Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#287651) A Zéé válasza peetie1 (#287648) üzenetére


A Zéé
addikt

Csináld fehérje porral akkor, és nem lesz borzaszó :)
Én úgy szoktam, hogy 55-60g zab, hozzá egy fél adagos fehérje turmix (~1,5 deci tej, 1 evőkanál fehérjepor), és 10-15g aszalt gyümölcs felkockázva.

Just a simple Lineman...

(#287652) Fall-N válasza chubby2o6 (#287643) üzenetére


Fall-N
veterán

Van belőle egyszer használatos és többször nyitható is. Nekem utóbbi van a 10 sebességesből.

(#287653) peetie1 válasza A Zéé (#287651) üzenetére


peetie1
aktív tag

Ízzel nem volt gondom, ez a ropogós granola a tetején meg a piros bogyók adták neki az ízt. Csak az arányok nem sikerültek jól :DDD

#287650dom1n0
Lemondanom nem kell róla csak mindenből visszább venni. Első körben...

[ Szerkesztve ]

(#287654) rétisün


rétisün
veterán

GP5000, a Conti csúcsgumija, handmade in Germany:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#287655) dom1n0 válasza peetie1 (#287653) üzenetére


dom1n0
senior tag

Erdemes korulnezni a zsiradekok kozott, es lecserelni oket pl tokmagolaj, mogyoroolaj, egyeb “egeszseges” zsiradekokra, nalam ez segitett anno :)

(#287656) Maximum1 válasza mauimagic (#287627) üzenetére


Maximum1
őstag

Pilistető-Klastrompusztánál belenagyítanál, esetleg gpx-et kimentenéd megköszönném, azt az átjárást nem ismerem, régóta nézegetem több térképen de nem tűnik könnyűnek, belelehet szaladni durva lefelébe.

(#287657) Ringman válasza rétisün (#287654) üzenetére


Ringman
nagyúr

az enyém nem ennyire durva, de reped a futófelület kb 1 év után, mondjuk napon van használaton kívül is a bringa sokszor.

(#287658) velizare válasza rétisün (#287654) üzenetére


velizare
nagyúr

meh, most vettem én is bele, 700x32c, de ha nekem is ez lesz, vagy egyszerűen lepotyog a futófelületről a gumi (netes kép, télen láttam utoljára. nézegetett ki a szövet a lyukakon), akkor az utolsó is. már előre görcsölök, hogy melyik szériát fogom ki.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#287659) Ringman


Ringman
nagyúr

Par 1000 km van benne:

(#287660) vallas


vallas
senior tag

Vegyetek Vittoria Corsa NEXT-t az sem olcsó, de nekem nagyon bejött.....
defektem sem volt vele, nem is repedezik, és nagyon jó a kopásállósága...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#287661) Ringman válasza Ringman (#287659) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha ilyen sebességgel degradálódik, akkor köv. alkalommal vsz. pirelli p zero race speedcore-t veszek.
40 mm-eset ;] (esetleg 35-öset)

(#287662) ReFleXx


ReFleXx
addikt

tavaszra illetve nyarra tudtok ajanlani aláoltozot mez ala? nyari melegben kell egyaltalan vagy csak egy mezben toljatok?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#287663) Maximum1 válasza Maximum1 (#287656) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem a P+ és a Piroson jössz le, szintrajz szerint 2kiliben vagy közel 300méter szint, gondolom sziklás is a környékből ítélve, de ha jól rémlik Neked hintalovad van, merevfarkuaknak nem jó környék.

(#287664) Hasaggymeg válasza ReFleXx (#287662) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nyáron nem kell más, még az is sok. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#287665) ReFleXx válasza Hasaggymeg (#287664) üzenetére


ReFleXx
addikt

Es ugy mennyire komfortos egy 100% polieszter kamelócse mez pőrén ?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#287666) bulikavagyok válasza chubby2o6 (#287583) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Gyönyörű bringa, gratula! :)

[ Szerkesztve ]

(#287667) Maximum1 válasza ReFleXx (#287665) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem sz@r, 3x vastagabb mint egy NW mez és 2x mint egy Dekás mez.
Gondolom pamutbuzi vagy, van ilyen haverom, nem is megyek vele, állandóan meg kell állni mert öltözködik. ;] :DDD

(#287668) lsebestyen válasza Maximum1 (#287667) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem pont a decás mezek tűnnek vastagabbnak. Melyik van neked a decásból ami vékony?

(#287669) Hasaggymeg válasza lsebestyen (#287668) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1, ezek a micimackós mezek papírvékonyak.

ReFleXx...a vékony aláöltözők anyagától aligha különböznek a mezek anyagai. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#287670) parandroid válasza Maximum1 (#287667) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ebből is jót kell venni. Egy under armour heat geart, vagy egy nike pro aláöltözőt, esetleg egy fasza odlo-t csak annyiban veszel észre, hogy a bőrödön nem érzed, hogy fúj a szél. De amúgy 20-22 fok fölött már én sem hordok a mez alatt semmit, hacsak nem fúj valami jeges sarki szél.

Én 15 fokig melóban is egy anzoni márkájú rövid ujjas aláöltözőben tolom (sajnos már nem árulják, szerencsére bevásároltam belőle), kb filléres áron volt (tizenpár euró darabja) felénk a karstadtban, egész hetes meló után is csak a rend kedvéért dobom be a mosóba, mert semmi szaga nincsen, izzadtságot eltünteti, nem lesz benne meleged, kb 5-10 fokig nem fázol, és észre sem veszed, hogy hordod.

Decathlonos btwin aláöltözőm is va, na az egészen más, bár hidegben biciklizni, vagy nagyon hidegben kutyasétáltattáshoz azt szoktam fevenni. Cégtől is kaptunk hosszú ujjast, az is egy borzalom, pillanatok alatt bele lehe izzadni. Szóval érdemes próbálgatni, a márkásak biztosan faszák, de néha ismeretlen márkáknál is bele lehet nyúlni a tutiba, és a leghasznosabb ruhadarab hűvös időben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#287671) Maximum1 válasza lsebestyen (#287668) üzenetére


Maximum1
őstag

Nincs dekás mezem, csak tapogattam a boltban, nem gyözött meg.
Lehet én rendeltem vacak kamelocse mezet, még 3 éve vettem de az brutál vastag volt.
Azóta nem mertem belőle rendelni, de ha linkeltek tuti vékonyat akkor rápróbálok.

parandroid
Vannak Odlo cuccaim, szabásilag mamil vagyok hozzá, egyszálbélűeknek való.

[ Szerkesztve ]

(#287672) ReFleXx válasza Maximum1 (#287667) üzenetére


ReFleXx
addikt

Miert lennek pamutbuzi? :F Sztem vekonyabb mint a dekas mezek, oldalszellozok meg mint a szita.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#287673) parandroid válasza Maximum1 (#287671) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az aláöltözőnek az a lényege, hogy tapad a testhez. Ami nem, az nem aláöltöző. :P

Én sem vagyok benne egy Dwayne 'The Rock' Johnson, de a feladatát elvégzi, és mivel aláöltöző, úgyis veszel rá valamit.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#287674) gergo5991 válasza peetie1 (#287648) üzenetére


gergo5991
őstag

a koleszterint a máj termeli, a magas koleszterinnek köze van a magas szénhidrát tartalmu táplálkozáshoz, ez csak így side info..
nekem is magas a koleszterinem, szerencsére a GEMINI olyan válaszokat tudott adni, amely megválaszolta, hogy miért is magas :D
most próbálkozok alacsony CH étrendben, meglássuk hogyan fogja befolyásolni a koleszterin szintemet

(#287675) Maximum1 válasza parandroid (#287673) üzenetére


Maximum1
őstag

Futógatyám és atlétám van a márkától, szerintem az aláöltözője rám sem jönne.
Tapadás közt is van különbség, van ami komfortosan rád feszül és van ami a keringésedet is elszorítja, funkcióban elátja mind2ö a dolgát, de az egyikben megrohadsz.

(#287676) dom1n0 válasza gergo5991 (#287674) üzenetére


dom1n0
senior tag

Ezt az alacsony CH étrendet hogy kell elképzelni? Hogy tudod összeegyeztetni a sporttal?

(#287677) ReFleXx válasza parandroid (#287673) üzenetére


ReFleXx
addikt

Mivel nem vagyok egy Van der Poel testalkat, nem szeretem az extra tapados mezeket, azzal egyetertek hogy a legalso retegnek tapadosnak kell lennie, sokkal komfortosabb ugy hogy elvezeti az izzadtsagot a bortol.
Majd ranezek ezekre amitirtal, koszi

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#287678) chubby2o6 válasza bulikavagyok (#287666) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Köszi :R

(#287679) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#287678) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...ugyanakkor ez nem volt benne a pakliban, meglehetősen "új" bringád van összerakva, fejlesztgetve🤔...vagyis kissé hátbaszúrasnak érzem pl. fulton, vagy éppen Dark Archon hosszú vajúdásai mellett. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#287680) fulton válasza rétisün (#287654) üzenetére


fulton
addikt

Nekem is a pirelli p zero race 4s. Oldalfala mind2 gumin végignyilt 2 hónap után. Gp5k rol is olvastam sokat h idő előtt.. ez van sracok.
De hozzateszem (kopkopkop) 10k elment eddig a csepelen a zero. Ha leveszed és a belső szerkezet/szövet gumi..nem sérült, akkor rendben van. Én így állok hozzá.

minden út után csekkolom a gp-ket a bringa takarítás során.

(#287681) fulton válasza Hasaggymeg (#287679) üzenetére


fulton
addikt

Hmm volt itt a topik történetében valaki (előttem), akinek közel 2 éves projectbe került az új bringa?

[ Szerkesztve ]

(#287682) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#287679) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ha hátbaszúrás, akkor inkább szegény huszonhatos gyerekbringám az elszenvedője :D . Tényleg pöpec állapotban van, a két felnit meg a nyeregcsövet vettem 2018-ban, az összes többi összetevő közül a legidősebbek sincsenek másfél évesek. Erre tessék... :D
Mindig is volt egy alapvető problémám a 29-es bringákkal: nem vagyok valami magas, és egy hozzám méretezett 29-est egyszerűen aránytalannak találtam a nagy kerekei miatt. Mivel nekem ez egy hobbi, fontos, hogy ha ránézek a bringámra, tetsszen a látvány, ezek a malomkerekű bringák meg nem igazán tetszettek. Ezzel együtt tudtam, hogy egyszer megérik az idő egy 29er-re, de arra én sem számítottam, hogy már most :DDD . Igazából ez egy tipikus impulzusvásárlás volt, mert nem használtban gondolkodtam, inkább egy saját építésűben. Csak hát ez a Wilier...
Ez megfogott💕. Mindig is tetszettek a Wilierek, szépek, egyediek, nem az "minden sarkon szembejön" fajta. Ezzel együtt egyelőre még elengedtem volna, de a név-szín-felszereltség hármas miatt egyszerűen muszáj volt megvennem :K
Csak most valamelyik bútort ki kell majd dobjam, hogy elférjen a két bringa :DDD

(#287683) fulton válasza fulton (#287681) üzenetére


fulton
addikt

Jav: visszakerestem kivancsisagbol :) , nem is volt 2 év, csak 1ev

(#287684) lsebestyen válasza fulton (#287681) üzenetére


lsebestyen
addikt

Imike ;]

(#287685) gabro0 válasza lsebestyen (#287684) üzenetére


gabro0
őstag

Visszajár még? :D

Hogy ne csak off legyen, a Limar Air Master sisak nem vált be, túl kerek az ovális fejemre :( Neten azt írják a Speci top sisakjai (Prevail, Evade) jók ovális fejre, van valakinek olcsóbb alternatívára ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#287686) velizare válasza ReFleXx (#287662) üzenetére


velizare
nagyúr

szintén csak rövidujjú. nyáron nem nagyon megyek a magas uv-s időszakban hosszabb túrákra. ha emiatt kérdezed, akkor én vagy eleve nyári hosszú ujjú mezeket néznék, azok vékonyabbak, és kifejezetten uv-szűrő anyagból is készülnek. egy téli aláöltöző alatt simán leégsz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#287687) Tin


Tin
veterán

Ma mentem egy 45km/680m-es utat. Hirtelenben terveztem le reggel, sajnos csak arra figyeltem, hogy ne sok legyen a gravel (alig 2 km), de lett helyette +15 km erdei földút. Oké, hogy a Nulane végülis részben "gravel", de erre a fajta erdei utas közelekedésre nem annyira való.

Bevallom becsülettel, a 26.2%-os laza erdei talajos emelkedőn feltoltam a bringát :D Nekem 34/32 a legkönnyebb áttétel, ezzel 10-15% körül még felszenvedem magam, ha nem túl hosszú az emelkedő, de 20% felett én nem tudok felmenni, kiállva sem. Szerencsére kezdem már szokni a hosszabb emelkedőket is (ma 11 mászás volt), meg ráérezni a beosztásra és hasonlókra. Tök meglepett, de ma pl. 143 bpm volt az átlagpulzusom, sokkal alacsonyabb, mint az elmúlt 2 napban. Gondolom most reagált a szervezetem.

A végére még egyszer a jó tanács: ne tegyétek fel az új Karoo2 frissítést! Az út második felét másodszor megtenni teljesen vakon úgy, hogy fogalmad sincs, mikor mire készülj szint tekintetében nem annyira jó.

(#287688) fulton válasza lsebestyen (#287684) üzenetére


fulton
addikt

Valami(ki) törzstag volt itt? Neki több volt mint 1 év? : o az szép. meg lehet ő is totál tapasztalat híján állt neki

[ Szerkesztve ]

(#287689) Ringman válasza Tin (#287687) üzenetére


Ringman
nagyúr

El is erkeztunk ahhoz, hogy atlagembereknek tul magasak az attetek a graveleken

(#287690) MPowerPH válasza rétisün (#287654) üzenetére


MPowerPH
félisten

Enyem is igy nezett ki, isten tudja mennyi idosen, mekkora futassal. Igazabol hatranyat nem ereztem... Azert lecsereltem.
Itt azt mondtak, anno tul lett fujva.

Don't Tread On Me

(#287691) MPowerPH válasza chubby2o6 (#287583) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy fontos infot elhallgattal. Mennyi a tomege?

;]

Btw, sok orom tekerest az uj kecskevel.

Don't Tread On Me

(#287692) Tin válasza Ringman (#287689) üzenetére


Tin
veterán

Ez Ultegra hajtás, szóval nem is erre való, de a gravel bringa sem igazán ilyen mászásokra van kitalálva. Kíváncsi lennék, hogy a topikból ki mászik fel 26%-os emelkedőn 1:1-es áttétellel :)

(#287693) ReFleXx válasza Tin (#287687) üzenetére


ReFleXx
addikt

en tegnap lefrissitettem, ugy mentem vegig es semmi gondot nem tapasztaltam, szal lehet valami egyendi problema nalad

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#287694) Tin válasza ReFleXx (#287693) üzenetére


Tin
veterán

Nem egyedi, máshol is láttam kommenteket róla. Ha egy tervezett utat követsz (navigálsz), és véletlenul letérsz róla, vagyis újratervezést csinál a Karoo, akkor onnantól esélyes, hogy buktad a hátralévő útra a magasság-előrejelzést. Tegnap nekem az elsőnél még csak rosszul mutatta, de aztán már nem is frissült a lista, ma egyetlen helyen mentem túl picit, és egyből eldobta sajnos. Ha már frissítetted, akkor mindegy, csak tudd, hogy ez benne van a pakliban.

(#287695) Ringman válasza Tin (#287692) üzenetére


Ringman
nagyúr

na de pont ezt mondom, egy rendes gravelre kb 44/28 kellene előre (vagy kevesebb), hátulra meg 11-38 v 11-40. miért kéne ennyire lekorlátozni a könnyű fokozatokat?

(#287696) Maximum1 válasza Ringman (#287695) üzenetére


Maximum1
őstag

44/28 kicsit túlzás már, meg az 50mm gumik is.
Itt egy beleköthetetlen darab wattmérővel, pont a Te méreted.
46/30 40-es sorral, akinek ez kevés az vegyen mtb-t.

(#287697) mauimagic


mauimagic
aktív tag

átküldtem PM-ben

(#287698) ReFleXx válasza velizare (#287686) üzenetére


ReFleXx
addikt

15 - 20 fokig meg siman jo volt tegnap ez a hosszualaoltozo + rovid mez, 20 fok folott mar soknak ereztem (kiveve a lefelekben :D ), erre a 15-20 fok korulire keresek egy rovidujju alaoltozetet

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#287699) Zoliwrc válasza rétisün (#287654) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

4 éves,(ott a DOT szám benne a képen), mit vársz tőle? Országútira aki rendesen megy, minimum évente 1 szett új gumi kell. Legalábbis nekem sokkal értékesebb az életem annál hogy ezen múljon.
Több szezon óta GP5000-rel járok.
A bringa sem áll napon és ha befejeztem a tekerést még a nyomást is visszaengedem belőle 2bar környékére.

(#287700) dom1n0 válasza Ringman (#287695) üzenetére


dom1n0
senior tag

Sram xplr asszem elol 40t hatul 44, azert ezzel eleg sok helyre fel lehet menni mar szerintem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.