Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#65997) üzenetére


szabonagyur
félisten

Visszakapod ha többet fizetsz be mint ameddig nálad volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66002) kovacsroli válasza kaszaking (#65987) üzenetére


kovacsroli
senior tag

En a multkor penztarcat vittem be, direkt rakerdeztem, azt mondtak nem fognak keresni.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#66003) Termi16 válasza pit stop (#65963) üzenetére


Termi16
őstag

Köszi szépen az infókat, meg persze a többieknek is.
Ma voltunk hallgatózni, hát tényleg van egy alapzaj 6 után, mikor bekussolnak a madarak.
Meglássuk...:)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#66004) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#65997) üzenetére


Magnum_
nagyúr

visszakapod időarányosan. easy :)

Aggregátor, okés! Szombat kora reggel nyomjuk meg! motort szeretnék mosni (hogy azzal már ne kelljen baszakodnom Balatonon húsvétkor, mert a kerek és a mögöttük lévő résszel is el fog menni egy nap szerintem)

I humbly and respectfully decline™

(#66005) Magnum_ válasza Magnum_ (#66004) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja várjá' Aggregátor.
Lehet, hogy szombaton egy haverom felnijét plastidipezzük.
Még nem tuti, szerintem keddre, legkésőbb szerdára megtudom, hogy megjön-e a cucc ÉS a kocsi :D

mert a segítségem ígértem, de még nem állnak rendelkezésre a cucc és a modell :D

I humbly and respectfully decline™

(#66006) kaszaking válasza kovacsroli (#66002) üzenetére


kaszaking
tag

Helyesen cselekedtél Te is :R
A válaszodat köszönöm, akkor csak rutin eljárás volt az adatfelvétel :)

(#66007) tomcsi23 válasza Magnum_ (#66004) üzenetére


tomcsi23
veterán

Motort mosni :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#66008) Magnum_ válasza tomcsi23 (#66007) üzenetére


Magnum_
nagyúr

átdumáltuk még tavaly, hogy kell, tudod, azóta már túl vagyok rajta.
most megint kell. szerencsére nem lesz túl hosszú.
(generátort lezacskózom, kis brigéciol neki, járó motor, aztán kicsit kiverem (vízzel) és szárazra törlöm.

I humbly and respectfully decline™

(#66009) barnam_ válasza Magnum_ (#66004) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért a kora reggelt még meglátjuk :Y :DDD
Motort hogyan mosod, nagynyomásúval?

Én is terveztem a mosást, de azt itthon szoktam vidéken: brigéciollal lespriccelem, hagyom 1-2 percig dolgozni, utána leöblítem slaggal. Aztán itthon van ideje száradni akár egész nap is.

[ Szerkesztve ]

(#66010) Magnum_ válasza barnam_ (#66009) üzenetére


Magnum_
nagyúr

brigéciollal lespriccelem, hagyom 1-2 percig dolgozni, utána leöblítem slaggal.

ugyanez.
de most a magasnyomásúval azért ne úgy képzelj el, hogy 5cm-re odatartom aztán adok neki, kellő távolságot fogok tartani.

I humbly and respectfully decline™

(#66011) BigBlackDog válasza tomcsi23 (#66007) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, biztos sokat használta, aztán koszos lett. Vagy csak a nagy turbó összefröcsögte olajjal a motorteret.

;]

(#66008) Saint_: Járó motornál motormosás? Nem jobb hideg motornál?

(#66012) tomcsi23 válasza BigBlackDog (#66011) üzenetére


tomcsi23
veterán

Arra gondoltam még, hogy esetleg halakat szeretne oda telepíteni. ;]

Szent, ok. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#66013) Magnum_ válasza BigBlackDog (#66011) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hát nem full üzemi hőmérsékleten, de járó motornál kiveretni vízzel (de tök meleg persze, hogy nem lehet)

I humbly and respectfully decline™

(#66014) pit stop válasza Kakaduku (#65985) üzenetére


pit stop
addikt

Olyan, ami csak a piroson áthaladást figyeli tudtommal nincs itthon (volt kettő, de azt hiszem azt is inkább megszüntették). Túl bonyolult a bizonyítás és a technika.
Ha ott nem állították meg, és nem álltak külön erre ott akkor nem valószínű, hogy fog kapni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#66015) Qru válasza Tsebacsi (#65986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott van melegvíz vagy csak hideg?

Tegnap lemostam a Fűnyírót slaggal a kertben de ma lusta voltam és Bubit beadtam egy kézimosóba inkább. Bár nem volt egyszerű mert vasárnap este nem sok van nyitva. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#66016) Tsebacsi válasza Qru (#66015) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lehet hogy van. Most így hirtelen nem is emlékszem :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#66017) Kakaduku válasza pit stop (#66014) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm! :R

Saint_: Most szombaton pont nem leszek itthon, de hétköznap esetleg szóba jöhet? Éjszakai fürdőzés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66018) Qru válasza Tsebacsi (#66016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Voltam a huszit úton de ott sem volt melegvíz. Vagy csak én nem találtam? :F
Szóval maradok a jól bevált Shell-es mosónál egyelőre.

Btw tegnap majdnem kivasaltam egy bringást, kanyarodok balra (nem telezöldes) az meg szemből át a piroson. Szerencsére meg tudtam állni (hála a jól működő vészfékasszisztensnek) aztán sűrű bocsánatkérések közepette tovább állt. :(

#nincsbennetarcsi

(#66019) lenko válasza Qru (#66018) üzenetére


lenko
aktív tag

Legközelebbi találkozó előtt próbáld ki a campona shell kút mögöttit, eddig nem találkoztam jobbal.

Az embereknek fáj az igazság!

(#66020) Qru válasza lenko (#66019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát most télig nem nagyon lesz aktuális mert otthon lemosom a kertben (ha meg lusta vagyok beadom kozmetikába) de köszi, jegyzem. :R

#nincsbennetarcsi

(#66021) lenko válasza Qru (#66020) üzenetére


lenko
aktív tag

Akár csak leveretni a port róla, 200-300Ft kezelt vízzel. :)
Egyébként mendemondák szerint az a shell kút is jobb, mivel ott az RTL székház, így szolgáltatást kell tudni nyújtani ezeknek....

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#66022) Magnum_ válasza lenko (#66021) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is ezt szoktam, amikor csak poros

I humbly and respectfully decline™

(#66023) Qru válasza lenko (#66021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább csak a bogarakkal küzdöm, a tartós nagyobb tempó miatt folyton bogaras lesz az eleje. Tegnap is mire hazaértem kb már alig láttam ki a szélvédőn a sok bogárhullától. :N A bogároldó + magasnyomású forró víz az elég jó kombó.

#nincsbennetarcsi

(#66024) Peter.70 válasza Qru (#66023) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem kéne száguldozni :P ;] :DDD

(#66025) Peter.70


Peter.70
őstag

Hétvégén rá néztem az 1.4 K astrára, hát elbizonytalanodtam, hogy ez vagy mazda 3?

(#66026) BigBlackDog válasza Peter.70 (#66025) üzenetére


BigBlackDog
veterán

1.4T vagy szívó? Mazdából skyactive 2.0?

[ Szerkesztve ]

(#66027) Peter.70 válasza BigBlackDog (#66026) üzenetére


Peter.70
őstag

1.4 turbó, a mazda 2.0 skyactive. Az astraban inteligens led mátrix fényszóró, android autó fedélzeti rendszer, mazdában bi led fényszóró
És a mazda csak 18-as kerekekkel van, ami ha jól tudom a magyar utakra nem éppen a legelőnyösebb, az astra 16-ossal

[ Szerkesztve ]

(#66028) Tsebacsi válasza Peter.70 (#66027) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Opel, az a led az atomvillanás, annyira jó. De 3-4 hónap mire megjön!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#66029) BigBlackDog válasza Peter.70 (#66027) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor nehéz döntés. :B

Én mondjuk Mazdát választanám elsőre (pl. Skyactive -ok, én voltam a tudatlan- motor miatt), csak a ?szokásos? rozsdára való hajlam, meg az egy-két helyről hallott vélemények a relatív gyengébb zajszigetelésről elgondolkodtatnának picit. Próbakör volt már mindkettővel?

[ Szerkesztve ]

(#66030) Peter.70 válasza Tsebacsi (#66028) üzenetére


Peter.70
őstag

Engem is az ragadott meg, csak ugye opelben van turbó, meg ha jól sejtem kettős tömegű is. Na ezektől félek

(#66029) BigBlackDog : a mazdával igen, érzetre elég szűkös a hely a bal 1-ben, kabátban alig férek be :D

(#66032) Saint_: 150 - 200 k km az nekem legalább 10-20 év :DD

(#66033) Tsebacsi: az opel ha jól tudom 2 évet ad, és lehet hozzá még venni, a mazda ad 3 évet

[ Szerkesztve ]

(#66031) MunezXBK válasza BigBlackDog (#66029) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Skyactiv. :D

(#66032) Magnum_ válasza Peter.70 (#66030) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mazdában nincs kettős tömegű?
ha újonnan veszed, akkor nem tök mindegy? 150-200k km-et lazán elmegy mindkettő hiba nélkül, nem?

én amúgy a mazda 3-at választanáma 2.0-s skyactive motorral (szedánban és maradjon csak a 18as felni :) )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#66033) Tsebacsi válasza Peter.70 (#66030) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nézd meg a Mazdát is, vezesd mindkettőt. Nézd meg mennyi garit ad a mazda, az opel 4 évet és vehetsz pár tízezerért még +1-et. Én hanyagolnám a szívót, nekem elég volt belőle.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#66034) Qru válasza Peter.70 (#66027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A japók felé húz a szívem és nem tudnék szeretni egy német autót de azért ez a K Astra elég meggyőző... :K Kár, hogy az új Kuvik olyan drága. :(

A 18-as kerék szívás ezekre az utakra meg a gumiár és a szerelés is jóval drágább mint egy 16"-é. Mondjuk az új 18" gyári felni elég jó áron elmenne. Bögre is eladta a Lexusról a 18"-osat (17"-ra váltott). Elég gyorsan el is vitték árában. :K

mod:

Tsebacsi: Nem olyan rossza az a Mazzag. Most hétvégén egy betalált a Börzsönyben a kanyargós részeken lemaradt mint a borravaló de egyenesben szépet ott lihegett a nyakamban. Nyilván a 165 lovas verzió volt mert talpaltam én is rendesen.

Persze tudom aki nyomatékhoz van szokva annak hiába futtatom az ősi technikát. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#66035) Peter.70 válasza Qru (#66034) üzenetére


Peter.70
őstag

Én is ilyesmin gondolkozok

(#66036) EQMontoya válasza Magnum_ (#66032) üzenetére


EQMontoya
veterán

18-as?
Bőven elég arra a 16-os is szerintem. 18-assal járjon Budapesten, akinek Imre az anyja.

Egyébként az összes kurva gumis egy retardált majom?
Tegnap nem kicsit fakkoltam, amikor a kb. 15 centis nyelű keresztkulccsal megmozdítani sem tudtam a kerékcsavarokat, akkor sem, ha ráálltam. (85kg vagyok)
Meg kellett hosszabbítanom egy fél méteres karral, és még úgy is határozottan izzadtam, hogy meginduljonak. Alsó hangon 250Nm nyomatékra volt húzva, de inkább 300-400 közötti értéket saccolnék.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#66037) Qru válasza EQMontoya (#66036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolta ha már a motorban nincs legalább a keréken legyen. ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#66038) Tsebacsi válasza EQMontoya (#66036) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Francé van akkorára állítva neki? Előtte kamionon cserélt kereket? :F :W

Qru: Ma degecről jöttél? :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#66039) EQMontoya válasza Qru (#66037) üzenetére


EQMontoya
veterán

:DDD
Legalább a kerékben legyen tartalék, teljesen világos. :)

Same rules apply!

(#66040) tresh válasza Tsebacsi (#66038) üzenetére


tresh
addikt

Nincs az semmire se állítva.. a normális gumis max 90-100 NM állítja majd nyomatékkulccsal lehúzza ált 120NM-ra. Bár a gumisok 50% azt se tudj ahogy kell beállítani

(#66041) lenko válasza Tsebacsi (#66033) üzenetére


lenko
aktív tag

2.0-ig nincs is használható szívó motor. :) Esetleg honda type-r, már 2 munkatársmnak is van a 200lovas, megy, de forgatni kell.
Úgy tűnik nálunk szívó láz van.... :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#66042) brumi1024 válasza Peter.70 (#66030) üzenetére


brumi1024
veterán

Próbáld ki mindkettőt, ha még nem tetted. A Mazdát élvezetesebb vezetni, viszont összességében szerintem jobb az Astra. A belső igényesebb, az autó modernebb, a Mazdában pedig volt egy két apróság, ami nem tetszett.

(#66043) Magnum_ válasza Qru (#66034) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én a Mazzagot választanám.

EQ: 17essel járok és nem a legkényelmesebb, de nekem kurvára tetszik a nagy felni és vállalom, hogy gyökkettővel megyek át a fekvőrendőrön. Jól néz ki és kész.

Új futómű, ha odafigyel rá, akkor sokáig jó lesz az.

I humbly and respectfully decline™

(#66044) EQMontoya válasza lenko (#66041) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ez nagyon tömegfüggő.
Faterom MX-5-je simán használható 1.6-tal. Nyilván sarkított példa, mert nincs 1100kg az egész, de szerintem simán élhető. Nem egy erőgép, de azért 10-en belül megvan a 100-as sprint, az szerintem élhető.

Qru, Saint: jó az a Mazda, brutál könnyű, szóval 165 lóval elég szépen szedi a lábát.
A kormányzása nekem kicsit túlszervózott, élettelen, de ebben a témakörben lehet, hogy túl jók a referenciáim, szóval nem feltétlen vagyok mérvadó. :)
Illetve ami még zavart benne, hogy hátul kicsit klausztrofóbiás, mert nagyon felhúzták az övvonalat. De ebben az új Astra sem jobb semmivel.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#66045) Qru válasza tresh (#66040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahol én voltam ott ráhúzott nyomatékkulccsal szépen keresztben ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Saint: Mazzagot venném egyéni preferencia miatt de a Kastra is jó. Sokat fejlődött és elég hightech az a ledes fényszóró is pl. Csak majd jön a fejvakarás mikor Macika a Teszkóparkolóban beletolat és meglátod az új ledes fényszóró árát... :DDD

Mondjuk az új Insignia tesztben azért kicsit lehangoló volt ezt olvasni:

"Ezért igyekeztek úgy beállítani az Insignia fenntartási költségeit, hogy a havi lízingdíj is alacsony lehessen. Az okosdifiről például elmondták, hogy élettartamra gondozásmentes, amiről
a gyári mérnök azt is kikotyogta, talán akaratlanul, hogy nagyjából 240 000 kilométert jelent.
"

mod:

EQMontoya: Az új kuvik is olyan és ott hátul még a fejtér is kicsi. De Mazzag 3-at vennék 165 lóval. Plusz egy rendes alvázvédőzésre elvinném és kész. Örök élet +1 nap. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#66046) EQMontoya válasza Qru (#66045) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk ha már új Mazzag, akkor valszeg 6-ost vennék. Nem olyan sokkal drágább, viszont nagyobb, szerintem formáját tekintve szebb is.

Same rules apply!

(#66047) BigBlackDog válasza Qru (#66045) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vajon abba a 240e km-be hány visszatekerés fér bele? :D

(#66048) tresh válasza Qru (#66045) üzenetére


tresh
addikt

Van ilyen is de ritka, bár mostanában már a centrírozás részével is gondba vannak a fiúk :D Havernak 3x kellett vissza vinni mire sikerült megoldani, hogy 100 fölött ne tépje ki a kormányt a kezedből..

(#66049) Sur1G válasza Qru (#66045) üzenetére


Sur1G
aktív tag

A Mazda 3 165 le és a 120 le között érzésre nincs túl nagy különbség. Nyomatékuk azonos, annyi hogy a 165 Le verzió sokkal többet forog pályatempónál a 120 Le képest (+500 ha jól rémlik), és a fogyasztása is emiatt jelentősen több (+1 liter). Én vagy a 120 Le verziót választanám vagy vennék más kocsit.

(#66050) Peter.70 válasza EQMontoya (#66046) üzenetére


Peter.70
őstag

Hát ugyanolyan felszereltséggel ( revolution ) 2.5-ös motorral, kb 1-2 misivel drágább a 6-os. Az azért nem kevés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.