Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113001) kisza25 válasza Magnum_ (#112999) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ja, de napelemből, ha az autót is akarod tölteni, kel vagy 3-4 milliós rendszer

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#113002) Tsebacsi válasza -v- (#113000) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Figyelmetlenség, vagy valami külső ok, de mivel idős emberek vannak említve, lehet hogy beteg, vagy tényleg csak simán bambula. :(

Mondjuk az durva mikor hazafele megyek és a nullásról lejövet szembekap a nap egy jó darabon, ott még napszemüveg ellenére is hunyorogni kell, tükröz az üveg mint állat, ha valaki-valami rossz szögből jön tuti nekimész mert konkrétan nem látod a naptól...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#113003) Snoop-y válasza -v- (#113000) üzenetére


Snoop-y
veterán

Eloztek vagy kikerultek valamit. Vagy csak siman elbambult.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#113004) Akos1994 válasza bbubby00 (#112971) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Akinek nem inge ne vegye magára... :U

(#113005) Richard! válasza kisza25 (#112988) üzenetére


Richard!
addikt

Amikor otthon dolgoztam, akkor is néztem, hogy mi mennyi és ez azóta sem változott. De ha a német átlagot megkapnám, én szarnám le legelőször az üzemanyagárakat ;)
Örülök, hogy ilyen jól megy a sorod, de ne magadból indulj ki ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#113006) máyköl


máyköl
veterán

Előzmény

Odakerült az autó egy közeli szerelőhöz (nem ismerem).

Azt mondta a motor nyomás alacsony, olajszivattyú cserével kezdene, arra azt mondta 180-200ezer. Egy kicsit itt kezdtem bizalmatlanná válni, szivattyú ára tudtommal 15-30 ezer Ft. között mozog.
Állítása szerint ez nem biztos, hogy megoldja az alacsony olajnyomás problémát, amennyiben nem oldja meg motorgenerál, amire kb. 600-700 ezer Forintos árat nyögött be. Tényleg ilyen eszement árak vannak, vagy vigyem máshova? :(

(#113007) focvis válasza máyköl (#113006) üzenetére


focvis
veterán

Egy tömegmodell Focus 1.6 esetén, én biztos nem borítanék bele 6-700 e. Ft-ot motorgenerálba. Saccra 100-150 lehet egy bontott motor bele, egy 100-asért meg átdobják. (csak találni jó állapotú bontott motort, pl. egy törött autóból)

Kérdezz meg egy márkaszervizt is: mi lehet a tipikus gond, mennyiért javítják.

(#113008) _q


_q
addikt

Mit gondoltok az melyik a jobb, egy gyártóhoz rendelt vagy egy általános diagnosztikai eszköz, ebayes eszközök esetén? Úgy tudom van a Delphi diaghoz hasonló illetve vannak az egyes autó gyártókhoz speciális diagok. Esetleg ajánlásokat is elfogadnék, amit EU-n belül be lehet szerezni.

(#113009) MunezXBK válasza _q (#113008) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi a terved?

(#113010) _q válasza MunezXBK (#113009) üzenetére


_q
addikt

Hiba kiolvasás, törlés és esetleg ha felmerül hiba, akkor ránézni, hogy vajon miből jöhet, pl különféle nyomásértékre, szenzor állapotra ránézni. Szóval inkább diagnosztikai dologra kellene, hogy ha én nem is tudom megcsinálni, de egy kiinduló pontot tudjak adni a szerelőnek, hogy mit csináljon, milyen irányba induljon el. Akár autóvásárlásnál ránézni az autóra, hogy minden rendben van-e.

[ Szerkesztve ]

(#113011) Snoop-y válasza focvis (#113007) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1
Meg vidd el mashova is ,hogy adjanak arat szivattyu cserere.

Amugy ha a motor kompresszioja alacsony (olajszivattyu csere utan is) akkor kb kuka.
Ha igy van akkor ahogy focvis irta motorcsere es nem motorgeneral. Mennyit er onmagaban az auto?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#113012) tboldi válasza Integrale (#112992) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én 451-ért tankoltam szerdán a V-Power 100-ast. :))

(#113013) bitpork válasza _q (#113010) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem kötekedésből (pedig de :P ), de érted is amit látsz a diagban?

MOD

(#113012) tboldi : Te, oszt meddig elég egy liter?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113014) máyköl válasza Snoop-y (#113011) üzenetére


máyköl
veterán

Magas felszereltség (kétzónás digitlíma, tempomat, stb.), plusz amióta nálam van került bele tolatóradartól kezdve navigációig nagyon sok dolog, így az ára 1,7m körül van kb. szerintem jelenleg.

Motorcserének a papírozása a sok, nem?

(#113015) Johnny_vT válasza tboldi (#113012) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Kurva jó, megyek haza benzinért :D

Drezdában most 510 forint körül stagnál a 95-ös. Tavaly ilyenkor (igen, ugyanilyen fizetéssel :D ) még csak 400 forint volt, néztem is, hogy alig van különbség a magyar árakhoz képest.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#113016) _q válasza bitpork (#113013) üzenetére


_q
addikt

Semmi baj, építő jelleggel veszem. :U Még nem tudom, hogy érteném-e, de valahol el kell kezdeni. Ha nem látok semmit, akkor nem is fogom sose érteni :)

Lehet elég lenne egy ELM327? Nem teljesen vagyok tisztában, hogy az mennyire lenne elég nekem. A komolyabbakat kevésbé ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#113017) stickermajom válasza Magnum_ (#112981) üzenetére


stickermajom
addikt

Krakkó ugyanez, csak a dugó nagyobb, mint Pesten. :D

Viszont aki kitalalálta, hogy a villamosmegálló az úttest agyonütném. Tegnap sikerült majdnem két embert elcsapnom így. Villamos megáll középen, nyitja az ajtót, az utasok meg leugranak az útra. Szerencse, hogy lassítottam, mert azt hittem a zebra miatt áll meg.

[ Szerkesztve ]

(#113018) Snoop-y válasza máyköl (#113014) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azonos motorkodut mar nagyon regen nem is kell papirozni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#113019) molnarpeter válasza máyköl (#113014) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Motorkódozni kell a forgalmit, aztán szabad a csere bármikor.

(#113020) bitpork válasza _q (#113016) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Milyen autóról van szó?
Olyan ami generál eszköz semmire sem jó. Vannak páran akik azt csinálják hogy megvesznek olyan eszközt amire azt ígérik h 200 típusból ki tudják írni pl a DPF-t és hát hallottam már nagy csodálkozásról amikor a vezérlő meghalt az "egyszerű" kiírástól.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113021) _q válasza bitpork (#113020) üzenetére


_q
addikt

Ja ilyesmi beleírásokat nem szeretnék, tényleg diagnosztikai rész érdekel csak, monitorozni tudjam a jeleket és ha hiba van akkor lássam, illetve valami alap fogalmam legyen róla miből jöhet. Nem szeretnék hackerkedni. Opel egyébként, de ha lenne univerzális eszköz az lenen a tuti :D

[ Szerkesztve ]

(#113022) MunezXBK válasza _q (#113021) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Op-com, de ha nem érted mit csinálsz, mi szükség rá?

(#113023) szőröscica válasza MunezXBK (#113022) üzenetére


szőröscica
addikt

Alap dolgokhoz jol johet. Nekem a Nissan anno check enginet gyujtott, ha tonkrement egy izzitogyertya. Kiolvastam, elugrottam a Bardiba, vettem egyet egy ezresert es kicsereltem magamnak.

Nyilvan komolyabb dolgokba nem kezdtem volna bele magamtol.

(#113024) tboldi válasza bitpork (#113013) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem egész 14 km-re. :))

(#113025) bitpork válasza tboldi (#113024) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Figyu, ez nekem ciki, adok már egy doboz cigi árat ne kelljen már literenként tankolnod ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113026) tboldi válasza bitpork (#113025) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R :DDD

(#113027) Snoop-y válasza bitpork (#113025) üzenetére


Snoop-y
veterán

Enyemet is megtankolhatnad ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#113028) bitpork válasza Snoop-y (#113027) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ááll a bót, ha cserébe minden hónapban küldöd a fizudat ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#113029) _q válasza MunezXBK (#113022) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Ha kiolvasom és utána nézek a hibának lehet előrébb leszek, lehet nem. Ha meg se próbálom akkor nem tudom meg.
ELM327 mivel tud kevesebbet?

(#113031) Qru válasza Declare (#112944) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Octavia ami minden téren visszalépés lenne. Na jó talán pici könnyebb parkolni vele. :D

Nem is kell pörgetni, van tartalék. Pláne nem 3000 fölé, a 150 km/h 2900 rpm, ettől gyorsabban meg nem megyek.

#nincsbennetarcsi

(#113032) Peter.70 válasza bitpork (#113013) üzenetére


Peter.70
őstag

Jazzbe? ;] :P Ne viccelj már , sokáig :D :DDD

(#113033) MunezXBK válasza _q (#113029) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autófüggő, hogy mit tud.

(#113034) Tsebacsi válasza Qru (#113031) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Túl van értékelve az a Passat ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#113035) Qru válasza _q (#113029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hibakód olvasásra elég az ELM, azzal legalább nem tudsz kárt csinálni, mert csak olvasni tudja az ECU-t. Alapvető autodidakta debug-ra elég. Nekem is van (igaz nem ELM).

mod:

Tsebacsi: Volt itt egy 4x4 2.0 TSI Superb. Azért abba átültem volna... :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#113036) _q válasza Qru (#113035) üzenetére


_q
addikt

Megírod mi van helyette?

(#113037) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Gondoltam kicserélem a munkásautón (Swift 1.0) a fékfolyadékot, mert mióta megvettem az az egy folyadék nem lett még cserélve. A gond az, hogy a hátsó fékeknél a kis légtelenítő csavarok annyira be vannak rohadva, hogy nem lehet megnyitni őket. Így nem tudom áttolni a teljes rendszeren az új fékfolyadékot, ami zavar, mert minden autómon így szoktam, de csak ezért nem akarok új fékmunkahengereket venni, mert amúgy jól működnek.

Szerintetek van annak értelme, hogy a fékfolyadék tartályból kiszívom a régi folyadékot a főfékhenger szintjéig, hogy ne levegősödjön le és feltöltöm új olajjal? Aztán lassan gondolom majd keveredik a csövekben maradt kis mennyiségű régivel... Én úgy gondolom, hogy a semminél több és a forráspont nem sokkal lenne az új olaj értéke alatt...

Ami még külön öröm, hogy DOT3 van benne és DOT4 olajat vettem. Azt olvastam, hogy nem a legjobb dolog, de keverhető, mert mindkettő glikol bázisú.

[ Szerkesztve ]

(#113038) Qru válasza _q (#113036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

iobd2 van. Azért ezt vettem, mert anno nem akartam látatlanban vmi kínait venni, ezt meg ki tudtam próbálni. Hibakód olvasásra és törlésre tökéletes.
Ma már azért sokaknak van ELM327 innen, az is jó.

#nincsbennetarcsi

(#113039) _q válasza Qru (#113038) üzenetére


_q
addikt

Köszi. ELM327-hez meg gondolom annyi alkalmazás van hogy bőven lehet válogatni mire megtalálja mindenki a magának megfelelőt.

(#113040) Qru válasza _q (#113039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#113041) tboldi válasza _q (#113039) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep. :K

Nekem egy Vgate iCar 3 WiFi-m van, és a DashCommand nevű appot használom.

(#113042) MunezXBK válasza Qru (#113035) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én most nézegetek egy TT-t, 2005-ös, 73.000 km-rel.

Leírhatatlanul gyönyörű.

(#113043) Coyot


Coyot
őstag

Szedett már ki gázszettet valaki autóból? Az tiszta sor, hogy KPM-es műszaki és új forgalmi kell, van ezen kívül bármi intézni való?

Má' nem

(#113044) jozsi252 válasza simonjoe (#112920) üzenetére


jozsi252
veterán

Áhh ezek nem alkalmasak erre a célra! Az egyik ok hogy a gumisok szeretik légkulccsal jól ráhúzni a csavarokat, pont leszarják hogy elég lenne 100-130Nm. A másik ok pedig a rozsdásodás. Egy téli szezon alatt azért rozsdásodnak a csavarok és levételnél nagyobb nyomaték kell neki hogy le tudjad szedni.

Én itthon Milwaukee gépeket használok, van fúróm meg ütvecsavarozóm, az ütvecsavarozó 170 vagy 180Nm-t tud de igazából tök fölösleges nekiállni a kereket levenni, mert tudom hogy úgyse mennék sokra a légkulccsal ráhúzott csavar ellen. Az olcsóbb gépekre meg szeretnék ráírni nagy számokat (Nm jelen esetben) de ezek a gépek nem ilyen komoly melóra vannak.
Milwaukee-nak van pl olyan ütvecsavarozója ami 1500Nm környékét tud, na azzal már neki lehet állni egy kamion kerékhez is. Munkahelyről tudnék kérni kalibrált nyomatékkulcsot, de minek szívjak itthon a kerékcserével?
Amúgy Parkside gépek nem rosszak, szerencsére sok gari is van rájuk, hobbi otthoni célra tökéletesek. Nekem is vannak itthon ilyen gépeim, de ha kell az erő a fúráshoz vagy bármihez akkor inkább az 5.0Ah akkus Milwaukee-hoz nyúlok mert azzal tudok dolgozni egész nap szinte.

iPhone 13 Pro Max

(#113045) focvis válasza jozsi252 (#113044) üzenetére


focvis
veterán

Én tökre szeretek s.k. kereket cserélni; nincs sorban állás, nem tépem rá izomból a csavarokat, kihúzhatom a tél eleji cserét az utolsó pillanatig. Bruttó 1 óra meló és for free.

(#113046) jozsi252 válasza focvis (#113045) üzenetére


jozsi252
veterán

És milyen időközönként viszed el centríroztatni a kerekeket? Ha már érzed hogy esetleg ráz egy kicsit vagy valamire gyanakszol. Vagy mondjuk 2 évente? Használsz nyomatékkulcsot amúgy, vagy szimpla kulcs aztán érzésre húzod meg?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#113047) _q válasza Qru (#113040) üzenetére


_q
addikt

& (#113041) tboldi köszi

(#113048) focvis válasza jozsi252 (#113046) üzenetére


focvis
veterán

Centrirozni akkor mindenképpen vinném, ha gyanús; vagy 2-3 szezon után - de ennyi idő alatt vagy gumit vagy autót cserélek.

Érzésre húzom meg, "csajosan" elég lenne, az kb. az előírt 125 Nm, ennél picit tovább húzom, de csak annyira, hogy egy defekt esetén meg tudjam lazítani az út szélén is.

(#113049) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Szoval egy uj leon fr-t bereltunk, 18X LE. Jol ment. Odafele szoltam fonokomnek, hogy en vezetek, visszafele mar kerdes se volt. 2x 90km-en vezettem, kenyelmes volt, kukturalt a beltere nagyon, kar, hogy dizel volt, de autopalyan tetszett az ereje.
Fullos volt, dsg f1 valto, navi, minden szar benne volt. A piros fennyel az ajtoban mae azert tultoltak a dizajnt.

Mondjuk berelhettunk volna valami picit egzotikusabbat is

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#113050) tomcsi23 válasza tboldi (#113030) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na ez biztosan nem megfelelően használja a tekknyikát, ha nem tűnt fel neki, hogy 5000-nél fos van. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.