Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) -v- válasza Declare (#52000) üzenetére


-v-
addikt

alá

Ezt mondom én is, alul van :K :DD

(#52002) trassher válasza Declare (#52000) üzenetére


trassher
addikt

Másfél hónap után már van benne 75xx km, használva van. :D

Redmi Note 7

(#52003) Qru válasza Declare (#51994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Őszintén? Nincs. :D De ha nagyon akarod írhatok róla 1-2 pozitívumot.
Amúgy VAG fronton a B5.5-öt kimondottan szerettem az mk3 Superbet nem szerettem, ezt a B6-ot egész megkedveltem, egy igazi megváltás a Skoda után. Az mk4 Superb viszont nagyon ott van.

#nincsbennetarcsi

(#52004) Declare válasza Qru (#52003) üzenetére


Declare
őstag

Ha ez az uj skoda superb t jelenti, akkor az valoban nagyon ott van :K

(#52001) [rvilike] akkor nincs mit tenni, bimmer kell ;)

(#52005) brumi1024 válasza Evil Snowman (#51974) üzenetére


brumi1024
veterán

A tolatóradarra egy nagyon jó érv a budapesti parkolás a korábban emlegetett Q7-tel. Az első sérülés utáni javítási összeg láttán hamar elmegy a kedv a kockáztatástól. Mindent meg lehet csinálni nélküle, de az ebben a kategóriában az első apróbb sérülés visszahozza az árát (ugyanis nem tudják szépen javítani a sérüléseket rajta, majdnem az egész autó alu).

A "kényelmi vackokra" pedig: persze lehet így gondolkodni, de több a haszon belőlük, mint a hátrány.

(#52006) EQMontoya: Nem feltétlen kell arra gondolni, hogy mindig azzal megy be, de előfordulhat olyan, hogy azzal kell bemennie. De akkor nézzük máshogy: az Ikeába nem egy A1-gyel érdemes menni, és a Q7 az ottani parkolóba se fér be értelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#52006) EQMontoya válasza brumi1024 (#52005) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aki Budapesten Q7-tel jár, attól nem várok el racionális gondolkodást. :)

Nem, nem azért, mert a Q7 rossz autó. Hanem mert annyira való Budapest szűk és zsúfolt részeire, mint egy Kraz.

Same rules apply!

(#52007) lenko válasza EQMontoya (#52006) üzenetére


lenko
aktív tag

kisiklott-egy-tehervonat-120-bmw x5/x6-veszett-oda Nem kár értük. ;] Ezek az autók sehol sem racionálisak...

(#52005) brumi1024 A tolató radar/kameráról még annyit, 2 éve az Allee-ban egy nő mögött megyek a parkolóházban, volt egy lekanyarodási lehetőség, túl ment majd megáll, én is megálltam, elkezd tolatni, és belém is jött, már nem volt időm hátramenni+mögöttem is álltak. Ez egy audi Q5 volt...
Kérdeztem mondom ha nem néz semmit, de a radart/kamerát se látja/hallja? Vigyorog csak erre, azt se tudják ezek milyen bolygón vannak. Ilyen autókban csak egy bizonyos réteg ül 99%-ban.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52008) brumi1024 válasza lenko (#52007) üzenetére


brumi1024
veterán

Ugyanitt készleten ragadt, új BMW-k eladóak áron alul! ;]

(#52009) BigBlackDog válasza lenko (#52007) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most olvasom, hogy megsemmisítik a kocsikat. :( Pedig gyönyörű, megkímélt, igazi német bemutatóautót lehetett volna csinálni belőle a közép és kelet európai országok számára. ;]

(#52010) Evil Snowman válasza brumi1024 (#52005) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Erre azt tudom mondani, hogy aki egy ekkora lób@szó autót vesz az tanuljon meg vele parkolni. Ne csak a szomszéd előtti villantásra vegye.

Lehet kapni pár ezerért bójákat szépen kimegy egy elhagyatott parkolóba, leteszi a bójákat és gyakorol. Ilyen egyszerű. ;)

(#52011) brumi1024 válasza Evil Snowman (#52010) üzenetére


brumi1024
veterán

Te magad mondtad, hogy mindenkinek lehet rossz napja, ezen a gyakorlat sem segít. Azon a rossz napon örülni fogsz a parkolóradarnak (pontosabban panorámakamerának), hogy basztat, mert éppen meghúznád az anyósülés oldali ajtót egy íven lévő 30 centis oszloppal.

(#52012) z123456789 válasza Evil Snowman (#51986) üzenetére


z123456789
addikt

Csak nem mobilszolgáltatónál vagy értékesítő? :DDD

(#52013) z123456789 válasza -v- (#51991) üzenetére


z123456789
addikt

Ez mondjuk ki a gct érdekel? :D Mármint, hogy mit mond rólunk egy teszt, amit valaki hitelesített, és megállapította, hogy miket kell figyelembe venni, mi alapján leszel jó a táblázatban? Főleg, hogy indexes cikk. Nem mintha bármelyik netes, TV-s, rádiós média ne lenne befolyásolva erősen. Csak hogy értsd mire akarok kilyukadni, az életben nem tudtam még IQ tesztet kitölteni 100 pont felett. És? Ettől nem érzem magam fogyatékosnak. Meg pont le is szarom. De legalább valakik örülnek, hogy az Ő görbéjük szerint én nem ütöm meg az Ő értékelhető szintjüket. Legyenek boldogok! :P
Visszatérve arra, hogy hülyül a lakosság, az egy látható, és érezhető jelenség. Ez tény. Szerencslére a környezetemben vannak, azokon ezt nem veszem észre. Akinek meg amúgy is folyik a nyál a szájából, azt úgy is elküldöm a pcsba a marhaságaival. :DDD

(#52014) Declare válasza EQMontoya (#52006) üzenetére


Declare
őstag

Ha Bp n kell reprezentalni, akkor ott kell :) Az ilyen auto nem a racionalitasrol szol, hanem arrol, hogy megmutasd, hogy jol fut (ami nem feltetlen negativ, ha pl egy ceget kepviselsz, kap a masik egy olyan erzest, hogy nah ok, ö jol csinal valamit, sikeres, nem a csöd szelen all a ceg :) aztan a Q7 töl persze meg allhat ott, de elös benyomasnak akkor is ez van :) )

(#52015) Qru válasza Declare (#52004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#52016) Evil Snowman válasza brumi1024 (#52011) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ez így van. De ezt mindig bele kell kalkulálni. Úgyhogy aki Q7-et vesz annak az is férjen bele a büdzsébe, ha ront. Fényező azt mondta, hogy kijavítja nekem 5 rongyért a tükörházat, nos nekem a tudatalattim azt nem veszi be, hogy foltozgatva van, szóval abban maradtunk, hogy telibe fújja egy 20-asért tavasszal.

[ Szerkesztve ]

(#52017) Evil Snowman válasza z123456789 (#52012) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Rosszabb. Mobilszolgálatónál műszaki csoport.

- eszköz beállítás
- hálózat fejlesztési kérdések
- térerő, lefedettség, mobilinternet panasz kezelés
- kiemelt ügyfelek problémáinak a megoldása (mobilhíd, SMS futár etc.)
- weboldallal kapcsolatos panaszok megoldása
- kiegészítő szolgáltatások panaszának kezelése/megoldása (Deezer, stb.)
- O365 panaszok kezelése/megoldása

és még sorolhatnám estig. :DDD

(#52018) lenko válasza z123456789 (#52013) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez egyértelmű a tőkének nem jó, ha tájékozottak az emberek. Jelenleg a világon kb. 25-30% dőzsöl 70-75% nyomorán. Ez gondolom mindenki szerint jól van így....A tőke szerint mindenképen...
A lakosság 60%-a szó szerinti walking dead(világszinten), aki egyébként nézi magát a sorozatot, az sem pusztán csak arról szól, hogy egy "zombis" film, aztán jónapot. Az agymosottaknak nyilván csak az, de mi magunk vagyunk a walking dead, mert aki még cselekvőképes is lenne, nem tud érdemben fellépni ez ellen a kizsigerlő rendszer ellen...

(#52014) Declare Meg azt is, hogy mekkora egy bunko parasz aki ilyenekben ül, dudál villog, rángatja a kormányt, mert egyszerűen nincs idő, sietni kell. :)) Normális ember nem vesz ilyen autókat, ha jól meg az üzlet, ha nem...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52019) -v- válasza Evil Snowman (#52016) üzenetére


-v-
addikt

Ez így van. De ezt mindig bele kell kalkulálni. Úgyhogy aki Q7-et vesz annak az is férjen bele a büdzsébe, ha ront.

Gondolom belefér. De attól még mert belefér, nem hülye, hogy akkor is kidobja ezt a pénzt, ha nem muszáj :)
A tolatókamera is belefér a büzsébe, miért ne költene inkább arra, hogy eleve kiküszöbölje a rontást?
Amúgy meg elfelejted, ez nem csak pénz, de idő kérdése is. Pénzből csinálhatsz többet, időből nem - minél több pénze van valakinek, annák többet hajlandó áldozni rá, hogy időt spóroljon pénzen. Kinek van kedve fényezőhöz rohangálni? Az extralistán meg csak be kell ikszelni rendeléskor.

(#52020) z123456789 válasza Evil Snowman (#52017) üzenetére


z123456789
addikt

(#52017) Evil Snowman
Őszintén sajnállak. Párom 5 éve Telenoros értékesítő. Egyből kiszúrtam az ő és a te panaszaid között az összefüggést. "Deezer" És ha jól látom, akkor még a szolgáltató is azonos. :N Hát...kitartást így Karácsony körül. :DDD

(#52018) lenko
Jaja, egyszer már okfejtetted ezt. Egyet is értünk ebben. Walking Dead. (Sose néztem) Mikor megvesznek érte, és azt mondják, a zombik királyok. Aham te is az vagy már b+! Mondom én.

Magyarul, sokszor le is nyomják a torkunkon direktben azt, amit sokan nem látnak, és nem vesznek észre. Legutóbb a 007 - Spectre filmben adták elő nagyon jól. Ami abban a filmben lejátszódik, arra azt mondanám...miért ne létezne egy ilyen szervezet, akiknek a kezében van minden a világon? A tőkések, ahogy te hívod őket. És hogy visszakanyarodjak az offból...mennyire karaj verdák voltak abban a filmben! :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52021) EQMontoya válasza brumi1024 (#52008) üzenetére


EQMontoya
veterán

Budapestre egyébként tényleg a Smart lenne az egyik legracionálisabb választás, ha műszakilag nem lenne egy foshalom.
Párhuzamos parkolásnál csomó "smarthelyet" lehet látni, amikor egymástól 3.5 méterre sikerült parkolnia a tisztelt publikumnak...

Same rules apply!

(#52022) brumi1024 válasza lenko (#52018) üzenetére


brumi1024
veterán

"Normális ember nem vesz ilyen autókat, ha jól meg az üzlet, ha nem..."

Miért is? Megint ezek a kinyilatkoztatások, mert te azt IS tudod, ki normális és ki nem...

(#52016) Evil Snowman: Ahogy [rvilike] mondja. Baromi hosszadalmas procedúra elintézni a cascos a márkaszervizes javíttatást (mert ugye ezen autók nagy része lízingelt), aztán ha nem tökéletes hordhatod vissza.

(#52021) EQMontoya: Abszolút. Mindig megmosolygom a párhuzamos parkolásnál merőlegesen beálló és nem útban lévő Smartokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#52023) Declare válasza lenko (#52018) üzenetére


Declare
őstag

"hogy mekkora egy bunko parasz aki ilyenekben ül, "

nem is mondok semmit.....mar bizonyitottad az egyszerü vilagszemleletedet maskor is. :U ma ujra tanultam valamit: az összes Q7 es tulaja egy villogato, kormanyt rangato büdösparaszt, mert normalis ember nem vesz ilyen autot. Köszi, felirtam :U

Gondolom azok, akik csippelt 20 eves golfban ülnek es lenyomjak a gyöker 2.0tsi passatokat piroslampatol piroslampaig, ök vannak a csucson nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#52024) lenko válasza Declare (#52023) üzenetére


lenko
aktív tag

Örülök neki, hagy tanultál... ;)
Se nem csippelt, se nem 20 éves, de közelében sem jár. Piros lámpas story kb. havonta 1x jön elő.
Egyébként mindenhol indexelek időben, ha senki sincs az úton akkor is, azok meg sehol sem kb....

(#52022) brumi1024
Az égvilágon semmi nem indokolja ezeket az autókat. Városban túl nagy, terepen közelében nem ér, egy rendes terepjárónak. Azok szeretnek ilyenekbe ülni akik többnek képzelik magukat(ezáltal magasabban is ülnek, és ingyen kapták a pénzt 0 tudásra)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52025) pit stop válasza EQMontoya (#52021) üzenetére


pit stop
addikt

Aki csak pesti annak igen.
Viszont a legtöbb ember ha már van autója járkál erre-arra. Pályán már szenved Smart. Aztán ha nyaralni megy család gyerekestül esetleg nagymamástul akkor Q7 is jól jöhet (példánál maradva). Tehát ha egy autót lehetne venni, akkor Q7 állja meg mindenhol a helyét - még ha valahol (városban) nagy is. Amúgy minden kategóriából kéne egy autót tartani - de az szintén nem túl gazdaságos.
Városi autóbérbevevő rendszer jó lehet erre majd.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#52026) EQMontoya válasza pit stop (#52025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, egyetlen autónak nem jó a Smart, ezzel teljesen egyetértünk.
Viszont akinek fussa pl. egy Q7-re, annak fussa mellé egy kisebbre is, vagy csak azt hiszi, hogy fussa Q7-re. :)

És legyünk őszinték, az óriási autók (BMW X5-7, Audi Q7 és hasonlók) abba a kategóriába esnek, ami mellett beleférne más, ami sokkal praktikusabb a városban, csak hát ugye reprezentálni kell. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#52027) lenko válasza brumi1024 (#52022) üzenetére


lenko
aktív tag

Még annyit a témához. hogy az egyetlen valamire való az a range rover, ami terepen is megállja a helyét.
Érdekesmód ezekből nem igazán látni...

(#52026) EQMontoya

Egy smarttal már nem lenne ember bevágni a másik elé a körforgóba és erősebb fékezésre késztetni, mint egy hete elém egy Q7...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52028) brumi1024 válasza lenko (#52024) üzenetére


brumi1024
veterán

"Az égvilágon semmi nem indokolja ezeket az autókat."

Akkor nézzünk a valóságodtól egy teljesen elrugaszkodott példát: német középvezető, 3 gyerekkel.

Gyakran járnak síelni (hegyekbe! :Y télen! :Y sőt, téligumival! :Y ), így jó lenne, ha gondtalan lenne az oda való feljutás -> kellene valami négykerékhajtás, és az emelhető hasmagasság sem jön rosszul.

3 gyerek, sok cucc, így jó lenne hátul három független ülés, nagy csomagtartó. Előbbi miatt átlagkombik, E szegmens (A6, E, 5er) kilőve.

Német az illető, hazaszerető, szeretné a hazai autóipart támogatni, illetve a prémium szegmens minőségét sem vetné meg, így a francia egyterűek kilőve.

Már ezek alapján is reális, racionális választásnak tűnik a Q7, de ha még bejön az, hogy a 3 gyereknek lehetnek barátai, akiket esetleg el kell vinni délután az úszásra (tehát kellhet a +2 ülés), akkor szinte csak a Q7 maradt.

Tudom nehéz elfogadni, de próbáld meg: NEM csak az a nézőpont és igényrendszer létezik, ami a tiéd. Vannak mások is a földön, más értékrendszerrel, más világszemlélettel, más igényekkel. Nem mindenki hülye és te vagy a helikopter, hanem szimplán MÁSOK. Azzal, hogy egy szűk és egyáltalán nem a teljesét reprezentáló eloszlású, általad látott intervallumon tapasztalt viselkedést interpolálod a teljesre az egyik legbutább magatartást tanusítod: előítéleteket állítasz fel.

Szerk.: Egy másik indok, ha a fenti nem tetszene: miért választ valaki Q7-et? Mert tetszik neki. Meglepő, de ilyen is létezik.

[ Szerkesztve ]

(#52029) -v- válasza EQMontoya (#52026) üzenetére


-v-
addikt

Ha össze kell szedni két gyereket máris mit csinálsz a smartoddal :F :DD Olyat nem igazán láttam még, hogy hazaugrik valaki agglomerációba, aztán elhozza gyorsan a nagyvasat mert még vinni kell a gyereket ide oda .. elég spéci use-case az, amire egy smart jó, és ahhoz hogy az működjön, sok olyan dolog kéne, ami magyarországon nincs is, kezdve a p+r parkolókkal meg egyebek ..

(#52030) lenko válasza brumi1024 (#52028) üzenetére


lenko
aktív tag

Kint az autópark méretéhez képest, elég elenyésző számban vannak ilyen autók, vagy mennek 2 autóval...
Ezt személyesen is tapasztalom, mert havi szinten járok kb. ki. Ha a szavam nem hihető, akkor egy kis összesítés.
Itthon van 263 db eladó Q7, és összesen 95e db eladó használt autó.
Kint 3e db Q7 van, és 1,5M db eladó autó.
Arányaiban véve nem is kevéssel van több Q7 itthon, hogy is van ez akkor? :)
Továbbra is fenntartom az állításom... :) Kint tudnak racionálisan gondolkodni,még a cégvezetők is hidd el. Itt nem...
Pedig fizetéseket tekintve lehetne kint 20e db Q7 is. Még sincs....

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52031) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Uj akksi bent, pocrof, feszko alatt tartva, hogy ne szalljanak el a dolgok.
Most mar csak a regi akksimat kene eladni, ilyen muhelybe pot akksinak kivalo :D

I humbly and respectfully decline™

(#52032) brumi1024 válasza lenko (#52030) üzenetére


brumi1024
veterán

A logikai bukfencektől eltekintve (két eléggé eltérő fizetőképességű embercsoport újautó vásárlási szokásait hasonlítod az aktuális használtautóhirdetések alapján, ahol is az egyikből a másikba sokkal nagyobb mértékű áruáramlás van), hogy is jön ez ide?

Csak hogy rávilágítsak a problémára: mi van, ha az itthoni 263 db meghirdetett Q7-ből 100 kintről jött?

Szerk.: De megint nem érted miről van szó. A te állításod: nincs magyarázható indok. Én adtam egy indokot. Válasz: kevés Q7 van a németeknél. Ez aztán állításcáfolat.

(#52033) Declare: Kezdem azt hinni, hogy ez a helyzet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#52033) Declare válasza brumi1024 (#52028) üzenetére


Declare
őstag

Ersd mar meg, hogy Te ezt nem ertheted!!!! :D Vannak a csipszes golfok (bocs, ex-csipszesek...a csipszesek, azok is jok, de azert nem annyira tökeletesek), akik indexelnek, meg az összes többi ostoba ember a vilagban, aminek a legaljan a Q7 esek vannak, akik meg nem indexelnek, söt még dudalnak is!! :D :D

[ Szerkesztve ]

(#52034) lenko válasza brumi1024 (#52032) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem is tudom ki jött elő a német középvezető példával....Talán te?!

(#52033) Declare

Továbbra sem csippelt.... :D Kedves SUV tulaj...

(#52035) brumi1024 Ez így szokott lenni, ha kézzelfogahtó tényekkel jön az ember, itt már csak a hiba jöhet szóba. OK.... :))

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52035) brumi1024 válasza lenko (#52034) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha ismét nem látod hol az érvelésedben a hiba (az előző hsz-emben leírtam a szerkhez) akkor hagyjuk, szélmalomharc az egész.

Még egy utolsó próba, hátha így megérted:

Állítás: nem lehet megnyerni a lottót. (= Nincs racionális indok a Q7-re)

Cáfolat: De, meg lehet, ha a német középvezető bemegy a lottózóba, kiválaszt öt számot és azokat húzzák ki. (= Német 3 gyerekes középvezető...)

Cáfolat a cáfolatra: De kevesen nyerik meg. (= Kevés a Q7 a használtautóportálokon)

(#52031) Saint_: Ahol a mostani akksid vetted (nem követtem a sztorit) ott nem akarták volna beszámítani?

[ Szerkesztve ]

(#52036) BigBlackDog válasza lenko (#52030) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És abból a ~260 db eladó Q7-ből ~240 db használt és abból ~60 db a "Magyarországon újonnan üzembe helyezett".

(#52037) footy válasza lenko (#52027) üzenetére


footy
addikt

Még annyit a témához. hogy az egyetlen valamire való az a range rover, ami terepen is megállja a helyét.
Érdekesmód ezekből nem igazán látni...

Mert muszakilag az is egy fos...

ui.: Igen az ujak is(muanyag fogaskerek a hajtasban meg miegymas...)

(#52038) lenko válasza brumi1024 (#52035) üzenetére


lenko
aktív tag

Csak itt a balkáni országokban divat ez a féle autó...

Nem kell próbálkozni, a számok mindent elmondanak, meg amit kint látok.
Német középvezető fizetés 2.5-3.5M Ft. Ebből nem lenne indokolt több ilyen autó?
Úgy néz ki, hogy nem. Van ilyen... :)

(#52039) Evil Snowman

Nem mind, az elején a témának valahol 99%-t írtam, tehát 100-ból 1 nem az.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52039) Evil Snowman válasza z123456789 (#52020) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jaja. Telenor. Köszi, neki is. :)

@lenko: "Meg azt is, hogy mekkora egy bunko parasz aki ilyenekben ül, dudál villog, rángatja a kormányt, mert egyszerűen nincs idő, sietni kell." Érthető amit mondasz, de nem mind az. Új vezérigazgató asszonyunk ha jól láttam egy Jaguar F-Pace-t igényelt, előző meg egy R35 GT-R.el járt.

"Még annyit a témához. hogy az egyetlen valamire való az a range rover, ami terepen is megállja a helyét." Azért a jó Land Cruiser-t se felejtsük el. ;)

(#52040) Qru válasza brumi1024 (#52035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Boltban ahol vettem kicserélte az eladó gyerek én meg jattban otthagytam a régi akksit neki.
Vagy 2k-t biztos ér a benne lévő ólom. :K

#nincsbennetarcsi

(#52041) EQMontoya válasza brumi1024 (#52028) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valljuk meg, erre a felhasználásra bőségesen elég egy A6 quattro kombi.
Van tisztességes hajtáslánc alatta, hasmagassága is bőven elég, bele is fér minden.

Vegyük már észre, hogy egy X6 semmivel nem praktikusabb, mert a terepképességei semmivel nem jobbak (könyörgöm, egy tisztességes önzáró difi nincs benne!),a csomagtere pont ugyanakkora - de legalább jóval magasabbra kell pakolni. És persze sokkal szarabb vele a városban közelekedni, parkolni.

Szóval amit mondasz, az féligazság, addig tök oké, hogy valakinek szüksége van összkerékhajtásra meg nagyobb beltérre, esetleg minderre a prémium kategóriában, de erre korábban is tök jó megoldások. A SUV kategória nem oldott meg semmilyen felhasználói igényt, csak teremtett egy szerintem szörnyen tahó divatot.

Akinek meg nem elég az összkerék, és tényleg terepképesség kell, annak ezek nyilván nem alternatívák, mint ahogy egy Forester alatt kb. semmi.

Same rules apply!

(#52042) brumi1024 válasza lenko (#52038) üzenetére


brumi1024
veterán

Továbbra is: nem érdekelnek a számok, te azt állítottad, hogy nincs racionális indok, én adtam rá egyet. Nem érdekel, hogy hány ilyen van (és azt sem fogom állítani, hogy mivel én tudok egyről ezért mind ilyen), van, és erre még nem kaptam cáfolatot.

"Normális ember nem vesz ilyen autókat, ha jól meg az üzlet, ha nem..."
vs
"Nem mind, az elején a témának valahol 99%-t írtam, tehát 100-ból 1 nem az."

Mond, te tényleg nem látod a logikai ellentmondást? Ez két teljesen diszjunkt állítás, tehát csak az egyik lehet igaz.

"ez a féle" -> az eféle

(#52041) EQMontoya: A 7 személy kérdését hogyan oldja meg az A6? És a három független hátsó ülését? Mert sem az A6-ban sem az 5er-ben nem lehet hátul kényelmesen utazni hárman, a kakasülő és a brutál kardánalagút miatt.

Az egésznek egyébként annyi volt a lényege, hogy egy reális gondolatmenetet mutassak, hogy válaszhatja magának a normális ember a Q7-et. Nem állítottam olyat, hogy itthon nem magamutogatás miatt lett a Q7 kiválasztva, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem mindenki emiatt választja.

(#52043) lenko: Abszolút reális. Kivéve ha nem akarnak duplaüzemanyagot fizetni. Vagy esetleg mert nincs két sofőr. Meg amúgy teljesen jogos, el akarunk menni nyaralni két hétre, akkor menjünk 5 Smarttal, mert abba is elfér sok minden.

[ Szerkesztve ]

(#52043) lenko válasza brumi1024 (#52042) üzenetére


lenko
aktív tag

Audikról Q-ról volt szó, meg X5/X6-okról, létezik egyéb márka is a kategóriában, ami esetleg használható is valamire.

A 7 ülést meg lehet oldani, amivel lesz 10. Mennek 2db audi allroad-al... ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#52044) kisza25 válasza brumi1024 (#52028) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem ellened akarok beszélni, de 10 évet dolgoztam Ausztriában, síparadicsomban és bármilyen kocsival el lehet járni, mert annyira tisztítják az utakat(muszáj ebből élnek). Napi 50cm hó sem gond, csak a főnökség szaladgált x5/q7-el, volt amelyik a hátsó ülésre dobálta be az árut (krumplis zsák, húsok...) gyerek sem volt, vagy max 1. Mellette volt amelyiknek volt +4 másik autó (4x4 nissan navara, 4x4 mazda, 4x4 vitara... mert a hegyre felmenni már azok kellettek, oda már kevés volt a q7/x5), de a síelő oda lifttel megy fel, nekik áruthordani kellett.
Az emberek nagy része repülővel jött síelni, aki nem az meg középkategóriás kombival.
Helyben mindenki síbuszokkal közlekedett, mert az ingyen volt, meg így volt kényelmes.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52045) EQMontoya válasza brumi1024 (#52042) üzenetére


EQMontoya
veterán

(#52041) EQMontoya: A 7 személy kérdését hogyan oldja meg az A6? És a három független hátsó ülését? Mert sem az A6-ban sem az 5er-ben nem lehet hátul kényelmesen utazni hárman, a kakasülő és a brutál kardánalagút miatt.

Semmiben nem lehet kényelmesen utazni hátul hárman, még egy egyterűben sem, pedig azokat pont erre gyártják.
A 7 személyesség meg látszat, hosszútávú utazásra több okból alkalmatlan:
-Zéró csomagtered marad
-A leghátsó sor miatt szerintem minden eladott példány után licenszet fizetnek Guatanamonak. :)

Szóval a 7 személyesség arra van, hogy át lehessen gurulni a város másik végére a nagymamához.
Ha hét személlyel akarsz utazni, marad egy jól felszerelt Transit.

Same rules apply!

(#52046) Declare


Declare
őstag

Jesszum, de faj itt az elet sokaknak..... :))

(#52047) brumi1024 válasza kisza25 (#52044) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, tudom, ~22 éve síelek én is (illetve gimnázium alatt egy évét kint éltem Ausztriában), az osztrákok időjárástól függetlenül november elsején felszórják az útjaikat.

A lényeg, hogy ez csak egy lehetséges gondolatmenet volt, mi játszódhat le egy potenciális vásárló fejében. És lejátszódik, mert elég sokan veszik az SUV-kat.

(#52045) EQMontoya: Persze, nem kényelmes, de 300km-t szívesebben teszek meg egy Scenicben, mint egy F10 5erben, pedig utóbbi azért sokkal inkább utazóautó. De a 5erben a város másik végére sem fogod elvinni a 6 másik embert, míg a Q7-ben igen. Mondjuk a Q7 annyira azért nem kicsi leghátul sem. Egy városi miniautónál nagyobb csomagtered marad felhajtott ülésekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#52048) -v-


-v-
addikt

Na jól van bazmeg, visszamondom akkor a Q7 rendelésemet, elvettétek a kedvem :(

(#52049) tboy93 válasza EQMontoya (#52045) üzenetére


tboy93
nagyúr

Semmiben nem lehet kényelmesen utazni hátul hárman, még egy egyterűben sem, pedig azokat pont erre gyártják.

Ezzel nem ertek egyet. Ford galaxyval mentunk ki oten franciaorszagba, ~1450km volt csak az odaut. Teljesen jol elfertunk harman hatul, nem volt keves a hely.

(#52050) Qru válasza EQMontoya (#52041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha most vennék autót egy 2 literes turbós Foriba (mk2 pfl szigorúan) szívesen beülnék. :K

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.