Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) zoo8800 válasza szőröscica (#8249) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem, hanem ez. Amelyik felvisz a várhoz. Elég komoly panoráma van a Dunakanyarra. Pl. itt.
De amit írsz, az se rossz :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#8252) -v- válasza szőröscica (#8249) üzenetére


-v-
addikt

:K Szentlászlótól lefele lesz kilátás is, de menjetek fel utána Visegrádon a fellegvárhoz, onnan is nagyon szép a kilátás.

Vagy felmehettek Dobogókőre is :)

[ Szerkesztve ]

(#8253) raczger válasza szőröscica (#8247) üzenetére


raczger
őstag

Kombinálva a kettőt, egy ilyen kört javasolnék neked :)
[link]

Mind a két út nagyon jó, persze vigyázz, mert sok helyen lehet, hogy le van még fagyva, illetve a Visegrádi szerpentinen pedig az átlagosnál nagyobb lehet a forgalom, mert nyitva van a sípálya.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8254) zoo8800 válasza raczger (#8253) üzenetére


zoo8800
veterán

Csapjuk hozzá Pilisszentkeresztet is. :)) [link]

rip and tear, until it is done

(#8255) szőröscica válasza raczger (#8253) üzenetére


szőröscica
addikt

Köszönöm!

Hamarosan el is megyek erre a körre. :)

(#8256) szőröscica


szőröscica
addikt

Köszönöm a javaslatokat, nagyon jót autókáztam ebben a szép napsütésben. Pilisszentlászló és Visegrád között sok helyen tükörjég, illetve jégbordák voltak. A Fellegvár felé vezető úton lévő kilátó viszont mindenért kárpótolt. :)

(#8257) TaaT válasza szőröscica (#8247) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is mennem kéne autókázni, kellenek a felvételek az autós kamera tesztemhez. :))

Give them hell Ukraine!

(#8258) AMD Power válasza szőröscica (#8256) üzenetére


AMD Power
titán

:R

Jól tetted. Nincs is annál jobb mint ilyen szép időben kocsikázni valami szép helyen. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8259) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok és lenne pár kérdésem.
(Hyundai i20 vagy Kia ceed-ben gondolkodom, automata váltós kivitelben)

-A sávelhagyásra figyelmeztető dolog csak bizonyos sebesség felett kapcsol be, vagy a városban minden sávot figyel és pl. zebránál vagy terelés esetén össze vissza fog pittyegni?

- Az ülés és kormányfűtés mennyire hatékony, megér-e +120 ezret? Bekapcsolás esetén kb fél perc alatt már meleg az ülés vagy lassan percek alatt fűt fel?
köszi az infó.

(#8260) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt vegyétek meg! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8261) raczger válasza AMD Power (#8260) üzenetére


raczger
őstag

Nem sikeredett túl jóra, szerintem csak egy gagyi másolata ennek.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8262) Rivaul válasza AMD Power (#8260) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem tellene rá (leírás) :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8263) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Adott egy I-es Focus, a megbízhatónak mondott 1,8 Tddi motorral. Valamiért elkezd világítani az olajnyomást jelző lámpa. Először 2400-2500 rpm körül aztán egyre lentebb, végül 1800-2000 körül (2000-nél 100-al megy)... megnéztem indulás előtt, majdnem maxon volt az olaj a nívó szerint, de maxig töltöttem, de hiába). Kb. akkor jön elő amikor a motor bemelegszik:S
Szerintetek?

(#8264) Rivaul


Rivaul
addikt

Tegnap lecseréltem az olajat Total Quartz7000 van benne. Pont elfogyott, viszont van még itthon egy lityó Total Classic-om. Szerintetek azzal töltögethetem majd utána (10ekm alatt 3-6dl elkopik) vagy inkább szintén Quartz7000 menjen bele? Nem szoktam keverni az olajakat de ez gyártón belül van, és kéznél...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8265) lsc válasza Rivaul (#8264) üzenetére


lsc
nagyúr

Olajat vagy ugyanolyat vagy jobbat, gyengébbet nem.

Az élet kegyetlen .

(#8266) Rivaul válasza lsc (#8265) üzenetére


Rivaul
addikt

Értem. Akkor veszek egy ugyan olyat mellé ez meg megy vésztartalékba. Thx

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8267) AMD Power válasza Rivaul (#8262) üzenetére


AMD Power
titán

Ez látod hatalmas. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8268) AMD Power


AMD Power
titán

TOP 9: ezért büntet az új szupertraffipax - itt a lista

Ebből a listából mi ami nem "jó"? Szerintem sok idióta ki lesz szűrve ezzel.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8269) Nkboy válasza AMD Power (#8268) üzenetére


Nkboy
senior tag

A büntetésen kívül, máshoz is értenek?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#8270) AMD Power válasza Nkboy (#8269) üzenetére


AMD Power
titán

Pont egyik nap volt egy beszélgetés erről. Egy ezredessel. Számokkal igazolta ,hogy mióta be lett vezetve az objektív felelősség (2008) a halálozási arány az 1950 évekre esett vissza. Úgy ,hogy akkor alig pár ezer autó volt az utakon. De nem csak halálozási arány hanem a súlyos sérültek aránya is csökkent. A büntetésről meg annyit ,hogy engem 2008 óta még egyszer sem büntettek meg. Pedig nem vidéken egy 800 fős faluba lakok.

Teszem hozzá ,hogy 2010-ben 3 millió autó volt Mo-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8271) VegyesTamás válasza Rivaul (#8264) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Memnyi olaj van benne? Szted számít valamit az a 3-6 deci? :D hivatalosan minden 10W-40es olaj keverhető egymással...jó, botondot nem kell rátölteni, de mindkettő total, semmi baja nem lesz..

szuperlófsz: sárgánál mégis miafszért büntet?? Ha nem lehet megállni? Buszsáv....és amikor a buszsáv a kanyarodó és a kanyar előtt 1 méteren vam felfestve a szaggatott...persze már előtte be kell menni a buszsávba, mert ha csak ott akarnál elkezdeni besorolni esélyed se lenne (kivéve zillel)...tegnap is egy koccanást védtem ki hajnal 2kor, hogy záróvonalat léptem át...kvára hiányzik, hogy ilyenekért büntessen...pénzbeszedés fckyeah

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8272) DeFranco válasza VegyesTamás (#8271) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem a piros-sárgára lő a sima sárgára nem. ugyanis az nem azt jelenti, hogy "tilos" hanem azt, hogy "figyelem, forgalmi rend változás". ergo átmehetsz rajta. nem véletlen, hogy zöldről máshogy vált mint pirosról (utóbbinál ég a piros is a sárgával) nem magamtól találtam ki, rendőr mondta.

@AMD Power: általában itt a fórumon meg a való életben is a pénzbehajtózók meg a radarblokkoló userek halmaza 95%-ban fedi egymást. értem én hogy ez a szabály, csak leszarom, aztán meg sírok hogy 50-nél lefotóztak 75-tel.

[ Szerkesztve ]

(#8273) MunezXBK válasza DeFranco (#8272) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tudnám mikor vezetik be, hogy sárga előtt villog a zöld. Tőlünk nyugatra ez tökéletesen működik.

(#8274) VegyesTamás válasza DeFranco (#8272) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ez azért nagy geciskedés, mert egy két helyen pont úgy van beállítva az a tetves lámpa, hogy 70es táblánál egyik pirostól elindulsz, gurulsz 40el, éppen ki tudod gurítani a piros sárgát, következőnél megint aztán kezd csak beindulni..+lendületből jövök örülök, hogy nem kell megállni koptatni mindent amit lehet meg pazarolni a benyát időről nem is beszélve. Indulásnál meg az, hogy a sárgánál már indulok azt nem egyedül csinálom érdemben (kivéve ha rajtolok) normális indulás mellett a zöldre mozdul meg a kocsi..akkor mi van? Ez megint nem ide lett kitalálva..dejoooazmert SZUPER

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8275) DeFranco válasza MunezXBK (#8273) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem most

forgalomvezérelt lámpával amúgy sem lehet megcsinálni

@TomCat333: egy-két helyen úgy van beállítva a tetves lámpa hogy akkor innentől kezdve az összes érett sárgát meg lehet közelíteni a sebhatár másfélszeresével? szar ügy, egyszer ülj neki papíron csinálni egy keresztrejtvényt, majd amikor beb*szod a sarokba a harmadik szónál akkor jusson eszedbe hogy a lámpák hangolása ennél kb. egyezerszer komplexebb feladat. nem lehet mindenkinek jóra megcsinálni ez van.

ha ez szerinted felment téged a sárgára indulás tilalma alól, akkor hajrá, valszeg aki megtalál majd oldalról 75-80-nal az pont egy balról jövő érettsárgázó lesz. mert ő lendületben volt.

(#8276) MunezXBK válasza DeFranco (#8275) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem erre gondoltam. :N

(#8277) DeFranco válasza MunezXBK (#8276) üzenetére


DeFranco
nagyúr

olvasd el a cikket, benne van az is

(#8278) -v- válasza DeFranco (#8275) üzenetére


-v-
addikt

a lámpák hangolása ennél kb. egyezerszer komplexebb feladat. nem lehet mindenkinek jóra megcsinálni ez van

Nem gondolod komolyan, hogy meg akarják :) Vagy hogy ne lehetne 1-2 helyen megcsinálni rendesre ...
telibeszarják. Most ez nem szarezazoországozás gyanánt mondom, de így van.

Csepelen van egy remek rész, jössz ki csepel művektől, egyes lámpa zöld lesz, utca végén hármas lámpa összhangban van ezzel, elérnéd, van közben egy kettes lámpa félúton, semmi más nincs ott mint egy zebra, ami késő este 10-ből 10x üres, ennek ellenére az épp úgy lesz mindig piros, hogy a kettőnek ellenütemben dolgozik :D Talán ha padlózod el lehetne érni, de én mindig hideg motorral járok arra szóval esélyem sincs.
A környékbeliek meg a furgonosok nagy része izomból megy ott át a piroson, mert ismerik azt a részt.
Nem gondolod, hogy bárkit érdekel azt ott rendesen beállítsa? :)

(#8279) szőröscica válasza -v- (#8278) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy próbát megérne, hogy írsz a közútkezelőnek.

(#8280) DeFranco válasza -v- (#8278) üzenetére


DeFranco
nagyúr

civil öntudat, beadvány, közösségi támogatás gründolása. miért csinálnák meg ha mindenkinek "jó így"?*

amúgy nem tagadom, hogy a balfaszság meg a dilettantizmus itt is tapasztalható, területenként többé vagy kevésbé, ez igaz minden szakmára, de azzal, hogy "vannak lámpák ahol szarul jön ki" nem tudok mit kezdeni.

*házunk előtt van egy fa, túlburjánzott a lombja, féltem hogy rászakad a kocsi(k)ra egyszer egy gyengébb vagy korhadtabb ág. persze rajtam kívül mindenki leszarta.

éppen anyázhattam volna pár évet azon is, hogy rohadt önkormányzat nem metszi a fákat, biztos direkt velem basznak ki, de ehelyett szóltam a közös képet viselőnek, az beszólt a főkertnek, meg én is írtam nekik egy emailt, aztán pár hét múlva a fát harmadára ritkították szentimentálisan. csak így megy.

[ Szerkesztve ]

(#8281) -v- válasza DeFranco (#8280) üzenetére


-v-
addikt

csak így megy

Most mondhatnék igen sok ellenpéldát amikor sok szopodással 0-t sikerült megoldani, mindegy.
Abban egyetértek veled, mindenki úgy csinálja, ahogy "megy". Ha neked ez működik, hajrá. :)
Nekem igen mások a tapasztalataim.

(#8282) Rivaul válasza VegyesTamás (#8271) üzenetére


Rivaul
addikt

Én is így gondoltam alapból, de inkább kérdeztem. A saját, a te, és a pénztárcám véleménye túlnyomóan a mehet bele irányba billent valóban :U :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8283) DeFranco válasza -v- (#8281) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a hangsúly az ígyen volt. ha ülsz és puffogsz akkor semmi nem fog megváltozni, ha írsz egy négy soros emailt, akkor lehet hogy igen, lehet hogy nem.

rászántál 15 percet és van 30% esélyed hogy rövidesen zöldhullám lesz.

nem vagyok naiv, tudom, hogy hogy mennek ezek a dolgok, de sokszor tényleg elég csak odaszólni vagy esetleg felvetni valami befolyásosabb civil fórumon az ügyet. van hogy nem elég, de van, hogy igen. 15 percet megér a dolog?

(#8284) -v- válasza DeFranco (#8283) üzenetére


-v-
addikt

Ez a beszélgetés oda vezetne, amibe nem akarok belemenni :)

ha ülsz és puffogsz

Félreértesz, simán csak arra reagáltam, hogy a lámpákat rocket science lenne beállítani vagy összehangolni. Nem emiatt nincs beállítva, hanem mert mindenki szarik rá, csak ezt akartam megjegyezni, nem puffogás gyanánt :)
Mellesleg a puffogás illetve a tények megállapítása, hogy ami szar az szar, az két különböző dolog, ne keverjük össze.

(nyilván ha ott laknék meg naponta járnék arra megeresztenék egy emailt)

[ Szerkesztve ]

(#8285) DeFranco válasza -v- (#8284) üzenetére


DeFranco
nagyúr

általános alany volt, nem kell magadra érteni.

attól még fenntartom, hogy az után érdemes ezen számottevően bosszankodni, miután megírtál egy levelet a közútkezelőnek, vagy akié a lámpa.

értsd jól amit írok, tudom mire gondolsz, és tudod a véleményem róla, de ennyit meg lehet tenni már csak az ember saját maga megnyugtatása miatt is (látod ilyen szar mondatok jönnek ki belőle, ha nem használhatok általános E/2-t :D)

(#8286) -v- válasza DeFranco (#8285) üzenetére


-v-
addikt

attól még fenntartom, hogy az után érdemes ezen számottevően bosszankodni, miután megírtál egy levelet a közútkezelőnek, vagy akié a lámpa.

már csak az ember saját maga megnyugtatása miatt is

Véletlen sem bosszankodom, nincs szükségem igazolásra, hogy na most már jogosan puffogok mert megtettem amit lehetett, meg nincs szükségem önmagam megnyugtatására :)
Nem okoz nekem fejfájást az a kereszteződés, még 1x mondom csak egy példa volt, hogy nem igaz hogy azért ne lennének beállítva, mert ne lehetne.

(#8287) DeFranco válasza -v- (#8286) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kicsit elbeszélünk most egymás mellett szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#8288) -v- válasza DeFranco (#8287) üzenetére


-v-
addikt

Lehet.. :)

(#8289) AMD Power válasza DeFranco (#8272) üzenetére


AMD Power
titán

Egyébként amúgy ennyi. Érdekes engem miért nem büntettek meg még sohasem? Pedig azért évi pár ezer km én is letolok. Mert talán odafigyeléssel vezetek? Miért nem volt még balesetem? Sőt még koccanásom sem? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8290) DeFranco válasza AMD Power (#8289) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó azért ebben szerencse is van.

mindenki hibázik, te is, én is. csak eddig megúsztuk.

(#8291) -v- válasza AMD Power (#8289) üzenetére


-v-
addikt

A koccanásra én pl. nem verem a mellem ... nekem se volt még soha (ill. 1x telibe toltam egy céges astrát de
mivel a) egyik autón se látszott utána semmi b) mondta céges leszarja :D úgyhogy nem lett semmi), de szerintem ez nagyon múlik a szerencsén, múltkor épp, hogy megúsztam, pedig csak ha pár másodpercre nem figyeltem ... ilyen lehet bármikor :( Vagy valami balfasszal akadsz össze ...
A szabálybetartásra ugyanez, én nem nagyon tisztelem a sebességhatárokat de sose basznak meg, 1x de az az én hülyeségem volt (meg most néz ki egy talán :D) .. bátyám mindig betartja meg kurvára figyel, de évi 70e km-nél becsúszik rendszeresen ... mert olyan helyeken meg úgy mérnek/büntetnek.
Sajnos elképzelhető az a verzió is, hogy a szabálykövető polgár szopóágra fut és többször megbasszák, mint
azt, aki tudatosan szarik a szabályokra (mert pl. waze-zel meg egyéb workaround-okkal megoldja a dolgot ;] ).
Ugyanez igaz a balesetekre, nem mondom hogy statisztikailag nem csökkenti az esélyét, ha jól vezetsz meg elmész vezetéstechnikai oktatásra stb. ennek ellenére lehet te fogod totálkárra törni az autót marikanéni meg akit a szerencse ment meg minden alkalommal amikor autóban ül sose szenved balesetet életében ...

(#8292) TaaT válasza DeFranco (#8290) üzenetére


TaaT
veterán

"mindenki hibázik, te is, én is. csak eddig megúsztuk."

Azért vették a csoda ketyeréket hogy ezeket az eseteket is forintosítsák. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#8293) DeFranco válasza -v- (#8291) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1

(#8294) -v- válasza TaaT (#8292) üzenetére


-v-
addikt

:C

Amúgy kivételesen én pl. ezeknek az új trafiknak örülök, szerintem sok gyökeret meg valós szabálytalanságot ki lehet velük szűrni, talán végre a pénzbehajtáson kívül valami valós hasznuk is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8295) AMD Power válasza -v- (#8291) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze kell ehhez az Isteni gondviselés is. De szerintem aki betartja a szabályokat, és ésszel vezet, jóval kevesebb az esélye rá ,hogy megbüntetik vagy balesetet szenved.

- kötelező haladási iránnyal szembeni közlekedés
- ha lejárt műszaki
- ha nincs érvényes kötelező biztosítás

Ezek mondjuk tényleg jók ebben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8296) szőröscica válasza -v- (#8294) üzenetére


szőröscica
addikt

Kár, hogy a követési távolság meg nem tartását nem figyelik, engem a letolós taplók zavarnak talán a legjobban.

(#8297) TaaT válasza AMD Power (#8295) üzenetére


TaaT
veterán

A lényeget kihagytad. :)

- ha körözött a kocsi.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8298) TaaT válasza -v- (#8294) üzenetére


TaaT
veterán

Itt vidéken annyira nem divat tapló módon vezetni, persze kivétel mindig akad. :)

Give them hell Ukraine!

(#8299) mycso válasza szőröscica (#8296) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ne zavarjanak...vegyél észre egy elédugró macskátkutyátegeretőzetmedvét, aztán ballal párat pöccintsél bele a fékbe. Egyből lesz követési távolság.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8300) AMD Power válasza TaaT (#8297) üzenetére


AMD Power
titán

A - kötelező haladási iránnyal szembeni közlekedés véletlen volt. Nem azt akartam. Az pont nem fontos. :B

Gyere BP-re és megtapasztalod, hogy itt aztán van suttyó autós bőven. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.