Hirdetés

2021. december 3., péntek

Gyorskeresés

Legfrissebb anyagok

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2021-02-04 22:23:55

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

(#211001) Qru válasza kisza25 (#210999) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Kemény. :( Hazament a stukkerért és visszament, akkor a hirtelen felindulás sem áll meg az esetében.

(#211002) Qru válasza tboldi (#211000) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Nem feltétlenül, Bubin is jobb oldalon van pedig az is keleti kocsi.

(#211003) kisza25 válasza szabonagyur (#210985) üzenetére

kisza25
félisten

Még itt vidéken is, a szembe szomszédnak hátul van parkoló+garázs, de napközben mindig az út szélén áll meg szembe velünk, keskeny az út nagyon nehéz ráfordulni tőle a behajtónkra. Nyugger, reggel elmegy boltba, majd egész nap kerülgetik mert nem fér el 2 autó tőle, barátnőmnél ugyanez, ahol eladtam a házam ott is ugyanez volt. Többször is megkértük Őket, hogy pls kicsit arrébb álljanak(mindegyik irányban van hely), de nem...

# FIAT TIPO MIRROR #

(#211004) 6030D válasza Doki16 (#210997) üzenetére

6030D
Ármester

Azt nem mondta miért szakadt szét? Nem kettőből lett összerakva?

Benzinkút: én úgy tudom, hogy nem a pisztoly a lényeg, hanem általában van egy nyíl, ami mutatja melyik oldalon van a tanksapka. [link]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#211005) tboldi válasza Qru (#211002) üzenetére

tboldi
nagyúr

Azért használtam annyi jelzőt, mint általában, legtöbb esetben, szokott lenni. Még beszúrhattam volna a jellemzően szót is. :)

[ Szerkesztve ]

(#211006) Tsebacsi válasza kisza25 (#211003) üzenetére

Tsebacsi
veterán

Az emberek ilyenek, őket "ne korlátozza" senki, azt meg leszarja, ha másnak okoz bosszúságot vagy kárt (lásd nálunk az autóbehajtó), de leszarja, amint nincs kint kuka vagy valami akadály azonnal ott fordul meg a szembe lakó pitsa. Kívánok neki egy hüvelygombát és fogyjon el a canesten krémje :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a Macskámat!

(#211008) CactuS válasza Doki16 (#210997) üzenetére

CactuS
Arcképgyáros

Igen, a kanyart ismerem, anno innen nem messze kifelé lévő most már talán hajléktalanszállón kezdtem a főiskolás pályafutásomat. Az utak már akkor is szarok voltak a kamionoktól, gondolom azóta sem lett jobb. Hely meg simán volt felgyorsulni, kintről egy elég hosszú egyenes szakasz jön befelé. Mondjuk előtte nem sokkal van egy zebra is, ha ott valakit 160+os tempóval betalál...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#211009) Qru válasza kisza25 (#211003) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Haveroméknál is van ebből gond ikerház középen a kapu és szomszéd folyton pont a kapu előtt áll meg nem a saját részén haver meg ügyeskedjen ha a saját felhajtójánál akar megállni. :(

(#211010) stickermajom válasza Tsebacsi (#211006) üzenetére

stickermajom
addikt

Itt is előttünk fordulnak rá a kapura a szomszédok. Ezzel még nem is lenne gond, ha nem 30-40-nel akarná mindig bevenni a kanyart szétszórva a murvát..

(#211011) CactuS válasza 6030D (#211004) üzenetére

CactuS
Arcképgyáros

Nem kell ahhoz két autóból lennie. Itt az eredeti ncap teszt, ez akkoriban talán kb. 30 km/h-s sebességgel történő ütközés volt és a leírás szerint vegyes volt az oldalvédelem (The door-mounted side airbag and head airbag tube worked efficiently but protection was mixed: the driver’s head and pelvis fared better than his chest and abdomen.).

A nagy sebesség és egy oszlop bármit szétvág, még a supersportkocsik ketrecét is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#211012) kisza25 válasza Tsebacsi (#211006) üzenetére

kisza25
félisten

Lehet oda állok a seattal🤔😜😆

# FIAT TIPO MIRROR #

(#211013) Doki16 válasza 6030D (#211004) üzenetére

Doki16
addikt

Ekkora sebességnél egy vaskos fém oszlop szerintem bármilyen autót kettévág. Nem tudok az autó műszaki állapotáról semmit, a lényegen amúgy sem változtatna.

#211008CactuS: Az általad vázolt eset már korábban megtörtént. A tűzoltóság előtti zebrán nagy sebességgel ütöttek el egy embert, sajnos belehalt a sérüléseibe. Utána raktak fel világítást a zebrára. Egyidőben sokszor mértek erre az egyenes szakaszra, de mostanában elég ritka sajnos.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#211014) CactuS válasza Doki16 (#211013) üzenetére

CactuS
Arcképgyáros

Igen, kollégám is így nullázta ki fiatal korában a Hondáját. A Soroksári úton megcsúszott és elkapott egy oszlopot. Az volt a mázlija, hogy úgy forgott, hogy jobbról jött az oszlop, így csak a felkarjába kapott fémet, de az autó gyakorlatilag kettévált és 100 alatt volt a becsapódási sebessége.

(#211015) stickermajom válasza CactuS (#211011) üzenetére

stickermajom
addikt

Fákról/oszlopokról mindig ez a bukta jut eszembe: [link] Szerencsére őket a keret megvédte.

(#211016) this no owl válasza kisza25 (#211003) üzenetére

this no owl
tag

Igen, plusz a falvakban elég sok a lusta, aki az út szélén áll meg, egész nap, éjjelre (van aki forgalommal szemben ráadásul vagy éppen kanyarban) is és így az út két oldalán parkolnak ahelyett, hogy beállnának az udavarukba, Így az ezeken átmenő forgalomnak ezeket kell kerülgetni, megállni, és milvel jó pár éve nem igazán az áll meg akinek a sávjában éppen áll valami, hanam egyből kerüli ki (ha jön valaki szembe, ha nem), és jön át a másik sávjába aki szépen haladna.

(#211017) focvis válasza Qru (#210983) üzenetére

focvis
addikt

Így igaz, a EA888Gen.3-ban (MQB 2.0 és 1.8 TSI) kettős befecskendezés van.
1.4/1.5-ben nincs (az egyértelműség kedvéért :R).

(#211018) Tsebacsi válasza kisza25 (#211012) üzenetére

Tsebacsi
veterán

Gyere-gyere :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a Macskámat!

(#211019) CactuS válasza stickermajom (#211015) üzenetére

CactuS
Arcképgyáros

Igen, pedig azért ezek a csövezett autók kategóriákkal nagyobb sérüléseket tudnak elviselni, mint az úton futó társaik. :K

(#211020) Qru válasza Doki16 (#211013) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Nem kell vaskos fém oszlop sem, elég egy vastagabb fa hozzá. Sok ilyet láttam mikor a biztosítónál dolgoztam. Némelyik ilyen eset bele égett az agyamba örökre... :(

(#211021) focvis válasza tboldi (#211000) üzenetére

focvis
addikt

Csak a történelmi hitelesség kedvéért írom: Koreában jobb oldali közlekedés van, akárcsak a kontinentális Európában.

(#211022) tboldi válasza focvis (#211021) üzenetére

tboldi
nagyúr

My bad. :R

Akkor csak másolják a japánokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#211023) Qru válasza focvis (#211017) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Brumi 1.4 TSI-je nem kettős befecskendezéses volt? Nekem úgy rémlik az Audik olyat kaptak.

(#211024) focvis válasza Qru (#211023) üzenetére

focvis
addikt

Hengerleállítós volt (ACT vagy mi a fene).
Legjobb tudomásom szerint kizárólag a Gen.3 1.8/2.0 kapott kettőst, a nagyobbak sem. És csak Európában, így az USA importos Golf GTI-k szimpla közvetlen befecsivel futnak, talán az USA Golf R-ek is.

Bizonytalan vagyok abban, hogy az OPF-es EA888 Gen3-akból kivették-e az MPI-t, de olvastam már ilyesmit, azonban nem 100%-os forrásból.

(#211025) aero. válasza Qru (#211023) üzenetére

aero.
veterán

Csak hengerlekapcsolás. De hogy bonyolítsuk kicsit, a Golf 7.5 R EU-ban csak közvetlen, USA-ban kettős, aztán 8-tőle megint kettős mindenhol, furcsa, mert FL előtt a 7 is kettős volt.

[ Szerkesztve ]

(#211026) Qru válasza focvis (#211024) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Akkor az ACT mellé csak képzeltem a kettős befecsit. :R

(#211027) dnelb válasza Qru (#210983) üzenetére

dnelb
addikt

de van csak kevesebb, ugyanúgy érdemes tisztítani azokat is

(#211028) Qru válasza dnelb (#211027) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Igen, bár ezt erősen befolyásolja az, hogy mennyit megy olyan üzemi körülmények között amikor éppen MPI módban van a motor és nem FSI módban.

[ Szerkesztve ]

(#211029) dnelb válasza Qru (#211028) üzenetére

dnelb
addikt

7es gti tisztított képeket összevetve a sajátommal, kb 100e km helyett elég 150-200 körül, szóval azért lényegesen jobb. De persze felhasználás függő is, láttam már olyan 300e futott pályás 2nd gen 2.0 tsit hogy alig volt rajta.

(#211030) Szada85

Szada85
aktív tag

Egy finom csatt, felelösségteljes soförrel (anyu gyerek a kocsiban, de baszatjuk, mert apu menö), a STOP tábla meg csak a b*ziknak szól úgyis: [kékautó_vs_fehérautó].
Tényleg nem tudom mivel lehet(ne) - ha lehet egyáltalán - változást elérni a fejekben, mivel egyre többen játszanak GTA-t az utakon..

(#211031) Qru válasza Szada85 (#211030) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Jah a stop táblát tegnap más is ignorálta: BMW vs Tátra villamos

[ Szerkesztve ]

(#211032) F_Zolee válasza Szada85 (#211030) üzenetére

F_Zolee
veterán

Sokan még a jobbkéz szabályt se ismerik nem, hogy holmi stop táblát...

(#211033) Qru válasza dnelb (#211029) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Eddig egy tisztított 1.4 TSI Jetta-t láttam (150k km) előtte/utána az nem volt tragikusan rossz állapotban. Talán picit túl van tolva ez a koksz téma azt gondolom.

(#211034) F_Zolee válasza Qru (#211031) üzenetére

F_Zolee
veterán

Jah ez is jó, hogy ha egy valaki balfasz más is megszívja.

(#211035) focvis válasza Qru (#211033) üzenetére

focvis
addikt

Talán picit túl van tolva ez a koksz téma azt gondolom.
+1

novothtibi jól marketingelte, jól keres rajta.

(#211036) dj79 válasza Qru (#211033) üzenetére

dj79
senior tag

Én meg anno a sajátunkat, azért volt benne felesleges anyag rendesen annak ellenére, hogy abszolúte nem volt még tragikus a műveletet végző elmondása szerint.

(#211037) MasterMark válasza focvis (#211035) üzenetére

MasterMark
titán

Hát ti se szedtetek akkor még szét kokszos motort... :D

Switch Tax

(#211038) dnelb válasza Qru (#211033) üzenetére

dnelb
addikt

ez így igaz, viszont tényleg tud égéskimaradast és power vesztést okozni, én amit észrevettem hogy halkabb lett a motor, ennyi :) Igaz már másodjára volt tisztítva, egyszer 160 körül meg most 230nal. 95os benzin is fokozza, mondjuk azt úgyse rakunk gtibe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#211039) tboldi válasza dnelb (#211038) üzenetére

tboldi
nagyúr

Csak egy kósza megjegyzés, ami ennek kapcsán eszembe jutott: Jazz-nél teljesen ugyanez a jelenség van, ha dugul az EGR, és ebben is fokozza a puruttya 95-ös. :)

(#211040) brumi1024 válasza Qru (#211023) üzenetére

brumi1024
veterán

Igazából annyi volt a különbség a többi konszernmotorhoz képest (ha jól emlékszem), hogy akkor mindegyikhez járt a hengerlekapcsolás (és CoD-nak hívták), míg a VW-nél, Seatnál választani kellett.

(#211041) focvis válasza MasterMark (#211037) üzenetére

focvis
addikt

Nem hát, lévén papírtologató 🤵 a végzettségem és a munkám, így motort szétszedni még csak-csak tudnék, de összerakni nem biztos. 🤷

Ellenben vegyszeres tisztításra elvittem a 2009-es 1.4 TSI-t 2014-ben, kb. 140-150 ezer km-nél. Fizettem 18 e. Ft-ot, és eltűnt az égéskimaradás. :K

Kizárólag 95-ös megy mindenbe, ritka alkalmakat kivéve. +Néha valami vajákos adalék.

[ Szerkesztve ]

(#211042) Vismajor01 válasza Szada85 (#211007) üzenetére

Vismajor01
őstag

Tegnap ugyanez volt velem.

Elektromos rollerrel gurult a tuloldalrol es en motorral jottem, dudaltam neki h nehogy nekem kiguruljon elem. Erre hallom h ....a krva anyadat!!!
Na mondom wtf egybol felreallok oda megyek h mi a fsz bajod van gyoker?

Nem latom h zebra neki van elsobbsege!!!

Mondom az gyalogosoknak van, ha jarmuv akarsz atmenni akkor vagy elszallsz es attolod es akk elsobbseged van, vagy atmehetsz ahogy akarsz de akkor nincs es ha elutlek te fizetsz nekem karteritest

Erre is csak anyazas volt a valasz, nem rossz :R

Samsung Galaxy s21Ultra

(#211043) dnelb válasza focvis (#211041) üzenetére

dnelb
addikt

csak hho tisztításra ne vigye senki mert az semmit nem csinál. :D néha feltűnik gti csoportban egy csóka aki ezt csinálta , mondták neki oké hengerfej le előtte utána, ingyen, nézzük meg mit csinál, jó reklám is lesz. Természetesen nem ment bele ;]

(#211044) Szada85 válasza Szada85 (#211030) üzenetére

Szada85
aktív tag

Közben lett [cikk] is, tényleg parádés, hogy "mindent meg lehet magyarázni":
"Szerkesztöségünk úgy értesült, hogy a kék autóban ülök nem voltak ismerösek a környéken, ez vezethetett ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyták a STOP táblát".
Ma is új fogalmat tanultunk, a "helyi érvényességü KRESZ"-t. :DDD

Egy ProCeed volt a torpedó, kár érte.

(#211045) stickermajom válasza Szada85 (#211044) üzenetére

stickermajom
addikt

Mondjuk én pont ismeretlen környéken vagyok sokkal óvatosabb, de ez is egy módi. :D

(#211046) Magnum_ válasza Szada85 (#211044) üzenetére

Magnum_
nagyúr

En erre jarok haza, ahol a kameras auto ment. En lassitok inkabb, mert tenyleg sokan rongyolnak ott.

I humbly and respectfully decline™

(#211047) 6030D válasza Szada85 (#211044) üzenetére

6030D
Ármester

Ismeretlen helyen gyorsabban kell menni, mert úgy hamarabb átér rajta az ember. :N

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#211048) Szada85 válasza 6030D (#211047) üzenetére

Szada85
aktív tag

Ideje lenne már egy KRESZ frissítésnek, és végre írásban is belevenni az "egzisztencia alapú elsöbbség" fogalmát, és akkor egy szép új ProCeed-et sem tarthatna fel valami proli egy fehér Octaviával, vagy végre nem kellene szegény B(entley) Krisztiánnak se kerülgetnie/elévágnia a halandó BKV-s plebs miatt. Adom. ;] :DDD :DDD

(#211049) barnam_ válasza BigBlackDog (#210928) üzenetére

barnam_
nagyúr

Végül a (német) M0-n mentem körbe, 10 órától egészen járható volt, 130-akat lehetett tartani a legtöbb helyen.
Az M7 is teljesen kulturált volt, pozitívan csalódtam.

(#211050) cappa72 válasza Vismajor01 (#211042) üzenetére

cappa72
nagyúr

Hah, pont ilyesmiket tárgyalunk az állat topikban ( [miért vezet mindenki úgy, mint az állat] ) - Társ-szak-topik :D

Eladó 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 20k

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.