Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) szőröscica válasza VegyesTamás (#9250) üzenetére


szőröscica
addikt

Nyilván a 0W a legjobb, de ár-érték arányban szerintem egy belépő 5W40-es olaj a nyerő. 5 liter Elfet lehet kapni 7-8 ezer forint között, ami bagó. Ráadásul egy ilyen pici motorba gondolom elég kb. 3 liter, szóval alig-alig dobhatja meg egy olajcsere árát, cserébe kedvezőbb hidegindítási tulajdonságot, alacsonyabb kopást biztosít.

Nem azt mondom, hogy tegyen bele valami über szuper 0W30 olajat, de egy 5W40 full szintetikus tényleg alig drágább egy 10W40-nél.

[ Szerkesztve ]

(#9252) szőröscica


szőröscica
addikt

A Kia egyre jobban érzi a formatervezést

5 évvel ezelőtt egészen bátran ki mertem volna jelenteni, hogy sosem kellene Kia, de igazából már az Optima is tetszett, az új Ceed GT verziója is király, a Sorento kb. az egyetlen ma kapható SUV, amit hazavinnék, és most ez. Brutál! Csak kár, hogy mindbe olyan pici motort raknak.

(#9253) AMD Power válasza szőröscica (#9252) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt már én is nem 1x néztem. Brutálisan jó lett. Eleje, hátulja. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9254) TaaT válasza VegyesTamás (#9250) üzenetére


TaaT
veterán

A technika fejlődik, sztem még nem is volt 5w30-as olaj amikor 2001év második felében legördült az autóm Szlovákiában. Gyárilag 10w40-est tölthettek bele valszeg. Ehhez képest 2006-óta csak 5W30-as megy bele, és a 0W30-as is elférne. Kitudja, lehet legközelebb már az lesz. :)

Give them hell Ukraine!

(#9255) TaaT válasza szőröscica (#9252) üzenetére


TaaT
veterán

Hát, nem tudom, fura... Valahogy ez a kia jobban testszik ennél... [link]

Give them hell Ukraine!

(#9256) 8th


8th
addikt

(#9257) tomiii. válasza 8th (#9256) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ezt ma találtam, minden pontja igaz :D

Story of my life:

Ezekkel a tényekkel szerintem mindannyian tisztában vagyunk! grin emoticon
1. Mindegy, hogy mit ejtesz a motortérbe, az biztosan nem fog a műhely padlóján landolni.
2. A villáskulcs csak akkor csúszik meg a csavaron, ha a kezed közelében egy éles kiálló tárgy van.
3. A szerelés végén mindig marad egy felesleges csavar.
4. Egy leeső alkatrész annál messzebb esik, minél kisebb.
5. A menetirány spontán megváltozhat bármikor.
6. Tömítetlenségi probléma sohasem akkor jelentkezik, amikor szemmel tartod, hanem csak abban a pillanatban, amikor épp félrenézel.
7. Eltörhetetlen alkatrészek illetve szerszámok nem léteznek.
8. A leejtett szerszám mindig pontosan oda esik, ahol a legnagyobb kárt tudja okozni.
9. A frissen lakkozott felület pontosan addig vonzza magához a rovarokat, amíg nedves.
10. Egy hiba, amely hetekig bosszúságot okozott, pontosan abban a pillanatban megszűnik, amint behajtasz a műhely területére és azonnal visszatér, ahogy elhagyod a műhely területét.
11. Az a csavar, amire amúgy is nehezen lehet rátekerni az anyát, az mindig a legnehezebben hozzáférhető helyen van.
12. Szombati szerelések alkalmával az autó működéséhez elengedhetetlen alkatrészek mindig 14 óra után mennek tönkre.
13. A sárvédő szélén hagyott csavarhúzó mindig a motorháztető lecsukásakor az elengedés pillanatában jut eszedbe.
14. A hibakeresésnél a megoldást mindig az adja, aminek az adott hibához a legkevésbé sem lehetne köze, de végső elkeseredésedben mégis megpróbálod.
15. Az a szerszám, amit egy telefonhívás pillanatában éppen használsz, az a hívás végeztére örökre eltűnik.
16. A mindentudó okoskodók mindig abban a pillanatban lépnek be a műhelybe, amikor valami nem sikerül vagy épp megsérülsz.

(#9258) BomiBoogie válasza VegyesTamás (#9246) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi szépen a részletes leírást, nagyjából igyekszem majd ezt követni. :K

(#9259) Declare válasza Rivaul (#9212) üzenetére


Declare
őstag

En nem ismerem azt a kocsit, motort semmit. Viszont ilyenkor mindig felmerül bennem a "valami nem stimmel". Szoval, hogy egy 1.1 es benzin motor, 5-5,5 liter körül fogyasszon autopalyan....hat az kb jobb, mint az en 1.7 dizelem, amit azert vettem, hogy autopalyan jol fogyasszon :) nekem 130-140 tempomattal eszik 6 litert kb.

(#9240) AMD Power Detto....8l siman

(#9260) tboy93 válasza Declare (#9259) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt ne felejtsd el hogy a tied 2x nehezebb!

(#9261) MunezXBK válasza tboy93 (#9260) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te meg azt, hogy az 1.1-es motor erőlködik 140-nél.

(#9262) tboy93 válasza MunezXBK (#9261) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ahh dehogy, 1.0 suzuki vigan szaladgalt 140-el :DDD nem erolkodott az, csak kicsit hangos volt :C

(#9263) tresh válasza MunezXBK (#9261) üzenetére


tresh
addikt

;] :C

(#9262) tboy93: bátor ember vagy , nekem már 50 nél halál félelmem van az összes swift és társaiba..

[ Szerkesztve ]

(#9264) -v- válasza MunezXBK (#9261) üzenetére


-v-
addikt

Hát jah, 140 tartásához már kell egy 45-55 lóerő kb., az a motor meg összesen tud 60-at 6200-nél ... és 140-nél forog 4500-5000 körül, az egyszerűség kedvéért csak simán visszaosztva mondjuk 43 - 48 lóerőt jelent 4500 - 5000 között, szóval ez barátok közt is padlógáz :DDD Ilyen fordulaton meg padlógáznál még egy ilyen kis motor is tud kajálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#9265) BomiBoogie válasza tresh (#9263) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor szerintem 8-10 litert is benyel. :D

(#9266) MunezXBK válasza -v- (#9264) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyik spanom kért meg, hogy számoljam ki neki, hogy az 1.3-as Fiesta mennyit evett. Majdnem szívgyógyszer kellett neki, mert 10.7-re jött ki a városija. :DDD

Há mondom fiú, enyém is ennyit eszik, de 1.5T + autóban ülök. ;]

(#9267) BomiBoogie válasza MunezXBK (#9266) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na jó, városban hidegen minden (és mindenki :D ) sokat eszik.

(#9268) tboy93 válasza tresh (#9263) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem is mentem vele pályán, csak amikor muszáj volt :) Aztán le is cseréltem amint lett rá lehetőségem. Viszont városban fürge volt és jól evett, 5-5.5L/100km. Anyunak országúton 4.7L/100km volt a legjobb fogyija, az se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#9269) tresh válasza MunezXBK (#9266) üzenetére


tresh
addikt

és még megy is :D

(#9270) VegyesTamás válasza TaaT (#9254) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

van 0W-30as BMW-s olaj 8600ft/l rendeljek neked? ;] vagy ink mobil super 3000 0W-30 5910 ért literje? :D

Nem arról van szó, hogy nem tesz neki, jót, csak a gyárnak jól működött a teszten a 10W-40es miértne működne neked is ugyan olyan jól? Úgy értem van egy szint amit hiába emelsz nem lesz jobb..ez olyan mint a fordulatszám-teljesítmény...egy idő után nem ad le több erőt hiába növeled a fszámot :D

Példa arra, hogy jóbb anyaggal is lehet problámát okozni:

Samara kijött ötös váltóval, elég sok olaj kell a váltóba (3,6 l) oroszok tisztába voltak vele, hogy ez így kva drága lesz ha hajtóműolajjal kell tölteni, megcsinálták úgy, hogy 10W40es kelljen bele. Pár okos, meg egy két fiatal szerelő, beletöltötte a hajtóműolajat, mert vagy azt hitte az kell bele, vagy azt mondta...hűűű ez jó lesz ám bele..mert ez jobb.

Eredmény: a sűrű olaj nem tudta rendesen kenni a5 5. sebesség csapágyát...a váltó besült. Szóval csak óvatosan :)

tomii: ez király megy is ki a műhelyfalra :D :D :C

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9271) 8th válasza tomiii. (#9257) üzenetére


8th
addikt

Azaz! Nekem a 2. 3. 4. 8. 14. és 15. pontok ismerősek. :P

(#9272) TaaT válasza VegyesTamás (#9270) üzenetére


TaaT
veterán

Oh van olcsóbb is :) [link]

Meg lehet hogy felesleges ebbe a motorba már az 5W30, és eldöcögne a 10W40-el is ahogy a melós kettesgolf teszi.

Viszont én 2évente (legsűrűbb most volt, 1,5év) cserélek olajat, oda meg azért már kellhet a minőségi cucc. :)

Give them hell Ukraine!

(#9273) Qru


Qru
MODERÁTOR

Vezérlés lecserélve, alig 30k km-el szaladt túl a gyári csere perióduson... :DDD

Havernak most szakadt el az érdi emelkedőn, nála drága mulatságba csapott át a hanyagság. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9274) TaaT válasza Qru (#9273) üzenetére


TaaT
veterán

"alig 30k km-el szaladt túl a gyári csere perióduson"

Te is fiam? :DDD

Mondjuk nekem csak 8e km-el :)

Give them hell Ukraine!

(#9275) Qru válasza TaaT (#9274) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondtam ősöknek, hogy már rég cserélni kellett volna. Ááá, jó az még.
Most mondtam a szerelőnek, hogy nézzen már rá. Kb dobott egy hátast mikor meglátta... :D

#nincsbennetarcsi

(#9276) TaaT válasza Qru (#9275) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy most a jazz-ről van szó? :)

Give them hell Ukraine!

(#9277) tboy93


tboy93
nagyúr

Ha már vezérlés :) Az én verdámban 121k-nál volt cserélve a szíj (a többit nem tudom biztosan, a szerviztörténeten csak ez van feltüntetve, úgyhogy gyanítom a pumpa és a görgők még gyáriak) 2010-ben. Jól tudom, hogy 120k km vagy 6 év a csereintervallum? Mondjuk 30k km-el lecserélni a vezérlést vicces lenne :DDD

(#9278) Qru válasza TaaT (#9276) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, az láncos. Ősök MK1 Puntója.

mod:

tboy93: Görgőt nem cseréltek? Csak nem... Az kb olyan mint fogkrém nélkül fogat mosni.

A szíj akkor is öregszik ha nem használod a kocsit azért van idő is megadva nem csak km. Rá kell nézni ha repedezett akkor cserés, ha nem akkor még kicsit tolható a csere. De nem érdemes spórolni rajta mert ha elszakad nagy kárt okoz a motorban (összeveri a hengerfej a szelepeket és maga a hengerfej is sérül tőle).

Nálam pl 5 év vagy 100k km van megadva gyárilag.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9279) TaaT válasza Qru (#9278) üzenetére


TaaT
veterán

Ja ok :)

Give them hell Ukraine!

(#9280) tboy93 válasza Qru (#9278) üzenetére


tboy93
nagyúr

Őszintén, nem csodálkoznék rajta. Felhívtam őket vásárlás után (honda éles), megkérdeztem, hogy volt-e cserélve vezérlés. Csávó kikereste az adatbázisból, azt mondta 121k-nál volt. Nekem evidens hogy ilyenkor cserélünk mindent, ezért nem is kérdeztem rá, hogy pontosan mit cseréltek. Utána az egyik szerelőm aki nappal ott dolgozik kinyomtatta nekem a szerviztörténetét a kocsinak. Ebben csak a szíj van felszámolva, görgőt, vízpumpát nem látok.

Egyébként elég trógerek ebben a márkaszervizben, néhány hete vettem egy új faceliftes lökőst, felpróbáltuk haverral és hát igencsak rácsodálkoztam néhány dologra. Azt tudtam, hogy csattant hátul az autó és új lökőst kapott, ez fel is van tüntetve a szerviztörténetben + alatta ott van hogy "szerelési anyagok". Na ez az a tétel ami egyenlő a totális lehúzással, konkrétan ezek a kurv@k semmilyen tartó műanyagot nem cseréltek le, az autó oldalán lévő műanyag sín tartó elemeiből 5/4 törött, a lökösőn lévő tartókonzol törött, 4 tartópatent félig törött :Y Úgyhogy majd amikor rakom fel az új lökőst vehetek 20k-ért különböző műanyag szarokat.

(#9281) TaaT válasza tboy93 (#9280) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem így néz ki az egyik műanyag görgő amit lecseréltek nemrég vezérléscserekor. :) [link]

Kicsit majréztam a vízpumpával kapcsolatban, olvastam volt akinek már csak 1-2 lapát maradt, a többi mind letört. De szerencsére nálam ilyen probléma nem volt. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#9282) Qru válasza tboy93 (#9280) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell bemutatnod őket, ott vettem a Hondámat én is anno. Csak addig hordtam oda amíg élt rá a gari. Arra se vennék mérget, hogy valóban cseréltek mindent amit előírás szerűen kell...

mod:

TaaT: Ezt sosem értettem, minek kell az ilyen alkatrészeken filléreskedni. Egy vízpumpa nem egy nagy költség ha viszont megdöglik akkor az kellemetlen. Márkatárs is 180k-t fizetett a vezérlés cseréért de a kb 5k-s vízpumpát már nem cseréltette le mondván jó az még. Pff...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9283) tboy93 válasza Qru (#9282) üzenetére


tboy93
nagyúr

gyari gorgo 40k+, nem epp filleres :DDD es sajnos gorgobol csak gyari mehet, az utangyartottak szarok ehhez a tipushoz :( (tornek mint a ropi)

(#9284) Qru válasza tboy93 (#9283) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

No igen az nem az 5-10k-s vízpumpa kategória... :D

Akinek nincs pénze zabra az ne tartson lovat. Vagy tartson olyat ami keveset eszik.

#nincsbennetarcsi

(#9285) MunezXBK válasza Qru (#9282) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hallottam már olyat, hogy megszorult a vízpumpa oszt tépődött a vezérműszíj.

(#9286) Qru válasza MunezXBK (#9285) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jáj... :(

#nincsbennetarcsi

(#9287) Buster17


Buster17
addikt

Ablaktörlőből milyen márkát? Valeo, flenor vagy denso?

(#9288) TaaT válasza Buster17 (#9287) üzenetére


TaaT
veterán

Esetleg bosoko

Give them hell Ukraine!

(#9289) Qru válasza Buster17 (#9287) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valeo

#nincsbennetarcsi

(#9290) AMD Power válasza Buster17 (#9287) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a Valeo van. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9291) tresh válasza TaaT (#9288) üzenetére


tresh
addikt

Linkelsz valami jó webvásárlós helyet hozzá? :R

(#9292) TaaT válasza Buster17 (#9287) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk nekem hátra csájníz fog kerülni. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9293) TaaT válasza tresh (#9291) üzenetére


TaaT
veterán

Talán ez, bár ezt most gugliztam. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#9294) Rivaul válasza Buster17 (#9287) üzenetére


Rivaul
addikt

+1 a valeo

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9295) tresh válasza TaaT (#9293) üzenetére


tresh
addikt

köszi :R

(#9296) Rivaul


Rivaul
addikt

Kimentem a kisboltba, erre látom hogy valaki komolyan vette a jobbra tartást :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9297) Snoop-y válasza Rivaul (#9296) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tartozom cetlit hagytak vagy cserbenhagyasos keritesrombolas volt?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9298) Rivaul válasza Snoop-y (#9297) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tudom. Én már csak a darabokat láttam a földön. Sztem tegnapi lehetett. A lámpa méretéből ami a bokorba volt sztem tranzit féleség lehetett. Ami valószínű is mert pl a GLS csak 2 sarokra van, és néha fáradt arcok vezetnek ahogy látom :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9299) szőröscica


szőröscica
addikt

(#9300) AMD Power


AMD Power
titán

Ilyen rohadt erős dollár mellett lassan újra 400Ft lesz a 95-s benzin ára. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.