Hirdetés

2021. október 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2021-02-04 22:23:55

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

(#202001) Reggie0 válasza MasterMark (#201999) üzenetére

Reggie0
nagyúr

Nem kell aggregator, eleg huzni az EV-t azt meg elektromos fekuzemben tartani, majd az feltolti magat a kerekein keresztul :)

[ Szerkesztve ]

(#202002) kisza25 válasza cappa72 (#201951) üzenetére

kisza25
félisten

Így is kevés az akksi, totális harc folyik értük, most akkor kb duplázni kellene a mennyiséget

# FIAT TIPO Mirror # Seat Ibiza Sport 1,6 # Dell G3 15 Gaming 3500

(#202003) MasterMark válasza Reggie0 (#202001) üzenetére

MasterMark
titán

Tulajdonképpen felhúzhatós autó... :DDD

Switch Tax

(#202004) Gabesz87

Gabesz87
addikt
LOGOUT blog

Vinné el a kénköves ménkű az Allee fos töltőit! Míg a feleségem tornáztatni vitte a gyereket, töltöttem a Bártfai úton (odaértemkor láttam, hogy a másik helyen egy normál Superb parkol kerékbilinccsel) :C . Egész jót töltöttem, aztán mentünk az Allee-ba, na mondom, akkor ott is töltök. Múltkor is mérgelődtem, hogy a lenti 8 töltőből működött vagy 3. Odaálltam egyhez ami világított, csekkoltam, hogy tölt-e, minden ok. Mikor visszaértünk, láttam, hogy nem világít a wall-box. Kb. xart sem töltött! :(((

BenQ W1080ST eladó mindössze 23 órával!

(#202005) kisza25 válasza tboy93 (#201992) üzenetére

kisza25
félisten

Hozok napelemes töltőt :DDD

(#202006) tboldi

tboldi
nagyúr

Kicseréltem a lámpákat, még a lökhárítót vissza kell tenni, ha ezzel megvagyok, kaptok képet. Ha akarjátok, ha nem. ;]

Néhány észrevétel az elvégzett javítással kapcsolatban:
- A lökhárító 8 patentjából 1 db van, ami ép, 3 lábú nincs egy sem, 2 lábú 5 db van, és 1 lábúból 2 db. Ez cirka 4000 Ft-os plusz hasznot jelentett az SV Autócenternek, ennyibe került volna 2x5 db Romix patent.
- A kerékdobnál van néhány nem Hondához való patent is.
- Hasonlóképp 1-2 csavar is elüt a többitől.
- Lökhárítóból olyat vettek, aminek két tartófüle is törött, pedig én küldtem nekik emailben egy hirdetést egy sérülésmentesről.
- A lámpa mögött a lemezzel nem csináltak kb. semmit, helyette a lámpa tartófülén tágították ki a lyukat, hogy fedjék egymást a lemez menetével, úgyhogy jobb híján nekem is meg kellett faragnom egy kicsit ugyanígy az új Depót.
- A dudát én kértem, hogy cseréljék ki, de nagyon gány munkát végeztek vele. Nem elég, hogy levágták a gyári csatlakozót ahelyett, hogy megcsapolták volna a visszaalakíthatóság jegyében, még a szemessarut sem ismerik. A test csupasz vezetékét fogták a csavar alá, és még csak nem is összesodorva, hanem ahogy esik, úgy puffan módra, néhány szál tartja csupán.

Bónusz: Kiderült, hogy apum munkatársa ismeri azt a csávót, aki tavaly a hátulját fényezte szépen a Jazz-nek. Ő már nincs is az SV-nél, kiment ő is Ausztriába, úgyhogy ez megmagyarázza, miért lett olyan a szín, amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#202007) BigBlackDog válasza tboldi (#202006) üzenetére

BigBlackDog
veterán

Azért ezt a listát elküldeném nekik is. Meg esetleg a biztosítónak is, hogy lenne némi garanciális probléma. ;]

(#202008) Qru válasza tboldi (#202006) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Akkor csak a szokasos pekmunka megy itt is. :(

(#202009) Tsebacsi válasza tboldi (#202006) üzenetére

Tsebacsi
veterán

Ó hogy bazmeg, már bocsánat... Jobb helyeken már kanna benzinnel mennek ide vissza felgyújtani a kócerájt. :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!

(#202010) Qru válasza tboldi (#202006) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Azt azert jo ha tudod, hogy a faragott Depo lampaval buktad a garijat.

(#202011) tboy93 válasza tboldi (#202006) üzenetére

tboy93
nagyúr

Tipik magyar szerviz. :(

(#202012) cappa72 válasza tboldi (#202006) üzenetére

cappa72
nagyúr

Még olvasni is rossz volt... :(((

(Nálunk évek óta a környék legdrágább festői dolgoznak, ha festetni akarjuk a lakást. És teljesen elégedettek vagyunk velük. Egyszer volt olyan, 20 éve, hogy nem tudtuk őket hívni, így más csinálta a festést. Hú de gáz volt... azóta soha többet másik bandát.)

[ Szerkesztve ]

Eladó 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 20k

(#202013) AMD Power válasza AMD Power (#201964) üzenetére

AMD Power
titán

Akkor ha jól gondolom ott és akkor állok meg vele ahol csak "akarok".

Suzuki SX4 1.5 VVT , Xbox Series X , Samsung A52 5G.

(#202014) Snoop-y válasza BigBlackDog (#201987) üzenetére

Snoop-y
veterán

Nem kell, mert az 5-ik gyorsulas utan mar eleve nem is lesz erdekes(lasd Tesla S par gyorsulas utan mar csak 7s koruli 100-at tudott)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#202015) sky11 válasza Qru (#202000) üzenetére

sky11
őstag

Azt nem is kell :D !

Auris 1,2 t

(#202016) Fehér Farkas válasza stickermajom (#201995) üzenetére

Fehér Farkas
őstag

Ha nem hagyják lemerülni 0%-ra ahol lekapcsol az autó, akkor vontatással elvileg az összeset lehet még húzni, közben meg töltődik is, mintha egy lejtőnek menne végig. Nem látom akadályát, hogy ezt ne tudná bármelyik, mivel a normál felhasználás van utánozva. 0%-on már valóban gond lehet ahol lekapcsolt az autó. Szerintem gyalogtempóval ilyenkor is lehet húzni, ha az utca végén van a töltő, addig annyit hőt nem termel gerjesztéssel. Ezért egyébként a gyártókat valagba kellene rúgni, hogy nem biztosítanak vontatási menüpontot a kocsiba. Mindenki trélerezzen? Azok meg dízelesek. :P

Elza és Mása emlékére.

(#202017) tboldi válasza Qru (#202010) üzenetére

tboldi
nagyúr

De másképp nem tudtam volna rögzíteni, le kellett nyelni ezt a békát. 🤷‍♂️

Mindenki: És ez mind csak a lökhárító levétele után derült ki, átlagembernek ez fel sem tűnne, mert nem bontaná meg saját kezűleg. Csak én vagyok ilyen hibbant. :D

Képek: A színtől most tekintsünk el, a lámpa a lényeg. :D

(#202018) tboy93 válasza tboldi (#202017) üzenetére

tboy93
nagyúr

A Honda Éles ugyan ezt csinálta az Én Civicemmel. Az előző tulaj megtörte, én lekaptam a hátsó lökőst és az összes tartó fül/lemez/patent hányadékul volt felrakva.

(#202019) Biqci válasza AMD Power (#202013) üzenetére

Biqci
aktív tag

Gondolom a "roki"kártyára gondolsz. Nem vagyok mostanában tiszában a jogi háttérrel, utoljára több mint 10 éve az apósomnak volt. Akkor úgy nézett ki, hogy csak a kijelölt helyen állhattál meg, ha volt szabad, ha nem volt, akkor lehetett a normál parkolóhelyeket is használni. Megállni tilos alatt is megállhattál. Elméletileg én csak akkor használhattam, ha velem volt az após, mert lehetett belőle gond, majdnem volt is, mert a közterületes nem hitte el, hogy rá várok és már fel akart jelenteni meg rendőrt hívni, amikor megérkezett az öreg. Most, hogy mennyire változott... :F
Szóval inkább nézz utána vagy a kreszben, vagy valami hivatalos helyen, mert nehogy a fórumon kapott infók miatt kelljen bíróságra járni...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate

(#202020) fant0mi válasza Biqci (#202019) üzenetére

fant0mi
őstag

A Várakozni tilos nem vonatkozik a rokikártyásra, a Megállni tilos viszont érvényes rájuk is!

(#202021) Biqci válasza fant0mi (#202020) üzenetére

Biqci
aktív tag

Ok, lehet, mondom ez már régen volt, de az tuti, hogy a régi, még nem a fényképes kártyára Megállni tilos volt nyomtatva, azzal többször is megálltam gond nélkül. De ezek a kártyákat kb. 20 évvel ezelőtt cserélték a újabb fényképesre

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate

(#202022) kátú válasza Snoop-y (#201907) üzenetére

kátú
őstag

4.5 öt akartam írni :DDD ;]

tboldi: nekem még mindig tetszik az a piros

It still works!

(#202023) Qru válasza AMD Power (#202013) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Nem csak, csomo masra is jogosit: [link]

Illetve maganparkoloban termeszetesen lehet, hogy fizetned kell de errol az uzemelteto dont.

[ Szerkesztve ]

(#202024) Snoop-y válasza kátú (#202022) üzenetére

Snoop-y
veterán

Az meg meglesz nyari gumival :D
4 aljat mennek vele a nagyon ugyesek.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#202025) tboldi válasza kátú (#202022) üzenetére

tboldi
nagyúr

Nem is lenne rossz, ha egységes lenne. :D

(#202026) Qru válasza tboldi (#202017) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Lampa ok. Remeljuk tartos is lesz.

(#202027) MasterMark válasza tboldi (#202017) üzenetére

MasterMark
titán

Mindenben passzol a gyárival? Ugyanolyan minden rajta?

Switch Tax

(#202028) tboldi válasza MasterMark (#202027) üzenetére

tboldi
nagyúr

Egy picit sorjásabb itt-ott, de formára, dizájnra és méretre tökéletesen passzol.

A gyári nyilván jobb, de nem annyival, amennyivel többe kerül (29k vs 87k Ft).

[ Szerkesztve ]

(#202029) Qru válasza tboldi (#202025) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

A minek is kezd fakulni miota kiszorult szegeny a garazsbol. :(

(#202030) tboldi válasza Qru (#202029) üzenetére

tboldi
nagyúr

Nálam nem is lenne baj a fakulással, még messze van a halvány rózsaszín stádiumtól, csak a “javítás” ne ütne el...

Majd egyszer foglalkozom ezzel is, a teendőlistáról a lámpát kipipáltam, most kéne olajcsere, pollenszűrő (az is most már 14k :U), klímatisztítás, illetve a futóműállításra még mindig nem került sor február óta, ezek mind nagyobb prioritást élveznek. :B
De még talán a műszakin is előbb fogom áttolni, mint a sárvédőt átfényeztetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#202031) Qru válasza tboldi (#202030) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Nekem most rendben van a gep nagyjabol. Varom a gyari tpms-t, ha az megjon akkor johet az uj gumi.

Plusz lehet akkor mar az alufelnit is felpattintom. :D

[ Szerkesztve ]

(#202032) focvis válasza tboldi (#202017) üzenetére

focvis
addikt

Maradhat, a régi lámpákat pedig hirdesd meg.

(#202033) tboldi válasza focvis (#202032) üzenetére

tboldi
nagyúr

Ez a terv. :K

(#202034) focvis válasza tboldi (#202033) üzenetére

focvis
addikt

Kipufogóba beszámolom. :D (Egy fia hívásom nem volt rá. :U )

(#202035) tboldi válasza focvis (#202034) üzenetére

tboldi
nagyúr

Nekem a kipufogó erre az autóra olyan, mint neked a 95-nél nagyobb oktánszám. :P ;]

(#202036) Tsebacsi válasza focvis (#202034) üzenetére

Tsebacsi
veterán

Kifogtad azt az egy elvetemült embert aki aftermarket kiput tett rá :P
Szerintem se való rá. :B

(#202037) AMD Power válasza Biqci (#202019) üzenetére

AMD Power
titán

Elhiszem. De ha azt mondom neki,hogy most raktan ki a személyt és megyek tovább akkor azzal mit csinál a kőzteres? Semmit.

Qru: :R

[ Szerkesztve ]

(#202038) sutszi válasza Qru (#202031) üzenetére

sutszi
addikt

Alu felnit? Biztos? ;] :P

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#202039) rbalint88 válasza Tsebacsi (#202036) üzenetére

rbalint88
addikt

Itt a kornyeken lett par GTI, legalabb a felen nem gyari kipu van :N

#budasidehighlife

(#202040) Tsebacsi válasza rbalint88 (#202039) üzenetére

Tsebacsi
veterán

:F :Y :(

(#202041) focvis válasza Tsebacsi (#202036) üzenetére

focvis
addikt

Túl friss még a típus a fiatalok zsebéhez, egy értelmes darab 6-tól indul.
Tkp. a kipu nem kér enni, csak sok helyet foglal a garázsban.

(#202042) bitpork válasza BigBlackDog (#201998) üzenetére

bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lófaßt- mindenki fog egy bakelit/ebonit csövet meg egy gyapjú rongyot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#202043) kisza25 válasza focvis (#202041) üzenetére

kisza25
félisten

Majd adod extrába az autóhoz, de nem engedsz az árból, vagy még nem eladó? ;]

(#202044) Biqci válasza AMD Power (#202037) üzenetére

Biqci
aktív tag

Itt szerintem az a kérdés, hogy mit csinálhat, mihez van joga. Amúgy fogalmam sincs. De visszagondolva az elmúlt évekre, volt azért több ismert ember is, akit megrángattak a kártya jogosulatlan használata miatt pl. Liptai kisasszonyt. Ezek után egy átlag embert minimum meglincselnek. Persze ha jogosulatlan...

(#202045) AMD Power válasza Biqci (#202044) üzenetére

AMD Power
titán

Persze ezt értem. De ,hogy bizonyítja be ,hogy én hazudok? Most raktam ki az illetőt és nincs itt, most értem vissza a kocsihoz. Ok, ha látom ,hogy ott a közteres és x y nincs velem logikusan nem fogom használni a kártyát. De ha nincs ott...... :F

(#202046) Qru válasza AMD Power (#202037) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

De. Radhivja a rendort (meg kell varnod) es akkor mar neked kell bizonyitanod az igazad. Ne rizikozd be szvsz. Pont nem reg akcioztak a rendorok volt par rokikartya ami ugrott is egybol.

(#202047) szabonagyur válasza tboy93 (#202018) üzenetére

szabonagyur
nagyúr

Honda Univer detto.

(#202048) Qru válasza sutszi (#202038) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Aaa, az csak holtsuly, igazad van. Marad a vasfelni. :D

(#202049) AMD Power válasza Qru (#202046) üzenetére

AMD Power
titán

Igy márt érthető. :R

(#202050) Qru válasza AMD Power (#202045) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Ha meggyanusitanak akkor neked kell tisztaznod magad. Oda kell hivnod azt akit jogosan szallitottal vele, vagy be kell mutatnod vmit amivel igazolod az allitasod, hogy most tetted ki. Pl egy idopontfoglalas az sztk-ba ha az orvoshoz vitted vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.