Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#254301) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#254298) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha lerobban az autóm hívom Balázst. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#254302) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#254301) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

10óra körül lehet szerintem nem sok hely lesz már a szarvas körüli parkolóban, de ahogy befordulsz a 12-esről a szokolyai útra és nem jössz át a vasúti alagút alatt, hanem előtte dobsz egy jobbost ott tuti lesz még hely. Az a rendes nagy vasút parkolója.

(#254303) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#254302) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja hogyne, hogy 500m már a lábamban legyen mire odaérek nagy fáradtan, mi?! :U :DDD ...többször volt már, hogy elindultam felfelé és az első utcában álltam meg vagy 200m-re onnan, valakinek a kerítése előtt. :D Eddig még nem szóltak rám...utána már néhányszor a Morgóhoz mentem, ott, betérve a Morgóhoz és balra aztán mindig volt hely. Mind1, valahol megállok.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#254304) Fall-N válasza robertka (#254288) üzenetére


Fall-N
veterán

Én egy BikeFun bowdenvágót vettem, bőven jó minőségű. Az erős hosszanti szálas fékbowdenházat is elvágta könnyen. 6ezer Ft körül kapni. Ugyanazt kapni Acor, Crocodile stb. néven.

(#254305) 6030D válasza Hasaggymeg (#254301) üzenetére


6030D
Ármester

És elmenjek érted autóval vagy húzzalak el Kismarosig? Mi a terv? :DDD
Lemostam a bringát, olyan lett, mint a tiéd koszosan :DDD , meg felraktam az új 165 g-os nyerget, ha már ennyit kell mászni. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#254306) Ixion77


Ixion77
őstag

Mi lehet ez a zöld színű trutyi a váltóban? [kép] Gondolom, hogy valami szilikonzsír, de vajon miért kenték oda? Csak áll a rugó végénél, nem tűnik úgy mintha bármit csinálna.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#254307) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sajnalom, hogy 'megint' lemaradok. Next time, vagy max. Zolit megkerem, hogy egyszer vigyen magaval egy nagyobb korere.
Delutan ha Pecsre erek, elmegyek, legalabb a Zengot megmaszom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#254308) Hasaggymeg válasza 6030D (#254305) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Neeem, csak esetlegvszólok, hogy indulhattok nélkülem, mert pl. ha csak félórát kések még utolérlek úgy is. ;] ...amúgy meg tiszta bringát még tolni is jobb. :DDD

Ixion77...gyári zsír, új váltókban mind ott van...itt-ott, ahova sikerült. :D Amúgy ott is van 2 egymástól függetlenül mocorgó fém a fémen felület, a rugó beakasztott vége és a tengely melybe akasztották, tehát ha nem használ de nem is árt oda kenőanyag...ja és nem szilikonzsír, hanem amolyan Shimis mézszerű.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#254309) velizare válasza Ixion77 (#254306) üzenetére


velizare
nagyúr

mit kéne csinálnia? :F

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#254310) Hasaggymeg válasza velizare (#254309) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pl. segítsen automatán pakolni a sebességeket. ;]

MPowerPH...nem hibáztatlak, olyan távolságról én sem hiszem ideutaznék, majd meg vissza. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#254311) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#254303) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Mit számít az az 500méter, olyan jó lesz, hogy azt fogod mondani, legközelebb a 100/2700-at akarod :DD

(#254312) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#254311) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól félek én is. :U ...amúgy az melyik, a már haladó szintű fizetős csomag? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#254313) Ixion77 válasza velizare (#254309) üzenetére


Ixion77
őstag

Kenőanyag lévén - gondolom - csökkentenie kellene a súrlódást valamilyen felületek közt. Esetleg tömíteni, vagy korróziót gátolni. De ahogy ez ott áll bután egy csomóban a rugó vége mellett, nem tűnik úgy mintha bármelyiket is tenné. Beljebb kenjem a rugóra?

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#254314) ZolkoW


ZolkoW
őstag

jó túrát holnap, skacok!

király a Spigen Quadlock tartó, ma teszteltem.
minőségi ugrás olyankor (a mezzsebből előkapomhoz képest), ha egyáltalán kell navigálnom.
Csobánc várából:

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#254315) Kiskopika válasza Ixion77 (#254313) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nekem is ilyen "bután" világít a váltón. Ez biztos standerd megoldás, nekem 105 on van így

(#254316) velizare válasza Ixion77 (#254313) üzenetére


velizare
nagyúr

a rugónak nem kell zsír. már csak azért se kend vissza, mert koszos. egyszerűen töröld le valamivel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#254317) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Nézzétek a Vas Blankás híreket :)

(#254318) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#254310) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem az utazassal van a baj, 197km nem a vilag vege. De mi lassan koltozunk Pecsrol, es most megy az elso utem. Mert most volt ra ido. :(
Nektek jo turat!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#254319) Fall-N


Fall-N
veterán

Itt Baján holnap a Mogyi Triatlon verseny lesz, amit megnézünk. Már most edzenek a fiúk és lányok a csoda karbon országúti és pályakerékpárokkal. Láttam is ma Giant, Bottecia, Merida, Trek, De Rosa csoda járgányokat.

Távolabbi rokon a Faldum Gábor, ma is találkoztunk vele, holnap ő is indul.

(#254320) Ringman válasza MPowerPH (#254318) üzenetére


Ringman
nagyúr

aterzem, en ma koltoztem.

(#254321) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Felkerültek az új gumik illetve kapott centírt az első és hátsó kerék. Az elsőnél még középre is kellett igazítani a ráfot, mert nem volt középen a befogatáshoz képest. Pipa.

A gumi (maxxis rekon race) tök jól gördül, rövid szakaszon 40ig fel tudtam tekerni vízszintes szakaszon, persze sokáig nem tudtam tartani. Homokos murvás teszt nem tudom mikor lesz, mert most felujítunk 2 hétig, de majd beszámolok róla.

Izgultam, hogy majd 2,35 méretben túl széles lesz, de röhögve viszi, 3mm ha van oldalanként amivel szélesebb.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#254322) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#254321) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Király gép lett :C

(#254323) Napfénysüti

Voltam ma tekerni és óvatosan ugyan de megpróbáltam egy kisebb emelkedőt. Egész jól bírta a térdem. Viszont meglepett hogy ezzel ki is tudtam próbálni a Karoo 2 Climber funkcióját.
Zseniális hogy útvonalterv nélkül is müködik. Egyszer csak csipogott meg feldobta a kijelzőre hogy jön egy 1,1 km-es emelkedő amiben lesz vagy 36 m szint. :DDD
Aztán megjelent a fél képernyőn a szintrajz és a többi infó. Ez tényleg egy baromi jó ficsőr. :K

Més que un club!

(#254324) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#254322) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Melyik, mert van ott vagy 4 is. :D

Napfénysüti...edzs öccázharminc is írt nekem olyanokat, hogy "jön az emelkedő, indulás" meg, hogy "emelkedő teljesítve"...de én megijedtem a sok infótól, és hamar kikapcsoltam. :DDD Ugyanakkor elindulás, rögzítés közben jutott eszembe, hogy egy ponttól arrafelé kellene navigálás aminek megtervezett útját elfelejettem rátölteni, de nem tudtam menet közben rátölteni csak ha leállítottam és elmentettem az addigi útat. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#254325) gordonfreemN válasza robertka (#254288) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem volt sok knipex cuccal már dolgom. Igen jó, gyak. a legjobb szerszámok közt tartom számon.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#254326) trialboj válasza mauimagic (#253838) üzenetére


trialboj
őstag

Köszi, már egy éve a listán van, de féltem hogy gagyi és zörög. Megvarom a 3-as verziót hátha sikerül megoldjak.
-
Arra van ötlet hogy létezik hogy pont vagy 3 sebességre nem vált fel vagy épp le rendesen, a többi megy szépen. 12 schimi hajtás minden új az agy is kivéve a váltót és a váltó fület. Lehet hogy elgörbült kicsit? A régi bringámon rengeteget kapott szegény hajtás, de mai napig precíz a váltás.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#254327) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Mivel régi bicómon ez másképp volt.
Itt most hiányzik valamiféle hajtómű porvédő vagy ez így van manapság?

üdv
szabi

(#254328) Hasaggymeg válasza -szabi- (#254327) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha esetleg hiányozna akkor sem lenne semmi jelentősége, de valószínűleg nem hiányzik onnan semmi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#254329) mauimagic válasza trialboj (#254326) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Összegányoltam közben:

Gorilla tape hogy ne essen ki + maszkoló szalag, hogy ne zörögjön :))
De ez így nagyon Mekk Elek Bt...

Egy Oneup EDC lite a villanyakba+a kormányvégbe egy láncbontó szerszám szerintem jobb megoldás.

Mondjuk ez meg 140g körül van, az nem rossz, megyek ma egy hosszút veretős lefelékkel, ha nem hagyom el, maradhat :)

(#254330) -szabi- válasza Hasaggymeg (#254328) üzenetére


-szabi-
őstag

Mivel szétszedni nincs kedvem beletörődöm, hogy ez a normális hangja.
Rendben, köszi.

(#254331) stickermajom


stickermajom
addikt

Jó bringázást mára!

(#254332) velizare válasza mauimagic (#254329) üzenetére


velizare
nagyúr

zsugorcső esetleg? mondjuk azt nehezebb leszedni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#254333) szuszinho


szuszinho
őstag

Jön valaki a Nyugatiból? Mindjárt ott leszek.

(#254334) mauimagic válasza velizare (#254332) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Az túl vastag lenne, így is épphogy befér.
Belül változó keresztmetszetű az XT hajtókar tengelye, ezért nem illeszkedik rendesen a szerszám.

(#254335) Hasaggymeg válasza mauimagic (#254329) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már csak a szerszám része kellene működjön mikor a legnagyobb szükséged van rá? ;]

-szabi-...milyen hangját?!...eddig hangról nem volt szó, csak külcsínről. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#254336) parandroid válasza Hasaggymeg (#254335) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ha ilyen jó minőségű az egész, képzelem, milyen faszák lehetnek a bitfejek. ;]

Másik téma: Volt ilyen kérdés amúgy, csak akkor is épp mindenki szokás szerint túblesszesítéssel volt elfoglalva. :P

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#254337) Ixion77


Ixion77
őstag

Nézegettem korábban erősen, most jó áron van, hátha valakit érdekel:
ORBEA ALMA H10-EAGLE M BLACK (MATTE) - ICE GREEN (GLOSS)
€1020

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#254338) mauimagic válasza parandroid (#254336) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nem a minőségével van gond, hanem azzal, hogy nem méretpontos. Normális, krómozott bitfejek egyébként, mármint amelyiket nem hagytam el a múltkori katapultáláskor :)

(#254339) -szabi- válasza Hasaggymeg (#254335) üzenetére


-szabi-
őstag

A hanggal kezdtem itt.

(#254340) Friczy válasza flash- (#254249) üzenetére


Friczy
senior tag

Azt mindenképpen ki kell operálni valahogy. A benn maradt darab képes váratlan gondokat okozni, ha egy kicsit nagyobb nyomás kerül a belsőbe. Jártam már így a feleségem bringájának külsőjébe befészkelődött üvegszilánkkal. Legalább háromszor kellett foltozni a belsőt, ha normálisan felfújtam, kiszúrta. Nagyítóval kellett megkeresni, és egy tűvel piszkáltam ki.

(#254341) Friczy válasza fulton (#254270) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekünk volt ilyen csoportunk (Gruppetto), csapatmezünk, viszont teljesen laza szerveződés volt, nem volt tagdíj, semmi, csak voltak közös tekerések (önköltségi alapon természetesen), weboldal, illetve netes fórum az Index fórumon. Volt elképzelés arra, hogy tegyük hivatalossá, alakuljunk egyesületté, ez végül is nem jött össze, aztán szép lassan megszűnt (a mezek jó része még megvan nekem, elég jó minőségű volt). Azért néhány emberrel tartjuk a kapcsolatot továbbra is.

(#254342) cuko


cuko
aktív tag

sziasztok,
Miutan rakerestem a 'csepel' hivoszora, felve irom a kerdesemet, de:

Van egy regi Csepel Apollom, amit nagyon szerettem, de le van elegge harcolva. Alapveto szerelesektol (youtube alapjan) eltekintve nem ertek a bringakhoz. Ha hobbi projektkent szeretnem felujitani es megtanulni rajta szerelni, hogyan alljak neki?
Varosi rohangalosnak szeretnek valamit, SS-ben gondolkozom.

Ha a kerek, hajtas cseresek lennenek, azzal mar kvazi annyit kellene rakoltenem, amibol kijonne egy uj, normalis SS is? :R

(#254343) parandroid válasza cuko (#254342) üzenetére


parandroid
nagyúr

Legolcsóbban akkor jössz ki, ha szerzel még kettőt alkatrésznek, és összelegózol belőle egy működőt. De csak akkor, ha mindenáron szerelhetnéked van, és nosztalgiából mindenképpen ilyennel szeretnél közlekedni.

Ha kicsit is racionális érvek kerülnek előtérbe, akkor hajítsdki lomtalanításkor, és 100k alatt kiváló, vadiúj fixiket lehet már venni, használtan meg fele annyiért is, karbantartás minimális, élettartam örök élet + 1 nap.

Ha nem félsz, hogy lopják, illetve tudod rendes helyen tárolni, alamint van pénz lóvéra, akkor én amúgy egy 3-7 sebességes, agyváltós, agydinamós, szíjhajtásos városi bicajt néznék, az az ultimate megoldás, ami mindenre is jó, és 10 évig kiszolgál, az eltelt idő alatt 2 szervízzel (kb 3 évente azért nézess rá, bár sok meló nem lesz vele).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#254344) Napfénysüti

Magene S3 Speed/Cadence szenzorral van valakinek tapasztalat?

Més que un club!

(#254345) lsebestyen válasza Napfénysüti (#254344) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem az van, innen rendeltem, december óta használom, eddig hibátlan.

(#254346) patyil válasza parandroid (#254343) üzenetére


patyil
tag

van esetleg ajánlásod olcsó, új single speedre?
pont ilyet keresek síkon közlekedéshez, ingázáshoz ami a lehető legkevésbé foglalkozós

Dekás Elops 500at néztem 105ezerért de ha van jó alternativad szivesen ránézek

(#254347) zsocy válasza Napfénysüti (#254344) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem Magene S3+ van a bringán, egy speedre egy pedig cadence-re állítva. Tipikus fire and forget cucc, felrakod és működik. Néha elemet kell cserélni, akkor szól, Garminnal tökéletesen megy együtt, de a Zwifttet is ilyennel hajtottam még az interaktív görgő előtt, laptoppal is megtalálták egymást. . Bt és Ant+ is működik, vizet annyira bírta amennyit adtam neki. Egyenesen Aliról vettem még 2020-ban, azóta mér. Ha ma kellene megvenném újra.

(#254348) flash- válasza Napfénysüti (#254344) üzenetére


flash-
veterán

en is vettem asszonynak teljesen jo marmint a cad szenzor(spd is van de nekem outira felesleges csak görgőn használom)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#254349) Jester01


Jester01
veterán

Bikeinn tuti nem lesz a kedvencem, csak ez az egy rendelésem teljesülne végre. 10 napja adtam le, elvileg minden raktáron volt. Állították, hogy pár nap alatt itt lesz. Utána változott olyanra, hogy "Ready for shipment on" valami múlt heti dátummal, azóta meg egyszerűen "delayed". Persze a termékre továbbra is azt írja, hogy "in stock". :W

Jester

(#254350) parandroid válasza patyil (#254346) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ennél jobb áron jobbat nem fogsz találni. Esetleg használtan.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.