Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201051) fulton


fulton
addikt

Volt már köztetek olyan akinek menet közben szált el kerék? Durva defekt pl. Mi lett belőle?

[ Szerkesztve ]

(#201052) itouchfan


itouchfan
senior tag

Amatőr kérdésem lenne: szeretnék az outi/cx bringámba egy második kerékszettet. Minden stimmel azzal amit kinéztem, de az egyik, ami van, annál a féktárcsa 6 csavaros felfogatású, az újnál meg centerlockos lenne. Ez nem probléma ugye?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#201053) rétisün válasza itouchfan (#201052) üzenetére


rétisün
veterán

nem, kell hozzá centerlock adapter, azzal rá tudod tenni a 6 csavaros tárcsát.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#201054) itouchfan válasza rétisün (#201053) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszönöm, értem, viszont párhuzamosan szeretném használni a két kerékszettet, az egyiken CX-es külső lenne (ami jobb ide a Jánoshegyi meg környékbeli remek utakra, meg lightos földutakon el tudom kerülni a durva forgalmat), ha meg outizás van akkor az új kerékszett menne fel outi külsőkkel. Szóval ez esetben gondolom csak az új kerékre centerlockos tárcsát kell venni.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#201055) venember83 válasza Toobee (#201040) üzenetére


venember83
nagyúr

T-bike has nothing to do with Commencal, just a company that buys our bikes online like everyone else and resells them. Nothing else.

Ez pontosan így működik, nulla múlttal is forgalmazóvá válhat egy kft, nincs ebben semmiféle felelősségvállalás az anyacég felől, ők adnak bringát, hogy a viszonteladó értékesítse a végfelhasználónak, ennyi. Nem tehetők felelőssé az adott társaság adócsalásáért, ügyfélkárosításáért vagy bármi másért. A bringagyártónak az érdeke az, hogy minél több kiskereskedője/viszonteladója legyen, nem várható el, hogy felelősséget vállaljanak ezekért, hisz jogilag más entitásról van szó. Ahogy fent is írták, volt Opel kereskedő Magyarországon, aki a pénzeket lenyúlta, de autót nem rendelt meg/adott. Ettől még az Opel nem volt felelős. Sajnos ez a helyzet.

(#201056) rétisün válasza itouchfan (#201054) üzenetére


rétisün
veterán

ha amúgy is kell hozzá venned tárcsát, akkor persze, észszerűbb centerlockost venni, akkor nem kell adapter. nem tudom, miért gondoltam,hogy a mostani tárcsát tennéd át :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#201057) itouchfan válasza rétisün (#201056) üzenetére


itouchfan
senior tag

Rendben, köszönöm szépen! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#201058) Hasaggymeg válasza venember83 (#201055) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jogilag lehet így van, de mivel a fia a cég reklámarca, és ezt ők biztosan tudták, valamiféle erkölcsi, etikai vetülete (szerencsére) biztos van ennek a történetnek, ami végül legalább részleges jóvátételre ösztönözheti a céget jó hírneve megőrzése végett. 🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201059) zsocy válasza fulton (#201051) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem volt első kerékben durrdefektem kb 2 hete, a belső 10 centi hosszan szétrobbant, akkorát szólt (8 bar, outi) hogy a mögöttem jövő motoros is megkérdezte mi volt ez. A kerék azonnal leeresztett, én meg gyorsan megálltam, pár métert gurulhattam csak a felnin. Szerencsére már a strandpapucsból is kicsatolva lépek ki, így nem estem el, és szerencse az is hogy már lassultam egy kereszteződés miatt, mert előtte 45 km/h felett jöhettem a dombról lefelé. A felnin alig látszik a dolog, de picit azért megkarcolódott, a külső megúszta, a belsőt kicseréltem az út szélén, más nem lett belőle.
Ja, még egy tanúlság lett belőle, nem veszek többet extralight belsőt 101 kilóhoz, ennyit nem ér az egész. Most jó vastag Decás belsők vannak bent, ezek szerintem jobban fogják bírni. Az extralight belső élt 27 km-t, lol.

(#201060) fulton válasza zsocy (#201059) üzenetére


fulton
addikt

Igen, pont erre voltam kíváncsi mi van ha pl sebességnél kapunk egy ilyet.
Akkor hálisten épen megúsztad :)
Közben tanulmányozom a dolgokat, és azt olvasom hogy iyen 6-7-8 bárnál a defekt álló folyadékot nem javasolják , magyarul kuka.

(#201061) balintbaba válasza zsocy (#201059) üzenetére


balintbaba
tag

Uhh, az a 8 bar kemény azért a 100 kilóhoz is. :D Milyen széles külsőkkel mész? Rakhatnánk egyébként valami közöset is a Velencei-tó környékén a fórumról, ha kell szívesen vezetek, de sietni sem kell. ;]

(#201062) 6030D válasza Hasaggymeg (#201058) üzenetére


6030D
Ármester

Kérdés, hogy a fiát hogy képviseli a gyár. Ha ad neki bringát, szervízt, pénzt, akkor érdekelné. Ha csak engedélyt kértek, hogy a mezén lehessen, akkor pont lesz@rják. Szerinted ha én adót csalok, akkor fizet valakinek a Merida? Pedig ott van a mezemen. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201063) xy.zsolt válasza zsocy (#201059) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én is ultralight után vettem dekásat....olyan vastagnak éreztem az ultra után, hogy szingónak is lehetne használni :D Az én ultráim 3-3500km-t bírtak....(maxxis)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#201064) zsocy válasza fulton (#201060) üzenetére


zsocy
őstag

Megúsztam, és ami fontosabb, a bringa meg az új kerékszett is megúszta :DDD
Óriási mák volt hogy tényleg nem mentem már gyorsan amikor durrant, megnéztem Garmin Connecten, 35-ről kezdtem lassítani, 14 az utolsó érték a 0 előtt, valahol ott lehetett a pukk.

balintbaba, sosem nyomom fel 8 barra, de a srác akitől a kerékszettet vettem, és aki szereli a bringáim meggyőzött hogy bírja az, ő is mindig annyin megy. Na igen, csak ő 20 kilóval könnyebb nálam :)
Most 25-ös Pirellik PZero-k vannak fent, amik egyébként nagyon jó gumik, kibírták ezt is, és utána a hazavergődést is 3 bar körül, félig laposan.
Közös tekerés majdnem megvolt, egyszer szerintem megelőztél már, én nagyjából a komfortom tetején tekertem Dinyés és Pákozd közt 30 körül, te meg kb. állva hagytál azzal a rózsaszín rombolóddal.
Úgy érzem csak visszafognálak, és senkinek sem rontanám el a tekerését azért mert dagadt vagyok :) Aztán lehet egyszer összeszedem a bátorságom és beállok mögéd.

(#201065) XZoli


XZoli
aktív tag

most hogy meg van a váltó egy kicsit nézegettem, ki volt az a hülye aki a váltógörgőket műanyagból tervezte meg, tervezet elavulás

Giant válótartó fül

Mi kerül ezen 9000Ft-ba? Tudom örüljek hogy kapható :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#201066) Hasaggymeg válasza 6030D (#201062) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom milyen kapcsolat van köztük, de Toobee mintha azt mondta volna, hogy hivatalos versenyzőjük. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201067) venember83 válasza Hasaggymeg (#201058) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha nem vb-menő a srác, kiteszik a szűrét, s kész, ezzel elintézték az egészet.

Sajnálom, hogy ennyire negatív álláspontot kell képviselnem, de félek, túl sokat feltételeztek a gyártó részéről. Pénzről van szó, ők pedig egy gazdasági társaság, amelyik profitra törekszik. Most akkor mindegyik károsultnak vissza fogja fizetni az előleget, netán komplett bringával szolgál? Nagyon valószínűtlennek gondolom én ezt, még ha jóleső érzés is kapna el, ha így történne, de egy gazdasági társaságot nem morális indokok vezérelnek.

(#201068) bringasisti válasza XZoli (#201065) üzenetére


bringasisti
őstag

Gramm mánia

BENEFON DELTA--------N8

(#201069) Runner_fxr válasza itouchfan (#201011) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ennek egy szava sem igaz! Ezt szerintem csak azért írta ki, hogy időt nyerjen! Az ilyen ember csak abból ért ha félholtra verik, vagy a rendőrök rárúgják az ajtót és a nyakára térdelnek!

(#201070) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Létezik olyan mobilos alkalmazás ami terepen használható navigációt tartalmaz? Nem igazán használtam még ilyet, de ma lehet szükségem lesz rá.

(#201071) SpaceJam válasza Runner_fxr (#201070) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Az OsmAnd rémlik régebbről, hogy az OpenStreetMap alapú és van szintvonalazós meg turistatérkép layer-e, meg még ki tudja milyen kiegészítője. Az ingyenes verziónak limitált a 2 hetente frissíthető térképek mennyisége, de össze lehet legózni benne a dolgokat. A navigációról részéről nem tudok, meg szerintem ilyet senki se vállal, főleg nem világszinten.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#201072) sepyi válasza lsebestyen (#201022) üzenetére


sepyi
aktív tag

Balatonboglár, Kaposvár, körbe Deseda, vissza az új 67-es mellett van kitáblázott kerékpárút Szemesig. A kerékpárút Szemesig tökéletes. Sok helyen a régi 67-es, ahol nincs ott új építésű aszfaltozott mezőgazdasági út. Széles jó minőségű 3-4m. Lehet haladni, sok az országútis, kultúrált népség használja

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#201073) eddie1978 válasza Runner_fxr (#201070) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Osmand vagy Komoot. Én személy szerint az Osmand alkalmazást használom. Inkább csak papír térkép helyett. Van rajta turistaút réteg is kerékpár utakkal. Tervezni is szoktam vele ritkán.
Osmand biztosan teljesen offline. Komoot is tud offline térképet kezelni ha jól tudom. A tervezéshez lehet kell net kapcsolat, ezt meg kell nézni.

más
Kormánycsapágy gondom van. Integrált kormánycsapágy. A felső 1 1/4” egy váz a bepréselt 1,5” adapter perselyben van laza illesztéssel. Nos ez kattanik felül impulzus szerű terhelésnél. Hiába húzom meg. Most kicseréltem a komplett csapágyat és beragasztottam a felsőt Loctite 638 csapágyragasztóval. Kipróbálni még nem tudtam, mert meghalt a di2 akkum a bringában.
Miért van a felső csapágynál laza illesztés? Itt 0,16mm átmérő különbséget mértem. A csapágy külső gyűrűje kúpos alul és a vázba préselt gyűrű is az. Amennyiben a mostani ragasztott csapágy is el kezd mozogni, csináltatok egy átmeneti illesztésre tűrt gyűrűt a laza helyett. Az a baj szerintem, hogy a csapágyak előfeszítéséhez szükséges erő kevés ahhoz, hogy a kúpos felületeket kellő erővel összeszorítsa. Emiatt idővel megmozdul a csapágy. Ennek az eredménye a villanyakon is kimérhető. 0,06mm kopás van amiatt, hogy mozog a csapágy és vele együtt a műanyag persely is ami a csapágy és a villaszár között van.

Mi a véleményed? Jó irány a ragasztás vagy a persely gyártás?

[ Szerkesztve ]

(#201074) Beri válasza XZoli (#201065) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem ennél sokkal nagyobb baj, hogy még mindig az elemeknek kitett, olajos lánccal hajtjuk a biciklit.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#201075) Toobee válasza Beri (#201074) üzenetére


Toobee
veterán

Pinion, én nagyon szívesen vennék egy Zerode Katipo-t, csak picit húzós. Gates szíjhajtással persze, szerintem sem a legjobb megoldás a láncváltó.

https://barbieripnk.hu/

(#201076) -=RelakS=- válasza XZoli (#201065) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Shimano sem fém váltógörgőket ad.
Mikor mondtam a bringaboltban, hogy vettem kínai fém görgőket, akkor azt mondták, majd jól fog csörögni :D (spoiler: nem csörögnek)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#201077) mobal válasza Runner_fxr (#201069) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Lehet készül a tárgyalásra és enyhítő körülmény miatt tett jó szándék.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#201078) mobal


mobal
MODERÁTOR

Most 26x2.1-es gumik vannak. Van értelme hátra 2.25 széles köpenyt rakni? Schwalbe Smart Sam.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#201079) Toobee válasza Runner_fxr (#201069) üzenetére


Toobee
veterán

Persze, nekem már a DH OB utáni nap azt mondta intézi a hitelt, meg eladta a lakóautót is, amit soha meg se hirdetett. Meg hogy képzeljem el, ma már uzsorástól se egyszerű pénzhez jutni. Kamu az egész, de ebbe nagyon belenyúlt. Azt sajnálom, hogy nem borítottam már júniusban a bilit.

https://barbieripnk.hu/

(#201080) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#201070) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet majd térdét csapkodva fog itt mindenki röhögni, de engem a Merretekerjek már még Erdélyben is elvezetett a rengetegben. Itthon számítógépen megtervezem, a linket elmentem és mobilon nyitva rátesz a térképre ahogy mozgok. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201081) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!
Sachs gyártmányú 3 sebességes Torpedo agyváltóhoz roppantógyűrűt hol lehet szerezni?
Esetleg ez jó-e?
[link]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#201082) bardi válasza Runner_fxr (#201070) üzenetére


bardi
aktív tag

Locus maps lomaps magyar térképpel. Amiket próbáltam, messze a legjobb, pilisben szinte minden turistaút és erdészeti út is rajta van.

'92 Honda VFR 750

(#201083) jjeahh válasza mobal (#201078) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Terepen használod? Akkor igen, de ne csak hátra, elöl jobban kell a tapadás, hátul meg inkább a gördülési ellenállás kell kisebb legyen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#201084) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#201080) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

... az, hogy aztán ezeket nem látja senki viszont a Strava-n mert időhiány és Zasszonytöbblet miatt sosem járom be, már más tál tészta. 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201085) MPowerPH válasza jjeahh (#201018) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi az eszrevetelt, utan neztem en is. :R Jo lenne egy AM/Enduro -t keriteni, 27,5", karbon. A hajtas es a fek annyira nem is erdekes, azt en megsetupolom. De most nincs kedvem kulon vazat vadaszni, kereket epiteni, meg rugos tagot, elso villat nezni.
Mecsekben keves lett a mostani, szeretnek vegre egyel feljebb lepni, csak aggodok a lockout hiabya miatt.
Bringaarak is felmentek, elkernek 400k -t egy karbon vazert, es akkor meg nincs hozza semmim. De ha sikerulne egy jobb vazas bringat loni, azt mar szepen tudom modositgatni. Elore nekem kell a 2db lanctanyer, kulonben nem lesz meg a tempom. Ha lehetne, atdobnam az egesz XTR hajtasomat, az meg 3x10 -es.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#201086) Major Lion válasza Runner_fxr (#201070) üzenetére


Major Lion
senior tag

komoot

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#201087) maximilian4


maximilian4
addikt

Valaki nem tudja esetleg ezeket a méreteket?

sram rival 22 (2020) bb30 tengelyhosszúság (mm)?
fsa gossamer 386 evo tengelyhosszúság (mm)?

Maxi

(#201088) vendingo


vendingo
veterán

Üdv.
Gondolkodok egy SS vételén. Városban nem hiszem, hogy gond lenne a gyári 18/44 foggal, de érdeklődnék, hogy egy balcsi, fertő kör mennyire teljesíthető ilyen paraméterekkel?
Unom, hogy a fullos bringákat nem tudom szerelni, illetve a helyi szervizek sincsenek toppon. Most is összecseszték a bringa fényezését, ráadásul nem is tudták megcsinálni. Nekem kellett befejezni ami nekik nem ment.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#201089) SpaceJam válasza vendingo (#201088) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A Balaton-kör nem nagyon, bőven van emelkedő még akkor is, ha a főutak felé kerülsz az északi oldalon. Az SS egy alföldi városon kívül használhatatlan, de azon belül sincs sok értelme. Amit megspórolsz a súlyon, azt elcseszed a térdeden... stílusos porckoptatás.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#201090) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#201087) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem 2 méret van a néhány ritka kivételtől eltekintve? 68 és 73mm csapágyházba való? A tengely az a hajtóműé a középcsapágynak meg csak egy védőcsöve van, a tulajdonképpeni tengelyhosszt, vagyis láncvonalat a néhány hézagológyűrűvel állítod... legalábbis a Shimanonál. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201091) maximilian4 válasza Hasaggymeg (#201090) üzenetére


maximilian4
addikt

Én is így sejtem. Csupán csak arra próbálok rájönni mit rontottam el. A tengely hosszúságra azért kennék kíváncsi, mert ha azonosak, akkor ugyanazokkal az adapterekkel, hézagolókkal jónak kellene lennie a dolognak. :F Amúgy tán az fsa-nak 86,5 mm volt. Ha hazaérek megmérem a sram-ot. Neten nem találtam. Még nyaralok, de még ilyenkor is ezen idegeskedek. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#201092) eddie1978 válasza vendingo (#201088) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Szerintem ok. Nekem is ez az áttétel van. Tegnap mentem egy Fehérvár-Mór kört mert az űr technika éppen beszart. Abban a 72km-ben volt 329m szint. Pár állva mászós résztől eltekintve simán ment. Ezzel tekertem már Balaton kört is. Nem volt gond.

(#201093) Ringman válasza vendingo (#201088) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ha ettől tartasz, inkább egy tarcsa/felnifekes alfine/nexus8-as agyvaltos biciklit nézz, decaban elops speed 920 ilyen.

Az agyvaltot elég evente v 4000 km-enkent szervizelni.

Roller féket nem ajánlom, mert baromi nehéz.

(#201094) FőDudu


FőDudu
addikt

Meg mindig a hajtokarbol probalom kitekerni a pedalt. Mar 30 centis erokarral dolgozok, de nem megy. Nem akarom elnyalatni a benne levo imbusz reszt. Nagyon osszegyogyult.

15 eve egyben van - Truvativ pedal a Raceface alu hajtokarban.
Csavar lazitoval mar napok ota etetem, semmi eredmeny.

Arra gondoltam, esetleg nemi finom melegites talan segitene.
Hotagulasi egyutthato.

Ha jol gondolom, akkor az alu hotagulasa nagyobb, igy melegitve kevesbe fogja szoritani az acel pedal tenyelyt es talan konnyebben ki tudom tekerni.

A kerdesem: hogyan melegitenetek?A hajtokar fekete, valoszinuleg festett.
Nem szivesen egetnem le rola a festeket. Komolyabb hajszaritoval? (holegfuvo nincs itthon).
Netan locsoljak ra forro vizet (pedalt nem belemeritve)?

Vagy kapjam ki az egesz hajtomuvet, fogjam az imbusz krovat a satuba es tekerjem a hajtokart?

FőDudu

(#201095) FőDudu válasza MPowerPH (#201085) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyetertek. Nejemnek talaltunk egy passzolo Trek bringat - kilencszaz Euro korul (Trek 21 x-Caliber 7 M BL/GY) - magyar oldalon majdnem 400K. Szuper kis bringa volt.

Le volt foglalva, elvittek. Nem tudott volna masik ilyet rendelni.
Meg amugy is vekony kerekut kerestunk (trekking szerut), igy gumi csere kellett volna egybol.

Aztan talaltunk helyette Giant-et, igy mar mindharmunknak Giant van.
Nekem az oreg XTC (2005), gyereknek uj Talon, nejemnek uj Liv Rove.
Csak az enyemet kene rendbe rakni, de bringasnak nincs sok ideje oreg geppel bibelodni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#201096) Hasaggymeg válasza FőDudu (#201094) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Melegítés jó ötlet, de a forró víz ~100°C foka félő kevés lesz, az alu meg nagyon vezeti a hőt, így nehéz adott pontban melegíteni... ugyanakkor óvatosan meglehet úgy melegíteni, hogy a festés se sérüljön és közben próbálni satuban. Én vizes rongyot tekernék föléje vagy 5-8cm-re és úgy melegíteném távolról, hogy a láng ne érje csak pillanatokig, közben próbálgatnám kitekerni satuban. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#201097) Beri válasza FőDudu (#201094) üzenetére


Beri
addikt

Olyan meleget hőlégfúvóval sem csinálsz, ami segítene levenni. Ne az imbusszal fogd, hanem tegyél rá egy (gondolom) 15ös kulcsot és le fog az jönni.

Hasaggymeg
A 100 fok feletti vizes rongyot hogy hozod össze?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#201098) bringasisti válasza -=RelakS=- (#201076) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért műanyag mert nem kell csapágyazni és század annyiba kerül mint a golyoscsapággyal szerelt forgácsolt aluminiun kínai ami volt a két darab vagy kétezer forint

BENEFON DELTA--------N8

(#201099) 6030D


6030D
Ármester

Egy csajszi meg eldobta az outit a Vác utáni bukkanós kis hídon. :(

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#201100) Maximum1 válasza 6030D (#201099) üzenetére


Maximum1
őstag


Én meg is etettem :D

Durván nyomják a lányok, én is csak figyelek, egyre többen vannak, aminek csak örülök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.