Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112851) 6030D válasza trialboj (#112841) üzenetére


6030D
Ármester

Félig meddig igazad van. De ha belegondolsz, az autóknál sincs megoldva. Pedig ott még rend-, motor- és alvázszám is van, valamint több helyen vannak regisztrálva (rendőrség, biztosítók...), mégis lopják.
Addig, amíg kereslet van az ilyenre, lesz lopás. Egyébként a legtöbb lopott dolog nem egyben talál új gazdát, így sokat nem segítene a bringaregisztrálás sem. Durván számolva a fenti Speciből a váz mondjuk ér 200-at, de a többi alkatrészt meg eladod "majdnem" annyiért, mint a hirdetett bringa. Vagy lopsz egy fél millás hardtail-t, belebiggyeszted az alkatrészeket egy új ~250 €-s carbon vázba, eladod 400e Ft-ért és az új vevőnek azt mondod, hogy épített bringa. Új a váz, itt a számla, a többit meg senki nem kérdezi. A régi vázat meg kikukázod, vagy átfújod magadnak (vázszám kicsiszol vagy matrica le), és senki nem fogja kérdezni mi az.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#112852) dunkel válasza Napfénysüti (#112829) üzenetére


dunkel
őstag

Nekem pont ezért lett SLR és nem SMP. Ki kell próbálni, nincs jobb megoldás.

(#112853) deny330 válasza ivana (#112850) üzenetére


deny330
aktív tag

Jogos, bocsi. :DD

[ Szerkesztve ]

(#112854) Napfénysüti válasza Mezga Aladár (#112845) üzenetére

Nekem valószínűleg nem lenne jó az egyetlen pozíció miatt. Amikor ilyen 100-200km-t megyek akkor szoktam váltogatni időnként a helyem a nyergen. :K
Az új bringán elvileg Fizik Antares R5 lesz, nagyon kíváncsi vagyok hogy válik majd be. A Focusomon Selle Italia C2 Gel Flowt használtam, azzal elvoltam.

dunkel: Selle Italia SLR? Na az látod szimpatikus formára, ha vennem kéne nyerget megfontolnám.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#112855) Mezga Aladár válasza Napfénysüti (#112854) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A Focusomon Selle Italia C2 Gel Flowt
Na én azt a típust visszavittem. Gyönyörű, de számomra borzasztó kényelmetlen volt.

Nekem valószínűleg nem lenne jó az egyetlen pozíció miatt.
Ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#112856) Toobee válasza FIREBLADE78 (#112846) üzenetére


Toobee
veterán

174

https://barbieripnk.hu/

(#112857) trialboj válasza 6030D (#112851) üzenetére


trialboj
őstag

Azért nem értek egyet veled mert ilyen 3-400ks bringákkal azért senki nem jár melózni v bevásárolni. Ez már csapatásra van, tehát nem kötöd le sehol sem.

Viszont 100-200 as bringával simán járkálsz erre arra, és szerintem a leginkább ezt viszik. A másik meg hogy a legtöbb tolvaj nem egy nagy koponya, biztos van aki olyan profin csinálja ahogy te mondod, és őket majd 1x valaki elkapja, de a nagy részüket hamar meg lehetne állítani ha a frissen bugázott vasat nem tudná tized áron eladni 2 nap alatt, mert egyből fent van 1 oldalon ahol a vevő lecsekkolhatja.

A tolvajkergetőknek volt egy hasonló weboldal/adatbázis tervük, gyűjtöttek is rá, aztán mi lett belőle... ügyvédre ment a pénz mert valakit elkezdett zavarni hogy visszaszorították a lopásokat pl a debreceni csapat szinte 100%-an.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#112858) hegyimorc válasza trialboj (#112857) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"mert egyből fent van 1 oldalon ahol a vevő lecsekkolhatja."

Nem kellene fent lennie sehol sem, ha a vevő csak olyan bringát venne meg aminek minden papírja megvan. A tapasztalat viszont az, hogy ha "jó áron" adják, akkor már nem olyan nagyon fontos még a magát becsületesebbnek gondoló vevőnek sem, hogy minden rendben legyen.

(Ez természetesen nem csak a bringákra igaz. Bringát ritkán veszek, jóval többször vettem fotós cuccokat. Ott is ez van. Ha megvan a gyári doboza, rendesen kitöltött papírjai akkor elég kicsi az esély, hogy lopták, de ha olcsón adják rögtön nem annyira finnyásak a vevők.)

Szóval, ahhoz, hogy kevésbé érje meg lopott bringát árulni, a vevőknek is úgy kellene hozzáállni.

Másrészt a lopott bringák nagy része nem túl értékes. Lehet, hogy annyit sem ér mint a cipőd, ruhád, órád, telefonod ... ilyen alapon minden fiszfasznak kellene központi nyilvántartás ... amit persze mi fizetnénk meg. Nem biztos, hogy ilyen világban szeretnék élni.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#112859) 6030D válasza trialboj (#112857) üzenetére


6030D
Ármester

Hidd el, hogy lopják a jobb bringákat is. De például nyugaton az a kommersz bringa, ami nálunk a "jobb". Lásd a legtöbb Cube-on nem azért van gyárilag kitámasztó tartó konzol, mert a magyar "ki nem adom a kezemből a 300e-s bringámat" emberke igényli. És a legtöbb lopott onnan jön.
Nyilván ha regisztrálva lennének a dolgok, akkor azért fizetni kellene. Ingyen nincs semmi. Ha van egy 100e Ft-os bringád, akkor fizetnél 15e Ft-ot azért, hogy biztosítva legyen, meg benne legyen egy rendszerben? 4 év alatt fizetnél érte 60-at, amire a bringa már csak 50e-t ért? De ha ezt bevezetnék, hogy országos adatbázis legyen, akkor minden bringára kellene, hogy "kitermelje a működési költséget". A kocsmába járósra is, meg akinek a 20 éves tescós fully a munkába járós, annak is. Lenne felháborodás.

Lopás ellen nem tudsz mit tenni, hozzátok is bemehetnek a tárolóba. Ismerőstől is vitték már el a gyerek triatlon csapat bringájának egy részét, mert szegények elvállalták, hogy a kocsiba befér, majd másnap mindenki érte megy.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#112860) StLui válasza hegyimorc (#112858) üzenetére


StLui
veterán

Gyári doboz = lehet a kamionról leesettel, értsd boltból, szállítótól lopott. Csak a számla mond valamit.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#112861) hegyimorc válasza StLui (#112860) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Gyári doboz = lehet a kamionról leesettel,"

Nem sikerült végigolvasni? "a gyári doboza, rendesen kitöltött papírjai "

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#112862) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ez sem rossz. "ajándékba vettem,de nem kellett" :DD :DD :DD ;] ;] ;] ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#112863) Hasaggymeg válasza FIREBLADE78 (#112862) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az erős! :Y ...és akkor ajándék lónak ne nézd a fogát,mi?! :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#112864) G@ben


G@ben
addikt

Egyébként hogyan lehet megakadályozni azt, hogy a rendesen lekötött bicajról elvigyék pl az ülést? Kapható hozzá spéci csavar, ami mondjuk hárömszög nyílású, hogy az alkalmi tolvaj ne tudja egy sima imbusszal lekapni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#112865) Toobee válasza G@ben (#112864) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem volt egy nagy törés az életemben, mikor az akkori imádott Hauser bringámmal mentem 17 évesen a gyakorlati oktatásra (jogsi). Szépen kikötöttem a sulim elé a bringát, aztán úgy 1 óra múlva mikor mentünk vissza, már minden le volt szedve róla. Csak a váz, meg a kerekek maradtak. Előtte egy évvel a motoromat lopták el, jött a vevő, próbakör, azóta is jön vissza. Tudom, pénz a kézbe, addig sehova, de biztos volt mindenki 16 éves. Úgyhogy most lakásban a bicaj, MABISZ I-es ajtó, kamerák belül, amik felhőbe lövik a videót, mozgásra push noti a telefonomra (az egyik kamera fixen a bicajt nézi). Kicsit paranoid vagyok azóta.

https://barbieripnk.hu/

(#112866) bunddog válasza FIREBLADE78 (#112820) üzenetére


bunddog
tag

Melyik része a gyenge, azt látom hogy a teló az az, de a többi alkatrésszel van valami konkrét gond? vagy csak legyen minden ikszté? :)

(#112867) Hasaggymeg válasza Toobee (#112865) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak a váz, meg a kerekek maradtak....van itt olyan aki szerint nem is kell több.Ja,még egy kis szigszalag. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#112868) G@ben válasza Toobee (#112865) üzenetére


G@ben
addikt

Kb 14 évesen egyszer alólam akarták kiszedni az akkor még igen ritka montit. Nem erőszakkal, csak csellel, de nagyon durván gyanus volt az előadott sztori, úgyhogy elhajtottam.
De féltem a bringát, meg a tartozékokat, úgyhogy szeretném védeni, ahogy lehet. Akár mindenhova spéci csavart téve.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#112869) hegyimorc válasza G@ben (#112864) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Kapható hozzá spéci csavar, ami mondjuk hárömszög nyílású, hogy az alkalmi tolvaj ne tudja egy sima imbusszal lekapni?"

Elég sokféle csavar kapható:

csak ne hagyd el a hozzá való kulcsot :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#112870) Hasaggymeg válasza hegyimorc (#112869) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem gyors-záras van és azon gondolkodom életszerű-e,hogy egy használt nyerget lelopnak a kerékpárról?...vagyis,nem is annyira,hogy életszerű-e,mert hát mint mindenre,erre is volt példa,de mekkora ennek a valós kockázata?. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#112871) BurgBurg válasza Toobee (#112799) üzenetére


BurgBurg
tag

Igy már értem!

(#112872) FIREBLADE78 válasza bunddog (#112866) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Minden..váltó is..fékek nem rosszak. De már legyen ikszté ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#112873) Ébri válasza hegyimorc (#112858) üzenetére


Ébri
senior tag

Miért kéne kötelezővé tenni? Ha akarod, leadod, fizetsz, ha nem akarod, nem. Értelemszerűen drágább esetben éri meg.

(Mikor 20 éve ellopták első saját pénzből vett bringám lakásbetöréssel, utána haverom ajánlotta, hogy tud olcsón lopottat, nem kértem, inkább spóroltam még. Ha más is igy tenne, nem lopnának. S engem továbbra is nagyon felháborít, ha vki nem érti, miért baj az, ha olcsón veszünk nagy eséllyel lopott cuccokat.)

(#112874) G@ben válasza hegyimorc (#112869) üzenetére


G@ben
addikt

Ez tök jó, de hol lehet kapni, esetleg olyan csomagban, ami már hosszra is megfelelő az általánosan használt bicajokra?

Hasaggymeg: a városban járva elég sok lezárt bringát láttam már nyereg nélkül, egy jó állapotú Selle Monte Grappa Argo meg még jól is néz ki ahhoz, hogy megtetszen valakinek.
Meg miután haverom bringájáról másodszor lopták le a tök alap nyerget a melóidő alatt a munkahely lépcsőházából, akkor a következőre vett egy hosszú, hajlékony drót zárat, majd azzal hozzázárta a nyeregpálcán átvezetve a vázhoz.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#112875) hegyimorc válasza Hasaggymeg (#112870) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"mekkora ennek a valós kockázata?"

Kb annyi, mint annak, hogy ha nem tudja ellopni akkor legalább megpróbál valami más kárt okozni. Nem lehet mindenféle rosszindulat ellen védekezni.

Nem kell őrizetlenül hagyni, ez a legtutibb.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#112876) ro_bert17 válasza hegyimorc (#112869) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem az ilyen nutfix izére gondolt?

(#112877) StLui válasza hegyimorc (#112861) üzenetére


StLui
veterán

Én boltba vettem a bringámat, új Focus-t, és semmi rendesen kitöltött papír nem volt a számlán kívül.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#112878) HEAHEA


HEAHEA
tag

De, sok jó bicikli, elvinném őket egy-két körre. :D- Nektek melyik tetszik? :))

[ Szerkesztve ]

(#112879) G@ben válasza ro_bert17 (#112876) üzenetére


G@ben
addikt

Nem, még nem is hallottam erről. Ez is érdekes, de lehet, hogy maradnék a spéci fejű csavarnál, mert nem szeretem az ennyire kiálló dolgokat. Lehet, hogy csavarboltban kéne nézelődnöm? :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#112880) hegyimorc válasza StLui (#112877) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Gondolom nem csak annyi van rajta, hogy "kerékpár" , hanem típus, vázszám, dátum, ár, eladó, pecsét ... ez épp elég.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#112881) gabro0 válasza 6030D (#112859) üzenetére


gabro0
őstag

Már nem azért, de ilyen díjakkal országonként 10-20 ember kitermelné szerintem az éves költségét a rendszernek :D Egy nyilvántartáshoz (a biztosítástól eltekintve) tök felesleges erőmű. Egy DB és egy egyszerű frontend. Simán meg lehetne csinálni, én se értem miért nem készült még hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#112882) ivana válasza 6030D (#112859) üzenetére


ivana
Ármester

Egy ilyen adatbázis működtetése max. akkor kerülne 15 ezerbe ha a pénz 99%-át ellopnák. Szvsz mindenképpen szükséges lenne valami díj bevezetése ilyen esetén, de nem éves, hanem egyszeri mondjuk 500Ft és akkor sokat mondtam. Eladásra szintén.
De amúgy simán megoldható lenne, volt olyan időszak a 20. században amikor a rendőrségen regisztrálták a kerékpárokat itthon, papíron, akkor se volt kevesebb bringa...

kitámasztó tartó konzol A kitámasztó szerintem a legnagyobb marhaságok egyike, mindenbe beleakad és egy rendesebb szél feldönti a gépet... :U

(#112883) StLui válasza hegyimorc (#112880) üzenetére


StLui
veterán

Na de akkor valóban a számla az egyetlen ami igazolja az eredetet, autóhoz már bárki csinál szervízkönyvet is sajnos. Dobozban benne lehetnek a papírjai, és kitöltheti bélyegezheti valami kamuval. Nem kötekszem, csak nem látok igazán más biztosítékot. :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#112884) bunddog válasza 6030D (#112859) üzenetére


bunddog
tag

Érdekes volt tegnap Jois-ban végre találtunk egy spar-t és jött pár suhanc meg 2 kiscsaj velük amikor lezártuk a bringákat. 2 ktm egy giant és egy haibike volt egyik se belépő kategóriás és csak úgy otthagyták őket egy ótvar bickli tartó fosban ahova az első kerékkel rakod oda, mondjuk nem hogy gyanús arcot nem látsz ott az utcákon hanem senkit :D

[ Szerkesztve ]

(#112885) zoli03 válasza G@ben (#112879) üzenetére


zoli03
őstag

Csavarboltban sem nagyon fogsz extra fejű csavart kapni. Csavartól függően imbusz, torx, hatlap, PH, PZ, egyenes hornyú, amiket kapsz. De pl ha metrikus menettel kell, akkor kb marad a hatlap meg az imbusz.

(#112886) ivana válasza zoli03 (#112885) üzenetére


ivana
Ármester

Azt mondjuk kifejezetten sajnálom, hogy torxot nem kapni szinte soha. Jobb mint az imbusz, sokkal nehezebb elnyalni. Sárhányó, kulacstartó, csomagtartó csavarnak simán használnék torxot ha lenne.

(#112887) 6030D válasza gabro0 (#112881) üzenetére


6030D
Ármester

+ivana: nyilván egy excel-t is lehet csinálni, és mindenki abba írja.
Csak utána ha az elsőt ellopják, jön az, hogy ki mit csináljon. Ingyen. Merugye: felhívsz valakit, aki felveszi az adataidat. Az kiküld valkit, aki megnézi, hol mi történt. Jön mondjuk a rendőr aki elbeszélget veled. Jó esetben meglesz a tolvaj, és kifizettetik vele ezt is. Rossz esetben nem. A fenti embereket ki kellene fizetni, az irodájukat is, stb. Mibű? 20x15e-ből? Egy évig?
Ez kb olyan hozzáállás, mint a mindent otthon előállítunk 20 Ft-ból, minek venni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#112888) HEAHEA


HEAHEA
tag

Ha már védelemről volt szó, találtam egy oldalt, a különböző megoldásokról.[link].

(#112889) zoli03 válasza ivana (#112886) üzenetére


zoli03
őstag

Pont, hogy sokkal könnyebb elnyalni. Magura fékemnél is elnyalódott a torx csavar, plusz sokkal kényelmetlenebb is.

(#112890) gabro0 válasza 6030D (#112887) üzenetére


gabro0
őstag

Szerintem rossz oldalról közelíted meg a témát. Amikor egészségügyi ellátásba mész, akkor is tudnak mindent rólad, el van tárolva egy nyilvántartásba. Fizetsz érte? Persze, de nem közvetlen.

Itthon létezik a bikesafe, ahol egyszeri díj ellenében (900 Ft) regisztrálnak mindent és gond esetén tudtommal a rendőrség intézi az ügyet. Amiért ugye nem kell külön embereket fizetni, ez a rendőrség feladata. Szóval nemzetközileg a rendőrségek feladata lenne egy közös nyilvántartás létrehozása, mivel bármi gond van, úgyis náluk kötnek ki az emberek. Vagy mint a bikesafe: egy külön alapítvány rendőrségtől függetlenül, de rendőrségi hozzáféréssel és az általuk támasztott igényeket figyelembe véve kialakítva.

És azért úgy vélem nem kerülne őrületes összegekbe mindez és mindenkinek jobb lenne.

Még mielőtt írná valaki. Igen, ez a bikesafe funkcionalitásban nem ugyanaz, mint amit először felvetettetek. Csak példa, hogy létezik működő nyilvántartás egyszeri díjjal, nem ördögtől való dolog.

[ Szerkesztve ]

(#112891) hegyimorc válasza gabro0 (#112890) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Szóval nemzetközileg a rendőrségek feladata lenne egy közös nyilvántartás létrehozása"

Ilyen alapon feladata lehetne mobiltelefonok, számítógépek, fényképezőgépek, hangszerek ... kb mindennek a nyilvántartása.

Miért pont a kerékpár lenne kiemelve?

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#112892) StLui


StLui
veterán

Kezemben még nincs, de megvettem a bringát, nem azt, hanem jobbat, olcsóbban, óriási mázlim volt, legalábbis úgy érzem. Várom, hogy a nagyker átvigye a boltba. Megint egy (majdnem) új bringa, 2017 tesztbringa, a speci országos tesztkörútján volt bevetve. De ugyanolyan garis mintha új lenne. Bár van aki azt mondja ennek már sok lesz a bikepark, de remélem nem.

[link]

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#112893) jjeahh válasza StLui (#112892) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon dögös, grat! Kérek majd sáros képet is :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#112894) StLui válasza jjeahh (#112893) üzenetére


StLui
veterán

Az nekem nem probléma :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#112895) tacto válasza StLui (#112892) üzenetére


tacto
aktív tag

Ejj de jo kis cucc, sok örömöt vele!

(#112896) gabro0 válasza hegyimorc (#112891) üzenetére


gabro0
őstag

Miért pont a kerékpár lenne kiemelve? Teljesen jogos a kérdés.

Gépjárművekre sincs megoldva, nemhogy bringákra. Szóval ez csak egy PH! fórumozók tét nélküli fejtegetése így.
Mobiltelefont, számítógépet, fényképezőt hol tárolsz? Jó eséllyel otthon. Ezek a cuccok nagyrészt hanyagságból tűnnek el. Csak figyelni kell rá és nincs gond. Bringánál mi a helyzet? El akarsz menni boltba a bicajoddal, de hiába zárod le, ha kirakatban van. Nincs riasztó (meg feleslegesen kopik [korábban ezt is írta vki], lejöhet a festék, fellökhetik stb. ezektől tekints el most). Magyarán kis erővel mozdítható.
Na és ha megtörtént az incidens egy tfh értékes bicaj esetén, megy a rendőrségre a delikvens. Egy teljes kört meg lehetne spórolni egy ilyen nyilvántartással és az adásvételeknek is hitelt adna.

De mint írtam gépjárműveknél se megoldott dolog ez (pedig több embert érint), hiába fejtegetem, nem változik semmi.

(#112897) Toobee válasza StLui (#112892) üzenetére


Toobee
veterán

Várjuk a képeket!

https://barbieripnk.hu/

(#112898) 6030D válasza StLui (#112892) üzenetére


6030D
Ármester

:C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#112899) varsam válasza StLui (#112892) üzenetére


varsam
őstag

Előre is grat, jó választás szerintem, remek gép. ;)

Teszteltem hasonló specit, csak 29er volt, brutál jó gép.

(#112900) Sped


Sped
aktív tag

Köszönöm a korábban sisakvásárláshoz adott tippeket, fogok boldogulni és ismét van 4000 forintos bukó akció a bicajozz.hu-n, szerintem elsőre az is bőven elég lesz, úgyse volt még soha a fejemen, ha meg mégsem jó, akkor meg nem bukok sokat. Ehhez kapcsolódóan még egy kérdés: a fejem pont 58 cm, ami a legtöbb sisaknál épp határeset méretben, ilyenkor a kisebbet vagy a nagyobbat érdemes-e venni?

Dedikált kerékpáros cipőt is szeretnék, eddig csak a használtasabb sportcipőimmel nyomtam, néhánynál azért éreztem/érzem, hogy nem túl ideális, főleg nem 2-3 órás időtartam során. SPD cipőket hanyagolnám, azokba beruházni pedállal együtt egy kisebb vagyon, valami jó taposó cipőt keresek. Korábban itt linkelt már valaki, csak elfelejtettem elmenteni, azok ilyen nagyságrendileg 20 ezres cipők voltak, olcsóbb megoldás is érdekel, esetleg dekában van valami használható?

És egy mai hír, talán részben off, de mégis azért érdekes lehet:

Magyarországra jön a világ legnagyobb bicikligyártó vállalata

A tajvani központú Giant Global Group a világ legnagyobb kerékpárgyártójaként évente 5 millió kerékpárt ad el a világ több mint 50 országában. Tajvan és Hollandia mellett Kínában is működtet gyárat.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.