Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) -v- válasza Declare (#9199) üzenetére


-v-
addikt

Hát passz. Érdekes ... :C

(#9202) lsc válasza Rivaul (#9200) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért azt a 187-et is megnézném, az hogy az óra mit mutat egy dolog. Elhiszem hogy könnyű kasztni, de azért az a 60 ló csak 60 ló. Igen, az átlaggal volt gondom.

Az élet kegyetlen .

(#9203) BomiBoogie válasza Rivaul (#9195) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm szépen a részletes infókat.

Jók a sztorik, mondjuk, én nem a végét keresem, hanem, ami mondjuk optimális, inkább kímélő. :)

Ilyenkor mennyit eszik, gondolom, 6-nál nem többet, vagy?

(#9204) Rivaul válasza lsc (#9202) üzenetére


Rivaul
addikt

Gps is be volt lőve természetesen. 805kg a kaszni és gyárilag 60 ló, +kifejezetten jó formatervezésileg is (nem úgy mint a bot roverem :((( ). Nekem teljes kipuff rendszer volt alatta. És volt időm kihúzatni. A másiknak 182 volt a vége de azon egyel kisebb kipuff volt. Az átlagért sry, félreértettük egymást :K


BomiBoogie

110 és 130 között ingadozva 5.5-re ki lehet hozni nyáron 2 személlyel, ha nem mész följebb és jobb üzemanyagot kap akkor 5l.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9205) BomiBoogie válasza Rivaul (#9204) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm szépen, tehát akkor attól még, hogy mondjuk 130-nál 4000-et forog (csak tippelek, mert még nem próbáltam, nem akartam 110 fölé nyomni), a fogyasztás nem emelkedik az egekbe?

(#9206) AMD Power válasza Rivaul (#9195) üzenetére


AMD Power
titán

Mi tesóm 1.1-s 205 Peugeot-tal toltok le durván Balcsit. Úgy űlt a háta az autónak ,hogy nem fért be egy újam a kerék járat és a gumi köze. 140-el M7-n. :DDD :DD :C

BomiBoogie: Ha folyamatosan 130-al mész vele bever majd min egy 7l.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9207) BomiBoogie válasza AMD Power (#9206) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ma 100-as átlaggal mentem kb. 100 km-t, és már így is szerintem nőtt a fogyasztása, úgyhogy lehet, maradok legközelebb a 90-nél.

(#9208) Declare válasza BomiBoogie (#9207) üzenetére


Declare
őstag

100 körül van az ahonnan elegge elkezd nöni a fogyi. Plane ugye a kis köbcentinel. Autopalyan 7 liter az siman realis szerintem is

(#9201) [rvilike] Na, pont itt tartok en is :U :) Hogy a fenebe tudok vajon tovabblepni? Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#9209) BomiBoogie válasza Declare (#9208) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, ez reálisnak is tűnik, mert ma érzésre is gyorsabban mászott a mutató, pedig "csak" 100-zal mentem.

Persze, nem is pályázós autónak kell, szóval ez nem gond, csak megerősítésképp kérdeztem, hogy nem csal a megérzésem.

Egyszer egy 1.3-as régi Swfittel volt hasonló élményem, 200 km autópálya után majdnem üres volt a tank (persze, ez most túlzás), meg is lepődtem, holott ez érthető.

(#9210) Declare válasza BomiBoogie (#9209) üzenetére


Declare
őstag

Neha egy kis kormolas viszont nem art neki :K Ha jol karban van tartva tartos 4000 fölötti fordulatnal sem lehet baja egy benzinesnek....csak hat ott a fogyi azert mar gazos :))

(#9211) Rivaul válasza BomiBoogie (#9209) üzenetére


Rivaul
addikt

Híresen keveset fogyasztanak. Főleg a az 1.5d de az más tészta. Én 5.5-öt mértem minden egyes alkalommal 110-130 közti ingázással pályán.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9212) Rivaul válasza Declare (#9210) üzenetére


Rivaul
addikt

Enyém nem sokat volt 4e alatt de még akkor se vert be 8.5-nél többet városba se :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9213) TaaT válasza BomiBoogie (#9207) üzenetére


TaaT
veterán

Hát igen, a sebesség növelésével exponenciálisan nő a fogyasztás. [link]

Give them hell Ukraine!

(#9214) BomiBoogie válasza TaaT (#9213) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezeket el is olvasom. :K

(#9210) Declare
Igyekszem karbantartani, tehát amire szüksége van, azt megadom, de azért feleslegesen nem szeretném széthajtani, csak azért, hogy 15 perccel előbb érjek oda valahova.

(#9212) Rivaul
Na, azért 8,5-öt nem akarok, én városban 3000 alatt elváltok, ha nincs rendkívüli eset.

Meg ez ugye 1.1-es benzines.

[ Szerkesztve ]

(#9215) Rivaul válasza BomiBoogie (#9214) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem is 1.1-volt. Csak én szerettem pörgeti mert kifejezetten lehetett. Ha 2-2.2-nél elváltasz az neki az ideális és akkor eszik a legjobban.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9216) 8th válasza tomiii. (#9159) üzenetére


8th
addikt

Ide vezet ha a totál elvakult fanatikus japán autó buzéria mértéktelen exhibicionizmussal párosul. Villantós Datsun kaszni meg a f@xom közben meg egy pályanapot nem bír ki az évek óta sokmillióból reszelgetett űber csúcstechnika. Vicc. Mások töredék pénzből hasonlóan potens autót raktak össze (Pl.: Ponya E30 M5). Lehet, hogy nem lehet vele a boxutcában úgy villantani mint a "hangyásszal" viszont rendesen össze van rakva és működik. :DDD

(#9217) tomiii. válasza 8th (#9216) üzenetére


tomiii.
aktív tag

hát én megértem, hogy egyedit akar, már hányni tudnék a sok E30-tól meg E36-tól, nagyon unalmas, sokszor láttuk már az összes variációt belőlük :D csak Karottának sikerült a legrosszabb embereket megtalálni autóépítésre :D

(#9218) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen időközönként érdemes egyébként "átnézetni" az autót?
Úgy értve, hogy mondjuk most a vásárlás után csináltattam egyet, cserélték, amit kell.

Rivaul kolléga az ajánlotta:
olajcsere 10.000 km-enként olajszűrővel
levegőszűrő csere 20.000 km-enként

Tehát akkor ilyenkor (mondjuk 20.000 km-enként mindig érdemes átnézetni, vagy elég mondjuk a kétévente esedékes műszaki előtt?

(#9219) MunezXBK válasza BomiBoogie (#9218) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Légszűrőt is olajcserénél cseréljük. ;)

(#9220) 8th válasza tomiii. (#9217) üzenetére


8th
addikt

Unalmas, unalmas. Hosszú évek óta stabil az autó 2m5s-t fut a ringen. A hangyász nem tudom mennyit de nem hiszem, hogy nagyon sokkal gyorsabb lenne feltéve persze ha körbeér egyáltalán.
Totalcarék állandóan a vezetési élményről papolnak, hogy csak az számít. Az E30 is pelyesúly (300hp+ szívó)orrmotor + rwd mint a hangyász. Akkor? Egy kutya.

Ha pedig valaki mindenképpen japán autót akar tunnerolni mert az a fejlövése az ne kísérletezzen és tologassa műhelyről műhelyre a kocsiját hanem vigye el a Red Sun-hoz és kész. Ja, hogy ott kőkeményen zsebbenyúlós a móka? Lehet, de ahogy feljebb is megjegyezték: aki majmot tart annak legyen pénze banánra is. Súlyos igazság.

mod: Azért az mennyire cink már, hogy két ember akinek bő másfél évtizede az autózás körül forog az élete ennyire be tud menni az erdőbe. Hangyász + Cougar. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9221) Rivaul válasza MunezXBK (#9219) üzenetére


Rivaul
addikt

Felesleges minden 10ekm-nél cserélni bennük. Még 20-nál is olyan mint ami alig futott. Én is csináltam az elején aztán a második saxonál rájöttünk hogy nem kell. Olyan a kialakítás hogy felesleges.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9222) -v- válasza 8th (#9220) üzenetére


-v-
addikt

Ird meg Karottanak hogy te jobban tudod, es igy kell ;)

[ Szerkesztve ]

(#9223) BomiBoogie válasza MunezXBK (#9219) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Oké, tehát erről megoszlanak a vélemények. :D

De akkor alapvetően ilyenkor érdemes az egész autót átnézetni, gondolom, nem csak akkor, amikor hallod vagy látod, hogy baja van.

(#9224) MunezXBK válasza Rivaul (#9221) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2.000 ft maximum, mi benne a felesleges? :D

Pollenszűrőt se cserélsz olajcserénél?

(#9225) trassher


trassher
addikt

Kártalanítós topicot nem találtam így hátha itt tudtok mondani valami okosat. EON trafóházat festettek a lépcsőházunk előtt múlt héten. Az autóm beszállta a festék. (jobb hátsó ajtó, jobb hátsó panel, csomagtérajtó, hátsó szélvédő). Paravánt nem használtak. Ezek alapján nyugodtan mehetek az EON-hoz verni az asztalt? Autókozmetikusom azt mondta szerinte igen, testvére menyasszonya is így járt. Ott felajánlották hogy megcsináltatják és ha nem tetszik az eredmény oda viszi ahova akarja és fizetik a számlát.

Redmi Note 7

(#9226) tboy93 válasza trassher (#9225) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ejj, egyszer kell rosszul polirozni es hipp-hopp eltunik a lakk a verdarol! En inkabb elvinnem azonnal egy jo szakihoz es alljak a szamlat.

[ Szerkesztve ]

(#9227) MunezXBK válasza tboy93 (#9226) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak megég. :D

(#9228) trassher válasza tboy93 (#9226) üzenetére


trassher
addikt

Akihez vinném profi, nem ma kezdte, láttam már jó pár munkáját. Festékpöttyösek az elemek így nem kell fényezni csak polírozni. Inkább vinném olyanhoz akinek ismerem a munkáját mint sem egy ismeretlenhez.
Amíg nem beszéltem a céggel addig nem csinálok semmit. Előbb legyen tisztázva hogy az ő saruk.

MunezXBK: Pontosan :DDD

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#9229) tboy93 válasza MunezXBK (#9227) üzenetére


tboy93
nagyúr

Es olyankor mi van amikor a szin kezd eltunni polir utan pl az elekrol? Az nem azert van mert "elfogyott" a lakk es mar a festekreteget polirozzak a geppel?

(#9230) tomiii. válasza 8th (#9220) üzenetére


tomiii.
aktív tag

értem én, hogy jól megy, de túúúúl mainstream. :B

Nem tudom, hogy csőváz építésben, hogy remekelne a Red Sun, de, ha motor, akkor inkább RMS. Red Sunban az a jó, hogy mindenük van raktáron kb, de, ha tud várni az ember 1-2 hetet, akkor vannak cuccok olcsóbban is, bár ekkora összegeknél 1-2 tízezer forint nem oszt, nem szoroz.

Ki tudják választani szopórollert, az biztos :D

(#9231) MunezXBK válasza tboy93 (#9229) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

Nagyfokú amatőrségre vall. :D

(#9232) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Kicsit régebbi szeretett téma de visszakívánkozik...
Ugye bevezették szépen az ematrica rendszert. Erre rá 2-3 napig nem is lehetett vásárolni online. Elindítottam a folyamatot, szépen le is vonta a pénzt de a végén persze hibát generált az oldal. :((( Igazolást le lehetett tölteni, hogy jövőre jár le a matrica.
Erre ma véletlen észrevettem a számla kimutatáson, hogy 23-án visszautalták a matrica árát. :W Pedig nem kértem a törlést, mert nem vették ki azt a szakaszt a fizetés alól ahol járok.
Nem kicsit felbasz ez a rendszer, hogy ennyire szerencsétlenek tudják üzemeltetni. :((
Aztán a végén még a bírságot is majd lehet a nyakaba akarják varrni ez alapján(még nem kaptam)...

[ Szerkesztve ]

(#9233) tboy93 válasza MunezXBK (#9231) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat havernak faszan lekaptak a festeket a kilincseknel :W

Zolee miert nem veszel a kuton? :F bemesz, fizetsz, aztan csokolom...

[ Szerkesztve ]

(#9234) 8th válasza -v- (#9222) üzenetére


8th
addikt

Nem ezt mondtam. Engem ugyanúgy átbaszarintottak volna. De elviszi az autóját "A" helyre majd onnan átviszi "B" helyre ahonnan kisvártatva továbbviszi "C" helyre? Ez így nem működik, egyszerűen nem működhet. Magát szívatja mert mindenki visszafelé a másikra mutogat, hogy mi miért szar mit nem így vagy úgy kellett volna miközben ő szakadatlan hordja a pénzt a projectbe és szemmel láthatólag nem igazán úgy haladnak a dolgok ahogy elképzelték. Poweredék helyében el sem vállaltam volna az autót. Mekkora negatív reklám már ez nekik, hogy jó ideje ők reszelik a hangyászt de még mindig megbízhatatlan.

Meg is írom.

(#9230) tomiii.: inkább egy mainstream tucat e30 amit fülig érő szájjal egész nap rugdoshatok mert meg sem kottyan neki mint egy olyan egyedi pályaautó amit csak a boxban lehet mutogatni mert ezer sebből vérzik - még mindig. :N

[ Szerkesztve ]

(#9235) tomiii. válasza -v- (#9222) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Az egyik szerelőnek meg is mondtam, hogy ez így egy szar :D
Most már hála nekem, ismerik a tényállást, lehet dolgozni. :D

(#9236) F_Zolee válasza tboy93 (#9233) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mivel akkor még azt se tudták merre hány méter gondoltam neten egyszerű a dolog. De ilyen dilettáns banda miatt jobban jár az ember ha kúton vesz... :(((

(#9237) TaaT válasza 8th (#9234) üzenetére


TaaT
veterán

"Poweredék helyében el sem vállaltam volna az autót. Mekkora negatív reklám már ez nekik, hogy jó ideje ők reszelik a hangyászt de még mindig megbízhatatlan."

Az elején mondjuk rohadt nagy reklám volt nekik mert 2hét alatt haladt náluk annyit az autó mint az előző bandánál 1év alatt. :)

És azt se felejtsük el hogy az alkatrészek nagyon nagy részét karotta vásárolta össze még korábban, E36 kormánymű ami nem forog vissza nullára, ITB-k amiket senki sem tud beállítani, angol pedálgép ami egy erősebb fékezésnél elhajlik, valami (talán nissan) hátsó híd ami már vagy 2x szétesett stb :) Ezekkel powered áki már nem tud mit kezdeni.

Karotta igazából elméletben, meg papíron építgeti az autót, csak ez nem mindig egyezik a valósággal. :(

Mondjuk manapság elég kevés hangyász poszt születik így nincs akkora negatív reklám. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9238) TaaT válasza BomiBoogie (#9223) üzenetére


TaaT
veterán

6év és kb 20e km [link]

Kifújva még jónak tűnik de azért már ezt is érdemes cserélni. 1400ft volt az új. [link]

"De akkor alapvetően ilyenkor érdemes az egész autót átnézetni"

A fogorvosok is ezt mondják, a legjobb megelőzés a rendszeres átvizsgálás. :)

Give them hell Ukraine!

(#9239) szőröscica válasza AMD Power (#9183) üzenetére


szőröscica
addikt

Kb. 6k volt az üzemanyagköltség, van aki ennyit eliszik egy este a kocsmában, vagy elcigizi egy hét alatt. :)
Én meg voltam szép helyeken, kikapcsolt az agyam. Egyébként meg párizsis kiflit kajáltam, cost cutting volt. ;]

(#9240) AMD Power válasza Declare (#9208) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam a Polo 1.4 140-nál már ilyen 8-9l evett. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9241) Rivaul válasza BomiBoogie (#9223) üzenetére


Rivaul
addikt

Én évente egyszer elviszem őket átnézetni. Műszaki előtt is, hogy ne kelljen meglepődnöm...


MunezBX

Nem cserélek minden olajnál pollent sem. :N Nem hiszem hogy minden típusnál kötelező lenne a levegő és pollen csere is. Kialakítás függő hogy hol ajánlatos. A saxok nem ilyenek az fix.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9242) szőröscica válasza Rivaul (#9241) üzenetére


szőröscica
addikt

Pollent én is csak évente egyszer cserélek, de a levegőszűrőt minden alkalommal, mikor olajat is, azaz 10 ezer km-enként.

(#9243) AMD Power válasza szőröscica (#9239) üzenetére


AMD Power
titán

Jól tetted! Nekem is mondjuk a 320km km 8000Ft. Szóval nem egy tétel. De én kocsmába nem járok és nem dohányzok. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9244) Rivaul válasza szőröscica (#9242) üzenetére


Rivaul
addikt

Gondolom neked igényli. A saxoba nagyon magasan van a szűrő ház és az is úgy hogy minimális valami juthat csak be oda. Én egy olyan udvarba álltam ahol porzós volt a 20m behajtó de mégy így is újnak hatott a 10-es szűrő. 20-nál is duzzogva kellett cserélni és természetesen nem az ára miatt. 1200ft a szűrő hozzá... Ha felesleges akkor egyszerűen az. (total quartz-ot kapott mann oszűrővel 9-10ekmenként) Nem a spórolásról szólt a dolog.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9245) AMD Power válasza Rivaul (#9244) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is Total Quartz 7000 Energy van a gépben! :) Májusban is újra ezt fogja kapni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9246) VegyesTamás válasza BomiBoogie (#9223) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Szerintem ezen nincs mit változatni, a jól bevált 15k km vagy 1 év az olajcsere (15W-40 olaj) +levegő, olajszűrő, (pollen ha van ) minden második olajcserénél ü.a szűrő, (nagyjából a legtöbb gyárnak ez az előírása) és mi ilyenkor át is nézzük a kocsikat futóművileg stb...
ha nem rég vetted fékekre vezérlésre érdemes költeni, amúgy az 1.1 -nek 90k km a vezérlés csereintervallum.

Rivaul: azért a szemmel jónak látszó dolgok...na nem csak a "kövek" meg hatalmas por miatt vannak a szűrőcserék ezt te is jól tudod :D MANN szűrő egy nagyon jó döntés, többet ér egy jó szűrő és egy közepes olaj mint egy olcsó szűrő meg egy drága olaj. :K

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9247) Rivaul válasza VegyesTamás (#9246) üzenetére


Rivaul
addikt

10w40 a saxo. Tudom hogy nem úgy megy de ha láttad volna azokat a szűrőket te is egyetértenél :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9248) VegyesTamás válasza Rivaul (#9247) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

bocsi olajat elírtam 10W40 ahogy mondod :R hát...max ha rossz helyen kell cserélni :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9249) szőröscica válasza VegyesTamás (#9248) üzenetére


szőröscica
addikt

Nyugodtan mehet egy teljesen szintetikus 5W40 is, azt is olcsón lehet már kapni.

(#9250) VegyesTamás válasza szőröscica (#9249) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

mehet a 0w is...de minek? :F ha egyszerűen a gyár ezt írja elő? évekkel többet megy az autó tőle? nem...-20 foknál van tartósan hidegebb itt? nem...akkor? Mindenki azt hiszi, (tiszt a kiv.) ha beletolja a jobb olajat, kész le van tudva, az autókímélés, minden király...közbe szétrohad, üt a tárcsa, szelepfedél tömítésnél szivárog az olaj, váltóban soha nem volt olaj cserélve, két gömbfej lóg, egy csapágy búg...

nem neked szól, ne vedd magadra...csak ez már :F :N
3,5 megy bele...kedvezőbb hideg... igen..de annyival nem lesz jobb tőle, mintha mindenre kompletten odafigyelünk.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.