Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Köszi mindenkinek az infót. Tetszik a "letisztult" design és valóban ár/érték arányban sem tűnik rosznak. Inkább Cube mint rose de remélem minél hamarabb megtudom, hogy az utlsó Lapierre még elérető mert annak örülnék a legjobban. :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37052) imyourfriend válasza HEAHEA (#37050) üzenetére


imyourfriend
őstag

Arra kell figyelni, hogy rád akarják e sózni. Ha úgy állnak hozzá, hogy mindenképpen el akarják adni neked és te érzed hogy nem jó a gép akkor felejtős. Bármilyen áron is kínálják.. mondjuk én azon párti vagyok hogy inkább legyen drágább egy alkatrész vagy egy komplett kerékpár csak kezeljenek úgy, hogy én fizetek azért a cuccért és "a boltos van értem".. amint észreveszem hogy ez nem így történik még 2 forintot sem vagyok hajlandó otthagyni az üzletben. :)

(#37053) Runner_fxr válasza HEAHEA (#37050) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Valóban a felső cső hossz számít leginkább, illetve, ha a lábad közé veszed a vázat, ne érje el a műszert, mert az nem lesz kellemes, ha vészfékezésnél leugrasz a nyeregből :)
A hossznál is ajánlások vannak, ettől 10-15mm-t el lehet térni ahogy kényelmesnek érzed.
A 176 centihez kb 55-60 centis felső cső hossz az ajánlott, ez tényleges hosszt jelent, nem a horizontálist, mint amit a legtöbb gyártó megad. Elvileg jó lehet neked az M-is, de ezt javaslom kipróbálni, az S biztos jó, az M kérdéses. A 66 kiló kevésnek mondható, tehát ez is inkább a kisebb vázméretnek kedvez.
A 21 kilós adat a bringánál csak egy elírás, szerintem 14-nél nincs több. 21 kiló kb egy e-bike. ma már egy DH/FR gép sincs 21 kiló. Azok is megállnak 17-18 kiló körül maximum.

(#37054) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#37053) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bocs, elírtam, nem 55-60 hanem 55-56 centis :), ezt csőközéptől csőközépig kell mérni. Ha horizontálisan nézzük, akkor ez kb 59 centinek felel meg.

(#37055) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37056) concret_hp


concret_hp
addikt

van egy full 105 szettel szerelt országútim, ideje lenne hátsó sort meg láncot cserélni. maradjak shimanonál, vagy tehetek rá más gyártmányú láncot is, mert ugyanolyanok?

rosebikes-en meg bikediscount.de-n kívül honnan érdemes rendelni?

ja és ha valaki meg tudná mondani, hogy 3 első tányéros rendszerhez tutifrankó jó e az ultegra 6701 lánc az zsír lenne, mert én nem bírom kinyomozni :R írja hogy 10 sebességeshez való, az addig oké, de ír valami szimmetrikus/asszimetrikus dolgot is

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#37057) concret_hp válasza concret_hp (#37056) üzenetére


concret_hp
addikt

és a 114 és 116 szemes közt mi az érdemi különbség? :R

#37058 valami értelme csak van :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#37058) szjoci válasza concret_hp (#37057) üzenetére


szjoci
őstag

Hogy az egyik 2 szemmel hosszabb... :D Ennyi

(#37059) ---Lasali--- válasza Frenky89 (#37028) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

De igen.
Ha továbbra sem hiányolom a második kulacs tartót, majd lehet hogy leköszörülöm, vagy kifúrom belőle a menetet, és felrakok egy felső bilincses váltót, de annyira nem zavarja az elmém ez a probléma. Könnyen tisztítható azért, meg vált normálisan. Annyira talán kétszer rakódott tele hogy nem igazán váltott, de akkor a kulacsból egy kis vízzel lazítottam a bele ült sár állagán, és életre kelt. :D
Összeállt annyira a kerékpár, hogy mostanában nem akarok már rá költeni, csak a kopó alkatrészeket cserélni, javítani ami elromlik. Gazdaságilag nem éri meg rajta fejleszteni, vagy túl sokba kerülne, vagy nem lenne annyival jobb, vagy elvesztene valamit, ami a stílusát adja.
Most egy másik kerékpárt akarok megépíteni, mert van itt egy félkész bringa, amihez túl sok tervem van fejben, viszont nem készül.

[ Szerkesztve ]

(#37060) ---Lasali--- válasza concret_hp (#37056) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Régi 10 es rendszerhez a CN-6600 as láncot vedd, azzal biztos tökéletes lesz és azokkal sose volt baj.

[ Szerkesztve ]

(#37061) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Gondolkodom azon, hogy lehet csak egy vázszettet kéne vennem, akár használtan, és arra átépíteni a dolgaim, majd cserélni, ami nem jó már. Easton kerékszettem helyett Fulcrum Racing 3 mondjuk, meg egy karbon kormány + nyeregcső, a hajtóművem Shimano 105, az helyett Ultrega bele, az első, meg a hátsó váltó Ultrega, a fékváltókarok is. Viszont előrelépést szerintem teljesítményben a 11 sebesség hozna, ez meg csak 10 sebesség még. Szóval új komplett bicaj, vagy az átépítgetés, csere lenne e jobb, ki mit gondol? :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37062) concret_hp válasza Cyberpunk (#37061) üzenetére


concret_hp
addikt

mire elég a 11 sebesség amire 10 nem? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#37063) lsebestyen válasza concret_hp (#37062) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez olyan mint az e-penis, tudod :DDD

(#37064) Because


Because
őstag

melyik is az a német oldal ahonnan szoktatok rendelni? és hogyan jut el hozzánk? (milyen futár)

már készülök a tavaszi nyitásra, kellene pár szerszám, teljesen új hajtás, gumik..

(#37065) Napfénysüti válasza Because (#37064) üzenetére

Bikediscount.de
DPD vagy DHL szállít.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#37066) Because válasza Napfénysüti (#37065) üzenetére


Because
őstag

köszönöm!

(#37067) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Mai szerzemény:

Itt is köszönöm ---Lasali--- fórumtársnak, hogy jelenlétével és szakértelmével támogatta a vásárlást! :R

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#37068) Tothgera30 válasza belaazallat (#37067) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon szép. Grat. hozzá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37069) superecneB válasza belaazallat (#37067) üzenetére


superecneB
őstag

Gratula!
Szép bringa!

(#37070) rétisün válasza belaazallat (#37067) üzenetére


rétisün
veterán

grat, jó kis bicaj :C

asszem ha teker(g)ünk még együtt, eztán már rendesen kapaszkodnom kell, hogy tartsam veled a tempót :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#37071) belaazallat válasza Tothgera30 (#37068) üzenetére


belaazallat
addikt

+ superecneB

Köszönöm!

(#37070) rétisün

Eddig se a bringa volt a korlátozó tényező nálam! :D

Ha kinyit a fagyis Keszthelyen meghívlak egy fagyira! Csak hogy legyen motiváció! Vagy rontsam el a tápomat? ;)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#37072) rétisün válasza belaazallat (#37071) üzenetére


rétisün
veterán

"Eddig se a bringa volt a korlátozó tényező nálam"

akkor egy cipőben járunk tekerünk :DDD

fagyizás meg van beszélve :K (részleteket tisztázzuk, ha már nyitva lesz fagyizó :DD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#37073) Daniel Alves válasza belaazallat (#37067) üzenetére


Daniel Alves
őstag

:R egészséggel használd :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37074) Upo válasza Daniel Alves (#37044) üzenetére


Upo
addikt

Ha Stelvio akkor érdemes még EZT is megnézni, sokan jobbnak is tartják.
[link]
[link]

EZ meg csak egy vacak autós videó :U , de azért valamit mutat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#37075) ---Lasali--- válasza belaazallat (#37067) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én köszönöm a lehetőséget. :R
Navigátori képességeimet majd még fejlesztem, hogy legközelebb keresztbecsúszás nélkül reprezentáljuk a tükörjégen való közlekedést. :DDD
Sok sikert a kerékpárhoz és a még elvégzendő karbantartáshoz!

(#37076) Daniel Alves válasza Upo (#37074) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Szia,

Transalpina képek és Transfogaras is pipa :)) gyönyörű helyek.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37077) pengemetal


pengemetal
aktív tag

BUÉK és 2015-ben is sok km-t minden kedves fórumtársnak!

-12 fokban majdnem olyan jó motorozni is mint biciklizni! :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#37078) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Barátnőmnek (156 cm) vennénk bringát, február-március körül, tudtok esetleg valamilyet ajánlani?
Főként aszfalton használná (Balaton körül, Bp-Szob, ilyesmik). Keret kb 80 ezer Ft, lehet ebből már valami értelmeset venni? Újat érdemes venni vagy valami jó állapotban lévő használtat?
Ezt néztem ki: http://bringabolt.hu/kerekparok/2013_kross_hexagon-f2 Tudom nem teljesen aszfaltra van, de eddig nem találtam jobbat.

Köszi előre is.

(#37079) Daniel Alves válasza kerxy (#37078) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Teljes mértékben lebeszéllek róla. Volt ilyen kaliberű bicikli és tapasztalatból mondom egy fos :) Még annak ellenére is, hogy garanciás az első évben. Hulladék felszereltség a teleszkóp dísznek van és minden sz@ros baja akkor fog előjönni amikor a garinak vége...

Ezt mind tapasztalatból írom.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37080) Because válasza Daniel Alves (#37079) üzenetére


Because
őstag

mire használtad? mert a kollégának városban való közlekedésre lesz.

nekem egy Kross Hexagon X2 van és semmi gondom vele aszfalton :U ezért is kérdezem...

[ Szerkesztve ]

(#37081) Daniel Alves válasza Because (#37080) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Csak városi munkábajáráshoz napi (2*5km)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37082) Because válasza Daniel Alves (#37081) üzenetére


Because
őstag

hmmm nekem télen-nyáron napi 30km-es távon semmi baja se volt...
mondjuk összehasonlítási alapom nincs, de nem esett ki a kerék, nem ugrott le a lánc, fékek fogtak, váltani tudtam.

most, hogy máshol dolgozok háttérbe szorult ez a szerep és hétvégi futamokhoz már merev villát szereztem be és kapja majd az új hajtást (ez is csak az én hülyeségem, szükség nincs rá, de 1x7-8-ast akarok)

[ Szerkesztve ]

(#37083) Daniel Alves válasza Because (#37082) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Mondom, ez csak én véleményem és lehet én fogtam ki a millió közül a rosszat. :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37084) Sleek válasza Because (#37082) üzenetére


Sleek
senior tag

Nincs baj vele . Az egyik klub társunknak ilyen van nap mint nap tekeri Ő megvan vele elégedve.
Amúgy aki hajtja szintén hölgy.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#37085) zoli03 válasza Daniel Alves (#37079) üzenetére


zoli03
őstag

Nem igazán tudom elképzelni, hogy annyira rossz lenne. Nem a legalja alkatrészek vannak rajta. Mindent be kell állítani rajta meg újrazsírozni, mikor megveszed, meg rendszeresen karbantartani, aztán akkor jó lesz. Meg amúgy is, ha akármit cserélni kell rajta, nagyon olcsó hozzá minden.

(#37086) bigdady válasza Toomy (#36997) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y
Grat

(#37087) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hmm, nem tudom, h bringával induljak-e el a házibuliba (kb 20 perc bringázást jelentene) :D -7°C van :U

(#37088) Pttypang válasza lsebestyen (#37087) üzenetére


Pttypang
veterán

Lazán, de akkor inkább aludj ott, mert ittas állapotban már inkább ne tekerj sötétben haza.
Feltéve, hogy meg tudod oldani a normális ruházatot, vagy lassan mész :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37089) lsebestyen válasza Pttypang (#37088) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja most összeraktam egy ruha kombót. Amúgy azért megyek bringával h ne kelljen ott aludnom, mert sose tudok aludni rendesen idegen helyen, pláne a földön 20-an egy rakáson...Meg annyira nem terveztem berúgni. :N

Tekerésben gazdag, balesetmentes új évet kívánok minden kedves topiklakónak! :C

[ Szerkesztve ]

(#37090) Pttypang válasza lsebestyen (#37089) üzenetére


Pttypang
veterán

Én az eddigi tervek szerint megyek a Bükkbe, talán Ómassára, 2015-be ott lépek át nagyjából, aztán még vissza egy Miskolc környéki faluba, és aztán haza. Remélem nem fogok megfagyni, elvileg felöltöztem :)

Kellemes tekerést mindenkinek az új esztendőben is :)

Everybody lies.

(#37091) Daniel Alves válasza lsebestyen (#37089) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Viszont! :K BUÉK mindenkinek.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37092) HEAHEA válasza lsebestyen (#37089) üzenetére


HEAHEA
tag

Hasonló jókat kívánok Neked és a kedves fórumtársaknak!! :)
Ui.: Ne feledkezz meg a védőitalról, vigyél magaddal az útra!! :K :D

(#37093) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Fú, most értem haza, este kilenckor hidegebb volt komolyan :O . Odafele lefagyott a szemgolyóm. :D

(#37094) TayRol válasza lsebestyen (#37093) üzenetére


TayRol
veterán

Itt Zalában -15 volt hajnali 3-kor, nem vágytam bringára.:)

BUÉK!

(#37095) szjoci válasza TayRol (#37094) üzenetére


szjoci
őstag

Reggel 6-ra jöttem melózni, itt csak (Eger mellett) -6°C volt.

B.Ú.É.K.!

Más: meg is jött a nemrégiben belinkelt Dynamics vázam, és meglepődve tapasztaltam hogy a váltóbowdeneket végig kell bowdenezni (?):

Ilyen hosszú bowdenezéshez már gondolom érdemesebb szilikonozott (pl. Shimano SP41) bowdenházat és 1,1mm-es bowdent rakni. Nincs itthon perpillanat egyikből sem így tanácsot is kérnék hogy milyet rendeljek, vagy tökmindegy?

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#37096) tome0001


tome0001
senior tag

196cm-es magassághoz milyen márkájú fitness bike-ot (egyenes kormányos, vékonykerekű) ajánlotok? 62-es méretbe a Cube-on kívül nem sok modell találtam aki gyárt ekkora méretű modelleket. 200e ft körül keresgélek újonnan. Köszi

(#37097) fpeter07 válasza lsebestyen (#37093) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem is kell egy síszemüveg, mert a lencse maszkban nagyon párásodik. Csak a fényforrásokat látom, de azokat teljes mértékben. Szó szerint szivárványba burkolóznak.

(#37098) LonGleY válasza lsebestyen (#37087) üzenetére


LonGleY
veterán

Szórakozol? Én Vác mellé tekertem le egy kulcsozházba a 22. kerületből úgy, hogy a végén még a szántásban is csapatni kellett. De megérte a helyszín. :]

[ Szerkesztve ]

(#37099) lsebestyen válasza LonGleY (#37098) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja szórakozni mentem! ;]
Egészségedre, nekem nem volt kedvem megfázni. Lassan 2 éve nem voltam beteg, megtartanám e jó szokásom :K

(#37100) LonGleY válasza lsebestyen (#37099) üzenetére


LonGleY
veterán

Én se... mivel bringázok. És én is szórakozni mentem... :Đ
Beteg akkor lesz az ember, ha elkényelmesedik, és pitiáner -5-öktől fél.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.