Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221751) Fall-N válasza cooi11 (#221718) üzenetére


Fall-N
veterán

Az is van, azaz kompakt hordozható pumpa mérővel. Pluszban van hozzá tömlő is, nem az a rádugós vacak.

(#221752) Fall-N válasza Jester01 (#221747) üzenetére


Fall-N
veterán

Igazság szerint Lidlben volt akcióban egy-két hónapja, akkor elkapkodták előlem, az egybevált darab. Utána vettem a Giyo-t. Ebből van fém meg kompozit vázas, én az utóbbit vettem. Masszív, könnyű, pontos. Utána ellenőriztem digitális mérővel, ugyanazt mutatja. Akkor nem bánom, hogy megvettem tripla áron a Crivit helyett. Aldist nem ismerem, de akkor ne nem is bánom így. A kis pumpa viszont aluból van, az lehet jobb talán.

(#221753) vendingo


vendingo
veterán

Üdv
Segítség kellene: Sora fék gyárilag max 28-as gumit fogad. Ez mennyire fedi a valóságot? 32-est használok. Ha valóban nem jó így, akkor mit nézzek ilyen gumimérethez?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#221754) andrisbandi válasza se4ever2 (#221720) üzenetére


andrisbandi
őstag

"Ehhez a bringához keresnék első féktárcsát (MT-200), 200 mm-est"

Tárcsából mindenképpen márkásat ajánlok.
Pl Shimano SM-RT66 10e

Ide kattintva látszik a különbség a fajták között.
Túl lyukacsos/túl kikönyített, túl olcsót kerülni kell.

A képek alapján a bicód 160-as tárcsákat tud natívan.
Akkor +43 mm-es adapter kell. (előre és hátra is)

Shimano SM-MA-F203P/P 2wheels
- ez van írva rá.

Listákban így találhatod még;
ISMMAF203PPA
SM-MA-F203P/PA
160 mm frame mount - for using a 203 mm brake disc

A kisokos;
Adapter_Chart

Új féktárcsához biztos új fékbetétet raknék.
- A fémes helyett első körben vennék egy utángyártottat.
Ezek mindíg jobbak a gyáritól (amiket próbáltam eddig) és általában félfémesek.
(A nagyobb tárcsa miatt amúgy is jobb lesz a féked sokkal, egy jobb betét szintén tuningol.)
Pl ebike.hu

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#221755) 6030D


6030D
Ármester

Mai cyclocross edzés


Szőrös lábas kormányost elfelejtettem :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#221756) twinkiecz


twinkiecz
tag

Sziasztok mar jóideje csendben követem a topikot, most viszont kéne egy kis segítség. Adott egy 1x12-es hajtás M6100-as váltó, lánc, és fogaskeréksor. Eddig tökéletesen működött, tegnaptól viszont ha felváltok az 51 fogaskerékre akkor az első lánckerékről ledobja a láncot (terhelés nélkül fölemelve vagy állványon nem jelentkezik a probléma). Valakinek van ötlete hogy mi lehet a gond?

linktr.ee/twinkiecz

(#221757) sherlock82 válasza parandroid (#221740) üzenetére


sherlock82
senior tag

Egy kalappal akkor, kérlek majd tájékoztass itt hogy mire jutottál?
Mennyi ez km ben? kb 90?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#221758) vallas válasza parandroid (#221737) üzenetére


vallas
senior tag

Mikor indulunk? :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#221759) jjeahh válasza 6030D (#221755) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A köves emelkedős is kezd annyira sláger lenni, mint a szőrös lábas kormányos :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#221760) Tajték


Tajték
senior tag

Üdv Bringások!

Én nem nagyon értek a bicó szereléshez, még csak most ismerkedem vele és most kapott el a bringa láz.

Abban kérném a segítségeteket, hogy az első tárcsafékem bekrepált ( Magura márka). Én úgy gondolom hogy ha veszek egy shimanot akkor fel tudom szerelni saját magam. Mire kell figyelni ilyenkor? A beállítás az eddig ment ( ugyan az a táv mindkét oldalt, csavar meghúz).

Ha veszek egy új szettet akkor csak felszerelem, behelyezem az első kereket, beállítom a távolságokat, fékkart felrakom és kész???

Vagy kell a dugattyúkkal is babrálni??

[ Szerkesztve ]

(#221761) jjeahh válasza Tajték (#221760) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hidraulikus? Valszeg méretre kell vágnod a fékcsöveket, mert túl hosszak lesznek. Ha összeraktad, kelleni fog egy légtelenítő szett és Shimano fékolaj is, hogy légtelenítsd. Mivel először csinálnád, lehetséges, hogy összeolajaznád a tárcsát vagy a fékbetétet, szal lehet kelleni fog egy szett új betét is :D . Youtubeon rengeteg a tutorial, de mivel először csinálod, nem kizárt, hogy szívás lesz. Ugyanakkor ha magad szervizeled a bringát, a légtelenítő szettnek később is hasznát veszed, mert a fékolajat néha cserélni kell.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#221762) Tajték válasza jjeahh (#221761) üzenetére


Tajték
senior tag

Köszönöm :R

Elvileg láttam olyan szettet ami össze van rakva, feltöltve , csak szerelni kell... Ez létezik?

(#221763) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Kinéztem egy Monte Grappa Argo nyerget.


Az én bringám elég házi-barkács verzió és annak a rögzítőjét nem tudom használni.
Ezért az érdekelne nyereghez szoktak adni rögzítőt?

(#221764) andrisbandi válasza Tajték (#221760) üzenetére


andrisbandi
őstag

Talán ha használtban találsz jó méretűt.
Vagy az eladó megoldja ezt, és neked csak felszerelni kell.

- Mert hosszabb fékcsővel adják gyárilag. (1- 2 m, de csak kb 80 ceti kell általában)
- Szabás után légteleníteni kell.
Nem nagy meló, de kell hozzá olaj meg eszköz. Bleed kit

Szervízben gyorsan kész van. Tipp; kb 5e-ért.

Esetleg ki lehet hagyni a szabás/légtelenítést.
Mert a régebbiek készreszerelve vannak. (Ez a leírásban szerepel.)
A túl hosszú fékcsövet föl lehet tekerni és müa. gyorszárazni a kormányszárra. Aztán majd ha úgyis menne szervízbe, akkor véglegesítik. Kicsit csöves... de nekem már volt így, nem lett gond.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#221765) jjeahh válasza Tajték (#221762) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, fel van töltve, de a fékcsövet szinte biztosan rövidebbre kell vágnod és ha elvágtad, fellevegősödik a rendszer, ezért légteleníteni kell olajjal, légtelenítő szettel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#221766) Tajték


Tajték
senior tag

Köszönöm srácok! Lehet megpróbálom hátha... ha nem akkor megcsinàltatom szervízbe... :R :) :D

[ Szerkesztve ]

(#221767) MPowerPH válasza -szabi- (#221763) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem adnak rogzitot hozza. Az a nyeregcsohoz tartozik.

Tajték: Szervizt ilyenkor el kell felejteni. Hacsak nem tudsz varni 1 honapot. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#221768) andrisbandi válasza Tajték (#221766) üzenetére


andrisbandi
őstag

Szervíz időpontot nehéz szerezni idényben.
Ha egyáltalán tudnak adni...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#221769) ZolkoW válasza Tajték (#221766) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha össze van rakva, csak hosszú, ideiglenesen simán használhatod, csak mondjuk karikába csévéled a felesleget ügy, hogy nehogy megtörd a csövet. én is később vittem csak méretre vágatni, aztán később már megcsináltam magam. Így ki tudod próbálni, hogy mennyivel faszább mint a régi, és nem kell azon agyalnod, hogy elrontottad-e a légtelenítést.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#221770) rétisün


rétisün
veterán

azért annak van egy fajta romantikája, amikor egész héten tárcsafékes bringával jársz, hétvégén előveszed a kis kedvenced felnifékkel, aztán az első sarkon jön a 'miért nem akar megállni a bringa, pedig fékezek?' :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#221771) parandroid válasza vallas (#221758) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Augusztus második hetétől leszek arrafelé, hó végéig kb, úgy tervezzetek.

Sherlock: Annál biztosan több, 200 fölött lesz…

Süni: Ma a crosserrel voltam, az új gumikat próbálgattam, 55+ kmph, jó nagy lejtő, kifordult elém egy merci (nem vittem ma se villogót). Megálltam ügyesen, szerencsére ki tudtam állni, hátul volt a súlypont. Ja, meg ez szerencsére tárcsás, ráadásul ősszel kapott vadi új, komplett fékrendszert:

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#221772) 6030D válasza jjeahh (#221759) üzenetére


6030D
Ármester

Tudom, direkt azért fotóztam. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#221773) rétisün válasza parandroid (#221771) üzenetére


rétisün
veterán

" 200 fölött lesz…"

na így még jobban érdekel a dolog :D meglenne a szokásos Balaton-kör (pótló) tekerésem. csak kérdés, meddig bírnátok türelemmel a tempómat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#221774) parandroid válasza -szabi- (#221763) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne haragudj, de többet ér az a nyereg, mint a bicikli. Arra egy fillért nem szabad költeni. Nem nagyon tudok a képbe belenagyítani, de ennyiből is látszik, hogy az összes fogaskerék cápafogasra van kopva, gondolom, a lánc is kuka, a teleszkópok új korukban is csak nehezéknek voltak, a fékekről, meg a váltásról így nyilván nem lehet mit mondani, de meglepődnék, ha normálisan működnének. Ezzel csak szivatod magad, az új nyereg árát inkább tedd a malacperselybe, és kezdj el egy új(abb, de főleg jobb) bicajra gyűjteni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#221775) chubby2o6 válasza Tajték (#221760) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ha újonnan veszed a féket, biztos hosszú lesz a fékcső, viszont kapsz hozzá roppantógyűrűt meg azt a kis "tüskét" is, amit a levágott cső végébe kell dugni. Vegyél hozzá ilyet [link] meg ilyet [link] , később úgyis kelleni fog.
Képes leírást találsz hozzá itt [link] vagy itt [link]. Nyugodtan állj neki magad, ha nem vagy teljesen műszaki Analfa Béla, sikerülni fog. Helyrehozhatatlanul nem nagyon tudod elb@szni, legrosszabb esetben levegős lesz, akkor még mindig elviheted szervizbe :DDD .
Ha véletlenül nem kapnál a fékhez ilyet [link] ( elvileg tartozék ), akkor külön kell megvenned, de nézd meg előtte, milyen fékkel kompatibilis. Ezek amúgy is kellenek később, mikor pl. mosáshoz/takarításhoz kiveszed a kerekeket.

(#221776) zsola32 válasza MPowerPH (#221700) üzenetére


zsola32
őstag

Ma balcsin "aláztam" az elektromos bringákat.
Azon a terepen nem nehéz 25 fölé lőni a sebességet.
Nekem az nem tetszik, amikor a hölgy kanyarodik az útra, és tolja neki izomból az energiát, és ezért nem a rendes íven veszi a kanyart, persze hogy átjön sávomba. Szerintem ez veszélyes, persze más lenne, ha egy igazi bringás használná, aki zsigerből érzi a lényeget. (Ők szerintem jól is nyomják az elektromossal... sportágon belül, egy más vonulat, ezt el tudom fogadni).

(#221777) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Országútin cseréltem külsőt. 23 szélesről 28-sra. Ami volt belső nem jó az újhoz (18/25-622). Találtam itthon Schwalbe SV17-s gumibelsőt ami 28-622-től 47-622-ig jó. Jó lesz ez, lehet valami gond? Már betettem, egyelőre jónak tűnik, de még nem mentem vele.

(#221778) parandroid válasza dudi6 (#221777) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem írták volna rá a specifikációkra ezt a méretet, ha nem lenne jó. Amúgy én a régebbit is nyugkdtan használtam volna tovább.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#221779) dudi6 válasza parandroid (#221778) üzenetére


dudi6
senior tag

Trekkinghez vettem még anno, elég nagy(széles) épp a határeset lehet, ugye mivel 28-tól van. Ha felfújom 7-8 barra, nem dobja le a külsőt?
Van ugye olyan belső ami széles országútihoz van, ha jól emlékszem 20/28, ne vegyek akkor ilyet, nem lesz gond?

[ Szerkesztve ]

(#221780) Hasaggymeg válasza 6030D (#221755) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elvitted a pesti jampikat a Naszályra megkínozni?! Gonooooosz.... ;] Amúgy tekerhető? :F

#221756twinkiecz...mi az, hogy ledobja? Ha hátrafelé hajtod, vagy előre is? Volt kivéve a hátsó kerék? Átütős? Elől volt esetleg megütve a tányér, lánc? Hajtóműcsapágy rendben, nem kotyog a hajtómű? Jó lenne egy videó akár állványon is a váltás folyamatáról.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#221781) -szabi- válasza MPowerPH (#221767) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt jó tudni, köszönöm.
#221774 parandroid
Nem haragszom. Azt is csak megerősíteni tudom, hogy a fékek és a váltó sincs a legjobb állapotban.
Tudom, hogy eléggé kilóg a topikból a bicajom. :B

(#221782) stickermajom


stickermajom
addikt

Canyon méretválasztó mennyire megbízható? 181cm/80cm-re M-est ajánl, geo táblázat ezt írja: M 172-185 cm, L 180-194 cm. Így tudja a fene. :D

(#221783) rétisün válasza stickermajom (#221782) üzenetére


rétisün
veterán

én az alapján vettem a bringáimat, szerintem egész megbízható. (ha Roadlite-ot vennél, tudok egy eladót :U )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#221784) MPowerPH válasza zsola32 (#221776) üzenetére


MPowerPH
félisten

Engem ma folfele bealazott ketto elektronyos enduroval egy kislany meg a bakja. Direktben eroltettem folfele, mentem utanuk, nem esett jol. Utana a lefelen elkaptam oket.
Neztem Stravan, hatha feldobja oket, de semmi.

Egyre inkabb azon vagyok, hogy kell uj gumi hatra. :( Ahogy kopik a Rekon, egyre rosszabb. 50 -rol hatso fekkel alig tudok lassitani, es meg csak nem is jol kontrollalhato. Szoval erik a hatulra Dissector, elore DHR II. Az a baj, hogy az elso Dissectorom az MaxTerra, hatulra szerintem tul lagy, nagyon visszafogna. Oda DC kellene. Elore meg adott a MaxxTerra DHR II -es.

Jo lenne egy Dissectorhoz hasonlo hasonlo gumi, Rekon sulyban, hatulra.

Oldalfalbol nem engedek, karbon felninek kell a merev, kemeny oldalfal ezen a sziklas terepen. Gyonyoruen vedi a felutestol is, meg az oldalso behatastol is, amitol a karbon siman rottyanna.

-szabi-: Ne szegyeld. :) A lenyeg, hogy tekersz, mozogsz. Gyujtogess, hasznaltan azert 200k korul mar lehet venni alu hardtail -t, rendes gearset -el. Azzal a funfactor sokkal jobb lesz, nagyobb kedvel ulsz majd fel a kecskere. :) Addig meg kitartas!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#221785) parandroid válasza -szabi- (#221781) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne érts félre, nem az a gond, hogy a topikból lóg ki, tudom, hogy vannak élethelyzetek, amikor erre telik, de ez a gépkb pont a tekerés örömét öli ki az emberből, ahogyan kinéz, meg amilyen állapotban van. Le a kalappal, hogy még így is csinálod. De költeni nem szabad rá semmit, tényleg inkább tedd félre azt a pénzt, ha összejönne 20-30k, már abból nagyságrendekkel jobbat kapsz ennél használtan. Persze igazából az lenne a jó, ha 40-50-et sikerülne félretenned, valahol ottkezdődnek a tenyleg használható bicajok, amikkel már jutalmazod magad minden tekeréssel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#221786) parandroid válasza dudi6 (#221779) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Későbbre én vennék egy 25-28-as race belsőt (mégiscsakaz való bele, megkönnyebb is), addig meg használnám a korábbi (18-25-ös) országútis belsővel. De ha csak aza trekkinges belső van, azzal is menni fog. Elég nagy határral tudnak ezek igazodni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#221787) parandroid válasza stickermajom (#221782) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Alapvetően reális, sőt, nekem kicsit ez is soknak tűnik. Én 175-telsok bicajból sokallom az oda ajánlott M méretet. Persze az átfedést látva, gondolom valahol 165-175 az S-hez ajánlott magasság a canyonnál, úgy meg stimmel is. Szóval ha olyan 185 körül vagy, én inkább az M-et venném, hacsak nincsenek extra hosszú kezeid-lábaid.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#221788) twinkiecz válasza Hasaggymeg (#221780) üzenetére


twinkiecz
tag

Előre tekerésnél terhelés közben belülre leesik. Kerék nem volt kivéve egyébként átütős, nem kapott ütést a lánctányér, és nem lóg semmi.

linktr.ee/twinkiecz

(#221789) Tajték válasza chubby2o6 (#221775) üzenetére


Tajték
senior tag

Köszönöm a válaszolat!
Felszívom magam és megcsinálom, mert így sosem fogom tudni! :)

(#221790) 6030D válasza Hasaggymeg (#221780) üzenetére


6030D
Ármester

Nem rossz amúgy, de azért a hátsó emelkedő (kép) jó köves. A szokásos, ha nem akadsz meg és elsőre eltalálod a nyomot, akkor kiadhatja. É-i oldalon a kék az cipelős nyilván, de azt csak azért csináltuk, hogy legurulhassunk a híd felé. Van pár kidőlt fa, amit direkt nem szed ki az erdészet. Régen ilyen nem volt, gondolom nem kaptak annyi bejelentést, hogy huligánok bringáznak az erdőben. :U
Mászni jó a 30-as tányér. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#221791) Hasaggymeg válasza twinkiecz (#221788) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lánc tiszta, meg van kenve stb.? Nem tudom elképzelni mi történhetett csak úgy, hogy eddig ment most meg hirtelen nem megy. :F A 12s láncoknak elvileg olyan oldalirányú toleranciája van, hogy nagyjából középre belőtt láncvonallal gond nélkül kell a hátsó sor bármelyik kerekéről az első tányérra fusson a lánc. Ha a lánc tiszta és meg is van kenve egyes szemeket kellenek leellenőrizd nem szorult-e meg valamelyik...amint már írtam még ütés az első tányérnak (csálé, esetleg fog sérült) vagy kotyogást tudok így hirtelen elképzelni mint ok. Milyen bringa ez pontosan, milyen hajtással?

#2217906030D...az ott nekem mindig nyögvenyelős, hol sikerül egy seggel, hol meg nem. Tény, hogy ha marha erős vagy és akár 2-3 kipörgést is kompenzálni tudsz akkor inkább sikerül mintha mikor már odaérve a max -10 körüli pulzussal mennél neki, hevesen bólogatva. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#221792) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#221791) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az még benne az xatka, h csak terhelés alatt esik le az a lánc az első tányérról...

Mert nekem pont fordítva volt.
Volt egy szemnyi lánc, ami nem hajlott rendesen, és az első lánctányéron púposan ment át a lánc (legkönnyebre váltva, amúgy nem).
Csak a hátul legnagyobbnál esett le elöl, a max átló l.vonalnál, leginkább állványon.

Tettem fel egy profi láncvezetőt, az nem engedte leeseni a láncot.
Direkt ezen a legkönnyebb fokozaton tekertem rendszeresen, és pár órányi használat után bekopott az újonan szállítási sérült lánc.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#221793) Fall-N válasza parandroid (#221774) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem akartam én lenni az ünneprontó, de ezt a fajta "fully" vackokat szokták 10ezer Ft körül rásózni a szerencsétlen áldozatra (vevő). Mondjuk nekem ez a fajta váz sosem jött be, fáj ránézni.

Viszont a lényeg, ahogy írod, szép lassan rá lehetne költeni egy új olcsó, alap bringa árát, ha az ember kicserél rajta mindent, mert előbb-utóbb az lenne a vége. Megérni soha nem érné meg, mert a váz már egy elavult valami. Inkább alapnak néznék egy használt vázat vagy komplett jó állapotú modernebb biciklit. Ha ott egy-két dolgot kell cserélni, akkor is jobban megérné.

(#221794) stickermajom válasza parandroid (#221787) üzenetére


stickermajom
addikt

Tök átlagosnak tűnök 181 cm magassággal és 80 cm belső lábhosszal, szóval valószínűleg az M a nyerő. S-re azt írja, hogy < 177.

rétisün Köszi! Bár előbb-utóbb jó lenne valami Roadlite szerű, de most a Spectralokat nézegetem. Örültem volna, ha alul méretez, mert L-es lesz belátható időn belül. :D

(#221795) andrisbandi válasza Fall-N (#221793) üzenetére


andrisbandi
őstag

2000 specialized vintage rockhopper

Erről koppintották anno.
Azért a maga idejében ...

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#221796) Because válasza Fall-N (#221793) üzenetére


Because
őstag

Ez egy szakmai topik és én se vennék, használnék hasonló kerékpárt. Viszont nálunk rengetegen járnak ilyenekkel munkába, teszik a tóköröket és ha egy hasonló topikban nem hívják fel a figyelmét, hogy ez szar általában tökéletesen használják azon keretek között amire nekik kell.

(#221797) arcitec válasza Because (#221796) üzenetére


arcitec
addikt

Szakmai? No jó tudni. És mitől szakmai? :U :D
Egyébként meg valóban nem kellene leszólni a bringáját, ez van neki erre telik és kedvére használja és ez a lényeg. Bizton tudja mi lenne a jobb. A nyereg véleményezése, annak volt értelme...

[ Szerkesztve ]

(#221798) Hasaggymeg válasza Fall-N (#221793) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt mindig nehéz elmondani mikor egy csillagszemű lelkes kerékpáros segítségért jön ide, és meg van győződve, hogy kerékpárja bár régi és elavult még megmenthető...aztán itt megtudja, hogy ezt zsír újan sem lett volna szabad megvenni és aligha nevezhető kerékpárnak. :( Itt meg azzal foglalkoznak, hogy fordítva van felszerelve a gumija, kábé rossz méretű cipőt húzott a falábára...😨😫🤭
Aztán persze lassan megvilágosodik mert pl. már egy új nyereggel is kábé megduplázza kerékpárja árát, sőt, fel sem tudja szerelni csak ha cserél nyeregcsövet, melynél rossz esetben kiderül majd, hogy nem szabvány méret, bele van rohadva és a bilincs oldhatatlan. :U Kész rémálom az egész... :O

#221796 Because...az más, ha valaki a kocsmáig, vagy a 2 km levő munkahelyig teker vele, ahol mondjuk le sem zárja mert mind1, akkor érthető (számomra akkor sem, de ez legyen az én bajom), de ha szórakozni akar vele szabadidejében, akkor tényleg felejtős.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#221799) Because válasza arcitec (#221797) üzenetére


Because
őstag

ez jó :DDD

(#221800) MPowerPH válasza Fall-N (#221793) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg kell azt is erteni, hogy mindenkinek mas az anyagi helyzete. Van az a mondas, szegeny ember vizzel foz. De legalabb foz.

Nekem van egy regi Bergamont Bomber XC vazam, hozza egy RockShox Judy XC teleszkop, amit mondjuk le kellene szervizelni. Stucni, kormany szinten van, nyerget is tudok adni. A vaz az latott szebb idoket is, meg a nyeregcso is beleszorult, abbol kellene uj, a regit meg ki kellene muteni belole. Siman felajanlanam, lehet vinni mindkettot, kiegeszitokkel egyutt, ingyen. Csak kerekek kellenek, meg egy gearset.

Az sem ujabb, de ennel meg joval jobb lenne. Az anno egy markas bringa volt, azzal nottem fel, tanultam meg kerekparozni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.