Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) tboldi válasza -secret- (#100000) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#100002) -v- válasza stickermajom (#99993) üzenetére


-v-
addikt

Pláne, hogy sokszor azokban is benne van már a 100k km, addigra pont lejárták róla a gumit, a féket, egy vezérléscsere is lassan jön, egy diószórás is mehet rá, ha benzines stb. Szóval ott még vétel után el lehet pattintani pár forintot, azt is érdemes rászámolni. Ami meg a 2 éves 50k km-es autó, az egyrészt nincs, nem létezik :D meg az már tényleg annyiban van majdnem, amennyiért újat kapsz ..

(#100003) bitpork válasza -v- (#100002) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a fránya csodavárás...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#100004) Declare válasza -v- (#100002) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem pont ez a 3 ev es 50-100k km a legjobb hasznaltautos kor. Ott még azért minden alkatresz egyben van, tart, ha egy normalisan karbantartott peldany, akkor az ettöl a kortol/km töl nyugodtan atvehetö es sokaig szepen karbantarthato. Jo esellyel ezek még elsö tulajosok es a draga, szep, uj autojat mindenki (ok, a többseg) azert ovja, felti, rendben tartja.

Igen nyilvan ra kell kalkulalni az uj szett gumikat, feket ilyeneket....de hat ezert beszelünk hasznalt autorol. ;)

En hasznalt autot ebben a kategoriaban neznek magamnak az tuti. A keresöben meg persze bekattintanam, hogy hatsokerék es led fenyszoro + minimum 150-180 lovacska :D

[ Szerkesztve ]

(#100005) stickermajom válasza Declare (#100004) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, de ez a kategória Magyarországon gyakorlatilag nem létezik. 3 évesen az átlag autós nem adja el az autóját, mert nincs olyan helyzetben, hogy váltson ilyen gyakran. Maradnak a szétküldött cégesek, és a nepper által behozott kétes autók. Hatalmas mázli kell, hogy itthon találj ilyet.

(#100006) Kakaduku válasza Magnum_ (#99998) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Ő az akit emlegettél már?
Gondolom nem csak VW-nel foglalkozik.

(#100007) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
ma ismerősöm kocsijáról leszedtük a küszöböket és meglepetésünkre annó az előző tulaj szilopasztal rakta fel.... :W
esetleg a sziloplaszt darabokat mivel tudom leszedni ? van rá valami oldószer ami nem bántja a fényezést? :U

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#100008) Declare válasza stickermajom (#100005) üzenetére


Declare
őstag

Tény. Szerencse, hogy van a mobile.de :)) nem kell azert örületes nagy know-how egy nemet autot behozni. Ez sem egyszerü, de egy passat/golf eseten pl olyan 10-20k eurot bukik az auto ara 2-3 ev alatt.

Persze itt jön az, hogy ki az aki legyint ra es inkabb mosolyogva hazaballag az uj autoval a szalonbol egy viragcsokorral es elvezkedik, hogy hogy kinyaltak a sejhajat a szalonban, meg ki az aki inkabb megprobalja ezt megsporolni es ügyeskedik egy hasznalttal.....amiben persze benne van a sz@pas lehetösege. :))

(#100009) Magnum_ válasza Kakaduku (#100006) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem tulajdonképpen 5 szerelőm van.
2 amperára, jóska bácsi mindenre (is), audi VW Saab pedig Dezső.

I humbly and respectfully decline™

(#100010) EQMontoya válasza Magnum_ (#100009) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez bárhonnan számolva csak négy. :)

Same rules apply!

(#100011) Magnum_ válasza EQMontoya (#100010) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja és még egy Óbudán, bocs. Aki igazi problémamegoldó, csak ne kérdezd, mi volt a baj.
A4-et hordtam hozzá.

I humbly and respectfully decline™

(#100012) Kakaduku válasza Magnum_ (#100011) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Jól el vagy látva szakemberekkel. :)

(#100013) mdani01 válasza Magnum_ (#100009) üzenetére


mdani01
aktív tag

BMW-hez is van? ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#100014) Magnum_ válasza mdani01 (#100013) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az óbudai, aki az A4-emet szerelte, ő Audi és BMW szerelő.

de motorgenerálra ( ;] ) jóska bácsihoz mennék. alapos és lelkiismeretes az öreg.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#100015) stickermajom válasza Declare (#100008) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem is a know-how a baj, hanem az idő, illetve a nyelvtudás hiánya. Egy német túra nálam úgy indulna, hogy valaki kell, aki beszéli a nyelvet, illetve valaki aki ért az autókhoz. Sok mindent meg tudok nézni, de nem ez a szakmám, simán beszopok valamit. Plusz autóbérlés, mert nincs mivel nekiindulni az útnak. Illetve mindezt leegyeztetni.

(#100013) mdani01 Nekem van. :D

(#100016) Declare válasza stickermajom (#100015) üzenetére


Declare
őstag

Ha ez ugy menne, hogy mindenki pikk-pakk megoldja, akkor nem letezne olyan, hogy hasznaltauto.hu, meg nem lenne kis millio nepper, aki ebböl vidaman megél :)

(#100017) bitpork válasza stickermajom (#100015) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sazzal hogy szakit viszel mit tudsz megelőzni? Használt autó, lehet hazaúton hányik be.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#100018) BigBlackDog válasza bitpork (#100017) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Arra van ott a szaki, aki megcsinálja. Nem értem, hogy mit nem értesz. :DDD ;]

Egyébként meg, ugye, hogy csak hype volt a dízelbotrány?

[ Szerkesztve ]

(#100019) Qru válasza stickermajom (#100015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg eleve azért az egy elég nagy ország. Nekem is hiába él kint pl több barátom, ha az ország másik végében van a verda sokat nem tudnak segíteni...

#nincsbennetarcsi

(#100020) Declare válasza Qru (#100019) üzenetére


Declare
őstag

Dekra csinal pl ilyen független allapotfelmerest kb 40 euroert. Egy csomo helyen van szervizpontjuk es millio egy dolgot atneznek/tesztelnek (retegvastagsagmerestöl kezdve, fekeken at, olajszivargasig, mindent. Ha a leirasuk alapjan ugy veled, erdemes megvenni, akkor mar egesz kicsi rizikoval ki lehet menni, zsebben a cash-el.

(#100021) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#100018) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó a cikk, kérdés a tendencia merre halad majd. Szerintem sem kéne teljesen kukázni a dízeleket.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#100022) Declare válasza Tsebacsi (#100021) üzenetére


Declare
őstag

2025 töl nem akarnak mar ertekesiteni dizelt. Addig mar szerintem nagy tendencia, meg fejlesztesek nem lesznek itt. Most az adatokon még csiszmákolnak valamit, hogy jobban mutasson a papiron es a cegeknek legyen idejük atalni, de szerintem ennyi.

(#100023) Tsebacsi válasza Declare (#100022) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kizártnak tartom, hogy megérje lecserélni a teherautókat, buszokat, áruszállító furgonokat benzinesre. Aztán persze hoz amit hoz az élet...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#100024) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#100023) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Kizártnak tartom, hogy megérje lecserélni a teherautókat, buszokat, áruszállító furgonokat benzinesre."

Villanyt akarnak oda is szerintem sokak. De ugye olyan már van, úgy hívják, hogy vasút.

(#100025) stickermajom válasza bitpork (#100017) üzenetére


stickermajom
addikt

Mondjuk egy hibakódot nem tudok kiolvasni típusspecifikus eszköz híján. (És most az ilyen bluetoothos ELM327 kütyüket, meg társait hagyjuk.)
De Declare Dekra-s megoldása pl. jól hangzik.

(#100026) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#100024) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A villanybuli buktatóit számtalanszor leírtuk, nem ismétlem magam, tudjuk már fejből. Tök jó lenne persze, de erra még kevesebb esélyt látok az eljövő 10-20 évben, mint arra, hogy a dízelt teljesen megszüntessék még személyautó/kisáruszállító viszonylatban is.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#100027) MunezXBK válasza stickermajom (#100025) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha Stuttgart környékére jössz, tudok segíteni.

(#100028) focvis


focvis
veterán

A Corsát elvitték, 1,201 e. Ft (ebből a 0,001 e. az én költségtérítésem). Lesz hely a garázsban az új fűnyírónak, az egyik régi feladta a küzdelmet a napokban.

Tudja valaki, hogy az Lidl / Aldi-ban lesz fűnyíró mostanában? Thx.

(#100029) Qru válasza Declare (#100020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk ez valid. Akkor el is kezdem nézegetni a kinti Legacy SpecB-ket. :C

#nincsbennetarcsi

(#100030) Tsebacsi válasza focvis (#100028) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lesz, pont most ezen illetve a jövő héten. Mindkettőben!

(#100031) Declare : Én arra leszek kíváncsi, hogy a leasing-idő alatt a durván! dupla fogyasztás hogy fog tetszeni a cégeknek :( Hybridre kell váltani, viszont az még nem annyira olcsó és nemtudom van-e rá flottakedvezmény...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#100031) Declare válasza Tsebacsi (#100023) üzenetére


Declare
őstag

Teherautok még sokaig dizellel fognak menni. En a ceges flotta es szemelyautokrol beszeltem. Ezekböl is rengeteg van es ezek azert viszonylag könnyen kiirthatok. Raadasul a varosok levegöjevel van a fö problema, mert ott szivja be közvetlenül mindenki. Ezen megy a kinlodas. Azt meg nem a kamionok szennyezik jobbara, hanem a szemelyautok. A buszokat meg sok helyen allitjak mar at hybridre meg villanyra.

Persze az igazai mindent elsöprö megoldas az nem ez, de valahol el kell kezdeni....

(#100032) bbubby00


bbubby00
őstag

Itt a szezon, sokat megyunk majd kanyarogni, igy a 2milis hatso premiumgumikat eldobjuk es johet a helyebe a semislick.
Igy elol-hatul ugyan az a gumi lesz, tapadni fog mint a forroragogumi :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#100033) -v- válasza Qru (#100029) üzenetére


-v-
addikt

Nyuszi vagy, nem veszel.

(#100034) Qru válasza -v- (#100033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Való igaz. :D

Mondjuk itthon is van azért, most hogy nézem:. OBK 3.6R vagy Lega SpecB.

#nincsbennetarcsi

(#100035) paatrick


paatrick
senior tag

Sziasztok, gyors egyszerű kérdés:

van egy 2002-es VW Polom és első kerék mögött berozsdált, ledobja a festéket a kasztni. Lehet olyat csinálni hogy bontóban veszek egy ilyen elemet és átcserélik? (műszakin rozsdást nem engednek át) Karosszériás dolgot még soha nem csináltam az autóban, így nem tudom hogy működik, bocs ha nagyon hülye kérdés :P

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#100036) tboldi válasza paatrick (#100035) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, hogy lehet. Sőt, úgy tudom, hogy 1 elem még színben is eltérhet.

De ott valószínűleg alatta is több rozsda van, inkább egy karosszérialakatoshoz kellene vinni.

[ Szerkesztve ]

(#100037) MunezXBK válasza tboldi (#100036) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Régen 2 térhetett el.

(#100038) Qru válasza MunezXBK (#100037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

;]

#nincsbennetarcsi

(#100039) paatrick válasza tboldi (#100036) üzenetére


paatrick
senior tag

Oké köszönöm. Szerencsére ezüst színű abból meg van jó sok, így ezzel se lesz gond.

Már gyorsan ránézett egy lakatos, van máshol is rozsda, küszöb pl. De kiszámolt egy 250e Ft-os költséget rá, ha veszek új alkatrészt, színre fújva, munkadíjjal. Én meg kb. lehasaltam :DDD
Szóval ha így is lehet akkor biztos olcsóbban megúszom.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#100040) MunezXBK válasza Qru (#100038) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt mondjuk sosem értettem, hogy kerül be a forgalmiba. Rainbow vagy mi a tosz :F

(#100041) bitpork válasza MunezXBK (#100040) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

_Harlequin nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#100042) rbalint88 válasza MunezXBK (#100040) üzenetére


rbalint88
addikt

Harlekin

(#100043) Speeedfire válasza MunezXBK (#100040) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a "C" oszlop a mérvadó minden kocsinál. Az kerül a forgalmiba.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#100044) Cry0 válasza Cry0 (#100007) üzenetére


Cry0
őstag

:F :U

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#100045) szőröscica válasza Cry0 (#100044) üzenetére


szőröscica
addikt

:((( :(

(#100046) szentkuti11 válasza Speeedfire (#100043) üzenetére


szentkuti11
addikt

Akkor az MX-5-ösömnek nincs színe ;]

De egyébként igen, ezeknél a VW-knél tudtommal a hátsó rész-tető-küszöb vonal színét írták be, tehát ezen a képen sárgát, a többi úgyis cserélhető kevesebb vagy több csavar eltávolításával. Egyébként újabban műszakin ez a szemétkedés van, hogy ha bikolor autód van (Smart, stb.), akkor beiratják a másodlagos színt és cseréltethetsz forgalmit.

(#100047) -v- válasza Cry0 (#100044) üzenetére


-v-
addikt

Esetleg próbáld itt, ebben a topikban főleg csak fogyasztást meg range-et számolunk.

;]

[ Szerkesztve ]

(#100048) Speeedfire válasza szentkuti11 (#100046) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

"hogy ha bikolor autód van (Smart, stb.), akkor beiratják a másodlagos színt és cseréltethetsz forgalmit."
Az fasza, pedig van 1-2 ilyen kocsi. C4 cactus, vitara stb

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#100049) focvis válasza Tsebacsi (#100030) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm, az aldist behúztam. :)
Lidl hétfőtől kínálja, az aldis bikább.
[kép]

(#100050) Qru válasza szentkuti11 (#100046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erre írják be, hogy terepszínű. ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.