Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138001) #89309696 válasza buci30 (#138000) üzenetére


#89309696
törölt tag

Azt írja a beépített akkuja ~12 órát bír. Gondolom van benne valami átlag 1500 mAh akku. Akkor a kocsidból is ennyit fog kirántani 12 óra alatt, ez 1.5Ah a nagy akkudnak, plusz veszteségek mondjuk 2 Ah. Röhögve kibírja.
Egy egész hétre azért ne hagyd rajta.
Értelme se nagyon lenne annyi ideig, mert max képbeállításokkal a legnagyobb memkártya amit elbír 64GB, az 6 óra felvétel a régieket meg törli. Szóval hiába menne napokig mindig csak az utolsó 6 óra van meg.
Egy éjszakára simán jó.

[ Szerkesztve ]

(#138002) Micsurin válasza tboldi (#137976) üzenetére


Micsurin
nagyúr

+Qru Köszi! Sajnos egy vezérlés csere még hátra van a jövő héten de jobb tutira menni... Plussz a jobb első csapágy is cserés. Tolva lett a dolog mivel nem volt ugye kategória de így már nem tologatom. :))

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138003) rbalint88


rbalint88
addikt

na jó, a v60 phev ba$$o. mivel van a családban egy sima d3, így azt tudom mondani, hogy a csomagtércsökkenés nem számottevő, simán együtt lehet élni vele. (max sok cekkerrel nem húzza be az ember a rolót). nagyon szépen, fölényesen megy. nagy tempónál jellemző hosszú ívű kanyaroknál szépen tartja az ívet (pályán 3 sávnyi váltás 180-nal tök stabil), a szűk kanyarokban a súly eltolja először az elejét, aztán utánamegy a segge is. az utastér nem túl tágas, viszont nagyon kényelmes.
verdikt: fain a verdája focvis bácsi ;]

megkaptam ma a céges verdát, 2012 Hyundai Elantra 1.6GDI 105e km-rel. kényelmes közlekedőedény* felszereltségben a bluetoothon (és zenestreamen) kívül mindent tud, ami kell nekem - tempomat, digitklíma, ülésfűtés, tolatóradar, esőérzékelő. egy automata világításkapcsolás mondjuk jól jönne, akár egy gyújtáson fixre kötött tompított is megtenné. szerencsére DRL van, úgyhogy törvényileg nem leszek megszekszuálva, csak szeretem, ha világít az autó rendesen.

* a futóműve meglepően buta, vasúti sínen átkelve [Ikörkörösen ]oldalra ringatózik a segge. nem bug, hanem feature, újkora óta ilyen, a többi is a flottában. a motor közlekedni elég, hepciáskodni nem kell vele. váltó nagyon pontos, a fokozatkiosztás meglehetősen rövid, 6-ban 80-nál már 2000-et forog. a fék kicsit hirtelen, azt még szokni kell.

(#138004) EQMontoya válasza rbalint88 (#138003) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amugy az a valto szivo benzinhez kepest hosszu.
2500-at forog ezek szerint 100-nal, az IS mondjuk 2800-at, pedig nagyobb motor.
Ahhoz kepest, hogy ez egy viszonylag porgos szivo (nyomatekmaximum 4800-nal, teljesitmeny 6300-nal), ez egy kifejezetten hosszu valto.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#138005) molnarpeter válasza rbalint88 (#138003) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fater kommentálta múltkor ezt a magasított csomagtartó padlót: könnyebb a piszkot kisöpörni :DDD

Legjobb autó a céges autó :)

(#138006) aero. válasza EQMontoya (#138004) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerencsére rájöttek már, meg a fogyasztási normák hozadéka is. Volvo is 2500rpm 100-nál, holott 2000 is bőven elég lenne, kevesebbet is fogyasztana. Gyári érték szerint 2200-nál már megvan a nyomatékcsúcs.

(#138007) hacki87 válasza EQMontoya (#138004) üzenetére


hacki87
senior tag

Az 1.6 benzines Bravom csak 5 sebességes volt de az is 80@2000rpm.

(#138008) buci30 válasza #89309696 (#138001) üzenetére


buci30
addikt

Akkor ez nagyon jó 😊
Akkor így ami anno kérdés volt a parkoló okosság is megoldva.
Ha annyira para lenne egy strand közbe és úgy hagyom, nem fog lemerülni az aksi.

De akkor én le se állítom mivel a kocsival minden nap megyek szinte max 2 naponta biztos, így az aksi nem tud lemerülni.

De kérdés még, hogy bírja a kamera ezt a 24h felvételt nem lesz baja?

A másik a memória kártya kérdés.
Az 64GB és ha olyan van azt ugy is mentem telefonra róla, de egy ilyen kártya kb. meddig bírja ezt a 24h és 5-6h alatt mindig újra írás?

Fényképezőgépbe stb évekig az okés, csak így nagyobb a felulirasi terhelés neki jóval 5-6h-kent és folyamat. 😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#138009) Integrale válasza aero. (#138006) üzenetére


Integrale
veterán

Ki van ez talalva a gyarban eleg jol. Egy eletkepes kompromisszumra van szukseg a fogyasztas es a visszavaltas nelkul dombon fel, kozott.
Hacki87 Bravoja jo pelda erre, facelift elott 130/4000rpm volt, utan pedig 130/3200, 5.-ben megolte a dinamikat, pedig kifejezetten virgonc volt elotte az auto, ha mar beultek paran, akkor autopalyan maximum tartotta a tempot emelkedon.

"Bad reklám is reklám too"

(#138010) stickermajom válasza aero. (#137996) üzenetére


stickermajom
addikt

A kerületben az S8, az X6M és a Cayenne Turbo van olyesmire használva. :D

(#138011) kisza25 válasza Integrale (#138009) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hát igen, a tipo-ban sem véletlen, hogy 6.-ban annyit pörög, mint más autó 5-ben, és rövidek az áttételek. Amitől helyben fickósabb lesz, viszont nem is fogyaszt jól.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#138012) Doki16 válasza rbalint88 (#138003) üzenetére


Doki16
addikt

Ezzel a véleményeddel csak még jobban megerősítettél, hogy vágyom egy V60 D6-ra :D
Remélem a Toyotát könnyebb lesz eladnom.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#138013) stickermajom


stickermajom
addikt

Megkérdeztem amúgy tegnap: Astránál 4év/120000km a légszűrő csereperiódusa, azt hiszem elég lesz felezni. :D

Két szoftveres kérésem lett volna: kalibrálják a BC-t, hogy ne 1 liter fölötti különbségek legyenek a fogyasztásban, illetve, hogy az automata fényszóró hamarabb kapcsoljon eső esetén. Szerintük ilyeneket nem lehet..

(#138014) #89309696 válasza Integrale (#138009) üzenetére


#89309696
törölt tag

Erre a tökéletes megoldás a 6 sebis váltó lenne minden autóba, aki dinamikát akar elkullog a megszokott 4000/130-on 5., aki fogyasztást az meg 3200/130-on 6.
5 sebességes váltónak már vagy 10 éve nem szabadna léteznie.

[ Szerkesztve ]

(#138015) Qru válasza rbalint88 (#138003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meggyőző amit a V60 phev-ről írsz, bár én eleve rokonszenveztem vele. Kár, hogy jelenleg nem igen tudnám hol tölteni...

Meg mondjuk a szokásos téli üzemleállást (kb 4-6 hét pihi a garázsban), hogy bírná az akksi. Bár ha töltőn hagyom akkor gondolom átvált csepptöltésre?! :F Marad a tartalék nélküli. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#138016) MunezXBK válasza Qru (#138015) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Arra leszek kíváncsi, hogy miután elterjedt ez a villanyos autózás, mennyi időn belül fognak mondjuk hidrogénre váltani? Jó szokás szerint. :D

(#138017) #89309696 válasza Qru (#138015) üzenetére


#89309696
törölt tag

Másfél hónapot egy lítium akkupakk szerintem röhögve kibír, főleg garázsban.

(#138018) Qru válasza MunezXBK (#138016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe lesz egy jó kis boszorkányüldözés ellenük is mint a dízelek ellen, majd meglátod.

mod:

Fehér Farkas:

Háát, azért annyit nem szívesen állnék vele töltés nélkül. Minden esetre az tény, hogy a Toyota megvonja a gyári akksi garit ha 30 napnál tovább áll a kocsi. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez csak a bimetálosra él vagy a Li-osra is...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#138019) Doki16 válasza MunezXBK (#138016) üzenetére


Doki16
addikt

Engem a villanyozásban az vonz, hogy nem kell egy járó motort mindig beindítanom, ha 4 métert arrébb kell állnom. Én ezét szeretnék leginkább elektromos autót. Napi 4 km-et járkálok a kocsimmal. Télen esélye sincs bemelegedni az olajnak. Na most ez egy hidrogénes autónál is sajnos ugyanígy fennállna.

Gondolkodás nélkül átülnék egy Nissan Leaf-be vagy Hyundai Kona-ba, ha nem egy kisebb vagyon lenne :)
Model 3 is nagyon bejön, de nem lenne rá igényem, egy reális középkategóriás villanyos elég lenne.

(#138015) Qru: Lényegében akkor csak a munkádhoz használod a kocsidat? 4-6 hétig nem is mész sehova? :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#138020) golfvariant válasza Doki16 (#138019) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Járó motort ne akarj beindítani :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#138021) Doki16 válasza golfvariant (#138020) üzenetére


Doki16
addikt

Egy kicsit elírtam, de a lényeget érteni :D
Annyi, hogy ne kelljen beindítani egy robbanómotort mindig. Jobban szeretem ha egy gyorsítópedállal mágnesen teret tudok generálni :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#138022) MunezXBK válasza Qru (#138018) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt már a DHL teszteli a hidrogénes hajtást, csak szólok. :DD

(#138023) Qru válasza Doki16 (#138019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, melóra ott van Kormi. Szóval megyek csak nem Bubival. Bubi rokonlátogatásra meg telekre járásra van de télen ezek ritkábbak, mint nyáron. Szóval a városban TDI-vel járok városon kívül meg benzinessel. :DDD
Ha Bubi helyett egy V60 Phev lenne azzal se mennék nagyon télen jelen körülmények között. Pedig nagyon tetszik...

Munez: Nekik érdemes is, mert a kúthálózat (jelenlegi) hiánya megoldható hiszen a telephelyen töltik fel őket és kész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#138024) MunezXBK válasza Qru (#138023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, de anno 2db, DHL által fejlesztett elektromos autót is a Mercedesnél találtak meg. ;)

(#138025) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ha ültetést beakarok vezetni a forgalmiban, elég lesz a műbizonylat amit kapok a rugóhoz vagy kell papír szakszerviztől is? Röviden opció e, hogy veszek egy szett rugót felemeljük havernál csápossal és alá tesszük.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138026) tboy93 válasza Micsurin (#138025) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én anno a civicbe fekete eibach rugókat vettem, 3cm-t ültetett, soha senki nem szólt érte, rendőr is nézett alá, méregette jobbról balról, de nem tudott belekötni.

(#138027) gzbotii


gzbotii
veterán

Tapasztaltok alapján, augusztus 20-án, M5/M3 BP irányába mennyire szokott zsúfolt lenni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#138028) Qru válasza Micsurin (#138025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha legalizálni akarod az elég macerás, Kárászy-ék leírják a menetét: [link]

#nincsbennetarcsi

(#138029) stickermajom


stickermajom
addikt

Reptér környékén melyik az ajánlott parkoló egy hétre?

(#138030) EQMontoya válasza stickermajom (#138029) üzenetére


EQMontoya
veterán

En siman a repteren szoktam, kb. 10k, ha idoben foglalsz.

Ceges utnal is siman szoktam ezt elszamolni, a cegnek is olcsobb, a repteri taxizashoz meg lof... kedvem sincs, miutan ott all sorba mindenki, hogy fel ora utan nagy kegyesen 10k-ert hazavigye egy kibaszott taxi.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#138031) tboy93 válasza stickermajom (#138029) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem olcsóbb egy taxi oda-vissza? Persze Bp-ről indulva.

Látom nem :D

[ Szerkesztve ]

(#138032) bbubby00 válasza #89309696 (#138001) üzenetére


bbubby00
őstag

Szemezgettem én is ezzel a kamerával. Az 5éves SJ400Wifit lehet nyugdíjba kéne már küldenem.
12ezresért egyáltalán nem tűnik drága vételnek :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#138033) Micsurin válasza tboy93 (#138026) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi lehet ez lesz... :D

@Qru: Köszi! Ez egy nagyon vicces állam ám... honosítani a papírokat persze, nem esetleg ideje lenne elvárni a min. középfokú nyelvtudást mindenkitől? A honosítás és a rugók árából már állítható Gewinde szettet teszek a kis Golf alá bakker.... :DDD Ez mellé ment nem kell fordíttatni, elég a hazai TüV-nek beküldeni. :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138034) Pfiucska válasza Micsurin (#138033) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nem veletlenul gyakoribb a papirok nelkuli gewinde :DDD

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#138035) stickermajom válasza tboy93 (#138031) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem anno a reptér - Kőbánya út volt 6k, számla nélkül persze, azóta nem taxizom. :D Ennyiből Vecsésen van őrzött parkoló, transzferrel. Igazából anyósék hoznának-vinnének, ha arról lenne szó, de már nálam lesz a H Astra eladásra, nem akarnám az utcán hagyni egy hétig a környéken. Így meg lenne oldva az őrzés. :D

EQMontoya: bud.hu-n kéne foglalni? Egyelőre nekem nem működik az oldal.

(#138036) Qru válasza Micsurin (#138033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem véletlen, hogy a legális ültetés itthon kb csak a népmesékben létezik. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#138037) Micsurin válasza Qru (#138036) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[link]
63500ft
TÜV Rheinland GmbH Magyarország egy ezzel foglalkozó kollégájának, aki ezek birtokában kiállít egy hivatalos NKH által is elfogadott szakvéleményt magyar nyelven,
12500ft
átépítési engedélyt
21000
Műszaki
Ja meg átvezetésre 2300... meg a rugók ~30-35 ennyiből valóban kijön egy papírok nélküli Gewinde.... :DDD :W

Boldi neked marha nagy respect, hogy ezt végig vitted. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138038) Qru válasza Micsurin (#138037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Boldinak könnyebb dolga volt, mert kint lett beírva a forgalmiba, itt csak átvezették neki (honosításkor nem írták át a magyar fogalmiba).

#nincsbennetarcsi

(#138039) bbubby00 válasza Qru (#138038) üzenetére


bbubby00
őstag

Na ez viszont jó tipp lenne nekem, honosításkor nem írták be a forgalmimba, így átvezetés sem történt. 1évvel a történet után lehet tenni valamit ezzel szerintetek???
(15ös felnit kéne beleíratni a gyári 14es autóba, ami kinti papírján szerepelt.)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#138040) Micsurin válasza Qru (#138038) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha eladnám egy kintinek papíron megcsináltatnám majd visszavásárolnám is olcsóbban jönnék ki talán.... :DDD :DDD

@bbubby00 Nincs ott több gyári méret megadva? Nekem az öreg Golfon is a gyári 15 colosok mellett van 14-es is a kis táblán.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138041) Qru válasza bbubby00 (#138039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menj utána, át kell hogy írják. Ha kint úgy kapott vizsgát akkor bizony itthon is legális ha beleírják a forgalmiba.

mod:

Micsurin: Kb. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#138042) bbubby00 válasza Qru (#138041) üzenetére


bbubby00
őstag

De ugye a NAV elvette a kinti papírokat. NA-t nem szereltek csak 14-el, gyanúsan azért lett kint is beleíratva a 15.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#138043) Qru válasza bbubby00 (#138042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Másolatod sincs róluk? Papír nélkül nem fogod tudni így elintézni csak a hosszadalmas és drága magyar procedúrán keresztül. :(

mod:

Vagy kikéred a NAV-tól, akár másolatként...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#138044) MunezXBK válasza Qru (#138043) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt besasszézok a zulassungstellere a forgalmival + TÜV bizonylattal oszt 11€-ért bejegyzik.

(#138045) Micsurin válasza MunezXBK (#138044) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kezdtem a német tanfolyamot, nem véletlen angol, német esetleg spanyollal már ellehetne indulni itthonról nyelv tekintetében... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138046) Micsurin


Micsurin
nagyúr

A kiskapu megtalálva. :D
Náluk magyar TÜV papírral adják a TA ültető szettet. Ergo 15 ezer az átépítési engedély és 21 a műszaki, ~70-75-ből megúszom (+futómű persze). :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138047) tboy93


tboy93
nagyúr

Új tárcsa + betét kombó esetén, "be kell járatni" a féket? Eltérő infókat hallok a dologról, valaki szerint használható azonnal a teljesen megszokott módon, mások szerint érdemes finomkodni vele 4-500km-ig.

(#138048) gzbotii válasza tboy93 (#138047) üzenetére


gzbotii
veterán

Fékhatás se tökéletes + tárcsának se jó, ha 180ról nyomsz egy satut.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#138049) molnarpeter válasza stickermajom (#138029) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha Bp-n belüli mozgás, akkor ki tudsz menni greengoval is.

(#138050) molnarpeter válasza gzbotii (#138048) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyártó függő, mit mondanak. EBC pl. konkrét instrukciókat ad, hány satufék után lesz maximális a lassítás :D TRW szett mellé volt egy kis cetli, hogy x km-t óvatosan vezess.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.