Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) EQMontoya válasza Magnum_ (#87999) üzenetére


EQMontoya
veterán

Annyiban jól emlékeztél, hogy gondolkodtam rajta, hogy legyen télre egy backup a gyárinak.

Same rules apply!

(#88002) bitpork válasza Dolby (#87992) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem Te vagy az autód nem léteztek. Olyan nem létezik h egy Jazz meghibásodjon!!!44!!444!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#88003) Integrale válasza bitpork (#88002) üzenetére


Integrale
veterán

:DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#88004) Dolby válasza bitpork (#88002) üzenetére


Dolby
senior tag

Figyelem spoiler vesszély! (bár ez egy autós topicban elég félrevezető :DD)

Ne aggódj, a végére ki fog derülni, hogy csak user error és boldogan élünk míg meg nem halunk. Csak várd ki a mese végét :U

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#88005) BigBlackDog válasza Dolby (#87992) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, egy Jazz nem romlik el. Ez egy axióma. :DDD Mondjuk azt mondanám, hogy a hosszbordás szíj miatt nem romlik el a generátor, de végül is a hosszbordás szíj viszi át a hajtás a segédüzem (tehát többek között a generátor) felé, ha jól tudom, így szerintem akár lehet is köze a cserének ehhez. De ez csak hasraütés, várjuk ki a végét!

(#88006) EQMontoya válasza BigBlackDog (#88005) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, ha nemrég cserélték, akkor ott simán elmehetett valami, ha nem húztak meg egy feszítőt rendesen, akkor simán elforog. Bár esélyesen nyikorogna ez esetben, mint állat.

Same rules apply!

(#88007) Sterilzona válasza Qru (#87952) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Köszönöm.
Egy lépcsővel beljebb vagyok.
De hol van a tank leeresztő ?
Bújom a netet, robbantott rajz stb, de nem nagyon találok semmit.

(#88008) szőröscica


szőröscica
addikt

Felnitisztítóból mit ajánlotok?

(#88009) focvis válasza szőröscica (#88008) üzenetére


focvis
veterán

A Wolf's "fallout remover" egész jó, a személyes átvételt javaslom a 18. kerben; 1 literest vegyél + spricnit hozzá.

Igazából, ha rendszeresen mosod az autót és odafigyelsz a felnire is, továbbá nem túlzottan strukturált a felni, akkor nem kell felnitisztító.

[ Szerkesztve ]

(#88010) MunezXBK válasza szőröscica (#88008) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sósav + víz kombót.

(#88011) hülyegyerek válasza bitpork (#87985) üzenetére


hülyegyerek
addikt

6-8 € egy sör, Ott szegény lennék. :DDD

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#88012) focvis válasza MunezXBK (#88010) üzenetére


focvis
veterán

Attól mindenki megijed, pedig az a tuti a hagyományos, fényezett alufelnire. :K

(#88013) Integrale válasza hülyegyerek (#88011) üzenetére


Integrale
veterán

7 euróért Guinnesst kapsz, a kevésbé felkapott sörök olcsóbbak, Heineken 4 körül (csapolt), Budweiser szintén 4-5. Boltból a dobozosak pedig 2-4 euró között.

Ami drága, és hiába van itt pénz, az a lakásbérlés. Egy 4 fős családnak elegendő lakás 1800 eurótól felfelé, amiből elköltöztünk azt most 2200 ért adják ki ( a fővárostól 20 km-re). Tedd mellé a drága autó biztosításokat, (én nagyon kedvezményesen csak 1790-et fizetek egy évre, de a legtöbb biztosító azt mondta, hogy 5-6000 euró, mert 11 év feletti az autó, jelenleg az AXA-nál vagyok, ők csak egy adminisztrációs hiba miatt tartották az 1790-et, egyébként 3450 lenne.

Szóval igen, van pénzük, de félretenni, gyűjteni kevesen tudnak, saját lakáshoz leginkább örökléssel jutnak, mert sokan a minimálbér körül keresnek, azzal pedig nem kapnak akkora hitelt, hogy vehessenek sajátot, amik szintén eszméletlenül drágák, most a brexit még meg is nyomta az árakat, így lehet az, hogy az a lakás amit fentebb írtam, hogy 2200 havonta, az meg is vehető bő 300e euróért, de Dublinon belül egy apartman most ment el 4 millió euróért. Egyszerűen halandó ember ezekhez nem jut hozzá, sem hitellel (mert kb 100-150e euró kölcsönt kapnának az átlagos bérekre), úgyhogy fizetik a méregdrága bérleteket.

"Bad reklám is reklám too"

(#88014) rbalint88 válasza szőröscica (#88008) üzenetére


rbalint88
addikt

Sonax literest a kaufferből.

Ja és meg lehet nyugodni, az Alfa is csillog-villog, ragyog.

focvis: hetente mosom az autót nyáron, de olyan fékpor van rajta, hogy nem jön le a sima mosással. Kell rá a felnitisztító és pl a mannol le se hozza, kell ez a sonax a sikerhez.

(#88015) BigBlackDog válasza rbalint88 (#88014) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ne vezess olyan vadul és használd többet a motorféket! ;] :DDD

(#88016) focvis válasza rbalint88 (#88014) üzenetére


focvis
veterán

User error. :P

(#88017) molnarpeter válasza Sterilzona (#88007) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csövet nem tudod valahol széthúzni? 2T Wartburgból elöl a karbinál engedünk le néha, mikor kisgépbe kell a keverék.

(#88018) brumi1024 válasza BigBlackDog (#88015) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudjuk, hogy kiknek való a fék. ;]

(#88019) -v- válasza Integrale (#88013) üzenetére


-v-
addikt

Ránéztem numbeon is, ez elég kemény .. ennél még München is jóval olcsóbb, ezek gyakorlatilag Zürichi bérleti díjak majdnem ... :U

(#88020) Integrale válasza -v- (#88019) üzenetére


Integrale
veterán

Nem tudom, hogy ott mikori adatokkal dolgoznak, de a buszjegyből kiindulva pár évesek.
One-way Ticket (Local Transport) ez most 3,20. 1800 euróért nem találsz most a városban 3 szobás lakást, ha igen, akkor a tiltott negyedben.ű

Szerk: ha leszűkíted Dublinra felül, akkor már közeledik a valósághoz.

MunezXBK: Itt is, vidéken. :D Belvárosban 1000-1200 eurót is elkérnek egy szobáért + 2 havi kaució + rezsi, csak az nem felelt meg, mert párokat sehol sem engedélyezik.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#88021) MunezXBK válasza Integrale (#88020) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt 600€ egy szoba. :U

(#88022) -v- válasza Integrale (#88020) üzenetére


-v-
addikt

Dublint néztem, ja.

(#88023) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Napiprosztoautosrovat:

Huvosvolgyin jottem normale, mogottem szuleim.
Busz balra nagy ivben szabalyosan kanyarodna a savjabol, en melleertem es egyszer csak a huvosvolgyire, szabalytalanul, balra nagy ivben mellem vagott egy Kuga, veszfek, kormanyt kirantom, epphogy nem lett kocc.
Nem kert elnezest, en reflexbol dudaltam (szabalyosan).

Egymas melle ertunk a pirosnal, faszikam at sem nezett, anyuci meg bemutatta a kozepso ujjat. Ok, korbefotoztuk, rendszammal (persze nem jelentem fel, de erezze a torodest. Ja, csak azert nem, mert hangosan es hatarozottan velemenyezett, az meg valid ugye) Ha nem lettek volna ott anyamek, akkor kiszalltam volna es elmagyaraztam volna a sracbak, hogy fogja vissza a kurvajat, ha mar o is hulye.

I humbly and respectfully decline™

(#88024) MunezXBK válasza Magnum_ (#88023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy ilyen mutatvány itt 4.000€-ba fáj.

(#88025) Magnum_ válasza MunezXBK (#88024) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szeretnek ott elni.

Nem vagyok onkentes rendor, nem is szeretnem annak beallitani magam. De ez indokolatlan es felhaborito.
Tehat nem azon rantottam fel magam, hogy apuci nem tud vezetni.

Persze, ha lenne egy regi gallytoros Jimnym vagy hasonlo, akkor siman engednem osszeerni ilyen hekyzetben az autokat.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#88026) molnarpeter válasza Magnum_ (#88025) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#88027) MunezXBK válasza Magnum_ (#88025) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A beintés ennyi. :D

(#88028) Magnum_ válasza MunezXBK (#88027) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Arra gondoltam en is

I humbly and respectfully decline™

(#88029) jozsi252


jozsi252
veterán

Van 1 csaj ismerősnek egy 1 éves Yaris, és 1-1x tapasztalt olyat már újkorában is hogy 1-es fokozatba nem mindig tudta betenni. Nagyon ritkán fordul elő de elő szokott. Ilyenkor kuplungot visszaengedi, majd megint. Általában ez meg is oldja, talán 1x volt hogy a kocsit hátramenetbe kellett rakni és megmozdítani egy kicsit.
Ha nagyon ritkán jön elő akkor ez tekinthető normális jelenségnek, vagy nem nagyon?

Illetve nemrég előfordult mikor mellette ültem, ugyanez a jelenség, valahogy nem érezte hogy épp nem sikerült 1-es fokozatba rakni teljesen, és a kuplungot felengedte kicsit, aztán a motortérbe kerregő vagy nem tudom milyen hang volt, ez lehetett a kuplungtárcsa, vagy fogaskerekeket darálta esetleg azért hogy nem volt teljesen berakva 1-es fokozatba? Persze mikor meghallotta egyből kinyomta kuplungot, de kicsit parázik hogy nem-e lett valami baja a kocsinak. A motornak meg mindennek ugyanolyan hangja van, így akkor elvileg nem károsodott túlzottan semmi nem?

iPhone 13 Pro Max

(#88030) kisza25 válasza Magnum_ (#88025) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nagyfaluban tutira ezzel járnék(hátul vonóhorog) megboltolnám sógornőmmel:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#88031) tboldi válasza jozsi252 (#88029) üzenetére


tboldi
nagyúr

A WagonR is ugyanezt csinálja új kora óta (vagyis lassan 14 éve), csak hátramenetbe kapcsolva. Ez ilyen, teljesen normális.
Ahogy írtad is, vagy újra kell kuplungolni, vagy az ellenkező irányba éppenhogy megindulni. Csak előbb ki kell venni üresbe, különben jön a második bekezdésben leírt darálás, ami a váltó fogaskerekeitől jön. Egyszer-egyszer rövid ideig még nem tragédia, de azért rendszert nem célszerű csinálni belőle.

(#88032) jozsi252 válasza tboldi (#88031) üzenetére


jozsi252
veterán

Összesen 1 alkalommal csinálta ezt hogy valahogy elkerülte a figyelmét hogy nem tudta rendesen 1-es fokozatba rakni, és felengedte a kuplungot. Most már jobban odafigyel erre, de lényeg hogy akkor nagy kárt nem csinálta azzal az 1 alkalommal.

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#88033) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Aki olcsón akar fűthető üléshuzatot az menjen a fóti madaras teszkoba. 2.2k most amit még nemrég vettem jóval "drágábban". Melegít rendesen. Egy idő után már ki is szoktam húzni (szivargyújtós).

(#88034) szőröscica válasza jozsi252 (#88032) üzenetére


szőröscica
addikt

Régi Nissanom is ilyen volt néha. Automatát kell venni. ;]

(#88035) Magnum_ válasza kisza25 (#88030) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jaja ez a tuti

I humbly and respectfully decline™

(#88036) molnarpeter válasza jozsi252 (#88032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Teheti kettesbe is, ha necces a helyzet, kicsit több gázzal úgy is el tud indulni (ha pl hirtelen vált a lámpa).

(#88037) focvis


focvis
veterán

Az előbb értem haza, a környéken kb. 2 kg sót szórtak ki az útra négyzetméterenként - minden fehér lett. Ugyanakkor holnapra +11 C fokot jósol az időkép. :F

[ Szerkesztve ]

(#88038) w333 válasza focvis (#88037) üzenetére


w333
félisten

2 hónap múlva mire leesik a hó már nem kell sózni ... jóvanzaúgy ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#88039) BigBlackDog válasza focvis (#88037) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Holnaputánra meg 14 fokot, legalábbis mifelénk, szóval autómosodás, -kozmetikázós nap lesz asszem.

[ Szerkesztve ]

(#88040) szőröscica válasza BigBlackDog (#88039) üzenetére


szőröscica
addikt

Utána esni fog, akkor már ne fáradj.

(#88041) BigBlackDog válasza szőröscica (#88040) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem látod, hogy milyen mocsok van a Civicen. Muszáj lemosni és kicsit tisztába tenni. Lassan már lesz egy második autó is, csak a rajta lévő koszból. :D

(#88042) Qru válasza jozsi252 (#88032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szinkron gyűrű... gyárilag ilyen, nagyon sok japó autóra jellemző. :(

#nincsbennetarcsi

(#88043) molnarpeter válasza Qru (#88042) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Németre is, franciára is :D

(#88044) EQMontoya válasza -v- (#88019) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát jah, csak ott simán másfélszeresek a fizuk.

Same rules apply!

(#88045) jozsi252 válasza szőröscica (#88034) üzenetére


jozsi252
veterán

Jó ez a manuális váltó a Yaris-ba, nekem is ilyen van és szeretem. Szerintem a váltó útja is megfelelő neki, CVT-t nem szívesen vettem volna.

(#88042) Qru

Akkor nem egyedi jelenség. Mondjuk max akkor ciki ha épp lámpánál állsz és indulnál el, esetleg emelkedőnél. De mondjuk tényleg nagyon ritkán jön elő neki így ezzel nyugodtan együtt lehet élni. Csak csóri kicsit tartott tőle hogy esetleg valami nagy kárt okozott hogy így engedte fel a kuplungot, aztán darálta a fogaskerekeket. Oktató autókat jobban sajnálom mikor ez naponta többször megismétlődik.

iPhone 13 Pro Max

(#88046) -v- válasza EQMontoya (#88044) üzenetére


-v-
addikt

Komolyan? Ott többet keresnek? Ne bassz ... ;]

Amúgy most épp München meg Zürich volt a viszonyítás részemről, nem tudom ez megint elkerülte a figyelmed, jó vagy mostanában abban, hogy ne arra válaszolj, ami le van írva :D :P
Vagy úgy érted az említett városokban, akkor nem szóltam ;]

[ Szerkesztve ]

(#88047) EQMontoya válasza -v- (#88046) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván arra értettem, hogy zürichi árak vannak Dublinban, viszont nem éppen olyan fizetések, szóval így valóban durván drága...

Először olvas, aztán értelmez, majd ezek után válaszol. Nem érdemes keverni. :)

Hovatovább, a doublini ingatlanok ennyiért még szarok is, a jelentős részük régen épült, hőszigetelés nuku, sötét...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#88048) Magnum_ válasza EQMontoya (#88047) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

I humbly and respectfully decline™

(#88049) focvis válasza BigBlackDog (#88041) üzenetére


focvis
veterán

Enyém is vállalhatatlanul retkes lassan. Viszont most vmi havas csapadék esik; mégse voltak hülyék az FKF-nél?

(#88050) tboldi válasza BigBlackDog (#88041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én ma mostam le, már vagy (Saint_, kapaszkodj!) 3 hónapja gyűlt a mocsok. Eddig vagy nem értem rá, vagy szar volt az időjárás. Nem volt melegem ma sem, de már muszáj volt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.