Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) fpeter07 válasza Tüzi (#22347) üzenetére


fpeter07
veterán

Ennyire erővel az összes kanyarban előző motoros is landolhatna a sustyásban... El kell őket viselni.

(#22352) Solad válasza XmoD (#22350) üzenetére


Solad
őstag

Kapcsold be a szarkazmusdetektort koma ;)

fpeter07: mar miert kellene elviselni? Ha nekem az lenne a heppem hogy a nyilt utcan ijaszkodom, azt is el kellene viselni?

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#22353) XmoD válasza Solad (#22352) üzenetére


XmoD
aktív tag

En csak kontraztam ra es ertettem a mondandod.

(#22354) -=RelakS=- válasza XmoD (#22353) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kontra?!

Upp-cibi, upp-cibi, upp-cibi, upp-cibi, Hejj dann dann dann danéééjaa ...

Vagy nem erre gondoltál? ;] :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22355) lsebestyen válasza -=RelakS=- (#22354) üzenetére


lsebestyen
addikt

:DDD

(#22356) zsolt19900 válasza -=RelakS=- (#22354) üzenetére


zsolt19900
őstag

szerintem a csáp csáp csáp csáp csáp csip csip csip csip ZSÁMÓÓÓÓÓÓÓÓÓra gondolt

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#22357) fpeter07 válasza ludsimon (#22348) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha utánam vágnák, akkor sem kellene ilyen láb. Az a Froom-féle viszi nálam a pálmát... Nem véletlen hívják űrlénynek.

(#22358) imyourfriend válasza #48525824 (#22343) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ha egy elpattant lánc miatt ütköznék egy fixissel, és netán nincs fék a bringáján az jobb ha kereket old mielőtt komolyabb bántódása nem esik. :U Nem vagyok egy erőtől duzzadó ember, de inkább ne próbálja meg senki sem ezt a manővert. :U

(#22348) ludsimon: De ezeken az embereken meglátni, hogy edzettek. Akikkel én bringáztam azok lehettek volna akár vasárnapi bringások is az alakról meg az öltözetről gondolva. De mégsem voltak azok, mert recsegett ropogott a gép de tartották a lépést. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22359) hNp88 válasza imyourfriend (#22358) üzenetére


hNp88
aktív tag

ha fékkel mennek beléd úgy jobb? :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#22360) XmoD válasza -=RelakS=- (#22354) üzenetére


XmoD
aktív tag

Erre a kontrara gondoltam:

Két familiárisan hiperpigmentált tandem kerékpárral megy fel a domboldalra. Mikor felérnek, felsóhajt az egyik:
- Istenem! Majdnem meghaltam az erõlködésben, hogy végre felérjünk.
- Én pedig elfáradtam a sok kontrázásban, nehogy visszacsússzunk.

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#22361) imyourfriend válasza hNp88 (#22359) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem jobb egyáltalán, csak a tudat miatt.. ha már egyszer van fék a kerékpáromon akkor a másikén is legyen és ne farolgasson nekem itt jobbra meg balra hogy megtudjon állni.

Mondjuk személy szerint elkoboznám az ilyennek a járművét és addig nem adnám vissza míg nem hoz rá 2 értelmes féket, másodjára meg vissza se adnám a bringát.

(#22362) #48525824 válasza imyourfriend (#22358) üzenetére


#48525824
törölt tag

Esett mar le a lancom, meg tudok allni akar letekeredo lanckerekkel is, no problem. Jo dolog a fek, erdekes mod a full felszerelt nyolcanhatprizma, ezermillio lumenes fejlampas huszarok okoznak majdnem balesetet, amikor egymas melle sorakoznak fel lampanal a bringauton, mert egymas moge nem meno, na meg billegnek ossze-vissza. Hiaba van fekuk, ezerszer balesetveszelyesebbek, mint en. Ez nem menozes, tudok vele kozlekedni, amugy meg multkor mikor outival mentem elutott egy autos es megallas nelkul tovabbhajtott, pedig vedett uton mentem. De azert kocsogfixisek... :)))

Mondjuk fixivel csak uttesten megyek, ugyhogy valszeg nem sok mindenkivel fogok osszetalalkozni, max. ha autoval kozlekedik.

(#22363) Solad válasza #48525824 (#22362) üzenetére


Solad
őstag

Hiába magyarázod, akkor sem lesz igazad :)

És senki nem szidta a fixiseket, csak a fék nélkül közlekedőket. Nem ugyanaz ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#22364) -=RelakS=- válasza #48525824 (#22362) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ajjaj, remélem ez nem lesz magas labda az ide írogató autós társaknak :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#22365) #48525824 válasza Solad (#22363) üzenetére


#48525824
törölt tag

Igazabol nem is erdekel, ezerszer megfogadtam, hogy nem megyek bele ilyen vitaba. :) amugy meg van felelossegbiztositasom, ugyhogy a letort tukrok miatt nem kell felni:D bar a rendor opel tukret nem szamlaztak ki :DDD

(#22366) imyourfriend válasza #48525824 (#22362) üzenetére


imyourfriend
őstag

Értem Én, csak a gond azzal van hogy ugyanazok a szabályok vonatkoznak ránk. Az addig oké hogy úgy érzed ura vagy a helyzetnek és a gépednek is, de a szabály ettől még szabály marad. Miért nem szabad főúton kerékpározni amikor ura vagyok a helyzetnek és tudok a padkán menni? Azért mert a szabály tiltja, az már kit érdekel hogy biztonságosan közlekedik ott az ember. Ugyanez van a fékkel is. Miért kell a fék? Nem azért kell a fék hogy dísznek ott legyen, hanem hogy megtudj állni vele bármilyen körülmények között. Én is leszedhetném olykor, mert minek a plusz súly meg valamikor nem is használom. De mivel a szabályzat azt írja elő hogy kell a fék a kerékpárra így rajta van.

Az egy más kérdés hogy magadra milyen veszéllyel vagy, de az egy elég komoly kérdés hogy a veled együtt forgalomban közlekedőkre milyen veszély leselkedik amikor fék nélkül közlekedsz,na ez a nem mind1.

[ Szerkesztve ]

(#22367) gergo5991 válasza borix (#22344) üzenetére


gergo5991
őstag

én eddig ilyeneket találtam egy első keresése, ami árba is bele férne:
Cannondale Quick CX 2 2012
Cannondale Quick CX 3 2014
Cannondale Quick CX Speed 3 2012-merev villás
használt, jóval túllépi a keretet, de itt már látni, hogy felvan szerelve csomgtartó is, gondolom áteest egy kisebb túrára alklmas átalakításon

próbálok leárazott / akciós termékből választani jobban járnék vele gondolom, használt bicónál meg lehet alkudozni, de egy uj cangán mégis csak biztonságosabban érezné magát az ember, ha elmegy a világvégére túrázni

Szerintetek melyik?

[ Szerkesztve ]

(#22368) hNp88 válasza #48525824 (#22362) üzenetére


hNp88
aktív tag

"erdekes mod a full felszerelt nyolcanhatprizma, ezermillio lumenes fejlampas huszarok okoznak majdnem balesetet"

amúgy ja, ezt én is megfigyeltem már

imyourfriend értem ám, csak nem tudtam nem lecsapni. :D

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#22369) Solad válasza #48525824 (#22365) üzenetére


Solad
őstag

Inkább hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#22370) #48525824 válasza hNp88 (#22368) üzenetére


#48525824
törölt tag

Igy kell megallni tessek, amugy skid stop eleg hatrkony. http://m.youtube.com/watch?v=GUCJMn6JotQ

(#22371) ígyvanferi válasza Tomi_Sci (#22346) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Aha, köszönöm az infókat.
Gyorsan szétnéztem ilyen szemmel is pár használt bringás oldalon, lehet valami ilyesmit (vagy pont ezt) beszerzek először, aztán ha bejön a dolog pár kisebb túra után, akkor keresek valami komolyabbat, esetleg ezen cserélek alkatrészeket. Ez pl. épp nem tűnik rossznak, főleg ha enged valamennyit az árból.

[ Szerkesztve ]

(#22372) nauro


nauro
aktív tag

Most találtam app store-ban, valakinek megvan esetleg? Érdekelne mennyi jó pálya van benne
[link]

(#22373) madmike


madmike
őstag

Jön valaki a hétvégi Test the best-re?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#22374) Ati007 válasza madmike (#22373) üzenetére


Ati007
őstag

én igen :K (29er enduro )

(#22375) Cathfaern válasza #48525824 (#22370) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Túl azon, hogy nem akarom védeni a féknélküliséget, de az garantált, hogy átlag "tanyabike" fékútja jelentősen hosszabb ennél. És akkor még bele se számoltam az átlag "tanyabikeot" tekerő reakcióidejét.

(#22376) madmike válasza Ati007 (#22374) üzenetére


madmike
őstag

Milyen ez a teszt? Táv, idő, tempo?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#22377) Ati007 válasza madmike (#22376) üzenetére


Ati007
őstag

még nem voltam, de várom mások tapasztalatait ....

(#22378) sssent válasza #48525824 (#22365) üzenetére


sssent
senior tag

A felelősségbiztosítás jó dolog, viszont korántsem jelent teljes fedezetet a hibákra/hülyeségre. Ha volt már dolgod ilyen kárrendezéssel, akkor tudod, hogy:
1. A biztosítók mindent avult értéken számolnak, így a károsult vagy "okosba" csináltatja, vagy szinte biztos, hogy rá kell fizetnie.
2. Az ügyintézéshez, javításhoz idő kell, nem is kevés, amit senki nem fog megtéríteni.
3. Ha megsérülsz, akkor kötelező rendőrt hívni - helyszínelés, rendőri eljárás ld. 2. pont. Ha az illetőnek épp dolga lenne valahol, akkor azt bizony máris b****.

Ami neked csak egy letört tükör, amit úgyis fizet a biztosító, az valakinek több elb*** óra az életéből, esetleg egy üvöltő főnök, egy üvöltő gyerek az óvodában, egy kihagyott fontos találkozó, vagy ki tudja még mi.

(#22379) Solad válasza sssent (#22378) üzenetére


Solad
őstag

Nem beszelve hogy a jarmu nem felel meg a kresznek ugyhogy meg ra is verhetik...

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#22380) jackbacsi87 válasza sssent (#22378) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Amúgy fizet úgy a biztosító, hogy fék nélkül mászkál?

(#22379) Solad: Egyre gondoltunk, csak lassabban írtam:)

[ Szerkesztve ]

(#22381) madmike válasza Ati007 (#22377) üzenetére


madmike
őstag

Melyik időpontra regisztráltál?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#22382) Tüzi válasza fpeter07 (#22351) üzenetére

csak a motoros meg tud állni, ha mondjuk kikanyarodik elé egy autós... vagy a gaz, szemét, lopakodó tehervonat undercover jön a sínen... vagy ezer másik közlekedési szituáció...
az, hogy fék nélküli agyamputált fasz, lakott területen nem tud megállni a lejtőn lefele, mert kurvamenőaféknélküibicajom, én meg kivasalom, az legfőképp az én gondom... mert valszeg jól megbaszkodnak a yardon, másrészt életem végéig cipelhetem a halálát a vállamon.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22383) sssent válasza jackbacsi87 (#22380) üzenetére


sssent
senior tag

Ha tudomásukra jut, akkor szerintem nem. A felelősségbiztosítások gondatlan károkozást fedeznek. Vitatható, hogy a fék nélküli használat gondatlanság-e, de ha egy bíró úgy gondolja, hogy egy fék nélküli fixivel nem lehet rendesen lassítani (amire jó esély van, szerintem kevés bíró fixizik fék nélkül), akkor elképzelhetőnek tartom, hogy ráhúzzák a szándékosságot azzal, hogy belenyugodott szabálysértése várható (értsd: előbb vagy utóbb biztosan lesz olyan szituáció, hogy nem fog tudni megállni) következményeibe.

A fenti "nem lehet vele rendesen megállni" dolog egyébként nem csak a féknélküliségre vonatkozik, ugyanis a kapcsolódó KÖHÉM rendelet újabban száraz és nedves időben hatásos fékszerkezet meglétét követeli.

(#22384) ---Lasali--- válasza Tüzi (#22382) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

agyamputált XDDDDD
Egyébként igazad van :K

Eleve szerintem első fék nélkül megállni normális fékúton, fizikai lehetetlenség. Szóval ha még hátsó féket nem is tesz fel, legalább elől legyen..
Skiddeléssel meg nem lehet megállni, mert csúszó kerék nem fékez. Lábbal értelmezhető módon meg lassítani a hátsó kereket tapadás vesztés nélkül, az komoly feladat. Ha még spd -t is használsz, akkor is ott van a nehezen kezelhető holtpont. függőleges hajtókar állásnál.

Egyik bringa szerelő haverom mesélte, hogy egy néni bement hozzá, hogy pofozza ki a biciklijét, de csak a legszükségesebbeket. Mondta neki hogy az első fék nem jó, meg kell csinálni. Erre az ügyfél azt mondta, azt nem kell, ő csak kontrával fékez mindig. Nem lehetett meg győzni.
1 hét múlva vittek hozzá egy biciklit szétment első kerékkel, meg elgörbült alkatrészekkel, hogy valaki fék nélkül belement izomból a bicikli út végén. Találós kérdés, teljes véletlenül a városból ki mehetett neki? Mert pár nappal később azt a biciklit is vitték vissza első kerék cserére. :D

[ Szerkesztve ]

(#22385) #48525824 válasza sssent (#22383) üzenetére


#48525824
törölt tag

Ütöttek el párszor, mindig az autós volt a hibás, jegyzőkönyvem van róla. 5 hónapja történt baleset kárát még mindig nem tudtam lerendezni a biztosítóval, úgyhogy szopok miatta, de ez van...

Tüzi: az agyalágyult *** autósok meg megtanulhatnák végre, hogy a mackósajt akkor is vonatkozik rájuk, ha kerékpáros közlekedik a védett úton, a gyalog- és kerékpárúton nem vagyok köteles haladni, ha ott olyan viszonyok vannak ami a haladásomat akadályozza, a Szabadság hídon ne próbáljanak felkergetni a járdára, mert ugye tudjuk, hogy szabálytalan, az indexkapcsoló abban a fostaligában nem dísznek van, mobilozni meg már nem annyira menő, határ úton a csávó rendszeresen filmet néz a tabon amit a kezében fog a kormány mögött...

Én sem vertem meg a fószert aki miután elütött lelépett és nagynehezzen sikerült beszorítani egy utcába majd megkérdezni mégis mit képzelt, de autós kollégáitok folyamatosan erőszakoskodtok, néha szoktam drukkolni az indexelni képtelen majmoknál, hogy kapja telibe hátulról a nyerges, de sajna mindig egy hajszálon múlott csak.

Lasali: Amúgy skid stoppal nagyon kicsire tudom fogni a féktávomat, érdekes mód én meg tudok állni a zebra előtt, fék nélkül, az autós kollégáitok viszont szinte sosem... SPD-vel nincs semmilyen holtpont, sokkal hatékonyabban meg lehet állni, mint strappel pl.

[ Szerkesztve ]

(#22386) Stauffenberg válasza ---Lasali--- (#22384) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kicsit nedvesebb aszfalton úgy csúszik a blokkolt hátsó kerék, hogy öröm nézni. Tavaly az egyik haveromnak naugyéztem, mert elkezdett építeni egy fixit. Menet közben rájött, hogy a mókuskerék nem az ő műfaja és inkább SS-t szeretne, de féket továbbra sem akar, így kontrás SS-t csinált.

Én megmondtam neki, hogy ezt a műfajt hagyja meg a falujáró trekking bringáknak, amivel a nyugdíjasok járnak ki a szőlősbe. De nem, ő nem akart féket. Még azon a nyáron úgy összetörte magát, mert nem tudott megállni egy elé (szabálytalanul) kikanyarodó autó miatt, hogy a következő bringáról már nem spórolta ki, pedáns gyerek lévén most már elöl és hátul is van.

Mondjuk a bukósisak viseléshez kell még esni egy nagyot, mert arra még nem sikerült rávenni. Mert hát szétmegy a haja amit olyan gondosan belőtt otthon, na meg egy fixi-SS-flaszterbetyár közösségben ki is nevetnék... Menő bringás olyat nem hord.

(#22385) maummamut: "Ütöttek el párszor, mindig az autós volt a hibás..."

Tök mindegy ki volt a hibás, nem azért vannak a biztonsági eszközök egy járművön, hogy Tőled védjék a többieket, hanem olykor Téged védjen a többiektől. Az autóban sem csak akkor nyílik a légzsák mikor Te okozol balesetet és az autóban sem azért van ABS, hogy csak akkor fogjon meg amikor Te okoznál vele balesetet, hanem olyankor is, mikor te vagy a vétlen.

Sosem értettem egyébként a másokra mutogató érvelést. Tavaly lefejeltem egy másik bringást, olyan erővel csapódtam belé... ő volt a barom, mert körülnézés nélkül bejött elém. Örültem, hogy volt bukósisakom, mert ma lehet, hogy pelenkázni kéne és babakaját ennék.

[ Szerkesztve ]

(#22387) ---Lasali--- válasza Stauffenberg (#22386) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én aki országútisok közt nevelkedett, ilyenektől csak az asztalba tudom verni a fejem..
Nálunk aki nem hozott sisakot, az haza lett küldve mindenki előtt megalázva hogy nem jöhet edzésre, mert ilyen nagy az arca, vagy ilyen trehány felelőtlen. :)

Mondjuk ha nem edzeni megyek, vagy valami túrára, versenyre, akkor engem is sokszor lehet látni sisak nélkül, de akkor óvatosan gurulgatok csak A-ból B-be. Harcolva a möfi szabályok ellen. :D

Igen! A közlekedés nem úgy működik hogy magunkra vigyázunk, hanem egymásra. Ha más hülye, neked kell okosnak lenni, annak érdekében hogy a balesetet kivédjük.
Ezeket egyébként megtanítják a kresz órákon, ha valaki bejár rájuk.. meg nem facebookozik a pad alatt.
Autósnak nevezni engem nem ér, vagy utalni se rá, mert nem emlékszem mikor vezettem kocsit. :D

[ Szerkesztve ]

(#22388) Stauffenberg válasza ---Lasali--- (#22387) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én még erre a 3 km-re is húzok bukósisakot míg bejövök a munkahelyemre. Egyik másik bringás kollégám sem szokott. Kérdezték már, hogy ha ők 10 km-t tekernek és nekik nem kell, akkor nekem arra a 3 km-re miért kell...

Hát azért, mert például az imént leírt eset, mikor belerohantam egy másik bringásba és összefejeltünk, az is ezen a szakaszon volt. Szerintem akit lefejeltem, az is örült neki, hogy a bukósisakommal és nem a koponyámmal adtam a hülye fejének.

(#22389) sssent válasza ---Lasali--- (#22387) üzenetére


sssent
senior tag

Ha úgy adja ki, ráírattathatja majd a sírkövére, hogy az autós volt szabálytalanabb. Félreértés ne essék, én nem kívánok ilyet senkinek - akkor csöndben maradtam volna, hadd guruljanak a vesedonorok.

(#22388) Stauffenberg:
3-10-100km-re tényleg tök felesleges a sisak. Mindig az utolsó 3-5cm-en lehet haszna.

(#22390) Stauffenberg válasza sssent (#22389) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is mindig azt mondom, hogy a bukósisak viselése nem távolság függvénye, hiszen amikor hasznát veszed, ott a távolság 0 cm.

(#22391) razzorr


razzorr
őstag

Pl.itt Debrecenben (is) annyi idióta biciklis van,hogy helyettük is szégyellem magam. De még mindig több elmebeteg autós van sajnos,akiknek a kresz és a gépjármű kezelésének az elsajátítása csak szorgalmi feladat volt anno. Ez a város valami hihetetlen és kiváltságos módon totál idióta.

(#22392) Runner_fxr válasza Stauffenberg (#22386) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha rajtam múlna, az ilyen embereket nagyon megbüntetném. Például, ha valaki azért szenved fej sérülést kerékpárral mert nem volt rajta bukó, azt plusz költségekkel terhelném, amikor jön a kórházba ellátásért, ugyan ez vonatkozik a fék nélkül közlekedőkre. Én a rendőrök helyébe az ilyet nagyon komolyan szankcionálnám, mondjuk egy 100 ezres csekkel elküldeném haza gyalog, a bringáját meg akkor kapná vissza, ha befizeti a 100 ezret.

Ezt ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor a bagósok, meg alkoholisták járnak kezelésekre. Nem hajlandó abbahagyni a káros szenvedélyeit, akkor fizessen plusz pénzt az egészségügynek, mivel ő is fölöslegesen csinál plusz melót az egészségügynek. Különben nem kezelném.

[ Szerkesztve ]

(#22393) Stauffenberg válasza Runner_fxr (#22392) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az autósokat is egy százassal verik meg ha nem kötik be magukat. A bukósisak semmivel nem kényelmetlenebb, maximum ha rossz méretet és formát választ az ember.

"Nem hajlandó abbahagyni a káros szenvedélyeit, akkor fizessen plusz pénzt az egészségügynek"

Ezzel viszont nem értek egyet. Ez egy amerikai típusú egészségügyhöz vezetne, ahol a gyógyulási esélyeidet nem csak részben, hanem teljesen az határozza meg, hogy mennyit tudsz a kezelésekre költeni. Sokan nem tudják megfizetni a kezeléseket és a keselyű bankok szeretettel hiteleznek nekik, zálogosítva a házat, autót.

Ha jól emlékszem te DH-zol, te sem örülnél ha csak azért kellene többet fizetned (a TB-n felül), mert extrém sport közben szerezted a sérülést (védőfelszerelés ide vagy oda).

[ Szerkesztve ]

(#22394) szentkuti11 válasza Stauffenberg (#22393) üzenetére


szentkuti11
addikt

Egyelőre még odáig sem jutottunk el, hogy kötelező legyen a bukósisak.

(#22395) Because válasza Runner_fxr (#22392) üzenetére


Because
őstag

ezt már számításba vették nem hiába terheli akkora adó a dohány, szeszes ital és egyéb egészségkárosító fogyasztási cikkeket....

(#22396) Runner_fxr válasza Stauffenberg (#22393) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, hogy nem kényelmetlen, de az igaz, hogy a csodás hajkölteményeket, amiket manapság "férfiak" is előszeretettel hordanak, biztos lelapítja. :) És ez ugye igen fontos, egy férfinek a belőtt, ratyi séró mindennél fontosabb kell, hogy legyen! :)

Én nem azt mondom, hogy legyen Amerikai típusú egészségügy, azt én sem tartom igazságosnak, amire gondoltam az az, hogy aki például bizonyítottan tüdőbeteg vagy szívbeteg és mellette dohányzik, az fizessen többet. Nekem erről az a véleményem, hogy ha van pénz bagóra, napi szinten akkor legyen másra is, vagy akkor azt hagyja abba és már is a felszabadult összeget az egészségére fordíthatja.

Valóban DH-t is űztem, bár most nincs Dh gépem, csak All mountain, de az igaz, hogy mindig is vonzott az extrém szakág és mai napig elég csapatósan kerékpározom az erdőben, de mindig védőfelszerelésben. Egyébként meg semmivel se veszélyesebb ez mint védőfelszerelés nélkül, fék nélkül a közúton közlekedni. Szerintem ott több veszély fenyeget, estem én már nagyokat, komoly bajom soha nem lett, az ember esni is megtanul az erdőbe. De ha fék nélkül elütsz valakit, vagy belecsapódsz egy autóba, azt nem nagyon lehet kivédeni.

[ Szerkesztve ]

(#22397) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#22396) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Arról nem is beszélve, hogy sisak nélkül mi történhet, estem már olyat, hogy tehetetlenül csapódott a fejem a földbe, full face sisakban, a sisak álla letörött, nekem egy két fogam gyökere bánta, mert eltört ahogy összecsapódott az állam, nem volt kellemes, de kibírtam, de ha nincs sisak, akkor szerintem már nem vagyok itt. Illetve városban egyszer eltörtem a kulcscsontom, a virsli fitnesszel, akkor is egyébként elrepedt a sisakom oldalt a halántékomnál, azt otthon vettem észre.

(#22398) Stauffenberg válasza Runner_fxr (#22396) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem a probléma az, hogy Magyarországnak nincs egy normális stratégiája a szenvedélybetegek kezelésére. Én büntetés helyett a leszokásban, gyógyulásban való segítségnyújtás pártján állok (a drogfogyasztás visszaszorításának terén is). Egy 50 éve dohányzó embernek nehéz letennie a bagót, ez már épp úgy megkövült szokás nála, mint a lélegzés.

Sajnos mi visszafele megyünk a középkor irányába és a szenvedélybetegeknek nem nyújt igazi segítséget az egészségügy, egy csoportjával nem foglalkozik (alkoholisták, bagósok), míg egy másikat boszorkányként üldöz (tiltott drogokat fogyasztók). Te is azt hangoztatod, hogy valamilyen módon büntetni kéne azt aki kezelés mellett is bagózik. Szerintem meg inkább segíteni kellene neki, hogy megszűnjön az addikció (biológiai és mentális értelemben is, mert sokszor van, hogy a nikotin függőség már rég elmúlt, mikor mégis visszaszoknak).

Vannak görcsös beidegződések a magyar egészségügyben és törvényalkotásban amik már eddig is bizonyítottan nem működtek, ezt rendszerint azzal akarják működésre bírni, hogy szigorítanak itt-ott, ahelyett, hogy másképpen próbálják meg.

De mindegy, ez már off és túl messzire vezető téma itt. :)

(#22399) Runner_fxr válasza Stauffenberg (#22398) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem ez azért így picit sántít. :) Én úgy gondolom, ha valaki tényleg le akar szokni egy káros szenvedélyről, az rengeteg segítséget kaphat ma is Magyarországon. A hatásosságukról nem tudok nyilatkozni, mert nekem soha nem volt rá szükségem, de tudom, hogy sok lehetőség van. Ami inkább a gond, hogy szerintem sokan nem is akarják abbahagyni. Azokon meg nehéz segíteni. Faterom is ilyen sajnos, szóval tudom milyen ez.

(#22400) brazso


brazso
tag

Van egy kis problémám a munkába-járós bicajommal, mégpedig időnként leereszt a hátsó kerekem. A külsőt megvizsgálva, belül, nagyjából ahol a futófelület és oldalfal "találkozik", sérült a gumifal.

Olyan mintha egy durva smirglivel végigmentem volna a piros nyíllal jelölt pontban, miközben forgatom a kereket :) Először a belsőn vettem észre, hogy teljes körben, egy vonal mentén apró pöttyökkel van "megszórva" a gumi. Ha jobban felfújom a belsőt, nekifeszül annyira a belső a külsőnek, hogy a külsőn belül lévő érdes/sérült felület gyakorlatilag kilyukasztja a belsőt. Nyilván mindkettőt cserélnem kell, de mi okozhatta ezt a furcsa sérülést a külsőn? A külső csak az egyik oldalán megy végig a "sérülés", a másik oldal tejesen rendben van. A külsőt kívülről megvizsgálva, nincs semmi nyoma az egésznek. Feltételezem, járdasziget nem okozna egy egész kör mentén sérülést, lapos gumis használat pedig a másik oldalt is érintette volna. Gyári hibás a külsőm? (Egy 2-3 éves olcsó darabról van szó, kívülről még nagyon jó állapotban van.) Valakinek volt már hasonló esete?

[ Szerkesztve ]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.