Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#270501) ZolkoW válasza avl (#270494) üzenetére


ZolkoW
őstag

jelen! kényelmesen 7:00 körül "futok", a legjobb is ... nem is tudom, mennyi, de hosszabb távon nem megy a 6 alatti, szóval van hová fejlődnöm nekem is. Ez a legjob rész, még látványos a fejlődés kis munkával is :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#270502) vallas válasza ZavaBalazs (#270483) üzenetére


vallas
senior tag

Jobbulást,

látod görgőn ez biztosan nem történik meg... ;] ;] :P :P

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#270503) ZavaBalazs válasza vallas (#270502) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

;] egyébként pont el is gondolkodtam rajta, hogy valami butagörgőt beszerzek erre a pár hétre... de aztán rájöttem, hogy napi szintű intenzív beleizzadás nélkül is elég pusztító szaga lesz a kontrollig. :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#270504) Hasaggymeg válasza jjeahh (#270484) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem a derekam fáj, olyan mintha megfázott volna, 4 napja úgy mozgok mint Robocop...tegnap már elegem lett, felnyergeltem egy rövidet és hát...nem lett jobb, de rosszabb sem. :DDD Csak leszállni és felülni rossz, ha elindultam már nincs baj. :D

#270496ZavaBalazs...ja, a csórók KOM-ja, a lokális legenda. ;] (van nekem is belőle tucatjával :DDD )

#270497
6030D...holnap szép idő lesz és bár az erdőnek annyi (lejött vagy 20mm :U ) aszfalt vagy köves-murvás még játszik. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270505) 6030D válasza Hasaggymeg (#270504) üzenetére


6030D
Ármester

Én inkább megyek árkot ásni, az is biztos jó móka lesz. :D Legalább be tudok szállni majd a kinek mitől fáj a dereka témába. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#270506) Hasaggymeg válasza 6030D (#270505) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi lesz az, gáz, víz, villany vagy csatorna? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270507) avl


avl
aktív tag

sorry !!! a futást ill. 6perc/km-t biztos nem gyalázási célzattal írtam

en tenyleg nem futok, eveken at alig futottam, aztan sokmindent olvasva futogattam es 55. szülinapi ajandeknak gondoltam: futok 1 orat, mi lesz (normális ??) - ~11km lett, persze pulzus az egekben végig, de nem haltam meg 1 ora alatt sem).
(elötte 4-6 km-eket futogattam)
aztan utana is futottam mar ilyesmit, mert jo az

vagy: mivel VO2max-ra a 4x4-et mondja, pl. Peter Attia, azaz 4perc kemenyen (ugy, hogy 4.-re is menjen ugyanugy) aztan 4 perc lazabban, ez pl. 2x400m temposan, majd 400m seta, es ezt 4szer
vagy 200m "sprint" aztan 100m seta es ebböl 4-et - ezek nem sok idöt vesznek igenybe es szakertök szerint hozzajarulnak a fittseghez

(#270508) ZavaBalazs válasza Hasaggymeg (#270504) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

kedvencemnél pár hete járt le a 90 nap, szombathelyen van egy görkoris oválpálya, vasember utáni napon a regenerálós kör végén gurultam rajta 5 kört - local legend. :C

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#270509) semmiho válasza szuszinho (#270492) üzenetére


semmiho
tag

:DDD ...azért a másik irányból is tekertem már meg, bár azt alacsonyabb intenzitással: https://www.strava.com/segments/35506899
Itt nincsen lejtő szerintem sehol, sík ez a vidék, akár egy feszített víztükör.

Fulton: köszi! :)
6030D: itt éppen hétágról süt a nap, bár 1 órája még szakadt az eső, délben dörgött és villámlott. Ma nem lesz bicaj így se, sőt, lehet, leállok egy időre pihenni. (Évi 1x pár hetet nem árt, sőt)
Mezga Aladár: Canyon Ultimate CF, az olcsóbb vázszettel. Majdnem teljesen gyári, a hajtókart downgrade-eltem egy Power2Max spider install miatt Red-ről Force-ra egyedül. Ez a bringa, van nagyobb fotó itt: [link]

(#270510) -=RelakS=- válasza Fall-N (#270499) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak golyózik a szemem, vagy az ott tényleg egy vágókorong? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#270511) 6030D válasza Hasaggymeg (#270506) üzenetére


6030D
Ármester

Kerti csap

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#270512) Sleek válasza 6030D (#270511) üzenetére


Sleek
senior tag

Az ásás mindig veszélyes művelet mert olyankor jön elő az ,hogy nah megtaláltuk a maradék sittet ,betont stb dolgot amit anno elástak olyan mondattal ah itt úgy sem lesz már semmi :C

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#270513) f4lcon válasza -=RelakS=- (#270510) üzenetére


f4lcon
őstag

és egy Babetta villa aljára hegesztett adapter, amin a féknyereg van
igazi mérnöki mestermunka

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#270514) 6030D válasza Sleek (#270512) üzenetére


6030D
Ármester

Itt nincs semmi ilyen, mező volt régen, illetve amikor beraktuk a kpe csövet, és kiszedte a markoló az árkot, akkor láttam, mi van ott. 40 cm termőföld, alatta meg a sárga. A bekötésnél kell kiszedni, meg a bringamosó kiállásánál. Hogy ON is legyek. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#270515) rétisün válasza vallas (#270502) üzenetére


rétisün
veterán

nana, csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel.....szálltam én már le elég furán a görgőről :)) igaz, a szabadgörgő az egy más műfaj.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#270516) Hasaggymeg válasza 6030D (#270511) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...akkor az a vízóra aknába ürüljön télen, ha nem akarod 1-2 évente kiásni és cserélni a xarráment fagycsapot [link] . ;)...persze ha nincs külön kerticsap vezeték húzva az aknából akkor már tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270517) Mclovin válasza ZavaBalazs (#270483) üzenetére


Mclovin
senior tag

huhh, Te is belenyúltál a 'jóba'. Gyors felépülést!

(#270518) Mezga Aladár válasza 6030D (#270500) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tudom, de úgy sem túl nagy.
Így kell egy képnek kinéznie.

#270509semmiho: tetszik :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#270519) Hasaggymeg válasza f4lcon (#270513) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a gumipók meg bizonyítja, hogy a kormányt középre húzó rendszert is már évekkel a Canyon előtt kifejlesztette egy magyar kisiparos a disznóól melletti sufnijában. ;] Büdös kapitalisták lenyútták! :DDD

semmiho...érdekes, villanyváltó és felnifék. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270520) arcitec válasza Hasaggymeg (#270516) üzenetére


arcitec
addikt

Az aknába kell egy elzárócsap és nem kell az a fránya fagycsap bele a földbe, hogy ott menjen tönkre(elrohad). Nem is értem mire lett kitalálva, akna kell és pasz. ;)

(#270521) semmiho válasza Hasaggymeg (#270519) üzenetére


semmiho
tag

No hát nem én gyártottam le ezt! Tárcsás verzió akkoriban, mikor vásároltam, még nem volt kapható. :)
Majd teszek be fotót, ha találok a CX gépemről is "bélyegképet", mert azon ugyanez a régi, 1st gen eTap váltás van, csak mechanikus tárcsafékkel. ;)

..no meg is van 1. Tudom, ez meg fék oldalról, ahonnan nem fotózunk! :N

Ezt csak azért írom, mert ami szett az oútin van, az full tárcsafékesíthető, még ha csak mechanikus szettekkel is. Ezen a CX-szen 2016 nyara óta használom ugyanezt a 2x11-es régi Red eTap rendszert. Az átdobó a gyenge pontja (nincs triggerelése például és nem túl megbízható a váltás), de lehet vele élni. No meg a váltást hátul sem kapkodja el, egy 1st gen Shimano Di2 megeszi reggelire.
De nagyon bejött az évek alatt! :)

[ Szerkesztve ]

(#270522) 6030D válasza Hasaggymeg (#270516) üzenetére


6030D
Ármester

Ja, ez volt a terv, csak ha nem állsz állandóan ott, akkor nem úgy van, ahogy tervezed. 70 m-re van az akna a kerttől, szóval nincs kedvem kiásatni végig (esetleg elvágni a már bent lévő egyéb közművet), illetve 90e Ft-ért sem akarok egy fekete aknafedelet a teraszom mellé, így fagycsap lesz, 1,2 m mélyen, ott nem fog elfagyni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#270523) Wombath válasza 6030D (#270522) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Érdemes lesz nyitásnál és zárásnál majd nézni kicsit a vízórát, hogy nem kezd-e folyni a fagycsap, ami a kezdődő meghalás jele. A másik probléma, ami az 1,2 méteres mélységnél szokott lenni, hogy az elzáróhosszabbítás miatt nem igazán érzed pontosan a nyomatékot, ezért vagy nincs teljesen végállásban, vagy túlerőlteted mindig, és emiatt a csőnél a rögzítés elenged egy idő után. Mindegyik esetben volt részem, az utolsó úgy tűnt fel, hogy egyik reggel a kerti csap mellett bugyogott fel a víz a földből. Még jó, hogy észrevettem. A következő vízszámla alapján pár napja már rendesen folyhatott, mielőtt végleg szétdurrant, pár nap múlva már a pince fala dobta le a vakolatot...
Egyébként azóta is fagycsap van, a biztosító csak azt fizette. Szeretek veszélyesen élni :).

[ Szerkesztve ]

(#270524) mauimagic válasza Hasaggymeg (#270486) üzenetére


mauimagic
aktív tag

...kérdés nem az, hogy leépül-e vagy sem, hanem az, hogy milyen lesz ettől a teljesítménye összevetve egy olyannal aki közben ugyanazt nem görgőn hanem kint a terepen csinálta.

Azt ugye tudod, hogy az emberek legnagyobb része nem azért görgőzik télen, mert puhap.cs, vagy szeksz és nyújorkot szeretne nézni bringázás közben egy pohár meleg kakaó mellett, hanem mert munkaidőn kívül gyakorlatilag végig sötét van?
A legtöbb embernek nincs ideje napközben órákat tekerni, max hétvégén. Én eléggé szabadon rendelkezem a munkaidőm felett, de télen a bringázás hétközben így is nehezen megoldható.
Emiatt nem túl fair szerintem a ledegradáló hozzáállás amit itt egy két spori előad.
Természetesen, ha ők heti 3-4 órákat pl fejlámpával nyomnak le terepen, akkor mea culpa.

(#270525) Ringman válasza ZavaBalazs (#270483) üzenetére


Ringman
nagyúr

jobbulást!

(#270526) parandroid válasza mauimagic (#270524) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs miről beszélni, ha valaki napi 2-3 órát teker, hónapokon keresztül, az fejlődni fog, aki heti 2-3x 1 órát, az szinten tart, aki annyit sem, az leépül. Hogy ezt görgőn teszi, vagy kint, az annyiban játszik, hogy görgőn sokkal pontosabban kontrollálhatóak a körülmények, nincs kereszteződés, vasúti átjáró, graveles szakasz a bicikliúton, vagy gyökerektől felnyomott aszfalt, bunkó autós, defekt, meg nedves avar. Meg sötét, szél, és hideg, amitől túlöltözöl, és szarrá izzadsz, majd megfúj a szél, és jól megfázol.

Az erőnlét az erőnlét, ezen nem lehet mit ragozni. Azt meg, hogy a terepezés hogy jön ide, azt nem is értem, aki görgőzik, az eleve országutis, vagy ha mtb-s, akkor csak erőnlétet fejleszt (tart szinten), terepezéshez technikát nem lehet rajta tanulni, nyilván, arra nem való. Ez olyan, mintha egy automata autóban gyakorolnád a kuplungkezelést.

Amúgy meg az egész teljesen analóg (sic!) azzal, mint amikor futók futópadon edzenek. Nyilván terepfutók nem itt fognak bokát eősíteni, meg köveken ugrálást gyakorolni, cserébe lesz egy fasza erőnlétük tavaszra, és addig sem basszák szét az ízületeiket átázva, tökig sárosan, meg sérülnek le a nedves köveken, saras avaron, meg a jéghideg patakokban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270527) dom1n0 válasza parandroid (#270526) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Köszi, hogy összefoglaltad kicsit bővebben, erre gondoltam énis. :R

[ Szerkesztve ]

(#270528) Fall-N válasza -=RelakS=- (#270510) üzenetére


Fall-N
veterán

Van azon minden. :D Babetta villa, gyémánt nagy flex korong, valami csomagtartó féle stb.

(#270529) Fall-N válasza parandroid (#270526) üzenetére


Fall-N
veterán

Futógép van nekünk is itthon. Az a legnagyobb előnye, hogy nem kell keresni olyan helyet a városban ahol csak beton van és nem tenne túl jót a térdeknek. Ezenkívül direkt dönthető fajtát vettünk, így van értelme a több programnak, ahol az emelkedés/dőlés is benne van a programban nem csak a sebesség változása. Mivel egyikük sem "szerelemből" fut, így teljesen jó arra amire a futás való. Nekem a súlyzózás mellé kardiónak, bicikli mellett.

Görgőzést én megértem teljesen, sajnos télen nem a legjobb a szabadban tekerni. Mivel nálam közlekedési eszköz is a gép (autó és jogsi híján), így a napi tekerés megvan. Egyedül esőben és hóban nem szoktam tekerni, meg -5° alatt. Szerencsére az ilyen alacsony hőmérséklet ritkán van, ahogy a hó is. A sötét nem zavar, bár sajnos nem a legjobb a közvilágítás itt, ilyen félhomály az egész város a belvároson kívül.

Régen vettünk szobabiciklit, de elég hamar el is adtuk. Semmilyen biciklis érzést nem ad, tényleg sokkal jobb a görgő.

(#270530) parandroid válasza Fall-N (#270529) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Idénre én még be vagyok fizetve terembe a physio miatt, de amúgy is akartam régóta egy futópadot, szóval kezdem őket nézegetni. Gyakorlatilag kb egy éves trembérlet áráért már vállalható cucc van. Kb annyiba kerül, mint egy okosgörgő. Elvileg egy running pod-dal, vagy egy gramin hrm pro plus-szal még zwift is megeszi bármelyiket, de ennek még utána kell járnom. Futásnál sokkal kevésbé vagyok finnyás, de azért amikor esik, és amellett még rohadt hideg van, az egy olyan kombó, amikor nem szívesen megyek ki. Olyan 2-3 fokig nem zavar a dolog, 8 fokig meg konkrétan rövidgatya + aláöltöző + téli felsőben letudom az egy órát, de esővel, széllel, pláne esti sötéttel kombinálva azért nem szívesen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270531) Hasaggymeg válasza 6030D (#270522) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem mindenhol észszerű kivitelezni és ezért mondjuk akár duplán csövezni csak egy tartósabb kerticsap víztelenítés kialakítása végett. Amúgy kis hazánkban 0,8m a fagyhatár, ott sem fagyott volna el, ráadásul ezekkel nem is a fagyveszély a gond, hanem a kivitelezés (elzárt állapotban a földből felálló cső összenyitódik a csap oldalán lévő pici lyukkal így vissza tud azon folyni a víz a szabadon álló, fagynak kitett csőszakaszból a földbe) mely miatt nem teljes nyitott/zárt állapotban a hálózati nyomás lesz nyitva az ürítő lyukacska felé és észrevétlenül folyhat el...de már úgy teszünk ezzel is mintba bringákkal, még meg sincs máris ijesztgetünk, hogy mit kell lecserélni rajta. :DDD ...majd ha gond lesz segítünk kiásni. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270532) Jester01 válasza mauimagic (#270524) üzenetére


Jester01
veterán

nem azért görgőzik télen, mert puhap.cs
hanem mert munkaidőn kívül gyakorlatilag végig sötét van?

Tehát de. :P
Most jöttünk meg egy sötét és vizes körről. Országúton és nem fejlámpával, úgy is ér?

Jester

(#270533) parandroid válasza Jester01 (#270532) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amit ti csináltok, az nem normális. :P
Talán 2 éve volt egy év, amikor annyit mentem görgőn a téli szezonban, mint ti kint, és készen voltam tőle teljesen. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270534) Ringman válasza Hasaggymeg (#270531) üzenetére


Ringman
nagyúr

Amúgy kis hazánkban 0,8m a fagyhatár, ott sem fagyott volna el

ez nem ilyen egyszerű, talajszerkezet függvénye is, akár 1 m-en is lehet fagyás fagyveszélyes talajban, főleg ha a talajvíz is közel van, de hogy milyen szemcseösszetételnél, ahhoz már szakkönyvet kellene elővennem :) (nagyobb arányú nagyon finom szemcse jelenléténél emlékeim szerint)

(#270535) Ringman válasza parandroid (#270533) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt is embere válogatja, szerintem inkább ez, mint otthon egy helyben tekerjen vagy fusson az ember :)

bár én könnyen beszélek, legtöbbször tudom úgy szervezni, hogy napközben bringázzak.

(#270536) jjeahh válasza Jester01 (#270532) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#270537) parandroid válasza Ringman (#270535) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Így van, teljesen személyes tényező. Én biciklizni, és futni sem azért járok ki, hogy világot lássak, vagy jó levegőn legyek, ha em edzeni. Ami kint vár rám, az a szükséges, és velejáró rossz: időjáras, rovarok, baleseti szituációk, és ami a legrosszabb: emberek. Szóval nekem a görgő, meg a futópad is ideális megoldás. Ráadásul szerelni is alig kell. Főnyeremény.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270538) Hasaggymeg válasza mauimagic (#270524) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem itt is generációváltás történik, mert nem sok korombéli (valamikor a Holdraszállás körül született) amatőr (értsd nem versenyzik) mamil, aki első sorban a kerékpározás élvezete miatt ült nyeregbe fanyalodik görgőre csak azért, hogy majd tavasszal tízzel kevesebb legyen a pulzusa, amit amúgy nem is igazán mér :D ... (vagy for that matter néz sorozatokat, vagy fizet elő You Tubera csak, hogy ne legyen reklám, vagy köt biztosítást ájfónnyára, vagy, vagy...) Mi kései boomer félmuglik már csak ilyenek vagyunk...vagyis sokan közülünk. :D Ennek szerintem egyetlen fő oka lehet, éspedig az, hogy a görgőzés csak repülőgépből néz ki bringázásnak, ahogy a futópadozás is "igazi" futásnak, ezek az real thing-hez képest csak állóképességnövelő utánzatok, és ezt nem sértesből írom. :R (Minap azon gondolkodtam, ha megérem azon sem fogok csodálkozni ha unokáink (~gyerekeitek) már ki sem fognak menni a házból sportolni, letudják a napi mozgást mesterséges, virtuális körülmények között mert erősen süt a nap, szemerkél az eső, hűvös van, meleg van, fúj a szél, sötétedik stb.-stb. 🤔)

Ringman...ha a téli átlaghőmérséklet utóbbi évtizedes alakulását nézem már a 80 cm is túlzás.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270539) vallas válasza rétisün (#270515) üzenetére


vallas
senior tag

Nekem meg volt első defektem egyszer okosgörgőn... :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#270540) parandroid válasza vallas (#270539) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezért pumpálom fel a kereket havonta egyszer. :D

Hasaggymeg @270538: Jól is néz ki az a két hozzászólás egymás utan. Pedig aztán korban sincs szerintem 10 év köztünk.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270541) Hasaggymeg válasza vallas (#270539) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rossz volt a felbontás a monitoron és nem vetted észre a szegeket az úton? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270542) Fall-N válasza parandroid (#270530) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekünk OMA Eternity 7010CA gép van [link] , semmi okos dolgot nem tud, persze kijelző, pulzusmérés benne stb. az van. 250ezer Ft helyett 170-ért vettük márciusban akcióban. Nem a Decában vettük, csak más honlapon nincs normális leírás. Plusz még egy tízes volt a gumilapok ára a gép alá.

(#270543) rétisün válasza vallas (#270539) üzenetére


rétisün
veterán

az én görgőm olyan buta, hogy azon még defekt sincs :DDD mondjuk olyan volt, hogy amikor kezdtem volna görgőzni, vettem észre, hogy lapos a hátsó....

(#270541) Hasaggymeg: :C :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#270544) Hasaggymeg válasza parandroid (#270540) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te hallgass mert tulajdonképp futó vagy, csak úgy tévedtél ide. :P :R...amúgy meg pont leírtad a lényeget az Én biciklizni és futni nem azért járok ki...kezdetű mondatoddal. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270545) Fall-N válasza Hasaggymeg (#270538) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem csak a te generációd. Én a 35-40-es korosztálynál vegyesen látom. Én is még az analóg korszakban voltam gyerek, így később jött a PC, MP3 stb. korszak. Ezért még manapság most is megveszem digitális formában a zenéket (FLAC), pedig van YT Premium előfizetés és YT Music tagság, amit használok is. Egyedül a CD/DVD amit nem gyűjtök már, el is adtam a DVD lejátszót.

Biciklizés terén kell a szabadban tekerés is, a görgő nem pótolja, viszont megértem a funkcionális edzést, a súlyzózás is ilyen monoton, célratörő sport. Ott sincs mindig kedve az embernek hozzá, de az eredmény a lényeg, amit hoz.

(#270546) parandroid válasza Fall-N (#270542) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, valami ilyesmi kategóriát nézek én is. Meg vannak cégek felújított termi gépekkel, sok év garival, éves szervizzel az árban. Majd ami épp akciós lesz. Még annyi, hogy btle legyen benne, hogy a pod, vagy a pánt adatait ki tudja írni, annál okosabb nem kell. Nem intervallumozásra, vagy dombozásra kell, csak szolidan alapozni, azon a heti pár napon, amikor nincs kedvem kimenni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270547) parandroid válasza Hasaggymeg (#270544) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én tulajdonképpen egy dagadt, lusta disznó voltam, aki kitalálta, hogy kéne valamit mozogni, ha nem akar 50 évesen stroke-ot kapni, mint szegény anyám, megunta az állandó migrént, meg hogy nem bír egy emeletet felmenni a lépcsőn, anélkül, hogy le kelljen ülni pihenni. :B

Szerencsére a fentieken sikerült túllépni, ahhoz az allapothoz képest elég messzire jutottam… Az 50 éves stroke-ot meg még meglátjuk, 1-2 évem még van addig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270548) Hasaggymeg válasza parandroid (#270547) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár nem mindegy az sem mikor és hogyan dobjuk fel végül talpunkat, a leglényegesebb mégis milyen életminőségben töltjük el az előtte lévő időt. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#270549) parandroid válasza Hasaggymeg (#270548) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, én is mindig mondom, hogy mindegy, mikor patkolok el, de szeretném, ha a boncolóorvos elégedetten csettintene, hogy ez igen, ritkán látni ilyen szép, egészseges hullát! ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270550) mauimagic válasza Jester01 (#270532) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Váljék egészségedre :C
A környékemen van ugye a 10es út, ahol el szokás b@szni a bringásokat este, vagy az alsóbbrendű utak, ahol a bontószökevény 20+ éves béjemvét törik rendszerint totálkárra a helyi indiánok, ha épp ott egy bringás, akkor annak is annyi.
Szal ha még talalnék is bármi motiválót az országútizásban, akkor sem csinalnám ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.