Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Magnum_


Magnum_
nagyúr

lehet buzizni, de ez is jó

I humbly and respectfully decline™

(#70002) rbalint88 válasza Magnum_ (#70001) üzenetére


rbalint88
addikt

Valamire. Mondjuk jampizni, pinavadaszni, vagy inakbbbuzivadaszni.

(#70003) Magnum_ válasza rbalint88 (#70002) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hátte??? nem valami sörkülönlegességet kellene innod a károly híd környékén?

I humbly and respectfully decline™

(#70004) Speeedfire válasza Magnum_ (#70001) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

[link] ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70005) tboldi válasza focvis (#69984) üzenetére


tboldi
nagyúr

- Miért nincs a Mitsuban elektromos ablak?
- Weight reduction, bro.

:))

[ Szerkesztve ]

(#70006) tboldi


tboldi
nagyúr

(#70007) K Norbi válasza Magnum_ (#69982) üzenetére


K Norbi
addikt

Én is megmostam a verdát, de elázott. :(

[ Szerkesztve ]

(#70008) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv! Ajánlott klímás kéne nekem zugló-mátyásföld-sashalom körzetben! jelige: Eladomagecibe :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#70009) kisza25 válasza Magnum_ (#69982) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én mindkettőt lemostam és most szakad az eső:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70010) focvis válasza Tsebacsi (#70008) üzenetére


focvis
veterán

Mi lenne a tennivaló?

Ha büdi, az s.k. is megoldható.

(#70011) Magnum_ válasza kisza25 (#70009) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen szakad :(

I humbly and respectfully decline™

(#70012) Tsebacsi válasza focvis (#70010) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem megy rendesen, igazából 20 perc mire bekapcsol a kompresszor (vagy nincs gáz), megy 3 percet majd megint lekapcsol. Most esőben tök köd volt a kocsiban, mert nemnagyon akart páramentesíteni. Melegben is gyilok, mire bekapcsol, megfőssz az autóban.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#70013) Kornel válasza tboldi (#70006) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk semmi újat nem mondott.
Bár ismét elfogult, de azért vannak benne reszigazsagok.

Többieknek:

Viszont végignézve a videókat (Novoth), megint a közvetlen befecskendezéses benzineseket szidják, hogy mindig elkormolodnak. Különösen a korai TSI-ket és a prince motorokat szidják TC-ék.

Gondolom a suzuki boosterjet motorja se lesz különb, mit lehet tenni, hogy a lehető legkisebb legyen a kokszolódás esélye? Amit én terveztem: 10-k olajcsere, hosszabb utakon kikormolni, meleg olaj mellett mindig meghajtású kicsit, nyilván a turbot kímélni...
Viszont a kérdés, hogy érdemes-e +10%-ot pluszban üzemanyagra elkölteni a biztosan legjobb minőségű OMV MM-ra, csökken-e ezáltal az elkormolódás esélye?

Tsebacsi: klíma mágnes kapcsolóra tippelnék, típushiba.
Bontottat tennék bele, ha úgyis el lesz adva.
Tipp: FB Honda csoportok, kifejezetten a 8 gen.

[ Szerkesztve ]

(#70014) K Norbi válasza Magnum_ (#70011) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha tudtad fog esni miért mostad meg? ;]

Egyébként azt veszem észre kiszámíthatatlan lett az időjárás. Nem tudják megmondani max 1-2 napra előre mi is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#70015) kisza25 válasza Kornel (#70013) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kia ceed 1,4 MPI :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70016) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Jó lehet erre lemmenni az autóhoz....[link]

(#70017) focvis válasza Kornel (#70013) üzenetére


focvis
veterán

Pszichológiai alapon néha tankolj táltosbenzint. Nem találkozik a benzin a szívószeleppel, viszont a pozitív gondolatok mindig segítenek. :)

Túl van fújva; novothtibi szereti, ha pörög az üzlete, 100+K + Áfa a móka nála.

(#70018) Kornel válasza kisza25 (#70015) üzenetére


Kornel
veterán

Hajrá :)

Focvis: tehát a prémium benzin nem segít a kokszolódás esélyének csökkentésében.

Brumi: köszi.
Tehát akkor lényeg, hogy EGR a ludas itt is, azt kellene kiírni, nyilván gari idő alatt ez esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#70019) Brumi˘ válasza Kornel (#70013) üzenetére


Brumi˘
addikt

Abból kiindulva, hogy a közvetlen befecsiseknél a kox a szívótraktusban rakódik le az egr-ből amiatt, hogy nem mossa őket a szívócsőbe fecskendezett benya. Sok mindent szerintem nem tudsz tenni, minnél többet úgy járni, hogy egr ne nyisson. (padlón) A klasszik kikormolásnak benzinnél wg turbóval nem látom sok értelmét, mert nincs honnan "kiégetni" a kormot, mint pl. tdi-nél a turbó geometriája. De ez csak az én elméletem. :B

(#70020) adalbert1 válasza Gergőke88 (#70016) üzenetére


adalbert1
veterán

Ahhh, nekem ez az egyik rémálmom amellett, hogy ellopják az autót - az utcánk végig van ültetve fával, és mivel egyirányú, így még a vezető oldalon kiszállást is nehezítik (ráadásul, amiket kivágtak, annak a helyére is ültettek). Részben az ilyenek miatt gondolkoztam garázs bérlésén is, de ami a közelünkben van társasház mélygarázsa, ott 18k-ért láttam kiadó helyet, úgy gondolom, hogy a jelenlegi autóm áránál nem érné meg több mint évi 200k-t elkölteni rá (ha a munkahelyi mélygarázst is hozzáadom, akkor több mint 300k-t, de az meg kb. a muszáj kategória, az Infoparkban ha későn érkezel kb. lehetetlen parkolóhelyet találni).

szerk.: ez ugyanolyan elemi kárnak számít amúgy, mint mondjuk a jégeső? Fizet utána vajon rendesen a biztosító?

[ Szerkesztve ]

(#70021) kisza25 válasza Kornel (#70018) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezt arra írtam, hogy mi lenne az ami nem kormozódik, bontás nélkül 500e km, cserébe nem megy euro6 norma miatt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70022) focvis válasza Kornel (#70018) üzenetére


focvis
veterán

Én ezt megcsináltattam 150 ezer km környékén, 18 ezerért. YT

novothtibi lebeszélne róla!!! ☠️☠️☠️

Azt gondolom, ha 50 ezrenként befizet rá az ember, nagy galibát nem okoz, mert kevés akkor még a trutyi. A katalizátor működött utána is.

Disclaimer: nem vagyok mérnök.

(#70023) Kornel válasza focvis (#70022) üzenetére


Kornel
veterán

Nem rossz, gari idő után lehet mehet egy ilyen.

Kisza: értem én, de 5 év / 150k km kiterjesztett garanciával azért van idő tesztelni ;)

[ Szerkesztve ]

(#70024) Tsebacsi válasza Kornel (#70013) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ideje lenne Imihez is mennem (de mikor, nincs időm) szerintem felírom a listára ezt is, köszi.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#70025) Kornel válasza kisza25 (#70021) üzenetére


Kornel
veterán

Kozben egy kis Infó az Scross FB csoportból, Suzukitol érkezett hivatalos válasz:

"Köszönjük megkeresését, amelyre az alábbiak szerint küldjünk meg válaszunkat:
Az illetékesek szerint nincs semmilyen előírás, javítás erre vonatkozóan.

Sajnos ezeknek a fajta motoroknak a hírnevét nagyon lerontotta egy bizonyos márka, aminek nem írom le a nevét.
A Suzuki néhány dolgot máshogy oldott meg, így alap konstrukciós problémákat küszöböltünk ki. Erre példa, hogy mivel nincs EGR rendszer a motoron, ezért nem jut vissza kipufogógáz és így korom a szívó oldalra.
Eddig nem volt ilyen jellegű reklamációnk, pedig már biztos van több tízezret futott ilyen autó.
Felmerülő kérdés esetén állunk rendelkezésére! "

[ Szerkesztve ]

(#70026) kisza25 válasza Kornel (#70023) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azért a garit olvasd el mire vonatkozik, mert kopó alkatrészekre 2 év, nem kopókra van a 7 év a KIA-nál
példa, a klímában a hűtő lyukadt ki, ezért kicserélték az 5+ éves kia-ban, de a feltöltést fizetni kellett (első körben), klímakompresszort már nem hiszem, hogy cserélték volna. Mondjuk a motorra szokott vonatkozni a teljes időszakra a gari, de azért jobb elolvasni;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#70027) Jorus


Jorus
nagyúr

Subiklub tali

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70028) Speeedfire válasza Jorus (#70027) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Heaven! :Y

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70029) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Járok egy autóval, de nem az én nevenem van. Hanem páromén akihez amúgy semmiféle papíros kapcsolat nem köt. Nálam van a forglami, bizti kötvény bizonylat, jogsiM. Kell még valami vagy nem? Valami üzembem tartói bizbasz rémlik.

Köszi!

(#70030) Jorus válasza Kolondrum (#70029) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem kell üzembentartói, elég, ha írtok egy ilyet: Gépjármű kölcsönadási szerződés

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70031) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma a kerti munka mellett autókozmetikázás volt a program, úgyhogy elmentem lemosni, küszöböket is szépen áttöröltem és a felniket is. Belül porszívózás, portörlés, műanyagápolás volt a program, a bőr most nem kapott spéci kezelést, egy hónapja volt ápolva, majd 2-3 hét múlva átmegyek rajta.

Most csak a belsőről kaptok képet, a komfortülésekkel úgysem láttátok még. Szent biztos találna hibát, pl, a gázpedált én is csak most szúrtam ki. :DDD

Bocs, a második képet az istenért sem tudom rendesen betenni.

[ Szerkesztve ]

(#70032) Kolondrum válasza Jorus (#70030) üzenetére


Kolondrum
félisten

Értem köszi, nyomtatok egyet és kitöltjük.

[ Szerkesztve ]

(#70033) Kornel válasza szőröscica (#70031) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon szép.

(#70034) Magnum_ válasza szőröscica (#70031) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pedál?????

I humbly and respectfully decline™

(#70035) Mappa válasza szőröscica (#70031) üzenetére


Mappa
addikt

E60 facelift, jól érezték, hogy azt az ajtókialakítást nem találták el. :N

nem kötelező megadni

(#70036) szőröscica válasza Mappa (#70035) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, az ablakemelok kicsit furcsa helyen vannak. Megneznek egyszer egy LCI-t, allitolag sokkal jobb az anyagminosege.

(#70037) Mappa válasza szőröscica (#70036) üzenetére


Mappa
addikt

Olyanban utaztam mint ami Neked van. Valahogy egyből szemet is szúrt. E60-ban még a viszpt ami nem tetszik, de egy Hamann E60 azért eltudnék viselni :D

Jöhetnek majd a külső képek is :K

nem kötelező megadni

(#70038) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

OEM+ lancer :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70039) MunezXBK válasza Speeedfire (#70038) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

TDI? :U

(#70040) Speeedfire válasza MunezXBK (#70039) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Használt mekis sütőolaj. ;)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70041) aero. válasza rii (#69992) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát, nem akarok találgatni, de az, hogy meg se forgatja a motort eléggé vezérlés problémának tűnik (értsd. összeakadtak a szelepek, rombolás, mindenfelé rossz víziók). De inkább dobd át a VAG topikba, Mágus megszagérti.

(#70042) footy válasza MunezXBK (#70039) üzenetére


footy
addikt

TSI ;]

(#70043) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok,

Lehet hülye kérdés fog következni.

A Kínai piacra szánt autókat (Long wheelbase) változatokat a gyártók egyáltalán nem forgalmazzák EU-ban?

Novum Forum Siculorum

(#70044) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Olyan kérdésem van, hogy lehet itt a fórumon valahol ajánlani autóval kapcsolatos szolgáltatást, javítást?

(#70045) brumi1024 válasza i-sti (#70043) üzenetére


brumi1024
veterán

Az európaiak csak a nagyoknál, 7er, A8, S osztály.

(#70046) i-sti válasza brumi1024 (#70045) üzenetére


i-sti
senior tag

Nagy kár értük.
Szerintem egy B8/B9 - F30/F31 LWB, best buy lenne az európai piacokon.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#70047) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ez mi a túró lehetett újkorában?

Same rules apply!

(#70048) Richard! válasza EQMontoya (#70047) üzenetére


Richard!
addikt

3-as vagy 5-ös BMW. Szerintem

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#70049) Kornel válasza EQMontoya (#70047) üzenetére


Kornel
veterán

Nem egy masszív karosszéria volt, az biztos.

(#70050) brumi1024 válasza Richard! (#70048) üzenetére


brumi1024
veterán

Valami olyasmi szerintem is.

(#70049) Kornel: Nem tudni mennyivel ment. Ez egy Huracan, és az egy baromira masszív karosszéria. Ebből kiszálltak ketten.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.