Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Se GPS, se SIM, se nfc, se ujjlenyomat

Szép rajztábla

Kösz.nem.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) gyuszos válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


gyuszos
tag

Amiben mindezek benne vannak, az meg sokkal drágább.
Ami a lényeg, hogy van választék, mert nálunk pl. az általad felsoroltakból pont semmi sem hiányzik, és nem is fizetnénk érte többet.

(#3) ilor14


ilor14
tag

Nézegettem tableteket mostanság és találkoztam ezzel is, nem tűnik olyan rossznak, cikkben is szerepel, de nem találtam még sehol helyet ahol kapható a stylus hozzá. Valaki tudja, hogy egyáltalán lehet-e kapni, ha igen akkor hol? :F

(#4) ace05 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


ace05
senior tag

Én megbántam, hogy megvettem az elődjét és nem áldoztam többet egy galaxy tabra. mondjuk s8 +.

(#5) mad823 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


mad823
őstag

Onnantól, hogy nincs benne 4-5G, ez nyilván otthoni használatra van. Oda meg az általad felsoroltak pont nem kellenek.

(#6) Solten


Solten
addikt

De idetlenul nez ki a hatlap a nagy kamera-szigettel.

Saor Alba

(#7) doooo válasza Solten (#6) üzenetére


doooo
veterán

Nyilván az iPad Pro-kra akar hajazni (csak ott értelme is van).

(#8) MrOomen


MrOomen
tag

Nem teljesen értem árkategória ajánlásból miért maradt ki a relevánsabb S6 Lite 2022-es, tollal, dexszel 125ezerért, ha már az S7FE-t drágábban említjük :)

(#9) xabolcsy válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Én már megvettem, jó kis tablet lett ez!
1. GPS; nekem nem kell, nem navigálok vele.
2. SIM; szintén nem kell, csak otthon használom!
3. NFC; minek? Nem akarok ezzel fizetni :DDD
4. Ujjlenyomat; Na az pont kéne :DDD
Ez egy nagyon jó ár értékű tablet :C

[ Szerkesztve ]

(#10) bear_


bear_
aktív tag

Soha többet nem veszek xiaomi terméket a semmirevaló szoftveres támogatásuk miatt.

(#11) bostone válasza ace05 (#4) üzenetére


bostone
addikt

Miért? Milyen hibák fordultak elő?

(#12) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Ma vettem át, egyelőre pozitívak a benyomásaim. Galaxy Tab S-em volt (igen az első generációs, amoledes), kb. 7 évet szolgált, tavaly halálozott el véglemerülésben ;]

Nagyobb, nehezebb, csak ips de ennyiért nem várok csodát. A gps,sim,nfc, tirumvirátus nekem se hiányzik, ujjlenyomat nélkül is lehet létezni ha otthon lakós tartalomfogyasztásra van. Az arcfelismerő tényleg gyors és félhomályban is működik (sötét szobában csak a monitor fénye elég neki a feloldáshoz).

A kamerasziget szerintem is felesleges rá, 13MP-el nem várok csodát, de a tokba majd besimul. Én a nagyobbikat 8/256 vettem alis tokkal és a szegény ember ceruzájával annyiért mint itt az ajánlott ár. Tetszik, adok is rá egy plecsnit PH styleban:

(#13) GoodSpeed válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Se AMOLED, se IP67, se normális, elvárható szoftveres támogatás, 3 év múlva kuka... de megjelenésekor is ezer sebből vérzik.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon kedvelem a Xiaomi cuccokat, de kicsit hiányolom egy tabletek bemutatását, pl. Alldocube cuccok kapnak mostanában egészen jó árat, én is rendeltem egyet, sőt ma majdnem egy 10"-osat.

Persze ott a support kérdéses, de azért majd írok róla egy szösszenetet, ha ideér.

Régen Cube néven még a WayteQ-kel is szerződtek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Jó ez, az elődjével sem volt komolyabb bajom a MIUI hülyeségeit leszámítva. De aztán hiányzott a vezetékmentes "Dex" mód, azt meg nem tudta, meg amúgy is jól működnek a Samsung eszközeim együtt, úgyhogy feljebb váltottam, de ezzel együtt a mai napig egy jó gépnek tartom az elődjét is. Ennyi pénzért ez a Tab 6 egy kifejezetten jó ajánlat.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#16) Rigormortiis válasza GoodSpeed (#13) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ennyi pénzért ekkora méretben hova vártok oled kijelzőt, de komolyan? :F

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#17) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

2 órája rendeltem meg Emagról. 8/256 GB. Az előző, nem, az azt megelőző tabletemben volt GPS, de sosem hagyta el a házat. Mégis hiányzik nem azért mert használni akarom, csak szeretem ha valami teljes. Na a SIM az nem hiányzik, megosztom a telefon netjét, nem fogok 2 SIM-et fizetni. Az amoled is jó lenne, érdekes, h az ASUS laptopom oled kijelzője színesebbnek tűnik (szebbnek) mint a telefon kijelzője. Van hozzá 7 színű bill. világitás +tok. Csak nem azt rendeltem hanem egy simát. Jó lenne ha bővíthető lenne microsd-vel.
Majd megrendelem a pad 7 -is ha lesz, főleg ha amoledes.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Elgondolkodtam rajta, aztán rájöttem, hogy nekem teljesen felesleges. Vettem anno egy win10-es Dell-t, azt se használom, pedig az volt a terv, hogy majd jól kihasználom a Steam-et rajta.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#19) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Régóta szemezgetek egy tabbal, régen nem volt rá szűkségem, most is meg tudom oldani mással a tartalom fogyasztást, de azért mégiscsak kellene egy 5-ös, vagy 6-os. (A wifi 6 miatt inkább az utóbbi felé húz a szívem)
Már csak az asszonynak kellene megmagyarázni, miért fizessünk ezért 120 k-t? :DDD

(#20) TomPack


TomPack
őstag

Ebben már van rezgőmotor?
Nekem az íráshoz kell, hogy rezzenjem! :DDD No meg néhány játékhoz is jól jönne.

(#21) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Most kuponosan, spanyol raktárból 60e körül van kb ugyanez Chuwi márkából. :-D
Wifi, Sim kártya, Snapi 680, 4G képes.

https://www.aliexpress.com/item/1005004550984045.html

(#22) Moki2 válasza Patrik.Varga (#21) üzenetére


Moki2
aktív tag

Már miért lenne kb ugyanaz a snapdragon 870 meg 680 😆?

(#23) TomFace


TomFace
tag

Xiaomi pad 5 volt, korrekt masina, ez volt a kapudrog, aztán váltottam Tab S8+ra, hát ég és föld minden szinten.

(#24) sohajda90


sohajda90
tag

Én májusban rendeltem magamnak egy OnePlus Tab-et és pont miután kézhez kaptam jöttek ki az infók erről a készülékről és mindenhol azt lehetett olvasni, hogy ez best buy lesz, úgyhogy szidtam magam, de most olvasva a tesztet végül nem bántam meg. Ami negatív számomra az OP Tab-ben (nem AMOLED, csak szintén jó minőségű IPS, ujjlenyomatolvasó hiánya) az itt is visszaköszön, viszont ami ott többet ad:

-alapkiszerelésben +2GB RAM
-eggyel jobb processzor (Dimensity 9000 vs Snapdragon 870)
-kb. 1000mAh-val nagyobb akkumulátor
-Oxyben OS (=Color OS) vs MIUI
-67W gyorstöltés vs 33W
-jobb accessory-k (keyboard case-n van trackpad)

illetve, ami egyéni preferencia kérdése a képarány, itt ugye a 10:16 manapság standardbabb kialakítás Android fronton, videózáshoz ideálisabb, OP Tab-on az 5:7-hez képarány közelebb van az iPad-ek képernyőarányához, böngészéshez, olvasáshoz, dokumentum szerkesztéshez szerencsésebb...nekem pont megérte az 50k felárat, szerintem viable option...

[ Szerkesztve ]

(#25) GoodSpeed válasza Rigormortiis (#16) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az a baj, hogy nem a kijelző a legfőbb problémája. Az elfogadható. De nekem speciel van két szempontom. Mind a kettő a biztonsággal kapcsolatos. Legyen hosszan támogatott, pl az iPad-et is akkor adtam el, amikor már az utolsó frissítés következett volna kb. Azért a 2018-as iPad-ben is volt ujjlenyomatolvasó alapból, és a Telekomnál 135 E Ft volt és 4G is volt benne! Igaz, az 2018-ban. Ez a táblagép meg gyerekeknek vagy olyanoknak való, akik nem törődnek a biztonsággal. Nem feltétlen kell bele NFC, még GPS sem. De a biometrikus azonosítás az alap kell, hogy legyen nemhogy 2023-ban, '18-ban sem vettem volna meg. A Huawei Mediapad M3 8.4 ami szintén kínai volt, tartalmazott ilyen funkciót. Na azok voltak a bajnokok a prémiumkategóriában szoftvertámogatottság rövidségében. Kapott egy Android főverziót, és helló! Az volt az első és utolsó Huawei tablet a családban :D Mert a másik pont a támogatottság hossza. Az elviselhet, ha kevesebb főverziót kap, de legalább sec. update legyen .

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#26) Graphics válasza Patrik.Varga (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanez?

Valamit félreolvastál...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) slemo


slemo
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy másnál is szaggat a hang usb-c-n keresztül? A fülesem Jack, ezért vettem egy DAC-ot hozzá. Aztán vettem egy másikat is, hátha az a baj, de ugyan azt csinálja.

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#28) moleculez válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Ez ilyen otthoni mindenes tab, teljesen korrekt kompromisszumok az árcsökkentés érdekében. +2GB RAM elfért volna.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) cSuwwi válasza moleculez (#28) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Van 8GB-s változat is, és képes a tárhelyet is ramként használni (mint a jó öreg pagefile/swap).

(#30) GoodSpeed válasza moleculez (#28) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

A RAM-ot nem is néztem :D Androidos telefonból sem veszek 8 GB RAM alattit... Egy táblagépen meg azért kicsit több RAM is fogyhat.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#31) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Gps és nfc hiányát még csak csak megértem, bár nem tartom elfogadhatónak, viszont az oled mellőzése megbocsáthatatlan.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32) sohajda90 válasza Zirowe (#31) üzenetére


sohajda90
tag

2023, infláció...hasonló árban sehol sem találsz OLED kijelzőt tabletben...szerintem kb. 300k alatt sem, max valami régebbi Lenovo, de ott a szoftver meg a támogatás még ezt a szintet sem üti meg...

(#33) pusszycat válasza INGJOKE (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mond neki, h a konyhában nézheti rajta a recepteket, van recept progi, és sürgetni fogja, h megvedd. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) User64476 válasza slemo (#27) üzenetére


User64476
őstag

Nekem jó daccal, nem szaggat.

(#35) pusszycat válasza slemo (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Bt. fülessel is szaggat? Ha igen, benne van a zenében. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Ennyiért ez egy teljesen jó kis Tab! :K
Én is 140-ért vettem tokkal. A következő ami szóba kerülhetett volna az a OnePlus Tab de az is már 30%-al drágább lenne. Következő opció az S7FE 128GB (Wifi) +50% felár ehhez képest.
Értem hogy sokaknál a minimum követelmény a Samsung S8+ vagy hasonló kaliberű tudás/felszereltség , de abból az árból pont lehet venni ebből kettőt és még marad is. :DDD
Arról nem is beszélve hogy sokan vannak akik otthoni használatra nem igénylik a gps, sim , nfc, és ujjlenyomatolvasót!
Így nem kell kategóriákkal drágább tabletet venni hogy egy jobb teljesítményű gépet vehessen az ember, a felesleges fícsörökkel.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#37) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Csak engem zavar a tableteken a kiálló kamera vagy kamera sziget? Nem az lenne logikus egy tabletnél hogy teljesen sík legyen és normálisan felfeküdjön az asztalra?

Megalol a kókuszcsoportos ss-ért. :DDD

(#38) Pro!Petya válasza KISDUCK (#37) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az attól függ, ha úgy kéne használni hogy csak hátlapon fektetve akkor zavarna nagyon is. Mivel még a toknak is van egy minimális kiállása hogy védje a kameraszigetet.
Döntött módban, ahogy 99%-ban van használva már mindegy mekkora :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#39) slemo válasza User64476 (#34) üzenetére


slemo
tag

Köszönöm a választ. Azt megkérdezhetem milyen DAC-ot használsz?

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#40) Graphics válasza KISDUCK (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tokot teszek a tabra, így nincs lényege a kiállásnak nekem pl.

Optikailag zavaró

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) pusszycat válasza Sooo (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vedd a pro-t abból van 12/512 GB. Legalább is itt ROM. van az is. Vagy amilyet akarsz.
Megjegyzem jobban viszik a 8/256 GB mert nem bővíthető és úgy is kifogysz a tárhelyből. És nem is sokkal drágább, inkább az számít melyik boltból veszed, mert van ahol a Pad 5 drágább mint máshol a Pad 6. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44) pusszycat válasza Sooo (#43) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, persze, én is laptopot használok, a tablet nem váltja ki csak kiegésziti. Szükség van laptopra, tabletre, telefonra. A desktop pc-ket elengedtem. ugy jó 15 éve vagy olyasmi. Ezen kivül kell nyomtató szkennerrel.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#46) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Én megvettem a 8/256, 2. hete barátkozunk és nagyon elégedett vagyok.
Meglepően gyors és gördülékeny, kellemes csalódás volt.
GPS, NFC nem hiányzik, az ujjlenyomatolvasó jó lenne,
talán ez az egyetlen igazi hiányossága.

Itthoni netezgetős, facebookozós tab, néha egy kis játék, illetve ha végre beszerezhető lesz a ceruza, feleségem fog rajzolni rajta.
Erre tökéletes.

Amire kitalálták arra szerintem ár / érték arányban remek. Nyílván vannak jobbak, többet nyújtó tabok, de nem ezért az árért. Valahol kompromisszumot kell kötni, és itt szerintem egész racionálisan húzta meg a gyártó a vonalat.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#47) TomPack válasza Shokkolo (#46) üzenetére


TomPack
őstag

Vibramotor van benne? Nem említi a teszt.

(#48) pusszycat válasza TomPack (#47) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez engem is érdekelne, holnap érkezik.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#49) Shokkolo válasza TomPack (#47) üzenetére


Shokkolo
addikt

+pusszycat,
szerintem nincs, legalábbis nekem még nem rezgett egyszer sem.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#50) moma válasza mad823 (#5) üzenetére


moma
őstag

Amúgy nem azért nem tették bele, mert úgyis mindenkinél van telefon és akkor tud hotspotot csinálni ennek, ha kell?
Amúgy meg legtöbbet úgyis rendes wifi mellett használja az ember, akkor meg könnyebb meg olcsóbb, meg karcsúbb.

we all deserve a bit of luck.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.