Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Gondolom a név mindent elárul! Ezt a topicot arra a célra csinálom hogy kérdezgetni lehessen ami pl Modinggal vagy elektronikával kapcsolatos!
Kezdeném is:

1, Egy villogó lednek mekkora fesz kell (5mm-es) (Innen http://net-market.hu/elektroart/)

2, ha 3v Kötök ledeket párhuzamosan ill sorba akkor hogy fog változni a fesz?

3, mivel lehet zselés anyagot összeállítani (átlátszó) ilyen gagyi játékoknak az anyaga is olyan hasonló a patexhoz csak zselés..


A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#2) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

4, Hogy hívják az a cuccost ami ilyen lyukacsos cucc és abba szokták az elektronikákat beleforrasztani?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#3) T_bee válasza .::cHeKkk::. (#1) üzenetére


T_bee
aktív tag

1, asszem 2 volt kell a lednek
ha 3at teszel sorba akkor a fesz harmadolódik, ha párhuzamba a fesz marad, de az erősség harmadolódik szerintem...
3, kiszívod zselés tollakból :DD

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#4) Bazsesz válasza .::cHeKkk::. (#1) üzenetére


Bazsesz
őstag

2. ha sorba kötöd, akkor az egy fogyasztóra jutó fesz annyi része lesz, ahány fogyasztó van a kapcsolásba. (magyarul ha 5V-ra kötsz két fogyasztót. akkor 2,5-2,5)
4: azt NYÁK-nak hívják, és azt neked kell lyukasztgatni, meg kimaratni.

Üdv: B.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#5) T_bee válasza .::cHeKkk::. (#2) üzenetére


T_bee
aktív tag

NYÁK-ra gondolsz? (NYomtatott ÁramKör)

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#7) T_bee válasza Bazsesz (#4) üzenetére


T_bee
aktív tag

nem feltétlen neki kell, asszem lehet kapni olyan nyákot is, amire be vannak fúrva jukak, neked meg forr.olaj segítségével csak össze kell kötögenti a szükséges alkatrészeket

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#8) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

THX
akkor tuti 2v kell lednek ? Ha van egy 3V erőforrásom akkor mekkora ellenállás kell?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#9) L3zl13 válasza .::cHeKkk::. (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

szvsz fele akkora mint a LED ellenállása.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) And válasza .::cHeKkk::. (#8) üzenetére


And
veterán

Hi! a LED-ek nyitófeszültsége színfüggő, nagyjából: vörös/infra 1.7V, zöld: 2.2V, kék 3V. LED-eket a meredek karakterisztika miatt nem illik párhuzamosan kötni, még azonos típusokat sem. Sorba kötheted, de a tápfeszültség már egy darabnál is több legyen, mint a LED üzemi feszültsége, és soros ellenállást mindenképp tegyél a körbe. Még kék (kb. 3V-os) ledet se táplálj direkt 3V...3.3V-ról, inkább kicsivel többről, soros ellenállással!

(#11) raven10011 válasza And (#10) üzenetére


raven10011
senior tag

Miért nem lehet direktbe meghajtani pl egy kék leded 3V-ról? Ja és miért nem lehet párhuzamosan kötni két ledet?

financenewbie.com

(#12) .::cHeKkk::. válasza And (#10) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

Szvsz ugyanakkora a nyitfesz mint a sima zöldnek ez vollogó zöld,sárga,piros de nem vörös! És 3Vos gombelemról akarom működtetni! Tudnál esetleg egy kapcsolasi rajzot készíteni mert elektroban nagyon nem vagyok otthon. meg végzettségem sincs... (15 vagyok) Jah meg írd le hogy a kapcs rajzokon mi mi lécci ! Köszike

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#13) And válasza raven10011 (#11) üzenetére


And
veterán

Lehet, csak nem ''illik'', mert könnyen hazavághatja a ledet. A nyitófeszültség/áram karakterisztikájuk ugyanis igen meredek, azaz nagyon kicsiny feszültségváltozás nagyon nagy áramváltozást idézhet elő bennük az üzemi áram környezetében. Lehet pl. hogy kerek 3V-on éppen csak 1-2mA folyik rajta, azaz halványan világít, míg mondjuk 3.1V-on már meghaladná a ledre megengedett maximális áramot. Épp ezért nem szokás párhuzamosan járatni sem, ugyanis nincs két teljesen egyforma karakterisztikájú led, és mondjuk a közös áram lehet 50mA, de előfordulhat hogy míg az egyiken épp csak csordogál az áram, a másikon már túl sok folyna.

(#14) raven10011 válasza And (#13) üzenetére


raven10011
senior tag

Értem, és miért nem lehet pl 3V-ra direktbe rákötni egy 3V-os nyitófeszü ledet?

financenewbie.com

(#15) And válasza .::cHeKkk::. (#12) üzenetére


And
veterán

A villogó led megint másik eset, abba bele van integrálva a 'villogtató' kapcsolás. Azért azokhoz is lehet hogy kell soros ellenállás, de nem biztos. Sok éve sorbanálltam az alkatrészboltban, az egyik vevő pedig megkérdezte hogy vajh' miért nem működnek a villogó ledjei. Az eladó megkérdezte, hogy kötött-e velük sorba korlátozó ellenállást, mire a vevő azt mondta, hogy eszébe sem volt. Na ez végzetes volt a ledekre. Valószínűleg azért nem integrálták bele a korlátozó ellenállást (is), mert túl nagy lett volna a disszipációja (nagyon melegszik).

(#16) Bazsesz válasza T_bee (#7) üzenetére


Bazsesz
őstag

Igen, lehet kapni úgynevezett tanNYÁK-ot (nálunk így hívják), de nagyon drága.

Üdv: B.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#17) .::cHeKkk::. válasza And (#15) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

:F Köbö ilyen fejet vágtam 5x-i elolvasás után :DD Egy kapcsi rajzot akkor nem tucc adni ?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#18) And válasza raven10011 (#14) üzenetére


And
veterán

Rendben: ha pontosan_ 3V-os az a tápfesz, és a leden pontosan 3V-os nyitófeszültséghez tartozik a normál üzemi áram (mondjuk 20mA), akkor természetesen lehet. Csakhogy elég ritka az, hogy ez a két feltétel egyszerre adott, ezért igényelnek a ledek áramgenerátoros táplálást. Ez a gyakorlatban a led nyitófeszültségénél lényegesen (több V-tal) nagyobb tápfeszültséget és soros ellenállást jelent.

(#19) .::cHeKkk::. válasza Bazsesz (#16) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

Akkor akár ezt simán tok csinálni egy darab műanyagból is?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#20) raven10011 válasza And (#13) üzenetére


raven10011
senior tag

Télleg, csak most jut eszembe, nézd én mit máveltem itt szegény ledekkel: Bővebben: link Ezen belül az optikaimod-nál

Ezek biza párhuzamosan vannak kötve és már régóta tökéletesen működnek... szerencsém volt :))

financenewbie.com

(#21) raven10011 válasza .::cHeKkk::. (#19) üzenetére


raven10011
senior tag

Azt azért nem, mert a műanyag megolvad, ah megpróbálod ráforrasztani az alkatrészeket :)

financenewbie.com

(#22) T_bee válasza .::cHeKkk::. (#19) üzenetére


T_bee
aktív tag

nem egészen... olyan spec műanyag kell amin van rézréteg, azon a vonalakat bejelölöd maratásálló tussal, aztán CuCl es asszem vízbe teszed, lemaródik a fölös réz, és csak a jelült utak maradnak. megfúrod, beleteszed a cuccokat, aztán lefújod olyan zöld védőlakkal és kész
ugye milyen egyszerű? :))

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#23) And válasza raven10011 (#20) üzenetére


And
veterán

Továbbra is azt mondom: nem ''illik'', nem azt hogy nem lehet. Ha pl. 2 olyan ledet kötsz párhuzamosan, amelyekre egyenként 20mA csúcsáramot határoznak meg károsodás nélkül, és az eredő közös áram mondjuk 10mA, akkor semmi baj nem érheti azokat, legfeljebb az egyik erősebben világít mint a másik. De ha ugyanerre a párhuzamos kapcsolásra már 40mA-t engedsz, és a ledek U-I jelleggörbéje nem teljesen azonos, akkor bizony előfordulhat, hogy az áram eloszlása a ledeken nem 20-20 mA lesz, hanem pl. 15-25mA, ez pedig szépen lassan, de biztosan tönkreteszi az egyik ledet (aztán meg a másikat is, mert akkor már az összes áram azon akar elmenni). Szal' sokféleképp kötheted, de nem biztos hogy úgy korrekt lesz.

(#24) Dream


Dream
tag

Na ez egy értelmes topic!:C

Lenne egy hozzákapcsolódó topicom, hátha tudnátok segíteni...:D

Bővebben: link

Dreamcaster's Wallpaper - Workshop

(#25) Dream


Dream
tag

Ezzel a topikkal kapcsolatban kérdezném, hogy ugye a NEON és UV csövek ''Inverterről'' mennek, nemost az mennyi V-t állít elő? Mert meg kéne operálni, hogy azok is mehessenek Telefontöltőről.:DDD

[Szerkesztve]

Dreamcaster's Wallpaper - Workshop

(#26) raven10011 válasza Dream (#25) üzenetére


raven10011
senior tag

Nem akarod az egész gépet egy telefontöltőről meghajtani? :))

financenewbie.com

(#27) Dream válasza raven10011 (#26) üzenetére


Dream
tag

Miért nem jo ötlet, hogy az összes venti tápenergia nélkül működjön? Monnyuk 4 megy egy töltőről állandóan, másikról meg +5 ha fórró a talaj!:DDD

Dreamcaster's Wallpaper - Workshop

(#28) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

USB kábelben lévő kábeleknek mekkora a feszültségük?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#29) And válasza Dream (#25) üzenetére


And
veterán

1.) A fénycsövek indításához kell egy nagyobb, néhányszáz V-os feszültséglökés, azután jóval kisebb feszültséggel is világítanak. Az ilyen inverterek ennek megfelelő tápot adnak, és mint a nevük is mutatja, váltakozó- (vagy legalábbis erősen pulzáló) feszültséget állítanak elő. Szerintem a pc-hez való fénycsőinverterek is annak a tápegységéről működnek.
2.) Ezt a telefontöltő dolgot szerintem hanyagold, mert azok jó közelítéssel nem mások, mint kisteljesítményű dugasztápok. A ''töltő'' maga a telefonokban van, ez csak az ahhoz szükséges tápot adja.

(#30) And válasza .::cHeKkk::. (#28) üzenetére


And
veterán

A gépen lévő lapos USB-alj két szélső vezetéke tápfeszültség: GND (0V) ill. +5V, a kábelben ez szabványosan fekete/piros színnel jelölt. Portonként 0.5A a terhelhetősége.

(#31) Dream válasza And (#29) üzenetére


Dream
tag

Respect!;)

Dreamcaster's Wallpaper - Workshop

(#32) .::cHeKkk::. válasza And (#30) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

Na szétszedtem egyet! Arra bukkantam hogy van benne PIROS,ZÖLD,FEKET,FEHÉR és ezek be vannak vonva valami alufólia szerű anyaggal és az egészet valami vékony kábelrentgeteg vesz körbe na most akkor gondolom a piros az 5V a feket 0 ugye ? engem csak ez érdekel.

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#33) And válasza raven10011 (#20) üzenetére


And
veterán

Mellesleg az a kapcsolás teljesen korrekt (a ledek nem párhuzamosan kapcsoltak!). Csak ha valaki tényleg kipróbálja azt az ötletet, hogy ledekkel helyettesíti azokat a 200 Ohm-os ellenállatokat, na akkor lehet baj.

[Szerkesztve]

(#34) And válasza .::cHeKkk::. (#32) üzenetére


And
veterán

Így van. A zöld/fehér az a szimmetrikus adatvezeték. A pirosra meg vigyázz, ne érjen semmihez, a gép házához sem, mert az is GND / 0V.

(#35) supercow


supercow
őstag

Az a lyukacsos valami amibe beleforrasztod a bigyókat az nem véletlenül próbapanel? De lehet hogy télleg simán csak NYÁK. :D

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#36) yossarian válasza supercow (#35) üzenetére


yossarian
aktív tag

de, próbanyáknak hívják, van többféle változat, singli lukak, 2 luk egybekötve, 3 luk egybekötve.
tényleg elég drága, lomexben egy 10cmx5cm-es darab kb 250-300 forint volt.
jut eszembe, ha valaki tud jó olcsón (ingyen :D ) próbanyákot szerezni, lehet hulladék is, az szóljon bátran! :)

(#37) .::cHeKkk::. válasza And (#34) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

Mi a hiba?

Fogtam az USB kábelt szétszedtem

Pirosra forrasztottam megfelelő nagyságú ellenállást majd összeforrasztottam a led azon lábával amely a ledben egy kisebb pöcökkel végződik
A fekete kábelt a másik lábra . Minden más kábel leszigeteltem messze ezektől.
De nem világít mi a hiba?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#38) And válasza .::cHeKkk::. (#37) üzenetére


And
veterán

Mekkora volt az ellenállás, és milyen a led? Próbáltad megfordítani a ledet (ettől nem pusztulhat el, max, nem világít) ?

(#39) .::cHeKkk::. válasza And (#38) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

100 OHM
Extra erős sárga

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#40) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

A világító ventikem körbe van egy ellenállás szalag na ugyan ilyet hol lehet kapni?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#41) raven10011 válasza And (#33) üzenetére


raven10011
senior tag

Köszi, máris módosítom a szöveget a honlapon! :C

financenewbie.com

(#42) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

PS/2 kábelben lévő vezetékekben lévő feszültségek érdekelnének itt is a piros 5v fekete 0 ?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#43) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Másik kérdésem mekkor táp kell ennek?
Vagyis inkább mekkora ezeknek a felvett teljesítmény?
11db 4ledes venti
1db 12cm-es ledes venti
2 Katód

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#44) And válasza .::cHeKkk::. (#42) üzenetére


And
veterán

Itt mindent megtalálsz a csatlakozókról:
Bővebben: link

(#45) .::cHeKkk::. válasza And (#44) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y
Ilyen fejet vágtam
TE ISTEN VAGY AND :C:C:C:C:C:C:C

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#46) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

HOL lehet szigetelő valkamit kapni :DD Az a valami az a bigyó ami olyan gumi izé:DD Olyan mint a bicikli szelepcső

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#47) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

hi
igaz ez nem modding de azt szeretném megkérdezni hogy ti az alaplap tartó kis csavarokra miután ráraktatok az alaplapot a az alaplaptartó izébe becsavarozandó csavar alá raktok valami alátétet for example parafát?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#48) .::cHeKkk::. válasza kíváncsi (#47) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

Én nem szoktam...

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#49) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Az alaplapra hogy tudom bekötni az usb-t ami ki van vezetve a házam elejébe? Melyik pinekre kell kötni? Ha lehet valaki egy képet tudna adni?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#50) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

hi!

mondjátok már meg légyszi, hogy modoláshoz való neon az miről kapja az áramot. normál tápcsatlakozóról?
előre is kösz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.