Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151001) tboldi válasza EQMontoya (#150998) üzenetére


tboldi
nagyúr

hirtelen eleg fickosnak erzodik ez a 146 lo
A 83 is, a hideg levegő kedvezőbb az égésnek. ;]

Amúgy nálunk is esik a hav, de semmi nem marad meg belőle az aszfalton, simán csak vizes - hála ennek (tegnapi képek).

[ Szerkesztve ]

(#151002) Qru válasza tboldi (#151001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg a fogyasztásnak is. Ja nem. :D

#nincsbennetarcsi

(#151003) gzbotii válasza Qru (#151000) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem is tudtam, hogy ilyen is van. Köszi az infót.
Mondjuk az érdekel, hogy ezeknél, hogy oldják meg a kenést. Utána kell nézzek.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151004) tboldi válasza Qru (#151002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ehhez kapcsolódóan: épp most adták át a DHL-nek a ScanGauge-et, expressz kiszállítást kértem, elvileg 2-3 munkanap és itt lesz Görögországból. Onnantól kezdve fogom tudni figyelni a fogyasztást. Ja, nem, mert nem érdekel. ;]
Viszont a beszívott levegő hőmérséklete annál inkább. :D

[ Szerkesztve ]

(#151005) Magnum_ válasza tboldi (#151004) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es meg szep is lesz beepitve. Ja nem.
De legalabb olcso volt. Ja nem.

;]

I humbly and respectfully decline™

(#151006) Magnum_


Magnum_
nagyúr

En amugy megbantam.mar, hogy a tiszta autoval kialltam a garazsbol. Limozni kellett volna.

I humbly and respectfully decline™

(#151007) Qru válasza gzbotii (#151003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb ugyanúgy mint egy boxermotornál gondolom, még én sem néztem utána ennek.

Itt van róla kép is: [link]

#nincsbennetarcsi

(#151008) tboldi válasza Magnum_ (#151005) üzenetére


tboldi
nagyúr

Japán autóhoz dukálnak az ilyen biszbaszok (lapozni). :D

[ Szerkesztve ]

(#151009) Magnum_ válasza tboldi (#151008) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Valid
A Tied is hasonlo kategoria.
;]

I humbly and respectfully decline™

(#151010) tboldi válasza Magnum_ (#151009) üzenetére


tboldi
nagyúr

Főleg azóta, hogy hideg a kinti levegő. :))

(#151011) Qru válasza Magnum_ (#151009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végülis a gyártási hely stimmel (bár Kínában is gyártották a Jazz-t). :D

#nincsbennetarcsi

(#151012) barnam_ válasza máyköl (#150975) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én tök jól tudtam jönni mindenhol. 8 körül indultam, előtte 20 percet kapartam a havat.
A TS860 jól tapad, csak ohne kipörgésgátló + hátsókerékkel figyelni kell indulásnál. Bár nézzük a pozitív oldalát, most legalább van lehetőség keresztbe rakni :D

Inkább amiatt aggódhatok, hogy vajon a sós lé mennyit fog csócsálni a rozsdán :B

(#151013) tboldi válasza Qru (#151011) üzenetére


tboldi
nagyúr

Stimmel, mert J-vel kezdődik a VIN-em. :P

(#151014) Tom1939 válasza Qru (#151000) üzenetére


Tom1939
őstag

Amikor városban éldegél nagyrészt akkor megkapja a 100-as prémiumbenzint a jazz és az scross is. Amikor megy nagyszülő látogatásra hogy beleugrik 2 nap alatt 5-600 akkor szokott "simát" kapni de most már ilyenkor is legalább ez a 98-as.

(#151015) Cifu


Cifu
nagyúr

M7 hajnalban korrekt volt, de már Tárnok előtt két balesetet láttam. Az M0 szintén korrekt, de az M0-M6 kereszteződés előtt a középső sávban keresztbe fordult duplafülkés kisplatós teherautó ("brigádszállító"). Aztán viszont gáz, Weiss Manfréd úton recseg-ropog a gumik alatt a jég, a Soroksárin szintén inkább letaposott, mint letakarított hó, és így tovább.

Viszont a városban nem láttam balesetet, és némileg kellemesen meglepődve mindenfelé óvatos és türelmes vezetőket láttam, valahogy most senki sem akart annyira Fittipaldizni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#151016) máyköl válasza Magnum_ (#151006) üzenetére


máyköl
veterán

Vagy bkv.
Multkor limoztam hazafele, be is alltam szepen a dugoba, kijott a vegere egy 4.300Forintos szamla, ugy hogy bkv -val fele annyi ido alatt hazaertem volna. Egy idore elfelejtem inkabb, vagy csak akkor berlek ha tuti tiszta a forgalom.

(#151017) Tsebacsi válasza proof88 (#150985) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ajánlott cucc: [link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#151018) Magnum_ válasza máyköl (#151016) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Dugo elott indulok es az utvonalam egesz jo.

I humbly and respectfully decline™

(#151019) fant0mi válasza gzbotii (#151003) üzenetére


fant0mi
addikt

A dizelmotor kenoolajszivattyuja (fogaskerekszivattyu) a motor olajtartalyabol szivja a kenoolajat, es egy nyomashatarolo szelepen, valamin egy kenoolajhuton keresztul nyomja az olajszurobe. Ez a szurt olaj csovon keresztul jut el mindegyik olajfuvokahoz es a forgattyustengely nyugvo csapagyahoz. A vezertengelycsapagyat es a himbakat a forgattyuszekrenyben kialakitott furatokon at aramlo kenoolaj keni. A hajtorudcsapagyakhoz a forgattyutengelyben levo furaton, a dugattyu csapszeg kenesehez pedig a hajtorud hossziranyu furatan keresztul jut el a kenoolaj.

(#151020) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Akkor csutortok es pentek home.office, de csut. reggel targyalok obudan. Majd a ceges taxi elvisz ;]

I humbly and respectfully decline™

(#151021) Qru válasza Tom1939 (#151014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így teljesen jó. :K

#nincsbennetarcsi

(#151022) Integrale válasza gzbotii (#151003) üzenetére


Integrale
veterán

Ez egy 126 P BIS motorja, ami egy fekvo kethengeres, latszik, hogy az opajszivattyu ugy van kialakitva, hogy kapjon olajat. Minden mas gyakorlatilag olyan, mint egy szokvanyos motornal.

Egyebkent beirtam Googlebe, hogy fekvo motor, es ez volt az egyik talalat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#151023) tboldi


tboldi
nagyúr

Az imént egy idősebb faszi megpróbált büntetőfékezni előttem, mert ~2 km-rel korábban át mertem sorolni a másik sávba mögé. Csak ott rontotta el, hogy pont annál a kereszteződésnél csinálta, ahol le akartam kanyarodni. Wtf? :D

(#151024) MasterMark válasza tboldi (#151023) üzenetére


MasterMark
titán

Ha mögé soroltál azzal mi a problémája?

Switch Tax

(#151025) tboldi válasza MasterMark (#151024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Franc tudja. :D
Az is érdekes, hogy csak két km-rel később jutott eszébe. Mondjuk végig lesegetett hátra a fejét fordítva, mintha nem lenne belső tükör, biztos gondolkodott, mivel tehetne nekem keresztbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#151026) _q


_q
addikt

Casco kötését hol érdemes megcsinálni, ha szeretnék többféle verziót is kalkuláltatni.? Netrisken úgy tudom csak a kötelező van jó áron, casco nem éri meg.

4 millió körüli lopásra, törésre, vadkárra, környezeti behatás (jég, kidőlt fa) milyen összegre lehet számítani?

(#151027) Cifu válasza _q (#151026) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én nemrég játszottam végig, a Biztositas.hu és a Netrisk.hu kb. ugyanazt hozta ki. Hozzáteszem végül a Union-nál kötöttem meg, mert a jelenlegi autóm kötelezője és a lakásbiztosítás is ott van, így pedig olcsóbb lett, mint a Biztositas.hu kalkulációja alapján.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#151028) Jorus


Jorus
nagyúr

Hómofisz :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#151029) Saccco válasza Jorus (#151028) üzenetére


Saccco
nagyúr

Alkalmazottak is vannak? :U

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#151030) focvis válasza rbalint88 (#150973) üzenetére


focvis
veterán

Az utcából óvatosan leereszkedtem; Fodor lefelé állt, Vöröskőbe nem mertem behajtani, az télivel is veszélyes; a Pagonyon mentem le, előttem egy szvsz nyárigumis Chevy Spark ment gyökkettővel. Kb. úgy viselkedett, mint egy öreg, kukaérett téli gumi (1 éves Nexen 4S).
Havas sík terepen vállalható. 7
Sík latyakon induláskor egyből kiteszi a fenekét az út vízelvezető dőlésének irányába - villannyal hátsókerék hajtásos. Ez a Bocskai út vége felé kezdett aggasztani, nem akartam keresztbeállni a nagy forgalomban, így bekapcsoltam az AWD-t, azaz elindítottam a dízelt is, ami elől hajt. AWD-vel, sík úton rendben lett a tapadás.
Kíváncsian várom a hazamenetelt; tippre fel fog menni az utcában 4-kerékkel. A lejtő a para.

(#151031) Qru válasza _q (#151026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt van pár alkusz felsorolva: [link]

#nincsbennetarcsi

(#151032) Magnum_ válasza focvis (#151030) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En most ideges vagyok magamra.
Tiszta volt a garazsban az auto....

I humbly and respectfully decline™

(#151033) Integrale


Integrale
veterán

Bocsánat, teljesen más téma. Úgy emlékszem, hogy valaki innen a csoportból Norvégiában él. Jól emlékszem? Ha igen, akkor ki? Köszönöm előre is! :R

"Bad reklám is reklám too"

(#151034) MunezXBK válasza Integrale (#151033) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gaben92, de Finnországban, nem Norvégiában.

(#151035) Qru válasza focvis (#151030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aucs, akkor a 4,5 éves CC-vel meg sem próbálok feljönni a mélygarázsból. :D

#nincsbennetarcsi

(#151036) barnam_


barnam_
nagyúr

Járt esetleg ma valaki Veszprém megyében? Mennyire van káosz az utakon?
M7/8-as/77-es út a tervezett útvonal estére.

(#151037) fant0mi válasza barnam_ (#151036) üzenetére


fant0mi
addikt

Normalis az M7, 8-as.

Szerk.: Nezd csak, webcam [link]

[ Szerkesztve ]

(#151038) Dluinet válasza barnam_ (#151036) üzenetére


Dluinet
nagyúr

M7

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#151039) focvis válasza Qru (#151035) üzenetére


focvis
veterán

Jó, hát erre lehetett számítani; nem téli gumi.* Mehettem volna BKV-val is, a kocsit se szívesen kenem össze sólével; de erősebb volt a kíváncsiság.
Az autó hátulját fogta azért az ESP, de megindult a hirtelen nyomatékra; mindenesetre AWD-vel sokkal megnyugtatóbb volt.
A hazamenetelről majd beszámolok.

*Nyárinak is gyenge; a júliusi forróságban kenődött. Múlt héten viszont teljesen OK volt, a latyakot nem szereti.

(#151040) Qru válasza focvis (#151039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is hasonló tapasztalatom volt a CC-vel, oldalirányba hajlamos kitörni de az egyenes haladás (gáz-fék) az elég jól megy.

#nincsbennetarcsi

(#151041) máyköl válasza focvis (#151039) üzenetére


máyköl
veterán

Én a nyárival nem mertem elindulni, bkvztam a zaszonnyal.
Holnap van gumicsere, remélem eljutok valahogy a XVI. kerületbe velük.

(#151042) focvis válasza máyköl (#151041) üzenetére


focvis
veterán

Jól tetted mára.
Itt a pesti oldalon már letakarították a főbb útvonalakat, feltételezem az Istenhegyit is; ha arra kijutottál, utána már nem lesz gond.

(#151043) EQMontoya válasza Jorus (#151028) üzenetére


EQMontoya
veterán

En kemeny voltam, elindultam:

Same rules apply!

(#151044) MasterMark válasza EQMontoya (#151043) üzenetére


MasterMark
titán

Ott egy kispolszki. :DDD

Switch Tax

(#151045) EQMontoya válasza MasterMark (#151044) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, van az utcaban minden. Szembe szomszed sracnak egy dizel allolampaja + egy MX5 NA, nalam az NBFL, van kispolak, van 1-2 bogar, van egy regi Manta... :)

Same rules apply!

(#151046) _q válasza Cifu (#151027) üzenetére


_q
addikt

Köszi

(#151031) Qru
Neked is

(#151047) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Csináltam egy ilyet, majd meglátjuk élesben mire képes. Nem tudom honnan van, de egy szar, egyszer akartunk egy kis 3 hengeres trakit kisegíteni vele, de füstfelhővel nyugtázta a napot.
Kemény 2mm-es vezetékkel, a csipeszeknél csak simán a blankolt vezeték körbetekerve a gumin és úgy beszorítva, totál új volt akkor. Aztán félredobtuk a fenébe.
Most feltuningoltam 2.5mm-es dupla vezetékezéssel, úgyhogy 3x olyan vastag lett és a csipeszeket átfúrtam, alátéttel metrikus csavarral rögzítettem a drótot, lepucoltam az érintkezési pontokat, majd a végén körbe is forrasztottam. Meglátjuk mit fog majd bírni, remélem nem feleslegesen dolgoztam vele.
Fúráskor ért a meglepetés, hogy még a csipeszek sem rézből vannak, hanem valami kacat lemez csak réz színű felhordott anyag van rajta. :U

Egyébként ha valaki normális bikakábelt akar akkor régi hegesztőről szerezzen vezetéket meg csipeszt.

(#151048) tboldi válasza #89309696 (#151047) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyszerűbb beszerezni egy lidliset vagy aldisat, Sipos úr videói alapján (Autósimogató) elég jók.

(#151049) #89309696 válasza tboldi (#151048) üzenetére


#89309696
törölt tag

Igen, láttam azokat is, de egy férfi szeret alkotni. :D Akkor is ha szar lesz a végén. :DD

(#151050) K Norbi válasza EQMontoya (#151043) üzenetére


K Norbi
addikt

Áhh ezért kövezés jár [link] :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.