Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) 426os


426os
őstag

(#20002) trassher válasza 426os (#20001) üzenetére


trassher
addikt

Totális hülyeség magyar módra. Rossz helyre parkolsz ahol senkit nem zavar elviszik az autót. Ha a villamost tartod fel akkor meg indítanak pótlóbuszt.

Redmi Note 7

(#20003) -secret- válasza 426os (#20001) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Betenném az autót 2 fa közé. :D

(#20004) 426os válasza trassher (#20002) üzenetére


426os
őstag

Kb. 1 órán keresztül jártak pótlóbuszok, szerintem annyi idő volt, míg elpaterolták. Inkább arra szerettem volna rámutatni, hogy mekkora tahóság már így parkolni. Kicsit sajnálom, hogy manapság már a villamosvezető nem tolhatja meg egy "picit" büntetlenül. Bezzeg a régi urban legend szerint, amikor az IFA arrébb tolja a tahót, hogy elmenjen a mentő :K

-secret-: Anno a gimis osztályfőnököm mesélte, hogy amíg Marutija volt, rendszeresen berakták a korábbi diákjai a fák közé :D

[ Szerkesztve ]

.

(#20005) Zoli1222 válasza gooool (#19987) üzenetére


Zoli1222
őstag

És mennyi van most az autóban?

(#20006) 8th válasza trassher (#19996) üzenetére


8th
addikt

Ha reálisan nézzük nagyon max. 400e körül ér egy fillérrel sem többet. 7kilóból olyan fullos dízel kombit kapsz, hogy megszólal (ami sokkal nagyobb fele annyit fogyaszt halk kulturált kényelmes van benne hely jobban tartja az árát stb.) Ennek fényében szívesen megnézném magamnak azt a lúzert aki ezért leszámol hét kilót. Ahogy az lenni szokott ezt is majd valami kis ricer hülye gyerek veszi meg gizdáskodni. Tapossa az öt hengernek mert 'dejaószóhe' de olyan fogyasztás mellett szervizeltetni már nem fogja tudni ezért majd ha a nyakába szakad a szar eladja a cigányoknak gombokért.

(#20007) EQMontoya válasza 8th (#20006) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hallottál már arról, hogy élményautózás?
Nyilván ökörködni fogja megvenni valaki, Kakucsra, páyanapokra, mittomén.

Oda meg nem veszel dízelt.

Értem én, hogy jól fogyaszt, de a látóteredet is csővé fogyasztotta már, ember! :)

Same rules apply!

(#20008) gooool válasza Zoli1222 (#20005) üzenetére


gooool
őstag

190.000 ora szerint es 210.000-re taksalja a tulaj. :)
De azt hiszem elvetem a gepet es maradok az 1,9JTD-nel, utana olvasva ennek a kis TS motornak nem valami ihajjcsuhaj, de legalabb sok a baja es eszik is szepen. :D

Üdv, Balázs

(#20009) -v- válasza 8th (#20006) üzenetére


-v-
addikt

Tapossa az öt hengernek mert 'dejaószóhe'

Hát jobb is mint egy fos dízel :((( :K

[ Szerkesztve ]

(#20010) -v- válasza 426os (#20001) üzenetére


-v-
addikt

Pff .. tovább kellett volna menni a villamossal majd arrébb tolja :D úgyis fos 20d csak

[ Szerkesztve ]

(#20011) gaborbol válasza gooool (#19987) üzenetére


gaborbol
őstag

Hello!

Valami alfa specifikus forumba kerdeznem meg:
[alfaromeoclub.hu]
[alfaamore.hu]

ABS jeladó feldobta a talpát nemrég -> Azóta kb. 20K km-t futott az autó
Kivancsi vagyok olajat mikor cserelt, ha csak saccolni tudja a valos oraallast.

Nem tudom, hogy ez konkretan az ABS jeladobol veszi-e az erteket vagy sem, jozan paraszit esz azt sugja, hogy a kocsi reklamalna( sarga lampa a muszerfalon vagy ABS hiba) az ABS jelado hianya miatt valamint aza ABS sem mukodne megfeleloen. Ha meg annyira egyszeru lenne megcsinalni, ami lehet akar igaz is akkor miert rak valaki bele 20K-t annelkul,hogy megcsinaltatna :F

(#20012) 426os válasza gaborbol (#20011) üzenetére


426os
őstag

Az emberek igénytelenek és lusták. Nekem is van ismerősöm, aki már hónapok óta úgy jár a kocsival, hogy nem működik az ABS, illetve a műszerfali vízhőfokjelző. Mindkettő javítása pár ezer Ft-os tétel lenne és csak pár km-re kellene elgurulni, ahol 2-3 óra alatt megcsinálnák. De amíg húzza belét az autó, addig minek foglalkozzon vele...

.

(#20013) 8th válasza EQMontoya (#20007) üzenetére


8th
addikt

Hallottál már olyanról, hogy Civic 1.6 ESi? Almera 2.0 GTI megvan? Esetleg Megane 2.0 Coupe, Saxo 1.6 VTS, Ibiza Cupra, Puma 1.7 SE, MX-3 1.8, Astra 2.0 16v GSI, Golf mk3 2.0 16v GTI? Mind elvihető a szarrá hájpolt TC Marea árából és bármelyik nyújt olyan vezetési élményt mint az a rusnya szedán. Ezer és egy jobb választás van ha már az élményautózás a lényeg.

(#20009) [rvilike]: Dízelből is van 5hengeres (Marea). Igaz az 15lóerővel gyengébb cserébe sokkal nyomatékosabb így közel ugyanúgy megy és forgatva az sem szól rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#20014) Skillet válasza gooool (#19987) üzenetére


Skillet
addikt

Ne máááár, 156-ost? Ráadásul most már 1.9jtd? Váááá :D
Legyen inkább EZ
;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20015) EQMontoya válasza 8th (#20013) üzenetére


EQMontoya
veterán

Értelmeset egyikből sem kapsz 700 alatt. A Marea épp 400 alatt jár... :)
Ráadásul a zömében leginkább semennyiért nem kapsz értelmeset, MX3, Astra GSI nagyon ritkán van nem szétrúgott fos állapotban pl., az Almera amúgy is ritka, mint a fehér holló... A Pumák meg tudtommal irgalmatlanul rohadnak.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#20016) trassher válasza 8th (#20006) üzenetére


trassher
addikt

Pont ez az amit nem kell reálisan nézni. Valaki megveszi ökörködni majd nem pedig arra hogy mindennap ezzel járkáljon. Most épp 395.001 forintnál tart a licit. :DDD

Redmi Note 7

(#20017) szőröscica


szőröscica
addikt

Fárad az akkum, 6 éves Bären Polar Plus, a hidegebb reggeleken már lustán forgatott. Lehet, hogy kihúzta volna ezt a telet, de nem akartam kellemetlen meglepetéssel szembesülni, ezért rendeltem ma egy új aksit.

Exide Premium 77Ah-s lett a kiválasztott, ennél nagyobb nem fér be sajnos. Remélem, hogy 5 évet ez is kitart majd.

(#20018) gooool válasza gaborbol (#20011) üzenetére


gooool
őstag

Ahh inkabb nem is eroltetem, nagyon villog a veszjelzom, itt valami mas problema is van amit elsunnyog a gazdi. :) Ennyi vakfoltot meg nem akarok autovetelnel.

Skillet:
Ne akadj ki, mentem mar olyannal es se a hangja, se a menetteljesitmenye nem dizeles. :)
Es koszi az ajanlast, mondom a cimet ahova kuldheted. ;]
A tankolasat majd megoldom. :DDD

Üdv, Balázs

(#20019) runner 125 válasza szőröscica (#20017) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jót vettél, nekem is az van, illetve Index-en még többünknek, van akinél már 7. éves.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20020) K Norbi válasza szőröscica (#20017) üzenetére


K Norbi
addikt

Gyártási idő? ott a tetején. 5?

(#20021) szőröscica válasza K Norbi (#20020) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem tudom - ma rendeltem, majd hétvégén megnézem, ha megérkezett.

5 év a minimum, amit elvárok tőle. A gyári is 5 évet bírt, a Bären hatot.

(#20022) Manitou válasza EQMontoya (#20015) üzenetére


Manitou
addikt

Almera GTI öszesen 1db volt eladó egyszer(szemezgettem is vele) hahun úgy 1-2 éve, azóta már az sincs fent :DDD Mondjuk ez még jobban kéne, mint a GTi:
[link]
Ez meg az űber ritka almera :)

[ Szerkesztve ]

(#20023) szőröscica válasza Manitou (#20022) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez nekem nem kéne, kevergesse a levest a halál bal kézzel.

(#20024) Manitou válasza szőröscica (#20023) üzenetére


Manitou
addikt

Balosban gondoltam :))

(#20025) 8th válasza EQMontoya (#20015) üzenetére


8th
addikt

Fog az még sokkal feljebb is menni hátravan még 6,5nap. Az utolsó napon tuti befut majd pár hajmeresztő licit. Benzines Cuprát pont tudtam egy eladót. Viszonylag öreg autó volt (1999) de semmi komoly baja nem volt. A kritikus rozsdásodásra hajlamos pontok ki lettek lakatolva rajta, a kipufogó is nemrég lett cserélve egy ideig nem lesz ezekkel baj. Pörgős 150lovas szívómotor, jó váltó, jó fék, jó futómű egy könnyű kis bódéban. Váltó nem akadt motor nem füstölt a komplett beltér néhány éve lett átkárpitoztatva gyakorlatilag most is olyan mint az új. Leinformálható törésmentes második tulajtól két garnitúra jó gumival gyári alufelniken. Az egyetlen említésre méltó baja az volt, hogy rondán kiszívta a nap a fényezését és kell majd neki egy teli polír. Az a kiwi green szín rettentő rondán foltosan fakul. Más baja nem volt. Jó gazdája volt nem lett széttaposva az autó. 600-ra tartotta az ember 550-ért vitték el alig két hét hirdetés után. Nem tudom ki vette meg de nagyon jó boltot csinált vele.

Simán lehet találni olyan sportos(abb) autókat félmillió környékén amelyek egy általános szervizelést követően teljesen vállalhatóvá válnak.

(#20026) EQMontoya válasza 8th (#20025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát a 323 tubóm eddig úgy 700ba van, még ennyi, és már egész jó lesz. :)
Mondjuk ezekből hosszú ideje nem nagyon van hahun összkerekes.

Same rules apply!

(#20027) szőröscica


szőröscica
addikt

Mennyire szőröznek mostanában a hatóságok az ebayen vásárolt diagnosztikai eszközökkel? Konzultálni szeretnék a Nissanommal.

(#20028) trassher válasza szőröscica (#20027) üzenetére


trassher
addikt

Mi köze a hatóságnak ahhoz hogy te mivel olvasod az autódat? Vagy félreértem a kérdést? :)

Redmi Note 7

(#20029) Skillet válasza szőröscica (#20023) üzenetére


Skillet
addikt

Azért az sem olyan rossz :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#20030) SzlobiG válasza trassher (#20028) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mert illegális és elkaphatják a csomagot és eljárást indítanak ellened. :)

Nekem nyáron gond nélkül megérkezett a delphi szett.

(#20031) trassher válasza SzlobiG (#20030) üzenetére


trassher
addikt

Hogy mi? :Y Ha ebay-ről rendelek egy odb2-es interface-t és fennakad a csomag akkor megzsanetteznek akkor is ha ott vagyok 5-kor a szökőkútnál? Milyen alapon? A vám meg nem fizetése a gond?

Redmi Note 7

(#20032) SzlobiG válasza trassher (#20031) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy sima pár ezer forintos interfésszel nem foglalkoznak, de egy komolyabb 20-30k-s cuccot elkaphatnak igen.

(#20033) roberto211 válasza trassher (#20031) üzenetére


roberto211
őstag

"akkor is ha ott vagyok 5-kor a szökőkútnál? "

Ha ott lesz zsanett akkor nincs semmi gond... ;] :DDD :))

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20034) szőröscica válasza trassher (#20031) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem a vámmal és áfával van gond, azt kifizetem.

Ez gyári interfész lenne.

[ Szerkesztve ]

(#20035) trassher válasza szőröscica (#20034) üzenetére


trassher
addikt

Továbbra sem értem mi a gond. Kifizeted az áfa-s árat + a vámot. Innentől kezdve mit akarnak még?

SzlobiG: Ha kifizet mindent akkor mi a probléma?

roberto211: De Zsanett nem lesz ott. :DDD

Bocs ha értetlennek tűnök de nem látom a dolog realitását. Hadd költse már az ember a pénzét legálisan arra amire akarja.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#20036) SzlobiG válasza trassher (#20035) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem írta, hogy eredeti gyárit akar venni és nem kínait a gyárival megegyezőt. Ha ez mellé fizeti a vámot semmi probléma.

Ugye a kínai koppintások teljesen megegyeznek a több százezer forintos interfészekkel, na ezért ha elkapják bünti jár. Szerencsére nekem nem kapták el egyiket se. :))

(#20037) trassher válasza SzlobiG (#20036) üzenetére


trassher
addikt

Így már értem. :R Meg sem fordult a fejemben hogy koppincsot venne a kolléga. Akkor az órák után most ezek az eszközök kerültek a hatóság látókörébe. Én is gondolkodtam ilyen eszközön de nekem bőven elég lenne egy pár ezer forintos original chinese cucc. Hibakódot kiolvasni hogy ne kelljen szaladgálni szerelőhöz mert lássuk be a hibakódok szeretik a szombat estét és a vasárnapot. :)

joamilestoné: No akkor most tényleg koppincsot akarsz? :DDD Fhos flanszia :P

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#20038) szőröscica válasza SzlobiG (#20036) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerinted miért érdeklődöm? :DDD az eredeti majdnem annyiba kerül, mint az autóm értéke.

Ugyanakkor nem értem, hogy a vevőt milyen alapon szankcionálják, hiszen a vásárláskor sehol nincs feltüntetve, hogy ez nem legális eszköz, ugyanúgy nissan consultként árulják, mint a 3 ezer dollárosat. És ők vajon miből állapítják a másolatról, hogy nem gyári?

Nekem azért kellene, mert speciális eset az autóm, a Bosch KTS nem viszi, illetve a Renault Clip sem. A Renault DDT2000 is csak hibakódot tud olvasni, semmilyen realtime funkció nem megy. Egyetlen megoldás a gyári szoftver, illetve egyszer egy helyen tudták realtime olvasni valamivel, de nem tudom a nevét. Narancssárga kezelőfelülete volt a programnak.

[ Szerkesztve ]

(#20039) SzlobiG válasza szőröscica (#20038) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na jól sejtettem én, akkor. :D

Kibonthatják és bevizsgálják az eszközt nem hülyék ne aggódj egész nap ezeket figyelik, de kérdezz rá ebay topikba, hogyan megy ez.

Nekem idén kétszer bejött, de volt olyan aki meg bukott vele és fizethetett.

Delphivel sztem olvasható az az egyik legjobb manapság én is azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#20040) TaaT válasza trassher (#20035) üzenetére


TaaT
veterán

Nem a hardver miatt szoktak vacakolni hanem a szoftver miatt, Munez korábban mesélte volt akit keményen megzsanettoztak a kalóz IGO miatt.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#20041) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Juj srácok ne ötleteljetek!
Úgy hívják hogy védjegyoltalom, és vonatkozik a vasra és a szoftverre is. A gyártó aki birtokolja a licencet bejegyeztetve azt az EU szintjén értesítést kap ha a EUba import érkezik, és neki kell hozzájárulnia hogy a vám procedúra megkezdődhet. A kis értékűeket általában -a nagy mennyiségű eljárás miatt- át szokták engedni. Amire kan betűkkel rá van írva pl h VCDS, ott már könnyel lehet gond mert pl a Ross-tech kifejezetten üldözi a tört kalóz verziókat.

A vásárlót meg azért veszik elő, mert a küldő nem utolérhető EUn kívüliként. Nem mellesleg a vélelem megáll, hogy olcsón vett másolatot, mert ugye a gyártó honlapján elérhető EUn belül az eredeti nagyon nem azonos áron.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20042) 8th válasza TaaT (#20040) üzenetére


8th
addikt

Rácalmáson is csak a szoftverekre mentek rá a kínai kábel hegyek és diag. eszközök a NAV nyomozókat abszolút nem érdekelte.

(#20043) EQMontoya válasza 8th (#20042) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyébként valaki mondja el, hogy mi kerül ezekben a szoftverekben ennyibe?
Az eladott mennyiség esélyesen marginális, tehát bevételt nem nagyon lehet belőle csinálni.
Megcsinálni mindenképp meg kell.

Az meg, hogy drága szoftverekkel és azok jogvédettségével a saját autóik szervízhálózatát ritkítja a gyártó, finoman szólva is furcsa gondolat.

A szoftver nyilván pénzbe kerül, ez tök oké, én is ebből élek, de el kell választani azt, hogy valamit belső használatra fejlesztünk, és akkor benyeljük a költséget, vagy eladjuk, de akkor viszont megfelelő mennyiségben és értelmes áron. Köztes út nem nagyon van.

Same rules apply!

(#20044) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://index.hu/gazdasag/2015/10/28/hamisitott_fekalkatreszeket_talaltak_a_volannal/

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20045) Gergőke88 válasza EQMontoya (#20043) üzenetére


Gergőke88
addikt

Most komoly az elso mondat? :U

(#20046) EQMontoya válasza Gergőke88 (#20045) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a szoftver egy mellékterméke az autógyártásnak.
Nyilván drága kifejleszteni, de ha nem csinálják meg, magát az autót sem tudják fejleszteni/hangolni, stb.

Szóval szükségszerűen ott van.
Ezek után olyan áron árulni, amin senki nem veszi meg, szerintem elég furcsa piaci magatartás. :U

Same rules apply!

(#20047) bubi92


bubi92
őstag

hejho

hol tudnék beszerezni ilyen ledeket?
T5 B8.5D LED 12v
T5 LED 12v
Legjobb fehér smd lenne. Nem találok neten egy olyan boltot sem, ahol mindkettőből lenne.

(#20048) anonymus89


anonymus89
addikt

Vilagitas.eu-n most elég jó áron lehet jó izzókhoz jutni + az orszagboltja2015 kóddal még 10% lejön.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20049) 8th válasza EQMontoya (#20046) üzenetére


8th
addikt

Bárki hozzájuthat aki hivatalosan autójavításból él nem kell, hogy márkaképviselet legyen. A gond ott van, hogy ebben az országban senki sem 5-10éves távlatokban gondolkodik hanem máról holnapra akar megtollasodni és ebbe a világnézetbe az már nem fér bele, hogy fél tucat szoftvert licenszeljen évi több millió forintért. Inkább feketézik. Még ha meg is bukik befizeti a büntetést és röhög a markába mert a büntetés többszörösét megkereste és megkeresi a tört szoftverekkel. Pedig kitermelhető az áruk nem igaz, hogy nem. Aki mást állít az hazudik. Van ismeretségem (szerelő, sima alkalmazott) aki egy négy állásos műhelyben dolgozik. A főnöke mindent hivatalosan csinál és tisztességgel megél belőle, ahogy ők az alkalmazottak is.

(#20050) -v- válasza 8th (#20049) üzenetére


-v-
addikt

Ebben nincs semmi meglepő, hogy ebben az országban mindenki úgy trükközik ahogy csak tud, hogy normálisabban éljen ...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.