Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177951) Somatom válasza Hasaggymeg (#177948) üzenetére


Somatom
veterán

Talán megvan a megfejtés a házi kazulátum kinézetre. Ez egy prototípus és a cikk vmi álcázást ír.
Viszont montinak nem nevezném, ők sem annak szánják.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#177952) parkr válasza Alg (#177949) üzenetére


parkr
őstag

tudok róla, de nyilván nem véletlenül használom az auto-t :)

(#177953) jjeahh válasza Somatom (#177951) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem már az első linken leesett, hogy gorilla tape van rajta álcaként :F .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177954) Somatom válasza jjeahh (#177953) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értek a művészethez, sztem Picasso is csak mázlista volt, mert kifogott egy jó dílert. A bringáról is azt gondoltam, hogy ez maga a design. :B

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#177955) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy néz ki, elindult a home trainerem végre. \o/

A kérdés a következő: ha most a biciklin 10-es, 11-32 fogaskerékszett van, akkor ugyanilyet célszerű vennem a görgőre is, ugye? Vagy a 11-34-et, illetve a 11-28-at még bírni fogja a lánc/váltó? 11-32-est pont nem találok sehol raktáron, vagy csak 5 eur szállítási költséggel. Mekkora a tolerancia kazettacserénél? Van ilyen egyáltalán? Váltót kell ilyenkor állítani? A másik, hogy tartósság szempontjából érdemes valami drágábbat venni, vagy a standard CS-HG500 tökéletesen megfelel (most is az van a bicajon a Tiagra váltóval)?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177956) PELLE válasza Hasaggymeg (#177948) üzenetére


PELLE
tag

A BMW bringája szintén zenész.
[link]

(#177957) Hasaggymeg válasza jjeahh (#177953) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tyúblessz a váz is. ;]

PELLE...drága szórakozás hülye,de gazdag gyerekeknek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177958) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Amúgy a tegnapi körön teljesen letisztult bennem, milyen terepet szeretek a legjobban. Legyen köves, gyökeres, de a kövek ne laza kövek legyenek és zúzott sem, hanem az a stabil csuklókat szétcsesző fajta. Sár hatalmas előny és picit dob az élményen az is, ha singletrail, de amúgy szinte mindegy. Meredek lejtőt egyáltalán nem igénylem, sőt, lehet emelkedő is. Kár, hogy tegnap nem videóztam végig a kört. Ez viszont nem volt olyan kellemes :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177959) xy.zsolt válasza 6030D (#177934) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C :))

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#177960) xy.zsolt válasza Alg (#177935) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az első 500km-en az én carbon nyergem is pattó hangot adott pont ott ahol írod.....aztán mikor felvette a végleges alakját elhallgatott....azóta kuss van

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#177961) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sziasztok, szakmai kérdésem lenne. Vettem a bicajra új gumikat. Feltöltötték defektütő folyadékkal (remélem ez a neve). A kérdésem az, hogy ha nincs használva a bicikli csak egy helyben áll nem köt meg benne fél év alatt? köszönöm

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#177962) maximilian4 válasza zsamiatt (#177961) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem úgy még gyorsabban is. De fél évente azért illik cserélni. Ennyit megér a defektmentes, nyugalmas tekerés.

Maxi

(#177963) Somatom


Somatom
veterán

Most találtam ezt a tükör megoldást. Tetszik. Vélemény?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#177964) rétisün


rétisün
veterán

Shimano tárcsafékhez találtam ilyeneket, hogy brake fluid red, green, gold, ezek között mi a különbség (az árán kívül, mert gondolom nem egy árban vannak) lehet keverni őket? honnan lehet tudni, hogy milyen típus van egy adott tárcsafékben? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#177965) ivana válasza Somatom (#177963) üzenetére


ivana
Ármester

Hátra kell nézni, tükör tök felesleges biciklire szvsz.

(#177966) parkr válasza rétisün (#177964) üzenetére


parkr
őstag

ez valami BunnyHop Tribe márka, nem? tudtommal az eredeti shimano az rozsaszín

(#177967) Somatom válasza ivana (#177965) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval, szerinted az a tuti, ha az ember időnként az ellenkező irányba néz, mint amerre halad? Hááát... Nem tűnik biztonságosnak. Főleg városban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#177968) Alg válasza Somatom (#177963) üzenetére


Alg
veterán

Waxos embernek is tetszett...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#177969) jjeahh válasza Somatom (#177963) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Már régóta létezik, a kínaiak is lemásolták, többször belefutottam alin vagy ebayen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177970) Maximum1 válasza zsamiatt (#177961) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem simán elvolt 3 évet 8 lyuk volt rajta amikor szétszedtem, szerintem addig nem kell piszkálni amíg tömít, lényeg hogy mindig legyen benne valamennyi nyomás és a szelepek fent legyenek.
A szeleptű szokott becucosodni, azt kell néha kiszedni és megpucolni vagy gumistól kérni újat.


Somatom #177963
Kerékpáros sportszemüveg integrált visszapillantó tükörrel.
Ugyanabból az évből, gondolom ez a téma vitte az évet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#177971) gabro0 válasza ivana (#177965) üzenetére


gabro0
őstag

Szerintem is. Ez nem motor, ahol a motorzaj elnyomja a többi közlekedőt és tükör kelljen.

(#177972) Somatom válasza Alg (#177968) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem az enyémre ez az Urban lenne jó. Az előző tévedés-bringámra kaptam haveromtól egy karos kormányvég tükröt. Az is kb. ekkora és a lényeget láttam benne. Csak montira nem szeretnék fix tükröt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#177973) rétisün válasza parkr (#177966) üzenetére


rétisün
veterán

légtelenítő szettek vannak ilyen olajokkal: red green gold

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#177974) inifini válasza zsamiatt (#177961) üzenetére


inifini
tag

Szerintem néha pörgesd meg, én is ezt teszem. Amúgy félévente-évente érdemes cserélni a folyadékot.

(#177975) cdl


cdl
senior tag

Ha Valaki spd sl pedált akarna venni baráti áron: [link]

(#177976) 6030D válasza Somatom (#177963) üzenetére


6030D
Ármester

Egyik ismerősnek van, nem mondta, hogy nem jó.

zsamiatt: belsőben van a lötty, vagy tubeless?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177978) INTELligent válasza xy.zsolt (#177858) üzenetére


INTELligent
senior tag

Tyűha, ez elég jó ajánlatnak tűnik :Y . Mondjuk a szettben a jobbos az első és a balos a hátsó fék (de mellékelnek leírást az átszereléshez)

Ha meggyőzöm magam, hogy erre az XT M8000 fékre tényleg érdemes beruházni, akkor mire kell figyelni, hogy kompatibilis legyen? Jelenleg BR-M395-ös fékem van egy ilyen bringán. Plusz ebben az esetben fel lehet a BR-M395-öt szerelni egy 27.5"-es Rockrider 520-ra a mechanikus tárcsafék helyére?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#177979) Napfénysüti válasza PELLE (#177956) üzenetére

Volt aki ilyenből kettőt is vett pedig szerintem nem is bringázik az illető. :D

Més que un club!

(#177980) xy.zsolt válasza INTELligent (#177978) üzenetére


xy.zsolt
őstag

tárcsafékhez laikus vagyok.....csak kitettem mert itt vettem az új gumikat és rendben megjött....azóta küldik az akciókat és ez igen jónak hangzott.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#177981) IMIIKE1998 válasza 6030D (#177934) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát ha találok rövidebb reach-el 27.5-öst, akkor azt fogok venni. Hiába a 29er, ha szívni kell a hosszal. 2 centi igenis sok reachben és nekem főleg számít, aki nem annyira hajlékony. 400mm-nél nagyobb reachnél felőlem lehet akármekkora jó vétel, nem fogom megvenni, mert túl hosszú lesz.

(#177982) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

"Sziasztok!
Megkímélt, jó állapotban mennyit érhet egy ilyen használtan? [link]
"
Átraktam inkább ide az árazós topicból.

[ Szerkesztve ]

(#177983) zsamiatt válasza 6030D (#177976) üzenetére


zsamiatt
őstag

belsőben, szerintem

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#177984) zsamiatt válasza inifini (#177974) üzenetére


zsamiatt
őstag

miért? megromlik? Bocsánat, de nem értek hozzá.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#177985) inifini válasza zsamiatt (#177984) üzenetére


inifini
tag

Inkább besűrűsödik, ha több hónapig áll.

(#177986) nismoka válasza zsamiatt (#177983) üzenetére


nismoka
addikt

Ha belsőben van és a zöld Slime van benne akkor az kb 2 évig jó, a bicót úgy tárold, hogy a szelepek felül legyenek.

(#177987) sebgutkopf válasza arn (#177880) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Magyar káromkodás sógoréknál? Vigyázz lehet megértig! :DD
Jó meredek szekció.

(#177988) zsamiatt válasza nismoka (#177986) üzenetére


zsamiatt
őstag

valami trutyit nyomtak bele tubusbol a szelepen keresztűl. Ebből gondolom, hogy a belsőben van.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#177989) szuszinho válasza zsamiatt (#177988) üzenetére


szuszinho
őstag

Ha nincs belsőd, akkor is van szelep :)

(#177990) Dreamie válasza Maximum1 (#177579) üzenetére


Dreamie
őstag

Jó ötlet volt! Feltöltöttem az órát, elmentünk asszonnyal 30 km-t tekerni. Bő másfél óra volt, pulzuspánt, pedálfordulatszám mérő, és varia radar az órára csatlakoztatva, közepes forgalomban. 97%-on volt mikor hazaértem. :) Számomra hihetetlen. És a csipogását is hallani.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#177991) bringasisti válasza zsamiatt (#177984) üzenetére


bringasisti
őstag

Téli pihi előtt töltöd tele trutyival?

BENEFON DELTA--------N8

(#177992) zsamiatt válasza bringasisti (#177991) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem most lett feltöltve hanem nyáron. De azóta nem tudtam használni sajnos. És lehet idén már nem lesz lehetőségem rá.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#177993) arcitec válasza zsamiatt (#177961) üzenetére


arcitec
addikt

Nehogy fél évente cseréld. Pazarlás. Az enyémen még 3-4 év után is működött. Tudom mert belementem egy halom bogáncs tüskébe első/hátsó vagy min 10 és ahogy szedtem ki egy
szisz és már el is dugult. Következő évben is azzal mentem Úgy egy 3-4 év után lehet cserélni.
Persze folyadék ménőség is kell hozzá. De erre is 3-12 havonta cserét javasolnak, ami bőven túlzás. ;) És valóban ha hosszan áll a szelep ne alul legyen, legalább 50 perc vagy 10 percnél, mint ahogy pumpálni is.. (kb)

[ Szerkesztve ]

(#177994) INTELligent válasza xy.zsolt (#177980) üzenetére


INTELligent
senior tag

Nem féltétlenül Neked címeztem a kérdést, csak a Te hozzászólásodra reagáltam :).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#177995) 6030D válasza zsamiatt (#177983) üzenetére


6030D
Ármester

Belsőbe valószínűleg a Slimeot rakja a bolt (mondjuk rákérdezhetsz, az a biztos), arra azt mondják elvan benne 2 évet. Ha a közelben van a bringa, én átpörgetném időnként a két kereket (2-3-4 hetente), aztán kész.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177996) stefi81


stefi81
tag

Érdeklődnék ki milyen kenőanyagot használ a láncra?!
Olvastam valami waxról ami befolyik a szemekbe majd elpárolog a felesleg és nem fogja a port. Ezek is jól kennek ettől függetlenűl? Vagy az olajosok jobbak csak fogják a port?
Fogalmam sincs mi lenne a jó. Egy országutira kellene száraz időben.

(#177997) Dreamie válasza stefi81 (#177996) üzenetére


Dreamie
őstag

[link]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#177998) #75376384


#75376384
törölt tag

ize...

lehet, hulyesegeket fogok kerdezni, mivel laikus vagyok a temaban, igy nem tudom pontosan mi a jo kerdes. igy elore is bocs.

jovore kineztem egy nagyobb turat es a celom az lenne, hogy erre valahogy keszulni, aztan amint odajutok, emberi ido alatt szeretnem abszolvalni. max 8 nap. ez lenne a celom, valamikor julius vegen, augusztus elejen. addigra kelloen leolvad a ho a magasabb reszekrol es viszonylag jo ido lesz.

a kerdes egyszeru. igy a szezon vegevel, menve befele a telbe (sic!) hogyan erdemes keszulgetni, illetve fejben osszallitani a menetrendet? vagy ha az megvan akkor ugy igazitani mindent? vagy hogy erdemes erre barmit is elkezdeni?

azert azt remelem jol erzem, hogy nem elotte ket hettel kellene elkezdenem. :D

(#177999) trialboj


trialboj
őstag

Már idejét sem tudom mikor estem utoljára akkorát hogy komolyabb kihagyásra kényszerüljek, ilyen szempontból elég szerencsés vagyok, általában egyedül járok, koszos ösvényeken igen nagy sebességgel, és mindig sikerült megválasztani a megfelelő sebességet ami még nem unalmasan lassú de nem is felelőtlenül gyors.

Múlt hétvégén viszont közel kerültem egy game overhez, már ami a bringázást illeti, mert sikerült olyan szinten földet fognom, hogy nem bírtam felállni, majd mikor sikerült szédültem majd elkezdtem fázni. Most nem egyedül voltam, én mentem elöl, mögöttem dh-s arcok, de az egyik sérült a másik meg eleve lassabb mint én, szóval nem toltam fullba, 2 hétig egyedül gyakoroltam ezen a részen, és most is határon belül mentem, mégis egy leejtő alján ahol a legnagyobb kellett volna legyen a tapadás, elszállt a tapadás elöl, vele együtt én meg a bringra is.
Már a földön csekkoltam hogy mozog-e mindenem, aztán mikor felálltam emelgettem a karom stb, minden ok volt, a fejemet sisakkal bevertem oldalt, és a bal vállamat meg medencémet / comboat a földhöz. Mire elmúlt az agyrázkódás utóhatása és már nem szédültem elkezdett fájni a vállam, gondolom fájt előtte is csak a kis adrenalin töltet elnyomta, hazatekertem a haverokkal. Szinte hihetetlen de a bal oldali mezzsebben a telefonom túlélte az esést, pedig tuti odavertem azt is.
Másnap is fájt, de gondoltam ezt még túl lehet élni, franc akar ilyenkor kórházba menni ha nem akkora a baj, harmad nap sem javult semmit, muszáj volt kórházba menni, magán szektor ott legalább kevesebben vannak.
Egy olyan dokihoz kerültem, aki pont azt a haveromat műtötte aki mögöttem jött :C Üzente is neki a doki, hogy még kvára nem lenne szabad csapatnia az erdőben... aztán elküldött MRI-re, de előtte kérte hogy emelgessem a karomat, és hiába mondtam hogy tudom emelni csak fáj, már mondta is hogy van rá esély hogy műteni kell mert elszakadhatott legalább egy ínszalag. Na ez a "műtét szó, olyat ütött nálam" hogy elszédültem a rendelőben, majd hazaérve következett kb 4 nap rettentően nyomott hangulat. Már eltemettem minden tervemet amiket idén nem sikerült megcsinálni és jövőre toltam, egy nyomorult darab szarnak éreztem magam aki gallyra vágta az életét egy rohad hiba miatt amire nem is emlékszik.

A leg idegesítőbb hogy egy teljesen általános szakaszon estem el főleg a por miatt, de nem emlékszem rá egyáltalán, kiesett az esés előtti pillanat, de továbbra is ijesztő hogy úgyis el tudtam esni hogy nem éreztem hogy túlfeszítem a határt, nem volt egy megcsúszás sem előtte, rohadt jól mentem, saját magam szerint is, és aki mögöttem jött is mondta hogy sokat javultam a kanyarokban., simán otthagytam, pedig Dh bringával volt Assegai gumikkal.

Azóta rá sem bírtam nézni a bringákra, neten sem kattintottam egyetlen ilyen tartalomra sem, kvára rettegek, hogy szét akar szabdalni a doki, pedig már alig van bajom. Már egy irányt leszámítva fájdalom nélkül tudom emelgrni a kezem, egyedül combtól oldalra emelve fáj nagyon, de ma már arre is egész sokáig sikerült emelni és éreztem hogy tudnám tovább is csak fájt és nem mertem erőltetni. Most nagyon remélem hogy ez azt jelenti hogy bármi legyen is az MRI eredménye mivel tudom mozgatni, nincs elszakadva, ezért semmi sem indokolja hogy megműtsenek és teljesen lenullázzák a vállamat, amit majd fél évig lehet tornáztatni hogy negyed olyan erős legyen mint amilyen volt.

Sajnos nincs tanulsága a történetnek, nem hajszoltak ki a komfort zónámból, nem ugrottam olyat amire nem voltam felkészülve, és összességében annyira kis esésnek tűnt számomra, hogy hihetetlennek tűnik hova jutottam. Nem tudom hogy lesz tovább, holnap dől el minden, folyt. köv.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#178000) ggeleven válasza trialboj (#177999) üzenetére


ggeleven
őstag

Tyűha, az ilyet rossz olvasni! :((( Egy megnézést mindenképpen megért elkerülendő a nagyobb bajt. Reméljük, hogy még ha műteni is kell gyorsan gyógyulni fogsz. Nézd meg van itt már, akinek egy fél Suzuki benne van a testében és tud bicajozni. Fel a fejjel és várjuk a továbbiakat. :K

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.