Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#250801) stickermajom válasza Hasaggymeg (#250783) üzenetére


stickermajom
addikt

Újkora óta könnyezik mindkét nembarna Maxxis a Canyonon. :( Télen asszony imádta a nappaliban.

Nálam a bringázás ma kimaradt, de meló mellett volt időm kicserélni hátul a fékbetétet, illetve légtelenítettem is ha már ott jártam. Kapott ilyen Jagwire fémes betétet, meglátjuk mit tud: [link]

(#250802) chubby2o6 válasza Tin (#250799) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem a linkedre ezt dobta, ezért írtam, hogy olcsón megúszom: :D

(#250803) jjeahh válasza Tin (#250799) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Ha arra kell, hogy a terepen leengedd a gumit a minimum nyomásra, akkor szerintem súlyra a legkönnyebbet kell vinni"

Milyen szerencsés vagyok, 200m-t kell aszfaltozzak terepig :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#250804) Tin válasza chubby2o6 (#250802) üzenetére


Tin
veterán

Ja, más régióból valószínű más oldal jelenik meg. Keress rá a nevére: Quarq TyreWiz. Valami 280$ a készülék :D

jjeahh: nekem meg itt az aszfalt a ház előtt :K

[ Szerkesztve ]

(#250805) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket.
Van egy Gepida reptila 500-as 8sebeséges agyváltos kerékpárom ,amit kb 7 éve vásároltam újonnan.
Nagyon ráférne egy agyváltó teljes karbantartás zsírzás .
Kíváncsiság képpen szédszedtem az agyváltot úgy ,hogy kihúztam bellöle a teljes belső részt .
Nem találtam benne rozsdás részt ,volt benne zsír is.
Azt szeretném kérdezni,hogy mibe kell áztatnom az agyváltó belső részét ,hogy megtisztítsam a kosztol és zsírtol ?
Én mosó benzinre gondoltam nem tudom jó e erre a célra.
Újra zsírozáshoz milyen típusú, márkájú zsírt vegyek?
Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#250806) mauimagic válasza gergo5991 (#250769) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Én nem látom, hogy kopott lenne, szerintem csak bénán van fotózva és nincs rendesen letakarítva.

(#250807) chubby2o6 válasza Tin (#250804) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Igen, épp azon gondolkodtam, hogy kéne venni egy 280 dolláros nyomásmérőt, amit párszor biztos használni is fogok :DDD :DDD

(#250808) Davka1345 válasza Wombath (#250770) üzenetére


Davka1345
csendes újonc

Oksa, köszönöm.

(#250809) Tin válasza chubby2o6 (#250807) üzenetére


Tin
veterán

Cserébe menet közben is nézheted a telón az aktuális nyomást ;) amúgy a bike discounton csak 200€... :D

A bicajgumi meg ereszteni fog kicsit mindig.

(#250810) chubby2o6 válasza Tin (#250809) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Na, akkor fussunk neki mégegyszer.
Nem az érdekel, hogy hosszútávon ereszt-e, pontosan tudom, hogy igen. Az érdekel MAJD, HA ÁTSZERELTEM TL-RE, hogy tartja-e a nyomást, vagy pl. egy éjszaka vagy egy nap alatt elszökik belőle a fele levegő. Ergo, érdemes foglalkoznom a TL-el vagy hagyjam az egészet a picsába, mert az biztos, hogy nem fogom naponta fújkálni. Ehhez viszont tökéletes az SKS vagy a Schwalbe is.

(#250811) Nutra válasza jjeahh (#250652) üzenetére


Nutra
tag

jjeahh köszi, akkor megjegyzem magamnak ezt a cuccot.
Fall-N én bízom a Riskben, több apró szerszámot, alkatrészt vettem már tőlük és jó minőségűek, jó árban

(#250812) vallas válasza rétisün (#250760) üzenetére


vallas
senior tag

Arra már sokszor jártam outival... 30-s gumival sima ügy.... :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#250813) Hasaggymeg válasza stickermajom (#250801) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itteni vélemények szerint nem sokat tud a dzsegvájör fékbetét...majd megcáfolod. :D

jjeahh...ahhoz képest azon a 200 méteren sem mertél elmenni az erdőig mikor tiltva volt, úgy féltél a fakabátoktól. :DDD...ez az erdőben digitális nyomásmérővel barbuzulni meg szerintem tényleg túlzás, van egyáltalán aki ezt a sportot űzi? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250814) gergo5991 válasza mauimagic (#250806) üzenetére


gergo5991
őstag

nekem úgy tűnik mintha kihordta volna az olajat mert a villa felső része szürke, lent meg mintha full fekete olajos lenne

(#250815) Tin válasza chubby2o6 (#250810) üzenetére


Tin
veterán

Oké, értem. Valamennyi levegőt a TL is engedni fog, max nem naponta, hanem hetente fújkálod. De alacsony nyomáson nem enged már annyit. Ha TL-en gondolkoznék, én tuti méregetném, hogy tudjam, mire számítsak, csak ott meg az van, hogy azért ereszt, mert van egy lyuk amit az a szaros takony nem tömített el, vagy pedig természetesen ereszti át lassan a levegőt. Bele se akarok gondolni. Bocs, én.. de hát láttad már.

(#250816) rétisün válasza vallas (#250812) üzenetére


rétisün
veterán

ja, úgy könnyű. nekem ezen a bringán ma 28-as volt, a másikon van csak 30-as.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#250817) fulton válasza Tin (#250657) üzenetére


fulton
addikt

Szia!
Én azt gondolom, minden fájdalom ami tartós, és gyakori, az nem jó, és foglalkozni kell vele. Ami 1-2 szer előfordul, az betudható megterhelésbeli fájdalomnak.

Rossz ülésmagasság is okozhatja, ..van egy kiinduló:sarkad ráteszed a pedálra nem kiklippelt lábbal, hanem úgy természetesen könnyed egyenes lábbal. (ettől én kicsit lentebb vagyok egyébként) (és pörgetni is jobb így)
és innen már nehéz tanácsot adni a magasságot illetően, érezni kell...ha nagyon alacsonyan van taposáskor diszkomfortos lesz az erőkifejtés, nem fog jól esni.. Ha nagyon magasra lövöd azt is érzi a tested, és "szól". (na itt vissza lehetne kanyarodni a stopli helyzetére is, attól is függ) - játszani kell vele.

Gondolom SPD vel tolod (?). A neten fellelhető beállítást tekintve, érdemes lehet picit, láb mérettől függően hátrébb helyezett stoplival is próbálkozni ("gyári" ajánláshoz képest), én is hátrébb használom. Minél hátrébb kerül az "idális" helytől, annál kevesebb eséllyel lesz ebből eredő térdfájdalom. De persze nagyon hátra sem jó tenni. Nincs kimondott szabály erre, érzéssel. (ha így használod, akkor kicsit lentebb kell tenni a nyereg pozit is - megint érzésre)

Érdemes megnézned hogy tekerés közben nagyon kilibben e a térded, annak fügvényében oldal irányba is érdemes a stoplit állítani - én is álltottam picit rajta, mert hosszabb távon éreztem hogy "kicsit kint van" a jobb láb.

Az gondolom megvan hogy ha beülsz a nyeregbe tekerős pozival, és 3h órára állítod a pedált, akkor a térdednek kb ott kell lennie ahol a pedál tengelye van? nekem pl olyan max 0.5 - 1 cm előrébb van a térdem eleje-normál ülőpozival nézve mint a pedál tengelyközép (vizszintes talajon nézve) - de ugye tekerés közben sokszor váltok poziciót, azzal némileg ülésben hátrébb is kerülök kicsivel...szóval élesben van hogy nem pont ott a térd mint beállításkor...egyébként ha a térded a pedál tengelyközép előtt van arra jellemzőbb a térdfájdalom (jobban terheli a térdet), fordított esetben inkább az izmokat terheled jobban....

Érdemes kicsit könnyedebb pedál fordulattal tekerni, nem kell lepörgetni magad a kerékpárról, de olyan 80-85 sztem okés és jóleső. Ha emelkedőre mész, akkor inkább válts vissza, és ne terheld szét a lábad erőből.

hirtelen ennyi ötletem volt a kérdésed olvasva.

[ Szerkesztve ]

(#250818) Hasaggymeg válasza Tin (#250815) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem kell túllihegni, nem annyira bonyolult ez a TL rendszer. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250819) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Pár noob kérdés, mert már rég nem vettem új bringát, ahol ezek számítottak.
Idén terveztem többet bringatúrázni, erre pár napja ellopták a bringám, úgyhogy most kereshetek újat.

Feladata városi napi közlekedés mellett a hosszabb, többnapos/hetes bringatúrák lennének, s bár gyalogtúrázásból eredően egész kompakt a kemping-cuccom, lehet, hogy meg tudnám oldani csomagtartó nélkül is, de jobb, ha van rá lehetőség (ha még hosszabb, több hetes túrára mennék).
Ugyan elsősorban aszfalt lenne (75-80%), de időnként lemegyek murvára, földútra, egyszerűbb ösvényre is.

Fentiek alapján cross-trekking / hibrid lenne a feladatra legjobban megfelelő (gravel is tök jó lenne, csak túl drágán mérik őket; modern montikon pedig sajnos már nincs csomagtartó rögzítési pont).

Nem tervezett kiadás miatt költségvetés korlátos, na meg városi napi közlekedősnek sem akarok túl drágát venni, ha ezt is ellopnák - szóval 100-150k körül nézegetem a használt bringákat. Ebből adódóan a bringák felszereltsége általában alsópolcos: Alivio, Altus, Tourney, illetve Tektro tárcsafékek, némely még mechanikus is. Tudom, ezek nincsenek sokra tartva, de milyen hátrány várható tőlük a fenti célokra (napi közlekedés, nem-sietős többnapos bringatúrázás)? Váltók gyorsabban állítódnak el, félreváltanak, gyorsabban mennek tönkre? Fék gyengébb? (v-fékhez képest is)? Speckó betét kell bele drágábban, gyorsabban kopik?
Továbbá: a kevésbé neves márkák, vagy áruházi sajátmárkás (pl. Hervis Kilimanjaro) bringáinál van valami buktató?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#250820) gordonfreemN válasza chubby2o6 (#250786) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nagyon jól néz ki, gratula!
A bicikli se rossz ;] :DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#250821) gordonfreemN válasza Fall-N (#250756) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Lehet, mindenesetre fura volt, pedig megrázogattam a vázat is nem egyszer, meg gurultam vele pár métert is,próbltam finoman megemelni és leejteni kerékre is, de semmi. Közben még arra lettem fogyelmes, hogy nagyon kell koncentrálni a kormanyra a kotyogás ellenőrzésekor, mert a kormány elmozdulása/pici leptékü fordítása olyan érzést kelt, mintha kotyogna. Azért köszi neked is, hogy próbáltál seíteni

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#250822) vendingo válasza .mf (#250819) üzenetére


vendingo
veterán

Gravel alternatívának azt mondanám, hogy egy rc100 outi decathlonból, amit apránként fejlesztesz, alakítasz. Ennyi pénzért újonnan csak silány bringák lesznek. Használtra nem tudok tanácsot adni.
Hasonló felhasználásra egy elops speed 500-at vettem.
Van a családban rc100, évek óta fut télen nyáron napi használatban, semmi baja. A váltót érdemes cserélni rajta idővel, de ez nem nagy beruházás.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#250823) jjeahh válasza Hasaggymeg (#250813) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt én olvastam már, hogy viszi valaki pályára és hőmérséklettől függően újra beállítja napközben is :DDD . Mondjuk pályázáson gondolom más, mert az autóban lehet hagyni a cuccokat, ha meg mégis magával viszi, úgysem számít annyira a plusz súly, mert nem mászik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#250824) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#250820) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Köszi :R

Sikerült megcsinálni végül a kormánycsapágyat?

(#250825) stickermajom válasza jjeahh (#250823) üzenetére


stickermajom
addikt

Legutóbbi pécsi kép: [kép] Azzal a táskával járok pályázni, elfér benne a nyomásmérő. :DDD De a hegyre nem viszem magammal, a kocsi a bázis. Mostanában a kulacsot is elfelejtettem általában felrakni, körönként lehetett csak hidratálni.

Hasaggymeg: Nem baj, olcsó volt a Jagwire, az a lényeg. :D

(#250826) ZolkoW válasza Tin (#250657) üzenetére


ZolkoW
őstag

Tulajdonképpen az izmod fáj? nem lehet, hogy nincs ideje pihenni? 20 év nembringázás után azért eléggé kaphatja az ívet.
A pörgetés tudom, hogy téma volt, de az nemigen okozhatja, pont az a kevésbé megterhelő. Mármint lehet úgy is túlterhelni, de az izmozós és a pörgetős közül biztosan a pörgetős a jobb.
Amilyen pulzusadatokat írtál, nekem még mindig magasnak tűnnek, nem tudom, mennyinek kéne lennie, csak nekem még az az érzésem, nem hangolódtál rá arra,hogy valóban alacsony legyen a terhelés, meg 2-es zóna, stb. Ez nem egyszerű, én pl. majdnem mindig elbukom, és túllépem. De ez egy projekt, egyszer próbáld ki, hogy magadra erőlteted, és betartod.
(vélemény volt)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250827) Ringman válasza .mf (#250819) üzenetére


Ringman
nagyúr

ennyiért sajnos nagyon kompromisszumos felszereltségű lesz egy terepre is alkalmas tárcsafékes bringa. szerintem erre merev villa is megfelelő, nem kell a teleszkóp.

több napos túrához nem feltétlenül kell csomagtartó, de a szükséges furatokkal nem rendelkező bringákhoz is lehet már csomagtartókat kapni, amiket pl. a nyeregcsőhöz és a támvillához rögzítesz.

nézhetsz cantifékes ősmontit is, amin később modernre cseréled a hajtást, vsz. így beleférsz a kívánt összegbe (sőt egy részüknél 27,5/650b-s kerék is belefér a vázba, a 700c sem kizárt). - megfelelő vázgeoval akár koskormányosra is átalakítható.

(#250828) szimpláncsak válasza stickermajom (#250825) üzenetére


szimpláncsak
tag

Kicsit más téma,de a táska miatt legalább találtam ürügyet arra, hogy berakjak egy képet arról, hogy èn meg tegnap így tekertem haza a balcsiról :DDD
Jó dolognak gondoltam ezt a nagy vàztàskàt, de fele annyi cuccot szabad csak belerakni,mint amennyi belefér, mert nagyon széles lesz és zavarja az embert tekerés közben. Szóval át kellett pakolni a dékás futótàskàba sok mindent. De az meg tényleg jó kis táska :) még akkor vettem amikor futottam terepen, mert van benne ivótasak is. 2,5 napi cuccomat kellett belerakni, fogkefétől kezdve, alvós cuccon át, esőkabátig, váltó felsőig mindent.

Szerk: Ja és a hátizsák a hátamon volt, nem az ülésen ;]

[ Szerkesztve ]

(#250829) chubby2o6 válasza szimpláncsak (#250828) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ja, akartam is mondani, hogy ha ráteszed a hátizsákot a nyeregre, akkor engedd lejjebb egy kicsit, mert így tuti magas lesz :DDD

(#250830) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni külső választásban.
Rockrider XC500 29" bringám van DT Swiss M1900 spline 30-as kerekekkel.
Száraz időben munkába is ezzel járok, oda-vissza ~20 km aszfalton. Hétvégente, ha az időm engedi akkor a Mecsekben, terepen is tekerek.
Elvileg a felni szélesség miatt a legkeskenyebb 2.25 -ös gumi jöhet szóba. Tubeless megoldással nem szeretnék foglalkozni.

29x2.25 -ben mit ajánlanátok?

Vittoria mezcal és barso -t megrendeltem bikeinn-ről, de nem akar megérkezni, nem is tudják mikor fognak kapni.
Rosebikes-on Thunder Burtot néztem, az most "jó" áron van. Az jó lehet ilyen felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

(#250831) Khelben válasza G4RWIN (#250830) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mennyire durva terepen? Gyökereken és sziklákon vagy babakocsival is járható túraúton? Utóbbira + aszfaltra a Smart Sam nekem tökéletesen bevált. Nem lassú aszfalton, nem kopik el két nap alatt és a mély homokon kívül terepen se volt vele gond.

(#250832) ZolkoW válasza G4RWIN (#250830) üzenetére


ZolkoW
őstag

azt szvsz pár hónap alatt lyukasra koptatod aszfalton, olyan vékony a futófelülete. De csak tippelem, mert ez könnyű terepgumi. Valami univerzálisabbat keresnék, középső folyamatos futófelülettel, olyasmit, mint a Land Cruiser. Kicsit terepesebb a Smart Sam, de más márkákból is van sok ilyen, meg a gravel kínálatból is találni 2" körülieket.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250833) G4RWIN válasza Khelben (#250831) üzenetére


G4RWIN
tag

Ritkábban gyökeres és sziklás terepen is.
Volt már, illetve van is 2.1 -es Smart Sam gumijaim. Nem volt rossz. Rátehetem azt a 30 mm széles felnire?

(#250834) gordonfreemN válasza chubby2o6 (#250824) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, úgy néz ki jó lesz. Sikerült eltalálni meg a technikát kitalálni. A szerelőm szerint az ócsó kosaras csapágyat nem eggyire macera beállítani.

Tegnap este eszembe voltál, fel kellett raknom a lockout kart és ezért nekem is le kellett húzni az esi markolatot. Injekciós tűvel nyomtm alá mindkét oldalról a vizet és jöt csak nehezen. Aztán vettem fel tiszta szerelőkesztyűt és mint az álom úgy lejött. Na mondom megvan a technika.

A telót is felpumpáltam, nem tudom mikor ellenőrizzem ujra.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#250835) RexpecT válasza Hasaggymeg (#250673) üzenetére


RexpecT
addikt

Igy nem lenne jobb a rögzítés?

(#250836) .mf válasza vendingo (#250822) üzenetére


.mf
veterán

Nem gravel a cél, hanem egy napi közlekedésre és túrázásra is használható bringa. Lehet, hogy jó alap gravelhez egy RC100, de az 1x7 44/12-28 síkra még talán elmegy, de hegyre... Oké, láttam olyat, aki egysebivel jött fel a Stelvióra, de az nem én vagyok :)

Ringman: nem terep a fókusz (arra van egy Ghost all-mountain fully), csak annyi kell, hogy meg tudjon birkózni egyszerűbb nem-aszfaltos részekkel is, legyen rá ballonosabb 80/20-as gumi.
Szerintem is elég lenne a merev villa (egy ballonosabb gumi mellé), de ritka az olyan a használt piacon, a dolgot nehezíti, hogy nem vagyok konfekcióméret 192 centivel.
Ezt hétfőn valszeg elmegyek megnézni: Hervises Kilimanjaro, alap Alivio/Tourney, Tektro és SR felszereltség.
Ez egy másik, amin gondolkozok, szintén Alivio, Tektro és SR, viszont van rajta sárvédő, csomagtartó, agydinamó és lámpa is, csak távol van.

A féken én is gondolkozok. Több hetes túrára alaposan felmálházott bringához jól jöhet a tárcsa nagyobb fékereje, és esőben is jól fog. Azonban egyszerű olcsó v-fékkel is simán lejöttem már esőben a Stelvióról, szinte semmi karbantartás nem kell neki, nem kell légteleníteni, és világ végén nagyobb eséllyel kapni hozzá betétet.
Koskormányt még sose használtam, az összes bringám egyenes kormányos volt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#250837) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! szerelés otthon, nyomatékkulcs, nyomaték

A kommentelők közül akik maguk szerelik a kerékpárt használnak nyomatékkulcsot? Milyen nyomatékkulcsokat? Tisztán mechanikust? Erőmérőst vagy lekattanóst? Digitálist amit a hajtószárra lehet tenni?

Ezen cikk szerint fontos megbizonyosodni, hogy a kerékpár csavarjai jól vannak meghúzva.
Google fordítóval:
Bár rengeteg edzett bőrű ellenző létezik egy ilyen szerszámmal kapcsolatban, akik szívesen dolgoznak az „érzésen”, a helyzet az, hogy ha kényes alkatrészekkel dolgozik, a nyomatékkulcs használata sokkal kevésbé valószínű, hogy a dolgok elromolhatnak, különösen, ha a garanciáról (és a fogakról) van szó.

Én már sok csavart túlhúztam és idén is megtörtént. Nem lehet a kezem érzékében megbízni.

A cikket elolvasva úgy tűnik egy kerékpáron a leggyengébb nyomatékkal 4 Nm-el kell csavart meghúzni és nincs olyan csavar, amit 60 Nm-nél jobban kell meghúzni. Kár, hogy nem írtak példát ezek milyen csavarok.

A digitális nyomaték kijelző adapterek szimpatikusak, mert kicsik és egy 1/2 colos adapter bármilyen 1/2-colos hajtószáron használható. Sajnos olyat nem találtam ami lefedi a 4-60 Nm-es tartományt. 6-30 Nm és 20-200 vagy 40-200 Nm között vannak ezek a digitális adapterek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#250838) Tin válasza fulton (#250817) üzenetére


Tin
veterán

Egyetértünk, azért is kérdeztem, mert nem szeretnék valami hosszabb távú problémát magamnak. Mivel 20 éve nem bringáztam, nincs viszonyítási alapom, és szívem szerint csak mennék, de valószínűleg a testemnek ez még túl hirtelen és túl sok.

Az üléspozícióval most addig játszottam magasság és pozíció tekintetében, amíg megtaláltam a legfelső pozíciót. A csípőm itt még épp nem mozog, és a lábaim a pedálfordulat alján sem "úsznak". A korábbi beállításom alacsonyabb volt, és előbbre is ültem, a mostanival szerintem kisebb a térdem terhelése. Az első próba pénteken jobbnak tűnt, de most pihentetem, tegnap csak egy nagyon könnyű kört tettem.

Sima cipőben tekerek, nincs SPD. A lábam jó helyre áll be a pedálon (1/3), ott nem is fáj semmi. A térdeimnél figyelek, hogy ne billenjen ki, és nem is a külső vagy a belső része fáj. Az ingás módszert próbáltam, de az nem az igazi, mert álló helyzetben máshol ülök, amikor próbálom. Hátrébb meg már amúgy sem tudok ülni, meg az kényelmetlen is lenne.

A terhelés relatív. Úgy csinálom, hogy "könnyű" legyen, de ne túlságosan könnyű, viszont amint érzem, hogy nagyobb a terhelés, azonnal könnyítek a fokozaton. A pulzusom 150 alatt tartásához ez pont ideális. Valószínűleg inkább túlerőltettem. Kipróbálom a komolyabb nyújtást, hengerezést, és az talán segít.

(#250839) Tin válasza ZolkoW (#250826) üzenetére


Tin
veterán

Igen, a térdkalács feletti részen. Amikor pl felállok egy székből, akkor eléggé, de nyugalmi helyzetben nem. És valószínűleg de, túlerőltettem, mert amikor tudok, megyek, ha úgy van, akár 3 nap egymás után. Valószínűleg ez sem a legbölcsebb dolog.

A pörgetés tényleg jobb, de a pulzus emberfüggő. Utánanéztem, és figyeltem is magam. Itt a kalkulátor (Karvonen, 3. választási lehetőség), MHR=180, RHR=80, így 140-150 bpm között van a 2-es zónám. Utóbbi pár hétben már érzésre is ebben megyek, nincs folyamaotsan túlhajtás, most már tudom, hogy az milyen. Ez a terhelt, de nem túlterhelt állapotom. Csak ha még pörgetek is, akkor felmegy 160 fölé, így azt egyelőre félretettem.

Én se tudok másra gondolni, mint a túlhajtásra. A nyerget is azért emeltem a maximumra, hogy kizárjam azt a hibafaktort is, most már valószínűleg csak a terhelés csökkentésével tudok játszani, és nagyobb figyelmet kell fordítanom a nyújtásra utána, illetve a pihentetésre.

(#250840) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#250834) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Legközelebb megpróbálok (sokkal) több alkoholt aláspriccelni.
Vagy letépem megint. Még nem döntöttem el. :DDD
Frissen szervizelt a telód, nem hiszem, hogy engedné a levegőt. Ha meg felütöd egyszer-kétszer, úgyis észreveszed :DDD .
Itt ha [link] beírod a teló sorozatszámát, kiadja neked az ajánlott nyomást meg a rebound-ot, ez kiindulásnak jó, legfeljebb majd állítgatsz rajta igény szerint.

(#250841) Mezga Aladár válasza Tin (#250839) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hány éves vagy? Mennyi a nyugalmi pulzusod. Mérted a maximum pulzusodat (pl. melkaspánttal)?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#250842) Hasaggymeg válasza RexpecT (#250835) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bexarok mekkora zseni vagy! :Y :R ...látszik nem volt divat a Lego Erdélyben 1970-ben. :( Amúgy nem tudom, de kipróbálom nem-e billen így túlságosan előre, meg elég hosszú-e a stucni ahhoz, hogy ne ütközzön a villa meghagyott szárában. :F ...na meg adja vissza a Zasszony akinek gyorsan felszereltem hátha nem haragszik annyira az új beszerzésem költsége miatt. :DDD

mf....ja, hát te vagy aki kemping kerékpárral előzi az autókat a Stelvion lefelé hetvennel, vagyis szerintem azt vedd amit kapsz mert neked kábé mind1 országúti, fixie, vagy éppen DH géppel bikepackezel, megoldod. :DDD

tknof1871...nem eszik azt olyan forrón, el lehet lenni nyomatékkulcs nélkül is, ha pedig éppen annyira erős vagy használd az imbusz kulcsokat csupasz kézzel és fordítva, vagyis a rövid szárától fogva, úgy mindegyiket meghúzhatod ahogy bírod, biztos nem szakítasz el egyetlen menetet sem. ;] Amúgy meg van sok olyan nyomaték ami 4 Nm alatti, továbbá a 20 fölöttiknél sem nagyon kell félni a túlhúzástól csak ne erőkarral bikázd...ja, és nincs 4-60Nm közötti, azt csak kettőből lehet kibekkelni...legalábbis és nem láttam másképp. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250843) gordonfreemN válasza chubby2o6 (#250840) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen,ezért írtam, hogy én vizet nyomtam alá, az alkohol hamar párolog és szárít, de biztos elmegy az alkohol iscegynek. Meg kesztyű, ez volt nekem az áttörés.

Köszi a linket,egyelöre a 72kg-omhoz 115psi-re fujtam mindkét irányt (decás pumpával, köszi a tippet)!

Más: nem tudod/játok hogy ez a váz azért 38,5cm mert gyerekméret? Nekem 82cm a lábközépmagasság éa 175 vagyok. Akkor ez a váz kicsi lesz nekem ugye?
(Az asszony már tényleg kinyír a végén...)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#250844) ZolkoW válasza Tin (#250839) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez nem feltétlenül csak neked válasz, de mindig meglepődöm, amikor azt írjátok, hogy a pörgetés (pedálford. emelése) feljebb viszi a pulzust. Nem esküszöm, hogy nem tévedek, de szerintem nekem a csökkentése viszi feljebb :)
Legalábbis ha a terhelést nem növeled, tehát úgy tekersz nagyobb fordulaton, hogy visszakapcsolsz hozzá. Már csak a hecc kedvéért is kipróbálnám, hogy legyen mondjuk 85, vagy 80 PF, és szigorúan, de tényleg egy centivel se (köbláb per négyzethüvelyk a vonatkozó mértékegyég még..) menjen a kívánt érték fölé a HR. Ha majdnem eldőlsz, olyan lassú vagy, akkor úgy. Ez nagyon nehéz is lehet, de mentálisan, nem fizikailag.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250845) Ringman válasza Tin (#250839) üzenetére


Ringman
nagyúr

hogy ne legyen megnyugtató a válasz: nekem a túl magasra emelt nyeregnél (amikor még nem imbolygok jobbra-balra) is tud fájni a jobb térdem a térdkalács mögött-fölött.

szerk:
kalkulátor:
a sok betegeskedés miatt eléggé edzetlen vagyok (meg biciklizés előtt én is kihagytam 15+ évet az aktív mozgásban), de most a nyugalmi pulzus 75 körül van, ha ülök, 38 évesen vo2 maximum az 182, de ha rendesen beletekerek, akkor nagyon rövid ideig a 200-as pulzus sem elérhetetlen, de valóban megáll 185 körül az 1-2 km-es max. teljesítmény

[ Szerkesztve ]

(#250846) Tin válasza Mezga Aladár (#250841) üzenetére


Tin
veterán

40 felett vagyok. Többféle módszerrel számolva 177 és 182 között van a maximumom, súlyt és mindent figyelembe véve lőttem be a 180-at. Az órám mért maximuma 178. A nyugalmi pulzus pedig 80, de ezeket amúgy leírtam a hsz-ben.

(#250847) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Elég parasztosan van megoldva a Judynál a villavállon a lock gyűrűje :W . Egy műanyag (!), belső recézésű gyűrűben van egy fém csavar, azzal kéne a gyűrűt rögzíteni, hogy feszítse a bowdent. Ha nem húzom meg eléggé, elfordul, nincs lock. Ha meghúzom annyira, hogy ne tudjon elfordulni, akkor volt menet nincs menet. Nem is értem, komolyan mondom :W
Nem én vagyok az egyetlen ezzel a problémával, mert ez [link] mindenhol hiánycikk, kb. a beszerezhetetlen kategória.
Meg lehet házilag oldani [link] , csak most turkálhatom a netet hernyócsavarért meg négyszöganyáért :O .
Van itthon pár computer konzol, lehet az egyikből kiműtöm a menetes hengert, és valahogy beleapplikálom ebbe a szarba, de m3-as hernyóanya akkor is kelleni fog, mert természetesen gyárilag m4-es van benne :W .

(#250848) ZolkoW válasza gordonfreemN (#250843) üzenetére


ZolkoW
őstag

az alkohol (az IPÁról* tudom, a többiről gőzöm sincs) azért jó a párolgás ellenére, mert sokkal jobban nedvesít a víznél, bekúszik olyan résbe is az ESI alá, ahová a víz esetleg nem. Bespriccelem a markolat külső oldalán, és megjelenik másik végén a kormányon. Mondjuk még így is munka levenni, de inkább mert érdesített az a hülye kormány, aluról gond nélkül működött nekem eddig.

*IzoPropilAlkohol, nem sör! :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250849) ZolkoW válasza chubby2o6 (#250847) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én felbővítettem M5-re (ha az a következő méret, már nem emlékszem), és hibátlan lett. nem kell oda anya. Elég elbaszott konstrukció valóban.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250850) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#250842) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szerintem nem fog elférni a villanyaktól, + ugyanúgy nem fogod tudni a stucninál fogva tolni a bringát.

#250843gordonfreemN A valós méretéhez tudni kéne legalább a felsőcső hosszát.
Én ezt kihagynám a helyedben, az a rövid nyeregvázcső inkább az ugrálós dirt bringákra jellemző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.