Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116751) Lami66 válasza Hasaggymeg (#116728) üzenetére


Lami66
őstag

Én egyszerű ember vagyok, és az ilyen idegen szavak jelentését nem ismerem: OBJEKTÍV.....hm....vajon mit jelenthet? Elolvasom a cikket akkor biztos megtudom.
Elolvastam, már tudom mit jelent az objektív szó! :) Az objektív azt jelenti, ha valaki olyat csinál amihez nem ért, pl. sem a teszteléshez, sem a bringákhoz.
Nem ért a teszteléshez, mert DH pályán "tesztel" olyan bringát ami egészen másra van kitalálva (és még le is írja "...egyáltalán nem erre találták ki, de... " Vajon az országúti bringát is a kedvenc DH pályáján teszteli?
Nem ért a bringákhoz, mert egy döglött teleszkópos bringát nem tesztpályára kell vinni, hanem szerelőhöz. Azt már csak magamban gondolom, hogy azért vitte el "tesztelni" mert a FOX-hoz szokott segge nem ismerte fel, hogy rossz a teleszkóp a bringában. Azt gondolta ez óccsó, ennyit tud, aztán szólt neki valaki olyan ember akinek nemcsak FOX volt a segge alatt, hogy ez nem azért ilyen mer óccsó, hanem azé mert hibás. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy már tudom mit jelent az objektív :)

(#116752) bringasisti válasza cozmo (#116750) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem nagyobb cicim van ha befeszitek

BENEFON DELTA--------N8

(#116753) jjeahh válasza bringasisti (#116752) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Legalább nem veri orrba ha bunnyhoppozik :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#116754) dwor válasza ivana (#116743) üzenetére


dwor
újonc

Ez egy Sora ugyan, de az oldalsó elemek (inner, outer plate) ugyanazok. Nekem eléggé bonthatónak tűnik.

(#116755) bringasisti válasza thornadoj (#116749) üzenetére


bringasisti
őstag

Megbízható mert nincs rajta olyan alkatrész ami el tudna romlani, de kérdés hogy egyáltalán használható? Nincs váltó!

BENEFON DELTA--------N8

(#116756) Hasaggymeg válasza Lami66 (#116751) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lényeg azért csak lejön,vagyis mennyire odafigyelnek egy nagyárúházban mit is adnak el...ha meg kevés időm van,és tesztelni akarok,akkor nem ördógtől való kissé túlfeszíteni a húrt,hisz csak arra vagyok kíváncsi mit is bír egy ilyen olcsóság...de látom sikerült újra felpiszkáljalak,pedig nem állt szándékomban. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#116757) z123456789 válasza Hasaggymeg (#116731) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi. Na valami ilyesmire gondoltam. :)

(#116733) Mezga Aladár
Ezt most felni felöl, de a felniben semmi sincs. A múltkori az külső felöl volt. Nem értem amúgy mi lyukaszthatta ki belülről.

(#116735) bringasisti
CST külső, nem tudom melyik típus, nincs egyéb jelzés.

(#116736) ivana
Az mindenképpen cél.

(#116737) VANESSZA1
Ez nem dög nehéz?

(#116742) szkink
Ilyen slime-ot nyomtam bele. Pumpálás után nyomta kifele, de nem tömített.

(#116758) bringasisti válasza z123456789 (#116757) üzenetére


bringasisti
őstag

Sz@r a belső

BENEFON DELTA--------N8

(#116759) Lami66 válasza Hasaggymeg (#116756) üzenetére


Lami66
őstag

Teljesen függetlenül attól, hogy Dekás bringáról szól a cikk, egy alsó kategóriás bringát ergó tönkre akar vágni "teszt" címszó alatt, aztán meglepődik, hogy nem hullott szét alatta. Nem piszkáltál fel, de nem állok meg szó nélkül olyan dolgokat amikkel nem értek egyet. Ez egy tökéletesen irreális, szakmaiatlan "teszt", ami egyetlen dologra jó, hogy mindenkit elriasszon a Dechatlonos bringáktól. Mert aki a cikket olvassa, az nem a 3-as (belépő szintű) kategóriáról alkot véleményt, hanem az összes Dechatlonos bringáról. A 3-assal kezdődő típusszámosok "nem az, csak annak látszik" kategória és nem ütik meg az elfogadható mértéket nálam. Nem is ajánlanám senkinek, akkor inkább egy használt magasabb kategóriásat vegyen akinek csak ennyi pénze van rá.

(#116760) thornadoj válasza bringasisti (#116755) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Izgatják a fantáziám ezek az egysebisek. Egyrészt azért mert ahogy írtad is nincs mi tönjremenjen benne (de azért a kopó alkatrészek bírják jó darabig), másrészt a mostani bringámon (jobban belegondolva) másfél év alatt nem használtam a váltót. Budára nem szoktam átjárni, de max. ha nagy ritkán olyan helyre mennék ahol van nagyobb emeljedő, akkor kocsiba pattannék. Még nem döntöttem, de játszadozok a gondolattal.

(#116761) VANESSZA1 válasza z123456789 (#116757) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem, abszolút nem nehéz.
Itt van egy leírás, teszt róla..

Vagy alternatívaként Schwable Marathon Mondial defekt védelemmel.
Ilyet használok én is, és nagyon jó szerintem.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#116762) szkink válasza z123456789 (#116757) üzenetére


szkink
aktív tag

Igen azt olvastam,én a gyárilag lögyizett belsőkre gondoltam.

(#116749) thornadoj: teccik

[ Szerkesztve ]

(#116763) bringasisti válasza thornadoj (#116760) üzenetére


bringasisti
őstag

Én úgy gondolom hogy ezek a típusú gépek azok számára jelentenek nagy előnyt akik versenyezni szeretnének és mivel nincs váltó kitűnő izom fejlesztő. Ha ilyen megfontolás vezet akkor jó megoldás, de nehéz eladni ha megváltozik az elképzelés

BENEFON DELTA--------N8

(#116764) bringasisti válasza VANESSZA1 (#116761) üzenetére


bringasisti
őstag

67 TPI

BENEFON DELTA--------N8

(#116765) VANESSZA1 válasza bringasisti (#116764) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A Schwable Marathon Mondial /Plus mindkettő 67 TPI, és egy kényelmes treking gumi ami ezt tudja.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#116766) bringasisti válasza VANESSZA1 (#116765) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen most már látom, nekem is ez kell.

BENEFON DELTA--------N8

(#116767) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Egyre inkább az ss felé hajlok. Ezekről valaki? [link] [link]

(#116768) robee19 válasza cozmo (#116750) üzenetére


robee19
tag

Dehogy, ez egy vízibicikli... :D

[ Szerkesztve ]

(#116769) papelado válasza Bencus88 (#116659) üzenetére


papelado
aktív tag

Tekerj már egyet...kettőt... :DDD ;] :DDD

Drágaszágom....

(#116770) z123456789 válasza bringasisti (#116758) üzenetére


z123456789
addikt

Conti belső volt benne. :/ Az szarnak számít?

(#116761) VANESSZA1
Hm... érdekes. Elgondolkodtató. Köszi a másik tippet is.

(#116762) szkink
Akkora lett a vágás mára, hogy ezt nem tömíti el a gyári sem. Amúgy tökre nem értem tényleg. Teljesen kivehető a kráter amit mondjuk egy küllő helye okoz, de a lyuknál még hírből sem volt külőő hely.

Vettem most bele Conti felniszalagot, (és persze új Conti belsőt) ami szélesebb,és nem esik be a küllő helyére. Bizakodom.

(#116771) fradi81


fradi81
veterán

Hali

[BadDog-Bobtail] Itt most jó áron van, munkába járásra használnám. Mik a legnagyobb gyengéi, érdemes megvenni egyáltalán vagy inkább használtan nézni valami komolyabbat?

moto g72, Ninebot d28e

(#116772) samspade


samspade
csendes tag

Sziasztok!

Ritkábban olvasgatom mostanában ezt a fórumot, de úgy látom nem nagyon volt szó a Tour de Hongrie-ról. Volt kint valaki valamelyik szakaszon? Nekem volt szerencsém megnézni a mezőnyt szerdán Zalaszántón, aztán a Rezi emelkedőnél is, ahol három kört mentek. Nagy élmény volt egy ilyen versenyt élőben is látni. Másnap elmentem kulacsgyűjtő körútra, mert aznap sajna nem volt szerencsém, ahol álltam ott egy kisfiúnak adtunk kettőt amit eldobtak, az emelkedőnél pedig a bringás srácok hamar összeszedtek még jópárat. Másnap nekem is szerencsém volt, íme a kollekció. A Polartec-Kometa (Contador és Basso féle csapat) kulacsból kettő is van, aki esetleg szeretné az egyiket ingyen átadom Keszthely-Sümeg környékén, vagy ha fizeted a postaköltséget, akkor elküldöm postán.

(#116773) bringasisti válasza z123456789 (#116770) üzenetére


bringasisti
őstag

Én Conti párti vagyok, de az nem jelenti hogy ott egy porszem nem kerülhet a gépezetbe. Nyilván India, Kína, Hannover nem mindegy.

BENEFON DELTA--------N8

(#116774) Hasaggymeg válasza samspade (#116772) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen picik. :Y

Lami66...nekem összességében még így is inkább pozitívnak tűnik a teszt eredménye. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#116775) Lami66 válasza samspade (#116772) üzenetére


Lami66
őstag

A feleségemmel néztük a magyar tourt-amikor itt a városban tekertek. Aztán elmentünk utánuk egy kis kulacsgyűjtésre. Nem magunknak, hanem ismerősök gyerekeinek. Hát mit mondjak....nem véletlenül dobálják el ezeket a kulacsokat. Annyira gagyi mindegyik, a flakon is és a kupakja is. Ha boltban keresnék magamnak kulacsot ezekre rá se néznék. Bevallom csalódtam. Azt hittem a nagy csapatok, nem ilyen vackokat használnak.
Tavaly a fiam hozott a győri EYOF-ról (Európai ifjusági olimpia) kulacsot. Az sem volt csúcs, de teljesen vállalható. Ezekhez képest kulacslimuzin.

(#116776) Hasaggymeg válasza Lami66 (#116775) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ilyent szereztem kettőt a korábbi budapesti 70.3 és 5i50-ről,és kerékpáromtól elütő színe ellenére is azokat használom,annyira jók. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#116777) Lami66 válasza Hasaggymeg (#116776) üzenetére


Lami66
őstag

A baloldali ötöt dobálták el tegnap. Talán még a Pannon Cycling Team-es a legelfogadhatóbb.
A jobboldali kettő van az EYOF-ról. A feleségem az Isostart használja, én a Team GB-t
[kép]

(#116778) Hasaggymeg válasza Lami66 (#116777) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát igen,a baloldali öt égyütt nem ér meg egy jobboldalit...akár a politikában. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#116779) zsolti.22 válasza bringasisti (#116773) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Most már én is Conti párti vagyok. Egy Contact Plusom van, viszont egy Schwalbe Marathonom is van. Eddig egyik sem lukadt ki, de a Schwalbe áráért a Conti 180 TPI-s. (Meg egy KTM-hez jobban megy a sárga :D )

[ Szerkesztve ]

(#116780) StLui válasza StLui (#116474) üzenetére


StLui
veterán

Tubeless fejlemények:
Ma rávettem magam, és kivettem a szelepet, vágtam egy rossz belsőből egy kb 20*20 mm-es négyzetet, kilyukasztottam, ráhúzta a szelepre, és visszaraktam. Mivel több nap állás után csak az először összerakott első kerék eresztett le teljesen, amibe csak két kupak tejet raktam, így ebbe raktam most még 1,5 kupakot. Összeszereltem és most nem is ereszt a szelepnél sem. Hátsót nem szedem szét, mert 1,2-ről alig ment le 4 nap alatt 0,8-ra.
Ja megnéztem, a két kupak tej nagyrésze szét volt terülve a gumi belső oldalán, és a felniére is jutott, de alig csordogált valami a külsőben, szóval gondolom a kettő mindenképpen kevés egy 3.0-ás gumihoz, de lehet a 3 is, és négy is mehet bele.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#116781) SSJmeszes válasza varsam (#116679) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

(#116679) varsam: Video annyi van, amennyit a csatornámon látsz. Képeket is belinkeltem eddig. De, ha lemaradtál valamiről akkor ott az aláírásomban az elérhetőségeim. /mostantól/ Képek amúgy is fent vannak FB n, de most így hirtelen a panorámáknak nem találtam még jobb helyet, amit gond nélkül lehet nézegetni. ( Felírtakozni stb.. tudjátok a szöveget.. :P ) -Egyébként érdemes majd benézegetnetek a Timelapsos részlegemre is, nincs még sok videó, de azért azt is igyekszek töltögetni.

(#116680) Hasaggymeg: őőő, igen. Valószínűleg szerencsém volt, mivel amikor a videóban mondtam, hogy na.. akkor már nagyon úgy éreztem, hogy szeretne valamit a kutyka.:DD Ekkor szólt közbe a gazda szerencsére.. Legalábbis azt hiszem igen, szerencsém volt.. Pont ma futottam bele egy videóba, szintén Romániában tekert két srác, és őket is közre fogták a kutyák. És pont úgy csinálták, ahogy te mondod.. belülről ők mentek kívül hagyták a bicót, és védték magukat. De az én esetemben, azért egyedül vagyok. És mint a két oldalt volt kutya, úgy azért kicsit nehezebb egy ilyet kivédeni.. De igazából annyira nem paráztam, hogy baj lesz, nem vettem fel annyira, hogy most vége van mindennek.:D Igazából nagyon még gondolni se gondoltam arra, hogy megmarhat.. Talán azért, mert nem volt még benne részem.

(#116693) deny330 : Az már csak jót jelent, ha még kaja közben is nézik.:D Valóban szép helyek, de meg is kell küzdeni érte rendesen. A képi minőségre igyekszem figyelni, de azért nem vagyok megelégedve 100% -ban. A vízmosás margójára, elég ha megnézed az első Romániás videómat, borzasztó nagy, és mély mosások, amit a videó nagyon nem ad át, ahogy a terepviszonyokat sem..

(#116700) jjeahh : Valóban nem nagyon áltam meg. Egyszer a timelaps videó miatt, másodjára meg rossz fele mentem. :D Inni lefele nem igazán kell, meg jelen helyzetben nem is nagyon volt már mit.:D Amúgy ivózsákot használok. Csuda jó találmány.. A lábszárammal nem volt gond, inkább a fájós csuklóim kezték az alja fele érezni a témát.. Persze, egy XC vel biztos fájdalmasabb tud lenni, ez nem vitás..
Pánikolni?! Ha pánikolok, neki se indulnék..:D Nem szabad pánikolni ilyeneken, mert ennyierővel ki se lépjen az ember a lakásból, mert bármi baj történhet. Nem szabad ilyen dolgokra gondolni.. A vihart azért ki tudom köszöbölni nagyrészt az előrejelzésekkel. 0-1 nap alatt azért drasztikusat nem változhat, hogy döntögesse a fákat. Ha szerencsém van akkor van valami jelzés a fákon, hogy merre az arra, nem úgy mint legutóbb, hogy semmi sem volt. Így nagyon erősen az emlékezetre kell hagyatkozni, megjegyezni mikor merre fordultál, de szerencsére azért itt nincs egy egyenesből 221,45 elágazás mint pl budai hegységen..:D Szintet meg egyebekent nem nagyon szoktam méregetni, de most legutóbb ment a Strava. De igazából, ha úgy kell menned, hogy felcsapod a válladra a bicót, sok jelentősége nincs ezeknek az adatoknak.
-----
Azt hiszem mindenkinek sikerült válaszolnom!
Ha valakinek van valami észrevétele a videókkal kapcsolatban, szívesen veszem még, ha negatív is, persze csak úgy kritika a kritika, ha nem annyiból áll, hogy ez egy szar..:D
- Holnap kora reggel indulok kifele meghódítani a csúcsot.. addig nem jövök haza míg nem megyek fel..:D 5L vizet viszek magammal, nagyon remélem, hogy ez már elegendő lesz. :K

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#116782) samspade válasza Lami66 (#116775) üzenetére


samspade
csendes tag

Szerintem nem azért dobálják el, mert gagyi, hanem azért gagyi, mert úgyis eldobálják. Arra a rövid időre nem kell szuper kulacs. Bár az igazán nagy csapatok kulacsai lehet, hogy minőségibbek, sajnos nincs összehasonlítási alapom, de ahogy nézem sok nagy csapatnak is ilyen Tacx kulacsa van. A képemen látható Tacx Shiva kulacsok (Dimension Data, Polartec, Skoda) szerintem vállalhatók, a CCC-s is tetszik, bár nagyon vékony az anyaga, az Andronis kulacs viszont elég gagyi, kicsit olyan mint egy szélesebb szájú pet palack :) Amúgy az a vicces, hogy a Polartec-es kulacsok közül az egyik 3/4-ig volt a másik pedig teljesen tele :) Kulacs fronton én elég igénytelen vagyok, egy olcsó Cube 750 ml-es kulacsom van.

(#116783) Napfénysüti válasza samspade (#116772) üzenetére

Kint voltam Siófokon meg Székesfehérváron is. Utóbbi szakaszon tőlem öt méterre bukott Pápai Ádám hatalmasat, rohantam is oda segíteni. Fogtam a Pinarelloját míg szegényt a mentőbe rakták. Innen is jobbulást neki!

Meg lett közös képem Lovassy Krisztiánnal. :K

Més que un club!

(#116784) jjeahh válasza SSJmeszes (#116781) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hajrá, várom a fotókat/videókat :D . Durva lehet 5L vízzel enduro(?)-val ekkorákat mászni, gondolom valamiféle fotós felszerelést is viszel magaddal.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#116785) bringasisti válasza Napfénysüti (#116783) üzenetére


bringasisti
őstag

Van új bringád? ;]

BENEFON DELTA--------N8

(#116786) samspade válasza Napfénysüti (#116783) üzenetére


samspade
csendes tag

Fogtad a Pinarello-ját, aztán mikor berakták a mentőbe akkor udvariasan eltekertél vele :)

(#116787) bringasisti válasza zsolti.22 (#116779) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem csak jó tapasztalatom van.

BENEFON DELTA--------N8

(#116788) SSJmeszes válasza jjeahh (#116784) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Durva, nem durva, de sajnos, ha melegvan, akkor melegvan, és kell a folyadék.:-/
A felszerelés kb annyi, hogy teló+gopro+állvány.. Az állvány az most kérdéses lett a plusz folyadék miatt..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#116789) jjeahh válasza SSJmeszes (#116788) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem az állványom a súly miatt kérdéses mindíg, kb 2x vittem magammal, pedig megvan úgy 3 éve :DDD . Pedig nem egy nagy tripod, WF-6662, elvileg 1.5kg. Most azon agyalok, hogy veszek egy gorillapod 1k-t, az max 200 gramm fejjel együtt és talán belefér a nyeregtáskába... Oszt ha fotózni akarok, akkor a bringát kitámasztom egy ággal és felcsavarom a kormányra rá a gorillapodot, kész a diy állvány :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#116790) Napfénysüti válasza bringasisti (#116785) üzenetére

Áhh a Canyont nem cseréltem volna el. ;]

Més que un club!

(#116791) pc360 válasza jjeahh (#116789) üzenetére


pc360
addikt

Gorillapod FTW. Az amúgy is alap kiegészítő, elég sokoldalú.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#116792) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Lassan elmerészkednék nagyobb távokra is 70Km kb, mit ajánlotok mit vigyek, ajánlották a boltban ahol a bringát vettem ezeket az SIS cuccokat, hogy elég jók, vettem egy pazsgőtablettát meg 1 zselét és 1 energiaszeletet próba képen, ízre nem mondanám hogy jók, de érnek ezek valamit? Néztem Biotec USA oldalán hasonlóak vannak szinte féláron, ki mit ajánl?

(#116793) pc360 válasza Intruder A 6 (#116792) üzenetére


pc360
addikt

Normális kaját, magokat, gyümölcsöket és sört. :) Kár ilyen zselészarokra költeni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#116794) jjeahh válasza pc360 (#116791) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, csak én eddig nem láttam értelmét, mert nincs mindenhol egy fa vagy kerítés ahová felcsavarni. De aztán rájöttem, hogy már van bringám, amit ott támasztok ki ahol akarok és arra fel lehet simán...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#116795) SSJmeszes válasza jjeahh (#116789) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Az enyém 1,8 kg.. Most vettem nem rég direkt erre a célra, mert kicsire össze lehet csukni.. De nem gondoltam át rendesen azt hiszem.. Azért is szerettem volna, mert van a fejen vízszintező, meg úgy szépen körbelehet forgatni a fejet stb.. De így már kezd kicsit erős lenni.. 10kg a táska a hátamon..:D Most mértem az előbb.:D

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#116796) bringasisti válasza Napfénysüti (#116790) üzenetére


bringasisti
őstag

Kell a tartalék

BENEFON DELTA--------N8

(#116797) bringasisti válasza Intruder A 6 (#116792) üzenetére


bringasisti
őstag

70 kilométerre semmit. Kútnál iszol egy kávé kóla esetleg szendvics

BENEFON DELTA--------N8

(#116798) Napfénysüti válasza bringasisti (#116796) üzenetére

Fogtam kézben a cél mellett 2,5 millás Bianchi Specialissimát is. :D

Més que un club!

(#116799) flash- válasza Bencus88 (#116590) üzenetére


flash-
veterán

párszor már megtettem a balatonkört de természetesen olyan helyismeretem nincsen mint annak aki ott lakik..
borzasztóan vannak táblázva a dolgok..

pl keszthelyről balatongyörök irányába indultam és a mekis körforgalomnál volt egy jelzés hogy merre kellene lennie a kerékpárútnak(körforgalomtól délre),de nem találtam mert ahogy letértem jobbra ott már semmi jelzés nem volt, bolyongtam valami köz-ben aztán ugy voltam vele mire megtalálom a kerékpárutat már indulhatok vissza, inkább végig mentem a 71-esen balatongyörökig.

vonyarcvashegyre amikor meg beértem (szigliget irányába)azt mutatja a tábla hogya kerékpárút szigliget felé a sinektől északi irányba van, hát nem volt sőt vissza kellett fordulni mert utána már nem volt út ami átvitt volna vissza a kerékpárútra.. , a sín déli oldalán kellett volna menni (az új kerékpárúton) de a tábla pont a sinektől északi irányba mutatta teljesen rosszul...

ez most csak két élmény a napokból, előző évekből volt több is,,ugyanakor borzalmas néhány helyen az út minősége, azért ha az ember 200 kilómétert kerékpározik nem mindegy milyen úton teszi, rövid távon is a rázós göröngyös út nagyon sokat kivesz,és nehogymár fullyval menjen az ember balatonkörre...
vagy majd 6 bar-os gumi helyett valami 2 bar-on?....

"Nincs verseny, megértem drága a bicikl"
azért 200 kilóméternél már nem mindegy hogy 10-es vagy 20-25ös átlaggal megyünk.. valaki sötédedés előtt vissza szeretne érni...

aztán azt is remélem hogy most a fejlesztéseknél nem térkővel fogják megoldani mint amit mostanába felénk mert akkor továbbra is az aszfaltot választom, pedig nem megyek 40es átlagokat, de egy 25ös -30as tempónál se mindengy már hogy sima úton gurul az ember vagy viacoloron..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#116800) jjeahh válasza SSJmeszes (#116795) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bakker :DDD . Az durva, nekem annyitól fájna a hátam egy kiadós terepezés után. Az egy bringa súlya :DDD . Én most váltottam hátizsákmentes módra pont emiatt, a belső a kulacstartó aljára fel van tépőzározva, pumpa a vázon, dzseki, fényképezőgép, defektjavító szett, kullancsriasztó az övtáskában, talán a fényképezőt még nem ártana leváltani egy Panasonic GM1-re, vagy valamilyen Sony RX100-ra... Kulacsból majd valszeg beszerzek egy 1 literest is, szerencsére felénk az bőven elég, mert bármerre megyek mindenhol tele van forrással.
No de legalább izmosodsz :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.