Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#261001) tboldi válasza szabonagyur (#260984) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezen felbuzdulva lekérdeztem a MiTót kíváncsiságból, megjött rendben.

A jelentés szerint 2010-ben volt egy kicsike hátulról megtolása, de semmi vész, csak lökhárító javítás, nem is csere, össz-vissz 1600 CHF.

(#261002) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Egy ismerős ma adta el a kocsiját (lejárt műsz), a vevő (rom) megkérte, hogy csak hétfő-kedden menjen már be az okmányba leadni a adásvételit.
Mi ebben a jó az új tulajnak? Lehet valami hátránya az eladónak ?

Köszi a választ

(#261003) kisza25 válasza cappa72 (#260998) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt ugyanaz van, mint Qru féle oldalon, köszi srácok :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#261004) tboldi válasza Qru (#261000) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem dobott már bal hátsó ABS jeladót és úgy 2-3 évente fojtószelepet is szokott. :D

szerk.: Ez volt az első alkalom, akkor még kissé pánikba estem. :D

szerk. 2: A Lanciának az elégtelen olajnyomás volt a mániája, de a gtk előtt kiderült, hogy csak a rosszalkodó testkábel miatt volt zavar a szenzor és az ECU között, a nyomással semmi baja nem volt. A WagonR viszont tényleg nem dobott egy hibakódot sem 19 év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#261005) Peter.70 válasza Qru (#261000) üzenetére


Peter.70
őstag

Jazz a király :C :D

(#261006) tboy93 válasza (Bundás) (#261002) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát, en leadnam azonnal :) Nem is kell ám okmanyirodaba menni már rég, a lejelentés megy online is, ha van ugyfelkapu. A vevőnek kell mindenképp okmányirodaba mennie. Altalaban ha eladok egy járművet, akkor amint elkoszontem a vevotol a kapuban, besetalok es a bescannelt adas-vetelit mar le is adom online. Hamarabb le van jelentve minthogy hazaerne vele.

(#261007) BigBlackDog válasza tboldi (#260999) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Régi szép idők; A Zafiránál csak kihagyott egy lassú fordulónál a kormányszervó néhány másodpercre. Onnantól még volt 2 hónap nyugi mindenféle hibajelzés nélkül, majd egyszer csak elfosta magát. ;]

(#261008) Qru válasza tboldi (#261004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

0 km-es kora ota vam nalunk a Jazz az nem dobott hibat. Bubi mar dobott de ot hasznaltan vettem.

#nincsbennetarcsi

(#261009) macilaci78 válasza szabonagyur (#260984) üzenetére


macilaci78
nagyúr

- Jó napot! Ma ingyen választhat egy csokit!
- Jó napot! Ezt kérem.
- 2500 Ft lesz.
- Dehát azt mondta, ingyen van.
- A választás van ingyen...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#261010) Qru válasza (Bundás) (#261002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg nem (a szerzodesen van ora/perc szintu datum, ami onnantol tortenik az a vevo sara) de erdemes minel elobb leadni. Intezze online, egyszerubb es gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#261011) tboldi válasza Qru (#261008) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, ez közös mindkettőnk esetében, nálunk is az újonnan vett Suzuki nem reklamált soha. :)

BigBlackDog: :D

(#261012) cappa72 válasza (Bundás) (#261002) üzenetére


cappa72
nagyúr

Addig mehet vele autópályán, matrica nélkül, és még a régi tulaj fogja kapni a büntetési csekkeket...
(Opel topikból)

@#261013 Qru
Hja, igen, a többi "ingyenes szolgáltatás" :D

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#261013) Qru válasza cappa72 (#261012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Parkolasi birsag, ingyen tankolas, stb mindent csinalhat de a szerzodesen levo datum szamit. Anno honapokig jottek a birsagok mert az uj tulaj nem iratta at a kocsinkat. Mi persze meg aznap lejelentettuk az eladast (de ez semmit nem befolyasolt).

#nincsbennetarcsi

(#261014) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Köszi +tboy93

Átírási költséget se tudnak megúszni ha már hétvégén el akarnák adni mondjuk kiberhelve (-kati, ezaz)?

(#261015) Qru válasza (Bundás) (#261014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De, ha kozben (legalabb papiron) tovabb adja akkor igen. Szoktak is elni ezzel a kiskapuval.

#nincsbennetarcsi

(#261016) szabonagyur válasza dnelb (#260990) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj nem tudom, hogy honnan jött be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#261017) radi8tor válasza Qru (#261013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Attól még lesz vele dolog, hogy igazold a saját igazad a cégeknél, hogy ne neked küldjék, stb.

⭐ Stella

(#261018) Qru válasza radi8tor (#261017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, sokat szivtunk emiatt sajnos. :(((

#nincsbennetarcsi

(#261019) simonjoe


simonjoe
senior tag

..egy ügyfelem kicsit késett (másfél hét) a megrendelt munka kifizetésével. Ma felhívott, h van egy garnitúra új 23 nyolcadik heti gyártású Rotalla abroncs szett, amit szívesen felajánl "kompenzációként". Nem vártam semmit, nem Ő az egyetlen aki elfelejt időben fizetni, de a gesztus jól esett. A kérdés csak az, h ez egy értékelhető márka? Fel merjem tenni a Passatra? :F Hajlok rá, h megköszönöm a nagylelkűségét és hagyom a francba. Nem sokat találtam róla.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#261020) Gergőke88 válasza simonjoe (#261019) üzenetére


Gergőke88
addikt

csúszkálni tesco parkolóba jó lehet.

(#261021) focvis válasza simonjoe (#261019) üzenetére


focvis
veterán

Adjon inkább 2 db normálisat. Vagy köszönd meg udvariasan a gesztust. (szvsz)

Más.
Ma sikeresen átírattam a vasat. (pipa)

(#261022) MasterMark válasza simonjoe (#261019) üzenetére


MasterMark
titán

Elfogadod, eladod. :D

Switch Tax

(#261023) Vismajor01 válasza Qru (#261010) üzenetére


Vismajor01
addikt

Jah en egyik autómat se jelentettem le h eladtam, nem kötelező. Kivéve a Volvot mert ott matrica miatt kértek ad adásvételit es nekik csak a hitelesített volt jó

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#261024) Qru válasza simonjoe (#261019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne, legalja marka. Max zart palyan szetdriftelni jo.

#nincsbennetarcsi

(#261025) MasterMark válasza Qru (#261024) üzenetére


MasterMark
titán

Ami fura, hogy itt sem találom: List of tire companies

Switch Tax

(#261026) Qru válasza MasterMark (#261025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kinai marka, ott is gyartjak helyben.

Amugy a 4S furgon gumijuk egesz jo lett 2022-ben: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#261027) tboldi válasza Qru (#261026) üzenetére


tboldi
nagyúr

"...egesz jo lett..."

De vajon meddig? :D

(#261028) focvis válasza MasterMark (#261025) üzenetére


focvis
veterán

Kínai, 2004-ben alapítva. [link]

(#261029) Qru válasza tboldi (#261027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb fel - 1 evig. :D

#nincsbennetarcsi

(#261030) tboldi válasza Qru (#261029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fikázzuk oda-vissza a nagy márkák gumijait, hogy 2-3 év után már gyengébbek, holott van rosszabb is. :))

(#261031) Puma K válasza (Bundás) (#261002) üzenetére


Puma K
veterán

Korábban, 2018-ban miután eladtam az akkori autómat 1 hónappal később kaptam egy 60 ezres gyorshajtási bírságot.

Az adott vezér ezredes őrnagy férfinek meg nőnek válaszoltam minden dokumentumot mellékelve, hogy még aznap mikor elvitték az autót az illetékesek én már online meg másnap mindent elintéztem 1 hónappal ezelőtt. Így már semmi közöm nincs ahhoz az autóhoz.

Szóval baromi gyorsan legyen túl az ismerősöd a ráeső részén.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#261032) Qru válasza tboldi (#261030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah a Linglong pl. :D

#nincsbennetarcsi

(#261033) tboldi válasza Qru (#261032) üzenetére


tboldi
nagyúr

Giti, Kingstar, Fortune, Triangle, stb. - csupa hangzatos név. :D

(#261034) kisza25 válasza simonjoe (#261019) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Elfogadod, eladod :D
Ahogy Édesanyam tanította, ha adnak el kell fogadni, ütnek el kell szaladni :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#261035) daneel_hu válasza (Bundás) (#261002) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Sziasztok!
Egy ismerős ma adta el a kocsiját (lejárt műsz), a vevő (rom) megkérte, hogy csak hétfő-kedden menjen már be az okmányba leadni a adásvételit.
Mi ebben a jó az új tulajnak? Lehet valami hátránya az eladónak ?
Köszi a választ"

Most szabadultunk meg egy 2-es Mazdától - ezért vettem a MiTo QV-t -, a tulaj elvileg bontós (cig*), amúgy tök mindegy persze mit csinál a verdával. :) (bontja vagy nem, ő dolga)
Szóval 1 hónap késéssel de azért beficcent egy autópálya bírság, még a mi címünkre küldték ki.

Szóval hiába íratod át időben még aznap, nem minden hatóság vágja azonnal, hogy új tulajdonosa van a kocsinak.

(#261036) kisza25 válasza Vismajor01 (#261023) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig elvileg le kellene 8 napon belül, meg ugye akkor véd is téged a dolog, ha az új tulaj nem iratja át, közben meg gyűjti a büntiket

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#261037) Qru válasza daneel_hu (#261035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azert mert amig nem iraratja at az uj tulaj, addig a regi tulajnak postazzak a buntit.

#nincsbennetarcsi

(#261038) Hachiko95 válasza Qru (#260983) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Szerintem ezek a 6.5 literes szívó motoros szuperautók tapadás korlátoltak alacsony fordulaton. Modern szívómotorok a max. nyomatékuk 70-80%-át tudni szokták 2000-2500-as fordulaton. Ez esetben max. 725 Nm nyomaték van, ami már csak a hátsó tengelyt hajtja.

Igazából ez a trend, hogy most már minden hibrid. Ha igazán nyomod neki csak plusz súly, mert le fog merülni.
A legjobb példa talán erre a Aston Martin Valkyrie, az utcai rendszámos verzióban van KERS rendszer, a pálya verzióban nincs.

(#261039) simonjoe


simonjoe
senior tag

....megköszöntem, illendően, és nem fogadtam el. Még jó, h megkérdeztem a véleményeteket!! :R Nem szórakozom vele, szinte mindennel úgy vagyok, h amit magamnak se, azt másnak sem.
#261034kisza25: Bocs. ;)

Joe

(#261040) Qru válasza Hachiko95 (#261038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor a Funyiro(m) is modern, 2800-nal tudja a nyomatek maximumot. :DDD

Utana neztem, az emisszios norma miatt kapott hibrid hajtast.

Nem csak plusz suly, sosem engedi lemerulni teljesen (ha kell a benzinmotorrol tolti), tehat ha kell power mindig be tud segiteni.

Mert a palyaverziosnak nem kell megfelelni a kibocsatasi normanak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#261041) Reggie0 válasza kisza25 (#261034) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, mai vilagban azert nem mernem olyan batran alkalmazni. Pl. szolgaltatok azert szeretnek gyorsan kompenzaciot adni, mert ha hirtelen felindulasbol elfogadod, akkor mar nem vagy jogosult chargeback-re kartyas fizetesnel.

[ Szerkesztve ]

(#261042) Snoop-y válasza Hachiko95 (#261038) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mit ertesz tapadaskorlatolt alatt :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#261043) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ehhez mit szóltok?
Vályi vs HAndras
[kép] [kép]
Azért kemény… kell hozza a teszt meghallgatása is. :)

[ Szerkesztve ]

(#261044) tboldi válasza cOxeR (#261043) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem túlreagálta, sőt reagálni sem kellett volna rá.

Én is megkaptam már párszor, hogy nem éppen maszkulin autóm van, de le💩om. :D

szerk.: Még az Ypsilonnal sem éreztem magam kevésbé hetero férfinek, pedig volt rajta virágos matrica. :D

[ Szerkesztve ]

(#261045) Hachiko95 válasza Qru (#261040) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Nekem az egyik régi autó 2600-nál tudja a max. nyomatékot és szívó benzines, de 4500 felett elfogy. Az új változó szelepvezérléses, változó szívósoros motoroknak az egész fordulatszám tartományban elég magas nyomatékuk van. Viszont ezek a fejlesztések is főként a normák teljesítése miatt lettek behozva, és a kalibrálásuk sok esetben nem teljesítményre, hanem kibocsáltásra vagy üzemanyagtakarékosságra van hangolva.

Szerintem biztos meg tudták volna oldani, ha nagyon akarják a hibrid rendszer nélkül is, de a marketing értéke miatt inkább így döntöttek, hogy látszódjon a "fejlesztés" az Aventador-hoz képest.
Lehet hogy nem engedi lemeríteni, de ha folyamatosan nyomod neki és már merülne le, akkor nem fog rásegíteni és csak plusz súly. Nyilván akkor tölti fel, amikor nem nyomod neki, de kanyarban és féktávon mindig plusz súly. Azért nem értem ezeket, mert utcára nagyon nem kell az a rásegítés ezeknek az őrült erős V6/V8 turbó és nagy szívó V12 motoroknak, versenypályán meg mindig a kisebb súly jó.
Valójában meg csak azért van az egész, hogy a kvótán javítsanak és a specifikációs listában jól nézzen ki és így behúzza a vásárlókat.

A Valkyrie-nek úgy van a KERS rendszere, hogy egy versenypályás körön max. 1x szabad megnyomni a gombot. A carwow videóban megnyomta egy körön 6-7x és úgy lemerült a kocsi, hogy utána nem tudták beindítani, rá kellett tölteni. [link]
Ezeket az autókat már leszállították ügyfeleknek.
Érdekesség még, hogy a hibrid rendszer miatt hangosabb lehetett a benzinmotor és hogy álló helyzetből azzal gurítják meg az autót, hogy kíméljék a kuplungot.

(#261046) Vismajor01 válasza kisza25 (#261036) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nem kell. És ha a másik fél nem iratja át akkor igyis-úgyis az eredeti adás-vételi ami számit mindegy h van e rajta pecsét avagy sem. Ha lejelented h eladtad de a másik nem irja át akkor ugyanúgy neked jön a csekk.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#261047) Kickass válasza cOxeR (#261043) üzenetére


Kickass
őstag

Ez a handras egy bohóc, klikkvadász majom akinek ez még jól is jön, addig is beszélnek róla…

(#261048) Hachiko95 válasza Snoop-y (#261042) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Azt hogy azok a V12-es szuperautók annyira erősek, hogy bármelyik pillanatban egy "nagyobb" gázpedál mozdulatra megtörik a tapadást, azonnal megjön a nagy erő, ahogy felpörög a motor és csak kipördülés lesz belőle. Ha meg ESP-vel megyünk, ami visszafogja az erőt, akkor meg nem kell hibrid rásegítés.

[ Szerkesztve ]

(#261049) Reggie0 válasza cOxeR (#261043) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat. A kommentekbol csak az bizonyithato, hogy handrasnak jutottak eszebe a melegek az auto alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#261050) brumi1024 válasza Hachiko95 (#261045) üzenetére


brumi1024
veterán

specifikációs listában jól nézzen ki és így behúzza a vásárlókat

Egyreszrol az egesz auto arrol szol, ezeket ritkan veszik versenypalyara vagy csapatasra ropke 900k dollarert, masreszt nem gondolnam, hogy a hibridsege fogja behuzni a vasarlokat, viszont valamivel produkalni kell azokat a szamokat, amiket toredekebe kerulo villanyautok produkalnak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.