Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#195001) expander


expander
senior tag

Hali,

kicsit megzavarodtam ebben a 'mindmeghalunkmindenzarvavan' idoben :))
Autot eladtam, online lejelentettem, feltoltve a szkennelt adasveteli.
Uj autot birtokba vettem, elado hasonlo modon lejelentette az eladast.
En pedig foglaltam idopontot az ocsmanyirodaba, viszont a kornyezo telepuleseket is felkutatva a leghamarabbi idopont aprilis kozepe...
Erhet emiatt barmilyen hatrany, vagy most ez a sztenderd 15napos atirasi kotelezettseg sem el?

(#195002) bitpork válasza expander (#195001) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Ki fogják vonni az autót a forgalomból a 15on túli időszakra. Napok óta téma itt is - menj messzebb mint 10km és lesz időpontod. Nekem 30km volt egy irányban hogy legyen 15napon belül.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#195003) kisza25 válasza CactuS (#194989) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

többek között ezért is vettem, most szalonban lévő autót :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195004) kátú válasza bandus (#194960) üzenetére


kátú
őstag

Nekem volt már egy fekete bőr belsős 2006 os RAV4 em is, a Lexus meg most világos bézs, hangulatban 1000x jobb ez, takarítás szempontból meg semmi különbség nincs igazából :DD

It still works!

(#195005) BigBlackDog válasza expander (#195001) üzenetére


BigBlackDog
veterán

1818-at felhívnám, állítólag ott látják, hogy mikor és hol van a legközelebbi szabad időpont az összes okmányiroda közül (nem Neked kell egyesével végignézned az időpontfoglalásos felületen).

(#195006) expander válasza BigBlackDog (#195005) üzenetére


expander
senior tag

kozben a google segitett es talaltam egy eleg hianypotlo oldalt (soronkivul.club), ahol pont ezt lehet csinalni, igy sikerult olyan idopontot foglalni, amivel beferek meg a hataridobe, es 100km-en belul van.

Koszi!

(#195007) 6030D válasza bandus (#194997) üzenetére


6030D
Ármester

Majd jól alád tesznek egy dízel DSG Superbet, aztán sírhat a szád. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#195008) pit stop válasza bandus (#194992) üzenetére


pit stop
addikt

Csak visszajön az 508 a versenybe :DDD

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#195009) Qru válasza 6030D (#195007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jelen. :))

Amúgy most kolléga Scala 1.0 TSI-jével voltunk a városban, meglepően kellemes autó. Na igen, ami fáj 14M-ért az nem fáj 6M-ért.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#195010) rbalint88 válasza bandus (#194997) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk ha van lehetoseg, en biztos nem feheret kernek :N gyongyhazfeher kulon szopo, ugyanannyira koszolodik, de legalabb ha tores miatt javitjak, az orditani fog, mert nem fognak iranyban allni a szemcsek, mashogy szorja a fenyt.
tsi+dsg OK, nezd meg a gyartoi honlapot is, csomo auto szokott fent lenni ott a keszletesek kozott, ami hahun nincs kint. Mild hybrid miert szempont? (Magannal megertenem, cegesnel sztem mindegy)
Proceed vegul miert esett ki?

(#195011) oliwire válasza tboldi (#194994) üzenetére


oliwire
őstag

A topik-mágia :DDD

(#195012) oliwire válasza kisza25 (#194998) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm, ez hasznos :R

(#195013) kisza25 válasza oliwire (#195012) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nincs mit, amúgy nekem a könyvelőmnek küldték a régiét, az új meg még nem jött meg

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195014) MC Pite válasza bandus (#194992) üzenetére


MC Pite
veterán

Melyiket vezetted végül a 3ból, mik a benyomások 1-2 mondatban? (mert gondolom vezetted őket)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#195015) bandus válasza MC Pite (#195014) üzenetére


bandus
veterán

egy golfot, a gyengébbik, 130 lovas motorral :) nincs időm/lehetőségem elmenni sajnos tesztvezetni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#195016) -v- válasza focvis (#194980) üzenetére


-v-
addikt

Na mi van a 100-200-zal?

(#195017) focvis válasza -v- (#195016) üzenetére


focvis
veterán

Mindjárt rákanyarodok az Üllői útra, hátha kiadja. ;]

Különben mintha erősebb lenne, de csak munkába jövet-menet használtam azóta.

(#195018) BigBlackDog válasza focvis (#195017) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Fogyin már érződik, hogy "erősebb"? ;]

(#195019) Qru válasza focvis (#195017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Placebóóóó :P

#nincsbennetarcsi

(#195020) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Krómozott veséből (BMW) szeretnék feketét csinálni, szerintetek hogy érdemes nekiállni? Rendeljek egy újat, vagy megoldható fóliával? Illetve ugyanez a kérdés egy krómozott kipufogóvégre: hőálló fekete festék vagy inkább csere? Fólia gondolom felejtős... :B Úgy tűnik, h megvan az új kiválasztott (kopp-kopp), de ez a két dolog nagyon bántja a szememet, ezért szeretném mihamarabb orvosolni. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#195021) Qru válasza bulikavagyok (#195020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na mi lesz? Remélem X6 M Competition, hogy Vili örüljön. :D

Szvsz rendelj és akkor bármikor visszaalakítható gyárira.

#nincsbennetarcsi

(#195022) rbalint88 válasza bandus (#195015) üzenetére


rbalint88
addikt

Oke, hogy nem a te penzed, de azert lehet egy ekkora beruhazasra raszannek egy napot akar szabadsagbol es vegigseggelnem a prospektus alapjan szimpi tipusokat, hogy ne x ev anyazas legyen a vege a nagy elfoglaltsagnak :R
nalam egyszerubb volt, annyi volt a kikotes, hogy feher es hunyadi, az arlimit meg az i30 kombit adta ki, mint egyetlen lehetseges tipust (kona, i30 hatchback es fastback kicsi, ioniq draga, tucson megdragabb), de ha nem lett volna megkotve a kezem, biztos vegigjarom a szalonokat par pentek delutan/szombat delelott. Mondjuk ha golf8 es octavia kozul kellene valasztani, biztos a skodat valasztanam pusztan a kulseje miatt. :R

(#195023) -v- válasza Qru (#195021) üzenetére


-v-
addikt

Az X6M Competition nem rossz választás :K

(#195024) bulikavagyok válasza Qru (#195021) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az nagyon nem az én stílusom. Plusz nem is az én pénztárcámnak való. :B Visszaléptem egyet és az ötös helyett egy 330e-t választottam végül. Ez most érzelmi döntés volt, annyira megtetszett kívülről egy bizonyos színkombóban. Mondjuk az 50% nagyobb elektromos hatótáv is mellette szólt (az 530e-hez képest).

"...bármikor visszaalakítható gyárira." - ez a fóliázásnál is igaz. :) Az a baj, h a vesén belül zárhatóak a lamellák, és nem tudom, h egy utángyártott hűtőrácsnál rendesen működne-e ez a funkció?! A gyári elég durván van árazva, szval azt inkább kihagynám.

A kipufogóra viszont nincs is gyári megoldás - legalábbis a szalonban ezt mondták.

[ Szerkesztve ]

(#195025) Qru válasza bulikavagyok (#195024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz az, majd jöhetnek a tapasztalatok. Ismerősnek van 535i Xdrive az nagyon baba pedig nem élem a Bimmereket (sajnos vezetni nem vezettem csak utasként ültem benne többször).

E92-n cseréltünk vesekeretet de ott egyszerű a csere. Akkor marad a fólia vagy plastidip bár az nem tudom mennyire lenne tartós...

Kipu egyszerűbb, nem pucolod aztán szép fekete lesz egy idő után magától. ;]

#nincsbennetarcsi

(#195026) AMD Power


AMD Power
titán

Jöjjön egy fogyasztási eredmény!

571km 42.2 liter Auchan 95 benzinből, nagyjából 7.3 liter 100km-re.
Ebből kb 100km ami autópálya/országút a többi Budapest.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#195027) Qru válasza AMD Power (#195026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nagyon korrekt. :K

#nincsbennetarcsi

(#195028) AMD Power válasza Qru (#195027) üzenetére


AMD Power
titán

Én is eléggé megvagyok lepődve. :K
Eddig a lassan 2 hónap alatt ez a harmadik teletankom. Amikor 100%-ban Budapesten mentem vele az 7.9 illetve egy 8.2 átlag jött ki. Akkor mondjuk hűvösebb is volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#195029) bulikavagyok válasza Qru (#195025) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Jaja, majd leírom a tapasztalataimat pár hét múlva. Én sem igazán tudom, h mire számítsak, eléggé izgatott vagyok. :) Bár sajnos sanszos, h kb két hét múlva vehetem csak át az autót.

"Kipu egyszerűbb, nem pucolod aztán szép fekete lesz egy idő után magától." - csak nem nálam. Egy-másfél évvel/max 20k kilométerrel tervezek ezzel az autóval, ráadásul nagyobb rész tisztán elektromosan. :D

AMD Power: Lecserélted az Astrát?! - ha jól emlékszem az volt Neked. :B Mit vettél helyette?

Szerk.: Közben megtaláltam, gratula! :R

[ Szerkesztve ]

(#195030) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Elvittem cibbany csunpyt karpittisztitasra, csak ulesek (ugyis uresek a """"kozmetikak"""", kivancsi vagyok, milyen lesz, ha megszarad... negyen ugrottak neki es 15 perc alatt keszen lettek. (Nem volt veszes, de elegedett sem voltam, volt par vizes folt, igy alkudoztunk megallapodtunk az arban :D

A parkoloban meg muanyagapoloztam, remelem, szep lesz holnap. Ha nem, akkor jofogas es futheto hibatlan borbelso kereses :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#195031) molnarpeter válasza bulikavagyok (#195020) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kipu: esetleg rácsúsztatni egy fekete véget a mostanira? [link]

(#195032) focvis válasza BigBlackDog (#195018) üzenetére


focvis
veterán

A kipu talán kormosabb. BC alapján nem változott a reggeli 8,5-8,7, a délutániban pedig eleve nagy a szórás 10 és 13 közt.

(#195033) focvis válasza bulikavagyok (#195020) üzenetére


focvis
veterán

A vesét biztosan lehet fóliázni.
A kipura minimum új vég kellene, de én nem vagdosnám szét emiatt. Akkor inkább egy új hátsó dob.

(#195034) AMD Power válasza bulikavagyok (#195029) üzenetére


AMD Power
titán

:R

Az evidens volt ,hogy jobb lesz mint az Astra. De annál amit gondoltam/vártam lényegesen jobb. Tesóm aki egy szintén ment vele egyik nap aránylag sokat azt mondta ,hogy sokkal jobb mint amit az ember elsőre gondolna róla.

Amit tudtam, hogy nem "jó" benne az a A oszlop kialakítása. De ár/érték arányban szerintem nagyon jó. Főleg ezzel az erősebbig 1.5 VVT mocival.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#195035) kátú válasza bulikavagyok (#195020) üzenetére


kátú
őstag

Én Plasti dip el megfújnám, amennyiben nem tetszik, azt le lehet szedni

It still works!

(#195036) bulikavagyok válasza molnarpeter (#195031) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi! Nekem is ez volt az első gondolatom, de a mostanira (a mérete miatt) tuti, h nem tudsz egy ilyet ráhúzni. Ma jobban megvizsgáltam és olyan mintha gyárilag is egy ilyen kipufogóvég lenne "rácsavarozva". Viszont csavart nem találtam alatta, és az értékesítő azt mondta, h nem lehet cserélni. Holnap utánajárok kicsit, mert szerintem nem lehet egy bonyolult művelet.

focvis: Köszi Neked is! A szétvagdosás nem opció, ez egyértelmű. :K Legjobb lenne azt is fóliázni, de nem hiszem, h létezik olyan hőálló fólia anit oda lehet ragasztani.

(#195037) tboldi válasza bulikavagyok (#195036) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyanítom, hegesztve vagyon.

Egyébként én nem bántanám, jó ez így. :)

(#195038) kátú válasza bulikavagyok (#195036) üzenetére


kátú
őstag

szerk: megelőztek :DDD
Sajnos szerintem úgy van, mint a Lexus nekem, a króm vég fel van hegesztve rá, és lehetetlen cserélni fúrás faragás nélkül :(((

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#195039) bulikavagyok válasza AMD Power (#195034) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Gondolom, h elég jelentős különbség van a technikában. Én amúgy elsőre is azt gondolnám, h faxa lesz. :) Egyik haverom faterjának van több mint tíz éve egy ilyen autója (tégla-metál színben), még mindig nagyon jól néz ki, haverom szerint elpusztíthatatlan.

kátú: Köszi a tippet, rákerestem, szerintem nekem ez nem lenne jó. Fényes feketét szeretnék. :)

tboldi: Szeretnék minden kis apróságot "befeketíteni". Még a fekete típusjelölésen is elgondolkodtam. Plusz fekete felnik - pedig olyanom még soha nem volt. Egy nagyobb felnit mindenképp vennem kell, szval az nem lenne plusz költség.

[ Szerkesztve ]

(#195040) kátú válasza bulikavagyok (#195039) üzenetére


kátú
őstag

Motip hőálló fekete lakk?
vagyis a vesére nem kell hőálló, csak a kipura :DDD

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#195041) tboldi válasza bulikavagyok (#195039) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem szeretem ezt a mindenislegyenfekete irányt, főleg felnin nem, mert nem látszanak az apró részletek, dizájnelemek, snassz és unalmas lesz tőlük bármilyen autó, de te tudod. :R

szerk.: Persze nem kell túlzásba vinni a fényes, krómos felületeket sem, de kis mennyiségben igenis fel tudják dobni a megjelenést. Egy-egy embléma, diszkrét kipufogóvég, vékony keret az oldalablakok körül, illetve a hűtőrács - ezek, amik gyárilag is vannak, pont elég szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#195042) bandus válasza rbalint88 (#195022) üzenetére


bandus
veterán

no way, hogy egy szabadságot erre elcsesszek :D

ez volt a tervem, de aztán rájöttem, hogy nem megyek sokat, évi kb. 8k km. a munkahelyemre egyáltalán nem járok be. covid után sem nagyon fogok. de mondjuk heti kétszer kibírom az oda-vissza 3 km-t bármiben. egy bevásárlást szintén elintézek bármivel. aztán ha lehet menni tátrába, alpokba, horvátokhoz, igazából a proceed is elvitt mindenhova, szóval kizártam azt a lehetőséget, hogy nagyon anyázzak egy kocsit, nekem ez tényleg csak egy közlekedőedény. és már ígyis túl sokat agyaltam rajta. skoda jobb kívülről, belülről nekem a golf kicsit minőségibb és talán az ülése jobb. tényleg pénzfeldobás lesz ebből :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#195043) bulikavagyok válasza kátú (#195040) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az ötlet jó, de sajnos úgy tűnik, h nem megvalósítható. Az előbb rákérdeztem a festékboltos haveromnál, azt mondta, h ne akarjam ezt. :D A krómon szerinte nem fog megmaradni semmilyen festék: lehet próbálkozni, de valószínűleg csak bajt csinálnék vele.

tboldi: Pár nappal ezelőttig én is így voltam ezzel, de olyan szép kombókat láttam (fényes) fekete felnikkel, h komolyan elgondolkodtam rajta. Pedig régebben kimondottan elleneztem ezt a trendet. Sőt, nem is igazán értettem azokat akik bevállalták. Amúgy velem az audis Nardo Grey kedveltette meg ezt az irányt.

[ Szerkesztve ]

(#195044) AMD Power válasza bulikavagyok (#195039) üzenetére


AMD Power
titán

Én azért a FB SX4 csoportba olvasok érdekes dolgokat róla. De főleg az ráncfelvarrás előtti kiadások (99Le) van azért probléma. Főleg hengerfej és a szokásos sárga tengeralattjáróról! :)

Ez amit én vettem első tulaj (Nébih) végig vezetett szervizkönyvvel , tőrésmentes és ami lényeges valós 102e km. A bevizsgálós srác akivel átnézettem , nagy mosollyal az arcán mondta ,hogy meg kell venni. :K

A kereskedés is nagyon korrekt volt. A srác és mi is találtunk egy problémát az autóval. Kereskedés megcsináltatta.
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#195045) bulikavagyok válasza AMD Power (#195044) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"A bevizsgálós srác akivel átnézettem , nagy mosollyal az arcán mondta ,hogy meg kell venni. " - milyen jó hallani az ilyet! :P Gratula még egyszer!

(#195046) MunezXBK válasza bulikavagyok (#195043) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem is gyárilag fekete a felnim, magamtól eszembe nem jutott volna, pedig amúgy adja.

(#195047) kisza25 válasza tboldi (#195041) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egyébként milyen jól lehet vele játszani, régi felnim, új felnim, ugyanaz, csak le van egy része fújva feketére

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195048) zsolti1


zsolti1
csendes tag

Sziasztok.
Ezek is fényes feketék. :DD
[kép] [kép]

(#195049) bulikavagyok válasza kisza25 (#195047) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Komoly. Első ránézésre meg nem mondtam volna, h a kettőnek van köze egymáshoz.

zsolti1: :)

[ Szerkesztve ]

(#195050) kátú válasza bulikavagyok (#195043) üzenetére


kátú
őstag

A plasti dip megáll a krómon, aminek a felületén utána jól megáll a fekete lakk, és a plasti dip nek hála le is fogod tudni szedni, ha nem szimpatikus :K és így kijátszottad a nem kell sokat költeni és még sikeres is lehet kártyát

It still works!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.