Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#261851) Friczy válasza andrisbandi (#261832) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem többnyire nagyobbak voltak, a régebbi országútim klasszikus 56-os váz volt, a gravel szintén 56-os, a mostani országútim 54-es, és igazából ez a megfelelő méret. Szóval kicsit nyújtózkodni kell a bringán, viszont ez jót tesz a derekamnak.

Ellenpélda: vagy 15 évig használtam egy 48-as Merida Speedert, ezzel sokat kellett variálni. Az eredeti stucni (100-as vagy 110-es lehetett) helyére egy 130-a, és az egyenes kormány helyére egy országúti, a nyereg kissé hátratolva, így kb. akkora volt a kormány-nyereg távolság, mint az 56-os országútimon. Ennyit a gyártói méretek egységességéről. Gyanítom, hogy 2004-ben a Merida nem az effektív nyeregcsőhosszt használta a méretmegjelölésnél.
Eredeti állapotában egyébként tényleg kicsi volt a bringa, nem tett jót a görnyedés, emiatt is kezdtem átalakításokba.

(#261852) andrisbandi válasza flash- (#261849) üzenetére


andrisbandi
őstag

Olaszul tecsőzhető
Vuelta Ciclista A Burgos 2023 - Etapa 1

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#261853) avl válasza flash- (#261849) üzenetére


avl
aktív tag

(#261854) .LnB válasza flash- (#261849) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kaptál már választ, de azt hozzátenném, hogy nincs magyar közvetítés róla. Én is angolul néztem/nézem. A Dán kört adják magyarul helyette.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#261855) tisn válasza flash- (#261849) üzenetére


tisn
addikt

csonttores altalaban 6 het

(#261856) X Factor válasza Ringman (#261817) üzenetére


X Factor
addikt

Mondjuk en pont tubeless-kent megyek a zipp303s-el, conti 5000 s tr 30-as.

A hooklessel sincs semmi baj, csak ne fujd fel 5 bar fole.

100kg-osan a 4.2 es 4.5 bar

merida scultura endurance 5000-nel valtottam erre a kerekszettre, es leirhatatlanul zsenialis az egész rendszer.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#261857) Ringman válasza flash- (#261849) üzenetére


Ringman
nagyúr

én csak már 4-ik hete kulcscsonttöréssel ,és azóta még mozdulatlan kézzel fekszem(azt hittem ebből hamar fel lehet gyógyulni de igy haladok, ebből karcsonyra se lesz semmi)

mihelyt tudod mozgatni, mozgasd! (abban a mozgástartományban, ameddig nem fáj)
asap menj gyógytornászhoz/rehab szakemberhez.

én 4-5 héttel műtét után (10 napra műtöttek..., szóval kb újrakezdés) már bringán ültem. (nem tréneren)

(#261858) Ringman válasza X Factor (#261856) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi.

bringával együtt sem vagyok 80 kg, sram szerint ez lenne a jó keréknyomás (ha a conti s tr az "thin", akkor 3 tized barral több kéne:

(#261859) flash- válasza Ringman (#261857) üzenetére


flash-
veterán

hat az komoly! nem is értem hogy akkor nekem miert lassabb a dolog ,nekem nem műtöttek pihentetést mondtak,azt nem hogy probaljam mozgatni, meg amit olvastam ott sok hetet irnak,igy en magamtól mem is merem így probalni.

andrisbandi:köszönöm a Linket! szuper ,en yt-n nem találtam bár angolul kerestem.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#261860) zzola


zzola
félisten

Büchel Vail 100 lámpáról tudtok valamit? [link] Decathloban elérhető.
Gyártó link [link]
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#261861) Ringman válasza flash- (#261859) üzenetére


Ringman
nagyúr

én is úgy tudtam, hogy nem kell mozgatni, de még az első sztk-s gyógytornász is azt mondta, hogy meg ne lássa rajtam még egyszer a felkötést. előtte sem volt mindig rajtam - "magamtól", sőt műtét után meg előtt is muszáj voltam egerészni és gépelni (a csodás vállalkozói lét).

traumán nem is írtak beutalót gyógytornára? kérj, ha nem adnak v nincs hely/időpont, akkor magánba menj, mert minden mozgásmentes nap ront az ízületeken, be fognak állni még jobban.

nekem elmozdult vagy 2 cm-t a csont 2 része egymáson, kellett a műtét. a ten-szeg bent volt 9 hónapig, a kiálló része miatt végig húzódott a nyakam. viszont kivétel után már aznap (!) enyhült ez az érzés.

1 hónap után sem volt minden mozdulat fájdalommentes, sőt a mozgási tartomány is korlátozott volt (ill. még most is kattog a vállam).

szerk:
nyilván úgy kell mozgatni és terhelni, hogy ne fájjon, viszont ha teljesen beáll a gömbcsukó a válladban, azt problémás újraindítani.

ja és gyógytornász még 1x, ő jobban fogja tudni, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#261862) zsocy válasza avl (#261853) üzenetére


zsocy
őstag

Köszi a linket a Vuelta Burgoshoz, 55 percnél indulnak Atiék ha valaki nem akarja (vagy nem tudja a munkahelyén, mert az mégis csak pofátlanság lenne :DDD ) az egészet végignézni.

[ Szerkesztve ]

(#261863) avl válasza zsocy (#261862) üzenetére


avl
aktív tag

en gyakorlatilag mindent a "tiz"-en nezek, szerintem a közvetitesek is jok (minel komolyabb a verseny, annal komolyabbak, pl. Sean Kelly ..jo humorral, megfelelö skot, ir kiejtesekkel: "much" "réjder" ...)

[link]

(#261864) semmiho válasza Toobee (#261845) üzenetére


semmiho
tag

A kerékszett a fotón még nem is végleges, ez lett helyette még ~2 éve, úgy tudom (1 kiló alatt a szett!): https://bikeonline.it/en/ruote-29/18164-extralite-carbocamber-3-extralite-hyper3-berd-polylight-spokes-carbon-mtb-wheels-995g-2000000000000.html#/457-rear_wheel_dish-standard/3379-bearings-abi_stainless/3381-opzioni_corpetto-sram_xd_drive_36_p_o_e/481-front_hub_standard-boost_15x110mm/483-rear_hub_standard-boost_12x148mm
Facebookon hirdetve is volt ez a szett a tavasszal, akkor elgondolkoztam rajta egy pillanatra, mert viszonylag jó áron volt használtan, de gyorsan elhessegettem a gondolatot. :)
Őrületes pénzeket ki lehet szórni ezekre a cuccokra, az már biztos.

Nekem is 'akad' egy elég jó donor, de addig nem akarok költeni rá, míg legalább a 2-3 évvel ezelőtti versenysúlyomat el nem érem. (És egyelőre úgy tűnik, sajnos nem költök rá... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#261865) Toobee válasza semmiho (#261864) üzenetére


Toobee
veterán

Ez egy könnyű vázszett?

https://barbieripnk.hu/

(#261866) andrisbandi válasza Toobee (#261865) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://www.canyon.com/en-hk/mountain-bikes/cross-country-bikes/lux/cfr/lux-world-cup-cfr-ltd/3140.html

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#261867) Toobee válasza andrisbandi (#261866) üzenetére


Toobee
veterán

Nem írják sehol, hogy mennyi a váz.

https://barbieripnk.hu/

(#261868) andrisbandi válasza Toobee (#261867) üzenetére


andrisbandi
őstag

The Lux World Cup is claimed to be the lightest in the world, with the frame weighing just 1,535 grams.

https://mbaction.com/canyon-lux-world-cup-cross-country-race-bike-review-world-cup-race-pedigree/

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#261869) semmiho válasza Toobee (#261867) üzenetére


semmiho
tag

~1900g taggal. Nem mértem, a féket bontanom kellett volna hozzá, de 1x majd lemérem.
forrás (cikk vége felé, sok más vázzal együtt): https://flowmountainbike.com/tests/best-xc-bikes-cross-country/
Annyi még, hogy a festett CFR vázat mérték Fox taggal, itt maga a váz is ~50-60 grammal "nehezebb" a festés miatt, mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#261870) fulton válasza dom1n0 (#261842) üzenetére


fulton
addikt

Komoly. De lényeg lassan oke vagy.

Na itt megjött a castelli endu 3 gatya. Patentos nem mondom, jobban mint a tri short 2 őm. De pár perc es nem is érzed. Ebben meg se mozdul rajtam a betét. Szep letisztult cucc. Megtartom ajánlom neki jó legyen majd hosszú távon is.
185cm 96 86 cm derék/csípő XL vettem. Combom nem épp a vastagabb fajta. Szerintem fog ez valamennyit nyúlni mosástól

[ Szerkesztve ]

(#261871) csurgoi válasza andrisbandi (#261847) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Köszönöm :R

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#261872) Toobee válasza semmiho (#261869) üzenetére


Toobee
veterán

Köszi, ez elég impozáns! Jó építgetést :R

https://barbieripnk.hu/

(#261873) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Jópofa történet.
Ricardo legutóbb aranyérmet nyert a para bringásversenyen, karok nélkül.
Az egyik szponzor hagyományosan minden nyertesnek, a paráknak is, minden évben f4sza karórákat ajándékoz.

A woke-ok azonnal kikeltek magukból, miért nem adtak neki mást.
A csóka meg ellenkezőleg. Külön megköszönte, h nem kivételeznek vele, vágyott az ugyanolyan elismerésre.

Még egy kis mémgyártásra is volt esze :DDD
Ricardo what time is it?
- There's champion time! :DDD
https://9gag.com/gag/awZGN74

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#261874) lsebestyen válasza andrisbandi (#261873) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez menő! :C

(#261875) sepyi válasza Ringman (#261861) üzenetére


sepyi
aktív tag

+1 :Y a gyógytornára.

Saját tapasztalat. Mindenképp fel kell, kellett volna már vennie a kapcslatot egy gyógytornásszal.
Az a baj a töréseknél, hogy a szervezet felejt. A törés gyógyulása után újra kell tanulnia a működést. A gyógytorna nem engedi a szervezetnek a felejtést.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#261876) orbano válasza Ringman (#261861) üzenetére


orbano
félisten

Nekem térd artroszkópia utáni reggel jött a sebész kivenni a draincsövet, és a végén elmagyarázta, hogy most (a varratszedésig) 10 napon át pihentessem, semmi mozgatás.
Kiment, melegváltásban bejött a gyógytornász és 10 perc múlva már rá kellett állnom :D
A privát terapeutám is ilyen, a baleset napján már tornáztattuk (relefonon át segített), sürgősségire másnap mentem csak be vele... Ez a pihentetés dolog egy ilyen 140 évvel ezelőtti beidegződés, meg a sebészek/traumatológusok mániája. :U

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#261877) parandroid válasza orbano (#261876) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dokik elmehetnek a picsába a hülyeségeikkel. Felvág 20 centi hosszan, 2-3 hétig úgy fáj a seb, hogy beszarok, ha megmozdul a lábam, varratszedés eleve 2 helyett 3 hét után volt, aztán a 8 hetes kontrollon közli, hogy ennek a térdnek már több, mint 90 fokban kéne hajolnia. Anyád. Kb 60 fokot tudtam akkor, a 90 fokhoz még 8 hét kellett. Kőkemény, napi szintű physio mellett. Érdekes, a physio-n a kijáró doki, aki a biztosítónak jelentett, ő tudta, hogy ez minimum 5 hónap a műtét után, mire rendesen el tudok kezdeni edzeni. Igaza is lett, kb most érzem úgy, hogy rendesen tudom terhelni, 24-én lesz 5 hónap a műtét óta. De a rendes mozgástartományomért még mindig dolgozni kell. Gyógytornászok, terapeuták is mind mondták, hogy ez teljesen normális, nem is értik, miért beszelnek a dokik faszságokat, de ezt mindenkivel eljátszák.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#261878) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ezt nem is láttam, új Rose xc. A Count Solo-t is illene már frissíteni :U .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#261879) dom1n0 válasza fulton (#261870) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nekem Castelli Competizione van, abban is az elso 3 perc szuk picit, de utána már nagyon fasza, nagyon szeretem.
184cm/80kg-ra nekem is xl.

(#261880) fulton válasza dom1n0 (#261879) üzenetére


fulton
addikt

tekerek majd benne egyet meglátom milyen. Ez mindenütt mintha rám öntötték volna olyan a betéttel együtt. Kicsit tényleg szűk, tekerve meglátom. Lehet berendelem mellé a 2XL is, aztán egyik vissza.

(#261881) Hasaggymeg válasza semmiho (#261844) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezeket hajtják is, vagy csak fotózkodni készülnek? :F

#261878jjeahh...valaki linkelte a róúz újításokat vagy 5-10 napja itt. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#261882) fulton válasza Ringman (#261834) üzenetére


fulton
addikt

Tudjátok mi az érdekes így visszagondolva ahogy kicsit odaléptem a TCR nek azért érződött a kerékpár súlya kicsit olyan érzésem volt mintha valami műanyagon ülnék ami mindjárt elemelkedik a földtől :D .

[ Szerkesztve ]

(#261883) trialboj


trialboj
őstag

Fejre álltak a bringámmal, szó szerint :O
Az úgy volt, hogy adtam egy bringát a havernak hogy menjünk kicsit terepezni, elkapta a hév és kilőtt az űrbe egy nem tervezett ugratónál, full story itt... megúszta egy enyhe karcolással a térdén.

De a bringa azóta recsegő ropogó hangot ad ki mikor az első teló dolgozik / hajlik, feszül.

Pont egy nappal az eset előtt lett teljesen kitisztítva a fejcsapágy, miután recsegni kezdett megint szétszedtem hogy belenézzek nem-e tört el ott valami, minden épnek tűnt, majd 1 hét múlva újra szétszedtem és kitisztítottam az egészet, de nem múlik el ez a recsegés. Akkor is hallatszik ha enyhe terepen megyek.

Van bármi ötlet mi okozhatja, teljesen csendes volt a bringa az esés előtt?! Valaki azt mondta hogy üssem ki a vázból a perselyt, majd rakjam vissza, ezt még nem csináltam, mert nincs hozzá kulcsom.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#261884) Hasaggymeg válasza trialboj (#261883) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem fújj kis nagyon híg kenősprayt (WD40(PTFE), TF2 stb.) a gyanítható részekhez (kormányszár rögzítések, kormánycsapágy házak, első kerék rögzítés) és figyeld beszivárgás után változik-e valahol a hang...persze egyenként, sorban, mindegyik után kellő időt várva kiderüljön melyik is a ludas. :F (tárcsákra, betétekre vigyázz!)

#261882fulton...könnyű kerékpárra ülve az az első benyomás, hogy könnyebben indul, kvázi emelkedik az eleje és zsizseg, serceg a hátsó gumi ha odalépsz neki.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#261885) andrisbandi válasza trialboj (#261883) üzenetére


andrisbandi
őstag

fork csu creak yt
A teló alu koronájában hallani a nyak és a szárak press fit-es zaját.
Minden márka nagyobb utas telója érintett idővel, soknál már újonan hallani kicsit, ami fokozódik.

Biztos módszer a beazonosításra;
- fejre állított bicóból kivenni az első kereket, majd a teló szárait megpróbálni szét és össze feszíteni.
Az alu koronából levált (a normál működési elv részeként) mikro darabkák kemény oxiddá válnak, homokként recsegnek a pressfitezett becsúszókon és nyakon.

Magyarban a Boostworx 16 ropi körül javítja. + az olajcsere szokásos ára, típusfüggő, kb az is ennyi.
(Pl postán elküldöd. Az is plusz pénz, kb 4e.)
A ki és benyomásnak lesz egy kis nyoma (festés sérülés; villanyak alja, szárak teteje), nem vészes.
A hangzavar megszűnik, és sokkal nehezebben jön elő újra elvileg, mert a keletkezett réseket feltöltik menetrögzítő szerű ragasztóval.

Szerintem nagyon megéri a javítás.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#261886) fulton válasza Hasaggymeg (#261884) üzenetére


fulton
addikt

Es a szabadonfutóra nem is emlékszem :DDD "meg se hallottam" de azthiszem ez így helyes, nem is arra kellett volna figyelni.

(#261887) Hasaggymeg válasza fulton (#261886) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó bringán élvezed a tekerést, nem a szabadonfutót hallgatod. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#261888) semmiho válasza Hasaggymeg (#261881) üzenetére


semmiho
tag

Ez a Trek Supercaliber 2020-21-22-ben tudtommal számos magyar maraton résztvevője volt, a gazdája pedig többször volt vendég dobogón. ;) A bicajt élőben először versenyen láttam, még 2021-ben a - az azóta sajnos megszűnt - Bakonyerdő Maratonon. Nagyon szép és átgondolt építés szerintem, de tény, mindennapi használatra félteném. :)

(#261889) 6030D válasza semmiho (#261888) üzenetére


6030D
Ármester

Jövő heti Börzsöny trailre jössz?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#261890) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Decathlonban emeles volt, nem kicsi. 990.000-rol 1.149.900-ra ment fel a sram rivalos bico :(((

(#261891) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hát, ez egy vicc... a Canyon már 2024 február - májust ír az Endurace 7-re október helyett. Kocsira nem vártam fél évet :O

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#261892) fulton válasza Hasaggymeg (#261887) üzenetére


fulton
addikt

meg a sok inger, egyébként ha már tekerés élmény, érdekes benyomást tett rám, nem voltam hasra esve a bringától. Lehet a csoport készlet, de nem éreztem azt a "vaó" érzést, egyáltalán nem érződött hogy egy majd 1 millás bringa van alattam élményre. tiagra szettel futott.
Se a fékektől, az én felni fékem is van ilyen (szárazban)
Irányítás (érdekes) , reakció, stabilitás (itt hátránynak éreztem még), fekvő pozi(tetszett), a hajtás rendszere olyan volt amilyen. Úgy a vázban nem éreztem semmit, kb olyan feszes/rázós volt mint a csepel alattam. (annyi hogy ez egy bél nélküli külsővel ment, enyém meg beles pirelli).
Én is annak tudom be hogy ez nem egy magas felszereltségű kerékpár volt, és többet érdemelne. És jobb kerék/gumival. Van benne potenciál.

[ Szerkesztve ]

(#261893) Ringman válasza dom1n0 (#261890) üzenetére


Ringman
nagyúr

már megint? vicc.

ezt nézd meg: [link] ez apex 1x, csak rossz a leírás

amúgy a sram rivalos bringa ára 2 850€

(#261894) Ringman válasza fulton (#261892) üzenetére


Ringman
nagyúr

majd egy milla + tiagra :U
na itt a baj!

(#261895) dom1n0 válasza fulton (#261892) üzenetére


dom1n0
aktív tag

En is nagyon vacilalok a bicok kozott, a decas volt a titkos favorit, foleg 1misiert, de igy mar nyilik az ollo a 1.5 iranyaba, ott meg mar lehet epiteni is akar annyibol egy tisztesseges uj bicot…

(#261896) tisn válasza Ringman (#261893) üzenetére


tisn
addikt

raadasul eltuntettek az egyeneskormanyos rc520-at amit regota nezegetek.

szerk: es mar nem is shim105-el adjak

[ Szerkesztve ]

(#261897) dom1n0 válasza Ringman (#261893) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nezegettem az apexest, kicsit odzkodok az egy tanyertol, teny nagy divat lett, cervelo csoport is tele van vele, miota iden azzal nyertek a Jumbosok :)
1 misiert ar-ertek aranyban nagyon jo lett volna a Decas, ennyiert mar van cube, merida, bmc is…
Fene megette :((

(#261898) Ringman válasza tisn (#261896) üzenetére


Ringman
nagyúr

az rc520-ak régen kifutók, talán 2020-as modellek.
de nem vesztettél sokat, mert az nem egyeneskormányos geo, ugyanaz a váz, mint a koskormányosé.

(#261899) Ringman válasza dom1n0 (#261897) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb 1300€ egy rival axs szett, ~800€ egy valamilyen névvel rendelkező (értsd nem noname) kínai open mold karbon vázszett (ican gravelt néztem vmelyik nap) és nincs kerékszetted (mondjuk az a dekásban sem volt egy nagy durranás), legyen az alu, az 400-450€, 2 külső +tubeless folyadék 100-150€, ha tpu-belsőt használsz, akkor minimálisan olcsóbb.
és még nincs kormányod, stucnid, bandázsod, nyerged - ez megint legyen mondjuk 250€,

ez már majdnem 3000eur, úgy hogy vázra nincs normális garanciád. és még az egészet össze is kell raknod, szerszámok vannak-e vagy venni kell, stb.

---
alföldön nekem jó a 38T+ 11÷36 10 sebis kialakítás, bár van hogy 2 áttét közben jó lenne egy fokozat.
ez 11-13-15-17-19-21-24-28-32-36
az apexes 11-12-13-15-17-19-21-24-28-32-38-44, ez kb ugyanez, csak van még könnyebb fokozat.

a 46T-t tudod kisebbre cserélni (vsz nagyobbra is), ha a lépcsőket csökkenteni akarod és nem akarsz nagyon gyorsan menni lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#261900) semmiho válasza 6030D (#261889) üzenetére


semmiho
tag

Terveztem, de egyre kisebb az esély rá, hogy eljutok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.