki ezekért!
:R

Oldalforgatás

Egyeseket zavarhat, hogy az alsó menüben a Forgatás (Orientation Landscape) alapból nem a megfelelő irányba fekteti el a kijelzőt.

Elsőre idegesítő, hogy egy ilyen profi alkalmazásban hogy nem lehet ezt megcsinálni normálisan.

De sikerült kiguglizni a megoldást:

Rá lehet bökni a már aktív Orientation-re is, azaz ha már fekvőben vagy és rányomsz még egyszer,
akkor a másik irányba forgatja át a kijelzőt.

Ugyanez van, ha fejjel lefelé szeretnénk olvasni, mondjuk áttesszük az olvasót a bal kézbe:
a Portrait gombra kell még egyszer rábökni.

Szóval a már aktív gombra ismételten rákattintva a kijelző csinál egy 180 fokos fordulatot.

Ezt követően meg az volt a baj, hogy állóból csak kétszeri gombnyomással lehet eljutni a ténylegesen kívánt fekvő módba, mert mi balra akarjuk fektetni az olvasót, nem jobbra. (Tehát kétszer kell a Landscape gombra kattintani.)

Az Advanced Settings-ben megtalálható DLANDSCAPE_CLOCKWISE_ROTATION opciót false-ra állítva viszont a nekünk megfelelő nézetet kapjuk azonnal.

(#50) Bozek válasza csendes (#47) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, csak itt azért nem nyomdaipari dolgozóknak készül a fordítás. Éppen ezért, mivel elég sokszor használják az említett módon, szerintem az jobb lenne. Még a BME-n is így oktatják.

link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.