Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118752) 6030D válasza pc360 (#118750) üzenetére


6030D
Ármester

Ja, úgy gondoltam.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#118753) Hasaggymeg válasza 6030D (#118749) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na mesélj,hátha tanulunk belőle valamit mi is....és,hogy könnyebben menjen,én kábé 1hete ereszkedtem le egy ilyen helyen (arról pont nem találok képet),megakadt a kormány az ösvény szélét szegélyező,dróthálón átnőtt bokorba,és lassan kifordult alólam a kerékpár...az alkarom rásült az első tárcsára,a térdembe meg beleállt a nagy tányér 3 foga. :U Bringa megúszta sérülés nélkül. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118754) deny330 válasza Hasaggymeg (#118753) üzenetére


deny330
aktív tag

Ahelyett hogy kerülnéd a vízmosást inkább menj bele. Úgy legalább nem kell félned attól lefele, hogy belemész és elesel, hiszen már benne vagy. ;]

(#118755) zsocy válasza Hasaggymeg (#118753) üzenetére


zsocy
őstag

Részvétem, de ettől a véres-szőrös lábtól rémálmaim lesznek még egy darabig, az biztos ;]

(#118756) 6030D válasza Hasaggymeg (#118753) üzenetére


6030D
Ármester

Tanulság csak annyi, hogy erősnek kell lenni, hogy mindig legelöl menj. Rövid köves DH szegmens, 20-30 cm köveken lépdelsz lefelé. Vagy tolod, vagy egyben le kell engedni. Egy srác megállt előttem, leszállt, nekem meg az első kerék lent, hátsó fent. Spd kicsatol, mindkét lábam alatt kb 60 cm-re a talaj még úgy is, hogy ráültem a vázra. Átdőltem előre a kormányon, estem lefelé egy métert. Mez kiszakadt, meg bár horzsolás, de szerencsére semmi komoly.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#118757) Hasaggymeg válasza zsocy (#118755) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szőrtelenítés előtti kép. :DDD ...amúgy van olyan röntgen képem is amitől nem csak rémálmaid lesznek,hanem fel is teszed a kerékpárod az apróra. ;]

6030D...Volt nekem is egy hasonló valahol ugyanott Fóton,mikor addig-addig gyötörtem a meredeken vacillálva mi legyen,hogy már leszállva sem tudtam megállni.Ugyanúgy ráültem egy pillanatra az első kerékre állt bringa kormányára,majd át is léptem rajta,de hiába futottam a bucskázó kerékpár elől,utolért és jól hátba vágott,mielőtt eldőlt.Szerencsére a nyereg volt az ami hátba vert,de mikor a kerékpár tovább-bukfencezett a nyereg elérte a talajt és szakadt is egy kis helyen. :O Az ilyen nagyobb,gyakran laza,öklömnyi kövekkel teleszórt,mély nyomvályús,vagy vízmosásos helyeken nagyon észnél kell lenni mikor húzd meg,és lassíts,meg mikor ereszd el és imádkozz,hogy átgurulj mindenen. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118760) jjeahh válasza Hasaggymeg (#118753) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jaj, ezek a poros meredek vízmosásos utak... én is estem el már ilyenen idén, azóta félek tőlük. Mondjuk nekem az első kerék csúszott bele egy ilyen vízmosás vájatba és elvesztettem az irányítást.

6030D: Gondolom ilyesmi lehetett, én is pont így jártam szombaton, a haver előttem megcsúszott és elesett, de én szerencsére sikerült megálljak és leszálljak, bár ez a képen is látszik :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#118761) bringasisti válasza #05304832 (#118759) üzenetére


bringasisti
őstag

Attól függ hogy milyen gumi van amire 8.5 van írva

BENEFON DELTA--------N8

(#118763) rétisün válasza Hasaggymeg (#118753) üzenetére


rétisün
veterán

"beleállt a nagy tányér 3 foga."

ilyen nekem is volt, amikor az audissal barátkoztam, kb. örökké meglátszik majd, mint egy tetoválás......

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#118764) ivana válasza #05304832 (#118762) üzenetére


ivana
Ármester

Milyen gumi ez? A 7 bar 38-asba szerintem sok, minél szélesebb annál jobban pattog magas nyomáson.

(#118766) bringasisti válasza #05304832 (#118765) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha nem vagy 120 kiló elég ha 5 alá fújod. Én 32-559 el megyek és 4 bar szétráz

BENEFON DELTA--------N8

(#118768) bringasisti válasza #05304832 (#118767) üzenetére


bringasisti
őstag

Kompresszor ha felhordja az olajat akkor a belső annyi. 3.5 és 5 között van középút

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#118769) pc360 válasza #05304832 (#118767) üzenetére


pc360
addikt

A 2.0-s külsőket többnyire fel lehet fújni 4 barra is, és ez a szélesség csökkenésével tovább nő. Abba a 38-as külsőbe én beleraknám azt az 5-öt. 3,5 bár még a 2.0-s Hurricane-omnak is kevés aszfalton.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118770) 6030D válasza jjeahh (#118760) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, majd ha a Kardos Tibi bá felrakja a videót, linkelem.
Megnéztem most, a felső cső ütötte le a fékkart, pont elakadt benne. Viszont nem sörösdoboz a váz, mert semmi baja, egy gombostű fejnyi fekete pötty van a fényezésen. Made in Germany! ;]
És lehet, hogy fékkart sem kell cserélnem, amit nem bánnék, mert vasárnap megint verseny van. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#118771) bringasisti válasza pc360 (#118769) üzenetére


bringasisti
őstag

Az is kérdés hogy tükör aszfalton megy vagy vannak tankcsabdák. Tükör azfalton mikor még lejártam Balatonra 6 bar

BENEFON DELTA--------N8

(#118772) pc360 válasza bringasisti (#118771) üzenetére


pc360
addikt

Én tartanám a nagy nyomást nyomjuk a csapdák miatt is, hisz nehezebb felütni.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118773) bringasisti válasza pc360 (#118772) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezért én is 4 vagy 6 bar nyomást választom mikor melyik kedvezőbb

BENEFON DELTA--------N8

(#118774) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

A kb. másfél hónapja ígért képek a Scott Speedster Gravel 10-ről :B

nulla
egy
kettő
három
négy
öt

[ Szerkesztve ]

(#118775) pc360 válasza kacsyx (#118774) üzenetére


pc360
addikt

Fasza! Egy patentpedált még rápattintanék. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118776) kacsyx válasza pc360 (#118775) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Sajnos cipőt venni Pécsett nem egyszerű. 48-as méret kellene valószínűleg :DDD

(#118777) Hasaggymeg válasza kacsyx (#118776) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jónak mondod,szerintem PC kollégának sem 36-os a lába. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118778) dabgergo


dabgergo
őstag

Strava activity-t hogyan tudok úgy megosztani, hogy az is meg tudja nézni, aki nincs regisztrálva Strava-ra?

(#118779) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Dekás telópumpával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? [link] Érdemes vele foglalkozni, vagy ne sajnáljam azt a pár ezrest, amivel többe kerül egy BBB vagy XLC? Ezek egyébként minden telóval kompatibilisek? Konkrétan egy RS Recon Silverhez kellene.

(#118780) pc360 válasza Hasaggymeg (#118777) üzenetére


pc360
addikt

:D Nekem még anno szerencsém volt, fénykorában látogattam meg a Biker nagykert, akkor ott kifogtam egy Sidi Dominatort 48-asban. De most, hogy nézem, 52-esig továbbra is rendelhető itt-ott.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118781) trialboj


trialboj
őstag

Az elmúlt 3 napban megszámolni sem tudom hány kutya vett üldözőbe, ebből 2 alkalom volt igazán necces, 1x egyedül voltam, egyszer pedig leejtőn elénk álltak, és több mint 1 percen keresztül üldöztek 40el!

A 2. esetnél egy havernak kb örökre elment a kedve attól hogy még1x ismeretlen helyre jöjjön velünk, mert neki amúgy is komoly kutya fóbiája volt.

Más országokban is ez a normális? bárhova elmennék túrázni, ahol házak vannak ott attól kell rettegni, hogy az a nyamvadt kutya nincs elkerítve vagy megkötve, és vagy megtámad v nem, de mindenképp megijeszt?
Csak mert a városban szép kis bírságot kapsz már akkor is ha szájkosár nélkül sétáltatsz egy kutyát, de amint áthúzzák a civilizációt jelző táblát, már mindenki azt csinál amit akar?

Egyik alkalommal ott volt a kutya gazdája, és kurvára meg sem mukkant, mikor a kutyája habzó szájjal utánam eredt, és ugyanúgy 30 felett az erdőben üldözött olyan közel, hogy már kiabálni kezdtem hátha megijed. Hamarabb megunta mint hogy elfáradjak, de ilyen helyzetben még elővenni sem volt időm a paprika sprayt.

Ez szinte csak a montisokat érinti, akikből meg kevesebb van, de ti voltatok már necces helyzetben?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#118782) Hasaggymeg válasza trialboj (#118781) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Románia,mely (sajnos) Erdélyt is magába foglalja,kóbórkutya nagyhatalom lehetne.Szerencsére a legrosszabbja a Kárpátokon kívűl van,de van elég dög mindenhol.Itt az anyaországban jobb a helyzet,bár vannak itt is kretén kutyatulajdonosok.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#118783) Vanir válasza trialboj (#118781) üzenetére


Vanir
veterán

Egyszer jött utánunk egy falka kiskutya az erdő szélén, de azok inkább aranyosak voltak, mint ijesztőek. Konstruktívat sajnos nem tudok hozzátenni.

(#118784) jjeahh válasza trialboj (#118781) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Ez szinte csak a montisokat érinti, akikből meg kevesebb van"

Sajnos nem csak... :( . Mindenkit érint aki szeret kimozdulni a természetbe. Azt nem tudom, hogy más országokban is ez megy-e, de itt egy ideje igen és nagyon sz*r :((( . Emlékszek, kölök koromban néha napokig jártuk a vadont nagyapámmal és soha egy kutya sem támadt meg, mert nem volt ennyi nyáj, max néhány tehéncsorda. Érdekes, hogy tehenekkel máig nem látok kutyákat és ha mégis, akkor sem támadnak.
Amúgy neked nincs valami ötleted, nem lehetne valamit tenni az ügyben? Valahova valami panaszt benyújtani, vagy kampányolni, vagy tökmindegy, én már mindenben benne vagyok, mert nagyon elegem van :W . Felénk a legtöbb kóbor kutya is a nyájaktól szakad el...
A kutyasétáltató gazdákkal nem tudom mit lehetne tenni, szerencsére felénk nincs gond velük, mert itt nagy divat agyon nevelni-oktatni a kutyádat. Én a helyedben lefotóznám és feljelenteném.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#118785) Tomi_Sci válasza trialboj (#118781) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Csak azért fut utánad mert menekülsz ;]

Leszállás a kutya másik oldalára, aztán jól fejbevered a hátsókerékkel vagy ilyesmi ha még ott van, de általában ilyenkor már elfogy a mersz belőlük. Szerencsére nálunk nincs annyi felelőtlen kutyás, akinek állatai vannak azok általában a kutyával is foglalkoznak ezért nem rohangál boldog boldogtalan után, ha csak nem magánterület. Akik nem állattartók azok meg kisebb fajtákat tartanak és csak egyet - kettőt, amit nem para helyretenni.
Amint látják, hogy nem jó móka téged basztatni, eloldalognak.

A fenti módszerrel a rekorder egy kan komondor, kb. akkora volt, mint a 21-es mountim. De azóta már jóban vagyunk :)

Ha több nagytestü kutya támad rád, akkor.. sok szerencsét.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#118786) jjeahh válasza Tomi_Sci (#118785) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Ha több nagytestü kutya támad rád, akkor.. sok szerencsét"

Na ez az, engem rendszerint 10-11 kutya támad meg :( . Így kb. képtelenség felénk egyedül normálisan montizni vagy túrázni. Agyaltam már, hogy csinálok valami pásztorkutyaellenes kampányt és addig nyomom körbe a facebookon, amíg legalább 10 online hírportál le nem hozza és lépnek valamit az ügyben :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#118787) ZolkoW válasza trialboj (#118781) üzenetére


ZolkoW
őstag

a kutyáktól én is f*sok, ha nagyok.. itt nem vészes a helyzet, de már volt olyan,hogy gondolkodtam,vajon mit tennék,ha baj lenne. arra jutottam, hogy jobb híján egy fix pengés kést tartok magamnál,mint kapaszkodót, hasznát nem tudom,mennyit venném, de azért rossz érzés,ha ennyi sincs. egyébként eszem ágában sincs bántani az ebeket,de ha belegondolok,hogy szerintem egy közepes méretű is szétszedne,ha nincs valami eszközöm, meg állítólag nagyon gyorsak is, szóval max lejtőn lefelé lenne esélyem,de talán úgy sem sok. még botra gondoltam, de arra nem igazán láttam olyan kész megoldást,mint hogy a merev késtokot felpántolom a hátizsákom vállpántjára. instant petárda lenne a jó, többször használatos :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#118788) Mezga Aladár válasza jjeahh (#118786) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Légkürt? Ultrahangos síp?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#118789) jjeahh válasza Mezga Aladár (#118788) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Légkürt létezik kis méretben? Vajon attól tényleg elijednek? Ilyen ultrahangos vackom van, de egyrészt nem minden kutya ijed el tőle, van amelyik le sem sz*rja, másrészt csak akkor hallják, amikor már egész közel vannak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#118790) SSJmeszes válasza jjeahh (#118784) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Kép I
Kép II

Nekem is megvolt a kíséretem legutóbb.. De ők totál jó arcok voltak. Egyik elől ment a másik mögöttem, ha megálltam megálltak. Meg is sajnáltam őket, hogy csak úgy ott hagytam a hegytetőn őket, annyi eszem se volt akkor, hogy legalább a maradék kaját oda adjam nekik.. csak persze utólag.. :W

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#118791) HEAHEA válasza kacsyx (#118774) üzenetére


HEAHEA
tag

Szép kerékpár! Sok szép élményt kívánok vele ! A második képen a fékkar fölötti "zongoralakk fekete" műanyag a zavaró. Nekem is 105-ös van, szereti a karcokat gyűjteni, főleg ha a falhoz ér!

(#118792) ivana válasza Mezga Aladár (#118788) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom találkoztatok-e már ilyen erdélyi pásztor kutyákkal, nekem volt hozzá szerencsém 4-en túráztunk a bozótoson át menekültünk 5-6 kutya elől. Szvsz ezek ellen a hatásos az valami tisztességes revolver lenne :U

(#118793) Mezga Aladár válasza jjeahh (#118789) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#118794) jjeahh válasza SSJmeszes (#118790) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, van ilyen is de sajnos ritkább. Amúgy én nem vagyok a kutyák ellen, de ha egy tucatnyi nagytestű támad, akkor bizony befosok. Persze ez nem az ők hibájuk, hanem a pásztoré meg a közbirtokosságé, de valamit tenni kéne már ellene, mert itt bármerre mész támadnak.

Mezga Aladár: Kösz, szétnézek itt, hogy lehet-e kapni valahol. Általában milyen boltokban kell az ilyesmit keresni?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#118795) Redneck válasza SSJmeszes (#118790) üzenetére


Redneck
veterán

A németjuhász-keverék nagyon szép, elfogadnám itthonra. :U Örülök hogy a városban nincs ilyen jellegű gond, cserébe viszont vannak idióta pirosozó bringások, barom gyalogosok, és a KRESZ-t nem ismerő autósok.

Szerk:
Egyébként hol volt ez helyileg? Komolyan érdekelne ez a fehér lábú keverék. :B
Egyébként a kerékpár is dögös.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#118796) pc360 válasza ZolkoW (#118787) üzenetére


pc360
addikt

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#118797) Mezga Aladár válasza ivana (#118792) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyetértek, de van amikor nem megy a menekülés. Valaha mindig volt nálam egy pumpa ami a nyeregvázcsőnél volt azzal megegyező hosszal. Ha baj volt akkor csak lenyúltam és góóóóó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#118798) emiki6 válasza ZolkoW (#118787) üzenetére


emiki6
veterán

Machete, fokos, (dezodor+öngyújtó?). A kés akkor jó, hogy ha rádugrik oldalba tudod szúrni elvileg és akkor békénhagy. Ne nézzetek rám csúnyán, nem vagyok rosszzindulatú, de a kutya nem játék.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#118799) beleriand72


beleriand72
tag

Focus kerékpárokat ki forgalmaz (cross/ trekking. Crater lake pro) itthon. Weboldal érdekelne, ahol megtudhatok róla eztazt. Mit választanátok Focus crater lake pro vagy Merida crossway 500?

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#118800) 6030D válasza beleriand72 (#118799) üzenetére


6030D
Ármester

Ők

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.