Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200751) fulton


fulton
addikt

Láncra mit ajánlanatok kenésre? Milyen olajt vagy zsirt..vagy olvastam valami teflonos waxos dolgokról. Fogaskerékre szoktatok valamit fujni?

[ Szerkesztve ]

(#200752) -=RelakS=- válasza fulton (#200751) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Squirt :)
Waxos történet, egyszerű adagolással. Többet nem kell zsírtalanítani a láncot, csak újrakenésnél valami erősebb kefével lepucolni. Időközönként a kinyomott "gyurmát" nem árt leszedni.

Itthon nem tudom, hogy mennyire elérhető, bike-discount-ról lehet rendelni

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#200753) maximilian4


maximilian4
addikt

Szarul nézett ki a full rival szetthez az fsa hajtómű, így feldobtam egy rivalt oda is. Így már teljes a szett.
Bár közben megtetszett egy 2017-es supersix evo disc…vissza kell fognom magam. :DD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#200754) rétisün válasza parkr (#200749) üzenetére


rétisün
veterán

az egyik bringán Profile Design kormány van, arra pont passzolna. azon is kezdi megadni magát a Lizard :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#200755) cibus válasza lsebestyen (#200745) üzenetére


cibus
aktív tag

És milyen nyergeket tudtok ajánlani, amire esetleg MAJD megérné cserélni? :) Csak hogy rá tudjak nézni, meg hogy kb mennyi

(#200756) SpaceJam válasza maximilian4 (#200753) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Szép! A magasságomhoz hozzászoktam az évtizedek alatt, de ilyenkor mindig rohadtul tud idegesíteni, hogy nektek gyártják ezeket a cuccokat és még ha pénzem lenne rá, akkor se tudok egyszerűen bringát vásárolni. :(

neszetools.hu ● pc360.hu

(#200757) Mezga Aladár válasza SpaceJam (#200756) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen magas vagy?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#200758) maximilian4


maximilian4
addikt

Hogy hogy? Biztos találsz bármilyen bringát a te magasságodhoz is. Most már minden magassághoz gyártanak minden modellt.

Maxi

(#200759) xy.zsolt válasza lsebestyen (#200745) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem kevés, de az átlagfelhasználó nem is teker 90cad-on :N 36-11, 70cad-on az 29kmh.....nekik ez max csak lejtőn kevés....ott majd csak gurul :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#200760) bardi válasza maximilian4 (#200758) üzenetére


bardi
aktív tag

Monti fronton annyira rámentek a rövid nyeregcső, hosszú dropperra, hogy vannak vázak, amibe már én is alig találnék kellően hosszú nyeregcsövet (dropper), hogy tudjam tekerni. 1 méteres lábbal teljesen reménytelen, na meg az a váz el fog törni egy idő után, ha 35 centi lóg ki a nyeregcsőből, mert úgy jó ülve...

'92 Honda VFR 750

(#200761) koxkids


koxkids
őstag

Van esetleg valakinél bármi hír arról, hogy a 2022-es Cube kerékpárok mikor kerülnek a haza boltokba? :)
Kimondottan engem az SL Road PRO érdekelne..

(#200762) xy.zsolt válasza koxkids (#200761) üzenetére


xy.zsolt
őstag

a sablont már elkezdték gyártani a vázhoz ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#200763) Beri válasza Friczy (#200730) üzenetére


Beri
addikt

Köszi, akkor elengedem a patkóféket!
Közben kiszedtem a fékpofákat, hátha több kiderül, és hát sima R55C4 shimanok vannak bent :D
Azért gondoltam, hogy valami más lehet, mert valahogy mindenhol 72mm-es shimano gumikat láttam, ahogy nézelődtem (pl. SwissStop RXplus). Nem tudom, mekkora a különbség a gumik között, de így, hogy gyakorlatilag bármelyik országúti shimano-kompatibilis működik nálam, talán egy SwissStop FlashPro lesz a megoldás, vagy valami hasonló. Érzésre a mostaniakkal is inkább csak az a baj, hogy öregek lehetnek és már kikeményedtek.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#200764) tisn válasza koxkids (#200761) üzenetére


tisn
addikt

most a szine is jo, nekem is ez kellene. de valszeg a decas lesz, az csak 290k, meg ha latszik is azon a sporolas par cuccban.

(#200765) koxkids válasza tisn (#200764) üzenetére


koxkids
őstag

Én is nézegettem az RC520-t, de nekem a hybrid fékrendszer annyira nem jön át.
Igaz, sosem használtam még ilyet, de a teljesen hidrualikus lehet jobb..

(#200766) -=RelakS=- válasza Beri (#200763) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Úgy látom, hogy ennyi, problem solved :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#200767) Beri válasza -=RelakS=- (#200766) üzenetére


Beri
addikt

Tanulság: mindent szét kell szedni, mielőtt gondolkodni kezd az ember :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#200768) tisn válasza koxkids (#200765) üzenetére


tisn
addikt

meg csak V fekem volt. a gyereknek legolcsobb decas montin mecha tarcsa van, 1.5 eve birja egy 13 eves kamaszgyerek uti vagja. nekem szerintem jo lesz a hibrid, csak annyi kell, hogy fogjon, vigyazok ra :) igy is a lelektani hatar (150k) felett van boven, nem ez az elsodleges sportom, bar evi 3-5k tekerek.

de a cube meg rohadtul tetszik :)

(#200769) Beri válasza tisn (#200768) üzenetére


Beri
addikt

Bármilyen fékkel meg lehet állni, de egy olajosat nagyon más érzés használni. Gondolj bele, hány évig fogod használni azt a biciklit sokkal nagyobb örömmel, ha nem húzogatsz bovdent ;)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#200770) tisn válasza Beri (#200769) üzenetére


tisn
addikt

meg mennyivel jobb karbonvazon ulni :) meg nem 105-el valtani, hanem kuplungos elektromos ultegraval :) aztan mar el is adtam a hazat, asszonyt, gyereket, mindent is a bicajert ;]

de amugy igazad van, kulsore is jobban tetszik.

(#200771) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Csurgókő vízesés, Medveland.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#200772) SpaceJam válasza Mezga Aladár (#200757) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

+ maximilian4

203 cm, de amúgy itt van a teljes nyűgöm.

2 bringa kéne: egy 300 körüli városi akármi, aztán egy komolyabb monti, de az 3x-os árkategória alám. Egy ausztriai és egy angliai bringaboltos barátomat is megkerestem, de egyikőjük se tudott a legyalult piac miatt bármit ígérni, csak kaptam ezt a remek táblázatot.

A táblázat alapján úgy tűnik, hogy csak a kategóriánkénti első három helyezett játszhat esetemben.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#200773) FőDudu válasza Hasaggymeg (#200633) üzenetére


FőDudu
addikt

Asszonynak epp tegnap hoztam el egy Deore szettes Giant Liv Rove 1DD-t.

Elottem levo pasi 4.5x annyit fizetett mint en - valami durva pedelec plusz sisak plusz valami lapos akarmikbol allo ABUS lakat plusz kulacstarto, kickstand, stb.

Pedig az asszony bringaja is jofajta. Kezdo bringasnak kb a legjobb.
Kerdeztem boltost - szerinte 50/50% a hagyomanyos es a pedelec eladasi aranya.

FőDudu

(#200774) FőDudu válasza Beri (#200769) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem mikor a bringamat vettem a boltos szolt, hogy inkabb hanyagoljam a tarcsat elol.
Medve nagysagu vagyok, siman elcsavarna a villat a tarcsa egy komolyabb fekezesnel.

Igy a 0 perces Giant XTC-rol lekerult a tarcsa, valamit kapott eros pedalokat is.
A tobbi birja. Mar 15 eve.. Most esek neki felujitani.

FőDudu

(#200775) FőDudu válasza Hasaggymeg (#200771) üzenetére


FőDudu
addikt

Pofas bringa, szepen elrejtettek a bovdeneket/csoveket.

FőDudu

(#200776) balintbaba válasza rétisün (#200746) üzenetére


balintbaba
tag

Érdekes, mikor ráfogsz érezni is lehet vagy csak esztétikai a hiba? Nekem most Lizard Skins 3.2 van fenn, 3 ezer kilométer után nem nagyon látok rajta kopást, két helyen viszont elcsúszott egymáson a bandázs ahol sokat fogom a kormányt. Lehet rosszul raktam fel, vagy csak azért, mert egyszer már visszafejtettem róla fékváltókar állítás miatt.

Amúgy a legnagyobb szívás a kormánydugó begyötörése, végül két emberes meló volt. :D Nekem a kövi bandázsom is ilyen lesz vagy valami más, ami hasonlóan vastag, nagyon nagyot dob a kényelmen. :K

(#200777) Musaka válasza cibus (#200755) üzenetére


Musaka
senior tag

Nyár elején ugyan így jártam mint Te. Sok év kihagyás után bringa. 200 méter múlva szúró fájdalom a ...

Ezt vettem rá. Nekem bevált. Ismétlem nekem.

(#200778) rétisün válasza balintbaba (#200776) üzenetére


rétisün
veterán

érezni is lehet, hámlik le a színes réteg, alatta más az anyaga.

aztán simán lehet, hogy valami keleti hamis csoda, ebay-ről vettem, sajna az ilyen camo színek az európai webshopokból kikoptak.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#200779) jjeahh válasza Hasaggymeg (#200771) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Visszajöttél? :D De rég voltam arra... [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#200780) nemeth989 válasza maximilian4 (#200753) üzenetére


nemeth989
senior tag

Én is nagyon szemezek ezekkel a Cannondalekkel, van fent 2 evo is.
Mondjuk én nem akarok beleszólni, csak azt nem értem ez egy endurance gép, magas fejcsővel, érdekes ez a stucni is. Miért nem egy sportosabb geos gépet választottál? Mondjuk szerintem a Cannondale pont ilyen gép lenne.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#200781) Mezga Aladár válasza FőDudu (#200774) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

boltos szolt, hogy inkabb hanyagoljam a tarcsat elol.
Medve nagysagu vagyok, siman elcsavarna a villat a tarcsa egy komolyabb fekezesnel.

Ez mekkora marhaság!! :D 110+ kg a súlyom, időnként 60/70 km/h sebességről fékezek le. Semmi deformáció nincs. Hidraulikus tárcsafék.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#200782) lsebestyen válasza Mezga Aladár (#200781) üzenetére


lsebestyen
addikt

Gondolom az sem mindegy milyen villa.

(#200783) Beri válasza tisn (#200770) üzenetére


Beri
addikt

Igen, tényleg nagyon más élmény egy karbon váz, de ha telós MTB-ről van szó, én nem erőltetném, mindegy, milyen árkategória. A 105 és az ultegra között meg nincs akkora különbség minőségérzetben (most a bovdenesekre gondolok), mint a full olajos és a hibrid tárcsafék között. Oké, ha karbon a kar, meg elektromos a váltó, az nyilván más, de egy olyan szett árából veszel legalább 2 olyan biciklit, amilyet nézegetsz :DDD (2x12s DA van vagy 3500 eur powermeter nélkül)

FőDudu
Nem tudom, milyen nehéz vagy, de elég vészjóslóan hangzik, hogy a boltos attól tart, elhajlik a villa :Y
Szerintem csak túloz a pali

eladó Aromamizer RDTA V1

(#200784) xy.zsolt válasza balintbaba (#200776) üzenetére


xy.zsolt
őstag

PRO-> bandázsom 20ezer km és 2.5éve bírja.....nem lazult, tapad mint állat és jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#200785) Mezga Aladár válasza lsebestyen (#200782) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam karbon.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#200786) FőDudu válasza Mezga Aladár (#200781) üzenetére


FőDudu
addikt

En meg nalad is kb 50%-al nagyobb vagyok... ;)
MTB bajnok volt az urge - neki elhiszem, hogy tudja mit bir egy bringa...

Amugy Rockshox Duke XC a villa.

FőDudu

(#200787) FőDudu válasza Beri (#200783) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem elhajlik. Elcsavarodik.
A tarcsafek csak az egyik oldalon van - nem a V fekhez hasonloan kozepen van a fekezesbol eredo ero hatas.

Feloldalasan lesz, hiszen a tarcsa csak az egyik villat fesziti a fekezes soran.
Nem tudom mi igaz belole - nekem nem volt gond V fekkel hasznalni a bringat.

FőDudu

(#200788) Mezga Aladár válasza FőDudu (#200786) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

160/170 kg az már speckó bringát feltételez.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#200789) lsebestyen válasza Mezga Aladár (#200785) üzenetére


lsebestyen
addikt

(#200790) ivana válasza Mezga Aladár (#200781) üzenetére


ivana
Ármester

15 éve simán jogos, akkor nem olyan villák voltak, mint most.

(#200791) balintbaba válasza xy.zsolt (#200784) üzenetére


balintbaba
tag

Volt PRO bandázsom, ég és föld a kettő. Ez a LizardSkins is valószínűleg tapadna, csak túl kicsire hagytam az átfedést, mikor visszaraktam. Én tényleg mindenkinek ajánlom, hogy próbáljon ki egyszer egy drágább kormányszalagot, ár-érték arányban talán nincs is jobb fejlesztés egy országútin.

(#200792) maximilian4 válasza nemeth989 (#200780) üzenetére


maximilian4
addikt

Endurance gépet akartam, viszont időközben megfogant a gondolat agresszívebb bicaj után. De ez még mindig nem tuti, mert ez egy baromi jó bicaj. A meredekebb stucni épp a magasabb fejcsövet igyekszik valamennyire ellensúlyozni, így, plusz a hézagolók nélkül egyébként érezhetően haladósabb a bringa. Pontosan ezért nem is vagyok benne biztos hogy kell-e nekem más. Ráadásul a használt bringa vásárlás mindig rizikós. Ezzel szerencsém volt, gyakorlatilag szalonállapotú a speci, viszont benne van a pakliban hogy a köviel kevésbé leszek szerencsés.

Maxi

(#200793) nmate91 válasza lsebestyen (#200789) üzenetére


nmate91
tag

Ja, csúcsminőségű karbon, egy Santa Cruz enduroból. De nem a középkategóriás gépeken eladott karbon.

(#200794) Ringman válasza balintbaba (#200791) üzenetére


Ringman
nagyúr

A nuroad pron kb 30€-s supacaz bandazs (oilslick) van gyárilag, az is 3 mm-es. Ennél vastagabb/puhább van amúgy?

(#200795) rétisün


rétisün
veterán

nézem azt a videót, Sagan bringáját építi a szerelő. hidraulikus tárcsafékkel, de.....vajon azt a tárcsát/betéteket használja, amit már korábban bekoptatott, vagy elég a versenyen pár fékezés, és már jó is a vadiúj betét, fog, ahogy kell? :F vagy mondjuk bemelegítéskor görgőn bekoptatják? (ez tűnik a legvalószínűbbnek :U )

(lehet, hogy ezt rajtam kívül mindenki tudja, meg másnak ilyen apróság eszébe se jut, csak kíváncsi vagyok...)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#200796) Hasaggymeg válasza rétisün (#200795) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kétlem, hogy frissen összerakott kerékpárral indulna egy profi a versenyre, biztos több próbakör után lesz behethető. :F

jjeahh... hazajárok :DDD idén kivételesen 2x. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#200797) Beri válasza Ringman (#200794) üzenetére


Beri
addikt

Láttam olyat túrásoknál, hogy kétszer tekerik be a kormányt. Az nem opció?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#200798) Beri válasza FőDudu (#200786) üzenetére


Beri
addikt

Ja, nem tudtam, hogy annyira nehéz vagy. Így már érthető. Mi a hivatalos adat max terhelhetőségre a biciklidnél?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#200799) fulton


fulton
addikt

Srácok szeretném a véleményetek kérni. Holnap megyek vissza a bringa boltba, cserélni fogaskoszorút (lehet) 11-32 hoztam el de lehet 11-28 nál maradok. Az a 32 fog tök felesleges lesz nekem. Ma pl tekertem hídra fel, 28-28 as áttéten, és simán jó volt.
Meg veszek pedált.

-Viszont nálam van az első váltó is ami egy
Altus m370-6 66-69 fokos. Szerintetek ez menniyre felel meg az Alivio t4060 integrált hajtómű mellé?
Egyébként lemértem és hiába trekking a kerékpárom, én olyan 67 fokot mértem láncvillaszögnek. (ez mennyire mérvadó, mennyire "kell" hogy jó legyen ez a mutató az első váltónál?)

(#200800) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Fékbetétet szeretnék venni a Shimano MT200-as tárcsafékemhez. Kicsit el vagyok veszve ezen a téren, mire kell figyelni, mi az ajánlott?
Shimanotol különböző márkát is lehet venni hozzá? Van valami univerzális kompatibilitási táblázat valamerre? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.