Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177601) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Valaki rendelt már vagy van valamilyen tapasztalata a Propain bringákkal?

Bemutatták az új 2021-es Spindrift-et a karbon verzió már rendelhető is. Mivel erősen kacérkodom, hogy még hosszabb rugóutas bringára váltsak év végén/21 elején, így hirtelen eléggé megnyerőnek tűnik az új áttervezett váz és tök jól egyedire konfigurálható.

(#177602) 6030D válasza Hasaggymeg (#177596) üzenetére


6030D
Ármester

Ott hagylak a medvéknek. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177603) lorcsi válasza Hasaggymeg (#177594) üzenetére


lorcsi
veterán

motiváció :K

(#177604) dudi6


dudi6
senior tag

Bandázs cseréhez tudtok egy jó videót? Van valami amire érdemes figyelni?

Gravel kerékpárok után hol tudnék nézelődni? Gondolkozom, hogy lecserélem az országútim egy gravelre. Inkább túrázós, nézelődős emberke vagyok mint országútis. (sima taposó pedálom van az országútin :Y )
Egyszer találtam egy magyar céget, akik csinálnak gravelt, de már nem találom, tudja esetleg valaki linkelni őket? Keretem 300-400 ezer Ft, esetleg elmegyek 500-ig ha valami miatt jobban megérné. Felfogatások is érdekelnének később, mivel mennék több napra túrázni, viszont ezzel sem vagyok tisztában, valamelyiknek van a villán felfogatás (1 akár 2 is).
Tetszenek a retro bringák, úgyhogy ilyenek is érdekelnének.
Nem sürgős, black fridaykor szoktak akciózni? Jó lenne akkor kifogni valami akciósat...

(#177605) ggeleven válasza bringasisti (#177592) üzenetére


ggeleven
őstag

Nekem mondod, hogy kék az ég? :)) Több száz rendelelésen vagyok túl és közben nemzetközi szállítmányozásban dolgozom. :D

(#177591) jjeahh
Akkor az egy sz*r rendszer, mert az egységem vámszabályoknak meg kellene felelni. Persze ha nincs következmény, akkor kényükre kedvükre élősködhetnek az ilyenek a jónépen... :U MO-ról már csak nincs vám! Küldök privit! ;)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#177606) ZolkoW válasza dudi6 (#177604) üzenetére


ZolkoW
őstag

Keress rá a Park Tool szavakkal együtt, én az alapján csináltam :)
Ma a Kona Rove és a Sonder Camino amit először megnéznék, meg van még a Planet-X London Roadja újabban átütőtengellyel, amire te gondolsz, az nem tudom, a Csepel acél gravelje-e, de arról tudok, meg van egyedi vázkészítő is (pl. Hunor Kézműves Kerékpár, nekem ő javította a vázamat). Apróból is mentettem valami linket egyszer, ami ilyen témájú volt, és az olcsóbb árfekvésben.
Ja, akár már a Decathlonnál is érdemes körülnézni, nem tudom, most hol tartanak gravel témában.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#177607) zsocy válasza ZolkoW (#177606) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem nem a Csepel Deepspace lesz az, az a bringa minden csak nem olcsó sajnos.
Decathlonban vannak érdekes darabok, de a Van Rysel EDR graveljük árban utolérte a konkurenciát, az RC 520 meg inkább félmegoldás. Magyar még a Neuzer Courier CX, de ahhoz képest az RC 520 is hightech... Nagyon sok magyar márkáról nem tudok, ha ti igen jöhetnek.

Nincs mese, gravelezni még mindig piszok drága, használt meg alig bukkan fel. Lehet jó lenne egy endurance geos, tárcsafékes országúti is amibe belemegy valami szélesebb gravel gumi.

(#177608) ZolkoW válasza zsocy (#177607) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem mondom, hogy olcsó, vagy hogy hipermegérős, de már az is nagy szó, hogy újonnan valami 300 alatt kapható: [Rove]

(szerk: az "esetleg elmegyek 500-ig" nálam nem az a kategória, hogy a kifejezetten budget megoldások jönnek csak szóba, bár még sok minden kiesik nyilván)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#177609) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, Garmin pulzusmérő probléma (egyelőre?) megoldva. Eddig is tudtam, hogy kényes az elemekre, nagyon válogatós a kicsike, de hogy ennyire? Random kínaival nem működött, eredeti Panasonic-al sem, most beletettem egy kínai, de márkás elemet, amit régebben rendeltem ebayről, ezzel műkszik :F . Remélem így is marad.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177610) dudi6 válasza ZolkoW (#177606) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm!
Utánaolvasok ezeknek.
Biztos nem a csepel volt, az megmaradt volna, facebookon láttam, lehet ez a Hunor.
Nagyon szép vázak voltak.
Arra is gondoltam, hogy fejlesztem a mostani országútim, de nem hiszem, hogy beférne egy vastagabb gumi. [kép] [kép2] Ezek régi képek, még az angol srác csinálta akitől vettem.
Fék bowdeneket is meg kell cseréljem még, mert ugye ott fordítva van bekötve.
Olvasgatok, nézelődöm black fridayig, hátha lesz valami jó akció.

(#177611) FerNandor válasza dudi6 (#177604) üzenetére


FerNandor
őstag

[link]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#177612) arcitec válasza jjeahh (#177609) üzenetére


arcitec
addikt

No no. Azért az OK, hogy lemerült, na de az elem, az elem. Az nem olyan mint a Garmin kábel, hogy mással nem működik. Esetleg le voltak merülve. Na de, hogy nem működött vele..
ne már... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#177613) ggeleven válasza jjeahh (#177609) üzenetére


ggeleven
őstag

Most akkor nyald végig az összes elemet kérlek! :D Avagy rendelj egy elemfeszültségmérőt aliról. :P

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#177614) IMIIKE1998 válasza zsocy (#177607) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A Neuzer Courier CX-szel az a gond, hogy kicsit drága. A legjobb megoldás, hogy veszel használtan egy Neuzer Courier/Courier DT bringát, a váz gyakorlatilag ugyanaz, belemegy a 35-37-es gumi, használtan veszel hozzá 2x8 Claris felváltót meg mini-V fékeket. Én most vettem 50k-ért egy Courier-t, bár én fitness-ként szeretném használni, de lehet egyszer majd átalakítom, fillérekért meg lehet oldani, CX-esek szerint kezdőknek tökéletes alap CX/Gravel bringa.

(#177615) Hasaggymeg válasza 6030D (#177602) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Még jó,hogy itt nincs medve mert hát amint tudjuk,tulajdonképp nem a medvénél,hanem csak társadnál kell gyorsabb lenned. ;]

dudi6...én is a ZolkoW féle videó alapján csináltam. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177616) 6030D válasza arcitec (#177612) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem is van szenzorom, ami az aldis elemmel nem ment, a bolti tartóssal meg igen.
Amúgy Polar kábellel használom a Garmint. :)

Hasaggymeg: ha lesz medve, megdobáljuk paprikasprével. ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177617) arcitec válasza 6030D (#177616) üzenetére


arcitec
addikt

Hümm érdekes, ez az elem kérdés... Akár hogy is nem értem. Max az is le volt merülve. A kábel az persze vagy jó vagy nem. De úgy tudom lehetnek gondok bizonyos esetekben. Csak analógiaként említettem, hogy az elem az azért más, és most is úgy gondolom... :U

[ Szerkesztve ]

(#177618) Hasaggymeg válasza 6030D (#177616) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem csak ilyen van. :DDD [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177619) jjeahh válasza arcitec (#177612) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& ggeleven: én sem értem. A kipróbált Panasonic elemeket beletettem lámpába és tökéletesen világít. Ugyanilyen Pana ment a mérlegembe és ott is jó, csak a pulzusmérőben nem. Még anno egyszer jártam így, az egyik kínai elemmel nem működött, de akkor azt hittem azért, mert sz*rkínai.

6030D: én Gopro kábellel :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177620) Hasaggymeg válasza jjeahh (#177619) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Próbáld újra ugyanazzal az elemmel,lehet valami érintkezési hiba,oxidáció stb. lehetett. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177621) Runner_fxr válasza jjeahh (#177503) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos ez nem vicc, az új 1X12-es Shimano egy kalap sz@r. Nekem is volt már hozzá szerencsém, nagyon kispórolták belőle az anyagot, a hátsó váltónak semmi tartása, baromi könnyen elgörbül. Számomra is megdöbbentő ez a fajta anyagspórolás és gagyiság egy Shimano-tól, de ez van sajnos, Sram-ot kell venni.

(#177622) jjeahh válasza Hasaggymeg (#177620) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Megvolt, többször :K

Runner_fxr: szomorú, ha tényleg így van :( .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177623) dudi6 válasza FerNandor (#177611) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm!
Neked is Hasaggymeg :R

(#177624) bardi válasza Runner_fxr (#177621) üzenetére


bardi
aktív tag

Ennek örülök, és köszönöm, hogy te is megerősítetted, mert engem vonzott a deore, xt karral a multishift miatt, de így jobb, ha lemondok róla.
Valakinek van tapasztalata azzal, hogy az új shimano fékkarok mennyire passzolnak a sram váltókarokkal?

'92 Honda VFR 750

(#177625) hl225 válasza Dreamie (#177578) üzenetére


hl225
tag

Szia!
A "tanktáskara" tudsz adni egy linket?

(#177626) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#177621) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A 7000/8000 11 sebis sorozatról ilyen lesújtó a véleményed,vagy azok azért még jobbak?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177627) meri válasza bardi (#177624) üzenetére


meri
aktív tag

Én most tesztelem az NX 11-50 sort egy XT M8100-as váltóval, egyelőre az NX váltókarral, teljesen jó. A köv. lépés az XT váltókar felszerelése lesz, de először látni akartam, így milyen; aztán jöhet a freehub csere és a GX sor.
YT-on vannak videók GX váltó és Shimano sor, lánc stb. egyvelegéről, és gyakorlatilag kompatibilisek. Váltókarból nekem az XT sokkal jobban bejön, mint az SRAM - nem csak a sokszoros fel-le váltás lehetősége, hanem a működési elve miatt is. Az NX, GX kisebb fogaskerékre váltáskor a kar benyomására először csak kb. félútig mozgatja a váltót, és csak a kar elengedésekor fejezi be.

uff

(#177628) Hasaggymeg válasza meri (#177627) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az az un. instant release.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177629) ZolkoW válasza jjeahh (#177619) üzenetére


ZolkoW
őstag

mer' sose figyeltek rám, írtam többször, hogy a Polárom is kényes az elemre. Aldis nagykiszerelésű CR2025-tel 1 hónap, márkással ~1 év.
Volt, amikor kivettem a korán halós elemet, rámértem, és 2,9V fölött volt, mondom ennek jónak kéne lennie... de a friss elem 3,3V körül van, és ezek szerint a terhelhetőségük is más, lehet hogy a pulzusmérő pillanatokra relatíve erősebben beterheli, és ha nagy a belső ellenállása az elemnek, akkor az olyan, mintha már le lenne merülve.

A GX Eagle nem tudom, milyen, a 11-es előbb teszi át a láncot a kis kerékre, minthogy a pöcögtetőhöz komolyabban hozzáérnék :P (zötyögős terepen számtalanszor előfordult, hogy duplán váltottam, a rázkódás miatt olyan gyorsan nyomtam kettőt, ahogy direkt sosem tudnék). Azt el bírnám viselni, hogy kónusz irányba többet is váltson, de könnyebb irányba 4-et vagy 5-öt tud, az Shimano simán jó.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#177630) Toobee válasza ZolkoW (#177629) üzenetére


Toobee
veterán

Zerge a Panasonicot ajánlja. Meg van még a Renata nevű.

https://barbieripnk.hu/

(#177631) Hasaggymeg válasza Toobee (#177630) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Renáta?! Már reggel korán a csajozás! :U

ZolkoW...ez most negatív, vagy pozitív előjelű háesz a GX (vagy Shimano? :DDD ) részére? Öreg vagyok már, vagy csak korán van. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177632) bringasisti válasza ZolkoW (#177629) üzenetére


bringasisti
őstag

Polar üzem ideje 200 óra Sony elem esetén. Elem nagyker személyes átvétel Budapesti lakos számára.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#177633) parkr válasza Toobee (#177630) üzenetére


parkr
őstag

én legutóbb Sony-t vettem, az is rendben van.

(#177634) jjeahh válasza ZolkoW (#177629) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem én olvastam és emlékszek is mintha :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177635) 6030D válasza Hasaggymeg (#177631) üzenetére


6030D
Ármester

Renáta is a Panasonicot ajánlja.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177636) bringasisti válasza 6030D (#177635) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem a legjobb ajánlat annak aki érte tud menni [link]

BENEFON DELTA--------N8

(#177637) 6030D válasza bringasisti (#177636) üzenetére


6030D
Ármester

Végre egy rendes műszaki webáruház, ahonnan az elem mellé tudok rendelni óvszert és naptejet is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177638) bringasisti válasza 6030D (#177637) üzenetére


bringasisti
őstag

Én többször vásároltam náluk. Az árak szerintem rendben vannak és a Váci úton van egy félszuterén helység lottózó és ott lehet átvenni másnap a portékát.

BENEFON DELTA--------N8

(#177639) ZolkoW válasza Toobee (#177630) üzenetére


ZolkoW
őstag

A Renata amúgy asszem, svájci, és órásoktól is hallottam már, hogy a legtutibb. (nem tudom, létezik-e egyáltalán 2032-ben, meg 2025-ben... a H10-es Polarnak amúgy úgy emlékszem, 400h az üzemideje, most ránézve a statisztikámra, ez nálam ténlyeg lehet egy év is akár :P
Rendes elemmel valós is lehet, de gagyival egy hónapon belül cserélnem kellett, persze először az órára gyanakodtam.

Hasaggymeg: én bírom, hogy ilyen (a GX11), csak arra írtam, hogy hogy működik a kar. Nekem ez instantnak tűnik, bár nem tudom, "odaát" mit hívnak annak. Előre nyomom a kis kart, és már esik is a váltókanál lejjebb, aztán visszaengedem a kart, és már nem történik semmi. Remélem, nem beszélek hülyeséget, hetek óta nem ültem a MTB-n :P.
Egyébként az új Shimanó nem tudom, milyen, már régebben is (1-2 éve) olvastam olyat, hogy kezd elsramosodni, ami a vezérlést illeti, tehát darabosabb, direktebb lett a váltókar. Az biztos, hogy maratonon a japánokéval lehet jobban lopakodni, és halkan pakolni a fokozatokat az előtted menő után, ha én kattintok, azt a tisztás másik végén is hallják..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#177640) f4lcon válasza sebgutkopf (#177522) üzenetére


f4lcon
őstag

azért lehet kikapcsolni, hogy ki tudd venni a kereket ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#177641) jjeahh válasza ZolkoW (#177639) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem én megvárom, hogy legyen hosszabb távú tapasztalat is a Shimano váltókkal és ha jó, akkor Deore 1x11-re váltok, ha nem, akkor semmire. Amúgy is van még kb 4000km a hajtásomban, annyit még kibírok első váltóval és csattogó hátsó váltóval. A télen amúgy sem fogok sokat terepezni. Tesztek dicsérik az új Shimano szetteket, hogy van benne anyag és tartósabbnak tűnik az Sramnál, itt meg az elmúlt 2 napban csupa rosszat olvastam róla, de ahogy majdnem minden új cuccal szokott lenni, lehet itt is csak az elején van néhány rossz tapasztalat. Sramról is olvastam rossz véleményeket anno, aztán hosszú távon kiderült, hogy szélesebb körben viszonylag bevált cuccok. Ha a Shimanok tényleg ipari hulladékok, akkor ez van, majd keresek valami más megoldást a csattogó váltó problémára és az első váltó valszeg marad. Nekem az NX, GX szettek túl drágák.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177642) Toobee válasza ZolkoW (#177639) üzenetére


Toobee
veterán

Én ide szoktam járni, ez közel van a munkahelyemhez. Múltkor sajnos nem volt Panasonic, de amúgy 4-es csomagban árulnak. A GP is tök jó, az bevált nálam (már kukázni akartam a pántomat, aztán kiderült, az olcsó elemekkel van baja, még az IKEA is szar neki). A Renata elem egyébként még olcsóbb is, mint a GP.

https://barbieripnk.hu/

(#177643) Toobee válasza sebgutkopf (#177601) üzenetére


Toobee
veterán

Írj rá, hátha. ME-n tekertünk együtt, egy gyönyörű Spindriftje van. Ha tippelnem kellene, azt mondanám, hogy újan vette.

https://barbieripnk.hu/

(#177644) bringasisti válasza Toobee (#177642) üzenetére


bringasisti
őstag

#636 linket nézd meg

BENEFON DELTA--------N8

(#177645) Hasaggymeg válasza 6030D (#177635) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link] ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177646) Hasaggymeg válasza jjeahh (#177641) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem az NX nem kell, annál jobbat akarok, a minimum GX, azzal viszont az a bajom, hogy a 11 sebis csak max. 42 fogas tányért tud hátul. :U Itt is kábé annyi van még a lánc+hátsó soromban ami azt jelenti legalább nyár eleje-közepéig jegelem az egytányérosítást.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#177647) xy.zsolt válasza jjeahh (#177641) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azért még várjuk ki a végét mielőtt temetnénk a shimano-t....ott sem hülyék, hogy direkt szart gyártsanak....szerintem. Esetleges baki mindenhol becsúszhat a gyártásnál, de nem hiszem hogy általánositani kellene egyből. Mi értelme lenne elcseszni egy jó üzletet :F Amúgy pl nekem is mondták itt, hogy a 11s connex lánc nem passzol a R7000 hajtáshoz.....pedig a valóságban úgy teszi a dolgát mint az álom :K Örülök, hogy makacson ragaszkodtam az elképzelésemhez.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#177648) jjeahh válasza Hasaggymeg (#177646) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor sorstársak vagyunk :D . Az NX-ről azt olvasom mindíg itt, hogy fapados és minimum GX vagy jobb ajánlott, de pár napja is próbálgattam és rövid próbák alapján nem igazán látom, hogy súlyon (?) kívül mitől fapados, teljesen jó és masszívnak tűnő szerkezet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#177649) 6030D válasza Hasaggymeg (#177645) üzenetére


6030D
Ármester

Jó hülye botmixer...

Sram: bár nagy tapasztalatom nincs, de szerintem érdemes a váltónál még egy szinttel feljebb lépni, az X0 felé, akár használtban. Pl az én váltóm újként baromi drága (200+ euro), de múltkor volt az aprón 17e Ft körül, hibátlan külső állapotban. A belsejéről meg annyit, hogy az enyém 4 éves, kapott már az élettől, lassan görgőt kell rajta cserélni, de minden egyes szerviz után elmondja a szerelő, hogy ez milyen jó váltó, milyen frankón be lehet állítani. Nekem 2 év alatt egyszer nem volt váltási problémám, még olyan sem, hogy mondjuk koszos bovden miatt nem váltott szépen. A 10-es SLX-et meg mindig állítgatni kellett. Váltókarban szerintem elég a GX, ami van, felfelé talán 3-at tud váltani, lefelé meg egyenként, de az tényleg úgy van, ahogy ZolkoW írta, hogy simán lehet egy döccenőben 3-at is váltani, szóval akaratból is tudok 3-at váltani annyi idő alatt, mint egy Shimivel egy tolásra 3-at.
A sor+lánc, ami most véleményes a fórumokon, úgy néz ki, hogy meg kell venni a hightech cuccot, és akkor lesz az, hogy sokat fog bírni a lánc és rengeteget a sor, csak ugye ez egyszeri nagy beruházást jelent. Illetve nem szabad elhanyagolni közben, meg nem csak az alsó két lánckereket használni, városban, 60-as pedálfordulattal. De ez nem a rendszer hibája.
Az edző/szerelő haverom például eddig Shimano mániás volt, volt az új bringáján 11-es XX1 van 12-es XX1 arany lánccal, és azt mondja álom. Úgyhogy ha nagyon beesik a forint 300 euro alá, akkor lehet, hogy én is kipróbálom ez a felállást. :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177650) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#177646) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Szerintem érdemes az új Deore hátsó váltót megnézni, mert az masszívabb, mint a többi (Xtr, St, Slx). Pár napja linkeltem is egy videót erről. A fő különbség az az XTR-hoz képest, hogy masszívabb anyagokból van összerakva, ebből ered a súlytöbblet is.

Hétköznapi használatra szerintem jobb egy masszívabb hátsó váltót választani. Elég sok mindent kap terepen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.