Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) imyourfriend válasza LonGleY (#37397) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem feltétlen általánosítok hanem ez a véleményem róla hogy a shimano nem tud megfelelő láncot gyártani. Ugyan a Dura-Ace láncot nem próbáltam, de az árából kiindulva hát nem is tudom.. a KMC és társai drágábban adják a láncot, de valószínűleg többet is bírnak, és szerintem ezzel az x10sl gold-al elmegyek vagy 6-7-8ezret legalább. :)

(#37402) lsebestyen válasza imyourfriend (#37401) üzenetére


lsebestyen
addikt

Milyen sort használsz? Nekem is kell lassan vennem láncot, lehet most kipróbálnék valami mást mint a shimano. Szerintem sem bír túl sokat...

(#37403) imyourfriend válasza lsebestyen (#37402) üzenetére


imyourfriend
őstag

Shimano Ultegra 12-25 10s, annyi módosítással hogy 14-es fogaskerék helyett 19-eset szereltem fel, eddig Tiagra volt 12-28. De az Ultegra sor annyira tartósnak bizonyult a 9-es verzióban hogy merem ajánlani, ~12ezer km után a 12-23-as sornak kutya baja, majd 20ezer km környékén kezd el szalajtani szerintem. ;] Viszont gondolkozom hogy megtartsam e a 12-28+kmc silver láncot, mert 7-8k-nál többre tartom, de többért meg nem vinnék el. :)

(#37404) Napfénysüti válasza imyourfriend (#37403) üzenetére

A Tiagra sor meddig bírta?
Nekem most az van 11-28 10 sebességes verzióban és ehhez van a 105-ös lánc.

Ha veszek új kerékszettet akkor gondolkodom hogy vegyek ahhoz egy új sort is. Megérné Ultegrát venni 105 helyett? Ad anyni pluszt? Meg lehet akkor 12-25-ös sorban gondolkodnék majd. Ha jön a jobb idő próbálgatni fogom hogy megy az emelkedők leküzdése ha nem váltok a 28-as fogaskerékre hátul. Amennyiben nem lesz gond akkor sorcserénél már tényleg olyat vennék aminél 25-ös a legnagyobb.

Szerk: most nézem kemény 10 euróval drágább csak az Ultegra 12-25 sor mint a 105-ös, így nem kérdés hogy megvenném az Ultegrásat. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#37405) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Kicsit off a dolog, de volt már itt néhány becsavarozott ébredő Magyar.

Nagymamám eltörte a lábát, úgyhogy most egy majdnem combnyak törésből lábadozik (pertrochanter nem tudom, mond-e valamit. A combcsont teteje, ebbe csatlakozik a combnyak). Viszont hogy gyógyuljon, gyógytornát is kéne végeznie, viszont ehhez nem találok semmi értelmes útmutatót a neten.

Tehát a kérdés: ismer-e valaki házi gyógytornához használható leírást/videót a neten, vagy ehhez mindenképp gyógytornászt kell fogadni?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#37406) imyourfriend válasza Napfénysüti (#37404) üzenetére


imyourfriend
őstag

Bírja az még, tartaléknak van a sor+lánc. Amúgy 1500-1800km környékén van benne de még nincs nyoma a kopásnak. Mondjuk hozzátartozik hogy az előző gazdája valamint én is sűrűn takarítottam amíg fent volt, nincs ez másként a mostani hajtással sem. Viszont rosebikes-on továbbra is akciós a 105-ös sor így személy szerint lehet hogy inkább azt venném 12-25-el 29,9€-ért mint az Ultegrát 46,95€-ért. Csak nálam az volt a gond hogy a beépített 19-es fogaskerék nincs 105-ösben valamint az a fogaskerék jobban össze van építve mint az Ultegra, ugye itt csak a felső 3 fogaskerék van egybeépítve, 105-ösnél máshogy van a szerelés. Viszont 29,9€-ért majdhogynem ajándék egy olyan sor egy x10sl gold lánccal ami 41,95€ most. Félreértés ne essék nem akarok szemét lenni, hogy szidom a Shimano láncot, ez csak egy vélemény és közel sem az igazság. :R

(#37407) Napfénysüti válasza imyourfriend (#37406) üzenetére

Nálam még egyelőre marad a 105-ös lánc a Tiagra sorral de lehet idén ha rászánom magam a Campa kerékszettre akkor mellé beruháznék egy új sorra meg láncra is. Tudnál linket dobni hogy pontosan milyen láncot használsz? :R
Bikediscounton egyébként 39,90 euro az Ultegra sor a 105 meg 29,90. [link]
Én inkább onnan szoktam rendelni.
Bár ott meg gumiból nincs valami nagy választék, fél szemmel azokat is nézem mert szöget ütött a fejembe hogy 25-ös gumit ki kéne majd próbálnom.

Valakinek van tapasztalata 23 vs 25-ös gumikról? Elsősorban az érdekelne komfortban érezhető-e a 25-ös plusz felülete.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#37408) zoli03 válasza Frenky89 (#37400) üzenetére


zoli03
őstag

Köszi, de én ilyen katalógusra gondoltam, csak újabbra.

(#37409) imyourfriend válasza Napfénysüti (#37407) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Ilyen a lánc, de ott ha ezt rendelem akkor nem simán x10sl-t hanem a gold-ot küldik meg. Lehet aztán hogy ez a gold azt nem tudom, de nekem ilyenem van. Külsőből pedig 622-24 continental grand prix van és már kevlár szálas, amiből a drótos verzió 6ezer rosebikes-on (de megnézném hogy ilyen drága külsőt mikor tesznek azonos kategóriában más márkájú gépekre) mert nézegettem de drótperem nélkülit nem találtam. Szerintem idehaza 15/db lehet az ára. :)

(#37410) zoo8800


zoo8800
veterán

Semmi extrém nincs a videóban, de 3.50-től nagyon adja...

rip and tear, until it is done

(#37411) Napfénysüti válasza imyourfriend (#37409) üzenetére

Nézd mit találtam: [link]
Elég jókat írnak róla, asszem ha cserés lesz nálam a dolog én is megpróbálom. :)

Més que un club!

(#37412) imyourfriend válasza Napfénysüti (#37411) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ennyi pénzért még jó hogy jókat írnak róla, idehaza majd 20ezer forintba kerül az a lánc. :B

(#37413) Napfénysüti válasza imyourfriend (#37412) üzenetére

Sajnos itthon nem sok mindent kell vásárolni. :(
Írtam is korábban hogy a görgő amit 68000-ért vettem bikediscountról itthon sok helyen akciósan volt 115000 (igaz szőnyeggel meg első keréktámasszal)...

Més que un club!

(#37414) Valkűr


Valkűr
őstag

Na kellene egy kis segítség aki jobban benne van ezekben. Szóval vettem tarcsafeket magamnak. A kérdés az lenne melyik a jobb fekbetét a mugyantas vagy a fémes? A másik az lenne, amit eddig nem tudtam h ezekhez van külön tarcsa is . Mi van ha mugyantas a fekbetét, de a tarcsa nem? Fontos szempont ez, miben más az a tarcsa ami mugyantas fekbetethez való? Olvastam már ezekről, de össze vissza ír mindenki mindent. Van aki azt mondja a fémes fekbetét jobb, de ezt cáfolja, h a nagyobb pld Xtr fekekhez is van gyantas betét.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#37415) fpeter07 válasza zoo8800 (#37410) üzenetére


fpeter07
veterán

A zene az valami kegyetlen. Egyébként a vége valóban látványos.

(#37416) -=RelakS=- válasza Valkűr (#37414) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

műgyantás jobban kopik, de jobban is fog
sima tárcsát használhatsz műgyantás pofával is
elvileg a műgyantás tárcsa puhább, ezért nem ajánlott fémes betéttel használni. Gyorsabban kopna

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#37417) LonGleY válasza imyourfriend (#37401) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor próbáld ki előbb, mielőtt ilyen véleményeket hangoztsz! Sokkal normálisabb kidolgozottsága van mint a legtöbbnek, és nem 20 ezer forint. Igaz, én sem próbálgatnám alatta már a láncokat, épp elég, hogy megúsztam élve azt a pár bukást, ami szakadás miatt volt (az egyiktől olyan 15 centis vérömlenyem volt a combomban, hogy egy hónapig nem tudtam a jobb oldalamon aludni, és egy év alatt múlt el).

[ Szerkesztve ]

(#37418) imyourfriend válasza LonGleY (#37417) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kint picivel olcsóbb mint 24€ a Dura-Ace lánc, de gondolhatom hogy meddig bírja.. ha bírná és minőségi lenne akkor megkérnék az árát is mint a többi Dura-Ace alkatrésznek véleményem szerint.

(#37419) LonGleY válasza imyourfriend (#37418) üzenetére


LonGleY
veterán

Szóval nem tudsz róla semmit az árán kívül... Írtam, hogy az összes többi márka 10-12 ezres (3-4 évvel ezelőtti árak) darabja szakadt, csak az említett nem (és ahhoz képest nem drága). De biztos szar. :C

Egyébként nincs úgy kikönnyítve, mint a többi márka pimpes lácai. Lárszik rajta, hogy kis tömörke – de gondolom pár grammániásnak ez már nem elég úri szint, ezéárt nem adják horror áron. De felőlem higyj, amit akarsz, csak ne a Shimanot húzd le, ha nem is ismered mindet.

[ Szerkesztve ]

(#37420) LonGleY válasza LonGleY (#37419) üzenetére


LonGleY
veterán

higgy

(#37421) lsebestyen válasza LonGleY (#37392) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szóval akkor ez az ultegra 6700-as ami bevált neked?

(#37422) LonGleY válasza lsebestyen (#37421) üzenetére


LonGleY
veterán

nem, Shimano CN-7701 (XTR/Dura-Ace) [kép]

ez nincs így direkte kikönnyítve...

[ Szerkesztve ]

(#37423) imyourfriend válasza LonGleY (#37419) üzenetére


imyourfriend
őstag

Lehet akármilyen, amikor olyant olvasni hogy az Ultegra is cserés lett 1000 akárhány km után [link] akkor vegyen a fene Shimano láncot. Érdekes Shimano tudja árulni arany áron a többi Dura-Ace alkatrészét, de a láncot miért nem? Mind az XTR mind a Dura-Ace alkatrészek olyan drágák, hogy alig látok az utcán belőlük, a lánc meg olcsó ehhez képest. Mellesleg nekem ez a váltás teljesítmény adja: [link] nem saját videó de ennél nem kell jobb, majd ha lecserélem ezt a láncot 6000-6500km után a sort pedig 15ezer után akkor el lehet gondolkozni hogy a Shimano bírna e ennyit vagy lenyúlik a Dura-Ace lánc is 4-5ezer km után max. de mindenkinek a saját pénze és azt vesz rajta amit akar. Mindenesetre most nézem 15k az amennyibe kerül az x10sl gold és csak pozitívumokat hallani róla. (számomra még mindig kérdés hogy miért nem adják arany áron azt a Shimano láncot ha a többi alkatrész olyan drága a Dura-Ace kategóriából...) off részemről. ;)

(#37424) Robi BALBOA válasza LonGleY (#37422) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

+1
Én is CN-7701 xtr láncot használok, a váltás tökéletes vele, a Kmc-vel nem volt az.

Csak az a baj, hogy úgy hallottam, hogy ettől az évtől nem forgalmazzák tovább a 9 sebességes xtr/dura-Ace láncot, helyette csak a hg-93a lesz. :O

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#37425) lsebestyen válasza LonGleY (#37422) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jah, hogy te 9s láncról beszélsz...Ilyen tudtommal nincs 10 sebességeshez.

(#37426) Runner_fxr válasza imyourfriend (#37423) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem az a tapasztalatom, hogy minnél több sebességes a rendszer, annál rövidebb az élettartam. Márkától fűggetlenül. Mivel egyre keskenyebb a lánc. 9-es jobban bírja mint a 10-es. Meg ugye a felhasználási terület sem mindegy, országúton kb 3 szor annyit kibír egy lánc mint intenzív terephasználat mellett. Terepen az a 10-es kmc se megy el többet 2000-nél. Jobb fajta (Xt/xtr)10-es shimano-k is kb annyit bírnak.

(#37427) LonGleY válasza lsebestyen (#37425) üzenetére


LonGleY
veterán

Ja, persze, hogy a 9-esről, az aláírásomban is monti van.

imyourfriend: Azon a kiluggatott Ultegrán nem csodálkozom, hogy cserés lett. De én nem arról a láncról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#37428) lsebestyen válasza Runner_fxr (#37426) üzenetére


lsebestyen
addikt

Na igen...Mondjuk nekem a mostani 105-ös láncom (10s) kb 3k km-nél tart, és már most szarakodik. Viszont a KMC árán tudok venni 2 ultegrát is. Csapatban majd körbe kérdezek h kinek mi jött be.

[ Szerkesztve ]

(#37429) Runner_fxr válasza LonGleY (#37427) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Montira is van10-es meg 11-es is. :)

lsebestyeny: Sajnos ez a tendencia, hogy minnél modernebb a rendszer, több fokozat van és annál hamarabb kopik. Deore 10-es láncom már1300 körül cserés volt, mondjuk kapta rendesen a terhelést. :) Azon se csodálkoznék ,hogy talán ezek direkt rövidebb élettartamra vannak gyártva.

[ Szerkesztve ]

(#37430) lsebestyen válasza Runner_fxr (#37429) üzenetére


lsebestyen
addikt

lsebestyen :R

(#37431) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

hű de nagyon rég jártam erre... sajnos az elmúlt évemben a munka meg a tanulás is olyan szintekre lépett, hogy nem sikerült tekernem, 2014-ben szerintem nem tekertem 300km-t sem. itt lakik a szobában a bicaj, minden nap látom, csak hogy még szomorúbb legyek :) szerencsére most tavasztól nyár végéig kicsit végre megint felszabadulok, remélem akkor behozom valamelyest.

ma, ahogy nézegettem, felmerült bennem, hogy a hátsó fékbowden elvezetése nem tetszik. mivel ez egy dögnehéz, elég masszív acélváz, azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha megfúrnám és belül vezetném el a bowdent. ez nagyon meggondolatlan lenne? két lyuk elég lenne 5mm átmérővel, az egyik sréhen a felső csövön, a másik a nyeregvázcső tetején.

valahogy így. vélemény?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37432) Runner_fxr válasza lsebestyen (#37430) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bocs, félrenyomtam telóról. :)

(#37433) D.Orion válasza hoffman_ (#37431) üzenetére


D.Orion
veterán

Annyit tudnék hozzáfűzni, hogy én egy 6061-es alu függőleges csövére raktam két furatot plusz kulacstartó céljából. Az ott bírja már több éve.

(#37434) RichieTri válasza Runner_fxr (#37426) üzenetére


RichieTri
senior tag

a mountimon 1070SRAM sor és kmc 10 sl lánc simán ment egy szezont... kb 5000km-t beletettem tavaly csak terepen. és a jövő szezont is még azzal kezdem gond nélkül. igaz, hogy 2 lánccal megy a dolog.
hozzátartozik,hogy minden tekerés után fémtisztára pucolom teljesen a sort és láncot(amennyire lehet), és a hajtóművön a lánckerekeket is. olyan 100km-ént láncot olajozok természetesen csak a csapokra csöppentek finish-line wet lube olajat.
a lényeg, hogy az,hogy mennyit tudsz elmenni egy adott hajtással törődéstől is függ. ezzel együtt a sebességek száma(lánc vékonysága) is számít. emlékszem a 8as deore szettem sosem akart elkopni :)

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#37435) imyourfriend válasza LonGleY (#37427) üzenetére


imyourfriend
őstag

Te 9-es rendszerről beszéltél, én meg úgy egységében említettem a KMC láncokat, mondjuk 9-eshez is adnak ki de ott Connex 908-at használtam [link] előtte pedig 904-eset, de az nem győzött meg túlzottan, kevesebb mint 4ezer km után cseréltem is. Van amúgy x9sl gold is viszont azzal nincs tapasztalatom, de mivel 9-es rendszerű ezért többet bír mint a 10-es széria gondolom. Más kérdés az hogy miként használom, nem mérvadó mert sokat van takarítva valamint vigyázok rá és nem megyek minden nap komolyabb emelkedőkre a bringával. De itt már sokszor volt vita a takarításról, így nem erőltetném ezen témát. :)

(#37436) hoffman_ válasza D.Orion (#37433) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem hiszem, hogy túl nagy különbség lenne. igazából szerintem nem számítana semmit, csak gondoltam megkérdezem, hátha valaki csinált már hasonlót. köszi!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37437) D.Orion válasza hoffman_ (#37436) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát igen azért a Csepel váz nem egy filigrán csőből épült cucc.

(#37438) Narakh


Narakh
senior tag

Tudom, elég faramuci kérdés, de mennyire jellemző, hogy a bringákat egy éven belül gariztatni kelljen? Tartok a külföldi rendeléstől, de akárhogy beszélem is le magam, sehogy sem hagy nyugodni ez a bringa.

A másik: 650B-ből csak 16"-os jöhetne szóba, azoknál viszont, amennyire megfigyeltem, már többnyire olyan, mintha a támvilla kvázi a felső vázcső folytatása lenne, egyenesszöget zárnak be. Ez azért geo függvénye is, vagy ilyen kicsi méretnél már mindegyik váz ilyen groteszk? Vagy csak nekem hülye a szépérzékem?

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#37439) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Ide lenne kedve/ mersze jönni valakinek? ;] [link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#37440) LonGleY válasza Narakh (#37438) üzenetére


LonGleY
veterán

A kis méret mindig meredekebb, azok ilyen gnómok. Nálam a 22+ col játszik, ott a vízszinthez sokkal közelebbi felsőcsövekkel lehet találkozni. A fix kerékméret miatt így megoldható a méretezés az adott típuson belül (nem kell az üléspozíciót annyira felemelni, cserébe így erősebb is a váz). Akkor lehetne hasonló geometriájú a kis gép, ha a kerekei is ugyanannyival kisebbek lennének.

A gari - ha csak nem törik a váz, - igazából lényegtelen. Gondolom nem rohannál ki a géppel azért, hogy megcsinálják az x kilométer utáni váltóállítást...

[ Szerkesztve ]

(#37441) Frenky89


Frenky89
őstag

Tudom, hogy már kezd uncsi lenni a Cube-os témám, de hátha nem menekültetek még el mindannyian.
Szóval találtam egy tavalyról maradt 2013-as LTD Pro-t az egyik helyi üzletben 3 kilóért, viszont 21"-es.
Ott azt mondták, hogy a 19" lehet, hogy kicsi lenne 184-es magassághoz és 81-es átlépőhöz, de egy picit tukmálós volt a hangulat. Ráadásul nekem ez az M395-ös fék annyira kilóg abból a felszereltségből, hogy csak na.

(#37442) lsebestyen válasza Frenky89 (#37441) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem jó lenne neked a 21", én 189 vagyok, és maxra ki van húzva a nyeregcső, illetve a stucni is lehetne hosszabb, ami mondjuk montinál nem annyira előnyös.

(#37443) Maximum1 válasza hoffman_ (#37431) üzenetére


Maximum1
őstag

Ha jól emlékszem olt egy 8bar vázad, azzal mi van?

(#37444) hoffman_ válasza Maximum1 (#37443) üzenetére


hoffman_
nagyúr

fent van a szekrény tetején, és figyel, vár türelmesen. sajnos az a projekt még legalább 140-160 ezer pénzmagot igényel, és a jelenlegi tervek miatt nem élvez prioritást. azonban ha a dán projektem lassan révbe ér (msc), akkor ott majd lehet, hogy el tudom kezdeni az alkatrészbeszerzést. talán :) oda úgyis a a mostani ss-t viszem, anélkül egy tapodtat sem, ott még a wc-re is bringával járnak. sok ismerősöm volt/van/lesz kint, sokat mesélnek, bringa kánaán.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37445) Maximum1 válasza hoffman_ (#37444) üzenetére


Maximum1
őstag

Egyszer csak megépül, addig is kíváncsian várom.

(#37446) Narakh válasza LonGleY (#37440) üzenetére


Narakh
senior tag

Sajnos jól sejtettem akkor. Elméletileg mondjuk nem nagyon van vesztenivalóm, mert a vevőszolgálatos kolléga szerint ingyen és bérmentve visszaviszik a bringát - kis hazánkból, háztól -, ha valamiért nem jön be. Csak ugye mi van akkor, ha mondjuk tényleg nem tudunk összebarátkozni, aztán közlik, hogy szorri, sajnos mégse fog menni az a szállítás...

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#37447) hoffman_ válasza Maximum1 (#37445) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sose félj, úgyis nagy csinadrattával fogom ide berakni, ha sikerül :)

közben beleszerettem a következő projektbe is, az a 30% off nagyon szimpi, álmaim gépe.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37448) FIREBLADE78 válasza hoffman_ (#37447) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ezek a radon biciklik jók ?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37449) FIREBLADE78 válasza Frenky89 (#37441) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem nem kéne ezzel a villával

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37450) Frenky89 válasza FIREBLADE78 (#37449) üzenetére


Frenky89
őstag

Miért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.