Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#230901) vallas válasza fulton (#230881) üzenetére


vallas
senior tag

Nekem az olcsóbb RC500-s van, én szeretem, mondjuk lehet xl-t kellett volna vennem L helyett, de legalább helyén tartja a HRM szenzort... :)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#230902) fulton válasza 6030D (#230900) üzenetére


fulton
addikt

Nyilván nem attól van a több mint 2 km/h átlagnövekedés 4x km-en, de az tuti hogy a komforthoz, jobb erőkifejtéshez kellemesebb haladási érzethez is hozzájárul, és némileg légellenállásban is jobb az ember szemben a lobogó rövidnadrág és pólóval (ezeknek summája adja). innen az hogy "gyorsultam" :)

[ Szerkesztve ]

(#230903) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Nah összeraktam a Canyon Endurance Cf 7 et. Nagyon minőségi minden, már eleve ahogy becsomagolták, ahogy előre összerakták, minden pattent nagyon, kenve mindenhol, látszik a zsír hogy nem sajnálták.. Pár kép hogy mi volt a dobozba meg a bringa [kép] [kép] [kép] [kép] Sajnos kipróbálni nem tudom, mert esik az eső, nincs szívem kivinni így első körre.
Állványon néztem a váltot meg a fékeket szépen be van állítva minden.
Egyedül a hajtás fura kicsit, állványon hajtva van valami nyikorgás és kattogás a fogasok körül mintha váltót kellene finom hangolni vagy nem tudom, majd meglátjuk a teszt kör után. Illetve a racsni szinte hangtalan és ha hátra fele hajtom megindul a kerék is :))
De nagyon tetszik kár hogy itt a tél, azért párszor biztos kiviszem ha jó idő lesz

(#230904) parandroid válasza Kiskopika (#230903) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

MIelőtt belaknád, tegyél rá egy rendes gumit, az a szar schwalbe gyűjti a defektet. Asszony kb 3x használta a Roadlite-ját, abból 2x defektet kapott vele. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#230905) Kiskopika válasza parandroid (#230904) üzenetére


Kiskopika
senior tag

köszi a tippet, tavasszal lesz majd csak belakva

(#230906) Ringman válasza Kiskopika (#230903) üzenetére


Ringman
nagyúr

rendesen kell felöltözni, aztán mindegy az évszak (persze télen több időbe tart elindulni)

(#230907) szimpláncsak válasza fulton (#230902) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én tavaly óta használom az spd-t. Nekem két esésem volt,de egyik sem az spd miatt. Egyszer egy vèrspàniel miatt, ott lehet amúgyis dőlök :DDD . Nagyon könnyen meg lehet amúgy szokni. Én azt vettem észre az elején, hogy olyan helyen fáradt el a combizmom, ahol addig nem :) . Nyilván mert húzni is lehet, nem csak tolni.

(#230908) fulton válasza Kiskopika (#230903) üzenetére


fulton
addikt

:C balesetmentest :K

[ Szerkesztve ]

(#230909) Dark Archon válasza fulton (#230902) üzenetére


Dark Archon
addikt

De az SPD cipő tényleg gyorsít, mivel tudod húzni is a pedált. Aztán, ha már tudod a tolást segíteni a húzással, kevésbé fáradnak az izmaid. Nem beszélve arról, hogy arra sem kell energia, hogy a pedálon tartsd a lábad, bármilyen sz@r az út.

Sokáig én sem használtam, de a legnagyobb fejlődést az adta. Azt bánom, hogy nem próbáltam ki előbb. A már említett 56-os stoplival meg gyerekjáték kicsatolni, főleg, ha a leggyengébbre állítod a csatolást.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#230910) Acef válasza fulton (#230892) üzenetére


Acef
addikt

Nálad kb a cadence/speed

Amennyiben 35mm a külsőd akkor még kevesebb ..

[ Szerkesztve ]

(#230911) lsebestyen válasza Kiskopika (#230903) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hú, grat a brinyóhoz, jó ez a matt fekete! :C

(#230912) -=RelakS=- válasza chubby2o6 (#230850) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És még így sem akad bele a lába az első kerékbe, mint Imikének? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#230913) chubby2o6 válasza -=RelakS=- (#230912) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Lehet mindig egyenesen megy :DDD

(#230914) chubby2o6 válasza Kiskopika (#230903) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szép bringa, gratula, hátszelet meg minden, amit ilyenkor szoktak :) .

Tényleg nem hajtásoldali képet tettél fel?!
Megy a kő mingyá... :DDD

(#230915) Kiskopika válasza chubby2o6 (#230914) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Köszi mindenkinek. Jogos, amúgyis kinti képet akartam de esik ez a szar.

Az amúgy normális hogy alig van hangja a szabadon futonak, ha csak gurul a kerék alig kattog, illetve ha hátra fele tekerem lassan megindul a kerék is állványon

(#230916) MPowerPH válasza fulton (#230891) üzenetére


MPowerPH
félisten

Telre labra nekem semmi nem valt be, csak a labmelegito pad. Decaban kapni, 4.5 oran at melegen tartja a labamat. Parades.

SPD meg must have, irom ezt ugy, hogy en csak azert nem hasznaltam, mert feltem, hogy lejtozes kozben gazos lesz. Nem az, nagyon sokat segit. Pl. attudom emelni a bringat az akadalyokon, ami jol jon, ha nagy temponal egy kisebb szikla vagy faag van a gyomodban. Persze majd tuti esek miatta, mert a labamat annyira gyorsan nem tudom felszabaditani, mintha platform pedallal tekernek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#230917) fulton válasza Kiskopika (#230915) üzenetére


fulton
addikt

alig van hangja? akkor nekem ilyen lesz :D
én pont ezt imádom ha csendes. Meglesnéd majd milyen hátsó agy van benne? érdekelne
Az enyém már ott jár hogy fülelni kell menet közben hogy hallani lehessen.
gondolom shimano valami.

[ Szerkesztve ]

(#230918) fulton válasza chubby2o6 (#230914) üzenetére


fulton
addikt

Ah még maradt munició? ;]

(#230919) chubby2o6 válasza fulton (#230918) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Erre mindig van ;] :DDD

(#230920) szimpláncsak válasza Kiskopika (#230915) üzenetére


szimpláncsak
tag

Remélem így összerakva már a feleségednek is megenyhült a szíve :) . Amúgyis nézze a jó oldalát, hogy ennyivel kevesebbet leszel otthon :DDD .

(#230921) chubby2o6 válasza fulton (#230918) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Remélem, azért vágod, hogy nem bántó szándékkal g.cizünk :) :R

(#230922) fulton válasza chubby2o6 (#230921) üzenetére


fulton
addikt

persze

(#230923) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Mai:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#230924) fulton válasza jjeahh (#230923) üzenetére


fulton
addikt

Nem zavaró hogy nincsk kupak a kulacson?
micsoda kilátás

[ Szerkesztve ]

(#230925) jjeahh válasza fulton (#230924) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A fogaim között ropogó sár sosem zavart, de a kupak igen, mert tekerés közben bringán ülve macerább inni belőle.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#230926) ZolkoW válasza fulton (#230924) üzenetére


ZolkoW
őstag

tudjátok, mi zavaró? mikor rájövök, hogy a kocsiban felejtettem a kulacsokat :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#230927) fulton válasza ZolkoW (#230926) üzenetére


fulton
addikt

Nekem az is zavaró mikor hepeshután kiderült hogy le kell menjek inniért a faluba az 50% emelkedőn es előre sajnáltam magam hogy nekem itt ma fel kellesz mászni :D nem csináltam semmit, a mászás elviszi ;]

[ Szerkesztve ]

(#230928) zsocy válasza ZolkoW (#230926) üzenetére


zsocy
őstag

Ezt tartom és emelem, amikor az Angelika forrásnál rájövök hogy az Ingóköveknél hagytam a kulacsom :)
Visszamentem, ott volt.

Én meg már 1000 éve nem bringáztam, betegség, gyerek betegsége, egyszerűen minden közbejött. Irigyelek mindenkit aki kabátot tesztelhet, vagy bárhogy teker.

Kiskopika, ez a Canyon nagyon ott van! Halk addig lesz a kerékszetted amíg le nem cseréled a gyárit valami jobbra, azok már rotyognak rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#230929) andrisbandi válasza zsocy (#230928) üzenetére


andrisbandi
őstag

Freehub Oil
Freehub Grease
#214580
- Elvileg lehet hangosítani is bármelyik agyat olajra cseréléssel.

Időt lopni nekem a melóba járással sikerült. Szerencsére nincs messze, erdőn át is tudok menni. Rossz időben meg bekocogtam. Kicsit macerás a hátizás a pulsz gúnyák miatt, meg az izzadt ruhák szárítása... de azért megéri.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230930) Alg válasza zsocy (#230928) üzenetére


Alg
veterán

Nekem is holnap lesz az első tekerés a szeptember eleji bikepacking után... mondjuk idén egyébként is gyenge bringás év volt, valami 2000km van összesen. Igaz most futottam is, így edzésidőben/kalóriában hozom a tavalyit.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#230931) 6030D


6030D
Ármester

Urak, milyen volt a Mecsek? :)
Ja, szombat van, ma csak pályát jártatok :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#230932) MPowerPH válasza 6030D (#230931) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ki indult a forumrol? Egyebkent esett az eso, holnap mas lesz a palya.

Don't Tread On Me

(#230933) Fall-N válasza Kiskopika (#230903) üzenetére


Fall-N
veterán

Szép gép. A lánc egy ideig hangosabb lesz, idővel kicsit összekopik a sorral, akkor halk lesz. Nekem is kábé két hetes a sor és a lánc, kicsit van még hangja. Ha ez megtörténik, akkor kiderül kell-e izgatni a bowdenfeszítő finnomállító csavart.

A műanyag védőt nem raktad fel? ;] , Nem is értem ilyen értékű biciklinél ki az aki felteszi a sor mögé? Be kell állítani a határoló csavarokat és kész.

(#230934) Fall-N válasza fulton (#230917) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogy is, van a kazettatestnek egy szép kattogó hangja. Az agyváltó hangja az tényleg gusztustalan.

[ Szerkesztve ]

(#230935) Hasaggymeg válasza Kiskopika (#230903) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért halk mert még nincs rendesen szétkenődve a kenőanyag a kazettában, ugyanezért is viszi kissé jobban magával a hátrafelé forgatott sor...úgy gondolom később ha nem is nagyon hangos, de hangosabb lesz és kevésbé is fogja ellenállása megforgatni a kereket is. Az én Mavic Crossmax kerekem ID360 szabadonfutójának akkora az ellenállása, hogy hátrafele forgatva lassan, de mindig megindítja a kereket is...vagy olyan jók a csapágyai, szempont kérdése. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#230936) flash-


flash-
veterán

lánctisztítás:

ezt a videót szokták basic-nek ajánlani waxolás előtti lánctisztításhoz,nem igazán tudom értelmezni :) :

1.elsőnek benzint mutat. tankoljak 95ös benzint? vagy milyen beninnel tegyem?

2. a második az az autoking grease blastervalami zsíroldó ha jól látom.mivel helyettesítsem?hideg zsíroldó néven árult valamivel?

3.na a harmadik az Methylated Spirit.
arra is megint hozott minden a google. Denaturált szesz lenne? vagy metilalkohol? :)
(megnéztem az összetételét amit használ a figura - 95% ethanol and 5% methanol)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#230937) jjeahh válasza flash- (#230936) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az öreg gyakran túlzásba viszi, mint Sickbiker. Legutóbb féktisztítóban mostam ki a láncot, azelpőtt benzinben, itt brigéciolt vagy motormosót is szoktak ajánlani. Szvsz elég ha valamelyik hatékonyabb löttybe beledobod, párszor megrázogatod és megtörlöd.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#230938) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

link
@fulton kollégának :DD Atbongesztem a manualt és egyből ő jutott eszembe

(#230939) andrisbandi válasza flash- (#230936) üzenetére


andrisbandi
őstag

Bármilyen benzin jó, pl festékboltos folttisztító is.
Éjszakára ázhat benne.

A brigéciol kihagyható.
Vagy rövid időre érdemes csak rázogatni benne a láncot. Mar.

Igen, denaturált szesz.
Jó cucc. Másra is lehet majd használni. Alkohol, pl féktárcsa tisztításra.

A láncnyúlást érdemes ellenőrizni, ha amúgy is cserés szinte, inkább új lánc. Azt szépen meg lehet tisztítani. A régi koszost sokkal nehezebb.
A lényeg; a nem látható részeken is fémtisztának kell lennie, akkor a legjobb a waxnak.

Nagyon ajánlott ezt a zsírtalanítást rendesen megcsinálni. Csak egyszer kell.
Utána már csak portalanítani, pl rongy, kefe. Esetleg forró víz, ha nagyon maximalista az ember.

Smoove
Keveset használtam még, de nagyon bejön. Simán hozza az olaj teljesítményét.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230940) Atti777 válasza flash- (#230936) üzenetére


Atti777
senior tag

A hideg zsíroldót kihagynám, nagyon agresszív anyag.
Kicsit úgy tűnik nekem, a láncápolás kezd elmenni hifis irányba :DDD

Путин, иди нахуй!

(#230941) andrisbandi válasza Atti777 (#230940) üzenetére


andrisbandi
őstag

#229058

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230942) Ringman válasza Atti777 (#230940) üzenetére


Ringman
nagyúr

van benne valami :)

+ amikor valaki lefotózza a mosás előtt a "koszos" biciklit, aztán nekem mosás után néz ki úgy :DDD

(#230943) -=RelakS=- válasza flash- (#230936) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, 95-ös egy kannába, az rengeteg cuccot kiold a láncból.
Ha zavar, hogy benzines leszel, akkor spéci kesztyűt is kell hozzá venni, mert a sima konyhai gumikesztyűt is oldja :))

andrisbandi

Áztatni? Kell egy icetee-s flakon, mert abból könnyű kiszedni a láncot, párszor rátölteni tiszta benzint, hogy épp hogy elfedje, jó megrázni, kiönteni.
Ha másik flakonba öntjük a benzint, ülepedés után újra lehet használni. Sokszor újra lehet használni.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#230944) fulton válasza Kiskopika (#230938) üzenetére


fulton
addikt

;]
(Az már tényleg kényelmetlen am nagyon hátul van)

Less már rá a hátsó agyra légyszíves mi van benne.

(#230945) Kiskopika válasza fulton (#230944) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem felejtettem el de tegnap levittem a pincébe, ma meg várom hogy kicsit melegedjen az idő es olyan Dél 1 fele megyek meghajtom egy picit es megnézem neked.
link A leirása szerint ilyen kerék

(#230946) andrisbandi válasza -=RelakS=- (#230943) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ja-ja, én is szereztem másfeles petpalackokat, elfektetve kevés folyadékkal is jól rázogatható. Ebből kiszedni szétvágással a legegyszerűbb... a nagyszájú tényleg praktikusabb lehet.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#230947) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#230946) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, a nagyszájú flakonokból szinte csak ki kell önteni a láncot. Eddig egyet sem kellett szétvágnom.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#230948) Ringman válasza Kiskopika (#230945) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha ez az, akkor az full belépőszint (mondjuk télen görgőzni jó), ezt lecserélve azért lehet előrelépni, csak pénz kérdése a dolog, de 4-500€ körül már vannak jó szettek, amivel ~40-50 dekával könnyebb is lesz a kerék, az gördülő tömegnél számít.

(#230949) Kiskopika válasza Ringman (#230948) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Igen ez lesz, ja gondoltam hogy valahol spórolni kell az anyagon. Amúgy maga a kerék kézbe véve is érezhetően a leggyengébb láncszem.
Mivel főleg tavasszal kezdem használni a pincébe állni és egy egy téli hétvégi napos időben tekerni jó lesz aztan tavasszal meglátom. Feltételezem azért elsőre se olyan gáz legalább ezt a gatyit ütöm fel.

(#230950) Ringman válasza Kiskopika (#230949) üzenetére


Ringman
nagyúr

persze, baj nem lesz vele.

azért az év végi leértékeléseket figyeld majd :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.