Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276001) Szada85 válasza Tsebacsi (#275990) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerintem ez a fiatalabb generációtól induló, mostanra már az idösebb generációra is átgyürüzött problémának érzem, nyilván a bunkóság, önzöség relatíve gyorsan terjed, ha az adott emberrel úgy viselkednek, az elöbb-utóbb átveszi.

Amit kisza is írt, azt rendszeresen tapasztaljuk feleségemmel, 2 ember széles járdán megyünk kézenfogva, jönnek szembe 2-en, mi beállunk egymás mögé, ök pedig jönnek tovább egymás mellett, mert majd mi elszublimálunk szerintük.

De egyre ritkábban tapasztalom azt is, hogy beengedve, elengedve, átengedve "megköszönnék intéssel", ma már sokaknak ez teljesen helyénvaló, "nekik járó" dolog, hogy majd a másik alárendeli magát.
Vagy ha benéz valamit se int, hogy "kösz, hogy megoldottad a helyzetet", hanem megy tovább flegmán, nem lett gond, akkor minden a helyén.

Qru:
1.8 benzin, igen, kézivel.

(#276002) EQMontoya válasza -v- (#276000) üzenetére


EQMontoya
veterán

Yep, pont Brumival beszeltuk a csutortoki talin, ha jol emlekszem, hogy az uj Mazda 3 hatso ablaka igazabol egy lores, annyira fel van huzva az ovvonal, es annyira vastag a C oszlop.
Nekem sem tetszik ez az iranyzat egyaltalan, hogy agressziv es bunker minden. Meg persze melle ket tonna.
Bonuszpontert lehetoseg szerint fekete belterrel es fekete tetokarpittal.

Same rules apply!

(#276003) -v- válasza EQMontoya (#276002) üzenetére


-v-
addikt

Kérdés ha ma már úgyis ennyi suv van akkor hova magasítják az övvönalat, attól nem lesz biztonságosabb mert egy XM az úgyis beköszön az ablakon annyival magasabb. Szerintem lassan a suvokon is kéne magasítani az övvonalat mert már csak suv van akkor egymáshoz képest kell biztonságosabbnak lenni tehát egy XM igazából szart se véd oldalról ha onnan meg egy escalade érkezik szóval a jó irány az lenne h lassan ott is kicsit emelni kéne az övvonalat nem? :D

(#276004) EQMontoya válasza -v- (#276003) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem az a fontos, hogy rakjunk bele meg 200kg akkut, azzal tud menni 40km-t papiron, igy mar meg is van a zold rendszam, mert ugye igy mar 2200 kg vedi a kornyezetet, minden masodpercben!

Same rules apply!

(#276005) -v- válasza EQMontoya (#276004) üzenetére


-v-
addikt

2200 kg

Na jó de a full electric escalade meg 4 tonna lesz, érted ki az isten érzi magát biztonságban egy 2 tonnás suvban ha a villanyos suv meg 4 tonna? Boltba nem mernék már lemenni a régiekkel.

[ Szerkesztve ]

(#276006) pècsimunkás válasza -v- (#275997) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A 2023- as M5 teljesen rendben van :K !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#276007) simonjoe válasza Szada85 (#276001) üzenetére


simonjoe
senior tag

"Amit kisza is írt, azt rendszeresen tapasztaljuk feleségemmel, 2 ember széles járdán megyünk kézenfogva, jönnek szembe 2-en, mi beállunk egymás mögé, ök pedig jönnek tovább egymás mellett, mert majd mi elszublimálunk szerintük."

Ötven évig álltam félre, engedtem el embereket. Ma már gátlás nélkül fellököm, ha meg hőbörög még szájba is b@...szom!

Joe

(#276008) EQMontoya válasza -v- (#276005) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert kivancsi vagyok, hogy mikor jutunk el oda, amikor ezt a suv maniat ugyanakkora hibanak fogjuk latni visszanezve, mint a dizelbotranyt meg a mindenbe dizelt rakunk korszakot.

Same rules apply!

(#276009) macilaci78 válasza simonjoe (#276007) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyenkor én szoktam elöl menni, feleségem mögöttem. Felhúzom a mellkason elé az alkarom és leszorítom a könyököm.
Elég egyértelmű lehet a testbeszédem, viszonylag kevesen értik félre. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#276010) simonjoe válasza macilaci78 (#276009) üzenetére


simonjoe
senior tag

...jó!, Te a kivételek közé tartozol. ;)

Joe

(#276011) szabonagyur válasza simonjoe (#276007) üzenetére


szabonagyur
félisten

En ezert jarok este 9 utan is futni.. futo palyan szedelegnek kortol fuggetlenul ami nem zavarna ha arebb huzodna picit.. de nem teszi. Sot sokszor hatra is nez es mogotte vagyok 50 meterrel, szoval lesz@rja csak siman. Es ha elmegyek mellette van amelyik hoborog, hogy a telefonjat ki ne ussem… ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#276012) Alusky válasza EQMontoya (#276008) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

"hibanak fogjuk latni visszanezve ... ...meg a mindenbe dizelt rakunk korszakot"

Ez a két mondatrész összeilleszthetetlen. :D

simonjoe
El lehet érni nálam is azt a pontot, csak jóval később meg jóval komolyabb dolgokkal. Én automat félreállok a járdán, boltban, akárhol, mert nem akarok hozzáérni a másik koszos, bogaras emberhez. :DDD Kocsikat is elengedem, ha bunkó, menjen inkább előre legalább kiüresedik az út előttem és ki lehet pörgetni a gépet. Megköszönés, visszaköszönés se igazán zavar, nem szeretek élőben sokat pofázni, így nem is zavar, ha valaki nem köszön nekem vagy nem köszöni meg, ha segítek neki. Mondjuk én könnyen vagyok, mert világ életemben egyedül voltam, csináltam a legtöbb dolgot, bennem nem alakult ki a hiányérzet ilyenekre, ezért nem is várom el.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#276013) Qru válasza Alusky (#275998) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

M5 oké, Mazda is oké nekem. De pl a saját autóm is csak a FL-es hűrácssal tetszik vagy a (gyári csirekhálóval, ami Bögrének is volt a WRX-en).

#nincsbennetarcsi

(#276014) Szada85 válasza macilaci78 (#276009) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nekem az vált be, hogy (feleségem amúgy is jobb oldalamon) bal karom leengedve, viszont mellkas-váll-kar vonalat picit megfeszítve jön a kontakt, fájni (talán) nem fáj a másiknak (annyira), viszont ahhoz elég, hogy ne engem lökjön arrébb, hanem Ö pattanjon le...

Közérdekü híreink:
Tegnap visszakaptam a Cuprát, másfél nap után még picit félve merek bármi bövebbet írni, egyelöre bíztatóak az eredmények, pezsgöbontás majd talán 4-5 nap után, addig intenzív használat van tervben.

Készült róla - átlagembernek talán kissé száraz, technikai alapú - videó is, igaz német nyelven (de legalább nem jó öreg hangalámondásos módon), ha igény van, érkezhet a link (nem vilike-féle), a srác maximálisan megérdemli, kellemes színfolt a szakmában. :K

(#276015) brumi1024 válasza EQMontoya (#276008) üzenetére


brumi1024
veterán

Johetne mar. Erted, a varosi kisautokat megszuntetik (Fiesta), de egy Polo es egy Golf koze kell 3 kulonbozo SUV, ami igazabol praktikusabb sem lesz.

(#276016) Qru válasza -v- (#276000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Insi-ben ott a 2,8 V6, annak meg a hűtésének kell a hely.

#nincsbennetarcsi

(#276017) Qru válasza Szada85 (#276001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jó. :K

#nincsbennetarcsi

(#276018) brumi1024 válasza Qru (#276013) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak az M5 egyaltalan nem biztos, hogy igy fog kinezni, illetve csaloka a kep, brutal magas lett az 5-os az elektromos valtozat miatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#276019) -v- válasza Szada85 (#276014) üzenetére


-v-
addikt

Mi a baj a linkjeimmel :F

(#276020) EQMontoya válasza brumi1024 (#276015) üzenetére


EQMontoya
veterán

Na igen, az szomoru, hogy a kisautok kb. kihaltak, mert nem lehet oket az EU-ban profitabilisan arulni. Mert amugy egy Polonak nagyobb a regadoja, mint egy 2.5 tonnas plug-in hibrid suvnak. Vicc.

Same rules apply!

(#276021) brumi1024 válasza brumi1024 (#276018) üzenetére


brumi1024
veterán

Itt látszik valamennyire, simán nyakig ér a teteje:



Az elődnek sokkal jobb arányai vannak:

(#276022) macilaci78 válasza brumi1024 (#276021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kinek a nyakáig? :U
Azért ez a fotó is csal rendesen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#276023) -v- válasza brumi1024 (#276021) üzenetére


-v-
addikt

De ez valami transformers ami éppen átalakul vagy hogy néz ennek is ki a pofája? :D

(#276024) Szada85 válasza -v- (#276023) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ahogy növekszik a ráts, úgy marad egyre kevesebb hely az olyan másodlagos dolgoknak, mint a fényszóró.
Bimmernél már úgyis van világító grill, igazából csak a fényerején emelnek valamennyit, és már lámpa se kell majd, csak egy böszme nagy rács elöre.

(#276025) brumi1024 válasza macilaci78 (#276022) üzenetére


brumi1024
veterán

1.51 magas, szoval egy atlag holland ferfi nyakaig er. ;] 6 centivel lett magasabb az elodnel, es a motorhaztetot nagyon felhuztak, talan meg jobban elvesztette a szedansagat, mint az i4 a coupe formajat a belsoegesuekhez kepest. 1590mm kornyeken mar kis SUV-ok vannak. :(

[ Szerkesztve ]

(#276026) Qru válasza brumi1024 (#276018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor korán örültem. Miondegy XM kell Vili megmondta. Ja nem, villany Escalade. :D

#nincsbennetarcsi

(#276027) Alusky válasza -v- (#276019) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Gondolom ő:

;]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#276028) EQMontoya válasza brumi1024 (#276025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Raadasul ahogy huzzak fel az autok orrat, ugy kerulnek egyre magasabbra a fenyszorok, ami a masik idiota trend, mert egyre kozelebb kerulnek a szembol jovo fejmagassagahoz, igy mar a legkisebb huplin vakit... Arrol nem is beszelve, hogy ha hatulrol kapod, a tukrod magassagaban van, tehat durvan vakit.

Same rules apply!

(#276029) Tsebacsi válasza -v- (#276023) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez az i5 M azért ilyen hülye forma, majd hamarosan lesz teszt a sima 5-ösről, az minimálisan kevésbé gáz forma, de sehol nincs az FLG30hoz. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#276030) Qru válasza EQMontoya (#276002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A C oszlop Bubiban is indokolatlanul vastag. Eléggé zavaró tolatásos kiparkoláskor.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#276031) szőröscica válasza Tsebacsi (#276029) üzenetére


szőröscica
addikt

Az elozo 4GC otajtos? Megelozott ma egy turkizkek, jol nezett ki. 40i-vel johetne. A dizel gondolom ugyanaz a csapagyasodo, kigyullado szar benne, mint a kortarsaiban.

Az uj 5er kepeken nekem nagyon fura aranyu, de asszonynak pl. tetszik. A G30 LCI szerintem sokkal szebb.

[ Szerkesztve ]

(#276032) Zizmand válasza -v- (#275997) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Akkor már legyen egy E34 is:


Egyik kedvenc BMW-s képem, állítólag az egyik korabeli autós újság teszteli szakszerűen az akkori 5-ös futóművét. :DDD

A Model 3-as véleménnyel maximálisan egyetértek, ezért tetszik nekem is. Pont valamelyik nap láttam egyet, jót nevettem rajta:

(#276033) brumi1024 válasza szőröscica (#276031) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, 5 ajtos.

[ Szerkesztve ]

(#276034) kisza25 válasza macilaci78 (#276009) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jó, de te nem vagy kicsi :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276035) cOxeR


cOxeR
Ármester

Srácok nem tudom, Ti hogy bírjátok az auto eladást de sejtettem, hogy megint nem lesz könnyű. :DDD
Focust mikor eladtam jöttek a ctype hegyek, mert olcsó műszakis auto volt, na az se volt egyszerű.
Egyik azért nem vette meg mert nem volt hozza emelő. ;]
Nem értem ennyi “idiótát”, hogy fúj össze a szél erre a piacra?!
Most megint kezdik hozni a formájukat:
”Jónapot, mennyire alkuképes?”
“Ma megnézném mert alsóretkesen lakom nagyon messze és épp itt van dolgom” - persze nem jött :D
“Ez menetközben is tud tetőt csukni nyitni 50-60-al, mert nekem az kell”
Meg megyünk egy kört, hát ez nem megy annyira, mint az ~50le-vel kevesebb régi változat. Persze a váltót nem teszi sportba csak be nyomja a sport gombot, nem is fog menni. :D
Lassan értem azokat akik beadják inkább valahova…

[ Szerkesztve ]

(#276036) kisza25 válasza Alusky (#276027) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jaj de jó kis avatar ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#276037) Dare2Live válasza EQMontoya (#276020) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hiába adta Ford ~2200eurral olcsobban uazt Fiesta felirattal 3*annyi pumat adott el. Semmi difi nincs motorban/felszereltségben de a crossoverért sorba állnak úgy is, hogy +2200euroval drágább.

Ez van. Senki se akar kis autót. Mindenki SUVot akar. Városi rohangálósnak is. Nagyon durva amikor oviba beáll mellém egy LC V8/X7/GLS és rákérdezek és erre vették. Oviba cipeléshez, bevásárláshoz, gyerek dévényre cipeléséhez.

Az elöbb feljött bunker ablakok, vastag oszlopok logikája... jön elő. Nincs értelme, nem logikus de a dizájn, biztonságérzet mindent visz. Miközben még rosszabb is a biztonság mert nem látsz ki.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#276038) Qru válasza kisza25 (#276036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lecserelejem erre a tiedet? ;]

#nincsbennetarcsi

(#276039) Dare2Live válasza Alusky (#276027) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Csak nehogy villike beállítsa és kérjen egy átnevezést mérés-re.... :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#276040) macilaci78 válasza kisza25 (#276034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jól van, na. Tehetek én arról, hogy a testbeszédem csupa nagy betűkkel olvasható? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#276041) MunezXBK válasza EQMontoya (#276028) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meséljek róla? :D

(#276042) Qru válasza EQMontoya (#276028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem fent van a 05-os folia de meg igy is van amelyik zavaroan vakit hatulrol. Szembol meg mar egy Vitara is egbevilagito.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#276043) EQMontoya válasza cOxeR (#276035) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mit arulsz, Z4-et?

Dare2Live: en csak azt nem ertem, hogy erre ebben az orszagban mibol van penz.

MunezXBK: igy most mar bo 6 ev MX5-ozes utan azt hiszem, ennek a pokolnak minden bugyraban jartam :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#276044) cOxeR válasza EQMontoya (#276043) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen, ha elmegy meg az I3-at.

(#276045) EQMontoya válasza cOxeR (#276044) üzenetére


EQMontoya
veterán

Es mi lesz helyettuk? Illetve mi marad igy elmenynek?

Same rules apply!

(#276046) cOxeR válasza EQMontoya (#276045) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy nagyobb hatótávú elektromos, ami nagyobb mint az I3, ha lehet jobban is megy (itt kezd szűkülni a piac) fogyaszthat is többet az nem gond, ha eleg nagy az akku benne. Míg nem megy el a Z addig nem nézegetek igazából, nem is mindenáron akarom eladni, mert ugyan néha kevés az I3 hatótáv, de az esetek 90%-ában untig elég. Sok valós lehetőség amúgy nincs, Tesla Y lenne jó, de az over budget, Modell 3LR esetleg performance kor/km függvénye, vagy VW ID4, Ioniq 5 de ezek kevésbé hatótáv bajnokok a méretük miatt is és inkább keret felett vannak.
Mondjuk az is kérdés mi lesz ha csak 1 auto marad… ettől azért tartok. (feleségem ugyan vezetni nem vezet… de a biztonság, hogy “van másik” bármi is van azt nehéz elengedni fejben, mégha kritikusan ügyelek az állapotra meg a meghibásodás megelőzésre)

[ Szerkesztve ]

(#276047) EQMontoya válasza cOxeR (#276046) üzenetére


EQMontoya
veterán

M3 perf szerintem felesleges, LR tippre mindenre eleg, es boven elegge megy is, egyetlen hatranya, hogy nem 5 ajtos.

Same rules apply!

(#276048) cOxeR válasza EQMontoya (#276047) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az a későbbi eladás miatt érdekes, de még hadilábon állok a felszereltségeket illetően. Amúgy mindent meg lehet szokni, olyan nincs, hogy feleslegesen erős. :)Vonóhorog a megoldás, azt húznám be mellé mindenképpen. - többnyire üres a csomagtartó, néha meg semmi se elég… legalább mondjuk nem pakolok be minden “szart” és nem lakom le annyira a kocsit.
Viszont haveri körben én vagyok a szállító az I3-al… sedanba igazán nagy cucc nem fér, ez okoz fejvakarást.

[ Szerkesztve ]

(#276049) Dare2Live válasza EQMontoya (#276043) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

50+milliós autókra? A te adódból ld NER.
Kedvencem egy baromi nagy amg merci volt .AMG merci. Gyerekfuvarozásra. Sejted mennyire számított a pénz amikor megrendelték?

Emellett messze-messze legnagyobb magyar autós réteg a 12+ éves használt importos. És ott jön a nagy buci mert már minden turbo, minden di, minden koksz, dpf...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#276050) cOxeR válasza Dare2Live (#276049) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem az áfa került auto a legtöbb… nem véletlenül van ennyi dobós cég, meg sok sk, de rendszám… őszintén nem tudom, hogy van a csavar, de én nem igazán aludnék nyugodtan. (persze én csak katas vagyok)
Illetve van azért egy vállalkozói réteg aki simán kifizeti, meg aki sokat dolgozik és spórol és fontos neki, hogy mivel jár. Nézd csak meg a panelok alatt is milyen autók vannak… a csillaggarázs alatt, házra nem költ, de az auto az kötelező.

Érdekes, tegnap a Teslas Fb csoportba volt valaki aki azt kérdezte, hogy tudja ennyi ember kifizetni a 15-20M -t egy Teslára…

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.